sofistika
17.12.16,17:10
Ahojte, ako by som mohla oživiť izbu vysokoškoláka? Steny sú stredne sivé, nábytok je z dreva dub Sonoma, geometrický vzor na koberci vo farbách čierna-šedá-červená (tieto farby sa opakujú aj na doplnkoch), priesvitný červený záves na okne. Myslela som, že to bude ladiť, aj to ladí, pôsobí to však tmavo a ťažkopádne a akosi neukončene. Izba má rozmer 3,5x3,5m. Ďakujem za odpoveď.
misoft
17.12.16,17:33
Chceš radu? Nájdi si bytového architekta, zober ho k sebe domov a uvidíš, čo vymyslí. My tu do tej izby nevidíme - náhodou poradíme, tebe sa páčiť nebude a potom my tu budeme tí blbci, čo ti to poradili.
arizona
17.12.16,17:47
prihod zopr fotiek, takto si to malokto dokaze predstavit a vhodne poradit
afrikánka
17.12.16,17:52
Dnes je sivá farba na stenách moderná.....ale mám pocit, že pre nábytok dub Sonoma nie je to najsprávnejšie pozadie. Šedá-čierna-červená na koberci a doplnkoch, nuda, monotónnosť, z toho pocit ťažkopádnosti.
V tomto prípade zrejme nestojíš o novú výmaľbu, výmenu nábytku, alebo koberca. Ide o mladého muža, skús do izby vniesť pár doplnkov sviežej, živej farby- pistáciovej, jablkovozelenej, citrónovožltej, tyrkysovej. Môžu to byť 2-3 rámiky na foto, alebo obrázky, posteľné prádlo, kde bude prítomný tento odtieň, malá poduška, keramika...sedací vak, alebo nalepiť na stenu zvislý pruh pestrej tapety, jednu, dve poličky na knihy, záves. lampa na čítanie... Samozrejme nie všetko, čo píšem, ale ako zoznam, z ktorého si môžeš vybrať, čo ti bude vyhovovať.
Červený záves rozhodne treba vymeniť, v tomto prípade zmenšuje a stmavuje priestor, zvoliť sivý-bledší odtieň, ako steny, striebristý...jemnejší a svetlejší, aby priestor prevzdušnil a odľahčil
afrikánka
17.12.16,18:19
Aký bytový architekt....stačí jej pár akcentov do monotónnosti. Stačí vybrať, ktorá farba to bude...
lujza.j
17.12.16,19:36
Pre moje oko uz len biela....k tvojim farbam...
avalik
17.12.16,19:54
vysokoskolak nema svoju predstavu?
craft375
20.04.17,07:41
Na www.vymazana.reklama.sk je jednoduchá realizácia objednávky, vyberiete si v 3D návrhu vstavaný nábytok podľa vašich predstáv. Pokiaľ potrebujete pomôcť s profesionálnym riešením, tak navštívte prevádzky v L. Mikuláši, Košiciach a Poprade.
kopretinka
20.04.17,07:47
aj si si všimol dátum otázky a podstatu otázky? ona nechce kupovať nový nábytok.reklamu si zadaj do inej časti porady.
vicktor
20.04.17,09:03
Stredne sive steny? Podla mna tak do temnice. Vymalujte na bielo.
Cierno-sedo-cerveny koberec - zalezi na velkosti a usporiadni vzorov, ale moze byt.
Doplnky take iste - jednotvarne.
Cerveny zaves???
Hlavne sa vyvarujte cerveneho lampasu...
kopretinka
20.04.17,09:15
za 4 mesiace to už hádam vyriešila....a zrejme to tu ani nečítala,keď nereagovala doteraz
vicktor
20.04.17,09:19
Pardon, zasa som neskontroloval datum na "najnovsej" teme...