Zita5
04.07.06,11:34
Prosím Vás ......definujte ,ak viete čo sa sleduje pri odbere krvi-biochémia
ASLO - čo to značí ak sú výsledky strašne zvýšené priam vysoká hodnota ...........neviem počkať do zajtra a zaujímalo by ma to .Dajte odpoveď kto vie . Ďakujem .
Hlinkovx
04.07.06,09:39
http://www.post.sk/forum/showthread.php?threadid=14222

skús si prečítať tu..je tam toho viac
Simonab
04.07.06,09:45
Má to niečo spoločné s imunitou. Znamená to, že máš niekde v tele streptokoka. Najčastešie zvykne bývať na mandliach, ale aj zubných lôžkach. Toľko viem o tom ja.
Zita5
04.07.06,09:48
Silvika ďakujem , som trošku preplašená , lebo môj syn má hodnotu t.j. má byť 0,0-200,0 a on má + 1063,7 Poslala som ho k doktorke pre pretrvávajúce problémy s bolesťou pod hrudnou kosťou , chveje sa mu celé telo, bolesť svalov a tras rúk a ťažké dýchanie.Má len 27r. Mám obavu .
Hlinkovx
04.07.06,09:51
Neboj...nasadia mu lieky...a dajú ho dokopy...prekonal nejaký ťažký zápal..a odzrkadlilo sa to tam...ale sú na to lieky..nie je to nič také vážne..
len sa to musí začať liečiť..
Zita5
04.07.06,10:30
OK Silvika ďakujem , uvidím zajtra ide s výsledkami....som veľmi zvedavá ...ale som vôbec rada , že ma poslúchol a konečne išiel k doktorovi .

Povedal mi , že čo sa rozčuluješ mamina ..presne som taký ako Ty ,idem v Tvojich šľapajách ...... ani Ty nechceš chodiť k lekárovi .:(

No nemám slov , čoho som sa dožila ;)
Hlinkovx
04.07.06,10:47
no..Zitka..myslím, že ti iba pravdu povedal:D...tak to funguje vždy..radšej tam posielame niekoho ako ideme my ...
Barbara
04.07.06,10:55
OK Silvika ďakujem , uvidím zajtra ide s výsledkami....som veľmi zvedavá ...ale som vôbec rada , že ma poslúchol a konečne išiel k doktorovi .

Povedal mi , že čo sa rozčuluješ mamina ..presne som taký ako Ty ,idem v Tvojich šľapajách ...... ani Ty nechceš chodiť k lekárovi .:(

No nemám slov , čoho som sa dožila ;)


Zitka nemaj boj, dobre to dopadne!!:)
ale ináč budeš musieť počkať do štvrtka, lebo zajtra je svátek:p
ale neviem či si si niečo ohľadne toho nepohľadala tu na nete cez google , zadaj napr, tras a podobne a vyskočia Ti všelijaké choroby:o ale neviem či by Ťa to ukludnilo, alebo skôr by si ešte viac bola nervôzná, vieš potom človek si namýšla všeličo, ale ja by som pre kľud duše niečo by som tu prehľadala:p
Barbara
04.07.06,10:59
Silvika ďakujem , som trošku preplašená , lebo môj syn má hodnotu t.j. má byť 0,0-200,0 a on má + 1063,7 Poslala som ho k doktorke pre pretrvávajúce problémy s bolesťou pod hrudnou kosťou , chveje sa mu celé telo, bolesť svalov a tras rúk a ťažké dýchanie.Má len 27r. Mám obavu .


Zitka a nebude prepracovaný, alebo nemá nejaké nervačky??:rolleyes: aj vtedy sa chveje celé telo, aj rukytras, /to viem podľa seba, keď som mala depku/ aj bolí pod hrudnou kosťou- bude to mať z nervového pôvodu:cool: určite
navar mu čaj z medovky:) skús teda si myslím
Zita5
04.07.06,11:00
Zitka nemaj boj, dobre to dopadne!!:)
ale ináč budeš musieť počkať do štvrtka, lebo zajtra je svátek:p
ale neviem či si si niečo ohľadne toho nepohľadala tu na nete cez google , zadaj napr, tras a podobne a vyskočia Ti všelijaké choroby:o ale neviem či by Ťa to ukludnilo, alebo skôr by si ešte viac bola nervôzná, vieš potom človek si namýšla všeličo, ale ja by som pre kľud duše niečo by som tu prehľadala:p

Ozaj ,zajtra je sviatok .......Barbarka.....nechci poznať moje vnútorné myšlienkové pochody .........:o
Ninna
04.07.06,12:10
Zitka držím palce. Ja sama som čakala na výsledky týždeň, viem čo to je, tá neistota.
lenkak
04.07.06,16:23
Infekčná mononukleóza a vysoké ASLO, por.č. 10566 (788x, EDUSAN - praktický lekár pre dospelých, , zo dňa 2002-08-11)
ASLO (antistreptolyzín) je test, ktorý informuje o prítomnosti protilátok proti baktériam beta hemolytického streptokoka skupiny A, C a G. Normálne hodnoty sú nižšie ako 200 IU/ml. Zvýšené hodnoty sú najmä pri streptokokovej angíne, zápaloch ďasien (zubov), prínosových dutín, reumatickej horúčke alebo pri ďalších ochoreniach. Ak sú prítomné v organizme hemolytické streptokoky, je potrebné ich zlikvidovať skôr, ako by sa mohol prejaviť ich toxický vplyv na srdce, kĺby, obličky alebo ďalšie orgány. Určite sa vyšetroval výter z tonzíl, kde sa dala zistiť prítomnosť mikroorganizmov. Penclen sa podáva dlhodobo, a mal by byť účinný na pôvodcu ochorenia bez toxického vplyvu na pečeň alebo obličky. Odporúča sa užívať vitamín B-komplex a baktérie mliečneho kvasenia (lactobacilus, acidophilus) v tabletách. Mnohokrát sa stáva, že aj dlhšom užívaní lieku je nevyhnutná tonzilektomia.
Zita5
04.07.06,16:23
Nuž uvidím vo štvrtok ....aj ja som zvedavá ....či to bol omyl ....ale podľa toho ako sa cíti , určite niečo nie je v poriadku .
Eulalia
04.07.06,18:16
Nuž uvidím vo štvrtok ....aj ja som zvedavá ....či to bol omyl ....ale podľa toho ako sa cíti , určite niečo nie je v poriadku .

Zitka, daj vedieť, ako to dopadlo. Podľa toho, čo sa tu už popísalo, by to malo byť liečiteľné a to je podstatné.
Držím palce a zhlboka dýchaj:)
lenkak
04.07.06,18:18
Zitka, nezabudni sa kuknúť do tejto témy, a pridať príspevok.
Držím palčeky.
Zita5
04.07.06,18:26
Infekčná mononukleóza a vysoké ASLO, por.č. 10566 (788x, EDUSAN - praktický lekár pre dospelých, , zo dňa 2002-08-11)
ASLO (antistreptolyzín) je test, ktorý informuje o prítomnosti protilátok proti baktériam beta hemolytického streptokoka skupiny A, C a G. Normálne hodnoty sú nižšie ako 200 IU/ml. Zvýšené hodnoty sú najmä pri streptokokovej angíne, zápaloch ďasien (zubov), prínosových dutín, reumatickej horúčke alebo pri ďalších ochoreniach. Ak sú prítomné v organizme hemolytické streptokoky, je potrebné ich zlikvidovať skôr, ako by sa mohol prejaviť ich toxický vplyv na srdce, kĺby, obličky alebo ďalšie orgány. Určite sa vyšetroval výter z tonzíl, kde sa dala zistiť prítomnosť mikroorganizmov. Penclen sa podáva dlhodobo, a mal by byť účinný na pôvodcu ochorenia bez toxického vplyvu na pečeň alebo obličky. Odporúča sa užívať vitamín B-komplex a baktérie mliečneho kvasenia (lactobacilus, acidophilus) v tabletách. Mnohokrát sa stáva, že aj dlhšom užívaní lieku je nevyhnutná tonzilektomia.

Lenka ďakujem .Ak pôjdem vylučovacou metódou tak ,ak nebudem brať do úvahy mandle , zuby ,ďasná, prínosové dutiny ....čo mi potom ostáva ?
S týmto hore uvedeným nemával problém.... tým myslím len bežné ochorenie ,čo je u človeka normálne . Ani teraz v poslednej dobe nemal ani chrípku , ani hnisavú angínu .....ani nič podobné .
No už začínam ordinovať ....nechám to na doktorku ....;) Som veľmi zvedavá .Potom dám vedieť.:rolleyes:
lenkak
04.07.06,18:39
a čo reumatické ochorenia?
Zitka, p. doktorka už bude vedieť. Držte sa.
ondrejvla
04.07.06,18:43
Zvýšená hodnota ASLO je laboratórne vyšetrenie, ktoré dotvára klinický obraz niektorej diagnózy. Vyššia hodnota ASLO hovorí o prekonanej streptokokovej infekcii, dôležitá je jeho absolútna hodnota.Po preliečení streptokokovej infekcei by mala hodnota postupne klesať. Ak nezačne klesať, je zisťovať iné zdroje streptokokovej infekcie v tele. Môžu to byť aj zápaly prínosových dutín, mŕtve zuby, neliečené zápaly kĺbov a svalov...
Takže Zitka, nezúfaj, ver, že všetko dobre dopadne, že nie je v organizme žiaden nezničiteľný "KOK". Treba vyčkať na laboratórne výsledky a dať na rady odborníkov. No a najmä vyliečiť všetky zápaly, aj keď chápem, ťažko sa zisťuje, ktorý je ten "vinný"...
Držím palce, aby sa synčekovi uľavilo.
Ivana Š
04.07.06,18:47
hnisavé ložisko pod zubmi môžeš mať, ani o tom nemusíš vedieť, odhalí ho až röntgenové vyšetrenie
ajobs
04.07.06,22:13
evina
05.07.06,06:22
Lenka ďakujem .Ak pôjdem vylučovacou metódou tak ,ak nebudem brať do úvahy mandle , zuby ,ďasná, prínosové dutiny ....čo mi potom ostáva ?
S týmto hore uvedeným nemával problém.... tým myslím len bežné ochorenie ,čo je u človeka normálne . Ani teraz v poslednej dobe nemal ani chrípku , ani hnisavú angínu .....ani nič podobné .
No už začínam ordinovať ....nechám to na doktorku ....;) Som veľmi zvedavá .Potom dám vedieť.:rolleyes:

Poznám chlapca, ktorému niekoľko mesiacovc nevedeli prísť na príčinu zvýšeného ASLO. Nakoniec to bol palec na nohe-*veľa ľudí trpí zarastaním nechtov na palci nohy, kde sa aj často pri zarastení nechtu tvoria zápaly....
Zita5
06.07.06,08:10
a čo reumatické ochorenia?
Zitka, p. doktorka už bude vedieť. Držte sa.


Takže zajtra ide ešte na interné vyš. ......okrem zvýšenej hodnoty ASLO .......novozistená art.hypertenzia .........namerali mu tlak 140/95 a že to sa musí liečiť .....zatiaľ viem len toľko .
učtovníčka
06.07.06,08:51
Mne sa zdá že hlavnou príčinou je stres. Viem to podľa môjho syna, ktorý robí v nemenovanej nemeckej firme a je tak vyťažený ako IT manager, že ho až ľutujem, ale baví ho to. Je pod stálym tlakom a neviem dokedy to takto vydrží. Snažím sa mu dávať dostatok vitamínov vo forme doplnkov lebo viem že životosprávu zanedbáva a k tomu tie stresy...Nebýva s nami tak ho aspoň telefonicky napomínam aby na ne nezabúdal. Nebude to aj prípad Tvojho syna, oni mladí sa nesťažujú ale skús pátrať v tomto smere. Držím palce
Zita5
06.07.06,08:55
Len tichúčko si myslím svoje .......mal dosť ťažké obdobie , aj má ....... čo sa toho stresu týka .......:o
Barbara
06.07.06,09:10
:p
Len tichúčko si myslím svoje .......mal dosť ťažké obdobie , aj má ....... čo sa toho stresu týka .......:o


Zitka, no veď som Ti hneď povedala že to má z nervového pôvodu. Neviem či si mu uvarila ten čaj z medovky, ale mu uvar, ešte mu kúp pupalku v dražé, je to aj na ten krvný tlak, aj magneB6 toto vše sú vitamíny!:)
a ešte by mohol robiť na relax autogénny tréning:p alebo si trošku zabehať. robí to zázraky a pravda z hlboka dýchať: a nech si opakuje: výdych - negatívy von, nádych - pozitívy do tela,
ja viem ľahko sa to hovorí a ešte keď je mladý,tak sa mu možno toto nebude cieť, ale dohovor mu nech to vyskúša, že mu bude lépe.
držím Vám prsty- :p neboj dostane sa z toho :p s Tvojou pomocou, hlídaj ho, aby to vyskúšal!
vladoH
11.06.07,09:08
Vie mi niekto poradit? Mám 30 rokov zvysene ASLO na 277, taktiez zvysene leukocity a trombocity, CRP = 60, mám bolesti v klboch, ráno ma bolia chodidlá, v noci dostavam horucky, po 100m behu sa strasne spotim a nasledne dostanem horucku, mandle mi vybrali ked som mal 7 rokov, taktiez ma boli hrudna kost v strede. Momentalne uzivam sirokospektralne antibiotika Doxebene 200mg denne ale po dvoch tyzdnoch zatial ziadna zmena, Dobre sa citim jedine ked uzijem k tymto antibiotikam tablety Coxtral.
Psycholog
11.06.07,11:14
Hodnota ASLO - 277 je jen lehce zvýšená! Neudáváte hladinu trombocytů - krevních destiček. K detoxikaci jater a podporu krevního oběhu, čemuž nasvědčují popsané příznaky, doporučuji šťávu z červené řepy viz ASLO příloha. Petr