Dáša_
13.10.16,12:23
Ja viem, lekár :D. Už som to skúšala a je mi jasné, že budem musieť pokračovať. Len teda, zaujímalo bz ma, či také problémy už niekto nemal a hlavne, ako sa riešili.

Bolí ma remeno - ale nie ramený kĺb. Ani lakťový. Boli ma niekde presne v polovici medzi tým. Bolesť sa stupňuje v ľahu. problémom sú niektoré polohy ruky, obliekanie začína byť problematické, lebo nedokážem ruku zdvihnúť do správnej výšky Bežné lieky od bolesti typu brufen na to nezaberajú. Reumatického pôvodu to nie je.
Podľa všetkého je nejaký problém s vačkami, ktoré oddeľujú od seba jednotlivé svaly. Preto je bolesť horšia v ľahu, keď to niekde tlačí. Ale to je iba môj odhad.
Skúšala som parafín, ale to mi nerobí dobre na srdce.

mmch, rady, že treba navštíviť lekára sú super. Najmä, keď ti lekárka povie, že to aj ju bolelo, že si lepila pásky a prešlo :D A tým som bola vybavená.... Prípadne dostaneš odporúčanie od kardiologa na ďalšie vyšetrenie a na ortopédii sa tvária, že také odporúčanie neplatí.... To len na margo odporúčania, že treba navštíviť lekára.
kopretinka
13.10.16,10:43
tak zmeň obvodnú lekárku,ja som to urobila,tá predchádzajúca sa vždy tvárila,že čo zase otravujem......
vačky,ktoré oddeľujú svaly....o takých vačkoch som nepočula,musím sa spýtať.....
neviem,odkiaľ si,skús si nájsť niekoho,kto robí Dornovu metódu,ja chodím do BA,tá pani hodne pomohla aj kvake....
ivka70
13.10.16,10:45
Skus tejpovanie.
Dáša_
13.10.16,11:00
tak zmeň obvodnú lekárku,ja som to urobila,tá predchádzajúca sa vždy tvárila,že čo zase otravujem......
vačky,ktoré oddeľujú svaly....o takých vačkoch som nepočula,musím sa spýtať.....
neviem,odkiaľ si,skús si nájsť niekoho,kto robí Dornovu metódu,ja chodím do BA,tá pani hodne pomohla aj kvake....

https://www.rehabilitacia-poprad.sk/mam-problem-s/bedrovy-klb/19-burzitida-rehabilitacia
kopretinka
13.10.16,11:14
takže ak máš burzitídu,tak treba cvičiť....či?
Dáša_
13.10.16,11:20
takže ak máš burzitídu,tak treba cvičiť....či?
no obávam sa, že momentálne už mám pohyb hodne obmedzený, cvičenie si neviem predstaviť, aké by sa dalo. ono to nevzniká iba z cvičenia
kopretinka
13.10.16,11:46
a máš už nejakú diagnózu stanovenú?
Dáša_
13.10.16,11:54
a máš už nejakú diagnózu stanovenú?

čo sa ramena týka, tak nie
kopretinka
13.10.16,12:08
afrikánka
13.10.16,15:57
Poznám jednu, ktorá s takýmito bolesťami prešla mnoho lekárov, nakoniec pomohli masáže "reiky".
Dáša_
13.10.16,16:02
Poznám jednu, ktorá s takýmito bolesťami prešla mnoho lekárov, nakoniec pomohli masáže "reiky".
mam s reiky veľmi zlú skúsenosť. Pani sa podujala, že vylieči moje problémy. A veľmi, veľmi dlho som si potom nemohla dať do poriadku chrbát. Prišli ukrutné bolesti, ktoré ma dovtedy netrápili. Tak toto asi už riskovať nebudem
Dáša_
13.10.16,16:03
https://www.rehabilitacia-poprad.sk/component/artforms/?formid=1&itemid=15

predpokldam, že to je za peniaze. Ale keď to inak nepôjde, skúsim aj také. Vdaka
afrikánka
13.10.16,16:06
Poznám jednu, ktorá s takýmito bolesťami prešla mnoho lekárov, nakoniec pomohli masáže "reiky".
mam s reiky veľmi zlú skúsenosť. Pani sa podujala, že vylieči moje problémy. A veľmi, veľmi dlho som si potom nemohla dať do poriadku chrbát. Prišli ukrutné bolesti, ktoré ma dovtedy netrápili. Tak toto asi už riskovať nebudem
Dobre vedieť......Skúsenosti iných pomôžu pri rozhodovaní o type liečby.
BXLmiami
13.10.16,16:45
Trochu tomu nerozumiem,máš vlastne stanovenú dg?Podľa opisu to kľudne môže byť bloknutá chrbtica.
branislavp
13.10.16,16:53
Aj ja mám skúsenosti s bolesťou ramena, aj môj manžel. Mne to vyliečil môj ortopéd.
Bolelo rameno a celá ruka tak, že som sa nemohla obliecť, ani učesať, ani dať ruku do takej polohy, aby som si vybrala tanier z kredenca. Bolesť ma už prenasledovala aj v spánku.Lenže mňa boli celý človek, aj s chrbticou mám problémy dlhé roky. Takže keď chcem, aby sa to nezhoršovalo, tak pravidelne cvičím aj na rameno, aj na chrbticu sama doma. Každý rok chodím na rehabilitácie v mieste bydliska a chodievam aj na kúpeľnú liečbu.
Manžela bolelo rameno asi tri roky. Veľmi. Lekárka mu predpísala ožarovanie ramena. Táto terapia sa robí v určitých intervaloch na 3x. Po dvoch ožarovacích procedúrach mu bolesť neprešla, až po treťom ožarovaní. A to už manžel bol objednaný na operáciu.
Moja rada je takáto. Vyhľadaj dobrého lekára. Možno ortopéd, možno neurológ. Dôležíté k vyliečeniu je určiť správnu diagnózu.
Váž si svoje zdravie, pokiaľ ho ešte máš.
Parafín - nie každému pomôže, môže aj uškodiť.
Terezia13
13.10.16,16:57
mohla si si natiahnuť sval, niekedy stačí, ak urobíš nezvyčajný pohyb alebo aj pri spaní, natieram si to ibalginovou masťou, bandážujem si elastickým obväzom a dávam si lieky proti bolesti
Dáša_
13.10.16,18:33
Trochu tomu nerozumiem,máš vlastne stanovenú dg?Podľa opisu to kľudne môže byť bloknutá chrbtica.

no zatial sa mi podarilo absolvoať iba reumatológiu. tam je vyslovený názor: enetzopathia ramena, možná PHS calcarea, prípadne impigment
Makovsky
14.10.16,12:47
doporučujem zaobstarať si lampu. svietiť 2x denne po 10 min. Má to velmi dorbé výsledky
Oliwa
17.10.16,17:08
Skus tejpovanie.
Som čítala, že "skús tepovanie". :eek::D
misoft
17.10.16,18:41
Trochu tomu nerozumiem,máš vlastne stanovenú dg?Podľa opisu to kľudne môže byť bloknutá chrbtica.

no zatial sa mi podarilo absolvoať iba reumatológiu. tam je vyslovený názor: enetzopathia ramena, možná PHS calcarea, prípadne impigment
http://www.spektrumzdravi.cz/academy/entezopatie - časť Léčba....
https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/entezopatie
korela
17.10.16,20:21
Poznám jednu, ktorá s takýmito bolesťami prešla mnoho lekárov, nakoniec pomohli masáže "reiky".
mam s reiky veľmi zlú skúsenosť. Pani sa podujala, že vylieči moje problémy. A veľmi, veľmi dlho som si potom nemohla dať do poriadku chrbát. Prišli ukrutné bolesti, ktoré ma dovtedy netrápili. Tak toto asi už riskovať nebudem
Dobre vedieť......Skúsenosti iných pomôžu pri rozhodovaní o type liečby.

Reiki si môže urobiť každý človek, min. 1. a 2. st., pokiaľ mu v tom žiadne iné presvedčenie nebráni. Pritom vylúči zásah do svojho organizmu inou osobou.
Okrem toho je všeobecne známe, že príznaky dg sa pri liečbe môžu v začiatkoch zosilnieť. Nejde pritom iba o reiki.
To iba na okraj, že by sa mal zbytok pacientov riadiť podľa skúseností iných.
Ako sa vyjadruje BXL - každý sme originál. Iný prah bolesti a pod.