WEWE666
15.12.16,08:21
Chcem sa spytat ci je pri reklamacii topanok nutny okrem doklade o kupe aj reklamacny poriadok ktory vam pribaluju k topankam. Viem ze ho pripinaju k blockom ale ja mam blok bez neho a pani mi topanky nechcela bez neho reklamovat. Je ale tvrdenie proti tvrdeniu ci mi ho vobec dala pretoze vzdy co viem mavam ho pripnuty na blocku. Nemam pravo na reklamaciu?
WEWE666
15.12.16,07:24
Pardon nie je to reklamacny poriadok ale zarucny list k topankam
jslancik
15.12.16,08:24
tak už si si aj odpovedal. šikovný. (chcem tým povedať, že otázka sa dá upraviť a že písať upresnenie otázky ako odpoveď je veľmi nevhodné...)
misoft
15.12.16,15:00
Právo máš! Či je, alebo nie je záručný list - doklad o zaplatení dokazuje, že si si to zakúpila v predajni, zaplatila a sú tvojim majetkom.
Niektoré výrobky totiž ani záručné listy nemajú - obchod sa "orientuje" podľa dokladu o zaplatení. Okrem toho - aj keby bol záručný list, pokiaľ nie je predajňou potvrdený, je to len kus popísaného papiera. Na ZL sa totiž tiež musí uvádzať (ak je to potrebné) popis, názov výrobku, prípadne sériové/výrobné číslo, dátum predaja, podpis a razítko predajcu/predajne.
Niektoré dávajú tzv. na vyskúšanie - t.z. že si prídeš s dokladom o zaplatení potvrdiť ZL napr. po 7 -14 dňoch.
Ak však "pani" odmieta prijať reklamáciu napriek tomu, že máš doklad o zaplatení - pozri sa tu:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250 §16, §18 - tam nie je spomenuté, že pri reklamácii je povinný záručný list.

Ešte také malé bu-bu-bu na tú pani - nech ti dá písomne, že neprijme reklamáciu, lebo.... hento a toto a ty jej povieš, že už sa s ňou bude baviť SOI.