zajko01
29.12.16,19:59
Dobrý deň.Prosím vás,chcem sa spýtať.S manželom vlastníme byt,kde odberatelom elektriny som registrovaná ja,ale koncesionárske poplatky,ktoré platím sú písané na manžela.Zdedili sme dom,kde odberatel elektriny je písaný manžel.V jednej diskusii som sa dočítala,že ak je viac nehnutelností,ale v každej je ten istý odberatel(platitel),tak sa platia koncesionárske poplatky len raz.Čiže,keby bo manžel odberatelom na obidvoch adresách,tak platiť nemusíme,ale je to tak aj vtedy,ked chodia platby RTVS na manžela,ale elektrina je písana a mňa?Trochu som z toho zmatená.Alebo je smerodatné,kto je platitel elektriny?Ďakujem za každú odpoveď.
avalik
29.12.16,19:16
Odpoved si uz dostala, aj napriek zlemu zaradeniu otazky. Preco znova zadavas otazku?
ivka70
29.12.16,19:34
Treba zavolat na infolinku RTVS, oznamit dve miesta spotreby a zaroven sa spytat na to, ci je potrebne zjednotit odberatela na oboch miestach, ak ste manzelia.
zajko01
29.12.16,19:37
Prepáčte, ak som to správne pochopila,je jedno na aké meno chodia poplatky za RTVS,podstatne je na koho je písaná elektrina. ..čiže, keď na jednej nehnutelnosi je muž na druhej ja tak musíme koncesionárske poplatky platiť dva krát. Ďakujem
avalik
29.12.16,21:08
takze ked nestaci predchadzajuca tema http://www.porada.sk/t162410-poplatky-rozhlas-tv.html# tak to dam aj sem:

avalik (Dnes 20:31) 1. citaj etiketu porady a nezsdavsj otazy do odpovedi
2. plati sa za odberne miesta, ak ma niekto viac odbernych miest ma pravo po oznameni tejto skutocnosti platit len za jedno - to kto v skutocnosti plati za povinnu osobu RTVS nezaujima
zajko01 (Dnes 20:50) Ďakujem,a zároveň sa ospravedlňujem.Hladala som odpovedˇ,a potrebovala som sa len uistiť,ak to vlastne je,preto som sa registrovala,nestihla som čítať pravidla.

a v misoftovej odpovedi je tato info zo stranky RTVS zvyraznena:

"Ak však vlastnia viacero nehnuteľností bezpodielovo manželia, pričom napríklad v dvoch je ako odberateľ elektriny uvedený manžel, v jednej manželka, vzniká im povinnosť platiť koncesionárske poplatky za dva byty - raz manžel, raz manželka."

a zakon

§ 3

Platiteľ úhrady


Platiteľ úhrady (ďalej len „platiteľ“) je


a) fyzická osoba, ktorá je evidovaná dodávateľom elektriny2) v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti3) ako odberateľ elektriny v domácnosti2) v odbernom mieste,2) pre spotrebu v byte alebo v rodinnom dome,