Vicino
10.11.16,14:22
Pri nastavovaní jasu obrazovky sa mi podarilo dať do rámčeku text pod ikonami. (Obrázok) Vo vlastnostiach obrazovky som síce našiel ako zmeniť farbu ale ako ju zlikvidovať, aby na obrazovke bolo len písmo, bez rámčeku - sa mi nájsť nepodarilo. Napíše mi niekto presný postup ?? Dík.
misoft
10.11.16,14:55
Skús skočiť v nastavení obrazovky (teda klik na plochu - Prispôsobiť - Farba a vzhľad okien a zapnúť Priehľadnosť.
Alebo ak nebude fungovať - Tento počítač - PTM Vlastnosti - Upresniť - Informácie o výkone a nástroje - Upraviť vizuálne efekty. Tam si nájdi Používať tiene na označeniach ikon na ploche - zrušiť.
P.S. Dávam ako odpoveď - ja oný som to ako koment hodil.
Vicino
10.11.16,18:37
Skúšal som to nájsť aj inde - ten istý problém mali viacerí - Ale moje XP akosi odoláva všetkým radám - napr. nastavena malá barevná hloubka

- ve Vlastnosti Systému > Výkon není zaškrtnuto "Použít stíny popisků ikon na ploše"

- webové položky na ploše jsou zamčeny (Kontextová nabídka plochy > Seřadit ikony > Uzamknout webové položky plochy)

všetko som obehol a nič. Takže ak by ešte bolo niečo ...
misoft
10.11.16,19:06
W-XP - ale to si NENAPÍSAL! Vždy dávaj všetky informácie!!!!
Skús podľa toho nastaviť
http://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=5382&d=1215112798
Skús aj toto (postup):
-klik na plochu PTM
-vybrať z ponuky Zoradiť ikony
-odškrtnúť Uzamknúť webové položky plochy
P.S. W-XP už dávno nepoužívam (i keď ich ešte mám na jednom PC) - takže len trochu z pamäte dávam rady + nejaký obrázok, ktorý som našiel.
Stevo5
11.11.16,11:18
Podľa obrázku ktorý dal Misoft (včera 21:06) - vo Vizuálne efekty si zafajkni položku "zobrazovať priesvitný obdĺžnik výberu".
Do nastavena sa dostaneš: Ovládacie panely/Systém/Rozšírené systémové nastavenia - tu vyber Spresnenie a v položke Výkon klikni na Nastavenie.
Nastavenie tieňov nemá na priesvitnosť vplyv.
Neviem či je treba reštart PC po tejto zmene nastavení, alebo sa zmení nastavenie hneď po potvrdení.
Funguje vo WinXP a aj vo Win10...