Deniska57
02.10.16,16:12
Dobrý večer. Prosím Vás: podal som výpoveď. Výp. doba mi beží. Predložil
som zam - teľovi lekársky posudok, nespôsobilý na výkon konkrétnej
činnosti --posúdenie zdrav spôsobilosti k: práca s bremenami -- iné:
fyzická záťaž, nakladanie vykladanie kamiona, záťaž chladom. Prosím Vás,
je zam -teľ povinný ma preložiť, aj keď na jeden mesiac, alebo stačí
dodržať uvedené zákazy? Podľa zam --teľa sú uvedené práce vhodné,
preto ma nepreradil na iné miesto ani na žiadosť o preloženie. Aký úrad
okem INšPEKTORáTU PRáCE posudzuje náročnosť, vhodnosť konkrétnych prác? Názor zam -teľa je vhodná práca -- názor zam -- ca nevhodná práca. Pracujem vo firme 10 rokov, takže by som mohol posúdiť náročnosť práce. Ďakujem Jozef
buchač
02.10.16,14:55
Ja sa len opýtam....
Prečo pod jedným nickom vystupujú dve osoby ?
kopretinka
02.10.16,15:08
to si najprv dal výpoveď a potom si predložil lekársky posudok?? Ani zamestnanec ani zamestnávateľ neposudzuje vhodnosť práce,to posudzuje lekár
misoft
02.10.16,15:24
Žeby "racionalizácia"? :D
buchač
02.10.16,15:28
kopretinka (Dnes 18:08) to si najprv dal výpoveď....
=================
Ak som dobre pochopil, tak sa Jozefovi jedná o to, aby nemusel počas výpovednej lehoty na danej pozícii makať, kamióny vykladať.
Deniska57
02.10.16,16:09
ano, najprv výpoved, a počas výp doby lekársky posudok. mení to snád náročnosť práce, ak mám výp dobu odpracovať?
Deniska57
02.10.16,16:13
lebo sa jedná o môjho milovaného.
kopretinka
02.10.16,17:03
najprv bolo treba predložiť papiere od lekára a zamestnávateľ je povinný do 15 dní preradiť na vhodnú prácu.Ak nepreradil,tak si mohol okamžite ukončiť pracovný pomer.
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

§ 70
Okamžité skončenie pracovného pomeru musí zamestnávateľ aj zamestnanec urobiť písomne, musia v ňom skutkovo vymedziť jeho dôvod tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, a musia ho v ustanovenej lehote doručiť druhému účastníkovi, inak je neplatné. Uvedený dôvod sa nesmie dodatočne meniť.
kopretinka
02.10.16,17:11
aký dôvod si uviedol vo výpovedi?
Deniska57
03.10.16,07:47
bez uvedenia dôvodu. otázka znie: či je povinný preradiť , alebo nie. Zam -- teľ je toho názoru, že nemusí preradiť napr: na vrárnicu, stačí dodržať uvedené zákazy. Ď. za odpovede. J.
kopretinka
03.10.16,08:03
dolu si prečítal moju odpoveď? máš tam citovaný zákonník práce.Prrečo si najprv dal výpoveď a až potom si vytiahol papiere od doktora?