gagus
08.10.16,12:17
Dakujem za odpoved.
Katy a R
08.10.16,10:19
o tvojej DPN rozhoduje lekár - aj či ťa vôbec vypíše?? aj koľko dní to bude :)
...
doplním: ak sa nechceš dať vypísať na DPN - nikto ťa nasilu nútiť nebude! :). sú ľudia, ktorí to riešia dovolenkou napr.
terezamaria
08.10.16,11:02
cca mesiac, ale záleží od toho, čo v zamestnaní robíš a ako si namáhaš ruky. Cievny lekár zváži podľa Tvojho zaradenia v práci, kedy Ťa Tvoj lekár vypíše.
Určite pôjdeš na kontrolu, tak sa hned pýtaj. Držím palce, aby Ti operácia pomohla.
kopretinka
08.10.16,11:03
ten,kto dal mínusku,je blbec
gagus
08.10.16,14:12
dakujem, som vychovavatelka a mesiac doma si nemozem dovolit
terezamaria
08.10.16,14:28
Však pokiaľ to zvládneš, tak sa daj vypísať skôr, veď to záleží od zdravotného stavu, teda stavu Tvojej ruky....
buchač
08.10.16,14:38
gagus (Dnes 17:12) dakujem, som vychovavatelka a mesiac doma si nemozem dovolit
================
Mne je síce jedno, rob ako uznáš za vhodné.

Ale poviem takým prirovnaním s prostredia ťažkých autonehôd, kde sa vraví..."Hrdinov sú plné cintoríny !"

V súvislosti s týmto si dovolím povedať (ba dokonca tvrdiť), že..."Nemocných pacientov sú plné čakárne !"
gagus
08.10.16,18:25
ano, som jedna z nich
buchač
08.10.16,18:30
kopretinka (Dnes 14:03) ten,kto dal mínusku,je blbec
-----------
gagus (Dnes 21:25) ano, som jedna z nich
-----------
No fasa...
Ty nie si spokojná s odpoveďou ?
Ty potrebuješ presne a konkrétne stanoviť dobu liečenia a aj maródky ?
Smelé a odvážne želanie.

Ak by mne doktor presne určil dobu liečenia, tak ho snáď aj vymením.
Mimochodom...nebol som na operácii zápastí, no obe mám vcelku solídne dokatované. Čo už, šport je niekedy aj nepríjemne bolestivý.

Ale môžem Ti garantovať, že bolesti vyťahá zem na cintoríne alebo oheň v krematóriu spáli.
kopretinka
08.10.16,19:04
nie si jedna,si JEDINÁ.Pretože všetci ostatní vedia,že NIKTO ti dopredu nepovie,ako dlho budeš PN.
afrikánka
09.10.16,03:54
Ak chceš minimalizovať dobu práceneschopnosti, daj si zakrok previesť endoskopicky, tým sa PN znižuje na polovicu.
ivka70
09.10.16,04:38
Nemusis sa dat vypisat na PN vobec.
Ja som na operacii zapastia bola na dovolenke a nesledujuci den po prepusteni z nemocnice som isla do prace.
Na stole vankusik, na nom ruka v dlahe, na to, co robim, to nemalo vplyv. Rehabilitacie som si potom dala pred pracou rano, ani paragrafy som nevyuzivala.

Dat si napisat PN je tvoje pravo, nie povinnost.
Ak si to vies zariadit tak, ze na PN vobec nepojdes alebo len pocas operacie, je to na tebe.
Lekar ti PN ukonci, ak ho presvedcis, ze to nebude mat vplyv na pooperacne liecenie. A samozrejme sa musis dohodnut aj do zamestnavatelom, ci mozes do prace s jednou docasne nefunkcnou rukou nastupit.
gagus
09.10.16,05:50
nechcela som vediet, kolko budem presne ja jedina PN, ale aký je priemerný cas marodky.
buchač
09.10.16,05:51
gagus (Včera 17:12) dakujem, som vychovavatelka...
=======================
Vankúšik na stole asi ťažko...pri ďeťoch.
Rehabky asi ťažko...keď pracovná doba v MŠ začína o 6,00.
gagus
09.10.16,05:54
som spokojna s kazdou odpovedou, o ziadnom minus nic neviem
gagus
09.10.16,06:05
...a ze som jedna z nich...znamena, ze som jedna z tých, ktorý si bohuzial nemozu dovolit byt mesiac PN - tak len pre vysvetlenie
ivka70
09.10.16,11:03
Ak je vychovavatelka v skolskej druzine, pracuje vacsinu dni az popoludni ....
ak je vychovavatelka na stredoskolskom internate, tak moze mat aj len nocne zmeny ... co my vieme?