zlatica.turisova
16.10.16,15:47
Ahojte poraďaci,
mám k PC nainštalovanú tlačiareň HP Deskjet, ktorá mi do teraz bez problémov tlačila. Vyskytol sa mi však problém s klávesnicou. Nepísala mi. Problém klávesnice sa vyriešil, ale nastal problém s tlačiarňou. Neprišla som na to hneď po vyriešení problému s klávesnicou, lebo som nepotrebovala tlačiť. Až teraz som na to prišla. Keď idem tlačiť, tak tu moju tlačiareň vôbec nemám v zozname. Zobrazuje sa mi to asi takto.Žeby to bol chybný ovládač. Ak je to tak, tak by sa dala tlačiareň odinštalovať a znova nainštalovať

Prosím poraďte mi, ďakujem

Zlata
misoft
16.10.16,15:50
Zásada je (a to platí stále!):
Najskôr sa inštalujú ovládače!!! Potom na výzvu sa pripojí tlačiareň. Už som to tu X-krát písal, ako na to.
Takže repete:
Odpoj tlačiareň od PC! Fyzicky - vytiahnuť kábel USB.
Ak máš inštalačné CD - vložiť do mechaniky. Buď sa samo načíta a spustí sa "setup.exe", alebo ak sa nespustí, vyhľadať a nájsť ten súbor a spustiť.
Začnú sa inštalovať ovládače. Po chvíli sa PC ozve a vyzve na pripojenie tlačiarne - zasunie sa kábel a tlačiaren sa ZAPNE (On/Off). A nechá sa to dobehnúť.
V zozname "Zariadenia a tlačiarne sa objaví tlačiareň HP DeskJet XXXX (alebo čo to máš za HP-čko) a dáš si ju ako predvolenú.
Zároveň sa doinštaluje (HP multifunkčné to majú) obslužný program s názvom série tlačiarne "HP Deskjet XXXX series", kde sú všetky funkcie pre tlačiareň (vrátane nastavenia, kontroly náplní, čistenia, voľby pre skenovanie.....).
Pokiaľ by "nechcela" komunikovať (i to sa stáva) - nastavia sa porty pre tlačiareň - v "Zariadenia a tlačiarne" na svojej predvolenej tlačiarni PTM vyvoláš menu - Vlastnosti tlačiarne - vyberieš názov tlačiarne ĽTM - Porty - vyberieš a označíš "USB001", v popise bude mať "Virtuálny port tlačiarne" - tento si môžeš aj pomenovať názvom tlačiarne. Ak by nebol - vytvorí sa (Pridať).
Ide o to, že OS (ak je pripojená tlačiareň a pridáva sa) dosadí generický ovládač, ktorý nemusí na 100% fungovať.
Preto sa najskôr inštaluje ovládač, ktorý si sám vypýta pripojiť zariadenie a potom OS už vie, že tento ovládač patrí tomu zariadeniu.
zlatica.turisova
17.10.16,11:00
Veľmi pekne Ďakujem za radu a aj za názornú pomoc.