Marcela Hudecová1
05.10.16,08:15
Možno hlúpa otázka, ale vedel by niekto, čo to znamená, keď zrazu stále mám pocit hladu, aj keď sa najem o 30min. cítim hlad, viac nejem ale váha ide hore. aspoň sa snažím viac nejesť. :-(
avalik
05.10.16,06:20
vysetrenie u lekara zodpovie tvoju otazku ... mozno je to aj psychika
buchač
05.10.16,06:28
Vôbec to nie je hlúpa otázka.
Vraví sa tomu vlčí hlad....
Bacha na to... určite vážne pouvažuj o návšteve lekára.
afrikánka
05.10.16,06:56
Nepôjde o graviditu? Alebo.....bunky majú svoju inteligenciu....takýmto spôsobom vie organizmus reagovať na driemajúcu diagnózu.....takže odporúčam návštevu lekára
Marcela Hudecová1
05.10.16,07:38
tehotná nie som určite a lekár povedal, že cukrovku nemám a hotovo
afrikánka
05.10.16,07:45
Požiadaj o nové vyšetrenie, alebo navštív iného lekára....sama sa dobre zamysli...skús odhaliť príčinu...môže ísť skutočne aj o psychiku
korela
05.10.16,07:46
Po vylúčení cukrovky už nepokračoval vo vyšetreniach? Ak nie, vyžaduj to.
Viera R.
05.10.16,07:50
Ide aj o to, čo ste zjedli. Ak skonzumujeme cukrovinky uvoľní sa na spracovanie cukru veľa inzulínu a to má za následok pocit hladu. Preto sa odporúčajú jesť celozrnné sacharidy, inzulín sa uvoľnuje pozvolna a predídeme pocitu hladu.
lujza.j
05.10.16,07:54
Vyhnut sa teda jednoduchym cukrom....
http://www.zdravejedlo.sk/sacharidy
afrikánka
05.10.16,08:00
To je pravda, že celozrnné potraviny majú tento efekt, ale pokiaľ výrazne nemenila stravovacie návyky, nástup výrazného hladu signalizuje zmenu v organizme...
lujza.j
05.10.16,08:22
Ale to nevieme....ako papa...
jslancik
05.10.16,08:23
no hneď si idem spraviť test :eek:
afrikánka
05.10.16,08:30
lujza....môj koment bol k odpovedi, ale dorazil neskôr, ako tvoj.....
afrikánka
05.10.16,08:33
jslancik....test na tehotenstvo?????
lujza.j
05.10.16,08:35
Moje decko ked je zle vyladene..zralo by furt....lebo furt mysli na jedlo....nezvlada....
neviem ci po 30min....stav,ktory nastane je v skutocnosti hlad...
Žabinka
05.10.16,08:36
asi na cukor..:---
Marcela Hudecová1
05.10.16,08:37
povedal,že cukrovka to nie je, po vyšetrení krvi, a tým to haslo
jslancik
05.10.16,09:01
doktor internet hovorí, že cukrovka sa vlčím hladom neprejavuje.
Marcela Hudecová1
05.10.16,09:29
nič som nemenila, žiadne strav. návyky, cukrovka to nie je,neviem...
Žabinka
05.10.16,09:32
vlčí hlad nie, ale zvýšená potreba potravy áno.. ale plus zvýšený smäd, zvýšená potreba vylučovania moču.. na niektorých stránkach sa ale píše aj vlčí hlad..
tu sú dobre rozpísané príznaky http://cukrovka.org/prejavy-cukrovky/
kopretinka
05.10.16,10:32
a neužívaš náhodou vit B?
Marcela Hudecová1
05.10.16,10:39
nie
kopretinka
05.10.16,11:57
Tieto problémy môžu často súvisieť s činnosťou štítnej žľazy, preto je opäť nevyhnutné navštíviť odborníka – endokrinológa, ktorý vás nastaví na liečbu.

http://wanda.atlas.sk/5-pricin-vasho-vlcieho-hladu-a-finty-ako-nan/wellness-a-fit/chudnutie/659719.html
buchač
05.10.16,12:08
jslancik (Dnes 12:01) doktori internet hovorí, že cukrovka sa vlčím hladom neprejavuje.
================
Internetových doktorov neriešiť....

Vlčí hlad je v podstate následok alebo jedna z komplikácii diabetesu.
Pokiaľ som nebol nastavený na dávkovanie a nenabehol na správny režim...žral som jak kyselina.
jslancik
05.10.16,12:41
ajaj... len neviem, čo bude horšie - keď mi zistia cukrovku, alebo keď ju nezistia...
Jarka 1
05.10.16,12:50
Nechcela som sa zapojiť, ale predsa len. Nedočítala som ako dlho ten stav trvá. Ak to netrvá príliš dlho, tak v prvom rade by som si upratala v hlave a vyriešila nejaké problematické situácie. A chvíľu počkala, či sa niečo zmení.
Viem čo píšem. Presne tento stav som mala teraz cez leto. Mala som pocit, že ešte som poriadne nedojedla a už som vyslovene hladná. Furt by som bola len žrala. Keď som poriešila stresové záležitosti okolo mňa, ani neviem ako som si neskôr uvedomila, že "už pomaly nepotrebujem jesť".
bettylou
05.10.16,14:10
môže to byť aj nedostatok bielkovín v strave vtedy si telo stále "pýta" niečo jesť, aj 2pl arašidov (nesolených) zasýti
afrikánka
05.10.16,14:33
naše telo často "pýta" látky chýbajúce v organizme, dá sa to rozlíšiť, podľa toho, načo máme práve chuť....porozmýšľaj, či ti nejdú na chuť iba určité veci....ak je to hlad všeobecne-na všetko, môže sa jednať o predzásobenie organizmu navýšením váhy....čím sa organizmus pripravuje na nápor prepuknutia ochorenia, o ktorom vôbec ešte nemusíš vedieť. Každopádne podstúp všetky dostupné vyšetrenia
jslancik
05.10.16,17:23
Joooj... Vieš, čo si telo pýta, keď fičí na sacharidoch? Cukry, cukry, cukry. A človek sa vezie na vlnách hladu, kedy si telo pýta sladke, a tak ďalej. Inzulín je sviňa. Telo si vždy pýta to zle... Nikdy nie to zdravé. Alebo u teba si telo pýta špenát, zeleninu, a podobne?
Terezia13
05.10.16,17:34
spomalil sa metabolizmus, treba zmeniť stravovacie návyky, ráno je dobré prijímať sacharidy a bielkoviny, to naštartuje organizmus, obed klasický a večeru najviac zeleniny, dať si napr. chlieb so salámou ale k tomu kopec zeleniny, večera hlavne zelenina, vynechať sladené nápoje, čaj, kávu tiež bez cukru, môžu to byť aj hormonálne zmeny napr. pred menopauzou a určite neodporúčam kadejaké diety, jesť menej tučné jedlá
afrikánka
05.10.16,17:36
A vieš, že áno..? Ešte si o tom nepočul? Zrejme vedieš príliš aktívny život a nemáš čas si to povšimnúť...alebo máš ideálne nastavený príjem živín
jslancik
05.10.16,17:45
Ak je to fakt tak a nič si nenahovaras, tak výnimka potvrdzuje pravidlo. Totiž keby si telo pýtalo, čo potrebuje, tak by boli ľudia ďaleko zdravsi. Nejedli by hamburger, ale zeleninovy salat. Nepili by colu ci alkohol, ale vodu. Atď, atď. Ale hej, môžeme hovoriť, že deti jedia hlinu ci omietku, "lebo im niečo chýba" . Napr. Rodičovský dozor.
afrikánka
05.10.16,18:05
Nie som žiadna výnimka, také skúsenosti majú mnohí....ale treba dodať, že bude to podmienkami, vediem pokojný a vyrovnaný život, takmer bez stresov, všetky povinnosti hmotné, ekonomické, výchovné splnené. Asi mám čas "počúvať" svoje telo....to je výhoda seniorov. A tie deti, čo jedia hlinu a omietku, tiež prejavujú v svojej detskej prostote, že niečo chýba.....ma prekvapuje, že tieto veci sú pre teba neznáme....často je to popisované.....ale asi to nie je tvoja parketa
jslancik
05.10.16,18:31
Ale iste, iste ;) je to prinajmenšom velmi diskutabilné s tými deťmi. Nie je to pre mňa neznáme, ale dovolim si mat iný názor :) napr. ze si rodicia ospravedlnia svoju nepozornosť a tolerantnost tým, že asi to to dieťa potrebuje. Neskôr potrebuje kolu, čipsy, atd...
Takže to pýtanie si tela zavisi od pokoja, vyrovnaneho života. A to spĺňa málokto... Čiže zovseobecnovanie nie je OK.
Marcela Hudecová1
06.10.16,04:59
:-)
kukučka
07.10.16,12:20
Diskutabilná je v tvojej odpovedi logika. To by potom všetky deti jedli zem, či omietku. S pozornosťou a toleranciou to nemá nič spoločné.
jslancik
07.10.16,12:35
kukučka, v mojej odpovedi, či kolegyne afrikánky?
afrikánka
07.10.16,12:41
ani ja som nepochopila........kto...
kukučka
07.10.16,13:09
Reagovala som na jslancika.
jslancik
07.10.16,13:14
kukučka, tak to už vôbec nechápem...
sosak
07.10.16,13:17
Vlčím hladom nám telo ukazuje, že má nedostatok vitamínov alebo minerálnych látok.

- Keď máte veľkú chuť napríklad na syr, znamená to, že si organizmus pýta vápnik. Túto potrebnú látku dodajte telu radšej nízkotučným mliekom, jogurtom alebo brokolicou, namiesto toho, aby ste sa prepchávali tučným syrom.

- Nedostatok vitamínu B sa prejavuje chuťou na oriešky. Môžete si dopriať akýkoľvek druh, no nie viac ako desať kusov naraz – majú totiž veľký obsah tuku. Béčko obsahuje aj zelenina a mäso.

- Túžba po nugáte alebo marcipáne znamená nedostatok stopového prvku mangánu. Štíhlejšou alternatívou, ktorá dodá chýbajúci mangán, je čerstvý celozrnný chlieb.

Šťastná vďaka ovociu a bielkovinám

U žien sa najčastejšie prejavuje chuť na čokoládu. Dôvodom je kombinácia, ktorú obsahuje: tuky a sacharidy zdvíhajú hladinu hormónu šťastia – sérotonínu. Nielenže vďaka nemu prežívame pocity šťastia, ale zároveň nás aj upokojuje. Ak sa nudíte, ste vystresovaná a frustrovaná, chýba vám sérotonín a telo si ho jednoducho vypýta chuťou na čokoládu. Produkciu sérotonínu si v takýchto situáciách môžete podporiť aj kombináciou bielkovín a ovocia (napríklad ovocným šalátom s jogurtom).

Hlad môže byť smäd

Rozlišujte medzi hladom a smädom. Smäd je znakom organizmu, že mu chýbajú tekutiny. Často sa stáva, že si pocit smädu zamieňame s hladom. Vyskúšajte preto nasledujúci trik: Pred každým jedlom vypite veľký pohár vody alebo čaju. Ak ani po desiatich minútach stále neprestanete byť hladná, potom sa najedzte, máte naozajstný hlad.
http://casprezeny.azet.sk/clanok/54909/ako-na-vlci-hlad
vicktor
07.10.16,13:28
"Tuzba po nugate..."
Ked si predstavim nutelu, az ma tak napne - znamena to ze mam prebytok manganu?

"Pred kazdym jedlom vypite velky pohar vody..."
Syn si pyta jest, ze je velmi hladny. Otec mu podal pohar vody. Vypil a zasa ze je hladny. Otec mu znova podal pohar vody. Takto sa to parkrat zopakovalo, az syn nedopil, ze ma strasne plne brucho a uz sa mu tam nic nezmesti.
Otec na to - ty si nebol hladny, ty si bol smadny.
:)
afrikánka
07.10.16,13:29
jslančík....nechápete....pokúsim sa vysvetliť a podať svoj názor....často sa vyjadrujete, že nemáte skúsenosti s výchovou detí....ale taktiež často podávate názory na výchovu a problémy adolescentov....povedala by som, že vaše odpovede a komenty sa priečia materinskému srdcu a tvrdo zraňujú tých, ktorí ešte len vstupujú do života a sú zmietaní neistotou. Ináč ste celkom dobrý v niektorých otázkach...len sa prosím "nemontujte" do výchovy..............prajem pekné popoludnie
jslancik
07.10.16,13:33
milá pani afrikánka... áno, ešte nie som otupený výchovou. a ešte dokážem mať objektívny pohľad na to, čo je dobré a čo zlé. To ako nemôžem mať názor na to, ako rodičia nevedia vychovávať deti? dovolia im jesť hlinu a piesok, lebo to tie deti "potrebujú"? že im dovolia piť kolu a večeriavať čipsy, lebo čo ja viem, čo? To je v poriadku, taká výchova? teraz je moderné dieťa nevychovávať - nezakazovať, neprikazovať, iba odporúčať, prosiť, lebo dieťa sa môže samé rozhodovať, je to predsa osobnosť. to je výchova?
sosak
07.10.16,13:42
Len taká maličkosť. Nugát nie je nutella.
vicktor
07.10.16,13:49
Daleko od seba nemaju.
Ale dobre, opravujem: Ked si predstavim nugat ...
afrikánka
07.10.16,13:49
Asi sme sa nepochopili...rodičia nedovolia deťom jesť hlinu, omietku, mydlo, piesok.....rodičia na to prídu a snažia sa tomu zabrániť, taktiež rodičia, ktorí majú aké-také povedomie o výchove a výžive dieťaťa-nepovolia dieťaťu večerať kolu a čipsy. Ináč s vami súhlasím s dnešným prístupom k výchove a nevýchove, že takýmto spôsobom iba "odporúčania" sa určite nedosiahnu uspokojivé výsledky
jslancik
07.10.16,13:53
potom neviem, o čom sa bavíme, či hádame :D
IIla
07.10.16,17:57
Môže to znamenať:
a) nedostatok tekutín (aj s ohľadom na to, že hmotnosť stúpa...);
b) nevyváženosť stravy (pomer bielkovín, sacharidov a tukov); môže ísť o nedostatok bielkovín, nedostatok tukov, prípadne nadbytok sacharidov;
c) nedostatok jedla;
d) že užívate niektoré čaje alebo koreniny, ktoré podporujú trávenie;
e) nedostatok alebo prebytok niektorých mikroživín (napríklad vitamín B vraj potrebuje na spracovanie cukor, vitamín A potrebuje tuk);
f) nevhodná diéta (to môže byť kombinácia bodov b-f);
g) vôňa jedla (niekoho vôňa zasýti, u iného môže vyvolať hlad);
h) že vidíte niečo, čo Vám pripomína jedlo.

Hovorí sa, že "hlad je prezlečený smäd". Neviem, či sa to týka aj Vás. Pre istotu: v*prípade, že by ste mali sklony k epilepsii alebo iným neurologickým poruchám, nepiť veľa tekutín naraz bez jedla... (Zvýšené riziko záchvatu môže byť napr. po úrazoch hlavy. Odporúča sa nevypiť naraz viac ako 3-4 dl tekutiny. Väčšina ľudí to zvládne bez problémov, našťastie...)
buchač
07.10.16,18:08
Hovorí sa, že "hlad je prezlečený smäd".
=============
Reči sa hovoria a chlieb sa je.
Taká hladovka má čo do seba...doslova hladovka, len o vode.
bubkoch
07.10.16,18:17
Príznaky helikobaktera pylori

Prvotné príznaky helikobaktera a jeho výskyt v tele sa môžu prejaviť ako žravosť, neustály hlad a nutkanie stále niečo jesť. To spôsobuje zvýšenú zaneprázdnenosť žalúdka a následne vyvolá jeho horúčavosť. Horúčavosťou v žalúdku sa vytvorí ideálne prostredie na premnoženie baktérie helikobakter pylori – teda vlhko a teplo.
korela
07.10.16,19:06
Parazity aj iné, podvýživený organizmus, hladuje, už sa to tu spomenulo, ale túto možnosť neberú do úvahy mnohokrát ani lekári.
Hlad, prezlečený smäd :-), kde sa chodí na tú istotu.
avalik
08.10.16,08:19
nehadajte sa :)
Ja mam na sebe odskusane, kym som jedla "po svojom" tak som mavala obdobia cca 2 tyzdnove - pomarancove, jablkove, cesnakove, ... proste telo chcelo a bola som schopna aj vecer o desiatej sadnut do auta a ist si nakupit :) ... odkedy som na krabickovej strave, take chute nemam - zjem co mi donesu a finito :) tolko roznej zeleniny a ovocia som denne nejedavala, a samozrejme teraz mam denne vyvazeny pomer bielkovin, tukov a sacharidov
lujza.j
08.10.16,08:51
"po svojom"-halabala:) takto to mas fajn...lebo nevymyslas...je fajn...mat nejaky +- "rozpis"v hlave...ja som po letnom 28dnovom "detoxe"podla knizky...ostala pri urcitych veciach...a hlavne som si nechala "sladke ranajky"
buchač
08.10.16,09:23
jslancik (Včera 16:33) To je v poriadku, taká výchova? teraz je moderné dieťa nevychovávať - nezakazovať, neprikazovať, iba odporúčať, prosiť, lebo dieťa sa môže samé rozhodovať, je to predsa osobnosť. to je výchova?
=================
TESAŤ DO KAMEŇA, TESAŤ !!!

--------------------------

Snáď len doplním.
Jedinec, pokiaľ je zdravý, by mal jesť v podstate všetko.
Ale všetko s mierou.
Detoxy a či koloidné íčoviny a podobne do seba tlačiť ?
Choré.
babka - ježibabka
08.10.16,09:48
Múdro. Čo telo žádá treba mu dat. Dosť sa nadietuje keď bude chorý :D
lujza.j
08.10.16,12:32
Moj detox je.s "":---:D
buchač
08.10.16,12:39
buchač (Dnes 12:23)
Detoxy a či koloidné íčoviny a podobne do seba tlačiť ?
---------------------------
lujza.j (Dnes 15:32) Moj detox je.s ""
==================
Hm...tak to je už iná téma a iný level.
To nie je detox...to prachsprostá jesexovačka.
Do tela nejde detox, ale oný...;)
afrikánka
08.10.16,12:57
Čula som, že vraj vyskúmali......s pribúdajúcim vekom padajú morálne zábrany
lujza.j
08.10.16,13:00
Ja zatial o jedle tocím:---:D
afrikánka
08.10.16,13:08
...?...?...? nick z chalupy už stráca zábrany,reaguje na skrytú reklamu polopatisticky
korela
08.10.16,14:35
aj keď sa človek domnieva, že svojmu organizmu dodáva poctivo všetko, nemusí jeho organizmus všetko zo stravy vstrebať, choroby zažívacieho traktu sú plíživé, preto sú vhodné ako prvá pomoc, resp. aj nutná pomoc, doplnky výživy vo forme koloid. minerálov a iných doplnkov. koloidné zaberú aj pri anémii. nediagnostikovaných celiakií, intolerancií na potraviny, črevných zápalov je v populácii viac než dosť.
radšej nezažiť. skúsenosť je neprenosná.
taiko
08.10.16,18:01
mozes napisat, co presne si zjedla vcera? Presne, postupne od ranajok az do vecere ?
Marcela Hudecová1
24.10.16,05:49
môže byť, že niečo telu chýba, ja mám veľkú chuť na slané - šunka, olivy,chlieb, tak čo stým :-(
afrikánka
24.10.16,05:58
Telu chýbajú minerálne látky, keď dostaneš chuť na slané pi vodu. Ak si pribrala, príčinou môže byť zvýšený prísun soli, zadržiava sa ti tekutina v tele.
Marcela Hudecová1
25.10.16,07:48
vieš, jem to, čo stále nie viac ani menej a váha ide hore
afrikánka
25.10.16,08:03
Bola si opätovne u lekára?Je ten nárast váhy rýchly a neprimeraný? Príčin môže byť viac, žiadaj ďalšie vyšetrenia.
jslancik
25.10.16,08:51
marcela, to je skutočne obsažná odpoveď... ľudia majú vo všeobecnosti zlé stravovacie návyky. napr. zloženie stravy hlavne zo sacharidov, a podobne.
taiko
25.10.16,10:38
Ja som mal na mysli, aby si napisala presne, co si jedla napr. vcera cely den. Ale podrobne. Takze nie kolko si zjedla, ale co si jedla ;)
lujza.j
25.10.16,10:45
Tai...nememu decku ani vlastna mater nerozumie...
afrikánka
25.10.16,12:47
Marcela, tak nám priblíž - váha ide stále hore, koľko a za aký čas?
vlado 33
25.10.16,14:49
Napadá má problém mojej polovičky. Skočila na inzerát schudnúť za 20 korún. Odpoveď prišla “ menej žer". Tento inzerát mi pomohol v posleddnej dobe......, schudol som za pol roka 25 kg. Kto neverí, pošlem foto na @.
vlado 33
25.10.16,14:52
Dnes mám jablčný deň.