Vicino
19.11.16,10:25
Pár dní som experimentoval a skúšal všetky možnosti - napr. :
"Zdravím, měl jsem stejný problém, ale ani poté, co jsem prošel asi 10 různých fór na toto téma, se mi jej nepodařilo odstranit. A tak jsem si na to musel přijít sám:
1) Musí být aktivováno "Použít stíny popisků ikon na ploše" (Pravým tl. na Tento počítač->Upřesnit->Výkon-Nastavení)
2) Musí být deaktivováno "Uzamknout položky na ploše" (Pravým tl. na ploše->Vlastnosti->Plocha->Vlastní nastavení plochy->Web)
3) Asi nejzáludnější bod celého postupu: Obrázek na ploše musí být ve formátu .jpg, .jpeg, .jpe, .jfif. Já měl svou fotku ve formátu .png, potom v .bmp, ale teprve když jsem ji převedel do .jpg, zprůhlednilo se pozadí textu ikon."
Nič z toho nezabralo. Inak pozadie nemusí byť modré okrem priehľadnosti sa dá nastaviť akákoľvek farba - ale to by možno naznačilo aj riešenie problému - súčasne zmodrelo aj pozadie office picture manager - predtým som ho mal šedobiele. Obr. Počítač som prefúkol antivírovým aj kontrolou chýb.
karakul
19.11.16,09:50
... a aký vlastne máš problém a aký stav chceš dosiahnuť ?
Vicino
19.11.16,10:15
Je t v tom prvom príspevku spred týždňa - reagovali viacerí. Tento problém mali viacerí - niektorí ho na základe uvedených rád vyriešili - niektorí nie. Inak pre informáciu - jedná sa o modré pozadie textu pod ikonami.
misoft
19.11.16,10:27
Tak na kieho ďasa si zakladal potom toto vlákno?
Mohol si pokračovať v starom... buď ako doplnenie, alebo ako komentár.
Pripomínam ti toto: http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Už si tu dosť dlho, aby si vedel, ako tu postupovať.
Vicino
19.11.16,10:50
Ale veď hej, ak vieš, radšej pomôž, porada je aj pre tých menej znalých - na kritiku mám doma manželku.
misoft
19.11.16,10:56
Veď si si sám odpovedal. XP-čká ako pozadie síce akceptujú *.png, ale pracujú v nastaveniach a efektoch len s *.jpg, *.jpeg......
A ku kritike - ak niečo doma neurobíš dobre - manželka ťa skritizuje, tu na Porade ťa skritizuje miesto manželky niekto iný. Doma je na to tvoja šéfka, tu je iná domácnosť.
KoxXxo
19.11.16,13:45