julko-1
02.01.17,23:24
Mám XY súborov (každý má 12 hárkov). Z každého hárku v súbore potrebujem údaje z buniek do jedného zošitu ale do jednej rovnakej bunky pri rôznych podmienkach:
ak v zošite bunka D4=KAROL a bunka B3=január.......odkaz bude....\zložka KAROL\[súbor KAROL.xls]\ hárok január!$C$10
ak v zošite" bunka D4=MICHAL a bunka B3=február.......odkaz bude....\zložka MICHAL\[súbor MICHAL.xls]\ hárok február!$C$10.....
Dá sa urobiť "univerzálny" zložený vzorec ak pri zmene buniek A1 a B1 v zošite bude meniť vzorec svoj tvar?

Ďakujem

v prílohe v súboroch CP... je odfotený vzorec s vyznačenými hodnotami, ktoré by som chcel automaticky vo vzorci meniť na základe zmien v bunkách - vyznačených farebne

momentálne mám problematiku riešenú tak, že mám hárok dochádzky na každého zamestnanca samostatne a na každého zamestnanca 12 súborov cestovných príkazov (každý mesiac zvlášť)
problém nastáva ak je v mesiaci viac ako 7 služobných ciest - limit tlačiva cestovného príkazu >> potreba ďalšieho súboru a samozrejme na začiatku roku - vytvoriť dané súbory - preto hľadám možnosť zjednotiť to do univerzálneho tlačiva pre všetkých zamestnancov a na každý mesiac a potrebný počet tlačív cestovného príkazu

vyznačený vzorec je z buniek A10, A12, A14...do ktorých mi automaticky vkladá dátumy realizovaných služobných ciest >> a ďalej sa doplňujú časy príchodov, odchodov, miesta (rub aj líc) - a to je hlavná požiadavka aby sa menil automaticky vzorec na základe premenných D4(meno) a B3(mesiac)
je vôbec možná automatická zmena vzorca??
Kabaka123
03.01.17,12:55
DOPLNENIE

pozri prílohu rozvierací zoznam dochádzka....
nebolo by to jednoduchšie riešenie?
julko-1
03.01.17,13:07
zabudol som spresniť, že hodnoty potrebujem v zošite zobrazovať stále v jednej bunke.
Kabaka123
03.01.17,13:17
a z ktorej oblasti teda chceš vyťahovať údaje? z bunky C20? alebo z bunky A1 B1?
julko-1
03.01.17,15:19
bunky A1 B1 v ktorých sú premenné sú v zošite, do ktorého potrebujem dostať hodnoty z C 20z rôznych hárkov, pri akceptovaní premenej KAROL, MICHAL(výber súboru) a premennej január február( výber hárku)
Kabaka123
03.01.17,18:21
prilož vzorový súbor, lebo sa v tom strácam...

chceš spojiť hodnotu A1,B1 do C10? dve bunky do jednej?
Kabaka123
04.01.17,07:35
ešte by bolo vhodné, aby si upravil označenia buniek v otázke, aby sme vedeli, čo chceš kam ťahať..., lebo v priloženom súbore bunky nezodpovedajú zadaniu (predpokladám, že v zadaní šlo len o ilustračný príklad)

inak nebol by efektívnejší rozbalovací zoznam?
julko-1
04.01.17,08:33
mená mám z rozbaľovacieho zoznamu mesiace tak chcem upraviť teraz
julko-1
04.01.17,08:35
upravené v zadaní - samozrejme, pôvodne to bol ilustračný príklad
Kabaka123
04.01.17,08:40
tak sprav aj na mesiace rozbaľovací zoznam a je to