mkenergia
12.01.17,09:48
Ahojte, našla som tu takuto odpoved na otazku, ktoru riesim, len je to uz viac rokov stare, tak prosim je to stale takto?? Nezmenilo sa? Ja som zila v tom, ze dan z MV platit bude, uz mam rozpracovane aj DP :-D

"Keď konateľ, využije pri pracovnej ceste súkromné vozidlo resp. vozidlo nezaradené v obchodnom majetku s.r.o.čky, ten platiť daň z motorových vozidiel nemusí...."

Konatel v s.r.o., auto je pisaneho na neho ako FO a parkrat v roku 2016 si na neho spravil cestak a vyplatil nahrady...

Dakujeeem!
Tweety
12.01.17,08:52
Daň platí spoločnosť, ktorá vypláca náhrady.
mkenergia
12.01.17,09:01
Ano, v podstate tak som to aj ja myslela, ale ten komentar ma teraz zmiatol, co vobec sa mam s tym danovym priznanim zaoberat :-) nech nie som zas prilis aktivna a neplatim dan aj tam, kde netreba ;-)
A je jedno, ci to auto vyuzival cely rok, alebo len par dni v roku na pracovne cesty? Ovplyvni to vysku dane za MV?

Pozeram poucenie k danovemu priznaniu...chapem to dobre, ze ak auto bolo vyuzivane len prilezitostne, dajme tomu 4x za rok, vzdy v inom mesiaci, tak zaznacim opatovny vznik a zanik danovej povinnosti v tejto casti DP: VII. ODDIEL- POZNÁMKY a vypocitam len alikvotnu ciastku dane ako sucin 1/12 rocnej dane a poctu mesiacov, v ktorych bola evidovana pracovna cesta?

toto kopirujem z poucenia k DP, časť "Informácie"

Daňová povinnosť vzniká prvým dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo použilo na podnikanie, ak zákon neustanovuje inak. Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom došlo k a) vyradeniu alebo dočasnému vyradeniu vozidla z evidencie, b) ukončeniu alebo prerušeniu podnikania, c) zániku daňovníka bez likvidácie, d) zmene držiteľa vozidla, e) ukončeniu použitia vozidla daňovníkom, - ktorý používa v vozidlo, v ktorého doklade je ako držiteľ zapísaná osoba, ktorá zomrela, zanikla alebo bola zrušená, - ktorý používa vozidlo, v ktorého doklade je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie - ktorým je zamestnávateľ a ktorý vypláca zamestnancovi cestovné náhrady za použitie vozidla, ktoré sa nepoužíva na podnikanie.

Mozem uvazovat pre tento pripad, ze zanikom je bod e) ?
juzek691
12.01.17,09:22
platíš iba za mesiace v ktorých boli cesťáky - za celý mesiac, aj keď sa auto použilo iba raz
mkenergia
12.01.17,11:31
Ďakujem veľmi pekne za utvrdenie!