Marccus
07.01.17,18:09
Pripravujem si podklady k daňovému priznaniu pre účtovníka. V prílohe čo zasielam, v červenom rámiku sme vlani zapisovali zaplatené poistné do Soc a ZP, ktoré som zaplatil ako živnostník aj ako zamestnanec (pracujem na polovičný úväzok). Dva dni po odovzdaní daňového priznania mi volali z daňového, že do toho úhrnu sa počítajú iba odvody zaplatené zo zamestnaneckých pomerov. Tak sme to opravili, po novom zapísané údaje boli o dosť nižšie. Teraz som si však kontroloval výpočet zdravotného poistenia pre rok 2017 a výsledná suma mi vychádza ako keby vychádzali z pôvodných údajov, ktoré boli zapísané v daňovom priznaní a nie z tých nových nižších, ktoré som na daňovom dodatočne opravil. Takže ako to je, čo sa má vlastne zapisovať do tých kolóniek v červenom rámiku? Odvody zaplatené iba zo zamestnaneckých pomerov alebo aj zo živnosti? Ďakujem
veronikasad
07.01.17,18:34
Tvoja účtovníčka nevie čo je § 5 a § 6 Zákona o dani z príjmov ?
Vyplňaš podľa predtlače - z potvrdenia o zdanitelnej mzde a z peňažného denníka podnikatela.
Katy a R
08.01.17,09:50
Samozrejme, že do toho úhrnu na r. 9 sa dávajú len odvody zo zamestnania! - asi to ste opravovali?
Ostatné - máš tam jasne napísané, že z ktorého § kde - veď len treba vyplniť podľa inštrukcií !
Marccus
09.01.17,10:04
Ano to som dodatočne opravoval priamo na daňovom a napriek tomu odvody do ZP mám vypočítané z pôvodnej hodnoty, tak preto sa tu pýtam!