Fero11
15.10.16,09:39
Mam taky mensi problem. Urcite ste sa stretli s tym, ze vam niekedy zalahne v uchu, stalo sa to aj mne, to ale nie je problem.
Problem vsak je, ked mi v uchu ako keby silno odlahne (pred tym vsak nemam zalahnute).
Vtedy to je dost neprijemny pocit. Pocujem tlkot vlastneho srdca, pocujem ako dycham a ked zacnem rozpravat, tak mam pocit ako keby som hovoril ako hluchonemy, vsetko mi ide z vnutra do ucha. Ked si zapacham druhe ucho, tak sa pocujem len z vnutra .
Riesit to mozem tak, ze si lahnem a vtedy mi to uvolni a je to OK. Ak si nemozem lahnut, tak si zivnem (ludovo povedane) .... ale o par sekund to mam s5.
Mam to len na pravom uchu a mam to asi 3 mesiace.
Je potrebne ist do usneho, alebo da sa tomu nejako pomoct aj bez lekara ?
Terezia13
15.10.16,07:53
na poriadnu diagnózu a zistenie skutočnej príčiny problémov je len a len lekár nie porada a čím skôr tým lepšie
Fero11
15.10.16,09:04
Mozno mas pravdu, len som si myslel, ci niekto nemal nieco podobne a ake su riesenia odstranenia tohto problemu.
Ak by sme chodili zase so vsetkym k lekarovi, tak cakarne by museli mat velkost hangarov.
btw ked sa jedna o nejaku anginu, prechladnutie, doknca u mna obcas aj chripku, tak s tym som este u lekara nebol (resp. bol som si len po marodny listok, ale nikdy som do seba nesypal ziadne antibiotika).
Uz 20 rokov som nebral ziadne lieky a ani neplanujem
buchač
15.10.16,09:25
Fero11 (Dnes 12:04)
Uz 20 rokov som nebral ziadne lieky a ani neplanujem..
=================
Raz sa začať musí...;)

Mimochodom...nemáš doma takú poriadnu ihlicu na pletenie ? :D
kopretinka
15.10.16,12:13
tri mesiace je dosť dlhá doba na to,aby si zistil,že to neprechodíš.
K ušnému potrebuješ výmenný lístok,tak v pondelok hajde k obvodnému lekárovi.
romana147
15.10.16,12:23
Myslíš ako toho, čo bol reklamovať televízor hneď na druhý deň po kúpe?
Prišiel s divne obviazanou hlavou do predajne , že mu nejde ani zvuk , ani obraz.
Predavač sa pýta ako sa to vôbec stalo
No normálne som ho večer zapol
pozerám
počúvam
všetko OK
len mi zaľahlo v uchu, tak si špáram klincom
a zrazu vypadol zvuk na televízore
pozriem lepšie na ten klinec
a vypadol aj obraz
Žabinka
15.10.16,12:28
tak aj ja som sa s tým už stretla.. ale nerobila som s tým nič, lebo u mňa to trvalo len pár sekúnd, a samé to prešlo.. prípadne tiež pomohlo zívanie.. podľa mňa to súvisí so zmenou vnútroušného tlaku, ale príčina toho môže byť rôzna, to zistí len odborník..
pozri si tento článok http://www.orl-lfuk.sk/tinnitus.php
afrikánka
15.10.16,12:49
Skús žuť žuvačku, ale rozhodne k lekárovi.
Soňa K
15.10.16,14:25
To, že sa počuješ len zvnútra znamená, že máš silný vnútorný hlas. Skús karbobrúsku do uškax
Fero11
15.10.16,16:37
Napr. teraz vecer sa to neobjavuje .... zatial to az tak tragicky neberiem, pretoze az teraz som to zacal trochu viac sledovat. Tento problem mam hlavne rano a doobedu
Fero11
15.10.16,16:39
Tak to mi velmi nejde :)
Terezia13
16.10.16,06:55
tu nemôžeš váhať, radšej chorobe predchádzať, ako ju roky s námahou liečiť
Terezia13
16.10.16,06:56
romana147 :):):):):) toto je 100%
Ing. Ľubomír Janoška
17.10.16,09:12
Tiipujem upchatú tubu (Eustachovu trubicu). Šup-šup na ORL, než to začne bolieť.
misoft
17.10.16,14:03
Hele - mne už pár dní v pravom uchu nepravidelne hučí.... ako keby som tam mal transformátor (taký zvuk). Otázka znie: nie som náhodou distribútorom elektrickej energie?

:D

P.S. Hučí, tak hučí.... neriešim to.... i tie uši majú svoj vek a vypočuli si svoje....tak teraz nech aj ony hučia....:D