Fr4nS
26.10.16,14:16
Zdravím, chcem sa spýtať či sa tento procesor oplatí kupovať do staršej dosky rampage formuly. Ide hlavne o takt. Cena neni síce najlepšia ale zas neni sa čo čudovať posledný procesor z rady. Otázka je či sa to vlastne oplatí za tie peniažky alebo sú tu aj iné alternatívy s podobnými možnosťami ? Ďakujem za reakcie.
mecky
26.10.16,13:00
zalezi od ceny
rovnaky vykon dostanes aj ked kupis niektory z Q9300 9400 9500 procesorov a pretaktujes,co na rampage nebude problem
Fr4nS
26.10.16,14:19
Tá cena je "strašná" na to že je to 8 ročný procesor. Ešte beží na ebay po cca 170€. Taký Q9650 je aj na slovenskom bazosi za 75€. Ide o to že či stojí za tú cenu ten otvorený nasobič na QX alebo skôr Q 9650 a to nataktovat.
mecky
26.10.16,15:42
za 170 sa to urcite neoplati, za podobnu tu cenu kupis novu dosku ramku aj vykonnejsi procesor
Fr4nS
26.10.16,17:04
Presne toto som potreboval počuť. Ja by som aj upgradoval ako matičnú tak celkový počítač ale skutočne som sa počítačom zriedka, robím v 4 smennej prevádzke takže z času na čas si viem zahrať. Mám na doske GTX 770 a 8 gb ram len procesor by som rád zmenil a vzhľadom na to že je to už "dedo" LGA 775 tak by som rád z toho vytiskol už maximum apon keď už nič. Takže dam na Vaše odporúčanie a zoberiem radšej q 9650 a nataktovatujem ju. Pozeral som čosi po internete o taktovani tohto typu procesora a väčšinou sa nižšie typi taktuju, chcem sa Vás spýtať či s týmto nemáte nejakú osobnú skúsenosť, nemusí byť presne o tento typ myslím celkovo generácie Core 2, (viem že Core 2 duo a quad v takte, mám na mysli postupy, nie sú moc rozlysne), ale radšej ak by ste mali s týmto skúsenost dám si moc rád poradit. Veľmi pekne Vám ďakujem. (Chladič mám asus asquare, bude nutné ho prehodiť?)
mecky
26.10.16,17:56
no to uz su roky co som taktoval nejake core 2 :) ono to je v principe to iste ako najdes v navodoch
FSB v tvojom pripade je 333Mhz, tu budes zvysovat, multiplikator u Q9650 je 9x, teda napriklad na 3,3Ghz musis zvysit fsb na 366mhz,
treba si len postrazit multiplikator ramky, a opatrne hybat s voltazou (akoukolvek) to vsetk by v tych navodoch malo byt
chladc by mal stacit
Fr4nS
30.10.16,21:00
Dobre, ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem a týmto sa s priateľským pozdravom lúčim.