TomášA
26.11.16,04:39
Dobrý deň, kedže som technický antitalent, rozhodol som sa položiť otázku na porade, snáď mi niekto poradí. Chcel by som kúpiť multifunkčné zariadenie, som ochotný doň investovať do 500 Eur. Potreboval by som, aby kvalitne tlačilo čiernobiele veci, kvalitne kopírovalo čiernobiele i farebne veci, kvalitne scanovalo a podla možnosti aj rýchlo, aby dokázalo i farebne tlačiť, no kvalita farebnej veci stačí, keď bude mierny nadpriemer, alebo ak by mala i kvalitne tlačiť farebné veci a splniť mnou predošle zadané kritéria, aj o takú by som mal záujem. Akú tlačiareň by ste mi doporučili, podla mojich požiadaviek ?
dmc
26.11.16,04:58
sidce neviem aky objem tlace (mesacne) planujes tlacit ale podla cenovej hladiny ktoru si udal (do 500 €) to asi nebude iba take obycajne domace tlacenie (aj ked nikdy nevies)

Ja osobne mam velmi dobru skusenost s tlaciarnou HP Officejet Pro X551dw - cenovo okolo 350 €
-ide o atramentovu farebnu multifunkciu
- farby sa vymienaju kazda jednotlivo a kazeta s farbou neobsahuje tlacovu hlavu s tryskou

- pri kupe naplni XL vie toho vytlacit fakt vela. (6600 stran)
TomášA
26.11.16,11:31
Práveže sa jedná iba o domáce tlačenie, hlavne nôt a skrípt do školy, mne ide o to aby som nekupil nejaký brak čo śa pokazí hned a potom budem nútený kúpiť drahšiu tlačiareň a nakoniec ma to ešte viac výjde, ako ked raz kúpim poriadnu. Nemám cenový odhad takej tlačiarne.A dá sa HP officetjetom aj kopírovať a scanovať ?
dmc
26.11.16,12:05
Pravdepodobne by ti stacila aj mensia tlaciaren. Ja pisem ze s touto mam vellmi dobru osobnu skusenost a mame ju v kancelarii. Samozrejmostou je obojstranna tlac a aj obojstranne skenovanie a kopirovanie dokonca aj automaticke viac stran z podavaca. Ma aj ukladanie na usb a je to zaroven ak sietova tlaciaren. Pozri si cez google.
misoft
26.11.16,16:50
Pokiaľ sa jedná len o "domáce" tlačenie a kopírovanie - stačí ti aj multifunkčné zariadenie do 80-100€.

P.S. ja mám síce len HP Deskjet 1050A, ale skenuje, tlačí a to mi stačí. Je to jedna z tých lacnejších :D (cca 50€), ale pracuje už skoro 4-tý rok. Samozrejme, používam originálne náplne, kupované na predajnom mieste pre HP - a za 15€ originálka (ak v obchodoch tá istá stojí 20-22€).
TomášA
26.11.16,16:58
A je to HP Deskjet 1050A aj kopírka a skanner ?Prepáčte,
že sa pýtam ale ja sa velmi do počítačov nerozumiem. A inak kolko vydrzí, ked planujem mesacne vytlacit okolo 300 az 500 stran na nej.