printerscd
10.10.16,13:11
Zdravim Vas


Nechce naskočit HP Compaq Presario CQ60 svieti kontrolka gombika na hl.zapnutie+ počut ze ide ventilator ale obrazovka vobec nenaskoci

Skusal som to zapnut priamo na siet aj vyberal som baterku nic nepomaha

Naposledy mi este naskocil asi na 20-ty krat momentalne uz vobec nefunguje

Mam ho uz 5 rokov

Vedeli by ste mi poradit ?

Dakujem
Martuk
10.10.16,11:12
tuto ma napadá jedine servis, môže byť odpálená interná baterka, doska, ťažko povedať. V servise budú vedieť lepšie.
printerscd
10.10.16,11:24
kolko by to asi stalo taka oprava a dat to do original servisu alebo niekomu kto opravuje PC ?
buchač
10.10.16,12:08
printerscd (Dnes 13:24) kolko by to asi stalo taka oprava a dat to do original servisu alebo niekomu kto opravuje PC ?

Nemusíš ani do originál servisu.
Mne sa onehdá tiež podobne správal NTB, konkrétne ASUS (už nikdy viac).
Zbehol som do jednej predajne, kde robia aj servis.
Chlapec vzal mašinu, mňa poslal na kávu. NTB dal na diagnostiku, trvanie cca 10-15 minút. Po návrate mi vyriekol ortieľ...základová doska doslúžila.
Po mojich otázkach ohľadom opravy a financií za ňu mi oznámil, že by to vyšlo na takých 150-200€.
Nuž som si radšej veru kúpil nový. Starý som vybrakoval a HDD používam ako zálohu na všeliaké veci.


P.S.:
Chlapec dokonca za diagnostiku nechcel nič...ale cena sa pohybuje okolo 10€.
Martuk
10.10.16,12:14
čo to bude stáť, ja neviem, na to ti najlepšie odpovedia v servise.
mecky
10.10.16,18:37
na 90% vadna zakladna doska, konkretne bud graficka karta alebo chipset, vcesinou pomoze reball daneho cipu, ak je tam vadny iba spoj, ak je vadny samotny cip tak je mozna vymena. financne sa to nemusi oplatit