Elena Navrátilová
11.07.06,14:37
Cilka, nerobím džemy, nezaváram, a v týchto dňoch som o ničom. Dnes som sa vrátila od lekára, lebo bláznim od bolestí chrbtice. Vyslal ma na vyšetrenie, či nemám osteoporózu. Povedala som si, že nevie čo so mnou, tak si vymýšľa bludy. Keď som mu priniesla papier z vyšetrenia a pozrel na mňa, vedela som, že je zle. Osteoporóza v takom štádiu, že som na nervy. Nezabudol mi pripomenúť, že to je krutá daň za moje cigarety a kávu. Vyšla som pred budovu a prvé čo bolo, som si išla kúpiť cigarety. Tak toto som nezvládla. Tú jednu som vyfajčila celú a ešte mi chýbalo. Je mi z nej po štyroch dňoch abstinencie zle, motá sa mi hlava a zúrim sama na seba. Dievčence, tak Vás pred touto pliagou - osteoporozou, veľmi, veľmi, preveľmi varujem. A kázal mi cvičiť, takže idem sa moriť, lebo vraj niektoré sú aj v korzete. No tak to teda nie ! Dúfam, že mám dnešný prehrešok odpustený. Bol to gól do vlastnej brány.
Samozrejme. Až mi naskočili zimomriavky. Danilka, teraz musíš len pozitívne myslieť, čo najviac si plánuj s vnúčikom. Pri tých deťoch je vždy úžasne. Mylsím na Teba a posielam Ti len a len dobrú energiu. Zmenou stravy a správnou doplnkovou výživou spolu s cvičením sa dá veľa zmeniť. Hlavne tomu treba veriť a od psychiky ide potom všetko. Držííííím palčeky.
Danila
11.07.06,14:33
Dievčence, ani si neviete predstaviť, aká je toto " náplasť ", cítiť, že človek nie je na tejto téme nikdy sám. Jasné, že som trochu spanikarila, ale v sprche som si prevetrala hlavu a keďže som nemohla cvičiť/ dala som si napraviť tú osteoporotickú chrbticu/, tak ležím na zemi, premýšľam, ako to tá Cilka a Zitka perfektne zvládajú, a tie čo sa ešte nerozhodli, nad tým premýšľajú / milé moje, ponáhľajte sa pomaly, je to drina /. Na stole pri mobile mám jednu jedinú cigaretku. Po tej prvej sa mi ešte panenky pretáčajú, takže dnes opäť pokračujem v predsavzatí, lebo ste mi urobili neskutočnú radosť. Vďaka!!!!!!
Cila
11.07.06,17:30
Dievčence, ani si neviete predstaviť, aká je toto " náplasť ", cítiť, že človek nie je na tejto téme nikdy sám. Jasné, že som trochu spanikarila, ale v sprche som si prevetrala hlavu a keďže som nemohla cvičiť/ dala som si napraviť tú osteoporotickú chrbticu/, tak ležím na zemi, premýšľam, ako to tá Cilka a Zitka perfektne zvládajú, a tie čo sa ešte nerozhodli, nad tým premýšľajú / milé moje, ponáhľajte sa pomaly, je to drina /. Na stole pri mobile mám jednu jedinú cigaretku. Po tej prvej sa mi ešte panenky pretáčajú, takže dnes opäť pokračujem v predsavzatí, lebo ste mi urobili neskutočnú radosť. Vďaka!!!!!!
Daniela podľa Tvojich príspevkov si správna žena, ktorá vie čo chce, čo nechce a má na všetko vlastný názor A to je správne. Iste Ťa to vykoľajilo, to Ti verím. Už ma teší čo si písala"pod sprchou som si prevetrala hlavu " a hľadáš zas to najlepšie riešenie. Ja verím, že ho aj nájdeš. Neviem o tej chorobe veľa, len od susedky ona to má - v živote nefajčila!!! Prever to aj u iného lekára, možno povie iné. Ja mávam často
problémy s chrbticou, vyskakujú mi platničky, je to dosť bolestivé. Pár dní si poležím, jedna ich tu napráva, ktorú vtedy navštívim. Bolesti chrbtice postihuje hlavne ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Tebe sa to prihlásilo prvýkrát? Držím Ťi palce,aby si ten problém zvládla.Dnes som si aj ja pri tej návšteve jednu vyfajčila-nie som vôbec svetová. Keď ti bude veľmi smutno tak si zapál. Si skvelá baba aj tak.
Cila
Zita5
11.07.06,18:01
Motivácia - kľúč k úspešnému zanechaniu fajčeniaMotivácia prečo prestať fajčiť je zásadná, a pre úspech je veľmi dôležitá.
Všeobecne možno povedať, že človek prijíma predovšetkým tie informácie, ktoré sa ho osobne dotýkajú. Preto je nutné pochopiť štatistiky a fakty o fajčení tak, že ich každý bude vzťahovať sám na seba.
Fajčiar potrebuje mať istotu, že uspeje. Preto je nutné, aby zvládol závislosť na droge, v tomto prípade nikotíne, a k tomu potrebuje pochopenie a pomoc svojho okolia, rodiny a spolupracovníkov. Pre mnohých fajčiarov je podporou, keď zanechávajú fajčenie spoločne s niekým ďalším, či už s niekým z rodiny, so spolupracovníkom alebo s kamarátom. "Ve dvou se to lépe táhne", môžu sa vzájomne podporovať, fandiť jeden druhému.
Podpora fajčiara v tomto boji musí prichádzať od rodiny, od kamarátov. niektorým pomáha systém odmien, iným zase, že sa ukladajú bokom peniaze, ktoré by sa inak prefajčili a po týždňoch alebo mesiacoch ich využiť na nákup niečoho, po čom dlho túžili.
Buďte pozitívni!!!
Dá sa povedať, že stres je pozitívny. Fajčiar potrebuje podporu pri prekonávaní svojej závislosti a tvorbe iného, nefajčiarskeho spôsobu života, nového životného štýlu. I keď sa mu to nepodarí hneď na prvý krát, môže svoje skúsenosti využiť pri druhom, či treťom pokuse. Vždy je dosť príležitostí nevzdať to!

http://www.fajcenie.sk/Ako_pomoct/ako_pomoct_1.html

http://www.edusan.sk/zdravoveda/nefajcit.htm
http://sk.help-eu.com/pages/intro-rub2wq-2-157-WHY_QUIT.html
http://www.b-ms.sk/listy/06/list6.php3#Rady
Zita5
11.07.06,18:11
Zmeny, ktoré nastanú vo vašom tele, ked' prestanete fajčiť :

Po 4 hodinách:hodnoty tlaku a pulzu klesnú v porovnaní s hodnotami počas fajčenia. Zlepší sa krvný obeh v rukách a nohách.
Po 8 hodinách: hladina kyslíka v krvi sa vráti k normálu. Pravdepodobnosť infarktu srdcového svalu začína klesať.

Po 24 hodinách: kysličník uhoľnatý z cigariet blokujúci hemoglobín červených krviniek sa vylúči z tela. Pľúca sa začnú čistiť od hlienov a iných sekrétov. Po 72 hodinách: priedušky sa rozšíria, a I'ahšie sa dýcha.
Po 2 až 12 týždňoch: v celom tele sa zlepší cirkulácia krvi, zlepší sa chôdza. Po 3 až 9 mesiacoch: dýchacie problémy ako kašel', skrátený dych a pískanie ustúpia. Celková funkcia pľúc sa zlepší o 5 až 10 %.
Po 5 rokoch: riziko infarktu srdcového svalu klesne asi na polovicu rizika v porovnaní s fajčiarom.
Po 10 rokoch: riziko vzniku rakoviny pľúc klesne asi na polovicu rizika v porovnaní s fajčiarom. Riziko vzniku infarktu srdcového svalu klesne na takú istú úroveň, aká je u človeka, ktorý nikdy nefajčil.

http://www.szulm.sk/porad/fajc2.htm
Zita5
11.07.06,18:16
Závislosť od užívania tabaku je silnejšia ako od užívania heroínu, kokaínu, kofeínu alebo marihuany.



No to sme dopadli ................:) :) :) :mad: :mad:
Danila
11.07.06,18:36
Cilka, práveže mám presne to čo Ty. Blokády medzi lopatkami mám už v takom štádiu, že len čo my to tam vrátia, tak sa bojím otočiť, aby mi nevyskočili. Bolí to aj po manipulácii, aj pred manipuláciou. Takže skoro furt. Som Ti strašne vďačná za Tvoje informácie. Zitka, a najhoršie na tom všetkom je to, že ten heroín a spol. už aplikujú detičky, je to plošné a akosi sa to vymyká kontrole. A tie cigarety už cmúľajú namiesto cumlíka, soplík pod nosom, cigareta v kútiku ústočiek, a oči pre plač. Preto sa vždy snažím nefajčiť v prítomnosti detí. Dievčence, treba ísť príkladom, no nie? A Zitka, zabudla si ešte alkohol, tabletky / chválabohu to neznášam /, tie spoločensky akceptované drogy, ktoré nahľodávajú celé Ja. My sa aspoň nepotácame. Vlastne, sory, ja po tej dnešnej som bola ako pri 5 promile. Čo tak, keby sa téma rozšírila : Ako prestať s alkoholom? Lebo, poviem vám pravdu, stretnúť opitého chlapa je pre mňa veľmi odpudzujúce. Ale stretnúť opitú ženu, to je hotová katastrofa. Ešte že do tejto skupiny poraďáčky celkom určite nepatria. Ale aj pohárik je pohárik. Je fakt vždy NAZDRAVIE?
Zita5
11.07.06,18:55
Proces skoncovania s fajčením môžeme rozdeliť do troch fáz:

Príprava: fajčiar si určí a označí v kalendári presný dátum, kedy prestane fajčiť. V niektorých prípadoch to môže byť skôr citovo podmienené náhle rozhodnutie. Ak fajčiarovým predsavzatím nie je radikálne skončenie s fajčením, ale iba falošná ilúzia, že odteraz bude fajčiť menej, neúspech je takmer istý. Postupné znižovanie počtu vyfajčených cigariet za deň alebo presedlanie na značku s nižším obsahom nikotínu však môže uľahčiť odvykanie. Bez pevnej vôle a jasného cieľa nemá zmysel pokúšať sa prestať.
Fáza nefajčenia: začína sa zrieknutím sa cigariet a trvá až do prekonania všetkých závislostí od tabaku a nikotínu alebo do návratu k tomuto zlozvyku. Telesná závislosť je najvýraznejšia v prvých chvíľach (prvé týždne), ale neskôr ju nahradia príznaky vyplývajúce z duševnej závislosti (prvé mesiace). Najväčšie riziko relapsu súvisí so spoločenskou závislosťou od nikotínu (oslavy, smutné udalosti, atď.). Návrat k fajčeniu môže nastať kedykoľvek, hoci väčšina fajčiarov toleruje niekoľko týždňov bez fajčenia, až kým sa nevyčerpá sila ich vôle. Niekedy len z času na čas vyfajčia jednu cigaretu alebo si párkrát „potiahnu“ z cigarety, inokedy sa vrátia k fajčeniu v rovnakom rozsahu alebo dokonca ešte zvýšia počet cigariet vyfajčených za deň.
Úspech, alebo relaps: ak je jedinec schopný prekonať po určitom čase všetky závislosti súvisiace s tabakom, najmä spoločenskú, môžeme jeho pokus považovať za úspešný. V niektorých prípadoch aj napriek dlhej dobe nefajčenia (trvajúcej aj roky) riziko návratu k fajčeniu pretrváva, ak bývalý fajčiar z času na čas pociťuje potrebu zapáliť si cigaretu.
Marína
11.07.06,19:02
Cilka, práveže mám presne to čo Ty. Blokády medzi lopatkami mám už v takom štádiu, že len čo my to tam vrátia, tak sa bojím otočiť, aby mi nevyskočili. Bolí to aj po manipulácii, aj pred manipuláciou. Takže skoro furt.
Danila, nie je dobré často dávať si manipulovať s chrbticou. Moja švagriná je výborná rehabilitačná sestra a aj keď ju nahováram, aby ma zmanipulovala, tak je ochotná max. 2-3 krát do roka. Radšej mi reflexnými masážami uvoľní chrbtové svalstvo, prehreje ho rozmarínovou masťou a platnička tým, že je svalstvo voľné, sa väčšinou dostane tam, kam patrí a to nenásilným spôsobom. Laicky povedané, ak sa často manipuluje s chrbticou, tak platnička(ako aj sama píšeš) častejšie povolí, ako keby to miesto už mala "vybehané".
ondrejvla
11.07.06,20:03
Danila, nie je dobré často dávať si manipulovať s chrbticou. Moja švagriná je výborná rehabilitačná sestra a aj keď ju nahováram, aby ma zmanipulovala, tak je ochotná max. 2-3 krát do roka. Radšej mi reflexnými masážami uvoľní chrbtové svalstvo, prehreje ho rozmarínovou masťou a platnička tým, že je svalstvo voľné, sa väčšinou dostane tam, kam patrí a to nenásilným spôsobom. Laicky povedané, ak sa často manipuluje s chrbticou, tak platnička(ako aj sama píšeš) častejšie povolí, ako keby to miesto už mala "vybehané".

Evička, súhlasím s tebou. Len sa čudujem, že naprávanie chrbtice pri osteoporóze? Veď pri tejto chorobe je to dosť značné riziko! Najskôr sa začína injekciami a Condrosulfom, dobre je to kombinovať s gumovými medvedíkmi a vývarom huspeniny bez tuku a mäsa, len čisté "trasľavô". Pri blokáciach platničiek sú to skôr obstreky, ale ešte som nepočula, aby takéto krehké kosti zničené touto chorobou naprávali, a to sa už liečim na túto pliagu 6 rokov! Danila, skutočne je to osteoporóza? Bola si na rontgene a brali ti aj krv a robili všetky vyšetrenia? Aby si nemala viac poškodené ako osožné.

A kvitujem všetkým dievčatám, ktoré aj napriek jednej cige, ktorej nedokázali odolať sa držia.
A škorica, klinčeky - mne to pomáhalo. Držím stále palčeky a myslím na vás.
ayya
11.07.06,20:26
My sa aspoň nepotácame. Vlastne, sory, ja po tej dnešnej som bola ako pri 5 promile. Čo tak, keby sa téma rozšírila : Ako prestať s alkoholom? Lebo, poviem vám pravdu, stretnúť opitého chlapa je pre mňa veľmi odpudzujúce. Ale stretnúť opitú ženu, to je hotová katastrofa. Ešte že do tejto skupiny poraďáčky celkom určite nepatria. Ale aj pohárik je pohárik. Je fakt vždy NAZDRAVIE?

takze, ak sa tema rozsiri, tak sa mozem s cistym svedomim pripojit... :) uz pomaly bude sest rokov, co som nevypila ani kvapku alkoholu... hehe... v tomto teda nemam problem, ako s cigami.

Az som sa cudovala, ake lahke bolo prestat davat si 3-4x do tyzdna vecer jedno martini ... ziadne suche, normalne sladke som mala rada ... s kolieskom citronu a par kuskami ladu, alebo: manzel specialne pre mna kazdy rok robieval 10 litrov ribezloveho vina, tiez bolo take sladke, ze on sa ho radsej ani nechytil (ale recept je to vyborny, na poziadanie mozem napisat ;) ... hmmm, alebo dve tri pivecka desinky v sobotu pri celodennej praci v zahrade, take dobre vychladene, orosene ...:D ale iba desinku, lebo pri dvanastke sa mi nechcelo potom uz nic robit, nieto este burinu sklbat na slnku :p
ayya
12.07.06,13:47
halooo... babenky nefajciarky kde ste? ... vraj treti az piaty den byva velmi kriticky :o ... aj ked som sa zatial nepridala, tak vam fakt drzim palce ... ako sa vam dari? dufam, ze este nehulite ... :)
ALDA
12.07.06,16:53
halooo... babenky nefajciarky kde ste? ... vraj treti az piaty den byva velmi kriticky :o ... aj ked som sa zatial nepridala, tak vam fakt drzim palce ... ako sa vam dari? dufam, ze este nehulite ... :)

Držím sa, ešte nemôžem:mee:..Keď zistím, že som už zdravá, to znamená, že si budem môcť zapáliť, tak sa možno pridám k abstinentkám.:)

Kočky držte sa:):):)
Cila
12.07.06,17:22
halooo... babenky nefajciarky kde ste? ... vraj treti az piaty den byva velmi kriticky :o ... aj ked som sa zatial nepridala, tak vam fakt drzim palce ... ako sa vam dari? dufam, ze este nehulite ... :)
Ayya, diky za podporu. Asi máš pravdu ja to mám dnes na figu. Už som 2 vyfajčila a kedy bude ešte večer. Som nervôzna z týchto papierov, DPH na krku, výplaty ešte ma bolí aj zub. Mala by som si dať asi koňak na ten zub, ale ja vôbec nepijem, možno by prestal bolieť, ale by som už určite neúčtovala a to zas musím. Diky.
Cila:) :confused: :mee: :D
lenkak
12.07.06,17:50
Cila,
držím palčeky, aby si to vydržala.
Zatiaľ je to super.
Zita5
12.07.06,18:07
Ayya, diky za podporu. Asi máš pravdu ja to mám dnes na figu. Už som 2 vyfajčila a kedy bude ešte večer. Som nervôzna z týchto papierov, DPH na krku, výplaty ešte ma bolí aj zub. Mala by som si dať asi koňak na ten zub, ale ja vôbec nepijem, možno by prestal bolieť, ale by som už určite neúčtovala a to zas musím. Diky.
Cila:) :confused: :mee: :D


Cila si super,super,super ...žiadne blbé pocity .......ja som tiež mala jednu .....a to je každý deň ...je to úspech ....zaujímavé, že taký balanc dostanem po tej jednej ...a nedám jej pokoj...alebo ona mne ?Ale tú si vychutnám za odmenu , že rozum a ruky poslúchajú .;)

Ale úplne vážne teraz , ja pozorujem jednu vec aj na mojej rodine , ale zatiaľ sa nebudem o tom zmieňovať ..........som si to rozmyslela .:D :rolleyes:

Cila,Danila a ostatné ktoré možno začali ...........je to v pohode a darí sa nám .
vema
12.07.06,19:06
Pozorne sledujem ako sa boríte s nefajčením a zatiaľ konštatujem,že úspešne.Ja by som sa bola tiež pripojila,ale bolo to veľmi rýchle.Cilka,tá už dokonca mala náplaste,čiže rozhodovala sa už pred tým,mala čas sa psychicky pripraviť.Zitka,tá bravúrne naskočila do vlaku a ide.Tuším aj Danila sa vezie.Mohli by sme vypraviť ešte jeden vlak, nastúpil by kto by chcel a spoločne by sme sa dohodli,kedy ho vypravíme.Určite sa nájdu cestujúci.Čo poviete? Cilka a Zitka,už ako skúsené, by nás usmerňovali,odovzdávali by nám skúsenosti.Môže to byť o týždeň o dva,alebo o mesiac,ako sa dohodneme.
ondrejvla
12.07.06,19:28
Babenky držte sa, som pyšná na vás, že máte toľko odvahy skoncovať
s tou hnusobou čo vám vyžiera pokoj! Zajtra bude ešte krajší deň a viete si predstaviť aký bude krásny o týždeň?! Už aby sme dávali návrh na výrobu medaile...
Elena Navrátilová
12.07.06,19:40
Vlastička ja som navrhla gejzír mentos s colou. Jednoducho aby to bol výbuch ako sa patrí.
Zita5
12.07.06,20:31
Babenky držte sa, som pyšná na vás, že máte toľko odvahy skoncovať
s tou hnusobou čo vám vyžiera pokoj! Zajtra bude ešte krajší deň a viete si predstaviť aký bude krásny o týždeň?! Už aby sme dávali návrh na výrobu medaile...


Vlasti od Teba som tej pozitívnej energie dostala už viac krát,a všade kde sa objavíš v akéj koľvek téme ju priam rozdávaš . Som Ti za to nesmierne vďačná a teším sa ,že je to aj v tomto prípade .Ďakujem Ti .:)

Samozrejme srdečná vďaka patrí aj prispevajúcim poraďáčkam , ktoré sa vedia vcítiť do nášho vnútra čo prežívame a podporujú nás .Však ja som do toho vhupla ani neviem ako:mee: , stačil jeden jediný príspevok a bola som celá bez seba , že aj ja sa vydám na cestu skúšky, že aj ja to chcem dokázať .
Aj Vám patrí poďakovanie .:)
Zita5
12.07.06,20:43
Zitka, to čo si písala ma trošku desí. lebo mi vychádza, že až také dobré to so mnou nie je. Ja síce teraz nefajčím, ale stejne mám v zálohe, že veď vydrž, keď to nepôjde, tak si zapáliš a fertik. Blbé, ale presné.

Danilka , teraz neviem čo konkrétne myslíš , že som napísala,čo Ťa desí ....;) už je neskorá nočná hodina, ber na mňa ohľad :p
Danila
12.07.06,20:54
Zitka, tie fázy odvykania až do neskorej absitencie cez fyzické a psychické absťáky, a už som vedela, že je zle. Za tie výcuci vďaka. Už si moja dúfam v obraze o čo ide. Dalo Ti to určite námahu všetko vyhľadať a prilepiť nám to sem. Držím palce.
ondrejvla
12.07.06,20:57
Vlastička ja som navrhla gejzír mentos s colou. Jednoducho aby to bol výbuch ako sa patrí.

No však som si s tým gejzírom dala! Chcela som sa ukázať pred vnukmi, tričko sa mi ani nedá vyprať a garážové dvere sa lepia aj keď som ich obliala vodou! Neviem prečo sprostá Cola striekala práve na garáž... A manžel? Povedal mi, že vekom idem do detstva, alebo ak sa mi páči viac, že schádzam z rozumu!
lenkak
12.07.06,20:59
Vlasta :eek: :D
Zita5
12.07.06,21:00
Zitka, tie fázy odvykania až do neskorej absitencie cez fyzické a psychické absťáky, a už som vedela, že je zle. Za tie výcuci vďaka. Už si moja dúfam v obraze o čo ide. Dalo Ti to určite námahu všetko vyhľadať a prilepiť nám to sem. Držím palce.

Ahááá.....tak už som spokojná .Vieš čo to ani nebola extra námaha ,ale ako som prechádzala týkajúce sa nás stránky , tak som Vám to posunula , aby ste mali prehľad , že čo sa deje .:)
Danila
12.07.06,21:02
Vlastička, máš zlatého muža. To mňa keby ten gejzír ostriekal od hlavy po päty, tak v pohode a bol by iste blažený. Ale ostriekať garáž .... júúúúúúúj
Simonab
12.07.06,21:03
Vlasti super. Tak dobre som sa už dávno nezasmiala.:D Ale predbehla si nás všetky. Ja tiež čakám na vhodnú príležitosť.:D
kukučka
12.07.06,22:51
Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jako stonek růže. (Karel Kryl)

http://retezlasky.cz/view.php?cisloclanku=2006062802
Elena Navrátilová
13.07.06,04:36
No však som si s tým gejzírom dala! Chcela som sa ukázať pred vnukmi, tričko sa mi ani nedá vyprať a garážové dvere sa lepia aj keď som ich obliala vodou! Neviem prečo sprostá Cola striekala práve na garáž... A manžel? Povedal mi, že vekom idem do detstva, alebo ak sa mi páči viac, že schádzam z rozumu!
Vlastička pána manžela srdečne pozdravujem. Ale veď musel vidieť akú radosť mali aj vnúčikovia,nie? Na to tričko skús to žlčové mydlo. Majú ho aj v Tescu. Je o tom dosť aj na porade. Tak vrele doporučujem, mám overené. No tak vidíš že nestárneme,ale múdrieme a k tomu takéto parádne humorné zábavky patria,nie?
Eulalia
13.07.06,05:53
Zitka, Daniela aj ostatné, ktoré ste sa pridali ste úžasné. Dnes sa ešte držím, inokedy by som už okolo 17 hod vyfajčila 20 ks. Som šťastná, že už viem tomu odolať s Vašou pomocou. Je mi to fuk, že sme možno na srandu ostatným, dúfam , že sa na týchto trápeniach budeme raz spoločne rehotať.
Daniela má pravdu, terapia je bezplatná , treba to aspoň skúsiť!!!!
Cila

Cilka, žiadne na srandu, naopak, ten Váš postup, odvaha a úprimnosť sú na obdiv. Veľmi sa s Vami teším, že sa Vám darí.:)
ALDA
13.07.06,08:52
Budúce nefajčiarky, nechcem múdrovať, ale doporučujem mať stále nejakú cigu v zálohe. Musíte mať pocit, že ju máte, ale nazápalite si.
Eulalia
13.07.06,09:13
Budúce nefajčiarky, nechcem múdrovať, ale doporučujem mať stále nejakú cigu v zálohe. Musíte mať pocit, že ju máte, ale nazápalite si.

A predstavte si ten pocit hrdosti, keď tú cigu budete mať pri sebe aj niekoľko dní - týždňov - mesiacov bez toho, aby ste si ju potrebovali zapáliť.:)
Ale vždy je lepšie mať ju pri sebe, ako chytiť absťák, ktorý by mohol niekoho zložiť, či už fyzicky alebo psychicky.

Ja som zatiaľ dospela k zníženiu o 6 (slovom šesť) kusov denne, takže ako vidíte, ste ďaleko predo mnou. Ale v robote už dokážem vypiť kávu aj bez cigarety, len potom vždy hľadám možnosť, ako si rýchlo doplniť tú kávovú chuť.
Len sem píšte čo najviac svojich skúseností a pocitov, aby sa mali nasledovníci-čky z čoho poučiť.
:)želám všetkým krásny voňavý deň:)
Zuzana68
13.07.06,11:46
Na to, že cigu musím mať pri sebe som prišla. Dnes som na ňu pomyslela aspoň 6 krát a potom si vravím , kvôli takej hlúposti si predsa nezapálim a idem ďalej. Jedno ma štve kolegyňa mi pravidelne oznamuje,že si ide zapáliť, ale inak sa stretávam len s pozitívnym ohlasom. Dokonca aj manžel znížil dávku a nevolá ma na balkón. Teším sa. Držte palce :rolleyes: a hurá na to!
rosemary
13.07.06,12:28
Všetkým hlboký obdiv, pevnú vôlu, podporu okolia a z mojej strany závisť...., možno sa aj ja pridám, len ešte stále nenastal ten správny čas.
Ale keď to dokážete viaceré, určite neostanem pozadu
Zita5
13.07.06,12:33
S radosťou Vás privítame v našom klube .:)
Danila
13.07.06,13:20
Včera som prišla na to, že je dobré mať síce cigu pri sebe, ale akosi mi ten pocit nestačil, a ja som si ju dnes roztrhala na papier, mala som ju pri počítači, a občas som k nej pričuchla. Netušila som, že som pod drobnohľadom okolia, keď mi zpoza chrbta moja dcéra zahlásila, že podvádzam, lebo aj to je istá forma fajčenia. Priznala si sa tým na Porade? Vyrukovala na mňa nepripravenú, a ja necítiac žiaden podvod sa fakt červenám. Takže sa priznávam, a priznávam aj to, že to smrdí a smrdí a smrdí.
Ale fakt občas pomôže. Dievčence, vďaka Vám všetkým a prídite medzi nás, nie je to zas až taká drina.
ayya
13.07.06,13:34
fakt ste super! gratulujem ! (a tisko trosku v dobrom zavidim, ze ste sa do toho pustili) ... a aby ste vedeli, ze na vas naozaj myslim... nasla som pre vas jednu informaciu o tom, ako nepribrat (http://www.chudnutie-ako.sk/chudnutie/fajcenie.php), ked sa prestava s fajcenim ... aby ste mali o jeden dovod viac vytrvat :)
teda myslim to tak, ze aby ste nemohli pouzit vyhovorku, ze by ste zacali zase fajcit kvoli priberaniu ... tak! :D

a tuto je k tomu pokracovanie c 1 (http://www.chudnutie-ako.sk/fajcenie/ako-prestat-fajcit-a-nepribrat.php)
a pokracovanie c 2 (http://www.chudnutie-ako.sk/ako-schudnut-kniha/je-tazsie-schudnut-ci-prestat-fajcit.php)
Alllena
13.07.06,14:25
Držím Vám všetkým palečky také som fajčila asi do mojích 15 rokov už 8 rokov nefajčím sice som pribrala ale čo už možná schudnem, ale musím byť úplný abstinent chutilo by mi fajčiť aj po tých rokov,keď so v reštaurácii tak žmolím obrúsok lebo neviem čo z rukami,manžel nefajčí už 2 roky on bol v Brne na zásahu akousi platňou či čo ale zabralo to také by mu ale fajčenie chutilo on nepribral lebo cvičí,a najlepšie je prestať fajčiť naraz a ešte na to zásahu bolo 6 kamarátov a iba dvaja nefajčia
Zita5
13.07.06,14:27
Držím Vám všetkým palečky také som fajčila asi do mojích 15 rokov už 8 rokov nefajčím sice som pribrala ale čo už možná schudnem, ale musím byť úplný abstinent chutilo by mi fajčiť aj po tých rokov,keď so v reštaurácii tak žmolím obrúsok lebo neviem čo z rukami,manžel nefajčí už 2 roky on bol v Brne na zásahu akousi platňou či čo ale zabralo to také by mu ale fajčenie chutilo on nepribral lebo cvičí,a najlepšie je prestať fajčiť naraz a ešte na to zásahu bolo 6 kamarátov a iba dvaja nefajčia

Prečo až v Brne ...to isté je aj v Martine .:) Inak fajn že vydržal.
Elena Navrátilová
13.07.06,14:45
Som rada, že takto úspešene pokračuješ a dospievaš k totožným názorom ako ja. Ak sa vrátiš k mojim príspevkom sú určite veľmi príbuzné. Nie je to taká drina a ani nič komplikované. To je ako s nadávaním, so sladkosťami aj s inými rôznymi sladkosťami. Som na všetky, ktoré to čo len skúsili a skúsia hrdá.
Alllena
13.07.06,14:55
Prečo až v Brne ...to isté je aj v Martine .:) Inak fajn že vydržal.

lebo som z Záhoria a Brno je podstatne bližšie:) :) :) :)
Alllena
13.07.06,14:58
Som rada, že takto úspešene pokračuješ a dospievaš k totožným názorom ako ja. Ak sa vrátiš k mojim príspevkom sú určite veľmi príbuzné. Nie je to taká drina a ani nič komplikované. To je ako s nadávaním, so sladkosťami aj s inými rôznymi sladkosťami. Som na všetky, ktoré to čo len skúsili a skúsia hrdá.

už to nieje drina už to je pohoda ,veľa pomôžu aj kamaráti ak ťa zbytočne neponúkajú cigaterami a slovne neprovokujú ešte raz držím všetkým palce nefajčiŤ JE FAJN FAKT:) :) :) ;) ;) ;)
Cila
13.07.06,15:31
Budúce nefajčiarky, nechcem múdrovať, ale doporučujem mať stále nejakú cigu v zálohe. Musíte mať pocit, že ju máte, ale nazápalite si.
ALDA súhlasím s Tebou, krabičku cigariet mám vyložené tak, aby boli pred očami, dnes ma chytilo dvakrát pokušenie si zapáliť. Keby som ich nemala zúrila by som, ale ja ich mám a je len na mne či si zapálim. Keď neviem vydržať tak si zapálim, ale maximalne 2 šluky a odstrihnem cigu s malými nožničkami. Priznám sa dnes boli 4 šluky na dvakrát tj 3/4 cigarety už som ich zahodila. Ani neboli dobré.
Dnes už stačilo musím vydržať.
Dievčence, píšete, že najbližšie sa pridáte, veď mi ešte nekončíme toto trápenie, kľudne do toho spomínaného vlaku môžete nastúpiť aj teraz.
Ste zlaté , díky za podporu.Ayya si zlatá tie stránky preštudujem.:)
Cila
ayya
13.07.06,15:54
....tie stránky preštudujem.:)
Cila
su dost "nahusto" urobene.... cele tie stranky su vlastne o chudnuti, vsimaj si iba tie texty, ktore su uplne vlavo pri zltom okraji ... a roluj potom po stranke dolu, na strankach pokracovania su dost velke bloky reklamnych textov (tie vynechaj) ...ostatne texty si nevsimaj, teda: ak ta nezaujima aj chudnutie vseobecne
chapem, ze kto je tam prvykrat, tak ma co robit, aby sa tam "rozkukal"
pekny vecer prajem :)
ayya
13.07.06,16:01
Ten Miro Vesely a jeho stranka (http://www.chudnutie-ako.sk/)je cela super ... dufam, že ma nezabije ak sem bez specialneho dovolenia pripnem kusok z toho jeho textu : :)

Fajčiari bagatelizujú


Už sa "teším" na diskusiu k článku. Predpokladám, že sa ozve nejaký fajčiar a bude nás poúčať táraninami typu že fajčenie je každého osobná vec, že je v poriadku ak niekto fajčí, že je lepšie fajčiť, ako sa stresovať a prestať, že je lepšie fajčiť a byť štíhly ako prestať a stučnieť, že dedko mal 110 rokov, fajčil a nič mu nebolo. Podobným somarinám sa neplánujem venovať formou odpovede.
Sám som fajčil 40 až 60 cigariet denne a prestal som. Takže nejaké kaleráby o tom, že fajčenie je v pohode nepapám. Je absolútne jednoznačne lepšie prestať, ak už človek bol tak sprostý, že začal. Zlepší sa všetko od kondície a celkového zdravia počnúc až po lepší čuch a chuť. Ale to už je iná téma... Snažte sa postupne schudnúť, aj prestať fajčiť. Obidve tieto srandy skracujú život a značne zhoršujú jeho kvalitu.
Eulalia
14.07.06,05:57
Ayya a Ty neskúsiš aspoň znižovať počet cigariet? Veď Ty tu robíš osvetu, dievčatám tu pripínaš pomocné linky a Ty nič?:)
Ja sa poctivo priznávam, že nemám odvahu skončiť drasticky naraz, ako tieto naše kočky a veľmi ich za to obdivujem. Teraz cez víkend, keď budem doma a budem mať možnosť huliť celý deň, budem mať skúšku, či s tým zníženým počtom cigariet vydržím aj za týchto okolností. Ak sa mi to podarí, pochválim sa, ak nevydržím, priznám sa.
Tak čo, neskúsiš? :)
Elena Navrátilová
14.07.06,06:11
Evi za pokus nič nedáš.
ayya
14.07.06,07:40
...
Tak čo, neskúsiš? :)
Evi, mam za sebou viac takych "ad hoc" pokusov prestat fajcit... ale - kym na to nie som naozaj pripravena psychicky, tak uz to nebudem len tak mirnix-dirnix robit... lebo potom mam vzdy neprijemny a demotivujuci pocit, ze som zas zlyhala... a to nechcem, radsej sa na to fakt poctivo pripravim ... a potom sa do toho pustim ...;)
hoci - podla systemu AA (to su anonymni alkoholici) kazdy cisty den je dobry... cely ten ich system je postaveny prave na tomto:
"nebudem pit dnes" ... a zajtra sa uvidi
-------------
a tak tie dni navazuju jeden na druhy, ten na treti .... a sty na stoprvy ... az do "vzdycky" ... :) takze podobne by to malo fungovat aj pri fajceni ... povedat si ze: dnes nefajcim a zajtra sa uvidi ....

ale musim este raz napisat: necitim sa este dostatocne pripravena prestat fajcit ...:o znizovat som zacala aj ja, uvidim dokedy to vydrzim, zatial som znizila asi o 25%
kukučka
14.07.06,20:46
Evi už si zrelá prestať a ty Ayya pomaly tiež, ruku na srdce, koľkokrát za deň tu nakuknete? :-) Ayya veď si tu častejšie a častejšie :-))
ondrejvla
15.07.06,19:34
Milé "nefajčiarky" ako pokračujete? Verím, že sa držíte čo deň, to viac! Nenechajte sa zlákať okolím, vydržte, myslím stále na vás!
Cila
15.07.06,20:12
Milé "nefajčiarky" ako pokračujete? Verím, že sa držíte čo deň, to viac! Nenechajte sa zlákať okolím, vydržte, myslím stále na vás!
Vlasti, ja sa poctivo priznám, že som sa zhoršila, dnes som vyfajčila asi 6 cigariet. Neviem to zvládnuť, účtujem mám veľa práce a som z toho nervôzna. Dúfam, že sa nevyhováram :mad: :confused: a keď sa skončí nával práce skúsim v tom pokračovať. Zitka a Daniela sa neozývajú. Možno aj oni chcú stihnúť termín na DPH. Dúfam, že sa im nič nestalo.
Cila
Zita5
15.07.06,21:02
Nuž ja sa tiež nemám s čím chváliť , pretože ťahá ma tá jedna hnusoba a asik preto vydržím , lebo viem že si ju dám ku káve .
Vlasti Ty na nás pekne myslíš , fandíš nám a my nevďačnice sa takto chováme ako 17-ročné. Však síce aj sme , ale mohli by sme mať rozum :D

Cila mňa DPH nejak nevie rozhádzať , aj už mám spravenú;) A mimochodom sa kroť , lebo to si už veľa vytiahla .:D ;) :)
Danila
16.07.06,14:44
Milá Cilka. Minulý týždeň si môj osud povedal, že mi naloží batoh, a vyskúša, koľko unesiem. Naložil poriadne a neuniesla som. Trauma, ktorú som ešte nerozchodila, ma stála takmer priedušky. Ale fakt by ma zaujímalo, ako tie najzložitejšie situácie zvládajú nefajčiari. Spomenula som si na Vás, lebo som musela riešiť situáciu, keď som v spotrebe cigariet dosiahla životné maximum. A tak šaltujem a brzdím, ale tie brzdy mi nejak haprujú. Dnes som sa pokúsila využiť to, čo píše ayya,že- dnes si nezapálim a zajtra uvidím. Ja to aplikujem na hodiny a aj s tým mám zatiaľ problém. Zitka je úplne super, a Ty si druhá v poradí, čo je vždy na medailu. Ja som diskvalifikovaná, ale nevzdávam sa. Viem, že pomocou tejto témy sa nakopnem. Ale žiaľ, nestojím ešte ani na štartovacej dráhe. Dievčence, držte sa a šetrite si priedušky. Každý deň abstinencie je dobrý. Mne tých 5 - čo som tu zvládala s toľkou podporou, veľmi pomohlo.
Elena Navrátilová
16.07.06,14:54
Keď má nefajčiar nervy? No v prvom rade si poviem, že ma nahnevá len inteligent, pokiaľ sa jedná o človeka. A keď sa jedná o nervy z práce? Robím až do zblbnutia a neviem čo sú to nervy z práce. PPráca je na to aby sa urobila, vyriešila atď. A keď je v niečom chyba tak hľadám až sa mi ju podarí nájsť. Je to všetko len o zvyku. Samozrejme, že keď som fajčila, jedna od druhej sa zapaľovala. To si myslím je bežný štandard u každého silného fajčiara. Pokiaľ niekto vyfajčil cez de maximálne 3-5 cigariet tak skončil na tej hornej hranici. Jedna kolegyňa zhruba takto fajčila a keď vyfajčila viac, na druhý deň začala s cigaretou neskoro ak nejakú aj potiahla, lebo cítila na dýchcích orgánoch cigaretu navyše. Fakt len o zvyku. Ale nedokázala nikdy tých 3-5 zahodiť. Takže sa závislosti nezbavila.
Danila
16.07.06,15:21
Nie nervy Elenka, ale traumu. Nervy máme každý deň možno všetci, len rôznej intenzity. Ale traumu raz, možno len párkrát v živote. Moje krédo vždy bolo " Keď nejde o život, ..."
Kolenčík
16.07.06,15:26
Aj mojí traja kolegovia boli v tom Martine, jeden s ních vydržal nefajčiť jeden deň, druhý dva týždne a tretí nefajčí už tri mesiace. Ten tretí tvrdí, že mu to pomohlo, že bez toho by nebol prestal. Ja včak tvrdím, že je to jeho pevná vôľa. Všetci majú ešte jednú "opakovačku", ak pôjdu pôjdem s nimi a ako dopadnem budem Vás informovať.
Zita5
16.07.06,17:45
Keď má nefajčiar nervy? No v prvom rade si poviem, že ma nahnevá len inteligent, pokiaľ sa jedná o človeka. A keď sa jedná o nervy z práce? Robím až do zblbnutia a neviem čo sú to nervy z práce. PPráca je na to aby sa urobila, vyriešila atď. A keď je v niečom chyba tak hľadám až sa mi ju podarí nájsť. Je to všetko len o zvyku. Samozrejme, že keď som fajčila, jedna od druhej sa zapaľovala. To si myslím je bežný štandard u každého silného fajčiara. Pokiaľ niekto vyfajčil cez de maximálne 3-5 cigariet tak skončil na tej hornej hranici. Jedna kolegyňa zhruba takto fajčila a keď vyfajčila viac, na druhý deň začala s cigaretou neskoro ak nejakú aj potiahla, lebo cítila na dýchcích orgánoch cigaretu navyše. Fakt len o zvyku. Ale nedokázala nikdy tých 3-5 zahodiť. Takže sa závislosti nezbavila.


Však to , že dýchacie problémy ....neviem si predstaviť , že by som teraz vyfajčila ako pred tým 1 krabičku aj niečo ...nikdy som to nepočítala ,ale mohlo to byť možno aj do 30.Teraz mám chvíľami pocit , že ma bolia priedušky alebo pľúca ......ale dala som si to vysvetliť mojim bratom , ktorý bol tiež v tom Martine a on už nefajčí .....jeho pol roka stále bolievali priedušky, pľúca a pod....bál sa ísť k doktorovi . Teraz má už pokoj ,Vy čo ste s tým skoncovali ...... viete o čom píšem .To ešte nás nechytil kašeľ.Teda aspoň ja nemám a ani som nemala ani ten ranný a to, že vobec nie je dobre .Ale nie je dobre kašlať aj počas dňa .Takže ak mám byť úprimná ....musíme to strpieť ....pretože fajčiť nám nikto neprikazoval , ale pre fajčenie sme sa rozhodli samé.

Takže nevzdávajme to .....ja sa priznám , že tiež bojujem sama so sebou .....určite nie je niečo v poriadku.......chýba mi tá sila skoncovať načisto bez jednej jedinej , tak ako si poradila Elenka Navrátilová , Vlastička a ostatné , ktoré skoncovali zo dňa na deň......nuž o sebe začínam pochybovať a som na seba naštvaná .
Danila
16.07.06,18:22
Dievčence, všetky do jednej, čo ste s tým svinstvom prestali. Neviem závidieť tým, čo sa prevážajú na drahých limuzínach, tým čo majú kontá bez dna. Vám veľmi, veľmi závidím. A ešte viac obdivujem Vaše zásady a zdravý rozum. Želám si zo srdca, aby som dokázala pomaly Vás dobiehať. Lebo predbehnúť Vás už nemožno.
Elena Navrátilová
16.07.06,18:22
Zitka prosím ťa len nebuď na seba naštvaná. Chváľ sa za to že si DOBRÁ, ako si to obmedzila. To máš motiváciu na dôvod prestať. Musíš si povedať, veď ako fajn, že vyfajčím len ... NIe je dôvod ich zrušiť načisto. Čo si budem ničiť zdravie a kaziť chuť z toho čo je jedinečné. Vychutnávaj najprv čo máš rada bez cigaretky. Bez tej odpornej arómy na jazyku, v ústach. Bože ako to len smrdí, fuj. A takto pokračuj a zistíš ako inak chutia veci, ktoré máš rada ale kvôli pachuti z nikotínu si si ich riadne nevychutnala. A čo sa týka toho kašľa. Jeden kolega mal ranný kašeľ taký, že nevedel čo skôr. Kašľať, utekať do záchodu a potom bol rád keď stihol autobus do práce. To bola preňho motivácia a prestal. Chcel sa zbaviť toho kašľa, vedel, že keď neprestane, nikdy sa ho nezbaví. A dokázal to. A to si myslím nechce nikto takto dopadnúť. Mňa to tiež našťastie obišlo. Nepoznám nikoho koho závislosť sa zmenšila navždy. Väčšinou sa vráti do takej závislosti akú mal predtým. Takže radšej pomaly znižovať dávky, keď to už neviem naraz,ale určiote nezvyšovať. DRŽÍM PALČEKY!!! Verte, že základ máte za sebou. Verte, že určite myslím na Vás aspoň toľko ako Vlastička a ostatné, ktoré na poradu chodíme a vieme o čom to je, alebo preto že Vás máme radi a prajeme Vám dosť síl na to PRESTAŤ. A Vy ju všetky máte. My Vám veríme.:p
Zita5
16.07.06,18:39
Dievčence, všetky do jednej, čo ste s tým svinstvom prestali. Neviem závidieť tým, čo sa prevážajú na drahých limuzínach, tým čo majú kontá bez dna. Vám veľmi, veľmi závidím. A ešte viac obdivujem Vaše zásady a zdravý rozum. Želám si zo srdca, aby som dokázala pomaly Vás dobiehať. Lebo predbehnúť Vás už nemožno.


Danilka mám to chápať tak , že ste ma v tom nechali samú?:eek: :mee:
Cila
16.07.06,19:53
Danilka mám to chápať tak , že ste ma v tom nechali samú?:eek: :mee:
Zitka, ja som to ešte nevzdala a osobne si myslím, že ani Daniela.:eek: Veľmi ľutujem, že to nedokážem zatiaľ vydržať bez jedinej cigarety, ale považujem za úspech aj to, že už to neni 20-25 ks ale max. 5-6 za deň.;)
Budem sa snažiť to znižovať. Daniela to tiež nevzdala, chápem ju , keď človek dostane kopance od života ťažko to prekonáva. Verím, že sa z toho dostane a bude v poriadku.
Zo srdca jej to prajem.
Všetky príspevky sú pre mňa veľkou oporou, som rada, že ste takéto kamarátky. Zitka díky za slová " Ty sa kroť" tak to má byť!!! Vrelá vďaka. Daniela držím Ti palce, drž sa!
Cila
Danila
16.07.06,20:12
Dievčence, od kedy som sa dokopala dnes na Poradu, zatínam zuby, a vďaka podpore v ľudskej bolesti aj ľudskej blbosti sa veľmi snažím. Staré múdre príslovie: " Tlsté bolo- prehorelo, ťažké bolo- prebolelo." Len a len vďaka Vám už nie je dnes zo mňa fabrický komín. Ale Zitka moja, k tej zlatej medaile máš najbližšie. Ja s Cilkou sa budem deliť o striebro a bronz. To mi teda, ver! Čo sa na nás nadrela aj Vlastička / vďaka/ aj Elenka / vďaka/. Tá drina tiež padla na úrodnú pôdu. Len chcem veriť, že môj osud mi dá oddychový čas.
kukučka
16.07.06,22:30
Myslím na vás zakaždým keď otváram Poradu a hlavne večer čakám čo napíšete, ako sa vám všetkým darilo. Prešli ste ten najťažší úsek! Verím, že vydržíte boj samé so sebou a Danile veľmi veľmi držím palce, aby mala zlé obdobie za sebou.
Danila
17.07.06,10:32
Nikdy som nepoznala takú morálnu a ľudskú silu, akej sa mi dostalo na Porade.A čo je mimo všetkých očakávaní, že to je sila anonymných ľudí, pre ktorých som nikdy nič neurobila. Radšej dávam, ako beriem, s pokorou prijímam rovnako straty aj nálezy. Na Poradu som sa dostala nečakane, náhodou cez preklep. Nikto mi ju neporadil, nikdy som o nej nepočula. Takže aj to mi zariadil osud. A ja mu za tento nález ďakujem. Dnes som už relatívne v pohode, idem nazberať sily k moru, a teším sa na každý deň s Vami. A keďže ste všetky veľké šikulky, napíšte mi niečo o klaustrofóbii, ktorou trpí neter / lietadlo jej naháňa strach/ a poraďte mi, ako jej to vybiť z hlavy. Lebo určite to ide. Cilka moja, myslím na Teba, lebo Zitka nás veľmi predbehla a ja som zatiaľ pri štyroch a je obed. Ale to je po tom kvante z minulého týždňa veľko sebazaprenie, to mi ver!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Zita5
17.07.06,10:37
Nikdy som nepoznala takú morálnu a ľudskú silu, akej sa mi dostalo na Porade.A čo je mimo všetkých očakávaní, že to je sila anonymných ľudí, pre ktorých som nikdy nič neurobila. Radšej dávam, ako beriem, s pokorou prijímam rovnako straty aj nálezy. Na Poradu som sa dostala nečakane, náhodou cez preklep. Nikto mi ju neporadil, nikdy som o nej nepočula. Takže aj to mi zariadil osud. A ja mu za tento nález ďakujem. Dnes som už relatívne v pohode, idem nazberať sily k moru, a teším sa na každý deň s Vami. A keďže ste všetky veľké šikulky, napíšte mi niečo o klaustrofóbii, ktorou trpí neter / lietadlo jej naháňa strach/ a poraďte mi, ako jej to vybiť z hlavy. Lebo určite to ide. Cilka moja, myslím na Teba, lebo Zitka nás veľmi predbehla a ja som zatiaľ pri štyroch a je obed. Ale to je po tom kvante z minulého týždňa veľko sebazaprenie, to mi ver!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Danilka , mám priateľku v Amerike ......stále ma pozýva, aby som prišla na navštevu atď . .....odmietam,odmietam,odmietam ......mňa by asi museli , uspať ,ožrať a ja neviem čo ...do lietadla by som nenasadla .

No vidíš z dôvodu veľkého strachu mám po Amerike .:( Tak mi treba .
ayya
17.07.06,10:47
Danilka , mám priateľku v Amerike ......stále ma pozýva, aby som prišla na navštevu atď . .....odmeietam,odmietam,odmietam ......mňa by asi museli , uspať ,ožrať a ja neviem čo ...do lietadla by som nenasadla .

No vidíš a mám po Amerike .:(

:D
ved "hybaj" lodou - ako inak sa tam dostal Kolumbus? :D
ayya
17.07.06,10:50
... napíšte mi niečo o klaustrofóbii, ktorou trpí neter / lietadlo jej naháňa strach/ a poraďte mi, ako jej to vybiť z hlavy. Lebo určite to ide.
to nie je strach racionalny, tak sa racionalnymi dovodmi naozaj neda vybit z hlavy... da sa ale "odtrenovat" - lenze - to by bolo na dlhsie a v spolupraci s odbornikom a na to uz asi nemate cas ...
v lekarni vam daju nejake "ukludnovaky" do lietadla aj bez receptu a v malom baleni ... ale potom pozor na kombinaciu s alkoholom pripadne :D
Zita5
17.07.06,10:51
:D
ved "hybaj" lodou - ako inak sa tam dostal Kolumbus? :D


No ešte že to :mee: ...tam tiež číha nebezpečenstvo .:confused: :confused:


Kamoška tam je aj s rodinou ...čiže so synom a s nevestou . Ten jej syn vôbec nechodí na Slovensko z toho istého dôvodu ....plánuje na budúci rok loďou , ale cesta bude trvať večnosť .......;)
Barbara
17.07.06,10:56
Danilka , mám priateľku v Amerike ......stále ma pozýva, aby som prišla na navštevu atď . .....odmeietam,odmietam,odmietam ......mňa by asi museli , uspať ,ožrať a ja neviem čo ...do lietadla by som nenasadla .

No vidíš a mám po Amerike .:(


Zitka a ostatné snaživé kočky , prosím Vás nemyslite si, že nemyslím na Vás ..myslím, ale nepridávam sem príspevky, lebo viem, že by mi to ostalo iba pri sľuboch, že skúšam nefajčiť. Zatiaľ nie som na nefajčenie pripravená, takže ani Vás nebudem klamať, že budem nefajčiarka.ja si myslím, že ani nie som silná fajčiarka, keď to celé nešlukujem, iba kúštik:D

a Zitka, prosím Ťa len pekne choď do tej Ameriky, možno práve tam by si sa odnaučila;) , ale veď sa ožrať kľudne môžeš, aspoň nebudeš vnímať lietadlo:p no ale Ameriku by som rozhodne vidieť cela, na Tvojom mieste by som to riskla a možno naspäť by som už ani neprišla:D :D
ináč aj ja sa bojím lietadla, čo je blbosť, lebo takisto sa mi môže stáť niečo aj na zemi, ako aj v nebi:)
ale držím Vám prsty!!!!:p
Danila
17.07.06,10:57
To som ani netušila, že tá potvora klaustrofóbia ma až tak rozosmeje. To asi nebude choroba, aj keď ju opisujú akosi hrôzostrašne. ayya, to stou loďou, ani nasrandu, tej sa zase ja bojím ako čert vieš čoho. Zitka, a do Ameriky, máš pravdu, ani ja. Fúúúúúúúúj, až mi zle prišlo, z toľkých hodín v lietadle. Jedine, že by malo aspoň 20 pristaní. Tak teda fakt neviem, čo jej natlčiem do hlavy, aby vydržala lapeť na zadku dve hodiny aj niečo. To je tak, keď chce človek urobiť radosť, a je z toho malér.
Barbara
17.07.06,11:03
ale pjosím Vás, v mori sú zas žraloky a morská choroba:D , tak potom radšej to lietadlo, lebo kým padneme do mori, tak už by sme boli tvrdí a necítili by sme , že nás žerú žraloky:D :D takže fakticky to je jedno, či havarujeme s loďou alebo s lietadlom:D :D :D
Zita5
17.07.06,11:03
To som ani netušila, že tá potvora klaustrofóbia ma až tak rozosmeje. To asi nebude choroba, aj keď ju opisujú akosi hrôzostrašne. ayya, to stou loďou, ani nasrandu, tej sa zase ja bojím ako čert vieš čoho. Zitka, a do Ameriky, máš pravdu, ani ja. Fúúúúúúúúj, až mi zle prišlo, z toľkých hodín v lietadle. Jedine, že by malo aspoň 20 pristaní. Tak teda fakt neviem, čo jej natlčiem do hlavy, aby vydržala lapeť na zadku dve hodiny aj niečo. To je tak, keď chce človek urobiť radosť, a je z toho malér.

Z môjho pohľadu jedine , že by sa lietadlo plazilo po zemi :p :p :p :p :p :p a ja za nim .:p :p :p :p Doplaziť sa a vidieť Ameriku .....:confused:
bendži
17.07.06,11:07
mimotemy niečo o klaustrofóbii..
vema
17.07.06,12:51
Ja sa tiež hrozne bojím cestovať lietadlom.Už som letela do Egyptu a do Grécka,ale ak si na to spomeniem,tak mi je na odpadnutie.Celý čas som ja šoférovala,nikto ma nesmel vyrušovať,bola som zelená ako... a keď som si pomyslela,že pod podlahou je nič,no hotová hrúza.Stále som sa dívala na letušky,kedy sa začnú inak tváriť a že je zle.Čím som staršia je to horšie a odmietam ísť na dovolenku lietadlom.Môj muž je najedovaný,lebo on zase nijako len letecky.Enem toľko.
Zita5
17.07.06,12:57
Ja sa tiež hrozne bojím cestovať lietadlom.Už som letela do Egyptu a do Grécka,ale ak si na to spomeniem,tak mi je na odpadnutie.Celý čas som ja šoférovala,nikto ma nesmel vyrušovať,bola som zelená ako... a keď som si pomyslela,že pod podlahou je nič,no hotová hrúza.Stále som sa dívala na letušky,kedy sa začnú inak tváriť a že je zle.Čím som staršia je to horšie a odmietam ísť na dovolenku lietadlom.Môj muž je najedovaný,lebo on zase nijako len letecky.Enem toľko.


Dúfam že si nohou aj brzdila ;) :p
Pepa
17.07.06,13:15
Z môjho pohľadu jedine , že by sa lietadlo plazilo po zemi :p :p :p :p :p :p a ja za nim .:p :p :p :p Doplaziť sa a vidieť Ameriku .....:confused:
Zitka, to nemá chytu. Pripomína mi to môjho zákonítého. Pri výbere dovolenky: tam né - lebo, tam né - zas lebo, tam né - letadlo? - no to v žiadnom prípade. Som skonštatovala, autom nie - bo môže "nabúrať", loďou nie - bo sa potopí, lietadlom nie - bo spadne, vlakom nie - bo sa vykolají. No môj zlatý, tak seď doma - ja letím a ty keď chceš choď bárs aj bicyklom:D
Záver: po "hladkom" pristátí v Bratislave zas skonštatoval on - len lietadlom a nikdy inak:D:D:D
vema
17.07.06,13:29
Dúfam že si nohou aj brzdila ;) :pÁno,celá moja maličkosť bola zapojená do letu a najviac ma naštvalo,keď ohlásili turbulenciu a mali sme sa pripútať,suseda zamrkala ospalými očkami,že čo sa deje,tak som na ňu zagánila:D ,že ona si kľudne spí,taká nezodpovedná osoba.Predsa len tá naša matička zem je najistejšia,no nééé.
ayya
17.07.06,14:42
Áno,celá moja maličkosť bola zapojená do letu a najviac ma naštvalo,keď ohlásili turbulenciu a mali sme sa pripútať,suseda zamrkala ospalými očkami,že čo sa deje,tak som na ňu zagánila:D ,že ona si kľudne spí,taká nezodpovedná osoba.Predsa len tá naša matička zem je najistejšia,no nééé.

no ved mozno prave preto bola ospala, ze si pred cestou vzala nejake "otrandžovaky" :D :D
casto nelietam lietadlom a ked uz ano - tak si to uzivam!... musim sediet pri okne, inak sa nehram! :p volakedy ako mlada kocena som zbierala pohladnice - letecke a nocne zabery... a najlepsie samozrejme boli tie kombinovane - letecke nocne :D a pohladnica je sice super, ale vlastnu skusenost to nenahradi ... parada je, ked sa leti nad mrakmi akoby nad perinou, ktora nema konca ... ale aj ked je vidno dolu na maticku zem - hehe... uplne inak zem vyzera z lietadla ako na mape - nie su tam napr. naznacene hranice :D ... bavi ma odhadovat, kadial asi vedu ... spica ... alebo: nocna Budapest z okna lietadla ... hehe... vtedy sa nam skoro lietadlo nahlo na jednu stranu, ako sme sa vsetci tlacili k okienkam ...

a inak si myslim, ze co ma Panbozko pre mna nachystane, tomu sa nevyhnem, mozem sa aj roztrhat ;) ... ak to ma byt napr. kvetinac na hlavu z druheho poschodia, ... tak kludne mozem lietat, kolko mi srdce raci :D
ayya
17.07.06,14:44
mimochodom - medzikontinentalne lety su imho spica pre odvykanie fajcenia :D :D pri takom osemhodinovom lete do New Yorku si nikto nezapali ani jednu cigu, to vam mozem zarucit ... ale ako odvykacia metoda by to asi bolo dost drahe, odhadujem :p
Pepa
17.07.06,15:22
a inak si myslim, ze co ma Panbozko pre mna nachystane, tomu sa nevyhnem, mozem sa aj roztrhat ;) ... ak to ma byt napr. kvetinac na hlavu z druheho poschodia, ... tak kludne mozem lietat, kolko mi srdce raci :D
Súhlas .
Zita5
17.07.06,15:26
Zitka, to nemá chytu. Pripomína mi to môjho zákonítého. Pri výbere dovolenky: tam né - lebo, tam né - zas lebo, tam né - letadlo? - no to v žiadnom prípade. Som skonštatovala, autom nie - bo môže "nabúrať", loďou nie - bo sa potopí, lietadlom nie - bo spadne, vlakom nie - bo sa vykolají. No môj zlatý, tak seď doma - ja letím a ty keď chceš choď bárs aj bicyklom:D
Záver: po "hladkom" pristátí v Bratislave zas skonštatoval on - len lietadlom a nikdy inak:D:D:D

Erika ani nie si ďaleko od pravdy :) :p
Eulalia
17.07.06,15:26
Ahojte spolubojovníčky, povedala som, že sa priznám, tak sa priznávam: v sobotu som to nedodržala, ale včera som "ušetrila" ešte viac, ako cez týždeň. Elenka, Vy dve s Ayyou ste tu také dobré duše - roztlieskavačky, dodávate dobrú náladu, optimizmus a kadejaké návody. Vďaka. Dnes som už vypila aspoň flašu minerálky, čo som zaháňala chuť na cigu, ale tak ďaleko ako Zitka s Cilkou ešte nie som.:(
Ale hovorím si, že aj menej je lepšie ako nič. Dúfam, že sa dokopem k tomu, že raz tú dymiacu hnusobu nebudem potrebovať.
Držím Vám všetkým palce a keď sa budeme navzájom povzbudzovať, bude to lepšie.
Zita5
17.07.06,15:28
mimochodom - medzikontinentalne lety su imho spica pre odvykanie fajcenia :D :D pri takom osemhodinovom lete do New Yorku si nikto nezapali ani jednu cigu, to vam mozem zarucit ... ale ako odvykacia metoda by to asi bolo dost drahe, odhadujem :p

ayya vieš že to by mi vôbec nevadilo a teda aj nechýbalo .;) Jedine čo by som neprijala ..tú drahú odvykaciu kúru .......to by bolo skutočne drahé.:rolleyes:
vema
17.07.06,15:30
Veď práve,keď by to už malo byť,tak radšej ten kvetináč ako padáááááť do neznáma.Joj ako som sa zľakla.
Eulalia
17.07.06,15:39
A čoho sa bojíte? Ja síce lietam len občas, aj to len na krátke trasy, ale pohľad z okna na biele oblaky pod lietadlom je fascinujúci. Ako keby človek letel nad kopcom šľahačky. Inak, strach pociťujem aj ja, vôbec nie som hrdina, ale hovorím si, že keď spadne lietadlo, aspoň sa nebudem dlho trápiť ...
Čierny humor, ja viem, ale pomáha mi to.
Elena Navrátilová
17.07.06,16:33
Ahojte spolubojovníčky, povedala som, že sa priznám, tak sa priznávam: v sobotu som to nedodržala, ale včera som "ušetrila" ešte viac, ako cez týždeň. Elenka, Vy dve s Ayyou ste tu také dobré duše - roztlieskavačky, dodávate dobrú náladu, optimizmus a kadejaké návody. Vďaka. Dnes som už vypila aspoň flašu minerálky, čo som zaháňala chuť na cigu, ale tak ďaleko ako Zitka s Cilkou ešte nie som.:(
Ale hovorím si, že aj menej je lepšie ako nič. Dúfam, že sa dokopem k tomu, že raz tú dymiacu hnusobu nebudem potrebovať.
Držím Vám všetkým palce a keď sa budeme navzájom povzbudzovať, bude to lepšie.
Ja verím, že všetky.
kukučka
17.07.06,17:03
Prepáčte mi to baby, ale rehocem sa tu ako kôň :D, božechráň, nie z vášho trápenia, ale z toho, ako vtipne to viete podať aj keď vám asi do smiechu nie je.
Ayya asi by si mala ísť do NY, pridala by si sa k partii nefajčiarok.;)
A teraz vážne, skúste vo svojom okolí nájsť niekoho, kto sa venuje kyneziológii, SRT a veciam podobným, je dosť pravdepodobné, že vám pomôže zbaviť sa fóbie.
lenkak
17.07.06,19:34
babenky držíte sa stále perfektne.
ALDA
17.07.06,19:49
babenky držíte sa stále perfektne.

Hlavne ja, keď ešte nemôžem cmugoriť a asik už defitívne:mee:, po týždni som dnes nabehla na antibiotiká:mee: Kočky-cmugošky, prestante teraz z dobrej vôle, aby ste nedopadli ako ja, že nemôžem, je to horšie.:(
ayya
17.07.06,19:52
Hlavne ja, keď ešte nemôžem cmugoriť a asik už defitívne:mee:, po týždni som dnes nabehla na antibiotiká:mee: Kočky-cmugošky, prestante teraz z dobrej vôle, aby ste nedopadli ako ja, že nemôžem, je to horšie.:(

hmm... to ma mrzi, ze este nie si v poriadku ... zelam ti, aby si sa uz coskoro dala "dokopy"... a mozno sa ti to potom hned podari vyuzit a uz fajcit nezacnes... to by bolo super, ze? ... :)
ayya
17.07.06,19:56
Prepáčte mi to baby, ale rehocem sa tu ako kôň :D, božechráň, nie z vášho trápenia, ale z toho, ako vtipne to viete podať aj keď vám asi do smiechu nie je.
Ayya asi by si mala ísť do NY, pridala by si sa k partii nefajčiarok.;)
A teraz vážne, skúste vo svojom okolí nájsť niekoho, kto sa venuje kyneziológii, SRT a veciam podobným, je dosť pravdepodobné, že vám pomôže zbaviť sa fóbie.
a coze ti maju prepacit? :D ved sa kludne chichoc, kolko to da... dobre sa od srdca zasmiat je zdraviu tiez prospesne, podobne ako aj nefajcenie ;) ... do NY ? este nie, este je cas :)
Cila
18.07.06,16:56
Sledujem príspevky, dobre som sa pobavila. Najradšej by som trčala na porade, ale musím pracovať. :mee:
Daniela prajem Ti krásnu dovolenku, pekný čas, krásne zážitky, aby si všetko trápenie a starosti nechala doma /zakop ich niekam a zabudni na ne/. Cigu obmedzujem, ale som neprestala.:( Ideš iste do krásnej krajiny, tak tam nesmraď s tými hnusnými cigaretami. :D :p Uži si, si skvelá zaslúžiš si to. Všetko dobré želá
Cila
Eulalia
19.07.06,14:41
Prepáčte mi to baby, ale rehocem sa tu ako kôň :D, božechráň, nie z vášho trápenia, ale z toho, ako vtipne to viete podať aj keď vám asi do smiechu nie je.
Ayya asi by si mala ísť do NY, pridala by si sa k partii nefajčiarok.;)
A teraz vážne, skúste vo svojom okolí nájsť niekoho, kto sa venuje kyneziológii, SRT a veciam podobným, je dosť pravdepodobné, že vám pomôže zbaviť sa fóbie.

Betka, ja som sa na to pýtala kineziologičky - teda nie na fóbiu z lietania, to viem, že sa dá týmto spôsobom odstrániť - ale na odúčanie fajčenia. Vraj to má dve stránky - psychickú - človek fajčí vďaka nejakej fóbii a to sa dá odblokovať a fyzickú - závislosť tela na nikotíne. Tam by mali pomôcť náplaste, čiže človek musí riešiť dve veci súčasne. Na jeseň sa tomu chcem úplne seriózne venovať, pretože teraz má moja kineziologička dovolenku, tak sme si dohodli stretnutie v septembri. No a dovtedy už budem mať našetrené peniažky aj na náplaste. Zatiaľ iba viac-menej úspešne znižujem počet vyfajčených cigariet.

Kočky, držte sa a nerobte si výčitky, ak sa občas neovládnete. Naopak, pochváľte sa, ak sa Vám podarí vydržať bez cigy.
Viem, že to teraz bude znieť hlúpo, ale keď môj - dnes už v psom nebíčku odpočívajúci - psík bol ešte šteniatko, prišla som na to, že sa rýchlejšie učí vtedy, keď ho pochválim. Takže som zanechala všetko nadávanie, karhanie, hrozenie novinami a pod. a začala som ju hladkať a chváliť ju, že je moja hviezdička, keď sa jej niečo podarilo spraviť dobre. A hneď išlo učenie rýchlejšie. No, tak buďme aj my tými najkrajšími hviezdičkami a chváľme sa za každý úspech. Pôjde nám to lepšie.:)
Elena Navrátilová
20.07.06,16:06
No ako moje odvážne? Je Vás aspoň 7. A môžem Vás nazvať statočnými? Aj siedmimi statočnými? Myslím, na Vás myslím. Verím že ste v pohode. Ste v pohode?
Zita5
20.07.06,16:45
No ako moje odvážne? Je Vás aspoň 7. A môžem Vás nazvať statočnými? Aj siedmimi statočnými? Myslím, na Vás myslím. Verím že ste v pohode. Ste v pohode?


Elenka Ty si to cítila , že sa niečo deje .........ja nie som v pohode .....ja som to znovu zvýšila z tej jednej .....na päť ........Vyskúšala som ....vidím že moja pevná vôla je v čudu .....ešte sa pokúsim ísť na to nejakou inou cestičkou ......:) Ale i napriek všetkému ten počet sa nedá porovnať s tým , čo bolo pred začatím skoncovania s fajčením .Ale sa neľutujem , práve naopak :D
lenkak
20.07.06,17:52
Ešte si na tom Zitka stále super, 5 a krabička sa nedá porovnať. Si 1*.
Zita5
20.07.06,17:57
Ešte si na tom Zitka stále super, 5 a krabička sa nedá porovnať. Si 1*.

Lenka nie som jednička , nie to nie ...to si zaslúžia tie , ktoré s tým dokázali skoncovať zo dňa na deň ........nie je mojim zvykom závidieť ,ale túto ich pevnú vôlu im skutočne závidím.:)
lenkak
20.07.06,18:03
Pre mňa si aj napriek tomu, že si s tým neskoncocovala zo dňa na deň. Pre mňa to nie je podstatné, podstatné je to, že chceš a máš tu vôľu odolať.
Elena Navrátilová
20.07.06,19:27
Zitka stále Ťa tie cigaretky hnevajú? To sú oni zodpovedné, že sú také verné kamarátky. Pokiaľ máš snahu s tým skoncovať, si super. To určite zvládneš. Aj zajtra je deň. Ja mám tiež "svoje" dni. Niekedy viacej zjem či už sladké alebo niečo iné. Potom si vždy poviem už nechcem, nikdy. A zas si dám niečo čo si vnútorne zakazujem. Alebo poviem niečo čo ma potom mrzí. Alebo urobím niečo, čo si tiež potom vyčítam. A to mení človeka. Mám zafixovanú zaujímavú frázu "Myšlienky si nosíme v tvári". Neviem ale mňa veľmi zaujala. Takže absolútne to nepovažuj za stratený pokus, ale bojuj podľa svojho presvedčenia. Vždy je lepšie 5 ako 20. Najlepšie je nič. To je jasné. Ale keď už vydržíš 5 dajme tomu 3 dni, o 3 dni Ti budú stačiť 2 a tak postupne to určite dokážeš. A budeš druhým dodávať tú správnu motiváciu aby to nevzdali len preto, že to nedokázali z hodiny na hodinu. Aj Ty sa možno o mesiac prebudíš s tým, že "Čo je to cigareta?". Ak si niekto pamätá sitcom o bratrancovi z inej galaxie, nenapadne ma presný názov, on mal /ten bratranec z inej galaxie/ niečo také čo Ti vedelo zmeniť myšlienky. Vošla poštárka /silná fajčiarka/ a vopchala mu cigarety do ruky a zakázala mu jej ich dať aj pod hrozbou smrti. Vyšla. Potom zúrivá vbehla a riadne naňho vyletela, že nech je navalí tie cigarety, on ju /myslím že to mal ako hodinky na ruke/ a ju zhypnotizoval a povedal jej v tej hypnóze, že keď sa preberie nebude už fajčiarka a cigarety nebude vôbec poznať. Aj sa tak po jej úrebudení stalo. Tak a toto prajem všetkým, ktoré to stále nevzdali. Aj ja som si to takto vedela predstaviť, ale mňa nemal kto za týmto ani iným účelom zhypnotizovať.
Eulalia
21.07.06,06:31
Elenka, vieš, že som už rozmýšľala aj nad hypnózou? A to myslím vážne, len som sa nevedela dopátrať k nejakému dobrému lekárovi, pretože hypnóza je podľa mňa citlivá vec a nešla by som k nikomu, komu na 1000 (správne, v tomto prípade na tisíc) % nedôverujem. Ale vraj zaberá aj akupunktúra a keď budem mať trochu viac času, tak sa tam objednám.
Vďaka tomu, že nemôžem v robote fajčiť - len občas a narýchlo - darí sa mi znižovať počet aj doma vyfajčených cigariet. Cez týždeň dokážem "ušetriť" aj 10 cigariet denne. Ale blíži sa víkend, tak som sama zvedavá, ako to zvládnem.
Zitka, Cilka, Danila, ste ďaleko predomnou, gratulujem Vám a držím Vám palce.
Zuzana68
21.07.06,07:43
Chcem sa pochváliť, aby som vliala trochu pozitívnej energie do "smutnejších" spolubojovníčok so závislosťou na nikotíne. Už od 4.7.2006 som čistá ešte som si nezapálila ani jednu, i keď ju nosím stále pri sebe. Dá sa to, skúšala som akupunktúru, aj motivačné cvičenia, nepomáhali. Keď som si 3.7. prečítala túto tému povedala som si prečo nie a asi bola správna konštelácia hviezd, hormónov či čoho. Viem, že ešte nič nie je vyhraté, ale je to super predtým som fajčila 14-20 cigariet. Dnes ma čaká ťažká skúška idem na koštovku moravského vínka a trošku sa obávam, ako to zvládnem. Držte palce a hlavne držte sa aj vy!
S heslom : Každá nevyfajčená cigareta je dobrá ! sa umievajte na svet.Zuzana :)
Elena Navrátilová
21.07.06,07:54
Chcem sa pochváliť, aby som vliala trochu pozitívnej energie do "smutnejších" spolubojovníčok so závislosťou na nikotíne. Už od 4.7.2006 som čistá ešte som si nezapálila ani jednu, i keď ju nosím stále pri sebe. Dá sa to, skúšala som akupunktúru, aj motivačné cvičenia, nepomáhali. Keď som si 3.7. prečítala túto tému povedala som si prečo nie a asi bola správna konštelácia hviezd, hormónov či čoho. Viem, že ešte nič nie je vyhraté, ale je to super predtým som fajčila 14-20 cigariet. Dnes ma čaká ťažká skúška idem na koštovku moravského vínka a trošku sa obávam, ako to zvládnem. Držte palce a hlavne držte sa aj vy!
S heslom : Každá nevyfajčená cigareta je dobrá ! sa umievajte na svet.Zuzana :)
Super, gratulujem.Ku vínku cigaretka láka, ale potom kazí chuť vínka. Tak verím, že vydržíš.:p
Elena Navrátilová
21.07.06,07:58
Elenka, vieš, že som už rozmýšľala aj nad hypnózou? A to myslím vážne, len som sa nevedela dopátrať k nejakému dobrému lekárovi, pretože hypnóza je podľa mňa citlivá vec a nešla by som k nikomu, komu na 1000 (správne, v tomto prípade na tisíc) % nedôverujem. Ale vraj zaberá aj akupunktúra a keď budem mať trochu viac času, tak sa tam objednám.
Vďaka tomu, že nemôžem v robote fajčiť - len občas a narýchlo - darí sa mi znižovať počet aj doma vyfajčených cigariet. Cez týždeň dokážem "ušetriť" aj 10 cigariet denne. Ale blíži sa víkend, tak som sama zvedavá, ako to zvládnem.
Zitka, Cilka, Danila, ste ďaleko predomnou, gratulujem Vám a držím Vám palce.
Evka, hypnóza o ktorej som ja písala bola len v sitcome. Neviem o reálnej. Ale v dnešnej dobe určite aj takto sa snažia odstrániť nedostatky. Ale ak budeš takto pokračovať v znižovaní spotreby cigariet ďalej, tiež to máš na dosah. Len sa snaž nezvyšovať tú dávku. Kdesi som čítala, že nech je akokoľvek závislý na cigaretách, chuť je len po jedle. Tak treba skúsiť čo to dá. Odkladať len po dobrom obede si dopriať. Za pokus to stojí vždy. Držím palce. Treba len skúsiť.
Zita5
21.07.06,08:01
Chcem sa pochváliť, aby som vliala trochu pozitívnej energie do "smutnejších" spolubojovníčok so závislosťou na nikotíne. Už od 4.7.2006 som čistá ešte som si nezapálila ani jednu, i keď ju nosím stále pri sebe. Dá sa to, skúšala som akupunktúru, aj motivačné cvičenia, nepomáhali. Keď som si 3.7. prečítala túto tému povedala som si prečo nie a asi bola správna konštelácia hviezd, hormónov či čoho. Viem, že ešte nič nie je vyhraté, ale je to super predtým som fajčila 14-20 cigariet. Dnes ma čaká ťažká skúška idem na koštovku moravského vínka a trošku sa obávam, ako to zvládnem. Držte palce a hlavne držte sa aj vy!
S heslom : Každá nevyfajčená cigareta je dobrá ! sa umievajte na svet.Zuzana :)


Zuzanka gratulujem .:) Nuž môžeme sa hambiť .......;)
Elena Navrátilová
21.07.06,08:04
Zuzanka gratulujem .:) Nuž môžeme sa hambiť .......;)
Zitka snaha sa cení;)
Zita5
21.07.06,08:09
Zitka snaha sa cení;)

Elenka snažíš sa síce ma veľmi podporiť ....ale ja nie som so sebou spokojná . Ďakujem Ti za to :) , ale vo vnútri cítim , že nie som silná povedať ....stop !!! Takto hodnotím sama seba .:D
Elena Navrátilová
21.07.06,08:25
Elenka snažíš sa síce ma veľmi podporiť ....ale ja nie som so sebou spokojná . Ďakujem Ti za to :) , ale vo vnútri cítim , že nie som silná povedať ....stop !!! Takto hodnotím sama seba .:D
Neverím. :p
kukučka
21.07.06,19:58
Zitka netráp sa a nehnevaj sa sama na seba, pre?la si u? kus cesty, tak na nej vydr?, aj ke? si spomalila, nevracaj sa späť. Mne nemá? ?o závidieť, ja som do tý?d?a vyfaj?ila menej ako ty za de? a faj?ila som ?oraz menej...tak?e nebolo ťa?ké prestať, u? som písala, ?e mi po tom rozhodnutí ani nechutili. Vyfaj?ím tak 3,4 do roka.
Nu? ale toľko tu o tom faj?ení pí?eme, ?e som si minule jednu zapálila a chutila mi veľmi, tak?e u? si ani ja nesmiem zapáliť, lebo by sa mohlo stať, ?e sa k tomu zlozvyku po toľkých rokoch vrátim a to teda nie!
Kúpila som pred dvoma rokmi dcére knihu: Hayová " Miluj svoj ?ivot" a v?era ma prekvapila, mami, robím v?etko podľa nej a v?etko sa mi plní. Blaho?elali sme jej, prijali ju na ?túdium v cudzine a uznali jej ná?ho bakalára.
Tak milujte svoj ?ivot a kúpte si tú knihu.
Zita5
21.07.06,20:03
Zitka netráp sa a nehnevaj sa sama na seba, pre?la si u? kus cesty, tak na nej vydr?, aj ke? si spomalila, nevracaj sa späť. Mne nemá? ?o závidieť, ja som do tý?d?a vyfaj?ila menej ako ty za de? a faj?ila som ?oraz menej...tak?e nebolo ťa?ké prestať, u? som písala, ?e mi po tom rozhodnutí ani nechutili. Vyfaj?ím tak 3,4 do roka.
Nu? ale toľko tu o tom faj?ení pí?eme, ?e som si minule jednu zapálila a chutila mi veľmi, tak?e u? si ani ja nesmiem zapáliť, lebo by sa mohlo stať, ?e sa k tomu zlozvyku po toľkých rokoch vrátim a to teda nie!
Kúpila som pred dvoma rokmi dcére knihu: Hayová " Miluj svoj ?ivot" a v?era ma prekvapila, mami, robím v?etko podľa nej a v?etko sa mi plní. Blaho?elali sme jej, prijali ju na ?túdium v cudzine a uznali jej ná?ho bakalára.
Tak milujte svoj ?ivot a kúpte si tú knihu.

Betka ?akujem za povzbudenie ........ja som odhodlaná robiť ?o mô?em :)
Viac u? ani nedoká?em napísať .;) Ťa?ko sa mi o tom pí?e, ver.:)
ondrejvla
21.07.06,20:17
Dr?ím palce bojovní?kam! Nie, nie je hanbou poru?iť, hanbou by bolo, keby ste sa o to ani nepokúsili! A vy sa sna?íte, odhá?ate smradľavého pekelníka, ale on pliaga nechce pustiť naraz! Vydr?te, aj ke? u? klin?ekov a ?korice nebude, ale e?te stále je tu voda a va?a chuť skoncovať so závislosťou!
Elena Navrátilová
22.07.06,07:29
Vlastička, veľmi pekne. ...smradľavého pekelníka... toto teda nemá chybu. Zitka a ostatné kočendy, takže držím palce. Ak potrebujete nejaké extra pomôcky na odohnanie toho smradľavého pekelníka, napíšte, zdôverte sa nám, pomôžeme.
Orim
23.07.06,08:09
Na začiatok musím prezradiť, že som nefajčiar a niektoré moje poznámky môžu vyznieť divne.
:) samozrejme som sa o to pokušal aj s kamarátmi niekedy v druhej triede, to sme si vtedy kúpili Partizanky (to vedia len pamätníci čo to bolo a aké boli vytrasené:) ) stáli 1.- Kčs krabička - nepomylil som sa.
A to sme si ich pre istotu strihali na polovicu aby nás to náhodou neplesklo o zem. No musím povedať nebola to tá očakávaná slasť.
Sex je lepší ale s tým som ale začal pozdejšie. :) - to pre nefajčiarov aby vedeli.
No a keďže mi to neučarovalo tak som ani nezačal fajčiť a nepotreboval som sa ani predvádzať a dokazovať okoliu aký som chlap keď fajčím. Tak som abstinent čo sa týka fajčenia. Aj keď na druhej strane musím povedať, že som dosť často musel inhalovať, pretože moji kolegovia nie vždy brali ohľad na to, že som nefajčiar.
To bol úvod. Mal som kolegu, ktoý fajčil denne 40-60 tvrdých Spárt a jeho manželka tiež okolo 30-40. Veľmi chceli mať auto a stále im to nejako nevychádzalo. Raz neviem čo ich to napadlo si sadli, vzali kalkulačku a spočítali, že už prefajčili skoro 1 a 1/4 auta. Zo dňa na deň prestali obidvaja fajčiť. Po niekoľkých rokoch som sa zoznámil s ďalším kamarátom a tak sme rozoberali spoločných známych a tento môj prvý kamarát mu robil šéfa. A z rečí som sa dozvedel aká je to "sviňa" na fajčiarov. Keď som tomuto druhému povedal, že koľko fajčil nechcel tomu uveriť, že vôbec mohol fajčiť.
Druhý prípad sused fajčil tiež okolo 50-60 denne. aj keď som ho mal vcelku rád nemal som rád jeho návtevy, lebo fajčil aj u nás, aj keď sa omedzoval vždy sme to museli aspoň týždeň vetať. Oni fajčili obaja aj s jeho manželkou. Vždy to bolo u nás cítiť. Ale na návšteve u nich som si ten dym skoro ani neuvedomoval. Ten prestal tiež fačiť zo dňa na deň ale až keď odpadol a museli ho preberať v nemocnici. Doktor mu povedal, že ak bude fajčiť tak tu nevydrží a že sa mu to môže kedykoľvek vrátiť a že ho nemusia prebrať.

No stretol som sa s názoromm, že cigareta je najlepšia po obede. Že obed bez cigarety je ako milovanie bez orgazmu :) - to pre nefajčiarov aby vedeli o čo prichádzajú.

:( :)
Elena Navrátilová
23.07.06,08:45
Po niekoľkých rokoch som sa zoznámil s ďalším kamarátom a tak sme rozoberali spoločných známych a tento môj prvý kamarát mu robil šéfa. A z rečí som sa dozvedel aká je to "sviňa" na fajčiarov. Keď som tomuto druhému povedal, že koľko fajčil nechcel tomu uveriť, že vôbec mohol fajčiť.

E.N. Aj to som počula, že vraj "bývalí fajčiari", bývajú na fajčiarov horší. Myslím, že u normálych tzv. abstinujúcich fajčiarov to nehrozí. K ľuďom patria aj ich slabosti, nie na každom ich hneď vidno. Fajčiar si zapáli a už to vedia všetci okolopozerajúci. Ale ľudia majú toľko nerestí, ktoré neprezradia na verejnosti ničím. A to býva aj veľmi nepríjemné, resp. až bolestivé. Takže ak si niekto myslí, že keď nefajčí, resp. prestal fajčiť ešte neznamená, že je LEPŠÍ. Ale to nezmením.

ORIM No stretol som sa s názorom, že cigareta je najlepšia po obede. Že obed bez cigarety je ako milovanie bez orgazmu :) - to pre nefajčiarov aby vedeli o čo prichádzajú.

:( :)

E.N. No a tomu neverte. Viem o čom píšem. Ja môžem dementovať aj porovnávať. Takže smelo môžete prestať, máte to dovolené. xixixi:p ;)
kukučka
23.07.06,09:12
Pôvodca textu príspevku: Orim
Po niekoľkých rokoch som sa zoznámil s ďalším kamarátom a tak sme rozoberali spoločných známych a tento môj prvý kamarát mu robil šéfa. A z rečí som sa dozvedel aká je to "sviňa" na fajčiarov. Keď som tomuto druhému povedal, že koľko fajčil nechcel tomu uveriť, že vôbec mohol fajčiť.
Aj to som počula, že vraj "bývalí fajčiari", bývajú na fajčiarov horší. Myslím, že u normálych tzv. abstinujúcich fajčiarov to nehrozí. K ľuďom patria aj ich slabosti, nie na každom ich hneď vidno. Fajčiar si zapáli a už to vedia všetci okolopozerajúci. Ale ľudia majú toľko nerestí, ktoré neprezradia na verejnosti ničím. A to býva aj veľmi nepríjemné, resp. až bolestivé. Takže ak si niekto myslí, že keď nefajčí, resp. prestal fajčiť ešte neznamená, že je LEPŠÍ. Ale to nezmením.

No stretol som sa s názorom, že cigareta je najlepšia po obede. Že obed bez cigarety je ako milovanie bez orgazmu :) - to pre nefajčiarov aby vedeli o čo prichádzajú.



No a tomu neverte. Viem o čom píšem. Ja môžem dementovať aj porovnávať. Takže smelo môžete prestať, máte to dovolené. xixixi
Nerozumiem ani jednému, ani druhému príspevku.
Zo svojej skúsenosti môžem napísať, že tabak mi vždy voňal a asi aj bude, no ináč vonia priamy dym z horiacej cigarety a ináč to, čo fajčiar vydychuje, to už sa vôňou nazvať nedá...O tých bývalých fajčiaroch - keď som ja prestala, tak mi dym prekážal a bola som pes a keď som si to uvedomila, tak som sa hanbila, že aj ja som takto otravovala nefajčiarov. Doteraz mi prekáža, keď niekto odhasí cigaretu pred dverami a vstúpi dnu a dýcha rovno na mňa a často to dotyčnému aj poviem. A ak si predtým dal pivo plus niečo no zbohom!!!
Elena Navrátilová
23.07.06,10:17
Tabak pokiaľ nehorí voňať môže. Veď je ho nespočetne veľa druhov. Kadejakých voňavých. Ale keď horí, okolo fajčiaceho vzniká aj vôňa. Ale myslím, že dych fajčiara s tou vôňou asi veľa spoločného nemá.
ondrejvla
23.07.06,16:49
No bojovníčky čo je s vami? Verím, že v dnešný horúci deň ste nefajčili! Veď bolo žeravo vonku, tak nemuselo byť ešte aj pod nosom!
lenkak
23.07.06,18:13
Haló...ako pokračujete?
Elena Navrátilová
23.07.06,18:21
Ale fakt, veď nás už toľko nenapínajte. Veď keď je tak teplo tak Vám asi nejdú ani na chuť, nie?
Zuzana68
23.07.06,19:06
Ďakujem za motivaciu, ste zlati. Nebudem napínať -Vydržala som nakoniec som zistila, že to nebolo ani tak hrozné. Dokonca som si " bola " zapaliť s kamaratkou./ fajčila len ona / .;) Dnes som dokonca vykázala z môjho balkóna s kvietkami , môjho draheho, ktorý este síce fajčí /no výrazne to obmedzil/ s heslom Nech si ide dymit na svoj balkon kde ma kaktusy.
:)
Zitka verim, že to zvládneš a držím ti palce.
Elena Navrátilová
23.07.06,19:13
To som rada, že sa nám aspoň niekto ohlásil. Som fakt spokojná, že sa takto držíš. Myslím, že medzi kaktusmi sa mu asi nefajčí dobre, nie? Takže taktiku si zvolila výbornú. A keď bude ostávať sám s cigaretou, tak mu bude smutno a isto začne znižovať spotrebu. A možno mu to bude trápne, keď Ty nebudeš. Prajem to prajem.:p Super, že si dokázala sledovať kamarátku a odolať. Tak už naozaj neradno chytiť.
ingi
23.07.06,19:41
Dnes som dokonca vykázala z môjho balkóna s kvietkami , môjho draheho, ktorý este síce fajčí /no výrazne to obmedzil/ s heslom Nech si ide dymit na svoj balkon kde ma kaktusy.:)

:D:D:D

Zuzanka, Tvoje kvietky sa určite potešili. :) A možno aj kaktusom sa raz uľaví. ;)
Teším sa s Tebou z Tvojho úspechu. :):)
Eulalia
24.07.06,07:21
Zuzanka, ja Ti srdečne gratulujem! Je to super!:) :) :)
Ja sa poctivo priznávam, že aj keď cez týždeň ušetrím denne aj 10 cigariet, cez víkend to statočne doháňam, ušetrím len 2-3 cigarety. Ale po mesiaci som sa už prakticky ani raz nedostala až k tomu predchádzajúcemu stropu. Možno by som fakt mala ísť robiť na tú benzínku:D :D :D

Zitka, Ty si podľa mňa robíš úplne zbytočné výčitky, nesmieš sa takto zhadzovať! Porovnaj sa so mnou a rýchlo sa pochváľ, o koľko si lepšia ako ja!
Neboj, keď si už tak ďaleko, zvládneš to! Ale pozitívne!
Prepáč tie výkričníky, to nechcem na Teba kričať, to Ti chcem len zdôrazniť, že sa nemáš obviňovať. ;) Naopak, je to obdivuhodné. Držím palce.:)
Cila
24.07.06,21:56
Haló...ako pokračujete?
Milé,zlaté kolegyne, prepáčte , že som sa nehlásila, minulý týždeň som fajčila ako Turek.:confused: Veľmi veľa, až sa protivím sama sebe. :mad: Veľmi ma vytočil klient, ktorý mi 21. doniesol 2.Q. teraz som ho ukončila. Málo som splala, veľa fajčila a ešte viac nadávala. V nedeľu dobehol s výpismi, ktoré mu chýbali, dnes si spomenul, že kúpil aj auto v júni na leasing. Je to neskutočné, že niektorých klientov sa nedá prevychovať .
Zajta budem mať relax a od stredy začínam odznova. Nechcem to vzdať.
Stále si nahováram, musíš to dokázať. Dufam, že sa to podarí na druhý rozbeh. 3.Q. bude až v oktobri dovtedy by som sa mohla odnaučiť, no nie?:D Gratulujem kočkám, ktoré ste to nevzdali a pridali ste sa. Zitka netráp sa ja som to fakt pokazila , ale sa budem veľmi snažiť to napraviť.
Cila
kukučka
25.07.06,02:14
Ach jáj, namiesto cigarety si mala vziať do ruky skôr palicu na klienta!!!
Eulalia
25.07.06,07:27
Ach jáj, namiesto cigarety si mala vziať do ruky skôr palicu na klienta!!!

Veru, tú palicu by som mu dopriala. Ja ju môžem zobrať iba na seba, lebo sa nemám na koho vyhovoriť. :confused: Aj keď robím teraz denne cca 12 hodín, je to v podstate v psychickej pohode, čo je pre mňa mimoriadne dôležité. Takže ak sa nedokážem zdržať a idem si zapáliť, je to len a len moja chyba...:(
Elena Navrátilová
25.07.06,18:13
Nemá niekto potrebu sa vysťažovať ako a prečo bafinkal? Je dôležité sa zdôveriť. Dúfam, že to neznamená, že ste sa zmierili s tým, že sa to práve Vám nedá. Ste presne také ako ostatné čo to dokázali zahodiť. Nie je prečo závidieť. Tak ak máte snahu, ozvite sa.;) :)
Melnick
25.07.06,18:29
Nemá niekto potrebu sa vysťažovať ako a prečo bafinkal? Je dôležité sa zdôveriť. Dúfam, že to neznamená, že ste sa zmierili s tým, že sa to práve Vám nedá. Ste presne také ako ostatné čo to dokázali zahodiť. Nie je prečo závidieť. Tak ak máte snahu, ozvite sa.;) :)
Moja skúsenosť: surovo uhasiť cigaretu a prestať fajčiť.Už to praktizujem
17 rokov./som predsa 17-tka/.

Najprv som fajčila z frajeriny,lebo všetky kamošky fajčili-no nebudem predsa horšia ? A potom to prerástlo do 30 cigariet denne,keď som si povedala dosť.Zhasla som a bolo.Škoda ,že v papkaní nemám takú pevnú vôľu.:D :D :D
Zita5
25.07.06,18:46
Nemá niekto potrebu sa vysťažovať ako a prečo bafinkal? Je dôležité sa zdôveriť. Dúfam, že to neznamená, že ste sa zmierili s tým, že sa to práve Vám nedá. Ste presne také ako ostatné čo to dokázali zahodiť. Nie je prečo závidieť. Tak ak máte snahu, ozvite sa.;) :)


Elenka vo štvrtok idem na stretko v NR ....všetko nefajčiarky :pmyslím že to zvládnem .
ondrejvla
25.07.06,19:27
Elenka vo štvrtok idem na stretko v NR ....všetko nefajčiarky :pmyslím že to zvládnem .

Zitka, nie že myslím...ty to určite zvládneš a budeš pyšná na seba! Po mesiaci-dvoch budeš kľudne stáť pri fajčiaroch a ani ti nanapadne si zapáliť.
Držím stále palčeky všetkým babenkám.
Danila
25.07.06,20:18
Dievcence, napisane to bude hrozne, ale obetovala som prave nejake to euro, aby som vedela, ako velmi sa snazite. Nezvladla som to tu bez cigaretky, ale dve-tri denne nie je az tak vela.Mozno vdaka horucavam sa mam cim pochvalit. Budem koncit, lebo tato klavesnica je inostranna a ja neviem na tom pisat. Tesim sa na Vas, ked sa vratim, lebo s Vasou podporou je to ovela lahsie. Ste fakt dobre, veeeeelmi dobre. Drzte sa.
Elena Navrátilová
25.07.06,20:26
Bóže, slzy v očiach. Koľko potrebujem toho Mentosu? Kofolu alebo coca colu kupujete "VY"
Melnick
25.07.06,20:35
Bóže, slzy v očiach. Koľko potrebujem toho Mentosu? Kofolu alebo coca colu kupujete "VY"
Elenka ,veď Ty si nám poblúdila. Mentos a colu pijeme v inej téme.:D :D
Elena Navrátilová
26.07.06,04:03
Nie nepoblúdila. To bolo dohodnuté na začiatku.
Eulalia
26.07.06,06:02
Elenka vo štvrtok idem na stretko v NR ....všetko nefajčiarky :pmyslím že to zvládnem .

Zitka, zdá sa, že si z nás najlepšia, tak Ti držím palce, aby si necítila potrebu si zapáliť. Ideš nám príkladom, nech Ťa to teší.:)
Elena Navrátilová
26.07.06,13:10
Už ste postrehli na sebe nejaké zmeny? Myslím, že aj tie čo podstatne znížili počet vyfajčených cigariet asi vedia porovať, alebo sa mýlim?
Harymas
26.07.06,14:30
Ahoj Cila. Nechcem sa chváliť ale ja už nefajčím dva roky a fajčil som 10 rokov krabičku - dve denne.
Často som si uvedomoval že chcem s tým skončiť, ale nikdy sa mi to nepodarilo, proste vždy ma premohla tužba si zapáliť, či to bolo rytuálne ako ku kávičke, po jedle, po nejakom výkone.......alebo podvedome, chuť na tú cigaretu. A v tom to je tá chuť je obrovska a treba sa naučiť premocť tú túžbu. Ja som začal tým že som si dal na jednu stranu plusy a na druhú mínusy fajčenia. Tých plusov bolo veľmi málo ako napr.: dobrý pocit, úľava... no mínusov bolo viac a púrídu mi ako lepšie argumenty ako napr: zdravie, peniaze, ohladuplnosť na rodinu..., cítiť sa sviežo bez cigarety , byť slobodný.... no a z tohto mi vyplinulo že ja tie cigarety vôbec nechcem, nepotrebujem, načo a prečo fajčím? Prvý krok ako prestať je uvedomiť si zbytočnosť fajčenia a vnútorne si byť istý že fajčiť NECHCEM!!! Človek keď niečo nechce tak to nerobí. O tom že to nieje tak jednoduché som sa presvedčil aj ja. Prvý mesiac bol najťašší. Mne pomáhali lízatka, sladkosti. Nepozerať na ľudí čo fajčia, závidieť im, predstavovať si ako si potiahnem, je ťažke, ale treba prehodiť myšlienky lebo inak to neide. A ako čas ide prestávaš si uvedomovať že to potrebuješ. Dôležité je aby si človek niečim tu lásku k cigarete nahradil.
Všetkým želám veľa šťastia
Harry
vierkas
26.07.06,17:32
Mam rada pôžitok z fajčenia ale aj ma to otravuje. Prestala som pred 10-timi rokmi- za10 mes, pribrala 10 kg, ležala som v nemocnici pre rôzne problémy. Začala som znova fajčiť, neschudla som, problémy utíchli, ale nastavajú nové. Neviem sa rozhodnúť či prestať. Už som aj prihlásena do Martina. Len keby to išlo ľahšie ako naposledy.
Elena Navrátilová
26.07.06,17:37
Vierka,poznám veľa pôžitkov. Ja som fajčila skutočne veľa. U mňa som to už nepovažovala za pôžitok, ale zlozvyk. Viem si predstaviť, čo robí ten nikotín a iné závislosť spôsobujúce látky v tele. Jasné, že nejaké procesy sú prirodzené. Ale stále sú to negatívne vlastnosti týchto závislosť spôsobujúcich látok. Takže najlepšie je vôbec nezačať, resp. čo najskôr skončiť. Verím, že to dokáže každý, keďže som to dokázala aj ja. A ja si o sebe nemyslím nič výnimočné. V konečnom dôsledku aj to že si pribrala mohla byť záležitosť pôsobiacich hormónov. Je prirodzené, že vekom sa rýchlo priberá.
Eulalia
27.07.06,09:18
Ahoj Cila. Nechcem sa chváliť ale ja už nefajčím dva roky a fajčil som 10 rokov krabičku - dve denne.
Často som si uvedomoval že chcem s tým skončiť, ale nikdy sa mi to nepodarilo, proste vždy ma premohla tužba si zapáliť, či to bolo rytuálne ako ku kávičke, po jedle, po nejakom výkone.......alebo podvedome, chuť na tú cigaretu. A v tom to je tá chuť je obrovska a treba sa naučiť premocť tú túžbu. Ja som začal tým že som si dal na jednu stranu plusy a na druhú mínusy fajčenia. Tých plusov bolo veľmi málo ako napr.: dobrý pocit, úľava... no mínusov bolo viac a púrídu mi ako lepšie argumenty ako napr: zdravie, peniaze, ohladuplnosť na rodinu..., cítiť sa sviežo bez cigarety , byť slobodný.... no a z tohto mi vyplinulo že ja tie cigarety vôbec nechcem, nepotrebujem, načo a prečo fajčím? Prvý krok ako prestať je uvedomiť si zbytočnosť fajčenia a vnútorne si byť istý že fajčiť NECHCEM!!! Človek keď niečo nechce tak to nerobí. O tom že to nieje tak jednoduché som sa presvedčil aj ja. Prvý mesiac bol najťašší. Mne pomáhali lízatka, sladkosti. Nepozerať na ľudí čo fajčia, závidieť im, predstavovať si ako si potiahnem, je ťažke, ale treba prehodiť myšlienky lebo inak to neide. A ako čas ide prestávaš si uvedomovať že to potrebuješ. Dôležité je aby si človek niečim tu lásku k cigarete nahradil.
Všetkým želám veľa šťastia
Harry

Júúúú...jjjjjjjjjjjjj, kolega, Ty mi hovoríš z duše.:) Ale u mňa je najväčší práve ten problém, presvedčiť samu seba.:mad: Poraď, čo si ešte aké presvedčovacie metódy skúšal? Možno to zaberie aj u mňa. Dik.
Harymas
27.07.06,10:36
Eulalia, musíš sama prísť na to, že ty fajčiť nechceš, že to nepotrebuješ, že je to len sprostý zlozvyk, že Ta to obmedzuje. Ak sa ti dá tak vyskúšaj prestať na týžden a po týždni odhliadnúc od neakých abstinnčných príznakov zistíš že sa cítiš fajn, hladaj len samé kladné veci na tom, a keď Ti príde chuť na cigaretu, tak ju zažen neakou prácou, a pozitívnimi myšlienkami. Musiš si najsť vlastný spôsob, niečo čo, čo Tebe pomôže, ja Ti len môžem povedať čo pomohlo mne, to nezaručuje že to pomôže aj Tebe, ale hlavne je že CHCEŠ a hlavne bud k sebe úprimná, bo nemôžeš si nechávať otvorené zadné dvierka. Maj sa krásne držím ti palčeky a napíš mi niekedy ako sa ti darí. Ahoj Harry
Zuzana68
27.07.06,10:37
Vierka, ja som nefajčila 4 roky a potom som z hlúposti začala nanovo. Tak som si zasa bafkala cca 6 rokov a posledný rok som si dávala plány a termíny že vraj od kedy prestanem fajčiť. Nepomáhalo. Jediné o čom to naozaj je je psychika. Keď som si 3.7.2006 prečítala poradu povedala si skús to a zatiaľ sa držím. Od 04.07.2006 som si ešte nezapálila. Viem, že nič nie je vyhrané , aj dnes doobeda som bola u kamaráta, ktorý fajčí a pri káve mi napadlo, že by som si mohla potiahnuť. Odolala som, no ešte stále mám pri sebe poslednú cigaretu a keď mám na ňu chuť, poviem si : Predsa si ju neminiem len tak, čo keď bude horšie, a idem ďalej.
Negatívum: nejem , ale žeriem. To je však problém, ktorý budem riešiť neskôr keď sa vysporiadam s jednou závislosťou.
Všetkým, čo sa rozhodnú nefajčiť držím palce a prajem pevnú vôľu.
Zuzana :)
Eulalia
27.07.06,12:11
Vierka, ja som nefajčila 4 roky a potom som z hlúposti začala nanovo. Tak som si zasa bafkala cca 6 rokov a posledný rok som si dávala plány a termíny že vraj od kedy prestanem fajčiť. Nepomáhalo. Jediné o čom to naozaj je je psychika. Keď som si 3.7.2006 prečítala poradu povedala si skús to a zatiaľ sa držím. Od 04.07.2006 som si ešte nezapálila. Viem, že nič nie je vyhrané , aj dnes doobeda som bola u kamaráta, ktorý fajčí a pri káve mi napadlo, že by som si mohla potiahnuť. Odolala som, no ešte stále mám pri sebe poslednú cigaretu a keď mám na ňu chuť, poviem si : Predsa si ju neminiem len tak, čo keď bude horšie, a idem ďalej.
Negatívum: nejem , ale žeriem. To je však problém, ktorý budem riešiť neskôr keď sa vysporiadam s jednou závislosťou.
Všetkým, čo sa rozhodnú nefajčiť držím palce a prajem pevnú vôľu.
Zuzana :)

Zuzka, gratulujem.:)
Danila
27.07.06,19:45
Zitkááááááá, už vieme o dvojitej zmrzke. A čo žvárko?
Zita5
27.07.06,19:54
Zitkááááááá, už vieme o dvojitej zmrzke. A čo žvárko?

Dvojitá bola , ale nie z mojej viny:p ......a bola som bez žvárka .......celú dobru stretka ....ale v práci padli za obeť 3 a teraz večer jedna doma .
Danilla ..............a Ty?
Danila
27.07.06,20:07
Zitka, na dovolenke tie dve, ako som priznala. Pozrela som do PORADY pre výstrahu, aby som dávku nezvýšila.Dnes som nefajčila dovečera, ale......Problém mám vtedy, keď sa dozviem nejakú zlú / ale veľmi zlú/ správu. Či už osobnú, alebo pracovnú. Takže zhrniem. Cigaretku, ktorú som fajčila len tak pre potešenie, pri kávičke, tú už som poslala dočerta. Tú druhú smradľavú opicu, čo potrebujem, keď neviem kam z konopí, som použila pred polhodinou dvakrát. A aby som nešla aj tretí, tak si surfujem medzi Vami, a držím sa tu ako kliešť. Buď, alebo. Zitka,dievčence, ako je možné, že tej jednej som sa zbavila a tá druhá sa mi stále cpe pod nos? Veď som ich mala obe rovnako rada.
Zita5
27.07.06,20:10
Zitka, na dovolenke tie dve, ako som priznala. Pozrela som do PORADY pre výstrahu, aby som dávku nezvýšila.Dnes som nefajčila dovečera, ale......Problém mám vtedy, keď sa dozviem nejakú zlú / ale veľmi zlú/ správu. Či už osobnú, alebo pracovnú. Takže zhrniem. Cigaretku, ktorú som fajčila len tak pre potešenie, pri kávičke, tú už som poslala dočerta. Tú druhú smradľavú opicu, čo potrebujem, keď neviem kam z konopí, som použila pred polhodinou dvakrát. A aby som nešla aj tretí, tak si surfujem medzi Vami, a držím sa tu ako kliešť. Buď, alebo. Zitka,dievčence, ako je možné, že tej jednej som sa zbavila a tá druhá sa mi stále cpe pod nos? Veď som ich mala obe rovnako rada.


Danilka ja tiež nemám jasno ...prečo som taká, aká som .....:rolleyes: Ja som dnes bola na stretku ....cítila som sa mizerne a teraz ma tak napadá , že to bol asik nedostatok nikotínu ....:p
Danila
27.07.06,20:29
Zitka, namôjdušu, keby ma niekto videl, ako sa tu rehocem, tak povie, že asi z toho nedostatku? - nikotínu? - zdementievam. Ale ja sa fakt cítim o niečo lepšie, ako keď som ťahala jednu o druhú. A to nemám na mysli zrovna finančnú otázku. Lepšie, tak mám na mysli - zdravotne. Ale som nejaká iná, nejaká uzavretejšia, nespokojnejšia. Čosi, ako keď sa lúčiš s kamarádkou. Nehovorím, že zrovna dobrou, ale hlavne dlhoročnou. Júuuuuj, fakt je to chvíľami zložité. Ale počkajte fajčiari o pár mesiacov. To budem dôležitá, aké to bolo jednoduché, ako som s tým sekla, ako.......
kukučka
28.07.06,08:09
Zitka, namôjdušu, keby ma niekto videl, ako sa tu rehocem, tak povie, že asi z toho nedostatku? - nikotínu? - zdementievam.......

Zitka a čo mám povedať ja? Nemám . . . . ., . . . . . . ., . . ., ojojóóój a čo ešte všetko až po hodinky s vodotriskom :D To nebola sťažnosť, len konštatovanie :D, lebo mám čo jesť, obliecť aj strechu nad hlavou a krááásne deti no a predsa váás :) :) :)

Takže dievčatá balím a jedu k moři* a o týždeň tu chcem prečítať hlásenie: P R E S T A L A S O M !
budem na vás myslieť, držte sa, cmuuuuk :p ;)

------------------------------------------------

* Hapka/Horáček Mohlo by byt i líp...6. pieseň
Zita5
28.07.06,08:16
Zitka a čo mám povedať ja? Nemám . . . . ., . . . . . . ., . . ., ojojóóój a čo ešte všetko až po hodinky s vodotriskom :D To nebola sťažnosť, len konštatovanie :D, lebo mám čo jesť, obliecť aj strechu nad hlavou a krááásne deti no a predsa váás :) :) :)

Takže dievčatá balím a jedu k moři* a o týždeň tu chcem prečítať hlásenie: P R E S T A L A S O M !
budem na vás myslieť, držte sa, cmuuuuk :p ;)

------------------------------------------------

* Hapka/Horáček Mohlo by byt i líp...6. pieseň



Mysli na nás neustále ....:p .....príjemnú dovolenku ..:p .........nechaj sa prekvapiť :p ............ zmeníme sa na nepoznanie ...:p Ahóóóój:)
Danila
28.07.06,09:46
Kukučka, možno podobnosť čisto náhodná, alebo ako by nás jedna....... Tiež som balila, a behala na Poradu a balila a skoro nedobalila, ale nakoniec som všetko stihla. Pri mori bolo absolútne super, želám Ti prekrásnu dovolenku, aby Ti dlho vydržala dovolenková pohoda!!!!!!

Cilkáááááá, ešte dýchaš? Alebo máš tiež lehárko pri vodičke? Alebo na nás kašleš?
Eulalia
28.07.06,09:48
Zitka, namôjdušu, keby ma niekto videl, ako sa tu rehocem, tak povie, že asi z toho nedostatku? - nikotínu? - zdementievam. Ale ja sa fakt cítim o niečo lepšie, ako keď som ťahala jednu o druhú. A to nemám na mysli zrovna finančnú otázku. Lepšie, tak mám na mysli - zdravotne. Ale som nejaká iná, nejaká uzavretejšia, nespokojnejšia. Čosi, ako keď sa lúčiš s kamarádkou. Nehovorím, že zrovna dobrou, ale hlavne dlhoročnou. Júuuuuj, fakt je to chvíľami zložité. Ale počkajte fajčiari o pár mesiacov. To budem dôležitá, aké to bolo jednoduché, ako som s tým sekla, ako.......


Už sa na to teším a uvidíš, že sa takto budú s Tebou tešiť viacerí z Porady. Ja som síce neprestala úplne, ale znížila som to v priemere o 8-10 kusov denne a po mesiaci, keď prekročím tento nový "nižší" strop, už cítim, že je to veľa, že stačilo. Tak držte palce aj mne, nech sa s počtom cigariet pohybujem už len dole a nie ako doteraz.....:p
Eulalia
28.07.06,09:51
Betka, krásne počasie, dobrú náladu a peknučkú dovolenku želám, vráťte sa šťastne a oddýchnuto.
Cila
28.07.06,17:14
Ahoj Daniela!
Dýcham , dýcham ako fajčiar. Dnes som zas vyfajčila iste 10 ks. Som hrozne smutná, ale sa snažím. Obdivujem Vás a držím Vám palce. Ste úžasné baby. Nakúkam na túto tému a zbieram odvahu sa vôbec ozvať.
Teším sa z toho, že ste bojovníčky ako sa patrí. Skúsim to znižovať každý deň. Držím palce, nepokazte to ako ja.
Cila:mee: :) :p
Zita5
28.07.06,17:19
Ahoj Daniela!
Dýcham , dýcham ako fajčiar. Dnes som zas vyfajčila iste 10 ks. Som hrozne smutná, ale sa snažím. Obdivujem Vás a držím Vám palce. Ste úžasné baby. Nakúkam na túto tému a zbieram odvahu sa vôbec ozvať.
Teším sa z toho, že ste bojovníčky ako sa patrí. Skúsim to znižovať každý deň. Držím palce, nepokazte to ako ja.
Cila:mee: :) :p


Cila som rada , že si sa ozvala .:)
Ale však ty si už mala dávku zníženú , už nejako vysoko rúbeš moja :p

Bojuj,bojuj,bojuj.....iné mi ani neprichádza na um a ani nenachádzam slov , ktoré by som sem napísala ....len toľko drž sa ....a nevzdávaj to:)
Danila
28.07.06,19:50
Cilka moja, hneď som vedela, v čom je problém, veď sa mi stalo to isté, nebojkaj! Ale dievčence moje, čítala som dnes čínsku medicínu a poviem Vám, zapáčila sa mi jedna veta: Vy pretučnelí a prefajčení, aj naše telo je v istom slova zmysle chrám Boží/ no ale fakt neviem aké má byť to B-b/. Páčilo by sa Vám vojsť do takého chrámu? Cilka, vieš to asi znamená, že ten náš chrám je treba poriadne zdezinfikovať. Ale cítim v kostiach, že tejto téme by mohla rozumieť Elenka a niečo pridá. Ten článok aj s tým Jin a Jang ma ešte teraz odháňajú od tej poslednej, na ktorú sa teším od obeda.
Elena Navrátilová
28.07.06,19:57
Danilka Ty ma tu tuším cítiš ako tu nakúkam a súcitím s Vami. Ste úžasné bojovníčky, dámy a dievčence, v sladkých 17-tich takto dokázať bojovať, klobúk dole. Som pripravená, keď už budete aspoň 14 dní bez tých pár cigariet čo Vám už chybuje prekonať fakt kúpiť už len Mentos. Ešte musím zistiť či je jedno aký. Sú aj s ovocnou príchuťou aj mentolové. Poprosím toho, kto už má skúsenosti aby zverejnil info. :rolleyes:
Elena Navrátilová
29.07.06,19:34
Celkom by ma zaujímalo ako pokračujete. Nemáte potrebičku niečo pustiť na poradu?
Danila
29.07.06,19:43
Elenka, nechcela som začať, mrkla som sem niekoľkokrát, ale Cilka nič, Zitka nič / cítila som, že sa tu tiež budeš motať /. Tak ja sa priznám, že napriek tomu, v akých sa teraz mocem "povinnostiach", vďaka Vám všetkým nemám pocit, že jediným riešením je cigareta. A hovorím to úplne vážne. Vyfajčila som tri, nutkalo ma aj na štvrtú, aj na piatu, ale tak po piatich minútach, a po minerálke a po pobyte na PORADE som to neurobila. Ak by to predsa zlyhalo, tak ja som aj so štyrmi so sebou spokojná. Cítim sa oveľa lepšie, ako keď som vytiahla krabičku. Ja to ale nevzdávam, lebo nie som spokojná, a budem sa snažiť nájsť deň "D", keď to fakt useknem. Lebo to naozaj inak asi nejde, a všetky výhovorky o obmedzovaní a znižovaní sú blbosť.
Elena Navrátilová
29.07.06,19:51
Danilka, gratulujem. Toto je ten správny spôsob, ktorý si treba každý podľa svojich potrieb zvoliť a osvojiť. Úplne pre psychiku nenásilný. Super, super. Až mám od šťastia teplé zimomriavky na tele.
ondrejvla
29.07.06,21:23
No dievčence, že je krajší deň bez tabaku? Prečo si robiť krematórium v tele, keď nám ho robí počasie? Teplotu treba znižovať, nie páliť ešte viac!
Posielam pozitívnu energiu, myslím na vás.
Betka príjemnú dovolenku.
Elena Navrátilová
30.07.06,19:47
Vlastička, kde Ty na tie výrazy chodíš, prosím Ťa? "Krematórium" v tele, "smradľavý pekelník", ak som si dobre uchovala. Ešte môžeš niečo také, hneď mi je veselšie. A to vieš, že ja stále s úsmevom. Po prečítaní takýchto extra výrazov je to ešte lepšie. Ďakujem.
Danila
31.07.06,10:04
Elenka, ja keď si prečítam Vlastičkine príspevky, tak mi je do plaču. Nič výstižnejšie som ešte pre fajčiara nepočula. Ale priznám sa, že namiesto cigarety nechám odznieť zimomriavky z toho krematória, a pri ďalšej chuti na cigaretu si znova zaspomínam a chuť ma prejde. Vďaka milá Vlastička. Kruté, pravdivé, ale pôsobiace. Stráááááááááášne pôsobiace.
Elena Navrátilová
31.07.06,18:36
No a keď som raz v jednom časopise videla na foto pľúca "smradľavého pekelníka" a pľúca "nesmradľavého pekelníka", teda, škoda slov. To je teda inšpirácia.
lenkak
31.07.06,18:40
Fakty o fajčení:

* každú 8 sekundu niekto zomrie na svete na chorobu, ktorá je zapríčinená fajčením ciagariet
* na prelome storočí zomrelo ročne až 3 milióny obyvateľov pre fajčiarsku závislosť
* na Slovensku predčasne pre fajčenie zomiera ročne 12 000 obyvateľov

http://www.zdravie.sk/sz/619-27658/31-5-2006-svetovy-den-bez-tabaku.html
Elena Navrátilová
31.07.06,18:58
Fuj, fuj, fuj, také škaredé fakty. Niečo veselšie Lenka, prosím. Veď to aj na veselšie sa dá, nie?
lenkak
31.07.06,19:00
Nefajčiť je moderné :D
Zita5
31.07.06,19:09
Lenka , ja také obrázky ani témy nepozerám a ani nečítam .....:D
Elena Navrátilová
31.07.06,19:09
Móda v tomto smere je podľa mňa vždy staromódna, nie? Každá závislosť je na obtiaž. Ešte aj závislosť na módu, nie?:p
Danila
31.07.06,19:11
Lenka, slabá, veľmi slabá náplasť na tú hrôzu, čo si sem priniesla. Už to vidím, čo všetko sa mi prisní, radšej, keby bolo ráno. Ale tak nám treba, tak nám treba.
lenkak
31.07.06,19:13
Fakty sú fakty,
ja Vám všetkým prajem, aby ste túto závislosť dokázali prekonať.
Elena Navrátilová
31.07.06,19:14
Danilka, veď pozri na toho smajlíka, aj to je slabá náplasť? To je môj najobľúbenejší, vieš? A ešte aj modručký, užmurkaný /malý Dzur.... aj ten mal slogan, že modrá je dobrá, však?/ No vidíš a žmurkal toľké roky. Takže s úsmevom aj na Fi... Ale ešte premyslím, ktorý smajlík sa mi n a neho najviac hodí, dobre? No čo už je veselšie? Takto pred hajkaním?
lenkak
31.07.06,19:18
Danila
31.07.06,19:21
Mňa len veľmi mrzí, že ani v tejto téme, ani v téme Závislosť, ani v žiadnej inej ani po vyzvaní sa neprihlásil nikto, aby skoncoval s alkoholom. Ja ho tak nenávidím, a tak by som chcela excelovať, aby som každému alkohol sprotivila, že si to ani neviete predstaviť. Musí to byť strašná vec, lebo ja si tak raz za rok pripijem jedným hltom a som namraky. Ale faktom môže byť aj to, že jedinou nerestou u PORAĎÁKOV sú tie naše protivné, ešte celkom nedofajčené cigošky. Ak je to tak / fakt je to tak?/ tak sme svetové jedničky.
Lenka vďaka, ja už dnes fakt nebudem!!!!!!!!!
lenkak
31.07.06,19:25
Danila
som rada, aj za Teba. Robíš to len pre seba.
Eulalia
02.08.06,13:56
Až sa hanbím ozvať sa, že Vy ste už tak ďaleko a ja stále "ništ".:mad:
Asi by som si mala pozrieť práve tie strašidelné obrázky. Ale vďaka tomu, že som sa po 4 dňoch dostala na Poradu, tak nemám čas si ísť zapáliť.:rolleyes:
Danila
02.08.06,14:16
Evi, aj ja som sa cez túlanie po Porade snažila nefajčiť, takže si začala a nie že" ništ", lebo to by nebol problém odskočiť si. Tiež som mala pred chvíľou nutkanie, ale to by znamenalo vyšší počet ako som si stanovila na deň/ 2/ a tak som rýchlo bežala zapnúť počítač......
katkaj
02.08.06,14:20
Evi, aj ja som sa cez túlanie po Porade snažila nefajčiť, takže si začala a nie že" ništ", lebo to by nebol problém odskočiť si. Tiež som mala pred chvíľou nutkanie, ale to by znamenalo vyšší počet ako som si stanovila na deň/ 2/ a tak som rýchlo bežala zapnúť počítač......

Takže jedna závislosť strieda druhú :D:D
Nie, je to super že ste sa dali na túto cestu nefajčenia, ktorá určite nie je ľahká. Držím palce najviac na svete a teším sa spolu s Vami z každého malého pokroku :)
Eulalia
02.08.06,15:18
No, v robote mi to nerobí žiadne problémy, lebo sa môže fajčiť len na vyhradených miestach a to nemám čas, behať sa zašívať po kútoch, takže fajčím podstatne menej. Ale mám týždeň núteného voľna (celozávodná dovolenka) a tak už začínam vymýšľať. Lenže človek oklame iba sám seba.
Mikla
02.08.06,19:29
Prestať fajčiť som sa pokúšala mnohokrát a nevyšlo to. Ale nakoniec som ten boj vyhrala a dnes hrdo hovorím, že nefajčím už 4 roky.
Ako na to: mala som stále pocit, že som zachrípnutá, ale nič ma nebolelo. Pri telefonovaní sa ma každý pýtal " si chorá?" To vo mne zasialo zrnko strachu pred rakovinou hrtana a pod. V jeden pekný večer mi volal priateľ a po mojom "prosím!?" sa zase ozvalo: Ahoj, si chorá? To ma už tak naštvalo, že v tej chvíli som si v duchu povedala: už nebudem fajčiť. A od tej chvíle NEFAJČÍM. Nevadí mi, ked iný fajčia, len nech to nie je u nás v dome. Tam som to zakázala. Neviete si predstaviť ten dobrý pocit, ked môžem hrdo povedať, že som zvíťazila a už nefajčím. Zo srdca prajem každému kto chce prestať fajčiť, aby sa mu to podarilo a mohol vychutnať tú rozkoš, ked povie, že NEFAJČÍM. Držím Vám palce.
Zita5
02.08.06,20:04
Prestať fajčiť som sa pokúšala mnohokrát a nevyšlo to. Ale nakoniec som ten boj vyhrala a dnes hrdo hovorím, že nefajčím už 4 roky.
Ako na to: mala som stále pocit, že som zachrípnutá, ale nič ma nebolelo. Pri telefonovaní sa ma každý pýtal " si chorá?" To vo mne zasialo zrnko strachu pred rakovinou hrtana a pod. V jeden pekný večer mi volal priateľ a po mojom "prosím!?" sa zase ozvalo: Ahoj, si chorá? To ma už tak naštvalo, že v tej chvíli som si v duchu povedala: už nebudem fajčiť. A od tej chvíle NEFAJČÍM. Nevadí mi, ked iný fajčia, len nech to nie je u nás v dome. Tam som to zakázala. Neviete si predstaviť ten dobrý pocit, ked môžem hrdo povedať, že som zvíťazila a už nefajčím. Zo srdca prajem každému kto chce prestať fajčiť, aby sa mu to podarilo a mohol vychutnať tú rozkoš, ked povie, že NEFAJČÍM. Držím Vám palce.

To je obdivuhodné a gratulujem Ti .:)
Ale , aj tak mi niečo vŕta hlavou ......prečo píšeš v ženskom rode a v profile máš "mladý muž" .:eek: ;) :) Prezraď...
Elena Navrátilová
03.08.06,04:55
Nefajčiť je moderné :D


Tak toto je fakt stručné a výstižné. Presne takto vyzerajú zúbky nefajčiara.:D :D To je motivujúca ukážka.
ALDA
03.08.06,06:40
To je obdivuhodné a gratulujem Ti .:)
Ale , aj tak mi niečo vŕta hlavou ......prečo píšeš v ženskom rode a v profile máš "mladý muž" .:eek: ;) :) Prezraď...

Dvaja majitelia jedného-lepší prípad ako jeden najiteľ dvoch.:D:confused:
Zita5
03.08.06,06:42
Dvaja majitelia jedného-lepší prípad ako jeden najiteľ dvoch.:D:confused:


To bude asi mamina so synom ....:);)
Eulalia
05.08.06,06:01
Nefajčiť je moderné :D

Lenka, pod týmto názvom išiel asi pred 10 rokmi v Sl.rozhlase program na odúčanie fajčenia. Robil ho môj bývalý sused, psychológ, a bolo to na základe autogénneho tréningu. Dokonca mi ho dal na páskach, ale dodnes som si nenašla čas, aby som si ho púšťala. Vždy som mala dobrú výhovorku, že mi nefunguje kazeťák. Ale teraz si ma inšpirovala a asi si to začnem pravidelne púšťať a budem to počúvať. Dám vedieť, či to funguje.
Vďaka za tip.:)
Elena Navrátilová
05.08.06,07:48
Lenka, pod týmto názvom išiel asi pred 10 rokmi v Sl.rozhlase program na odúčanie fajčenia. Robil ho môj bývalý sused, psychológ, a bolo to na základe autogénneho tréningu. Dokonca mi ho dal na páskach, ale dodnes som si nenašla čas, aby som si ho púšťala. Vždy som mala dobrú výhovorku, že mi nefunguje kazeťák. Ale teraz si ma inšpirovala a asi si to začnem pravidelne púšťať a budem to počúvať. Dám vedieť, či to funguje.
Vďaka za tip.:)

Evi, celé odúčanie od fajčenia, resp. prestávanie funguje práve na autosugescii. Musíš v tom vidieť zmysel a aký to má význam pre TEBA. Takže aj ja som zvedavá ako budeš pokračovať a aký vplyv to má na Teba. Vďaka.
Danila
05.08.06,10:24
Moja známa má priateľa, ktorého otec písal odborné články o tom, ako prestať fajčiť. Než článok dopísal, tak ho poslal pre "SPARTY - tvrdé " niekoľkokrát. Ja si to veľmi dobre odvtedy pamätám a spolieham len sama na seba. A na Vás - milé moje poraďáčky. Veď dnes som síce jednu vyfačila, ale namiesto dovarenia obeda už som tu. Taká moja barlička, ako odolať. Veru tak Elenka - autosugescia. Lacná a dostupná protifajčiarska náplasť.
lenkak
05.08.06,10:39
Lenka, pod týmto názvom išiel asi pred 10 rokmi v Sl.rozhlase program na odúčanie fajčenia. Robil ho môj bývalý sused, psychológ, a bolo to na základe autogénneho tréningu. Dokonca mi ho dal na páskach, ale dodnes som si nenašla čas, aby som si ho púšťala. Vždy som mala dobrú výhovorku, že mi nefunguje kazeťák. Ale teraz si ma inšpirovala a asi si to začnem pravidelne púšťať a budem to počúvať. Dám vedieť, či to funguje.
Vďaka za tip.:)

držím palce :p
Beata
05.08.06,12:10
Veľa ste tu popísali o fajčení - nefajčení a v mnohých príspevkoch bolo povedané, že to chce pevnú vôľu... áno, to je pravda, ale čo to vlastne tá pevná vôľa je?!

Celý život, ako fajčiarka, som si hovorila, že pevnú vôľu nemám a preto neviem prestať fajčiť. V posledných rokoch, verte - neverte, každé ráno keď som otvorila oči, povedala som si "od dnes nefajčím!!!". Pravdažeeee. Len čo som vstala z postele, prvá cesta viedla do kuchyne zaliať kafíčko. A keď kafíčko rozvoniavalo po byte, chýbala už len vôňa cigaretky... jedna, druhá. Toto bol každodenný rituál, bez ktorého som si nevedela predstaviť deň...
Zo dňa na deň mi to moje fajčenie išlo viac na nervy, no nevedela som si s tým poradiť. Nemala som "pevnú vôľu". Môj manžel je tiež fajčiar, však sme duli o preteky, prefajčili sme aj zo dve autá, aj chalupu. Mnohokrát som mu povedala "poďme prestať fajčiť", neuspela som. Povedal mi "Ak chceš prestať, prestaň." Bola som z toho nešťastná a vedela som, že sama to nedokážem, lebo akonáhle ucítim cigaretový dym, potiahne ma to a bude po nefajčení. Aj som skúšala experimentovať. Povedala som si "len dve cigošky za deň, ku káve, a dosť". Machrovala som pred susedom, že ja už nefajčím, len dve za deň, a aká je to hlúposť to fajčenie a on ako nefajčiar ma posmeľoval, že konečne som na to prišla, že mi drží palce... Len raz sme si išli posedieť, popili sme trochu a ja som vyfajčila toľko, že som dobehla aj ten posledný týždeň čo som sa hrala na takmernefajčiarku. Okrem toho, že som sa vrátila k fajčeniu (vlastne som nikdy neprestala), mala som nervy v kýbli, pretože počas toho týždňa takmernefajčenia som viac myslela na cigaretu ako na robotu. Rátala som hodiny a minúty, kedy príde ten čas, že si pôjdem uvariť kávu a zapálim si cigaretku. Hrúza. Fakt to bolo o nervy.

9. februára 2006 som si urobila kávičku, zapálila cigaretku, potom druhú, naštartovala som comp, začala som pracovať. Môj muž neodchádzal do práce, spal. Bolo mi to divné, ale nechala som ho spať. Keď sa zobudil, povedal mi, že je chorý, bolí ho hrdlo, kašle a preto zostáva doma. Všimla som si, že nevyfajčil rannú cigaretu... hm, divné. Celý deň som si ho všímala a on celý deň nefajčil. Aby som ho neprovokovala, tak som potajomky fajčila na balkóne. K večeru som sa ho opýtala, či prestáva fajčiť, že by to bolo super a ja by som sa pridala k nemu.

10. februára 2006 som si urobila kávičku, nezapálila cigaretku, naštartovala comp, začala som pracovať a prišli nervy. Nad ničím iným som nerozmýšľala, len nad cigaretou. Dokopy som nič neurobila, len som myslela na fajčenie. Muž sa rozhodol, že si bude lepiť náplaste proti fajčeniu. Išiel do lekárne, nakúpil asi za dve tisícky náplaste, žuvačky, cukríky. Ja som nad tým rozmýšľala a povedala som si, že neverím žiadnym náplastiam, ani žuvačkám. Je to všetko len v mojej hlave. Ak si dokážem urobiť poriadok v hlave (to je tá pevná vôľa), dokážem to aj bez náplastí a žuvačiek. Zvolila som lacnejšiu verziu. Kúpila som si žuvačky klasické a hašlerky. Tak toľké roky sme investovali do fajčenia a teraz ideme investovať do nefajčenia? No nie, treba chorú hlavu vyliečiť a pôjde to. A začal boj.
Prvý týždeň bol najťažší. Bola som taká nervózna, že som sa až potila od stresu. A žula som tie žuvačky a cukriky, všetko dokopy. Ale už po prvom dni nefajčenia som bola na seba hrdá, lebo som jeden celý deň nevydržala ešte nikdy v živote úplne nefajčiť. Po prvom týždni som si všimla, že mi prestáva chýbať cigareta, že už nemyslím tak intenzívne na to fajčenie, len sem-tam mi príde na um. Druhý týždeň som už vykrikovala aká som ja nefajčiarka, bola som na to neskutočne hrdá. Tretí týždeň som si vyskúšala ísť sadnúť s kamošmi do reštiky, v ktorej sa fajčilo "o preteky", čiže sme sa museli presekať cez dym k stolu. Celý večer som sa držala, ani chuť mi neprišla na cigu. Po druhom poháriku bavoráka mi preblikla taká myšlienka, že si vypýtam jednu cigošku od kamošky a ráno už zasa nebudem fajčiť... ale skôr ako som to urobila, uvedomila som si, že to by bol prehratý boj. Ak by som si jednu zapálila, určite by som znova začala fajčiť. Pomyslela som si, koľko nervov ma stálo to, že som prestala fajčiť. Prekonala som sa, nezapálila som si a keď sme (v dobrej náladičke) odchádzali domov, ani si nepamätám ako sme sa rozlúčili, čo hovorili kamaráti, lebo som rozmýšľala len nad jedným, aká som ťažká frajerka, ako som dokázala nefajčiť aj pri toľkých fajčiaroch a v takom zadymenom prostredí.

Dnes je to už pol roka čo nefajčím. Som veľmi, preveľmi, neviem to ani slovami opísať ako, šťastná a hrdá na to, že nefajčím. Ani môj manžel nefajčí, ale nie vďaka náplastiam, no vďaka mne, pretože som ho podporovala. Mal mnohokrát chuť si zapáliť. Stalo sa, že mi povedal večer "poďme si dať po jednej cigaretke, však deti spia, nebudú vedieť". Ja som rázne povedala NIE! Nechcem mať už v byte smrad od cigarety, vadí mi to už. Som šťastná, že mám doma čistúčko, voňavučko. Nesmrdí mi odev od cigariet, nekašlem každé ráno ako tuberáčka, vôbec som nie chorá (klop-klop-klop), neštípu ma pajšle po akcii, lepšie sa mi dýcha, nefučím do schodov tak ako predtým. Dnes mi už ani na um nepríde, že si mám zapáliť. Cítim to aj v peňaženke. Za pol roka nefajčenia sme ušetrili tridsaťtisíc!!! Ak niekam idem, nezaťažuje ma to, do ktorého vrecka si dám cigarety, kam zapaľovač (moje krásne ZIPPO, čo som dostala ako darček. Dlho som ho mala odložený - syn mi ho skonfiškoval, aj mužov, ale už ho nosím v kabelke... už môžem). A ak by predsa prišla kríza a začala by som poškuľovať po cigaretke, povedala by som si len jednu vetu: "Stálo ma to veľa nervov kým som prestala fajčiť. Viac to nechcem absolvovať." Pri tejto vete sa spustí nejaký mechanizmus, ktorý mi pripomenie tie prvé dva týždne odvykania, ako som sa trápila a potila a mala nervy. A to veru už nechcem zažiť!

Zažili sme s mužom aj kuriózne chvíľky. Jeden pekný, jarný deň, bolo to v sobotu, povedala som rodinke, že ideme na Ponickú Hutu na vodu. Nakúpila som špekačky, že si aj poopekáme, skrátka výletík. Keď sme naplnili vodu do fliaš, išli sme na také pekné miestečko, kde bolo vybudované ohnisko aj s prístreškom. Pripravili sme drevo do ohniska a chceli sme ho zapáliť... ale nebolo čím. Nemali sme pri sebe žiadne zápalky, zapaľovače, nič. Z chuti som sa zasmiala. Keď sme fajčili, tak sme museli mať vždy pri sebe nejaký oheň. Mysleli sme na to viac ako na doklady. Našťastie išiel okolo traktor a traktorista mal zápalky, tak nám ich daroval :D

Viem, veľa som toho popísala, možno sa Vám to ani nechce čítať. Možno to, čo som Vám chcela povedať, dalo sa napísať aj stručnejšie. Ale verte tomu, že by som vedela popísať ešte omnoho viac, lebo téma "Ako prestať fajčiť?" si zaslúži písať veľa a ešte viac, až dovtedy, kým všetci fajčiari prestanú fajčiť. Fajčenie je hnus, ide do peňazí, privoláva choroby.
Lenkak napísala, že "Fajčenie je nemoderné!". Presne tak. Poznám veľa kamarátov, ktorí fajčili a prestávajú jeden za druhým. A ešte pridám ďalší pekný výrok. Povedala mi to raz dávno pani Majda Paveleková: "Úspešné ženy nefajčia!".

Tak, milí fajčiari a fajčiarky. Vyberte si podľa ktorej vety prestanete fajčiť, ale ak naozaj chcete prestať, tak prestaňte hneď teraz! Veľmi Vám fandím, držím palce, prajem Vám aby ste boli silní a dokázali skoncovať s fajčením! Budete šťastnejší, spokojnejší, neviazanejší, a veru aj bohatší.
lenkak
05.08.06,12:15
Beatka gratulujem.
Elena Navrátilová
05.08.06,18:23
Cigarety nemusia v živote človeka vôbec byť. Nepotrebuje to k životu, k šťastiu. Teraz ma napadla taká zvláštna vec. Ani jeden živočíšny druh nemá takéto závislosti. Všetci sa riadia len tým čím ich príroda obdarila. Človek počúva všetko čo chce počuť, robí čo chce robiť, vidí čo chce vidieť,... Zaujímavé, nie?
lenkak
05.08.06,18:24
Cigarety nemusia v živote človeka vôbec byť. Nepotrebuje to k životu, k šťastiu.

Ja to osobne na sebe dosvedčujem.
Elena Navrátilová
05.08.06,18:31
V konečnom dôsledku články, príspevky o škodlivosti fajčenia nikdy nebudú dosť dlhé, aby presvedčili aj zarytých fajčiarov. Skutočne sú až agresívny, keď niekto mimochodom podotkne aká to je zbytočnosť. Bola som párkrát svedkom.
Danila
05.08.06,18:50
Beatka, mala som už vypnutý počítač, ale čosi mi našepkávalo, že tu pre mňa bude niečo ako uliate. A presne tak. Ak je príspevok v téme " AKO PRESTAŤ FAJČIŤ" - je pre mňa prioritný. Nenapísala si toho veľa, napísala si toho tak akurát. Vďaka Porade už nehulím ako fabrický komín a dve-tri cigarety denne - to si pochvaľujú aj moje pľúca, aj moja peňaženka. Ale z tohoto bodu sa neviem dostať. Prepánajána, aj by som to skúsila bez jedinej, ale to s tým potom a stresom mi berie všetku odvahu. Idem to prečítať ešte raz a skúsim tú nedeľu vydržať. Tak čo už, hlavne že bude poruke sprcha. Je to fakt ťažké.Elenka, vidíš? Sú aj pokorní fajčiari. Pozri na mňa.
Elena Navrátilová
05.08.06,19:00
Danilka máš môj obdiv. Myslím, že tých čo chcú prestať a nedarí sa im, lebo sa nevedia rozlúčiť z krematóriom v sebe /Vlastička vďaka za pomenovanie, je úplne úžasné, výstižné/, tu nakúka isto viac. Myslím, že "závidia", tým čo prestali a vydržali nefajčiť. Teba obdivujem za to že sa priznáš. Neviem či by som bola aj ja taká "hrdinka". Možno by som si povedala, že veď proti tej 20 cigariet denne tie 2-3 nie sú ani závislosť. Aj keď veim že by som klamala seba samú. Každý sme svojim spôsobom alibisti. Si úprimná k sebe samej ale aj k nám. To si nesmierne vážim. Niet nič krajšieho ako úprimná debata o čomkoľvek. A tá vždy začína obyčajným pozdravom, milým úsmevom, slovom. Ten úsmev si myslím cítiť aj z tých príspevkov.
Danila
05.08.06,19:11
Elenka, keď by to už ani tu nemalo byť úprimné, tak potom kde? Už by ma len zaujímalo, kde sa podela Cilka? Ak začala húliť, tak to má z toho, že na nás kašle. Veď aj ja by som nebola na tom tak dobre, keby som tu nesedela na zadku, keď ma tá pliaga osloví. Ale fakt je aj to, že zrak sa mi zhoršil o dioptriu, lebo kým som nepoznala PORADU, bola som viac na prechádzke. Ale aj na babských jazdách / s cigoškou/. A takto sa mi lepšie dýcha a kráčam vpred aj keď môj chodník je samý tŕň a kameň. No ale ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Ach, jo.
Elena Navrátilová
05.08.06,19:16
Veď preto som napísala, že máš môj obdiv. Ja som tiež taká, za to môže ten brest /aspoň sa máme na čo vyhovoriť:D /. Radšej nepoviem ako by som nemala byť úprimná.
Eulalia
05.08.06,20:04
No, keď som si prečítala Beatkin príspevok, tak som si povedala: Tak toto je ono, v jednom príspevku zhrnuté všetky ostatné. Netreba ani jedno slovo pridať, ani jedno vynechať. Sú v tom všetky naše prehry a víťazstvá.

A L E .....

Jeden príspevok, aj keď taký, že by som jej dala aj viac ako ten jeden bod, ktorý môžem, je na opakované prečítanie, na opakované súhlasenie. Lenže to, čo motivuje najviac, čo mnohých drží v odhodlaní je to, že ste tu DENNE s nami, že nás DENNE podporujete a fandíte nám. Takže dievčatá, pekne prosím, zostante s nami, potrebujeme každý deň mať pocit, že nám niekto drží palce a cíti s nami. A ak sa so svojimi skúsenosťami pridá aj Beatka, bude to super.
Ak človek vie, že má niekoho, kto je v duchu pri ňom a povzbudzuje ho, je to obrovská pomoc. A práve preto si tú dnešnú naplánovanú "poslednú" do kuchyne už zapáliť nepôjdem.:)
Vďaka.
ondrejvla
05.08.06,20:43
Nefajčiť je moderné :D
Dievčatá a vy predsa moderné ste! Cilka, takto zdrhnúť z boja? Chytro hybaj nazad! A zatlač ten "špak" do popolníka! A ešte ho choď vysypať do kontajnera teraz večer, nech ti nesmrdí ani balkón! 17-tky predsa nefajčia!
Cila
05.08.06,21:02
Milé kolegyne!
V poslednom čase som sa naozaj neozvala, nie preto , že na Vás kašlem, ale preto, že mám cez deň na starosti 3 ročného vnuka. Keď tu nie je snažím sa dobehnúť prácu, zaváram , varím, účtujem. K počítaču sa dostanem stále len v noci. Fajčiť som neprestala je to do 10 ks denne, znížiť to na menej sa mi nepodarilo.
Gratulujem Daniele, Zitke, Eve aj ostatným, ktoré sa trápite a vydržíte, veľká vďaka za podporu. Čitam príspevky ste fantastické kamarátky.
Beatkin príspevok ma veľmi podporil, neopisuješ tam môj život??:D zajtra skúsim si ráno nezapáliť. Ako tú prvú rannú nevyfajčiť???, možno by to bolo lepšie,a nežiadali by sa ďalšie!!! Skúsim zas, lebo sa na seba veľmi hnevám. Ste super kočky mám Vás všetky rada.
Cila
Beata
05.08.06,22:14
Ak človek vie, že má niekoho, kto je v duchu pri ňom a povzbudzuje ho, je to obrovská pomoc. A práve preto si tú dnešnú naplánovanú "poslednú" do kuchyne už zapáliť nepôjdem.:)
Vďaka.
Eulalia, veľmi správne si sa rozhodla, veľmi Ti držím palce a verím, že nezostane len pri príspevku, ale skutočne si sa zaťala a nezapálila si si. Prajem Ti aby si to vydržala. Ver tomu, že som v duchu s Tebou, aj so všetkými, ktorí chcú prestať fajčiť a sľubujem, že Vás tu budem chodiť posmeľovať. Doprajem každému ten super pocit z nefajčenia. Ja som si povedala, že keď som už toto dokázala, tak dokážem všetko! Až taká závislá som bola na cigarete.
Beata
05.08.06,22:18
Skúsim zas, lebo sa na seba veľmi hnevám.
Cilka, neskúšaj zas... skúška už bola, teraz naostro - PRESTAŇ FAJČIŤ! Zatni sa, dokážeš to. Trochu sa potrápiš, prvé dva týždne a potom už budeš frajerka. A potom sa budeme navzájom všetky povzbudzovať, aby sme už nikdy nesiahli po cigarete.
Do toho Cila, do toho všetky!
Danila
06.08.06,09:23
Dievčence, mám ešte nedovarený obed, ale zato som vypila dve kávy bez cigarety, sidím na Porade a strašne nahlas sa rehocem. Pred chvíľou kričal môj manžel z kuchyne, aby som mu konečne ukázala, čo je tu také zaujímave, keď aj v nedeľu / čo nebývalo/ dávam prednosť blbostiam pred starostlivosťou o domácnosť. Tak som mu zakričala, že ide o veľmi vážne veci, a aby ma nerušil. No nechcite vedieť, ako sa v tej kuchyni rozosmial teraz on........Zlatá Porada......
Elena Navrátilová
06.08.06,09:31
Jednoznačne rokmi preverená pravda: účel svätí prostriedky.
Elena Navrátilová
06.08.06,14:56
Danilka uvítam oznam ako si večer sfajrontovala. Ver ak vydržíš bez jedinej, to bude POCIT. Držím place.
Danila
06.08.06,15:58
Elenka, jasné, že včera večer som k cigarete ani nepáchla. Po Beatkinom vstupe mi to ani srdce nedovolilo. Ale neviem, čo to bolo dnes. Asi o 3 poobede som vôbec, ale vôbec nemala chuť na cigaretu. Od rána som mala plnú hlavu všetkého, čo ste nám tu " navarili, aj nasmažili". V tom som si povedala, že teda poslednú a fajront. Dvakrát som potiahla, nemala som z toho žiaden pôžitok, zahasila som to a vôbec neviem, čo to má znamenať. Už asi aj tá cigaretka so mnou súcití a pomáha mi. Br´´´´´´´, bola odporná.
Elena Navrátilová
06.08.06,16:10
Danilka, ona bolá celé roky odporná. Ale keď som ja ťahala, mohli mi všetci rozprávať. Dnes som si plne vedomá, že mali všetci pravdu iba ja som chcela byť slepá, hluchá. Ale veď už mám 17, nie? xixixi:p ;)
Danila
07.08.06,10:51
Elenka, všimla si si? Kým mnohé naše rovesníčky- mimoporaďáčky- kráčajú pomaly ale isto k domovu dôchodcov, my kráčame nazad do školských internátov. Krásny pocit, že vekom sa dá m l á d n u ť ........ tu niekde by som dala najkrajšieho, najusmievavejšieho a najroztancovanejšieho smajla.
dadika
07.08.06,10:53
Na otázku ako prestať fajčiť je jednoduchá odpoveď: "Nikdy nezačať!" :D
Eulalia
07.08.06,10:59
Danilka, ona bolá celé roky odporná. Ale keď som ja ťahala, mohli mi všetci rozprávať. Dnes som si plne vedomá, že mali všetci pravdu iba ja som chcela byť slepá, hluchá. Ale veď už mám 17, nie? xixixi:p ;)

No veď v tom to je, že nám to vyhovovalo (a možno ešte stále vyhovuje) tá slepota a hluchota, pretože pre dušu a telo je to pohodlnejšie, ako trpieť abstinenčnými príznakmi. Takže vítam každú podporu.:p
lenkak
07.08.06,15:34
Eulalia aj Vy ostatné
ja Vás podporím aj každý deň. :) Len treba vydržať. Ale to je už na Vás. ;)
Elena Navrátilová
07.08.06,15:53
Ja aj niekoľkokrát. Ozvite sa keď Vám bude ťažko, ozvite sa. Popíšeme, ručičky aj myseľ sa zamestnajú a bude po chuti.
Danila
07.08.06,16:05
Ja sa ozývam, napriek tomu, že mi nie je tažko, ale s Vami úplne ľahúčko. Stávam sa síce nefajčiarom pomaly, ale s Vašou pomocou moje obmedzenie je natoľko potešujúce, že aj keď "D" ešte neprišiel, viem, že to chcem a tie dve už nejako aj moje pľúca tolerujú.
lenkak
07.08.06,16:11
Na spríjemnenie ťažkých chvíľ
Elena Navrátilová
07.08.06,16:15
Lenka super.Jeden by neprežil. Úžasné.:D :D ;)
Zita5
07.08.06,16:16
Na spríjemnenie ťažkých chvíľ

Super ........................
Zita5
07.08.06,16:22
Danilka , ako si si všimla , veľmi sa v poslednej dobe nerozpisujem v tejto téme , len v krákosti.

Obávam sa , že to nie je to pravé orechové.............i keď sme obmedzili o veľký ....veľký počet cigariet, ešte stále nemáme vojnu vyhratú .Neviem prečo , ale čím ďalej tým viac uvažujem o tom a to vážne,teraz nesrandujem , že musím vyhľadať nejakú pomoc , aby som to skutočne už zanechala na dobro ..........lebo toto je len utešovanie sama seba........a neviem kedy sa dostaví výsledok , ktorý tak strááááášne potrebujem :) Vo vnútri sa cítim byť strašne nepokojná a nervózna ....nie že by mi chýbal v takej veľkej miere nikotín , ale z toho že neviem spraviť stop.......vo mne hrá rolu asi strach .......strach z toho čo môže potom nastať .
Elena Navrátilová
07.08.06,16:36
Ak môžem zareagovať na Tvoje slová Zitka, tak sa len musíš zaťať a od rána nemyslieť na cigaretu. Keď si ja spomeniem, asi takto som začínala aj ja. Jednoducho, rázne. Od rána. Skutočne poznám machrov, ktorí tú krabičku cigariet nosili so sebou, keby náhodou. Ja som si nemohla kúpiť cigarety, lebo keby som ich nosila so sebou, možno fajčím dodnes. Druhí mohli fajčiť v mojej prítomnosti. Reálne prehodnoť svoju vôľu a systém si nájdeš. Ak si tiež taká, že môžeš mať pri sebe cigarety a nepotiahne Ťa to, klobúk dole. Ale ak si ako ja radšej ani nekupuj. Ak vydržíš týždeň bez jedinej cigaretky si za vodu. Vždy sa musíš presvedčiť, že nechceš lebo... Prajem Ti dobrý odhad seba samej. Držím palce.
Danila
07.08.06,18:00
Zitka, ja to nevidím tak dramaticky. A odborníci, tých som navštívila habadéj. Nevymykajú sa z radu naších terapeutov tu na Porade. Ver, že to zvládneš. Lebo už nás nechcú ani v Írsku,a neviem kde všade, a čo keď sa rozhodneš predať svoj rozumový potenciál v Európe, ktorá nám vypovedala, ako smrdiacim, neproduktívnym vojnu? Po Beatkinom vstupe som až na dva šľuky nefajčila vôbec a bola som spokojná. Tieto dve, to naozaj neviem prečo. Jednoducho, keď som sa zbavila tých osemnástich, tak pôjdu do čerta aj tie dve a basta. V 17 - tich je Ti odpustené, až dospeješ, zistíš, že Vlastičkine krematórium je pre strach. Nie čistý vzduch. No a smajlíka, moja si daj sama. Podľa ľubovôle.
Zita5
07.08.06,18:10
Zitka, ja to nevidím tak dramaticky. A odborníci, tých som navštívila habadéj. Nevymykajú sa z radu naších terapeutov tu na Porade. Ver, že to zvládneš. Lebo už nás nechcú ani v Írsku,a neviem kde všade, a čo keď sa rozhodneš predať svoj rozumový potenciál v Európe, ktorá nám vypovedala, ako smrdiacim, neproduktívnym vojnu? Po Beatkinom vstupe som až na dva šľuky nefajčila vôbec a bola som spokojná. Tieto dve, to naozaj neviem prečo. Jednoducho, keď som sa zbavila tých osemnástich, tak pôjdu do čerta aj tie dve a basta. V 17 - tich je Ti odpustené, až dospeješ, zistíš, že Vlastičkine krematórium je pre strach. Nie čistý vzduch. No a smajlíka, moja si daj sama. Podľa ľubovôle.

Danilka počula som , že nas už ani v Irsku nechcú.Ja som tiež na 2-3 ks a neviem sa ich baviť .A preto ten hnev .
Elena Navrátilová
07.08.06,18:15
Tak toto sú krásne slovíčka z dušičky úprimnej. Veď som písala že ja som bola tiež k dobrým radám slepá a hluchá. Ale v tých 17-tich pomaličky, pomaly. Takže cigaretkám asi toto ukázať.
cactus
07.08.06,18:26
Ja som prestala fajčiť pred 8 rokmi.
Ale, priznám sa, bolo to veľmi ťažké.
Keď sa dobre pamätám, tak dobré 2 roky sa mi ešte aj snívalo, že fajčím ( v sne), a fajčila som tak, aby ma nikto nevidel, a nie jednu, ale päť naraz. Počas sna som dokázala! vyfajčiť, dá sa povedať, celú škatuľku cigariet a a bol z toho kopcovitý popolník ohorkov.
Ale zvládla som to. Teraz mi fajčenie vadí. a veľmi. A som tomu rada, že už nefajčím. Šetrím si zdravie, peniaze a čas.
Prajem veľa zdaru pri odvykaní. Nech sa to podarí tomu, kto to naozaj chce, ale hlavne potrebuje.;)
Danila
07.08.06,18:39
Vďaka Gabriela. My to všetky veľmi chceme, a ešte viac potrebujeme. Aj naša Cilka, ktoré je asi na Kanároch. Už sa teším, keď sa vráti.
cactus
07.08.06,18:45
Držím palce!!!
Eulalia
10.08.06,14:14
Hej, nefajčiarky, vari ste všetky na dovolenke? Žiadne nové správy? Žiadne povzbudzujúce slová? Ako to tu má človek sám vydržať?
Chýbate mi.......
Elena Navrátilová
10.08.06,14:19
Nie Evi, nie sme na dovolenke. Ja som nechcela nasilu. Ale dodám pozitívnu energiu. Veľmi rada. Takže som tu a som veľmi rada, že si sa ozvala.:p ;)
aja24
10.08.06,14:25
Ahoj Zita5,
viem presne kde bol Tvoj brat. Volá sa to antinikotínové centrum. Nájdeš to aj na http//www.antinikotinovecentrum.sk je to v Martine a naozaj sa to lieči tou platničkou cez počítač posiela nejaké "šoky" a bláboce okolo toho 20 minút. Zaplatíš 700,- Sk a môžeš ísť domov. Bol tam môj priateľ, ktorý bol veľmi tuhý fajčiar. Vydržal to 3 mesiace, pokiaľ mu nezlyhal server v práci. Začal byť nervózny a zapálil si a už to išlo. Predtým bol týždeň nervózny, jedol len slnečnicové semiačka a sladkosti. Všetko je len o pevnej vôli. Takže baby ak máte pevnú vôľu, nevyhadzujte zbytočne 700,- Sk v Martine, ale najlepšie je dohodnúť sa s priateľom alebo kamarátkou nech Vám pomôžu prestať fajčiť. Funguje to. Ja som to tak zvládla, len treba tú pevnú vôľu. Samozrejme že som mala chuť na cigaretu, ale podporovali sme jeden druhého.
Treba skúšať.
Ahojte
Elena Navrátilová
10.08.06,14:30
Ak potrebujete podporu, myslím, že tej tu je v predchádzajúcich príspevkoch dosť. Podpora v pozitívnom smere, v negatívnom smere. Keby sa dalo požičať na 2-3 týždne pevnej vôle, veľmi rada Vám poskytnem. Vyberte si formu. Skutočne je to o hluchote a slepote k argumentáciám o škodlivosti fajčenia. Tie 2-3 týždne stačia na to, aby sa každý rozhodol, že nechce fajčiť a dá sa v pohode bez tej cigarety. To "krematórium" sa dá hravo zlikvidovať. Aspoň v tomto zmysle. Takže držím place.:p ;)
Eulalia
10.08.06,15:17
Elenka, super, že si tu. Aspoň niekto...:) Posielaj ďalej pozitívnu energiu, potrebujeme to. Ja som na to neišla tak drasticky ako Zitka, Cilka a Danilka, ale aspoň to som dosiahla, že už sa niekoľko týždňov pohybujem na hranici o viac ako tretinu nižšej. Pri takom človeku ako ja, čo chýbal, keď Pán Boh rozdával pevnú vôľu, to nie je až také zlé:confused:
Aspoň takto sa utešujem.
Elena Navrátilová
10.08.06,15:48
Evi nie si sama. Takýchto "zúfalcov" nás behá po svete miliony. Ver, každý máme tie "svoje" slabôstky. Pevná vôľa všetko zdolá!!!:D
lenkak
10.08.06,17:31
ja som tu stále s Vami,
držím palčeky.
Hlinkovx
10.08.06,17:34
a ako to s vami odvykajúcimi vyzerá?
dúfam, že nebafáte
cactus
11.08.06,05:42
Predstavte si, že po takých 5-tich rokoch si poviete:

Aká som len bola hlúpa, že som fajčila. Teraz si šetrím zdravie, peňaženku a čas a to je podstatné.

Kardiológovia uznávajú nefajčiara po 10-tich rokoch nefajčenia a pľuciari po 15-tich. Takže sa držte.:eek: :eek: :eek:
Elena Navrátilová
11.08.06,05:56
Pre odvykajúcich začiatočníkov stačí prvý deň. Ten pocit, že vydržím deň bez cigarety je najlepší. Po ňom už prídu ďalšie a ďalšie. Prvý je vždy prvý.;)
Eulalia
11.08.06,06:49
Ten čertík na hojdačke sa mi páči. To som asi ja a ten so svätožiarou to sú tie, čo sa im darí lepšie ovládať pevnú vôľu ako mne.:mee:
Dievčatá, každé slovo, ktoré sem priložíte, pomôže. Práve ma začína nejako zmáhať nádcha, tak ten víkend bez "vnútorného krematória" asi ľahšie zvládnem. Zaľahnem do postele a budem sa snažiť odspať chuť na cigaretu.;)
Elena Navrátilová
11.08.06,06:54
Ja tú hojdačku vidím takto: to dole som ja /pod tou hojdačkou/ a hojdá sa moje "dobro" a moje "zlo". Vždy v každom sa ozve dobro, zlo. My už len použijeme alebo nie? Alebo sa mýlim?:p ;)
Eulalia
11.08.06,07:00
Ja tú hojdačku vidím takto: to dole som ja /pod tou hojdačkou/ a hojdá sa moje "dobro" a moje "zlo". Vždy v každom sa ozve dobro, zlo. My už len použijeme alebo nie? Alebo sa mýlim?:p ;)

Súhlasím, máš pravdu.:p
Elena Navrátilová
11.08.06,16:26
Ako sa Vám dnes darilo? Halóooo. Čertík alebo anjelik?
ALDA
11.08.06,16:29
Ako sa Vám dnes darilo? Halóooo. Čertík alebo anjelik?

Padlo asik 5-6 ks. To je čo?
Marína
11.08.06,17:01
To je to, že si dobrá!!!!!:)
Elena Navrátilová
11.08.06,17:17
Padlo asik 5-6 ks. To je čo?

No to je tedaaaa. Takže anjelik. Príma.
ALDA
11.08.06,17:54
No to je tedaaaa. Takže anjelik. Príma.

Jéj to som spokojnučká:) a to som si ani nedala záväzok, že prestanem, iba moje zdravie, vlastne nezdravie ma núti.:mee:
Hlinkovx
11.08.06,18:06
a to som si ani nedala záväzok, že prestanem, iba moje zdravie, vlastne nezdravie ma núti.:mee:
Heli...aspoň že to má rozum:D:D
evita
11.08.06,18:44
No tak sa to tu rozšírilo, že sa pridám aj ja. Moja kamoška tuhá fajčiarka -30 ks denne cca 10 rokov prestala po odvykačke v Martine za tých 700,- Sk zo dňa na deň a už to ťahá skoro rok, ani jednu si nezapálila. Ja som tiež prestala, vydržala som mesiac, čo bolo hrozné, srdce mi bilo až som si myslela, že som ochorela na srdce a prestala mi chutiť aj káva a jedlo, takže som aj schudla. No ale potom som mala v škole ťažké skúšky, takže najskôr od nervov po jednej ozaj náročnej skúške jedna ciga, potom 2 za týždeň, potom 10 za týždeň a teraz už každý deň min. 6-10 ks, len nikto z okolia o tom nevie iba baby zo školy, tak keď ma nikto nevidí ťahám. Môj chlap je nefajčiar, dávam si pozor, ale keď nefajčím pol dňa, rozčuluje ma úplne všetko, každá maličkosť ma vie rozhodiť do nepríčetnosti, tak hľadám ako sa vypariť z domu a už som kľudná. Každý deň bojujem s tým ako skončiť a nedať si vôbec ani jednu ani raz za čas. Závidím každému kto prestal, poznám veľa takých a oveľa tuhších fajčiarov, no možno sa mi to raz podarí. Len píšte, pomáha to ešte viac si priznať každodennú prehru a dúfam, že príde jedného dňa výhra a bude to natrvalo. Držím palce všetkým, aj sebe.:(
Elena Navrátilová
11.08.06,18:56
Pokiaľ sa niekto snaží, je to stále fajn. Netreba sa poddať tomu, že ja to nedokážem. Každý to dokáže, keď chce. Už len keď mu také myšlienky víria v hlave je to stále fajn. Motivácia je potrebná. Držím palčeky.
Manual
11.08.06,18:57
No dievčatá nie je vám čo závidieť. Ja som tiež naposledy fajčil 20 - 25 denne v r. 1985. Ani neviem ako prestal som zo dňa na deň. /Asi som sa prefajčil a využil som chvíľkový odpor k cigaretám/. Žiadne záväzky tu nepomáhajú. To musí prísť spontánne. A nepociťujem teraz nutnosť si zapáliť, aj keď okolo mňa fajčí 15 ľudí. Skôr mi teraz vadfí cigaretový dym. Ale keby som si zapálil tak viem, že by som pravdepodobne pokračoval ako za starých časov. Je to niekde zakódované.
Elena Navrátilová
11.08.06,19:02
Veď práve preto odborníci zaraďujú každého, kto fajčil za abstinujúceho fajčiara. Nie za nefajčiara. Poznám dosť ľudí, ktorí nefajčili aj 10 rokov. Chytili raz opäť chuť na cigaretu a boli znovu tam kde skončili. Je to kruté ale pravdivé.
Zita5
11.08.06,19:06
Ako sa Vám dnes darilo? Halóooo. Čertík alebo anjelik?

Ja sa ohodnotím ...dobre ? Anjelik :p ........3 ks , ja si udržiavam hladinu nikotínu .

Veľmi dobre sa mi čítajú príspevky , od pisateľov čo prestali nadobro .Tak ja len tak potichúčku sem nakuknem a závidím .....:)
Elena Navrátilová
11.08.06,19:09
Môžeš nakuknúť aj nahlas, Zitka. Veď keby ste mi s Lenkou neprilepili smajlošov, tak to tu je bez ksichtíkov. Len takí antinikotínoví chybujú. Tak si pomáham ako sa mi zdá, že sa hodia. Určite si sa ohodnotila super. Jasné, že anjelik. :p ;)
Zita5
11.08.06,19:13
Elen chodím do tejto témy často , ale ak mám povedať pravdu , nenapíšem ani riadok , lebo sa musím červenať ..........:)
Soňurka
11.08.06,19:20
No tak sa to tu rozšírilo, že sa pridám aj ja. Moja kamoška tuhá fajčiarka -30 ks denne cca 10 rokov prestala po odvykačke v Martine za tých 700,- Sk zo dňa na deň a už to ťahá skoro rok, ani jednu si nezapálila. Ja som tiež prestala, vydržala som mesiac, čo bolo hrozné, srdce mi bilo až som si myslela, že som ochorela na srdce a prestala mi chutiť aj káva a jedlo, takže som aj schudla. No ale potom som mala v škole ťažké skúšky, takže najskôr od nervov po jednej ozaj náročnej skúške jedna ciga, potom 2 za týždeň, potom 10 za týždeň a teraz už každý deň min. 6-10 ks, len nikto z okolia o tom nevie iba baby zo školy, tak keď ma nikto nevidí ťahám. Môj chlap je nefajčiar, dávam si pozor, ale keď nefajčím pol dňa, rozčuluje ma úplne všetko, každá maličkosť ma vie rozhodiť do nepríčetnosti, tak hľadám ako sa vypariť z domu a už som kľudná. Každý deň bojujem s tým ako skončiť a nedať si vôbec ani jednu ani raz za čas. Závidím každému kto prestal, poznám veľa takých a oveľa tuhších fajčiarov, no možno sa mi to raz podarí. Len píšte, pomáha to ešte viac si priznať každodennú prehru a dúfam, že príde jedného dňa výhra a bude to natrvalo. Držím palce všetkým, aj sebe.:(

Evita, a Ty si bola tiež v tom Martine? Lebo boli tam moji dvaja synovia s kamarátom - tomu sa podarilo prestať, predstav si tak, že si to v hlave "hodil" ako strašnú blbosť (myslím tú procedúru) a že ako naletel.
Jeden syn tam bol dokonca dvakrát (druhé sedenie je zdarma),nefajčil vyše mesiaca, ale mal také strašné abstinenčné príznaky (ešte horšie ako si uviedla Ty), že sa rozhodol zatelefonovať do Martina tomu lekárovi - on mu povedal, aby si zapálil. Keďže má pracovne tiež kopu nervov, tak zatiaľ sa o to opätovne nepokúsil. Ale tiež by veľmi chcel. A ja verím, že raz sa mu to podarí. Druhý syn tam bol len raz, ale vydržal nefajčiť len pár dní. Tiež som toho názoru, že "to musí prísť", len človek nevie, v ktorom okamihu to dokáže. Všetkým Vám držím všetky palčeky a prajem, aby tá chvíľa prišla už čoskoro.