matuldak
10.10.16,21:17
Dobry deň mal som epi zachvat z alkoholu už 2 roky abstinujem navstevujem psychiatra,neurologa vsetky testy či hepatalky tak aj EEG mam čiste ...a keď som prišiel za psychiatrom aby mi dal potvrdenie na vratenie VP poslal ma za neurologom,ten spravil to iste čo mam robiť ?

Nespravil som nič pre tých čo sa pýtali ...za 10 rokov čo mam VP som v živote nesadol za volant pod vplyvom .Mal som proste zle obdobie ale som 2 roky čisty načo som hrdý.
Kabaka123
10.10.16,19:26
...nič v zlom..., ale neviem, či je vhodné vracať vodičský preukaz epileptikovi, ktorý môžeš spôsobiť autonehodu a škody na zdraví...

... aj keď zákon to za určitých podmienok umožňuje...
... ak spĺňaš uvedené podmienky, nie je dôvod, aby si ho nedostal späť...

https://www.slovenskypacient.sk/epilepsia-a-vodicsky-preukaz/

hmm... tak teraz som zistila, že mám predsudky
na 10 000 smrteľných dopravných nehôd, pripadá jedna zapríčinená epilepsiou.
ivka70
10.10.16,19:28
co spravil?
buchač
10.10.16,19:31
Hm...

Nemyslíš náhodou, že Porada nie je ordinácia odbornejšieho charakteru, t.j. neurológia, psychiatria, psychológia... ???
afrikánka
10.10.16,21:28
Epilepsia z alkoholu...tak to si musel riadne piť. A nemyslím, že niektorý lekár z uvedených ti odsúhlasí vrátenie VP.
JankaO
11.10.16,11:58
U zdravého človeka alkohol sám o sebe epileptický záchvat nevyvolá. Naopak u človeka, ktorý trpí epilepsiou, či už zistenou, alebo doposiaľ nezistenou, je požívanie alkoholu absolútnou kontraindikáciou. U takýchto ľudí s veľkou pravdepodobnosťou (istotou) požitie alkoholu EPI záchvat vyvolá. Ak viete čestným vyhlásením s overeným podpisom lekárovi preukázať, že ste dlhodobo bez záchvatov, je na jeho uvážení, či súhlas dá...
JankaO
11.10.16,12:01
Táto štatistika nemá veľkú výpovednú hodnotu a to preto, lebo napr. u profesionálnych vodičov je choroba kontraindikovaná pre vodičské oprávnenie a u amatérskych vodičov sa oprávnenia vydávali veľmi obmedzene...
Kabaka123
11.10.16,16:32
samozrejme.... profesionálny vodič, to je niečo iné