xSPIDERx
27.09.16,08:28
dobry den, pred rokom som kupoval chladnicku na intrak z druhej ruky. Po roku co bola zapojena (2-3x rozmrazovana) a raz dlhsie odpojena (cez sviatky) som ju dal ku kamaratovi na leto do pivnice. Pridem v septembri, doniesol som ju na intrak, zapojil, chladnicka svieti aj hreje zozadu ale nechladi. Nevie niekto kde by mohla byt chyba? Pripadne co treba vymenit/dokupit/doplnit. Dakujem
buchač
27.09.16,06:34
Pripadne co treba vymenit/dokupit/doplnit.
===============
Novú chladničku...??? ;)

Pravdepodobne odišiel termostat alebo unikla chladica zmes.
Nerieš veľmi opravu, bola by asi drahšia ako kúpa "novej". Na Bazoši nájdeš ponúk habadej.
Wotan
27.09.16,08:44
veru, raz sme mali podobny problem so starsou chladnickou, prisiel opravar, doplnil chladiacu zmes za 50EUR (cena bez papierov!), par tyzdnov potom chladila, hoci nie ako kedysi a potom zas nic, takze neoplati sa opravovat. Jedine, ze by to bol fakt termostat, tak ten sa da zohnat a skusit vymenit a uvidis ci pomoze..ak nie, tak kupit druhu
duves
27.09.16,08:57
Kúpil by som chladničku na víno. Niektore uchladia na 10 st. čo na potraviny stačí. Cena 80-120€, napr. http://vitriny-a-vinoteky.heureka.sk/philco-pw-8/
lujza.j
27.09.16,09:12
Nema dvacku na bojler...tak asi..ee ani "nova"z bazosa...
sosak
27.09.16,09:58
Píšeš, že chladnička zozadu hreje, ale nechladí. Jedná sa o absorčnú chladničku bez komresora. Absorpčné chladničky fungujú na princípe absorpčného chladenia, pri ktorom dochádza k pohlteniu plynného chladiva a následne k jeho vypudeniu. Roztok amoniaku je privedený do bojlera, nahreje sa a dochádza k stúpaniu amoniakovej pary do kondenzátora.
Takáto chladnička musí byť umiestnená v rovine, najlepšie vodováhou. Niekedy, keď nechladí, pomôže pohrkať s chladničkou, alebo ju nakloniť dozadu a dopredu. Ide totiž o rozbpohybovanie pár v obehovom systéme. Potom, ako tieto metódy nepomôžu, tak chladničku vypnúť a nechať úplne vychladnúť, dať do roviny. Mal som podobnú chladničku pred rokmi, chladničke nič podľa môjho názoru nie je.
xSPIDERx
27.09.16,10:07
ta dvacka nie je na bojler ale na termostat, ktory neviem ci funguje tak preto som zakladal temu. Okrem termostatu mi treba vyhrevne teleso, anodu, a este nejake tesnenia, tak ked sa to nakopi tak to je dost tak tu prosimta neries na co mam a na co nie a staraj sa o seba. Ak nemas co kteme povedat a ako poradit tak nevypisuj blbosti, nikto nie je na to zvedavy. dik
xSPIDERx
27.09.16,10:15
vdaka konecne za normalnu radu, na bazosi a inde si viem chladnicku najst aj ja, a radcovia typu (ja ich volam kupitnovicovia) tak radsej nepiste, na to sa ani nemusim pytat ked nemam zaujem ju opravovat, ale ja veci radsej opravim pokial sa daju a ked sa tomu nerozumiem tak sa opytam.
------------------------------------------------------------
Skusal som snou aj pohrkat a bolo pocut prelievanie nejakej kvapaliny, ale ajtak nechcela chladit, skusim ju este raz zapojit a uvidim.
sosak
27.09.16,10:18
Po pohrkaní treba počkať asi 5 minút, keď sa rozbehne obehový systém a začne chladiť.
arizona
27.09.16,18:49
Moja starsia chladnicka tiez dobre nechladila. Na vine bola netesna guma-tesnenie okolo dveri. Nemoze to byt aj u teba problem? Tesnenie sa da vymenit,alebo natriet nejakou vazelinou,aby lepsie tesnilo.Trochu to moze pomoct
xSPIDERx
27.09.16,19:12
to si nemyslim, tesnenie je v dobrom stave. Do chladnicky som daval aj teplomer a je tam totozna teplota ako v izbe (24) takze problem je ze ona vobec nechladi.
afrikánka
27.09.16,19:24
Keď si na intráku....čo študuješ?...... zn.zvedavá
buchač
27.09.16,19:26
afrikánka (Dnes 22:24) Keď si na intráku....čo študuješ?...... zn.zvedavá
===================
Tak to aj mne zišla na um táto otázka.
Zn: Podjebovák.
lujza.j
27.09.16,19:33
Starajte sa o seba zvedavci:---:D
afrikánka
27.09.16,19:35
lujza nemachruj, aj ty určite čakáš na odpoveď.....?????
afrikánka
27.09.16,19:37
buchač...tvoja značka sedí ako prdrdelka na šerblíku
xSPIDERx
01.10.16,12:11
poriadne som snou pohrkal a dal ju na 5 minut na bok, ta kvapalina a poprelievala potom som ju zas postavil a nechal zas kvapalinu ztiect. Potom ju zapojil a asi po 2 hodinach zacala trocha chladit. Miesto 24 uz vnej bolo 18 a chladiaci panel bol dost studeny. Len otazka je ci teplota este pojde dole, termostat je na maxime a do rana klesle teplota len o 1°C na 17. Nechal som ju od stvrtka zapnutu a nedelu sa vratim na intrak tak pozrem ci klesla este teplota.
xSPIDERx
01.10.16,12:19
STU stavebna fakulta, preco?
afrikánka
01.10.16,12:42
Len tak, z čisto ženskej zvedavosti......bude z teba šikovný chlap, taký na všetko...veľa študijných úspechov
kopretinka
01.10.16,18:00
a mne sa páči,že chalan sa snaží si opraviť...nemá tuleniu chorobu...
arizona
02.10.16,04:02
Mozno uz chladnicka odisla do "chladnickoveho" nebicka :-( .Sleduj inzeraty napr.na Bazosi,mozno sa ti podari zohnat lacnejsiu,akoby ta stali suciastky do tejto starsej. Na nete je aj vela stranok "darujem za odvoz", skus aj tam. Ja som pred 2.mesiacmi tiez predavala funkcnu chladnicku vo velmi dobrom stave za 40 euri.Vecer som dala inzerat,na druhy den si ju prisli zobrat.Kupila som novu,staru som nemala kde skladovat. Tiez si ju kupil mlady chalan, ktory byval v podnajme a na novu nemal peniazky. Snad mu nejaky ten rocik este posluzi...