Kabaka123
06.10.16,09:38
V exceli 2003 nie je možné nastaviť výšku a šírku bunky a teda ani výšku riadka a šírku stĺpca v cm. Dokonca nemá ani pravítko ako word 2003. Výška a šírka riadku sa meria v znakoch, bodov (pixeloch) Je to potom metóda pokusov a omylov. Nakoľko radšej robím tabuľky v exceli ako vo worde, tak ma tento problém už dosť dlho trápi.

Našla som na nete prevod jednotiek ale hovoria o výške riadku bunky, pokiaľ je tam text. Mne ide o samotnú výšku a šírku riadku bez textu.

http://lorenc.info/3MA381/merne-jednotky-pravitka-excel.htm

DOPLNENIE

presná výška a šírka riadku v exceli 2003 v mm alebo cm sa dá nastaviť pomocou makra, prikladám súbor

ZDROJ: www.dataspectrum.sk (http://www.dataspectrum.sk)

Bod je roven přibližně 1/28 centimetru (1/72 palce). Dále je třeba vědět, že 1bod = 0,0035 cm.

Na základe tejto informácie mi vychádza 1cmx1xm na šírka 5(40 pixelov) a výška 27,75 (37 pixelov)

Možno niekomu pomôže :)
mepex
06.10.16,08:38
Túto potrebu presných prepočtov nechápem. Idete kresliť technické výkresy ? (nechcel som Vás uraziť :-). Na to aby tabuľky a grafy boli rovnako formátované, stačí odčítať jednu hodnotu (alt+okraj) a pre ostatné nastaviť tú istú tj. možné robiť naraz pre označené stĺpce resp. riadky. A na objekty používam označenie a zarovnanie.
Kabaka123
06.10.16,10:37
Túto potrebu presných prepočtov nechápem. Idete kresliť technické výkresy ? (nechcel som Vás uraziť :-). Na to aby tabuľky a grafy boli rovnako formátované, stačí odčítať jednu hodnotu (alt+okraj) a pre ostatné nastaviť tú istú tj. možné robiť naraz pre označené stĺpce resp. riadky. A na objekty používam označenie a zarovnanie.

Nie, nejdem kresliť technické výkresy :)

stačí odčítať jednu hodnotu (alt+okraj) ??? tomu celkom nerozumiem
mepex
06.10.16,16:56
Keď pridržíte kláves Alt a keď ukážete myšou na hranu riadku (v hlavičkách tj. číslovanie, alebo písmená), alebo stĺpca (je čierna dvojšípka) a pridržíte ľavé tlačidlo myši, Excel zobrazí jeho výšku, alebo šírku. ... a keď máte označených viac riadkov, alebo stĺpcov môžete ich myšou nastavovať (ťahaním), alebo z príručnej ponuky (kliknutím pravým tlačidlom myši na označené číslo riadku a výberom z ponuky výška, alebo šírka) zadať ich rovnakú hodnotu. Tento trik s označením (viac riadkov, alebo stĺpcov) funguje aj na automatickú výšku, alebo šírku (dvojklik pri dvojšípke). Označenie riadku -ov je Shift+medzera alebo stĺpcov Ctrl+medzera. Vložiť Ctrl a plus na numerickej klávesnici a odstrániť Ctrl a mínus.
Kabaka123
06.10.16,17:05
Keď pridržíte kláves Alt a keď ukážete myšou na hranu riadku (v hlavičkách tj. číslovanie, alebo písmená), alebo stĺpca (je čierna dvojšípka) a pridržíte ľavé tlačidlo myši, Excel zobrazí jeho výšku, alebo šírku. ... a keď máte označených viac riadkov, alebo stĺpcov môžete ich myšou nastavovať (ťahaním), alebo z príručnej ponuky (kliknutím pravým tlačidlom myši na označené číslo riadku a výberom z ponuky výška, alebo šírka) zadať ich rovnakú hodnotu. Tento trik s označením (viac riadkov, alebo stĺpcov) funguje aj na automatickú výšku, alebo šírku (dvojklik pri dvojšípke). Označenie riadku -ov je Shift+medzera alebo stĺpcov Ctrl+medzera. Vložiť Ctrl a plus na numerickej klávesnici a odstrániť Ctrl a mínus.

no to je celá veda... je nato nejaké video tutoriál? (určite je)... skúsim vyskúšať.... ale verzia cez makro mi príde pohodlnejšia...
Kabaka123
09.11.16,11:01
ZDROJ: www.dataspectrum.sk (http://www.dataspectrum.sk)



OPRAVA: ZDROJ: www.dataspectrum.cz