damian2580
16.11.16,18:41
Od včerajška mi bola strašna zima tak som lahol do postele a 3 deky som dal na seba potom som stal rychlo som utekal na wc a mal som redšiu hnačku dal som si aj tabletku čierneho uhlia dnes rano som išiel na wc tak som mal vodnatu hnačku a ešte stale ju mam a boli ma brucho jedol som 2 rožky a stale som mal vodnatu hnacku bral som aj lieky kvapky na travenie , a kapsule proti hnačke ale dajak mi to nepomaha pijem množstvo tekutín bylinkoveho čaju bez cukru stretol sa už niekto je neaky liek alebo recept na liečbu
ivka70
16.11.16,17:52
Dodrziavat liecebny rezim a brat lieky, ktore ti predpise tvoj lekar.
Lebo po 2 dnich hnaciek uz by si lekara navstivit mal.
Do navstevy lekara dieta, tekutiny ako horky caj ci cista voda, aby si predisiel dehydratacii.
Žabinka
16.11.16,18:21
žiadne mlieko.. veľa tekutín, čierny alebo bylinkový čaj, minerálka neperlivá, nie džús, coca colu.. čierne uhlie nestačí jedna tabletka ale aspoň 2 tabletky 3-4x denne.. ak máš, endiaron je na hnačku, ale nemôžeš ho užívať od buka do buka, ale dodržať odporučené dávkovanie na príbalovom letáku a užívať tiež viac dní.. na začiatku len tekutiny, max. málinko piškót na večer, na druhý deň môžeš rožok, ale nie čerstvý, skôr z predchádzajúceho dňa.. kurací vývar, ryžový odvar, uvarená ryža s mrkvou, neskôr môžeš pridať uvarené kuracie prsia, alebo varené zemiaky s tvarohom.. hlavne je potrebné postupný návrat k normálnemu jedlu a nie hneď pri zlepšení stavu zjesť kadečo.. hnačka je ochorenie, ktoré trvá dlhšie, kým sa upraví črevná flóra, to chce svoj čas.. dva dni hnačky ale nie je tragické, liečba trvá dlhšie.. ak by aj napriek napr. 5 dňovému užívanie liekov a dodržiavaní diéty hnačka neprestávala, alebo sa pridruží horúčka, navštív radšej lekára..