Mgr. Mária Horváthová
19.12.16,18:40
VOD:0,9 - 1,0 + 0,25 - 0,5 180 1,0
VOS: 1,0 - 0,25 cyl 0 1,0
OR Po + 0,25 - 0,5 172
Ľo0
IOT apl.Po 15 0Ľo 17.0
Pachmter Po 600 Ľo 591
IOt krig po 13, 0Ľo 15,4
Ďakujem pekne za odpoveď.
Anika61
19.12.16,20:20
Prepáčte,ale ja tomu tiež teda nerozumiem,že niekto ide od odborného lekára a neopýta sa jeho,ale miesto toho hľadá odpoveď u laikov na internete.....mne to príde ako úplne nelogické.....
romana147
19.12.16,21:03
Ona požiadala o preklad diagnózy z čísel do slov a nie o radu
afrikánka
19.12.16,21:22
Pre zaujímavosť som otvorila doporučený link......19.12.2016 čas neuvedený, bola zadaná otázka do poradne, s touto istou žiadosťou....
číselné údaje totožné....
Myslím, že autorka by najlepšie spravila, keby sa spýtala svojho očného lekára, pozná niekto iné riešenie?
Tweety
20.12.16,07:39
včera arogantný komentár, dnes už slušná odpoveď bez arogancie, čím to je? ak by nebolo včerajšej arogancie, máš užitočné
afrikánka
20.12.16,07:46
Lebo dnes nezabudol spapat psychocucu...
Mila123
20.12.16,08:20
Juraj, prekvapuješ......kvitujem ti to....
buchač
20.12.16,10:23
Miluš
Z toho kvitovania sa nenajem. ;) :D
Máš jedno...aj tak som "neužitočný"...tak wo co gou ?

Dlabem ja na to...niekto chce poradiť, no pritom je to len a len zadaní správnych výrazov do guugľa. Potom je potrebné už len čítať.
Lenže je oveľa jednoduchšie zadať "otázku - vraj problém"...a druhí nech sa snažia.
Ja viem...dá sa tému ignorovať, no potom by tu bolo ignorácií až do het.
-----------------------------

Dedukujem, že "neužitočný" som asi z toho dôvodu, že som nedal link, prípadne tá druhá (nazval by som nenávistnou) verzia.
Lež linky pri takomto vyhľadávaní sa proste nejak nedajú dať...čítajúci by mal z toho hokej.
Tých hejterov nejak neriešim...mám ich solídne v teplej onej.

I wish you a happy life every day.
afrikánka
20.12.16,10:48
buchač,....ale veď v tej teplej onej máš všetkých........to ostatné je iba účelne použitá faloš.....
Prajem dobrú myseľ, úsmev v duši
Anika61
20.12.16,12:54
No neviem,neviem....nik tam neodpovedal cca vyše pol roka a ak áno tak takí odborníci"" ako ja :-D
Žabinka
20.12.16,13:19
pýtajúca sa má v nicku titul mgr.. tu sa predpokladá aspoň základ inteligencie u niekoho s titulom.. to mi snáď nechcete povedať, že niekto aspoň minimálne inteligentný, zoberie od lekára papier s výsledkami, nespýta sa nič ohľadom svojho stavu, ide domov a pýta sa na internete? :eek::eek: a ešte v profile že zdravotník.. no tak prepáčte, ale na takúto otázku by malo byť zakázané odpovedať.. a vlastne na všetky otázky týkajúce sa zdravia.. takáto rubrika by tu nemala byť!
a ospravedlňujem sa ak som niekoho urazila, ale čo je veľa, to je veľa..
Anika61
20.12.16,14:12
Žabinka :-) máš odo mňa 1000 užitočných/bezvýznamných":-D :-D :-D/bodov....myslím že úplne by stačilo sa aj obvodného lekára sa opýtať....
buchač
20.12.16,14:27
Žabinka (Dnes 15:19) pýtajúca sa má v nicku titul mgr.. tu sa predpokladá aspoň základ inteligencie u niekoho s titulom..
====================
Kuwa...a toto som včera schválne nespomenul.
Kuwa...ten profil ma teda zabil.
Kuwa...mám teda fakt dosť.

Kuwa ...odvolávam to, čo som odvolal...a sľubujem, čo som sľúbil.
Teda, aby si to niekto zle nevystvetlil...budem aj naďalej za ironika.
korela
20.12.16,14:43
Neviem, kde zmizli všetky príspevky, ale nick si môže zvoliť každý aký chce, a nemusí sa zakladať na pravde, narážam na titul. Niečo ako Puding pani Elvisovej.
Rovnako ten odpis z lek. správy nemusí byť jej, ale možno rod. príslušníka a pod. A môže byť znepokojená. Takže rady typu odpoveď hľadať u lekára, ktorý ju vyšetril, nie je celkom namieste.
Nemám kde umiestiť momentár, tak som pripla pod alaya1.
ladynika
21.12.16,08:15
su tam namerane hodnoty dioptrii, ocny tlak (aj po kvapkach) a hrubka rohovky. Rohovka sa meria pre presnejsie urcenie ocneho tlaku. Lekarsky nalez ale uz musi vyhodnotit lekar, takisto korekciu dioptri, event. tlaku.
Mgr. Mária Horváthová
12.02.17,17:42
Vážené pani a vážení páni,



ďakujem Vám za pripomienky. Vy ste nevedome a anonymne sa zúčastnili na "mini" prieskume, kde som skúmala odbornosť a vecnosť rád, ktoré poskytujú internetové portály v súvislosti poskytovaním informácie ohľadom zdravia a choroby. V poslednej dobe častokrát sa stane, že neodborníci poskytujú "užitočné rady" a odkázaní ľudia nevedia vyfiltrovať správnu, odbornú radu. Tú istú otázku som dala na rôzne portály. Ináč ten lekársky nález je pravý a viem čo popísal očný lekár v náleze. S pozdravom HM.
buchač
12.02.17,18:09
Sa neposer...

S pozdravom.
Martuk
12.02.17,19:30
ctená panička, posledné neužitočné som dal ja, priznám sa. Čo si týmto prieskumom ako chcela dosiahnuť? Každý chorý človek s akoukoľvek diagnózou sa má v PRVOM RADE OBRÁTIŤ NA DOKTORA A AŽ POTOM SI SEKUNDÁRNE HĽADAŤ DOPLŇUJÚCE INFO NA NETE! Snáď si nemyslíš, že keď si nejaký človek s určitou diagnózou na nejakej stránke na nete položí takúto otázku, prečíta si prvú odpoveď a hurá, už viem, čo mi je a idem sa liečiť podľa odpovedi nejakého človeka na nejakej stránke, ktorý ťa v živote nevidel, nepozná tvoj zdravotný stav, nevie, čo ti je a má mať za teba zodpovednosť??? A bez ohľadu na názor doktora? Na to zabudni. Keby sa niečo stalo, nehovorím o poslednom, fatálnom dôsledku, tak žiadny policajt, prokurátor a ani sudca nebude brať do úvahy internetovú radu a už nie z portálu, ako je tento (toto je totižto hlavne účtovnícky a z časti právny portál, nie zdravotnícky).

Mala si rovno položiť anketu, aby všetci vedeli o čo ide a nie takto. Krom toho, takýto prieskum ti je nanič, nakoľko z jednej odpovedi nič nezistíš.

A pokiaľ si doktorka, tak by si mala vedieť, že rady na nete, na rôznych stránkach nie sú smerodajné, reálne, vyskúšané a v súlade s organiznom a zdravotným stavom dotyčného človeka.
buchač
12.02.17,19:43
Hm...

Aj by ma zaujímalo, že kde prišla k titulu.
Že čoho je titulovaná..."odborne a vecne".
Že na ktorej dedinskej VŠ učia také praktiky.
Anika61
12.02.17,20:20
Som sa pobavila :-D...že urobila prieskum"a z jednej všeobecnej odpovede usúdila ....neodbornosť a neužitočnosť.......potom sa nečudujem výsledkom takých prieskumov..."