Inferio
06.12.16,08:50
Zdravím, už nejakú dobu riešim problém s wifi pripojením na NB Lenovo Z50. Niekoľkokrát denne sa stane, že stratí pripojenie k routru a keď sa pokúšam znovu pripojiť, zobrazí oznámenie "K tejto sieti sa nedá pripojiť". Môže iba reštart NB. Na internet je bez problémov pripojený ďalší NB, dva smartfóny, tablet a xbox. Mám Win10 a sieťový adaptér Qualcomm Atheros AR956x. Vyskúšal som už všetko čo som našiel - aktualizovať driver, preinštalovať adaptér, resetovať nastavenia cez cmd, zmeniť kanále v routri, typ šifrovania a nič. Vždy po niekoľkých hodinách sa to stane znovu, v poslednej dobe som si všimol že ma odpojí aj vtedy, keď sa pokúšam streamovať video do xbox. Ak mi vie niekto poradiť, budem naozaj vďačný.
Inferio
06.12.16,07:53
Ešte dodám, že zabezpečenie mám nastavené na WPA2 a šifrovanie AES. Filtrovanie MAC adries je vypnuté.
misoft
06.12.16,09:25
Skontroluj:
WiFi karta v Lenove je nastavená na automaticky? Ak nie, niekedy IP adresa v Lenove nebude voľná na routeri a nepripojí. Pri automatike zožerie všetko, čo router ponúkne. Router má zapntutý DHCP? Pokiaľ nemá, pridelí IP adresu a potom sa už nestará, čo bude. Pri zapnutom DHCP dynamicky mení IP adresy podľa potreby - preto aj karty na zariadeniach je vhodné mať na Automaticky.
Inferio
06.12.16,09:38
IP v Lenove je nastavená na automatické prideľovanie, aj router má zapnuté DHCP.
misoft
06.12.16,09:49
Tak skús reset (nie reštart) routera - predtým si však poznač prihlasovacie a pripojovacie dáta od poskytovateľa, aby si si ich potom nastavil.
Niran
09.12.16,19:48
Reset routra ti nepomoze pokial ostatne zariadenia funguju spravne. Pred casom som riesil podobny problem a nakoniec som zistil ze to bolo antivirusovym programom ktory bol v NB nainstalovany. Zmenil som ho a vsetko bolo ok. Neviem ako to suviselo s wifinou v NB ale pomohlo. Pokial ta odpaja od siete nemusis restartovat NB staci ak v sietovych nastaveniach (Centrum sieti) vypnes wifinu a nasledne zapnes a ona ti nabehne. Ak by si preda len resetoval router a nepomoze skusil by som na tvojom mieste vyskusat iny.
Inferio
09.12.16,19:58
Ešte som sa k resetu routra nedostal, ale tiež sa obávam že tam problém nebude, keďže na druhom nb to ide bez problémov. Antivírus mi ako možná príčina ani nenapadol, na oboch nb je Avast, ale myslím že za skúšku by to stálo. Vypnutie a zapnutie adaptéra pomáha iba niekedy, väčšinou pomôže až reboot. Každopádne vďaka za tip, skúsim zmeniť antivírus a ak to nepomôže, reset routra alebo kúpa nového.
misoft
10.12.16,07:19
Nuž - pochybujem, že ti to antivírus robí. I u mňa je Avast a neblokuje žiadne pripojenie - Avast totiž nekontroluje spôsob pripojenia, parametre pripojenia, prihlasovanie k pripojeniu, ale prichádzajúce dáta. A okrem Avastu mám ešte pred ním Malwarebytes. A dokonca i router má firewall.
Skús aj podľa toho https://support.microsoft.com/sk-sk/help/10741/windows-10-fix-network-connection-issues

P.S. Len tak na okraj - mnohí "experti" to vždy zvaľujú na antivírus, dôvodom však často je zle nakonfigurovaný router, zle nakonfigurovaná sieťová karta, zle nakonfigurovaný wifi adaptér.
Niran
10.12.16,07:47
Hm co k tomu dodat, sa len smejem. Len tak na okraj mne to nerobil Avast ale Nod. Len tak na okraj zle nakonfigurovany router na ktorom ine zariadenia pracuju spravne.