hanelle
13.10.16,17:57
Ahojte, chcela by som pre kamarátku nejaké vitamíny, multivitamíny...Bude čoskoro mamkou, tak niečo čo by mala užívať už počaj kojenia. Máte s niečím skúsenosť, alebo by ste mi vedeli nejaké doporučiť?
afrikánka
13.10.16,16:26
Pokiaľ sa bude stravovať podľa doporučení o výžive pre dojčiacu matku, je zbytočné brať multivitamíny. Prečo s materinským mliekom má dieťa prijímať chemicky vyrobené vitamíny?
hanelle
13.10.16,16:39
No neviem...a prečo nie. Čo je zlé na vitamíne? preto sa pýtam, či nie sú nejaké fakt dobré... Viem, že aj počas celého tehotenstva brala nejaké multivitamíny (na doporučenie od lekára). Tých už má dosť, a čoskoro aj termín, tak preto by sme jej chceli kúpiť nejaké ďalšie už na štádium počas kojenia.
Inak - mimo tejto témy, asi tebou zatracované chemické vitamíny - prezri si štúdie ako injekčne podávané obrovské dávky vitamínu C liečia rakovinu... toto sa doporučeným stravovaním dosiahnuť nedá.
hanelle
13.10.16,16:46
...reálne skúsenosti
afrikánka
13.10.16,16:57
hanelle....bol nejaký zdravotný dôvod na branie multivitamínov počas tehotenstva? Aby si vedela do budúcna....lekári za takéto odporučenia bývajú odmeňovaný farmaceutickou firmou. Ja nezatracujem chemické vitamíny, ale treba vedieť, v akom prípade je nutnosť ich užitia. A tehotenstvo a dojčenie tam asi patriť nebude, Veď sama udávaš príklad- onkologické ochorenie. Áno, mladé mamičky v tehotenstve a počas dojčenia zvyknú brať multivitamíny z dôvodu, že nemusia jesť a multivitamínmi dodajú telu potrebné látky.........A hneď ide váha dolu.
sosak
13.10.16,17:02
Celé generácie sa rodili deti, keď neboli multivitamíny. Terajší boom multivitamínov je dobrý biznis.
afrikánka
13.10.16,18:18
buchač...a akože čo??? Ten príklad som iba zopakovala, aby zadavateľka "rozoznala"...tým som však neprejavila súhlas s podávaním "C" pri onkoochorení. A len tak mimochodom, prečo brať ľuďom vieru v niečo, čo im môže pomôcť? Lebo jeden nikdy nevie, čo môže zabrať....Ešte ma napadlo, čo keby si sem- tam odskočil aj ty do toho Modrého oslíka?............... BUCHAČ opätovne si vymazal. TO SA NEPATRÍ !!!
lujza.j
13.10.16,19:05
jslancik
14.10.16,03:06
Fuuj, modrý Koník :eek:
hanelle
14.10.16,03:48
farmaceutickou firmou sú odmeňovaní lekárnici a lekárne od kedy sa zmenilo, že lekári nepredpisujú liek ale len účinnú látku....Bola som priamo súčasťou jednej firmy....všetko sa "leje" lekárnikom. Lekári sa už ani nenavštevujú...maximálne na zohnanie prednášajúceho...
lujza.j
14.10.16,07:23
Nemrnči:Dved k teme...ako vies,ze fuj...chodis tam:---ja to len z pocutia....jedna osoba z rodiny na tom fici...
afrikánka
14.10.16,09:39
hanelle....lekári sa už nenavštevujú, všetko sa "leje" lekárnikom...,ale lekári sú "možno" zase s lekárnikmi??? To sa ale týka liekov na predpis. V tomto prípade ide o voľnopredajný produkt a tak ma napadlo-nechceš nám tu podsunúť nejaké tie multivitamínky? A to, že lekárka odporučila tvojej priateľke zakúpiť takéto cukríčky? Podľa štatistiky sú zdravotníci najväčšími konzumentmi liekov a práve takýchto chemických doplnkov.Teraz neviem, za ktoré mužstvo "kopeš". Nakoniec by som povedala, že dodávať dieťatku spolu s materinským mliekom chemický "doping" je tak trochu aj nezodpovedné.
lujza.j
14.10.16,10:36
Dnes je moderne kadeco...treba sa rozlucit aj s placentou....pripadne vziat dom a zakopat na zahrade:eek:
kukučka
14.10.16,10:52
Je to viac ako tridsať rokov, čo som čítala, že eskimáčky placentu zjedia.
afrikánka
14.10.16,11:02
Placenta je vzácna surovina....využíva sa na výrobu liečív...
hanelle
14.10.16,11:02
...už sa viac nebudem vyjadrovať. Nechcem nikomu nič podsúvať. Jednoducho som zadala otázku do "Porady", lebo som myslela, že sa mi tu "poradí" a rýchlejšie/ pohodlnejšie sa dopracujem k výsledku. Ale nevadí. Budem vedieť dobudúcna..
Pekný deň všetkým poraďákom prajem, aj víkend, aj ďalšie dni...
lujza.j
14.10.16,11:09
Kukuč...ked vedia preco...nema problema.....ale tu sa vynaraju take "módy" ze pomoc.....moje decko ked malo zastavene prdiky...tak som jej pomasirovala brusko -pocvicila nozkami....dnes je nato masticka z lekarne...dnes si pytaju placentu dom...lebo je ich...ja som nekojila a prsa som teda nosila mega...jednoducho sekcia a mlieko stop....dnes ti bio matky povedia....ze to mas len zaseknutu hlavu....kym sa ti "odsekne"decku asi prazdny cecek dat...neviem proste urcite veci mi pridu divne....
afrikánka
14.10.16,11:17
hanelle prepáč, ale myslím, že takúto otázku by ti najlepšie zodpovedali v lekárni. Nemyslím, že na "Porade" sedia samé dojčiace mamičky. Ale ak v budúcnosti budeš potrebovať poradiť v oblasti účtovníctva, práva...kľudne sa obráť. Určite tu nájdeš dobrú radu, za ktorú nič nedáš-stačí poďakovať.
lujza.j
14.10.16,11:24
Tu ked clovek nedostane odpoved aku caka...hned sa oduje:D
jslancik
14.10.16,12:32
fičal som na tom, kým ma nevyhodili :D bol som priveľmi "bez servítky"...
lujza.j
14.10.16,14:22
:Dvies ako to chodi....kazdy povie ako sa mu paci priamost...pravda do oci..na rovinu...a potom hen vyhodia ta:D:---
korela
14.10.16,16:28
kto si prečítal, tak prečítal, zbytok som vymazala.
Terezia13
14.10.16,16:58
žiadne vitamíny nie je potrebné dávať mamičke, treba jedine vyváženú stravu a žiadnu chémiu, viac môže ublížiť ako osožiť
misomiso
14.10.16,17:52
Teraz na jesen je plno prirodnych vitaminov. Predsa nebudeme uzivat v burciakovej sezone nejaku chemiu...
buchač
09.11.16,15:21
Tvoja matka ale asi veľa vitamínov nebrala...či ?
Vývojovo si zostala niekde na úrovni sliepky.
Mila123
09.11.16,15:23
BUCHY!!!!!!! dá sa to aj mínuskou, a nie takto
Makovsky
14.11.16,15:12
umelé vitamíny by som určite nedával. Nie je to o tom že syntetické vitamíny majú rovnaký chemický vzorec ako prírodné. Prírodné vitamíny sú v biologickej väzbe a spolu so stopoými prvkami presne tak vyváženej kombinácii že ich telo dokáže spracovať a zúžitkovať. Naproti tomu syntetické vitamíny obyčajne len prejdú tráviacim traktom a až 90% z nich sa bez úžitku vylúči. Takže mamičke by som nedával žiadne syntetické vitamíny ale len prirodzené. ovocie zeleninu surové, fermentované, dusené. V množstve 300 - 500 g denne. Ďalej zeleninové a ovocné šťavy pripravené lisovaním, nie mixovaním alebo odstredivým odšťavňovačom - dochádza k okysličovaniu a tým znehodnocovaniu enzýmov. 1/5 l denne.