OliverGranat
11.11.16,17:31
Ahojte mam internet http://www.surany.net a je tam písane že by rychlosť mala biť 100mbps/12MB ale ja mam len 18mbps/2.4MB zaujímalo by ma ze prečo nemam tých 12 MB mam pripojenie pomocou optickej infraštruktúry a nepouživam wifi používam normalne cez kabal ako môžemzvíšiť rychlosť na tých 12MB čo slubujú???
OliverGranat
11.11.16,17:47
ale preco to neni tych 12 MB ??? kde sa tan rychlosť stráca ?
OliverGranat
11.11.16,18:02
tak ale 12 MB a 2.4 je rozdiel ked mi daju len 4stvrinu z toho čo mi majú dať...
KoxXxo
11.11.16,19:50
a ako to meriaš? otestuj to na speedtest.net ,
ja mám takúto rýchlosť ale iba kvôli starému routeru, ktorý viac nepustí:

http://www.speedtest.net/result/5791055524.png
OliverGranat
11.11.16,20:45
do 12 MB ale tých 12MB ani viac než 2.4 som živote nemal...
OliverGranat
11.11.16,21:34
máš stabilných 30 MB ? kolko platíš ?
kopretinka
12.11.16,08:19
mne ten speedtest nič nemeria,nefunguje to
misoft
12.11.16,08:32
Musíš povoliť flash a JAVA - inak to stojí a nič neukáže.
misoft
12.11.16,08:41
Ach jaj! Už som to tu niekoľkokrát písal.
Rýchlosť pripojenia (udávaná) nie je garantovaná a je len maximálna. A za ďalšie - táto rýchlosť je v sieti poskytovateľa internetu.

Aká je rýchlosť pri sťahovaní (download) zavisí od celej cesty (od zdroja po cieľ). Poskytovateľ môže poskytovať 100Mbps (pekné číslo :D), lenže pokiaľ sa sťahuje odniekiaľ napr. z Austrálie - súbor prechádza cez niekoľko serverov - a stačí aby len jeden mal prenosovú rýchlosť napr. 10Mbps a potom je aj sťahovanie v takejto rýchlosti na konci. A nevypočítava sa pžiadny priemer - rýchlosť je daná najpomalším článkom v celej ceste prenosu.

Takže - OliverGranat - poskytovateľ ti dáva 100Mbps, lenže ten, odkiaľ to sťahuješ, alebo niekde po "ceste" je niekto, komu to "fičí" len 18Mbps. A viacej to nepustí.

Kapišto?

Mal by si si aj trochu preštudovať, ako to v prenosoch funguje, čo je to sieť, čo je to prenosová rýchlosť....

mimotemy

Ja mám len takúto skromnú rýchlosť:
OliverGranat
12.11.16,15:45
hmm jj no mám tam Právo uplatnenia FUP 2 hodiny stahujem 2.4 a dalsie 2 hodiny okolo 100 KBS a platím 17eur, ale zase nikdy som nemal výpadok aj sú ochotný a polovica mojej dediny ho má tiež... ale sera ma ze mam FUP a max rychlosť 2.4 je to malo na tolko kolko platím... rozmíšlam že si zaobstarám iný
OliverGranat
12.11.16,16:00
ty máš odkiel net ?
OliverGranat
12.11.16,18:55
ale ako je to dosť nefér že ja platím 17 eur a mam max 2.4MBS ešte s FUP to klesne na 120KBS každé 2 hodiny a niekdo plati 9 eur a mám o 5x vetšiu rychlosť a bez FUP...

a ešte dala by sa táto rychlosť zvedsíť napr. kupou nového routera presmerovanie cez iný server atd... ??
misoft
12.11.16,18:59
Nefér? Ale veď poskytovateľ vo svojej sieti (teda z jeho servera k tebe) tú rýchlosť poskytuje. To sa sťažuj tomu, kto na trase má pomalé pripojenie - možno niekdš v Maďarsku, Turecku, Tramtárii....
Ja mám za 16€ 100Mbps a tiež niekedy sosám odniekiaľ z druhého konca sveta rýchlosťou 512kbps - a zabijem sa?
misoft
14.11.16,06:38
Možno bude fungovať. Mimochodom - Time Shift je "posun v čase" - t.z. že prebiehajúce vysielanie sa musí zaznamenať na nejaké pamäťové médium (napr. na pamäť v sat. prijímači, na kartu, na HDD) a v prípade potreby sa prehráva. Zároveň - ak sa to deje ešte v čase prebiehajúceho vysielania so súčasným prehraním "Time Shift" sa musí naraz prehrávať a nahrávať/ukladať.
A teraz - ČT preladili na inú frekvenciu - pretože budú vysielať v HD, teda dátový tok je väčší. Stanice boli v tzv. multiplexe - napr. pri SD tam bolo 6-8 staníc. Dátový tok bol pre všetky spolu okolo 20Mbps a vydeľ si to počtom staníc (pre SD sa počítalo 4-8Mbps na kanál). Lenže pre HD kvalitu je buď multiplex v rovnakom dátovom toku, ale staníc je menej (jeden kanál potom potrebuje 6-12Mbps), alebo staníc je rovnako, ale multiplex potom má omnoho vyšší dátový tok.
A teraz - pri vyššom dátovom toku na kanál je pri Time Shifte potrebné zaznamenávať a prehrávať omnoho viac dát (vyšší dátový tok). A na to niektoré zariadenia buď nie sú stavané, alebo nie sú optimalizované, prípadne nie je optimalizované poskytovateľom.
misoft
14.11.16,07:02
Tak treba počkať - všetko má svoj čas. Možno i Time Shift neskôr pôjde.
misoft
14.11.16,14:37
DVB-T českých staníc nemám.... Pokiaľ to chytáš cez nejaký STB - chyba, pri ktorej to zamrzne, bude v ňom - firmware.