alzbetkax
13.12.16,17:28
Ako nalozit s clenom rodiny, 50 r., kt.je uz asi 20 rokov na invalidnom doma..prestal mat absolutne hygienicke navyky, neprispieva s nicim, ma zdravotne problemy, odmieta ist k lekarovi, byva s uz nevladnou mamou, momentalne sa pristahovala jeho sestra kvoli babke..neznesitelne podmienky kvolli jeho hygiene, odmieta kupel, osetrenie, toaletu si spravi hockde na dvore..atd..odmieta ist do domova alebo ústavu.
Terezia13
13.12.16,16:56
túto odpoveď som už dala aj v tej druhej založenej téme - teda

zbaviť svojprávnosti a dať do ústavu, jeho zdravotný stav je zlý a zrejme si ani neuvedomuje, ako koná, navštívte aj psychiatra, čo by poradil, ďalšie riešenie - tiež veľmi tvrdé, dať matku do domova dôchodcov, bude mať relatívne viac kľudu, čisto, pravidelnú stravu a bude mať aj zdravotné zabezpečenie
alzbetkax
13.12.16,17:16
ja som pre istotu napisala aj do diskusii aj do otazok lebo sme bezradné. On tvrdi ze jemu je takto dobre, on nieje ochotný niekde dodrziavat nejaky rezim, ze sa musi kupat a robit poriadok...to bolo jeho vyjadrenie, tak si podla mna uvedomuje co robi.
afrikánka
13.12.16,17:22
Aké zdravotné ťažkosti sú dôvodom jeho invalidity?
alzbetkax
13.12.16,17:35
prisiel o pracu, (je to cca 15-20 rokov) psychicke problemy,porazka, bol raz aj v zaluzi tusim na mesiac..