carolitos
12.10.16,09:54
vie mi niekto poradit ako stiahnem z notebooku fotku na pamatovu kartu? pre niekoho blba otazka, ale ja to ozaj neviem :-(
ivka70
12.10.16,08:04
Existuju citacky kariet, treba pouzit taku, co vie micro SD karty citat.
Kartu vlozis do citacky a citacku zasunies, zvycajne do USB portu na NB.

Alebo ju dat do mobilu, ktory cez USB kabel napojis na notebook a skopirujes na SD kartu tu fotku.

Alebo maju niektore notebooky priamo slot na microSD karty (taka zasuvecka ako napr. na CDcko, len ovela mensia).
carolitos
12.10.16,08:12
mam slot na kartu len neviem co spravit aby som ju tam presunul, ako? kde sa mam priklikat?
kopretinka
12.10.16,08:12
z notebooku na kartu?? nie z karty do notebooku?
kopretinka
12.10.16,08:13
on to chce naopak
ivka70
12.10.16,08:15
Ak mas nainstalovany ovladac zariadenia, tak vlozit kartu a v tomto pocitaci musis vidiet okrem lokalneho disku C aj nejake ine zariadenie, kde budes vidiet aj tu kartu.
ivka70
12.10.16,08:16
Nechce to naopak, chce to z NB na kartu. Ale v principe je to jedno odkial kam.
carolitos
12.10.16,08:19
ja chcem vlozit do notebooku kartu a s notebooku stiahnut fotky na kartu, slom mam v notebooku len neviem ako
carolitos
12.10.16,08:20
ja chcem vediet ale ako to urobit
carolitos
12.10.16,08:30
lenze ked vsuniem kartu v tomto pocitaci sa nic nezobrazi,nechapem karta bola len volne prilozena k fotoramu a neviem aky ovladac
ivka70
12.10.16,08:31
Asi nemas ten slot na SD kartu zaktivovany v pocitaci, treba tam doinstalovat ovladac, az potom ho budes vidiet. Trufas si to najst a zinstalovat?
carolitos
12.10.16,08:37
no na to si teda netrufam to je pre mna asi vela...som pc laik :-o
misoft
12.10.16,09:05
Ide aj o to, že pokiaľ ju používal vo foťáku, mohla byť naformátovaná práve foťákom a vtedy ju NB nerozozná.
Inak - microSD sa vloží do adaptéra, ten sa zasunie do slotu pre SD karty a NB ju rozorná ako USB device.
Druhá možnosť - zasunul microSD kartu do adaptéra, lenže OPAČNE - t.z. neprepoja sa kontakty medzi microSD a adaptérom SD a vtedy je jasné, že nič nenačíta.
Takto sa má zasúvať
http://assemblergames.com/l/attachments/big_sssdsdc-2gba-jpg.5047/
(inak by sa ani nemalo dať - je tam výstupok na prepojenie kontaktov a ten by nedovolil zasunúť - ibaže na silu).
ivka70
12.10.16,09:09
A nemas niekoho, kto by sa na to pozrel? Alebo teda ine zariadenie, cez ktore to pripojis na NB a nahras tak?
carolitos
12.10.16,09:27
dik ja som ju naformatoval v digi ramceku ale notbook mi ju neberie, mam sony vaio skusal som nainstalovat nejaky program,ale aj tak nic
carolitos
12.10.16,09:30
nemam nikoho kto by mi s tymto vedel pomoct,,,mal som usb kabel s ktorym by som vedel prepojit fotoram a notebook a tak by to slo ja viem, ale vsetko som prekutral a neviem ho najst...ta karta bola pribalena a ramu a na navode bolo napisane ze ju tam treba aj naformatovat ale nb ju neakceptuje
ivka70
12.10.16,10:21
Tak to bude tym formatovanim.
Kabel k fotoramiku by mal fungovat hocijaky so spravnou koncovkou. Ak to nie je taa ista ako ma tvoj telefon, zober fotoramik do obchodu s elektronikou, ze potrebujes kablik na prepojenie tohto s pocitacom. Taky kablik stoji par eur.
carolitos
12.10.16,10:33
nic uz som bol kupit aj kabel ktorym som prepojil ramik a notebook a aj tak to nereaguje...slahnut o zem a hotovo