ducho74
27.12.16,12:41
Hľadám akékoľvek pozitívne a negatívne skúsenosti. Potrebujem si urobiť prehľad či je to skutočne sekta alebo nie.
Ďakujem.
misoft
27.12.16,13:17
Môj súkromný názor (nemusí sa zhodovať s názormi iných) - ruky preč od akýchkoľvek takýchto spoločenstiev. Pokiaľ nie sú registrovanou cirkvou - sú to len sekty.
jslancik
27.12.16,14:58
to, či je niečo sekta, závisí od toho, podľa koho to tak má byť. pre RKC je sektou asi všetko. Pre tých, ktorí berú Bibliu vážne, je sektou tiež skoro všetko (RKC v prvom rade :))
Skús popozerať na ich stránkach, čomu veria, aké majú názory. a zistíš, do akej miery to koliduje s tvojím osobným poznaním Boha. Pre mnohých je "sektou" čokoľvek, čo spomína nejakého boha.
Terezia13
27.12.16,15:31
nemám skúsenosti, ale neodporúčam, to je len spoločenstvo a teda niekto si vytvoril nejakú predstavu, čo to spoločenstvo bude, vždy sa to zvrtlo na sektu, pozri niečo aj tu
https://www.gloria.tv/article/WNH2aRJuMURC1243oC8RnyDav
ducho74
27.12.16,18:36
Dakujem za info. Uz som si nieco aj vygoogli. Jedine pozitivne info o tejto sekte je na ich stranke. Na vsetkych ostatnych strankach su len negativne. Je to prozidovska a proizraelska letnicno-charizmaticka sekta ktora bola zalozena za ucelom rozkladu katolikov. To ze ju nechcu zaevidovat na MK ma urcite nejaky vazny dovod.
jslancik
27.12.16,19:17
Zdá sa, že o nič nevieš ani nechceš vedieť. A nemáš ani vlastny názor, resp. neviem, kto je pre teba autorita v tejto veci. Ak RKC, tak to máš jasne.
taiko
27.12.16,20:47
@jslancik pojem "sekta" je celkom presne definovany a ak to chapem spravne, tak ma vyznam, len ak ho pouzije vacsinova cirkev.
Problemom je ze sa chape pejorativne az negativne. Paradoxne svojho casu aj krestania boli sektou.
taiko
27.12.16,20:48
:mimotemy nepoznam ich, ale ak je to cele zalozene na vyhradnom, slepom a nespochybnitelnom nasledovani nejakeho charizmatickeho vodcu, vacsinou samozvaneho, tak by som si dal pozor.
wilby
28.12.16,07:59
je skutočne sekta alebo nie.
Ďakujem.

sekta - samostatné náboženské spoločenstvo odtrhnuté od oficiálnych cirkví (pre odlišné učenie, obrad a i.)

Podľa tohoto sa určite jedná o sektu.