nikusska1
12.10.16,17:28
Chcela by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit ako zmenim na klavesnici cisla (nad pismenami ) na pismena s dlznami a mekcenmi ?
zk24
12.10.16,15:31
Zmenou jazyka klavesnice. Prípadne ak mas nainstalovanu aj slovensku klavesnicu, aj anglicku trebars, vieš sa medzi nimi prepínať cez Shift+Alt.
vicktor
13.10.16,12:53
Ak nemas AJ slovensku klavesnicu, musis si ju pridat: Start - Control Panel - Region and Language - Keyboards and Languagues - Change Keyboards - Add a kliknu ktoru chces.
Potom si prepinaj na tu co potrebujes.
misoft
13.10.16,13:04
Keďže jej to píšeš z EN Windows - bude z toho "laň" :D.
Ide aj o to, ako má nastavené zobrazovanie (buď podľa Kategória, alebo podľa Ikony) - uvediem oba smery:
Podľa nastavenia Kategória:
Štart (vľavo dole) - Ovládací panel - Hodiny, jazyk a oblasť - Miestne a jazykové nastavenie - Zmeniť klávesnicu alebo iné metódy vstupu - Klávesnice a jazyky - klik na Zmeniť klávesnice - Všeobecné - (v Predvolený jazyk = Slovenčina) - Pridať a v zozname vybrať Slovenčina (Slovensko); pozor: sú tam dve Slovenské a Slovenské (QWERTY). Tá prvá je QWERTZ.

Podľa nastavenia Ikony:
Štart (vľavo dole) - Ovládací panel - Miestne a jazykové nastavenie - Všeobecné - (v Predvolený jazyk = Slovenčina) - Pridať.
A platí zvyšok ako vyššie.
vicktor
13.10.16,13:16
:) Z tohto som ja pre zmenu jelen. :)

Myslel som ze ak jej slovencina chyba a ma anglicku klavesnicu (pise ze cislice v hornom rade), tak ma aj EN/US system.
misoft
13.10.16,13:24
Pokiaľ sa pozrieš na Ovládací panel - dá sa nastaviť zobrazovanie podľa kategórií, alebo podľa ikon - vpravo hore modrým písané... V oboch prípadoch sa dostane do cieľa, lenže treba sa v tom orientovať - kto to nevie, kliká kade-tade, až dôjde k cieľu.
A čo sa týka klávesnice - nie je to podmienkou, že musí mať EN OS, keď jej to nedáva SK klávesnicu. V nastaveniach je totiž práve ten predvolený jazyk! To je jazyk v ktorom OS s ňou komunikuje a to je rozdiel, to nie je klávesnica. Môžem mať predvolený jazyk SK a klávesnicu hoci aj čínsku.
viktorviktor
13.10.16,19:40
zvyčajne to ide ľavý Alt+ľavý Shift, ale záleží ako je to nastavené napr. vo winxp - miestne a jazykové nastavenie - jazyky - a v nastavenie - Nastavenie klávesov, akú kombináciu si nastavíš tú budeš používať, musíš vyskúšať
tiež tam môžeš nastaviť zobrazenie klávesnice na lište v Panel jazykov -