lammer
17.10.16,23:32
Chcem sa opytat ci je mozne ze ma pracka v tomto mieste (je to vlastne plastovy obal,vanicka bubna) nejaky vypustaci otvor v pripade nejakeho problemu...ono to vlastne len kvapka a vyzera to ako nejaky pozostatok vylisku toho plastu. Alebo je to prasklinka a nieco podobne a treba to zalepit. Je to nad motorom v spodnej strane bubna (plastoveho krytu) Vsetko by malo byt vidiet na foto. Dakujem za radu :)

UPDATE: FOTO OZNACENE :)
taiko
18.10.16,05:49
pomohlo by oznacit cervenym, co presne povazujes za problem. Podobne by pomohlo napisat typ pracky, aby sme mohli kuknut, ci uz niekto podobny problem nemal. Resp moze Tvoja otazka potom pomoct inemu ;)
lammer
18.10.16,12:24
Na tych fotkach je to pekne vidiet. Je to v strede taky pupcek co je ako keby chyba odliatku toho plastu alebo ukoncenie. Je tam rovno vidiet ak kvapka ako z toho ide. Presne v strede fotky tejto hlavnej :)
Pracka je ARDO AE810
viktorviktor
18.10.16,12:40
zrkadielko ukáž čo lammer nevidí, nechce za ten svet, máš smolu, musí do servisu, potom sa ozvem
zober vedro zafarbenej vody, nalej do bubna a počkaj ke)d aj tri dni
taiko
18.10.16,13:26
fuuha a ke sa tofky podeli ?
lammer
19.10.16,19:40
Uz to mate oznacene na fotkach...
misoft
19.10.16,21:21
Ak je to zpredu plnená práčka - tesnenie pri dvierkach. Ak je to zhora plnená - prepúšťa gufero.
lammer
23.10.16,19:53
Rozobral som zalepil som dvojzlozkovym lepidlom...Prve pranie ok a druhe uz zas kvapka :( Voda si asi vzdy najde cestu... Skoda tej pracky no :D
lammer
23.10.16,19:55
Zpredu plnena je. Tesnenie na dverach ma dierku ale to vyzera jak odtokova ked sa za tesnenie dostane voda aby mala kade von...
viktorviktor
23.10.16,20:34
predávajú, "Opravná plastelína na kov" od patexu, okolo 2€ /lepil som umelú hmotu/ , drží ako šľak, použil som na žaciu hlavu a zatiaľ plastelína neodpadla.
sosak
23.10.16,21:05
Skoro všetko sa dá opraviť... Napríklad na tejto stránke: http://www.elektra-dvorak.cz/ukaz_produkt.php?kat=573&strana=1 opravujú plastové vane práčiek, resp. pri výmene ložiska sa musí plastová vaňa práčky rozrezať a potom plast zavariť. Ty máš oproti tomu banálnu netesnosť, ktorú by bolo vhodným spôsobom utesniť. Pomohla by fotografia, na ktorej by kvapka vody nemaskovala presnú príčinu tečenia. Utri handrou miesto tečenia a hneď odfoť. Vyzerá to na nejakú skrutku v strede plastového výstupku, ale nie je to dobre vidieť pre tú kvapku vody. Skús vložiť malé zrkadlo a osvietiť baterkou. Tvoja oprava sekundovým lepidlom nemá úspech, pretože tlak vody ide zvnútra plastovej nádoby a voda si cestu nájde. Ak to nie je skrutka, tak zvnútra problematické miesto zavariť plastom. Otázka je, či sa takáto oprava z finančného hľadiska oplatí. Pouvažoval by som nad možnosťou vybrať celú zostavu bubon - plastová nádoba z práčky, odmontovať elektromotor, ktorý zavadzia. Predvrtať otvor, vyrezať závit. Skrutku s podložkou a gumeným tesnením naskrutkovať.
misoft
24.10.16,14:14
Myslíš toto? https://i.eva.cz/eva/400/d/r/o/dro04195.jpg
Tak toto fakt drží.....
Makovsky
24.10.16,14:59
podla obrázku sa mi zdá práčka pomerne nová. Ak nemá dva roky skús ju reklamovať. Bubon nesmie tiecť. Ak by bolo treba opravovať treba to robiť určite zvnútra a zavariť plastom. Lepidlo asi nechytí.