zvedav
23.11.16,20:45
Vie sa k tomu niekto vyjadrit?ake presne nasledky mozu mat stipance od mravcov ak su opakovane?kedze vznikaju kusance a takisto docastne nasledky,co by sa stalo keby cloveka dokusali na nejakej ploche tela opakovane zopar krat?
Dav
23.11.16,20:21
Ak by vznikla alergická reakcia, tak na pohotovosť, alebo k svojmu obvodnému. Normálny imunitný systém zdravého človeka sa s bežným počtom pohryzení vysporiada. Ponatierať octom, alebo natrieť fenistilom či dačím podobným, ak by to svrbelo.
bettylou
23.11.16,20:54
Mravec neštípe, mravec opľúva kyselinou mravčou. (naslinená slamka podržaná v mravenisku je po chvíli kyslá). Netuším, akú má kyselina vypľutá mravcom koncentráciu, líši sa to aj podľa druhu mravcov, ale v podstate ide o poleptanie kože či sliznice.
Chobot
23.11.16,21:35
Mravce žijúce u nás ti veľmi neublížia, pokiaľ nie si alergik.

Ale na taký štipanec od pamravca by si tak ľahko nezabudol:

http://www.mojevideo.sk/video/2866b/nechal_sa_bodnut_pamravcom_ktory_by_skolil_kravu.h tml
vicktor
24.11.16,13:24
Mravec nestipe, ale hryzie, az potom do ranky strekne kyselinu.

Neviem si predstavit ake mnozstvo mravcov by ma muselo dohryzt aby mi ublizili. Velakrat som v zahrade ci na luke stupil do mraveniska, mravce zautocili, ale tie boliestky netrvali ani 3 sekundy.

Na druhej strane juhoamericki Indiani takto popravovali - nechali uboziaka zozrat mravcami.