frenkacik
28.11.16,10:33
Ked som pracoval s Windows XP a potreboval som otvoreny subor ulozit pod podobnym nazovm ako uz v adresari (zlozke, foldri...) bol, tak som to urobil bez problemov. Teraz mam Windows 7 a potrebujem urobit to iste napr subor "dokument.pdf" ulozit na to iste miesto ale pod nazov "dokument novy.pdf". Robim to tak, ze dam ulozit (Save as). V okne kliknem na povodny subor potom pridam za nazov "novy". Ked kliknem na OK aby sa subor ulozil system ma informuje, ze taky subor tam uz je. Ale nie je to pravda lebo povodny subor sa vola "dokument.pdf" a novy sa vola "dokument novy.pdf".
Da sa ta ochrana pri podobnosti nazvu suborov odstranit?
taiko
28.11.16,09:39
ver mi ked Ti aplikacia hlasi, ze taky subor tam uz je, tak taky subor tam uz je.
ALE: s Adobe Acrobatom sa mi tiez stava, ze ak si novy subor davas ulozit tak, ze si pri ukladani kliknes na stary (aby si si pomohol s nazvom) a len zmenil nazov, to kliknutie, je takpovediac zapamatane. Skus, vsetko zavriet, otvor document.pdf a pri ulozeni nazov noveho subor napis.
frenkacik
28.11.16,09:43
Neverim, taky subor tam este nie je. Ale to s tym kliknutim mas pravdu. System si nejako zapamata to kliknutie :-(
misoft
28.11.16,09:49
Dve možnosti, ktoré to spôsobujú:
1) Pri "prepise názvu súboru" - doplnení "nový" si to nepotvrdil a súbor sa chce uložiť pod pôvodným názvom - vtedy je zapisovacie okienko podfarbené na modro - teda nepotvrdené a preto ulož pod pôvodným názvom.
2) Máš už súbor s tým nový názvom uložený, má však (možno) atribút H - hidden = skrytý a preto sa nezobrazí.
P.S. Ktorý program to takto "vystrája"? Môj Foxit Reader pokiaľ mám modré podfarbenie názvu - stále to berie ako pôvodný názov - nový názov je bez podfarbenia.
frenkacik
01.12.16,07:44
Ani jedna moznosti u mna nefiguruje. Taketo operacie robim uz niekolko rokov. S nastupom Win7 mi to robi problemy. Ale tak ako som komentoval vyssie, je to pravda. System si pamata to kliknutie ale nevsimne si, ze som tam za povodny nazov dopisal dalsie slovo. Ak si nepomozem kliknutim na povodny subor a nazov napisem taky isty a doplnim tam slovo "novy" tak je to v pohode, len to zdrzuje pri praci :-(
vicktor
01.12.16,09:09
Teraz som to skusil a v pohode save-ol ass. :)
Windows 7 a Acrobat Reader verzia 2015.020.20042.