barancik
12.01.17,19:15
Zdedil som notebook ASUS s Windows 7 bez nejakých zvláštnych doplnkov, s balíkom office. Po zapnutí si vypýta heslo a potom ma "pustí" na plochu. V posledom čase sa občas, asi 3-krát stalo, že po zadaní hesla sa zobrazila chybová správa, že systém nevie načítať profil užívateľa. Po opakovaných reštartoch a stáčaní klávesov v možných aj nemožných kombináciách ma "pustil, na plochu, ale naposledy nič z uvedeného nepomáhalo. Vstúpil som do núdzového režimu (to bola tiež zábava lebo F8 nereagoval, až mi niekto poradil F6), tam som zadal heslo a dostal som sa do núdzového režimu. V núdzovom režime som dal obnovu systému a po reštarte sa znovu dostávam na plochu po zadaní hesla tak ako predtým. Teraz pri každom zapnutí čakám a tŕpnem, či sa znova neobjaví starý problém. Moja otázka: Ako riešiť zapínanie tak, aby ma hneď pustilo na plochu? Notebook používam iba ja a nepotrebujem ho chrániť heslom
sthruska
12.01.17,18:56
Tak to heslo zruš.
Martuk
12.01.17,19:04
buď ako píše sthruska, zrušiť v núdzovom režime heslo, alebo horší prípad (môj, ktorý sa mi stal pred asi 2 rokmi) vytvoriť nového užívateľa a pôvodného (v mojom prípade to bol ako admin, ale nejako som bo oblbol po asi 5 hodinách hľadania na nete) vymazať. Ale rátaj s tým, že o dáta pôvodného užívateľa (odkazy na ploche, súbory s admin prístupom only a pod.) prídeš.
barancik
12.01.17,19:57
Zrušenie hesla je logický krok, ktorý napadne desať z desiatich. Ako laik pred týmto krokom mám však obavu, či "zrušenie" hesla sa rovná "odstráneniu" hesla, aby potom systém pri spustení nehľadal niečo, čo by som zrušil/odstránil Moje IT zručnosti sú totiž na úrovni odstránenia hesla cez ovládací panel a používateľské kontá po normálnom spustení - ty spomínaš núdzový režim: Inak v počítači, resp. notebooku nie je okrem systému nič, čo by malo pre mňa cenu (súbory, programy, a pod.)
Martuk
12.01.17,20:49
tak potom ma napadá jedine to, čo som napísal. Totiž systém pri vytvorení jediného konta v PC/NB toto konto, ak si dobre pamätám automaticky (ale je tam možnosť výberu?? už teraz presne neviem) dáva admin prístup. Čiže pokiaľ ti tento prístup zblbol (to sa stalo aj mne) tak jedine cez núdzový režim urobiť nové konto, tuším ako admina, pôvodné vymazať. Už si presne nepamätám, ako som to riešil ja. Prípadne máš ešte jednu, jednoduchšiu variantu: keďže podľa tvojich slov v kompe nemáš nič, čo má pre teba cenu, tak ho natvrdo preinštaluj a máš pokoj. Tým sa zbavíš aj vírusov, pretože toto blbnutie spôsobuje tuším nejaký vírus, ktorý ti rozhasí registre užívateľského konta a si v prdeli. Keď sa toto stalo mne a riešil som to, tak som na nete aj našiel názov toho vírusu, ale už neviem, ako sa volá. Mne sa nejako podarilo vytvoriť nový profil a pôvodný zmazať ale s tým, že všetky odkazy, programy a podobne, čo som mal v tom profile prístupné, boli v řiti.
misoft
13.01.17,20:03
Aj keď si nevytváral žiadny profil - Windows sám vytvára dva účty. Prvá je tzv Administrátor - ten je často skrytý, druhý je užívateľský Guest - ten je viditeľný. A pri spustení sa práve tento načítava... a ten je poškodený.
Riešenie je často triviálne - odhlásiť sa z užívateľského účtu a prihlásiť sa do účtu Administrátor - a v ňom vytvoriť nový účet s oprávneniami Správcu (ale pozor, tento účet má obmedzené prístupy ako správca - účet Administrátor má plný prístup), následne poškodený účet zrušiť.
Valcake
13.01.17,21:40
Vitaj!...Dočkala som sa xi,xi..musel si poradiť. Dobre robíš.