dasl
07.10.16,16:05
dnes som si chcel ulahcit pracu a z txt dokumentu som preniesol udaje do exelu pomocou importovat z ineho zdroja pri otvarani som urcil hranice stlpcov by som dostal do samostatneho stlpca iba číselnu hodnotu . no ked sa pozriem na výsledok tak v bunke vidim cislo 1.22 v ridku vidim niečo ako dátum a ked chem naformatovat bunku tak mi tam hodí tretiu sumu
dá sa to nejako spravit aby som dosiahol v bunkach iba hodnotu 1,22 tato je totiž správna ( tá fotka to sú dve cez seba prekryté fotografie toho isteho zosita)
excel.sk
08.10.16,04:11
.
Pri importe z textového súboru je potrebné v 3/3 kroku sprievodcu kliknúť na tlačidlo "Rozšírené" (ang. Excel "Advanced") a tam nastaviť oddeľovač desatinných miest na bodku.

Pozn.: pri slovenských regionálnych nastaveniach windowsu sa pri zadaní hodnoty 1.22 do Excelu bunka automaticky počas zadávania naformátuje ako dátum. No a dátum je v Exceli poradové číslo dňa od 1.1.1900.

Takže keď po zadaní 1.22 sa v bunke spraví dátum 1.1.2022 a ten sa preformátuje na číslo, dostaneme číslo 44562, lebo ten dátum je 44562-hý deň v poradí od 1.1.1900
.