solide
24.10.16,09:43
ahoj svojho casu som si do pocitaca skopiroval adobe photosho 5 Portable a v nom upravoval obrazky. Subor som neinstaloval, spustil sa len klliknutim na ikonku s koncovkou exe. Teraz som si do PC nainstaloval Adobe Photoshop 6. Zial nedokazem nastavit aby sa po kliknuti na subor s koncovkou .jpg spustil Adobe Photoshop 6. Aj ked na subor kliknem pravym tlacitkom mysi, zvolim otvorit v programe , dam "vybrat predvoleny program" a tam zvolim Photoshop6.exe, vzdy sa mi po naslednom kliknuti na obrazkovy subor spusti Photoshop 5 portable aj ked nie je nainstalovany v pocitaci s WIN7 . Neporadi niekto ako na to? Dakujem J
ivka70
24.10.16,07:56
Myslim, ze hladas toto - Nastavenie predvolených programov
http://anp.zive.sk/?q=node/3778
solide
24.10.16,08:36
ako som pisal hore, presne som to spravil podla toho, ale po opatovnom kliknuti na obrazok mi zase spusti Photoshop 5
ivka70
24.10.16,09:25
skusal si tu druhu cast - podla toho, co pises, ale skusil si aj tu prvu cast? mas v pocitaci administratorske opravnenia?
solide
24.10.16,09:39
ospravedlnujem sa, asi som sa zle vyjadril. Ide mi o to, aby ked kliknem na obrazok pravou stranou mysi a dam otvorit v programe, tak mi ponuklo medzi inymi porgramami Photoshop 6 a nie Photoshop 5. Photoshop 6 tam vobec v ponukach nie je a ja musim pracne otvorit Photoshop 6 a hladat ten obrazok co chcem upravit. J
misoft
24.10.16,12:58
A čo takto sa v tom priradzovaní asociácie so zoznamom dostupných programov pozrieť nižšie a tam je Vybrať predvolený program - po kliknutí na to si môžeš vyberať program vyhľadaním miesta, kde je Photoshop5 uložený na tvojom počítači?
Ty totiž pozeráš na zoznam programov, ktoré boli doteraz otvorené/spustené a predinštalované od M$ v PC, nie však na užívateľské programy, ktoré sú nainštalované v PC. Toto sa vyberá práve tou rozšírenou voľbou.
solide
25.10.16,07:20
asi sa nejako nejasne vyjadrujem ked to z mojho komentara nie je jasne, ale presne to som spravil, hned na zaciatku. , nasiel cestu programu, zvolil spustaci subor Photoshopu 6, mal zafajknute vzdy pouzit na otvorenie programu , ked kliknem na obrazkovy subor, otbori mi ho v Photoshopu 5 a nie 6 , ak subor chcem otvorit pravou sranou mysi, vzdy tam je len Photoshop 5 a nie 6, stale je tam len ikonka photoshopu 5 -:( Photoshop mam ulozeny na C-cku, zdoraznujem, je to verzia Portable, t.j. nie je nainstalovana ako program a nie je ani vidiet v programoch, t.j. neda sa odinstalovat. J
misoft
25.10.16,12:17
Portable verzie sa neinštalujú. Majú svoj vlastný exe súbor, nič do registrov nezapisujú. Takže tú portable verziu jednoducho zmaž, prípadné zbytky (napr. miesta, kde ukladá svoje súbory) vymaž.
Ostane len PS6.