SáraE
10.11.16,13:51
Dobrý deň ako prosím teraz po novej verzii 11400 uvádzate na výstupe a vstupe faktúry prenos podľa § 69 ods.12 písm.j Stavebná činnosť?
- Doteraz som na výstupe pri vystavení faktúry uvádzala UN§69 a teraz ak nemáme žiadne krátenie nákladov, tak mám použiť UDpdp alebo UKpdp?
- A čo s faktúrou prijatou v súv.s § 69 ods.12 písm.j Stavebná činnosť?
AK som doteraz uvádzala fa.v 0 sadzbe DPH, pretože soft.inak nepustil, tak budem pokutovaná?
Ďakujem.
Luci
12.11.16,13:26
Dobrý deň,
pri vydaných faktúrach som používala doteraz členenie UN§69, faktúry som vystavovala so sadzbou dane 20% a sumu dane som nulovala ručne.
Teraz keď do novej verzie pridali nové členenia, tak budem používať členenie UDpdp, ktoré mi bude sumu dane nulovať automaticky.
Prijaté faktúry zapisujem v nulovej sadzbe dane a robím k tomu vymeranie a odpočítanie dane.
Čo sa týka pokuty pri vystavení faktúry v nulovej sadzbe dane, k tomu sa neviem vyjadriť, ale v praxi sa s takto vystavenými faktúrami stretávam často...akurát nemám pocit, že by pohoda nepovolila vystavenie faktúry len v nulovej sadzbe dane, ja som aj pred verziou 11400 vystavovala faktúry s členením UN§69 so sadzbou dane 20%....
SáraE
12.11.16,15:56
Nevedela som prísť na rozdiel medzi UDpdp a UKpdp. Skúšala som to hore-dole a nevidela som rozdiel. Potrebujem na pondelok už vystaviť fa.s prenosom a bála som sa či nespravím chybu. A neprišla som na to ako to ten program vlastne ťahá keď zadám UDpdp alebo UKpdp. Ďakujem.
Luci
13.11.16,12:06
rozdiel medzi nimi je ten, že UDpdp vstupuje do výpočtu koeficientu DPH a UKpdp nie....
SáraE
16.11.16,08:56
Čiže ja keď nepoužívam koeficient, tak môžem použiť UDpdp alebo musím UKpdp? Ďakujem. Začala som už totiž používať UDpdp, tak neviem či mi to bude robiť niekde problém?