segricka
15.11.16,15:52
Ku koncu novembra odchádzajú zo spoločnosti účtovníčky v dôsledku opakovaných profesionálnych zlyhaní. Akým spôsobom od nich prebrať účtovníctvo tak, aby som sa zbavila zodpovednosti za všetky úmyselne nesprávne zaúčtované doklady /bez podkladov, na základe falšovaných podkladov a pod./. Skontrolovať spätne všetky doklady je nemožné.

Účtovníčky sú zamestnankyne, ja som bola prijatá ako ďalšia na útvar, keďže bolo podozrenie z "nekalej činnosti".
veronikasad
15.11.16,15:59
Účtovníčky sú zamestnankyne, alebo ucto bolo spracovávané externé?
promont maja
18.11.16,06:15
... často sa stáva, že za "všetko" sú zodpovední účtovníci .. a pravda je úplne inde ... dala by som si veľké bacha na tvojom mieste ... a ak vezmem do úvahy skutočnosť prevzatia zodpovednosti za celú účtovnú závierku? ... v žiadnom prípade by som sa na také čos nedala .. ale ty asi nemáš na výber, ak spomínaš útvar ... že? ... žiadala by som nadriadeného, aby bola uskutočnená mimoriadna účtovná závierka, a to riadne aj s inventarizáciou majetku a záväzkov = a to bezo mňa ... až jej prevzatie by bolo pre mňa zásadné, inak by som prácu odmietla ...