Blue32
01.01.17,13:06
dobry den chcem sa spitat je mozne ked mam od firmy digi slovakia prijmač a použivam kartu na tv programy s mesačnym paušalom a chcel by zmenit kartu z digi na skylink prijmač bude kaceptovat inu kartu ked je od ineho vyrobcu chcem totiz kupit novu kartu do prijmača dakujem za kazde rady.
misoft
01.01.17,16:10
Teoreticky: prijímač ako prijímač, karta ako karta - malo by to fungovať.
Ale prakticky: jednotliví poskytovatelia si dávajú do týchto zariadení nahrávať svoj upravený software a potom tzv. párujú karty so zariadením, takže zameniteľnosť nie je.
A pochybujem, aby Digi nechala prijímač tzv. otvorený, aby sa tam dala strčiť karta od konkurencie (to isté sa týka i CA modulov, ktoré ponúkajú), takže sa vo väčšine prípadov nedá použiť prijímač od jedného a karta od druhého poskytovateľa. Mnohí to potom riešia "prepálením" software v prijímačoch openWRT, takže potom to funguje.
Takže asi Digi "nebude rada" ak sa v jej prijímači bude používať karta od Skylinku (alebo freeSatu) - bude to zablokované.
misoft
01.01.17,16:24
Poznámočka pre mínuskovača: pokiaľ toto považuje za neužitočné, nech si trhne nohou a nech sa potom trápi sám. Ak lepšie vie, ako to chodí, nech poradí.
buchač
01.01.17,16:43
Hm...

Čo Ti bráni ísť do predajne a opýtať sa...eventuálne aj vyskúšať ?
Len mi netvrď, že sa to nedá...že Ti predajca nevyjde v ústrety.

P.S.:
Nedá mi dať poznámku.
To nevieš použiť interpunkčné znamienka ? Alebo sa nechce ?
Valcake
01.01.17,17:02
Nerozumiem tomu mínuskovaniu a neužitočným bodom. :confused: Iba teraz sme si želali pekný Nový rok. Prečítala som čo ..misoft..radil a veľmi ma zaskočilo, keď dostal za odpoveď neužitočné...veď všetko pekne vysvetlil a keď niekto s tým nesúhlasí, tak nech NAPÍŠE svoj názor, že PREČO nesúhlasí..
afrikánka
01.01.17,17:31
Ty si rozumela čo misoft odpovedá? Ja veru nie. Poznám iba kartu do bankomatu....ale preto nebudem predsa mínuskovať.
Valcake
01.01.17,17:47
..rozumela moja, rozumela...aj keď MY nepoužívame TV karty, ale na chate u nás má viac ľudí..Karta do bankomatu?..a máš aj zlatú?
buchač
01.01.17,17:56
:--- :--- :--- :D :D :D :D :D
afrikánka
01.01.17,17:56
Zlatú nemám, iba platinovú.....možno práve preto skoro ničomu nerozumiem....
misoft
01.01.17,19:08
@afrikánka: To máš ako s kľúčmi..... mám zámok FAB a môžem doň použiť kľúč z iného zámku? Veď kľúč ako kľúč, veď zámok ako zámok.... veru nedá sa použiť, kľúč bude pasovať len do zámku, pre ktorý bol vytvorený.....
Už si pochopila?

A ešte doplním.... ani tvoja platinová bankomatová karta nepôjde napr. v set-top-boxe a to majú rovnaké rozmery, skoro rovnaký ten čip nalepený, rovnaké kontakty....
afrikánka
01.01.17,19:32
Pochopila ! ! !
To je úplne iný systém ako bankomat - jedna FAB a kľúčov sa tam zmestí do nevidím...
Radšej už nič nedoplňuj....lebo ma dopletieš, že set-top-box....atď, veď začnem pchať bankomatovú kartu do hocijakého otvoru
misoft
01.01.17,19:36
No čiastočne - jedna FABka a kľúčov tam napcháš do nevidím - ale otočíš tú FABku?
To ako, keď jeden inštaloval hru z troch CD-čiek a nešlo mu to. Vraj pýtalo "Vložte CD 1), potom "Vložte CD 2" a nakoniec "Vložte CD 3" - kua - on to tretie CD-čko k tým dvom do mechaniky už nenatlačil :D:D:D
afrikánka
01.01.17,19:45
A nemohol ten otvor na CD 3 trochu opilovať....možno by to vošlo-vyšlo
nunenko
01.01.17,20:14
karta Skylink Standard HD M7 nepôjde, a to je isté na 100%. Soft len tak neprepáliš. openWRT som používal ale v routri.
na-ta
03.01.17,12:47
ak máš kartu od skylink tak je dobré mať aj set-box od nich, pretože to nepôjde.