elikovic
21.10.16,21:04
Mohol by niekto z vlastných skúseností vysvetliť ako súvisí tetánia - spustenie tejto choroby- s fajčením, alkoholom?...už nevieme ako máme apelovať na 16ročnú dcéru(momentálne, kvôli tejto diagnóze, ležiacu v nemocnici), aby prestala fajčiť.... bezmocnosť je hrozná...
Ďakujem za každú odpoveď!
kopretinka
21.10.16,19:25
Pokiaľ si to ona sama nevyrieši v hlave,tak je zbytočné jej niečo hovoriť.A čo na fajčenie a alkohol hovoria lekári?
Tetánia nie je choroba,je to prejav inej,často skrytej choroby.Musíte ju nájsť.
Anika61
21.10.16,22:40
Zdravá životospráva je dôležitá pre riadne fungovanie organizmu.Fajčenie a hlavne alkohol pre jej mladý organizmus určite nie je prospešný aj keby bola úplne zdravá...Možno ste mali apelovať skôr ako vôbec s týmito zlozvykmi začala...
Z vlastnej skusenosti môžem povedať,že v niektorých pripadoch stačí doplniť vápnik a horčík ktorý chýba v tele....Nedrží dcéra nahodou nejaké diéty?nezvracia ? Nepoužíva preháňadlá? Má vyváženú stravu a dostatok vitamínov?...Pri vážnejších stavoch pomôže neurológ a aj psychológ. Myslím,že vaša dcéra po pár záchvatoch si sama uvedomí,že fajčenie a alkohol určite nie je dobrá voľba.
Buďte jej oporou a snažte sa ju vypočuť,možno má problémy,ktoré nevie riešiť a vám sa nemusia vidieť dôležité.

http://zivot.cas.sk/clanok/5020/co-je-to-tetania
Anika61
21.10.16,23:05
sosak
22.10.16,06:03
To akože chceš dať prečítať nevlastnej dcére odpovede z Porady? Apelovať môžeš na základe informovania ošetrujúceho lekára priamo dcére a použiť môžeš aj svoju pedagogickú prax, ktorú máš na presvedčovanie.. Ak neberie vážne tvoje rady ohľadne spúšťačom choroby, tak by bolo vhodné, aby sa s dcérou porozprávala vlastná matka.
Info mám z tvojich starších tém...
Doplnenie: To dcéra zarába? Prestaňte jej financovať alkohol a cigarety.
kopretinka
22.10.16,06:56
to ma tiež zarazilo,že odkiaľ má na to peniaze...ono to súvisí s týmto....lenže zadávateľka sa tam k žiadnej odpovedi vôbec nevyjadrila,tak predpokladám,že tu to dopadne rovnako.Klasika-decko v puberte,foter sa nestará,decko nerešpektuje fotrovu novú partneku,a vyústilo to až do tetánie...
http://www.porada.sk/t275018-ktore-domace-prace-by-malo-vediet-urobit-15-rocne-dievca.html#post2795153
elikovic
22.10.16,09:48
Ďakujem, ste milá, že ste sa vyjadrili len k tomu, na čo som sa pýtala.
elikovic
22.10.16,09:53
nechce sa mi vysvetľovať, len stručne, my jej určite peniaze na alkohol a cigarety nedávame, má iné zdroje, ktoré oklame(starí rodičia, brat, krstní...), zbytočne aj im vysvetľujeme... nechcem jej ukazovať rady z porady, len som chcela poprosiť nejakého človeka, ktorý má s touto diagnózou skúsenosti, či by vedel poradiť.... a otec sa stará maximálne, jej mama o ňu má minimálny záujem, ....ale to je tu zbytočné vysvetľovať, ľahšie je hneď človeka odsúdiť...moja chyba, mám si riešiť svoje problémy sama.......ale ďakujem všetkým, ktorí sa ozvali, vážim si každej reakcie......
kopretinka
22.10.16,11:07
skúsenosti s tetániou mám,hore som to písala,lenže som vyfasovala neužitočné.tak viac už písať nebudem.
kopretinka
25.10.16,15:44
otázky sa nevymazávajú,je to proti pravidlám.Text bude obnovený moderátorom.
afrikánka
25.10.16,18:22
Okrem psychického zaťaženia, ktoré skryté choroby ešte sú prejavom tetánie?
korela
25.10.16,21:46
nie som lekár, ale min. o jednej príčine som presvedčená, to je podobné ako sa spýtať na pôvod PP, už sa pomaly vynárajú odpovede
korela
25.10.16,21:57
inak, aké jednoduché je zvádzať bez dôkazov veľa dg na psychiku, tá má na nich určite svoj podiel, ale skôr ako následok. veď duch s telom, však?
vôbec nemusí byť základný problém v psychike aby sa týmto spôsobom aj liečili, a budú iba pribúdať, nie ubúdať.
korela
25.10.16,22:07
ako môže niekoho zastaviť v odpovedi jedno anonymné mínus? ešte k tomu, ak má vlastnú skúsenosť.
Dav
26.10.16,03:20
Odstrániť problém, pre ktorý začala fajčiť. T.j. ak fajčia rodičia, nech prestanú,aby sa motivovala nefajčiarsky celá rodina. Ak je to výkrik do tmy, aby s si ju niekto všimol, aby zaujala - tak jej pomôcť nabrať sebadôveru. Spolupracovať s ošetrujúcimi lekármi pri liečení tetánie, aby mala motiváciu od rodiny aj lekárov.