Elena Navrátilová
11.08.06,21:21
Však som to aj v jednom príspevku napísala, ale si nepriznala, že je to tak. Ja by som sa asi tiež nepriznala. Ale nie je sa začo červenať. Netreba to vzdať. Dávali minule na Prime z archívu ešte s Helenkou Ružičkovou. Aj vtedy som myslela na všetky a všetkých/ak by náhodou boli /, ktoré sa snažia. Vždy to stojí za pokus. :p ;)
ondrejvla
11.08.06,20:13
Koľko z vás vydržalo? Dúfam, že aspoň dávky sú menšie, ale najlepšie je počuť, že radšej žiadne! A ak je to možné, skúste ten Martin! Môj syn bol na takom istom v Žiline, len vraj je to trošku iný prístroj, ale nedokázal prestať. Dokonca skoro havaroval, lebo počas dňa za volantom nevnímal nič iné, len pozeral, kto fajčí a kto nie. Aj keď ho hreším, ani tak mi to nepomôže no a jemu len škodí, asi je zbabelec! Ale vy dievčatá určite nie ste zbabelé, zatlačte nedopalky, na balkón nechoďte, štípu tam komáre, radšej dobrú knihu a klinčeky so škoricou...
kukučka
11.08.06,20:33
No Vlastička, Zitka!!! Tentoraz prudko s vami nesúhlasím!!!
Aký zbabelec, aké hanbím sa? Nie vždy všetko ide ako mi chceme, nepodarilo sa dnes, podarí sa zajtra. Hlavu hore a úsmev! :D :D :D
klikni na babu :p
Zita5
11.08.06,20:39
No Vlastička, Zitka!!! Tentoraz prudko s vami nesúhlasím!!!
Aký zbabelec, aké hanbím sa? Nie vždy všetko ide ako mi chceme, nepodarilo sa dnes, podarí sa zajtra. Hlavu hore a úsmev! :D :D :D
klikni na babu :p


Betka moja ....ale keď nie dnes , ani zajtra ...tak kedy už konečne ....;)

P.S. Baba je dobrá ......
Zita5
11.08.06,20:45
Koľko z vás vydržalo? Dúfam, že aspoň dávky sú menšie, ale najlepšie je počuť, že radšej žiadne! A ak je to možné, skúste ten Martin! Môj syn bol na takom istom v Žiline, len vraj je to trošku iný prístroj, ale nedokázal prestať. Dokonca skoro havaroval, lebo počas dňa za volantom nevnímal nič iné, len pozeral, kto fajčí a kto nie. Aj keď ho hreším, ani tak mi to nepomôže no a jemu len škodí, asi je zbabelec! Ale vy dievčatá určite nie ste zbabelé, zatlačte nedopalky, na balkón nechoďte, štípu tam komáre, radšej dobrú knihu a klinčeky so škoricou...


Moja obvodná doktorka mi minule spomínala , že jej rodičia boli tuhí fajčiari obaja , prestávali fajčiť ,ale nejko im to nešlo .Tak sa obrátili na niekoho ......neviem koho , či to bolo nejaké centrum alebo čo, ale prisľúbila mi , že zoženie od rodičov adresu a to je vlastne niekde u nás v NR.
Vidíte dcéra doktorka ...môže mať cca 35 rokov ....a nevedela pomôcť rodičom . :rolleyes:
Cila
12.08.06,05:52
Zitka, Daniela, Eva, Alda som na Vás veľmi hrdá a právom môžete byť na seba hrdé aj Vy. Mne sa nedarí tak ako Vám, mám blbé problémy a možno som vybrala zlý čas na odhodlanie skoncovať s týmto zlozvykom. Hnusnej cigarety sa zbaviť určite chcem, teraz sa mi nedarí, možno o pár mesiacov.
Držím Vám palce ste šikulky.
Cila
cactus
12.08.06,06:01
Keď som ešte fajčila a keď ešte žila moja mama, stále mi hovorievala:
"Gabi, ale smrdíš od tých gigariet."
Nezdalo sa mi, žeby som smrdela, ale to len preto, že som fajčila. Keď som prestala, tak ten doslova smrad, ozaj cítim od tých fajčiarov a niektorí smrdia priam neskutočne.

Myslím si, žeby to tiež mohla byť silná motivácia na odvykanie od fajčenia.

Hlavu hore, zaťať sa, ako sa u nás hovori - jak šekera do pňa - a nepopustiť.
:p :D :)
dadika
12.08.06,08:00
včera som čítala v Báječnej žene, že kto chce prestať fajčiť, mal by jesť baklažán, pretože obsahuje vysoké množstvo nikotínamidu - vitamínu PP.
:)
evita
13.08.06,10:23
Evita, a Ty si bola tiež v tom Martine? Lebo boli tam moji dvaja synovia s kamarátom - tomu sa podarilo prestať, predstav si tak, že si to v hlave "hodil" ako strašnú blbosť (myslím tú procedúru) a že ako naletel.
Jeden syn tam bol dokonca dvakrát (druhé sedenie je zdarma),nefajčil vyše mesiaca, ale mal také strašné abstinenčné príznaky (ešte horšie ako si uviedla Ty), že sa rozhodol zatelefonovať do Martina tomu lekárovi - on mu povedal, aby si zapálil. Keďže má pracovne tiež kopu nervov, tak zatiaľ sa o to opätovne nepokúsil. Ale tiež by veľmi chcel. A ja verím, že raz sa mu to podarí. Druhý syn tam bol len raz, ale vydržal nefajčiť len pár dní. Tiež som toho názoru, že "to musí prísť", len človek nevie, v ktorom okamihu to dokáže. Všetkým Vám držím všetky palčeky a prajem, aby tá chvíľa prišla už čoskoro.
Soňurka, ja som v tom Martine nebola, lebo to tiež pokladám za podvod, je to podľa mňa len o pevnej vôli, niekoho to nakopne, iného nie. Ale poznám asi ďalších 5 osôb, ktoré tam boli a asi len 2-ja sa držia druhý rok, absohútne ani jedna ciga. Teraz viem, že 25.08.2006 majú ísť asi 4 osoby z môjho okolia, tak som potom zvedavá ako to zdolajú. Tvojmu synovi tiež držím palce, ja som dnes ešte ani jednu, včera asi 3 ks, no minulý týždeň som to viac, lebo sme mali nejaké oslavy so spolužiakmi, ale aj tak ma to strašne hnevá a ten smrad - na ulici ho zacítim u každého fajčiara už z diaľky. Najviac sa bojím ťažších skúšok, ako to zvládnem. 2 roky školy mám za sebou a pred sebou ešte 5 rokov, keď mám stresy v práci, tak ma to až tak nerozhodí (už som si na to zvykla) ako škola.:rolleyes:
Elena Navrátilová
13.08.06,11:27
Rozmýšľam a rozmýšľam ako prispieť k tomu, aby sa Vám darilo tak ako si predstavujete. Aby ste boli samé so sebou spokojné. Skúste posúvať tú chvíľu, že už sa Vám nedá vydržať. Najlepšie od rána až do večera. Tak Vám aspoň držím palce a prajem aby sa Vám to presne takto podarilo. Celkom jednoduché, však? ;)
Danila
13.08.06,15:04
Mám málo, véeeeeeeľmi málo času. Ale Poradu si nenechám ujsť a už vôbec nie túto tému. Dievčence, všetky čo nás podporujete, ste zlaté a pomáha to. Dôkazom toho je aj nevybalená kabela a už som tu, aby som vedela, ako pokračujeme, ..... te, .....jú. Ja Vám chcem povedať jedno. Všetko ide, keď sa "CHCE". Keď sa nechce, tak ani smrad, ani nič iné na nás neplatí. Ale vôľa a podpora okolia a Porady, s tým sa dá pracovať. Ja s tým pracujem a darí sa. Len pokiaľ ma niekto fakt, ale fakt príšerne nedopáli. Lebo najťažšia zrážka je zrážka s blbcom, to poznáte všetci. Ja som sa zrazila s takým, že sa mi ešte dnes iskrí pred očami. Ale už je to v pohode, a keďže nenosím cigarety / to neznamená, že občas jedna nepadne /, tak mám silne opotrebované žuvacie orgány. Žuvačiek nosím toľko, že môžem rozdávať. Už ale musím kvaltovať, držím Vám palce, a všetko bude O K !!!!!!
Elena Navrátilová
13.08.06,15:09
Fajn, asi aj Ty budeš ten prípad, cigarety radšej ani nevidieť. Tiež som ich so sebou nenosila, aby zbytočne nepokúšali. Závislosť bola preveľká. Napriek tomu som to dokázala. Takže cestička veeeeeľmi podobná. :p ;)
lenkak
13.08.06,18:12
ja nestíham pri Vás čítať, a to som tu nebola len 3 dni.
Tak držím palčeky na ešte nižšie znižovanie cigariet.
Cila, Zita, Danila, Alda - držte sa aj naďalej.
ALDA
14.08.06,04:49
:mee:..víkend-čert 15-20ks..ale bol piknik, je to poľahčujúca okolnosť:confused:
ondrejvla
14.08.06,05:26
:mee:..víkend-čert 15-20ks..ale bol piknik, je to poľahčujúca okolnosť:confused:

No pliaga ten víkend! Pošli ho preč pokušiteľa, radšej Poradu!
JAJA11
14.08.06,05:44
Aj môj muž bol tuhý fajčiar (40 ks/ deň). Ale sám si povedal zo dňa na deň, že si už nezapáli a prestal a nefajčí už asi 25 rokov. Ja osbne som nikdy nefajčila, ale mne fajčiari strašne smrdia a o ženách ani nehovorím. Vy si to ako fajčiarky neuvedomujete, ale žena páchnuca po cigaretách je pre nefajčiaceho muža väčšinou nepríťažlivá, na rozdiel od tých čo majú nejaké kilo navyše. To sa mužom určite páči viac. Ja pracujem v kolektíve, kde sa nefajčí a keď sme hľadali ďalšiu kolegyňu, podmienka bola, aby nefajčila. Ja si myslím, že ľudia, ktorí fajčia, sú nezodpovední. To, že priberete je len výhovorka, aby ste nemuseli prestať fajčiť. Keď čítam Vaše príspevky, som presvedčená, že vy vôbec nechcete prestať fajčiť, lebo stále hľadáte dôvody, pre ktoré sa to nedá. Jednoducho povedané, kto chce naozaj prestať fajčiť, prestane. Nie je to o slabošstve, ale o chcení. Držím Vám všetkým palce, aby ste nakoniec našli ten silný a správny dôvod, ktorý Vám pomôže prestať fajčiť.:rolleyes:
Eulalia
14.08.06,06:52
:mad: No, sobota - čert, nedeľa - niečo medzi tým:mad: Môže byť čert so svätožiarou na jednom rožku? Alebo anjelik s jedným rožkom?:confused:
Elena Navrátilová
14.08.06,07:10
Dievčence sa mi vidí, že kým sa odnaučíte fajčiť vymyslia sa tu aj rôzni mutanti. To bude patentov, čo? Myslím, že takéto kombinácie by sa tu zišli viacerým. Ale som sa fakt dobre pobavila, Evi. To si dlho vymýšľala? Je Ti teraz lepšie? :D :D ;)
Eulalia
14.08.06,12:10
Dievčence sa mi vidí, že kým sa odnaučíte fajčiť vymyslia sa tu aj rôzni mutanti. To bude patentov, čo? Myslím, že takéto kombinácie by sa tu zišli viacerým. Ale som sa fakt dobre pobavila, Evi. To si dlho vymýšľala? Je Ti teraz lepšie? :D :D ;)

A vieš, že mi to prišlo na um tak nejako samo? Automaticky:p Ešte keby som tak automaticky prestala fajčiť, to by bolo:eek::eek::eek:
Ale dnes som už zase poslušnejšia, aj keď som vstávala veeeeelice skoro, bo som bola nejak friško vyspaná.:D
Elena Navrátilová
14.08.06,12:12
Však keď nie od dnes, skús od zajtra. Motivácia sa vždy nájde. Držím palce a ostane anjelik anjelikom bez rožkov a čertík bez svätožiari.:p ;)
Danila
15.08.06,07:36
Už to je raz tak, že otvorím počítač, a vyhľadávač fachčí na našu tému. Ja tiež nestíham čítať, čo sa tu udeje za jediný deň. Ale mám jednu pikošku pre Aldu, ktorá mi nahrala na smeč. Sú to práve sedenia pri vínku a pikniky / ani vínko, ani pikniky nezbožňujem/, kde sa testujem. A keď moji kolegovci zapaľujú jednu o druhú, ja sa bijem s nutkananím byť kolegyálna. A vďaka Vám , vždy si na Vás spomeniem, práve tu vyhrávam nad sebou.Výhra nad sebou je najťažšia a najkrajšia. A potom po takýchto akciách je oveľa jednoduchšie štartovať deň bez cigošky. Včera ma veľmi pochválil syn. Dvakrát ma pozval na relax/ nikotínový/ a dvakrát som odmietla. Na jednu párty teda nešiel ani on, ušetrila som ho jednej cigaretky a povedal: Ak to myslíš vážne, aj ja zvážim moje fajčenie a pokúsim sa prestať. Tak mám motiváciu ešte obrovskejšiu. Cilka vďaka Ti za tému - pre mňa je to v o d a, č o m a d r ž í n a d v o d o u. Aj Vám vďaka dievčence terapeutky!!!!
ALDA
15.08.06,15:43
Ale mám jednu pikošku pre Aldu, ktorá mi nahrala na smeč. Sú to práve sedenia pri vínku a pikniky / ani vínko, ani pikniky nezbožňujem/, kde sa testujem. A keď moji kolegovci zapaľujú jednu o druhú, ja sa bijem s nutkananím byť kolegyálna.

Vieš, ak by som nemala rada pikniky, tak by som tam vôbec nešla, ja sa stretávam iba s ľudmi, ktorých mám rada a je mi s nimi dobre a takých aj navštevujem.
A podotýkam, že som tam fajčila iba sama samučičká;)
cactus
15.08.06,15:55
Mám nápad. Skúste si vypísať súťaž. Všetky, ktoré sa snažíte prestať fajčíť ju akceptovať, dať si časový limit a vypísať odmenu alebo niečo podobné. Je to len taký nápad, ale či by sa nesvedčil??? Čo myslíte?
Až budete mať chuť to zreallizovať, dajte si konkrétne podmienky, dopracujte to, premyslite. Bude sa vám lepšie odvykať, budete mať motiváciu a určitý cieľ.
Prajem veľa zdaru.
kukučka
15.08.06,21:45
Aj môj muž bol tuhý fajčiar (40 ks/ deň). Ale sám si povedal zo dňa na deň, že si už nezapáli a prestal a nefajčí už asi 25 rokov. Ja osbne som nikdy nefajčila, ale mne fajčiari strašne smrdia a o ženách ani nehovorím. Vy si to ako fajčiarky neuvedomujete, ale žena páchnuca po cigaretách je pre nefajčiaceho muža väčšinou nepríťažlivá, na rozdiel od tých čo majú nejaké kilo navyše. To sa mužom určite páči viac. Ja pracujem v kolektíve, kde sa nefajčí a keď sme hľadali ďalšiu kolegyňu, podmienka bola, aby nefajčila. Ja si myslím, že ľudia, ktorí fajčia, sú nezodpovední. To, že priberete je len výhovorka, aby ste nemuseli prestať fajčiť. Keď čítam Vaše príspevky, som presvedčená, že vy vôbec nechcete prestať fajčiť, lebo stále hľadáte dôvody, pre ktoré sa to nedá. Jednoducho povedané, kto chce naozaj prestať fajčiť, prestane. Nie je to o slabošstve, ale o chcení. Držím Vám všetkým palce, aby ste nakoniec našli ten silný a správny dôvod, ktorý Vám pomôže prestať fajčiť.:rolleyes:

Jaja, veru máš dobré motto a tentoraz sa poriadne mýliš. :mee:
Myslíš si, že sa tie dievčence trápia zo zábavy? :eek: Máš veľké šťastie, že nevieš o čom fajčenie je a preto je ti odpustené. :)
Elena Navrátilová
16.08.06,05:06
Dievčence, tak ako? Dnes by som bola za samých anjelikov. Ale ak pri čertíkovi boli 2 rožky, tak nevadí. Ešte skúsiť požiadať tých výrobcov smajlošov o takých anjelikov s rožkom alebo čertíkov so svätožiarov, však? Ale ako sa k ním dopátrať! To s tou kávou, že vždy nemá človek čo robiť s tou voľnou rukou, hold to bol problém. Ale ak sa popasujete aj s kávičkou, verte, že budete so sebou spokojnejšie. Tiež som mala kolegyňu, ktorá sa dlho pokúšala prestať, ale nedokázala to. Ostala pri tých 2-3 denne. Ale vždy sa sama na seba za to hnevala. Ja som bola oveľa silnejia fajčiarka a dokázala som to zo dňa na deň. Tak ma vždy obdivovala a nešlo jej to ani do hlavy, že som to vôbec dokázala. Hold, kde je vôľa, tam je cesta. Takže ten deň raz isto príde. Držím, držím...
ALDA
16.08.06,05:45
Mám nápad. Skúste si vypísať súťaž. Všetky, ktoré sa snažíte prestať fajčíť ju akceptovať, dať si časový limit a vypísať odmenu alebo niečo podobné. Je to len taký nápad, ale či by sa nesvedčil??? Čo myslíte?
Až budete mať chuť to zreallizovať, dajte si konkrétne podmienky, dopracujte to, premyslite. Bude sa vám lepšie odvykať, budete mať motiváciu a určitý cieľ.
Prajem veľa zdaru.

Ja osobne nejaké súťaže a hlavne odmeny nemusím:eek:..prestať fajčiť je o niečom inom ako o odmenách a pod. Podľa mňa odmena je nefajčiť:)
Danila
16.08.06,09:33
Dievčence, Alda to napísala najvýstižnejšie, ako sa len dalo. A pre mňa je len otázne, ako JAJA 11 presne vie, čo sa mužom páči a čo sa mužom nepáči. Ale my sme tie, čo pokorne a bez výčitiek prijímame všetky názory. Aj keď sme fajčili, stali sme sa manželkami, matkami, priateľkami. My vieme, že sú aj príjemnejšie vône, ako tie po nikotíne, že ani nejaké to kilo navyše nám neuberá na pôvabe, a môžeme mať aj iné prednosti ako nefajčiarky, ktorým potichu závidíme.Krutý biznis a honba za mamonom priniesli aj zlo. Alkohol, nikotín, drogy, stávky, hracie automaty, ktoré často vyhrávajú v súboji s ľudskou slabosťou. Závislosť je diagnóza, strašná a plošne sa rozmáhajúca ako mor.Treba si ju jednoznačne uvedomiť a postaviť sa jej zoči-voči. Liečia ju psychiatri, psychológovia a je celosvetová. Teda je vážna. Treba sa s ňou zoznamovať, bojovať proti nej. A my to robíme aj touto formou. Ste zlaté, ak to tak vnímate, ste obetavé, ak nás podporujete a ste akčné, ak nám aj vyčítate. Hlavne, že ste ! V ď a k a !
Elena Navrátilová
16.08.06,16:52
Ja sa priznám, dobrovoľne. Prestala som fajčiť sama pre seba a pre moje dcéry. Hlavne pre seba. Fajčiť sa dá aj mimo bytu, ale isto nie preto,aby som sa niekomu páčila. Práve ak mi niekto bude vyčítať a vyčítať, tak budem naprotiveň robiť to, čo sama nechcem, ale len preto aby som to robila, resp. nerobila lebo to chcem JA. Tu je veľmi dôležitý práve moment vnútorného presvedčenia. Ja sa snažím, dodať práve to presvedčovanie, uvedomiť si musí každý. Práve preto sú anjelikovia, čertíci. Každý má svoj význam. Podľa potreby aj zmutovaný. To je náhodou strašne milé. Veď keď sa pozrieme na ktorúkoľvek stranu už nič nie je také ako bolo kedysi. Však je to v rôznych témach aj na porade. Napr. melta. No tak prečo nie anjelik s rožkom na hlave a čertík so svätožiarou. Veď je to v rámci humoru a toho je v živote skutočne pomenej,ako by ho ľudia potrebovali, alebo sa mýlim? Aj to patrí medzi ľudské vlastnosti.;) :p
Eulalia
16.08.06,17:16
Elenka, vďaka za povzbudzujúce slová. Práve sa chystám na večeru s priateľmi a budem sa snažiť odolať. Síce aj preto, že väčšina z nich sú nefajčiari, ale aj pre S E B A. (Možno chcem väčší kúsok tej svätožiary...)
Elena Navrátilová
16.08.06,17:18
Držím palce. :p ;)
lenkak
16.08.06,17:41
netreba sa vzdávať
kukučka
16.08.06,18:34
Moja kamarátka chcela zabrániť deťom aby začali fajčiť tak, že im kontrolovala každý halier a cigarety mala spočítané, mala dokonca spočítané aj zápalky! Fajčia dodnes, aj ona, hoci bola v Martine 2x.
Ja som hovorievala, nemám právo deťom zakazovať to, čo sama robím. :mee:
Moje deti nefajčia / jedna dcéra fajčila a po silnom záchvate kašľa okamžite prestala /.
lenkak
16.08.06,18:45
Mne rodičia ani zakazovať nemuseli, ale na mojich súrodencov nič nezabralo. A fajčievali z frajeriny. Sestru to nechytilo, brat frajčil aj tak.
Danila
16.08.06,18:49
Moja kamarátka chcela zabrániť deťom aby začali fajčiť tak, že im kontrolovala každý halier a cigarety mala spočítané, mala dokonca spočítané aj zápalky! Fajčia dodnes, aj ona, hoci bola v Martine 2x.
Ja som hovorievala, nemám právo deťom zakazovať to, čo sama robím. :mee:
Moje deti nefajčia / jedna dcéra fajčila a po silnom záchvate kašľa okamžite prestala /.Ja som tiež nezakazovala a fajčia. Idú ma čerti uchytiť, ale držím jazyk za zubami. Presne však viem, že urobím všetko preto, aby moje vnúčatá to svinstvo nikdy nezobrali ani do rúk, ani do úst. Do posledného môjho dychu.
sea
16.08.06,21:20
Všetko je to o tom že si človek musí uvedomiť či je fajčiar alebo nefajčiar. Keď si "poviete" že ste nefajčiar tak prestanete zo dňa na deň, ináč nie. A ešte niečo - fajčenie ani nie je o fajčení, 90% fajčiarov je schopných po druhom šľuku cigaretu zahasiť - mám pravdu ? Je to o tom ako si vyberiete krabičku "svojej" značky akým štýlom si ju vytiahnete ako poklepete, príp. obliznete, ako si ju dáte medzi pery, ako a čím si ju zapálite a ako ten dym vypustíte ... no a po tomto obrade - na ktorom ste závislé - ste zase po chvíli schopné znovu siahnuť po krabičke ... a zase ten istý obrad, mám pravdu ?
Danila
17.08.06,06:10
Všetko je to o tom že si človek musí uvedomiť či je fajčiar alebo nefajčiar. Keď si "poviete" že ste nefajčiar tak prestanete zo dňa na deň, ináč nie. A ešte niečo - fajčenie ani nie je o fajčení, 90% fajčiarov je schopných po druhom šľuku cigaretu zahasiť - mám pravdu ? Je to o tom ako si vyberiete krabičku "svojej" značky akým štýlom si ju vytiahnete ako poklepete, príp. obliznete, ako si ju dáte medzi pery, ako a čím si ju zapálite a ako ten dym vypustíte ... no a po tomto obrade - na ktorom ste závislé - ste zase po chvíli schopné znovu siahnuť po krabičke ... a zase ten istý obrad, mám pravdu ?Nech to čítam ako čítam........ som ja asi natvrdnutá...........????
Eulalia
17.08.06,07:09
Nech to čítam ako čítam........ som ja asi natvrdnutá...........????

Danilka, vôbec nie, ale niečo na tom asi je. Rozhodne nie na 100%, ale ten rituál, keď si zapaľuješ cigaretu - najmä pri kávičke - to má skutočne niečo do seba.
A včera som bola tak napol čert - napol anjel, ale svätožiara bola väčšia ako rožky:D:D
Elena Navrátilová
17.08.06,07:17
Chválim, chválim. Som aj myslela, že či sa priznáš. Tak fajn. Len neviem či si mám dať inzerát, aby niekto takých smajlíkov vymyslel. Keby som mala aspoň také zmutované obrázky, alebo talent na kreslenie. Ja mám talent asi len na somariny. Ale zase je so mnou veselo. Tiež asi zmutovaný anjelik alebo čertík. No čo už so mnou, no nie? A k tým mutáciám nepotrebujem ani cigaretu.:D ;)
cactus
18.08.06,08:09
Ešte na margo výrok exministra Zajaca, ktorý sa mi veľmi rátal:

Fajčenie je väčšia blbosť, ako milovať sa postojačky v posteli.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
kukučka
18.08.06,08:21
Myslíš takého?
Elena Navrátilová
18.08.06,10:34
Tento je super krásny. Ale chýba mu aspoň jeden rožtek. Malililinký rožtek by sa zišiel.:p ;)
Eulalia
18.08.06,11:22
Tento je super krásny. Ale chýba mu aspoň jeden rožtek. Malililinký rožtek by sa zišiel.:p ;)

Je krásny, toho by ste mali udeľovať nám - skúšajúcim odučiť sa fajčiť za úspechy. Keby ste mu primaľovali rožtek, už by nebol taký krásny.:)
Elena Navrátilová
18.08.06,14:57
Ale on môže mať rožtek v ruke. Taký na papanie, akože hladný, nie?
Eulalia
18.08.06,15:27
Ale on môže mať rožtek v ruke. Taký na papanie, akože hladný, nie? No, to by už išlo. Vieš, je taký krásny, že tak som si vždy, ešte ako malé decko, predstavovala anjelov strážnych. A zrazu by mal mať čertovský rožtek, no to by mi bolo asi takto :mee: Ja viem, že sú to len predstavy, ale nechaj ho ako odmenu, to mu viac pristane. Súhlasíš?;)

P.S. Ako tak pozerám spätne niektoré príspevky, myslím, že sa rýchlo nájde niekto, kto nám sem prilepí aj nejakého zmutovaného, ktorého nám nebude ľúto, alebo nejakého správneho čertíka:D:D:D;)
Elena Navrátilová
18.08.06,15:30
Jasná vec, ale s tým rožtekom by mohol byť. Akože miesto cigaretky. Už len komu ho našikovno venovať ako prvej?:p ;) Aj ja ho mám uloženého medzi obrázkami.
Eulalia
18.08.06,15:35
Aj ja som ho už uložila. Len škoda, že zatiaľ nie som adeptom na jeho udelenie...
Danila
18.08.06,17:00
Ešte na margo výrok exministra Zajaca, ktorý sa mi veľmi rátal:

Fajčenie je väčšia blbosť, ako milovať sa postojačky v posteli.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :DNo tak toto sa fakt môže podobať len na Zajaca. Chcela by som ho vidieť stáť na posteli. A ešte k tomu pri milovaní. A či prestal fajčiť, to je vo hviezdach. Táraniny a táraniny, niečo ako jeho reformy.
Elena Navrátilová
18.08.06,17:06
Ja mňa napadla kedysi takáto myšlienka: keby boli poľné zajace hmotnosťou rovnaké ako bývalý p. minister Zajac, isto by sme ani svinky nechovali a kravičky na mäso. Lovili by sme poľné zajace. Ale to by teda museli byť oká a pasce, však?:D
cactus
20.08.06,10:49
Mám sesternicu, ktorá fajčí tak dve až štyri na deň. Cez víkend nefajčí vôbec. Pre ňu nie je žiadny problém prestač fajčiť, ale fajčíť. Vôbec si nekladie otázku či fajčiť alebo nefajčiť.
A tiež jeden môj známy v rámci sebazapieranie, pretože je veriacim katolíkom, nefačí celé obdobie pôstu. Čiže styri týždne. A to vôbec. A na Veľkú noc si kľudne zapáli akoby nič. Nechápem to. Ale to fakt.

Ale nie to som chcela týmto povedať, ale to, že odvykacie fajčiarky by si mali povedať, že na začiatok by nemali fajčiť aspoň cez víkend alebo cez celý pôst.

A veľmi som zvedavá, ktorá prvá zahlási, že prestala. A mala by to potom denne zverejňovať a chváliť sa, aby sa to dozvedelo čo najviac ľudí, aby potom mala zodpovednosť to ozaj dodržať, aby sa nemusela hanbiť.

Prajem, ale ozaj prajem, veľa zdaru.
Danila
20.08.06,13:25
Milá Gabriela, ako vidíš máme veľkú zodpovednosť pred Vami všetkými, a tak radšej nič nehlásime, aby sme sa nemuseli hanbiť. Mne to jednoducho - prestať absolútne ešte nevyšlo. Je to verejné priznanie. Nehanbím sa však
zverejniť ho, lebo aj obmedzenie, ktoré som dosiahla, bolo pre mňa prínosom.
Či dokážem viac, to dnes nemôžem povedať. Snažím sa však zo všetkých síl udržať dosiahnuté skóre 20:2.
lenkak
20.08.06,16:24
Kráááááááááááásne skóre, taká potešiteľná správa pre dnešok.
cactus
21.08.06,04:52
Aj tvoje dosiahnuté skóre je určité víťazstvo, na ktoré môžeš byť pyšná ak ho dodržíš a ešte vylepšíš.
Danila
21.08.06,06:05
Aj tvoje dosiahnuté skóre je určité víťazstvo, na ktoré môžeš byť pyšná ak ho dodržíš a ešte vylepšíš.Prepánajána, ja som taká šťastná z môjho skóre, že na Poradu, Poraďáčky a- kov nedám dopustiť, aj keď občas ma niektorý príspevok tak vytočí, že mám s tým čo robiť, aby som nezbehla k popolníku. Ale o tom sú tie dve moje, tie si rezervujem práve do nepohody. A keď nie je nepohoda, skóre je lepšie. Som fakt veľmi, veľmi rada. A ste strašne zlaté a kolegiálne, že ste ochotné stratiť pre nás - neporiadnice, čas na diskusiu a podporu.
Eulalia
21.08.06,09:00
No, pretože vraj všade musí byť rovnováha, tak na rozdiel od Danilky, ja sa musím priznať, že som bola cez víkend jednoznačne čertisko s dvoma poriadnymi rohami. Vzala som si domov robotu a nemal ma kto kontrolovať, koľko ich z tej krabičky vyťahujem....:mad: :mad: :mad:
Danilka, gratulujem Ti, si na tom s pevnou vôľou jednoznačne lepšie ako ja:mee: :mee: :mee:
Danila
21.08.06,09:58
No, pretože vraj všade musí byť rovnováha, tak na rozdiel od Danilky, ja sa musím priznať, že som bola cez víkend jednoznačne čertisko s dvoma poriadnymi rohami. Vzala som si domov robotu a nemal ma kto kontrolovať, koľko ich z tej krabičky vyťahujem....:mad: :mad: :mad:
Danilka, gratulujem Ti, si na tom s pevnou vôľou jednoznačne lepšie ako ja:mee: :mee: :mee:No, neviem, neviem, keby som musela mať doma robotu... Ja som mala lehárko na Porade. Ale je fakt, že som musela zmeniť aj životný štýl, ak som nechcela prepadnúť tomu, o čom tu píšeš. Jednoducho ide aj to. Aspoň mne. Preto som taká hrdinka.
Elena Navrátilová
21.08.06,14:21
Hrdinky ste pre mňa všetky. Mám na tieto predchádzajúce príspevky tiež jedno moje príslovie: prestať nie je ťažké, ale vydržať.:p ;) Takže vydržať! Úprimne Vám to prajem, lebo si to všetky zaslúžite.:)
lenkak
21.08.06,15:30
Stále sme tu s Vami....
kukučka
21.08.06,15:35
Prepánajána, ja som taká šťastná z môjho skóre, že na Poradu, Poraďáčky a- kov nedám dopustiť, aj keď občas ma niektorý príspevok tak vytočí, že mám s tým čo robiť, aby som nezbehla k popolníku. Ale o tom sú tie dve moje, tie si rezervujem práve do nepohody. A keď nie je nepohoda, skóre je lepšie. Som fakt veľmi, veľmi rada. A ste strašne zlaté a kolegiálne, že ste ochotné stratiť pre nás - neporiadnice, čas na diskusiu a podporu.

Opováž sa! :D Prečo sa dáš vytočiť? Veď odpíš na ten príspevok svoj názor a uľaví sa Ti.
Elena Navrátilová
21.08.06,17:07
Veď nás tu nakúka dosť, nie? A všetky podporujeme v ich snahe. Vianoce predsa tiež nie sú každý deň. Ale ja skoro každý.:D Takže hocikedy nakuknúť nie je problém. ;)
kukučka
21.08.06,17:19
Danila pre Teba :)
/ Viete, že je problém nájsť nejakého anjela? Skúste gúgliť ;) /
lenkak
21.08.06,17:39
tak aj ja pripojím anjelika
karol.za
21.08.06,17:53
ahojte
moje skoré je : neviem : 0
ale pre tých čo vyhrávajú,alebo skóre znižujú pripájam aj ja anjelicu,klik na obrázok
s pozdravom karol
:):):):):)
anjelica je požičaná od priateľky z porady,dúfam že sa nedude hnevať
Zita5
21.08.06,19:18
Vy viete ako ma dotiahnúť do tejto témy;) ....hoci sa to veľmi sem nehodí ....ale prikladám Vám jeden prekrásny obrázok .......
Zita5
21.08.06,19:30
Ale ja si priradím smajlíka;) ......pretože , neprestala som fajčiť , ale som na zníženej dávke do 5 ks ..........denne,niekedy aj menej .

Neviem každý má na to svoj názor , ale po jednej plodnej debate......sme dospeli k názoru , že dlhoročný fajčiar ani nemôže zo dňa na deň prestať fajčiť .....pre telo je to šok ......viem že sa to veľa abstinujúcim fajčiarom podarilo , ale ja sa pridržiavam postupného znižovania .....a u mňa osobne to zníženie počtu cigariet ,bolo veľmi veľmi citeľné .:)
lenkak
21.08.06,19:34
Už len to, že si rázne znížila počet dennej dávky cigariet, je pre Teba veľký výkon a úspech.
Zita5
21.08.06,19:38
Už len to, že si rázne znížila počet dennej dávky cigariet, je pre Teba veľký výkon a úspech.

Lenka ďakujem:) ......pociťujem tú zmenu a to veľmi ....ale ja sa musím s tým vysporiadať ....iné mi nezostáva .;)
lenkak
21.08.06,19:47
Zitka ty to zvládneš, už len tým, že chceš. Príde aj čas, že nebudeš potrebovať žiadnu cigaretu.
korela
21.08.06,21:39
Ale ja si priradím smajlíka;) ......pretože , neprestala som fajčiť , ale som na zníženej dávke do 5 ks ..........denne,niekedy aj menej .

Neviem každý má na to svoj názor , ale po jednej plodnej debate......sme dospeli k názoru , že dlhoročný fajčiar ani nemôže zo dňa na deň prestať fajčiť .....pre telo je to šok ......viem že sa to veľa abstinujúcim fajčiarom podarilo , ale ja sa pridržiavam postupného znižovania .....a u mňa osobne to zníženie počtu cigariet ,bolo veľmi veľmi citeľné .:)

Najprv zablahoželám Zitke 5 k úspešnému zníženiu.
.
Môj otec prestal fajčiť zo dňa na deň z príležitosti môjho narodenia. Nebola som pritom prvé dieťa. V tej dobe fajčil 50 cigariet denne. Bez filtra. Mal však mimoriadne pevnú vôľu, ktorá sa prejavila neskôr aj pri zvládaní jeho ťažkej dg.
Premohol vyrieknutý ortieľ lekárov takmer o dve desiatky rokov.
.
Ja som bola niekoľko rokov taká zvláštna fajčiarka. Fajčila som iba od jari do neskorej jesene, pokiaľ som mohla chodiť fajčiť do záhrady. V zime mi bola vonku zima, a jednak mi ani fajčenie nechutilo. S vôňou jari však prichádzala i chuť na cigarety. Pred dvomi rokmi som prestala fajčiť z prostého dôvodu, aj keď to nebolo jednoduché. Zrazu som sa zahanbila pred vlastnými deťmi, ktoré ma od fajčenia už nejaký čas odrádzali. A možno tiež pocit zodpovednosti k nim. Ale pocit hanby bol určite väčší.
Danila
21.08.06,21:53
Opováž sa! :D Prečo sa dáš vytočiť? Veď odpíš na ten príspevok svoj názor a uľaví sa Ti.Raz som to skúsila, a nemalo to konca-kraja. Nestáva sa mi to mimoodborných tém, to len tak pre doplnenie.
Eulalia
22.08.06,06:20
Ale ja si priradím smajlíka;) ......pretože , neprestala som fajčiť , ale som na zníženej dávke do 5 ks ..........denne,niekedy aj menej .

Neviem každý má na to svoj názor , ale po jednej plodnej debate......sme dospeli k názoru , že dlhoročný fajčiar ani nemôže zo dňa na deň prestať fajčiť .....pre telo je to šok ......viem že sa to veľa abstinujúcim fajčiarom podarilo , ale ja sa pridržiavam postupného znižovania .....a u mňa osobne to zníženie počtu cigariet ,bolo veľmi veľmi citeľné .:)

Zitka, keď si si priradila smajlíka - a oprávnene - čo tam robí ten čertík? Ten je pre mňa?;):p
Zita5
22.08.06,06:21
Veď práve, Evka čertík patrí mne .........;)
Eulalia
22.08.06,06:24
P.S. A pre všetkých, čo sem pripájajú tých krásnych anjelikov - viem, že som ešte na toto ocenenie s počtom cigariet nedorástla, ale dovolila som si ich stiahnuť do svojho PC, lebo sú všetky nádherné. Tak ma budú aspoň ochraňovať a brániť pred mojou slabou vôľou.
Vďaka.
Eulalia
22.08.06,06:25
Veď práve, Evka čertík patrí mne .........;)

Hodíme si korunu, komu má patriť?:p
kukučka
22.08.06,19:11
nepobite sa :)
ondrejvla
22.08.06,20:51
Ale ja si priradím smajlíka;) ......pretože , neprestala som fajčiť , ale som na zníženej dávke do 5 ks ..........denne,niekedy aj menej .

Neviem každý má na to svoj názor , ale po jednej plodnej debate......sme dospeli k názoru , že dlhoročný fajčiar ani nemôže zo dňa na deň prestať fajčiť .....pre telo je to šok ......viem že sa to veľa abstinujúcim fajčiarom podarilo , ale ja sa pridržiavam postupného znižovania .....a u mňa osobne to zníženie počtu cigariet ,bolo veľmi veľmi citeľné .:)

Zitka,
verím, že keď sa vrátim z dovolenky, bude Tvoje skóre 20:0! Želám to nielen tebe ale všetkým abstinujúcim fajčiarom Porady. Ste skvelí, vydržte!
lenkak
22.08.06,21:23
Pre Vás .....
Zita5
22.08.06,21:41
Veľmi pekne Vám ďakujem a pevne verím ,že so mnou zdieľajú moje poďakovanie aj ostatné žienky , ktoré sa snažia bojovať voči našej nikotínovej závislosti :) ďakujem taktiež za podporu , ktorá sa nám od Vás dostáva a dodáva síl.:) :) :)
Elena Navrátilová
23.08.06,04:19
Pre Vás .....

Lenka úžasný obrázok. Naše bojovníčky si ho skutočne zaslúžia.
Elena Navrátilová
23.08.06,13:51
Ozaj a dnes sa kedy začne bilancovať? Ja stále hľadám smajlošíkov, ktorí by mi tu pasovali, ale keď už sú tu takí nádherní anjelikovia, že nemám šancu. Tak Vás aspoň takto povzbudzujem, aby ste sa pekne držkali. Odolávali a odolávali.
Danila
23.08.06,13:59
Júúúúúúúj, Elenka. Od včera, sediac na Porade, som mala neskutočne veľké zajačie úmysly. Vyzeralo by to asi takto: Porada dala - Porada vzala. Viem sa vyrovnať s čímkoľvek, ale rady v našom veku- ako, prečo, kedy, akým spôsobom-uf,uf, silná káva. Takže rekonštruujem svoje myslenie, podvedomie, úvahy o tom, či som nebola veľmi skoro idealista, a vlastne, čo povieš? Nad týmto by som sa asi nemala ani zamýšľať? Mne by si mohla jedného krásneho smajlíka poslať, veď ani nástrahy ma nezlomili, aj keď moja dvojka je už vyčerpaná, nebudem a nebudem a nebudem.......
Elena Navrátilová
23.08.06,14:34
Danilka moja zlatá, nikdy nie je neskoro! Na nič čo Ti prinesie do života lepšie a lepšie kvality nie je nikdy neskoro. Veď Ty sama veľmi dobre vieš, čo znamená, keď si si znížila o také množstvo vyfajčené cigarety. Takže by si už aj Ty vedela motivovať, prečo, ako...
Elena Navrátilová
23.08.06,14:35
Tak dievčence dúfam, že Vás je aspoň toľko ako tých anjelikov na zábere. Zitak, Danilka, Eulália, Cilka,.... Aj tie nemenované.:D :D :D
zuveska
23.08.06,15:12
Cez víkend bol u nás na návšteve 55 ročný priateľ, ktorý fajčil od svojich 13 rokov, v posledných rokoch už dve krabičky denne. Prvé čo som si všimla hneď pri jeho príchode, že už nevyzerá ako vysušená detva. Po chvíli z neho vyšlo, že už pol roka vôbec nefajčí. Začalo to v januári krátkou hospitalizáciou, kde bol pripútaný na lôžko a nemohol si predsa dovoliť zapáliť v posteli. Keď po troch dňoch vstal z postele, povedal si, že keď to vydržal tri dni, prečo by to nevydržal aj ďalej. No a vraj mu to nerobí žiadny problém, dokonca sa mu ani nesníva o cigaretách. Podobne končil s dlhoročným fajčením aj môj otec. Ten prestal fajčiť keď mal asi 45 rokov. Jednoducho si povedal že už nebude a prestal. Ale on sa priznal, že sa mu ešte pár rokov snívalo, že si pripaľuje cigaretku. Tak Vám všetkým prajem, aby vám to vydržalo. Hlavne pevnú vôľu. Vaše telo to isto ocení a verím, že aj vaša rodina, či priatelia.
Eulalia
23.08.06,16:04
No Elenka, keď si nás už takto menovito vyzvala - podávam hlásenie;)
som na polovičnej dávke, cez týždeň to v pohode vydržím, len minulý víkend som mala pracovný a to by si mi mohla dať len samých čertíkov od Zitky:mad:
Ale cez týždeň sa držím, nezvyšujem, v posledných dňoch idem ešte trochu viac dolu. Tak držte palce naďalej, je to pre mňa beh na dlhú trať.:mee:
A ďakujem za povzbudzovanie.:)
Danila
23.08.06,16:06
Zitka, myslíš, že to moje skóre 20:2 stojí za niečo? Alebo dreme ako kone zbytočne? Ako reálne vidíš to Vlastičkine skóre 20:0 ? Je to na nás pekná drsňáčka. A Cilka si myslí svoje.
lenkak
23.08.06,16:20
Tak hádam to už teraz nevzdáte?
Musíme byť občas aj trošku prísnejšie.
Cila
23.08.06,16:58
Zitka, myslíš, že to moje skóre 20:2 stojí za niečo? Alebo dreme ako kone zbytočne? Ako reálne vidíš to Vlastičkine skóre 20:0 ? Je to na nás pekná drsňáčka. A Cilka si myslí svoje.
Danilka, ja si myslím, že môžete byť na seba veľmi hrdé, ste vytrvalé, viete odolať pokušeniu a mňa to veľmi teší, že aspoň Vám sa darí. Ja pod 10 sa neviem dostať. Asi skúsim nemať doma cigu, ako poradila Elenka. Keď mám zásoby tak neodolám. Držím Vám palce ak sa polepším hneď sa pochválim. Zatiaľ som asi z Vás najhoršia, nie som vôbec nadšená zo seba. Ste skvelé!!!!!
Cila :( :mee: :confused: :D
kukučka
23.08.06,17:02
Evi, tentoraz pre teba. . . samozrejme aj pre ostatných :) :) :)
Zita5
23.08.06,17:25
Zitka, myslíš, že to moje skóre 20:2 stojí za niečo? Alebo dreme ako kone zbytočne? Ako reálne vidíš to Vlastičkine skóre 20:0 ? Je to na nás pekná drsňáčka. A Cilka si myslí svoje.


Danilka super skóre ....nevzdávaj to .Nedrieme zbytočne .:)
Danila
23.08.06,17:34
Danilka, ja si myslím, že môžete byť na seba veľmi hrdé, ste vytrvalé, viete odolať pokušeniu a mňa to veľmi teší, že aspoň Vám sa darí. Ja pod 10 sa neviem dostať. Asi skúsim nemať doma cigu, ako poradila Elenka. Keď mám zásoby tak neodolám. Držím Vám palce ak sa polepším hneď sa pochválim. Zatiaľ som asi z Vás najhoršia, nie som vôbec nadšená zo seba. Ste skvelé!!!!!
Cila :( :mee: :confused: :DTy si z nás najlepšia. Nebyť Teba a Tvojej témy, tak dnes sedím pri popolníku a čítam zákony a novely a iné sci -fi tam. Takto moja zlatá mám ako tak zregenerované pľúca, a poznanie, že keď sa chce, tak sa dá. Ale táto vojna nie je skončená. To sme prešli len prvou bitkou. Tebe vďačíme za naše pokroky, Teba stiahneme na našu stranu, nebojkaj !!!!!!! Čo myslíš, že by som si teraz nezapálila? Hm, radšej idem pozrieť prvý nečítaný. A Ty už konečne zahas, moja.
lenkak
23.08.06,17:36
Je krásne sledovať úspechy druhých. Len sa pekne držte, táto téma je tu len pre Vás...
Zita5
23.08.06,17:46
Danilka, ja si myslím, že môžete byť na seba veľmi hrdé, ste vytrvalé, viete odolať pokušeniu a mňa to veľmi teší, že aspoň Vám sa darí. Ja pod 10 sa neviem dostať. Asi skúsim nemať doma cigu, ako poradila Elenka. Keď mám zásoby tak neodolám. Držím Vám palce ak sa polepším hneď sa pochválim. Zatiaľ som asi z Vás najhoršia, nie som vôbec nadšená zo seba. Ste skvelé!!!!!
Cila :( :mee: :confused: :D



Cilka , nerob zásoby ....kúp si 10 ks krabičku a koniec, rozdeľ na dva dni ..........máš to vždy lepšie , ako keď budeš robiť zásoby ...tie potom priťahujú .:D A zober cigu vtedy , keď sa už nemôžeš premôcť ...len vtedy .;)

Ja tomu verím , že opäť znížiš počet .:)
kukučka
23.08.06,18:15
Bojujeme s vami, nevzdávajte sa ani ty Cilka. Nahraďte zlosť hrdosťou a budete bližšie k cieľu, vééľmi vám držíme palce. A miesto cigaretky ovocie, prečistiť a vymeniť krv. Melóny, slivky, hrozno. A ešte aj nových anjelíčkov mám pre vás :)
Elena Navrátilová
23.08.06,18:22
Super sa mi tu číta. Myslím, že nie som sama. Také oduševnenie ide z týchto príspevkov, že som presvedčená, že si každá nájde spôsob, ktorý najlepšie sedí. To je veľmi fajn. 17 držte sa. To je taký vek, že si každý určuje čo chce a čo nie. Má na to rovnaké právo ako každý iní. :D
Zita5
23.08.06,18:25
Elen nemáš byť náhodou v RbK?
Elena Navrátilová
23.08.06,18:25
Zitka, zajtra. Prídeš?
Zita5
23.08.06,18:28
Zitka, zajtra. Prídeš?


Ahá ...ja som myslela že dnes .....a preto sa čudujem , že si v téme :p čo tu tá Elenka robí ???????
Nie Elen, nebudem v RbK hoci veľmi rada by som Ťa spoznala .;)
Elena Navrátilová
24.08.06,05:20
Zitka tak to už potom spojím s mentosom a colou. Treba dať inzerát, že kto potrebuje omaľovať byt, resp. nejakú izbu. Návšteve by to bolo hádam ospravedlnené, nie?:D ;)
Eulalia
24.08.06,14:49
Zitka tak to už potom spojím s mentosom a colou. Treba dať inzerát, že kto potrebuje omaľovať byt, resp. nejakú izbu. Návšteve by to bolo hádam ospravedlnené, nie?:D ;)

Elenka, Zitka, čo takto spojiť Husacinu s colou, mentosom a stretnutím? To je asi najbližšia príležitosť, čo Vy na to? Cilka s Danilkou by sa mohli pochváliť svojim skóre, Betka by nám priniesla ďalších anjelikov a Lenka a spol. by nám fandili, aby sme si nezapálili ani po tej fajnovej husičke. Aký je Váš názor? Nezlákam Vás?;)
Danila
24.08.06,15:36
Pozri, čo tu vyvádzame. Vieš si predstaviť naše stretko v takejto zostave?
Uzavretá spoločnosť. Alebo Esplanáde?
abel
24.08.06,15:39
Do tejto témy nechodím, lebo nefajčím, nepijem, nepracujem ani iné neresti nemám, ale pri tomto obrázku som si na Vás spomenula.
http://video.google.com/videoplay?docid=-5330941790223116453
Zita5
24.08.06,15:46
Elen , čo je v tom obrázku ......ja ho neotvorím ....ak niečo zlé .....som slaboch , také nepozerám ....:) Ale pivko si s Tebou dám .:p
Tweety
24.08.06,15:49
Elen , čo je v tom obrázku ......ja ho neotvorím ....ak niečo zlé .....som slaboch , také nepozerám ....:) Ale pivko si s Tebou dám .:p Zitka, ten obrázok je pre fajčiarov smrteľne nebezpečný.:mee:
abel
24.08.06,15:52
Škoda, že ti to nejde otvoriť. Zamestnanci tam majú vymedzený priestor na fajčenie na balkóne a presne vo chvíli, keď tam chcel vstúpiť ďalší fajčiar, sa balkón odtrhol a spadol.
Ale to sa týka len tých zlých fajčiarov, ani jedného Poraďáka som tam nevidela.
Zita5
24.08.06,16:01
Zitka, ten obrázok je pre fajčiarov smrteľne nebezpečný.:mee:

Práve preto ho nechcem vidieť
Danila
24.08.06,16:05
Práve preto ho nechcem vidieťMne to nejde tiež otvoriť, počítač mám nejaký zblbnutý, nejde mi toho viac, ani smajlíkov sa nemôžem učiť používať, a tiež by som sa na to Zitka nepozrela. Tie obrázky o nás sú hrôzostrašné.
lenkak
24.08.06,16:13
mne to išlo ...
Zita5
24.08.06,16:16
Ja som to neskúšala .......a ani nechcem ........Elenka odpusť mi....:o
abel
24.08.06,16:17
Mne to nejde tiež otvoriť, počítač mám nejaký zblbnutý, nejde mi toho viac, ani smajlíkov sa nemôžem učiť používať, a tiež by som sa na to Zitka nepozrela. Tie obrázky o nás sú hrôzostrašné.
To znamená, že to, čo ušetríte na cigaretách, keď prestanete fajčiť, môžete investovať do nákupu výpočtovej techniky :rolleyes:
lenkak
24.08.06,16:18
A ja Vám sľubujem špéci školenie.
abel
24.08.06,16:18
Ja som to neskúšala .......a ani nechcem ........Elenka odpusť mi....:o
Zitka, ty, čo máš tých schodíkov do neba na rozdávanie, je už dávno všetko odpustené. mimotemy
Danila
24.08.06,16:33
Zitka, ty, čo máš tých schodíkov do neba na rozdávanie, je už dávno všetko odpustené. mimotemyA do pekla komu?
kukučka
24.08.06,16:37
ako prestať fajčiť? Začať niečo nové, napríklad:
Zita5
24.08.06,16:38
A ja Vám sľubujem špéci školenie.


Lenka aké .......prezraď......:)
lenkak
24.08.06,16:40
no o pc, ....
Danila
24.08.06,18:34
no o pc, ....Tak tam ja Lenka nemôžem. Na pc som totálne nulová. Ja len tak lážo-plážo. Kým by ste to dobrali, ja by som asi vymenila skóre.
lenkak
24.08.06,18:41
ale vieš, potom školení by si bola na PC 1*
Danila
24.08.06,18:47
ale vieš, potom školení by si bola na PC 1* Mám rada na Tebe to pozitívne myslenie.
Elena Navrátilová
24.08.06,18:47
Danilka nie si na PC nulová. Len niekedy je pochopené inak ako sa to povie. Ale to už poznajú všetky 17-nástky. Takže aj ja by som to školenie brala. Obrázok som otvorila kliknutím asi na to červené new. A teda som sa zľakla. Vôbec som nečakala také niečo. A ja som si myslela, že jasné fajčiari predsieň osve, zábava osve. Lebo to v spoločnosti tak býva. Fajčiaci po svojom relaxujú a ostatní tiež.
lenkak
24.08.06,18:49
Mám rada na Tebe to pozitívne myslenie.

maj ho aj ty, a bude tvoj svet o niečo ľahší...
Elena Navrátilová
24.08.06,18:53
Ja teda to pozitívne myslenie cítim od všetkých tu prispievajúcich. Veď keď sa aj nezadarí podľa vlastných predstáv, ešte nie je dôvod na negatívne myslenie. Aj ja tu chodím pozitívne pôsobiť. Cítite aj Vy?:D ;)
Danila
24.08.06,18:54
maj ho aj ty, a bude tvoj svet o niečo ľahší...Jééééjdanenko, keby som ja nemala pozitívne myslenie, už by som dávno voňala fialky zo spodu.
lenkak
24.08.06,18:55
Elenka
myslíš, že by si sem ináč prispievala?
Elena Navrátilová
24.08.06,19:07
Isto nie, veď píšem pozitívna energia. Skutočne keby som mohla, tak prestanem znovu fajčiť aj za tie ktorým sa nedarí tak ako by chceli. Lebo kde je vôľa, tam je cesta a oni vôľu majú. Len vydržať.:p ;)
lenkak
24.08.06,19:09
Ja všetkým držím palčeky, aby im to vyšlo a boli právom na seba spokojní a sršali hrdosťou, že pre seba niečo dokázali urobiť.
Eulalia
25.08.06,06:26
Pozri, čo tu vyvádzame. Vieš si predstaviť naše stretko v takejto zostave?
Uzavretá spoločnosť. Alebo Esplanáde?

No veď práve, na husacine bude uzavretá spoločnosť, môžeme vyvádzať ďalej :D:p:D:p:D:p
účtovník 007
25.08.06,07:10
Ja nemám problém ako prestať fjčiť, nakoľko nefajčím, ale pozorujem túto tému už dlhšie a moc sa mi páči podpora a pocit spolupatričnosti všetkých prispievateľov. Priložím skúsenosť z našej rodiny.Nakoľko môj švagor fajčil ako "tur" a švagriná si nemohla s ním dať rady, začala praktizovať systém-koľko ty, toľko ja. Dávala si pozor koľko škatuliek si kúpi jej muž a po každej škatuľke odložila adekvátnu sumu bokom. Na konci každého mesiaca zobrala manžela do obchodu na veľký rodinný nákup a teatrálne si pri ňom nakúpila za odložené peniaze kozmetiku, oblečenie......Vydržala to takto robiť 3/4 roka. Mali ste vidieť švagrov výraz tváre:eek: :eek: . Niekedy keď sme prišli na návštevu, tak sa hádali, lebo nebolo peňazí na základné potraviny. Ale švagriná sa nedala a vytrvalo pokračovala v začatom zápase. Nezabudnem na pamätnú vetu od švagrinej:"Počuj nechceš krém, ja už si hubu natieram 100 x denne a stále nemôžem minúť všetko čo som si nakúpila."
V každom zápase treba najskôr chcieť a potom mať pevnú vôľu.Švagor nechcel, preto ju nepotreboval. No a švagriná chcela,:D ale nemala pevnú vôľu:D a po roku rezignovala.
:) Preto držím palce všetkým ktorí chcú, aby mali k tomu chceniu aj pevnej vôle za vagón.


PS::D Keby ste ľudkovia vedeli, že pracujem vo firme, ktorá distribuuje tabakové výrobky a z takých "závislákov" žijeme.....:D :eek:
Danila
25.08.06,07:41
Ja nemám problém ako prestať fjčiť, nakoľko nefajčím, ale pozorujem túto tému už dlhšie a moc sa mi páči podpora a pocit spolupatričnosti všetkých prispievateľov. Priložím skúsenosť z našej rodiny.Nakoľko môj švagor fajčil ako "tur" a švagriná si nemohla s ním dať rady, začala praktizovať systém-koľko ty, toľko ja. Dávala si pozor koľko škatuliek si kúpi jej muž a po každej škatuľke odložila adekvátnu sumu bokom. Na konci každého mesiaca zobrala manžela do obchodu na veľký rodinný nákup a teatrálne si pri ňom nakúpila za odložené peniaze kozmetiku, oblečenie......Vydržala to takto robiť 3/4 roka. Mali ste vidieť švagrov výraz tváre:eek: :eek: . Niekedy keď sme prišli na návštevu, tak sa hádali, lebo nebolo peňazí na základné potraviny. Ale švagriná sa nedala a vytrvalo pokračovala v začatom zápase. Nezabudnem na pamätnú vetu od švagrinej:"Počuj nechceš krém, ja už si hubu natieram 100 x denne a stále nemôžem minúť všetko čo som si nakúpila."
V každom zápase treba najskôr chcieť a potom mať pevnú vôľu.Švagor nechcel, preto ju nepotreboval. No a švagriná chcela,:D ale nemala pevnú vôľu:D a po roku rezignovala.
:) Preto držím palce všetkým ktorí chcú, aby mali k tomu chceniu aj pevnej vôle za vagón.


PS::D Keby ste ľudkovia vedeli, že pracujem vo firme, ktorá distribuuje tabakové výrobky a z takých "závislákov" žijeme.....:D :eek:Slúži Ti ku cti, že napriek tomu si na našej strane. Veľmi si to vážim a tak patríš medzi tých, ktorým patrí za našu podporu veľká, preveľká vďaka.
lenkak
25.08.06,10:10
ja keď už mám v rukách faktúru od cigariet, tak len :eek: a poviem si: " To ani pravda nie je, zase cigarety, tí ľudia čo s nimi robia?"
Držím palčeky.
Eulalia
25.08.06,11:14
ja keď už mám v rukách faktúru od cigariet, tak len :eek: a poviem si: " To ani pravda nie je, zase cigarety, tí ľudia čo s nimi robia?"
Držím palčeky.

Lenka, ako to, že nevieš čo s nimi robíme? :confused: Veď sme tu už popísali celé litánie, ako sa ich snažíme zbaviť.:D:p
Elena Navrátilová
25.08.06,14:39
No ale nie že teraz Vás prepadne "ľútosť" nad pracovníkmi v tabakovom priemysle. Sa mi vidíte také citlivé, to radšej pozerajte video o padajúcom balkóniku. Aj v tabakovom priemysle sa dá vymyslieť náhradný výrobný program. Aj odvykajúci fajčiari si vedia nájsť náhradu za fajčenie. Takže sa nevzdávajte. :D
lenkak
25.08.06,17:26
Lenka, ako to, že nevieš čo s nimi robíme? :confused: Veď sme tu už popísali celé litánie, ako sa ich snažíme zbaviť.:D:p

ale ja som myslela na to množstvo. :D
A pekne sa snažte obmedzovať aj naďalej.
Danila
25.08.06,19:10
Nielenže som obmedzila cigarety, ale čím ďalej tým menej mám na uchu telefón, lebo to je podobný hltač peňazí. Keď počujem o ich nehoráznych ziskoch, tak sa mi ježia vlasy. Toto sú osobne pre mňa veľmi podnetné príspevky, ktoré mi pripomínajú moju blbosť. Raz mi môj nebohý otec, keď prišiel na to , že fajčím povedal veľmi múdru vetu : Keby si tak vysoko vyskočila, aká si za to fajčenie h l ú p a, tak nikdy na zem nedopadneš.
Preboha, dúfam, že mi tu neudelíte súhlas.
Danila
26.08.06,08:16
Alda, udeľujem Ti bodík. Ja som vedela, že sa nesklamem.
Elena Navrátilová
26.08.06,09:03
Danilka, tá veta od ocka nemá chybu. A vidíš, je to presne tak, keď chceme sme slepí, hluchí. Na zmeny sa musí každý v prvom rade odhodlať. Potom to už ide oveľa lepšie.
kukučka
26.08.06,21:36
No ale nie že teraz Vás prepadne "ľútosť" nad pracovníkmi v tabakovom priemysle. Sa mi vidíte také citlivé, to radšej pozerajte video o padajúcom balkóniku. Aj v tabakovom priemysle sa dá vymyslieť náhradný výrobný program. Aj odvykajúci fajčiari si vedia nájsť náhradu za fajčenie. Takže sa nevzdávajte. :D

ha-ha, vieš akú tí mali vysokú životnú úroveň a odstupné? O takej sa ti ani nesníva . . .
Našu ulicu volajú Spartová, hádaj, prečo asi?
Danila
27.08.06,07:27
ha-ha, vieš akú tí mali vysokú životnú úroveň a odstupné? O takej sa ti ani nesníva . . .
Našu ulicu volajú Spartová, hádaj, prečo asi?No toto keď čítam, ide ma roztrhnúť.
Elena Navrátilová
27.08.06,08:04
Dúfam, že to každého motivuje tým správnym smerom. Danilka dobre som našla? Sú akurát výstižné?;)
stela5
27.08.06,08:38
ahojte baby tak ako vám to ide? tiež som fajčiarka a mám len 29 rokov, tiež som dokázala prestať fajčiť len v tehotenstve ale pri krste malej ma ponúkli s cigaretkou a už to šlo.Jedno čo mi vadí baby je to ,že chlapi vedia skoncovať
s fajčením zo dna na den.Napr. moj muž.Nastúpil do firmy kde chlapi nefajčili a prestal fajčiť.Ja som nastúpila do firmy kde nikto nefajčil a naučila som všetkých.Je pravda že obmedzujem už len 2 cigar.na den.Držím všetkým palce lebo je to drina.Inak vraj pomáha autosugescia, vyskúšala to aj Wanda Hrycová /dcéra Andyho Hryca/ .Vraj pred spaním treba sa ukludniť a hovoriť si že cigar.sú smrad,špina vôbec mi nechutia.Vraj to treba opakovať každý deň.Wanda vydržala 3 dni a nefajčila vraj sa jej to dokonca hnusilo.Ja som to naskúšala.......zatiaľ.
Danila
27.08.06,08:57
ahojte baby tak ako vám to ide? tiež som fajčiarka a mám len 29 rokov, tiež som dokázala prestať fajčiť len v tehotenstve ale pri krste malej ma ponúkli s cigaretkou a už to šlo.Jedno čo mi vadí baby je to ,že chlapi vedia skoncovať
s fajčením zo dna na den.Napr. moj muž.Nastúpil do firmy kde chlapi nefajčili a prestal fajčiť.Ja som nastúpila do firmy kde nikto nefajčil a naučila som všetkých.Je pravda že obmedzujem už len 2 cigar.na den.Držím všetkým palce lebo je to drina.Inak vraj pomáha autosugescia, vyskúšala to aj Wanda Hrycová /dcéra Andyho Hryca/ .Vraj pred spaním treba sa ukludniť a hovoriť si že cigar.sú smrad,špina vôbec mi nechutia.Vraj to treba opakovať každý deň.Wanda vydržala 3 dni a nefajčila vraj sa jej to dokonca hnusilo.Ja som to naskúšala.......zatiaľ.No, no,no, baby vedia prestať rovnako ako chlapi. Najhoršie je, že vždy keď ma vytáča, ako on jednoducho prestal, mám sto chutí si zapáliť. A vtedy si nezapáliť, je autosugescia, že preboha, len si kvôli nemu nezapál a nenič zdravie. Táto sugescia mi ide lepšie.
Elena Navrátilová
27.08.06,17:15
Pozrite čo som si požičala ako fajčiarika poraďáčika. Vyzerá, že tiež uvažuje na autosugescii. Prestať, nefajčiť, alebo čo už.
kukučka
27.08.06,18:03
Danila :D :D :D aby ti to odhodlanie vydržalo, aj vám všetkým, polievajte ho, klikni
Eulalia
28.08.06,07:04
Ozývam sa po víkende a želam Vám všetkým pekný - a našťastie aj krátky - týždeň. Elenka, Betka, vyberáte pekné obrázky, len keď sa na ne pozriem, neviem, či je to už to "ocenenie" alebo odstrašenie, alebo povzbudenie:p
Rýchlo, šup sem s nejakým čertíkom:mad:
Elena Navrátilová
28.08.06,11:03
Evka, ale už keď si sama pýtaš čertíka, tak neviem. Deti keď si pýtajú trest, už býva po výchove. Dáme červené nonono?;)
Velettka
28.08.06,11:19
Ahojte, ja som fajčila asi 8 rokov ... a posledne 2 s toho pomaly 2 škatuľky dene ( mala som 2 práce, sekretárka a po nociach barmanka - a v bare som sa pri práci rozkúrila poriadne,ked som scela vydržať nezaspať od unavy) ... ale potom somsa prestahovala, zmenila zamestnanie a povedala som si ze skoncim a odvtedy som si nezapalila uz 2 roky :) Takze baby DÁ SA TO !!! .... akurát človek priberie, ale kašlať na to .... aj tak sme stále pekné, aj ke´d máme kilečká navyše :D ... takže všetkým ktoré sa pokúšate pretsať držím palce. Ja napríklad by som si už nezapálila, hrozne mi to smrdí! ... ani v bare ked obcas sedime spartiou pri pifku, nemam chut si zapalit :) Je to super pocit :) Tak ešte raz VEĽA ZDARU baby! :)
katkaj
28.08.06,11:24
Môj ocino má také heslo že "všetko sa dá keď sa chce". :) A vy sa chcete zbaviť cigariet. Aj keď to možno niekedy ide pomalšie ale dokážete to.
Všetci Vám držíme palce a sme pri Vás :):):)
Eulalia
28.08.06,11:45
Evka, ale už keď si sama pýtaš čertíka, tak neviem. Deti keď si pýtajú trest, už býva po výchove. Dáme červené nonono?;)

Elenka, bohužiaľ, za včerajšok veru treba nonono! Cez týždeň som dobrá, ale cez víkend mi chýba Vaše povzbudzovanie. Budem si musieť vytlačiť nejakého farebného čertíka a vycapiť ho na kredenc, aby som nezabúdala.
Eulalia
28.08.06,11:49
A ešte k tým kilečkám navyše - už teraz ich mám dosť a čo potom? Ako sa ich zbavím? Aj keď kamarátka ma utešuje, že vôbec nie sme tlsté, že sme len "priestorovo výrazné ženy".:) Pekný výraz, však? Páči sa mi, takže odteraz som už len priestorovo výrazná žena, žiadna moletka a už vôbec nie tlstá.:cool:
Elena Navrátilová
28.08.06,11:56
Evka, ja som v dosahu aj cez víkend. Iba keby dačo sa niekde poflakujem, tak som mimo. Kľudne Ti pošlem ss-kou aj iné kontakty na mňa. A v konečnom dôsledku: len veľká r.., vie očariť.:D Ale ten nikotínový zápach asi nikoho.:p ;)
Velettka
28.08.06,12:17
ja som ich mala tiež dosť predtym, ale ako som ešte pribrala, tak mam este viacej :) ... ale nejak extremne mi to nevadi .. mam 164cm/80kg .. a som pjekna priestorovo vyrazna zena :D ....nezaoberam sa takymito vecami, su dolzitejsie veci, ako horekovat nad kileckami navyse .. a manzelovi sa pacim stale :D netreba sa bat, prestat fajcit je dolezitejsie, ako sa bat par kil navyse :)


A ešte k tým kilečkám navyše - už teraz ich mám dosť a čo potom? Ako sa ich zbavím? Aj keď kamarátka ma utešuje, že vôbec nie sme tlsté, že sme len "priestorovo výrazné ženy".:) Pekný výraz, však? Páči sa mi, takže odteraz som už len priestorovo výrazná žena, žiadna moletka a už vôbec nie tlstá.:cool:
Elena Navrátilová
28.08.06,15:30
Elenka, bohužiaľ, za včerajšok veru treba nonono! Cez týždeň som dobrá, ale cez víkend mi chýba Vaše povzbudzovanie. Budem si musieť vytlačiť nejakého farebného čertíka a vycapiť ho na kredenc, aby som nezabúdala.

Evka, otáčaj kalendár tak, aby si vždy preskočila víkendíky. Víkendíky sú dobré na oddych, veget. Nie fajkovať. A ešte prekračovať normy. Buď rada, že skončila doba stalinizmu. To keby si vtedy prekračovala normy, neviem, neviem.
lenkak
28.08.06,15:46
sme tu pre Vás aj cez víkend. Ja aspoň určite. Stačí sa ozvať, trebárs aj cez SS, tak ako píše Elenka.
Danila
28.08.06,20:12
Dievčence, nečkalo sa vám dnes? Zvádzala som tuhý boj s nikotínom. A tak keď som siahla po prvej - pohodička. Bola som v norme. Pri druhej už som vedela, že je zle. Lebo do večera bolo ďaleko. A tak som v presvedčení, že to vzdám, siahla po tretej. Držala som ju v ruke a tak nahlas hovorím: Elenka, sory, dievčence, sory, som to ja ale blbec. Dala som ju nazad do krabičky. Tak pri štvrtom zopakovaní už som sa videla pri Cilke, ako dýmime. Zitkina varianta, že začnem s polovičkami sa mi tiež pozdávala. Ale keď už som viac špekulovala, prebehli mi hlavou všetky Vaše katastrofické scénare. Už aj klinčeky štípali ako divé a stále nič. A zatmelo sa mi pred očami - k r e m a tóóóóóórium. Uf. A tie súhlasy, kde som ich tak nechcela. Odvtedy sedím na Porade. A skóre som nezbabrala, ale mala som na mále. Toto je asi ten absťák. Dievčence, ktoré ste nikdy nezačali, preboha, nikdy to neskúste ani privoňať!!!!!!!!!!!!!!!.
kukučka
28.08.06,20:21
neboj, som tu, mám pohotovosť :D Ani nevieš, aká som rada, že si vydržala, paráda.
Beata
28.08.06,20:31
Danilka, ja som bola tuhá fajčiarka a opakujem znova - nie po kúsku, po jednej, či polovičke fajčiť, ale PRESTAŤ zo dňa na deň! Len to zaberie! Zatni sa konečne! Vydrž celý deň nefajčiť! Potom ráno si povedz, vydržala som celý deň bez cigošky, to je špica. A vydržíš ďalší deň, a týždeň ubehne, síce pomalšie ako inokedy, lebo budeš mať nervy, ale vydržíš to a potom prejde mesiac... a druhý...
Ja už ani mesiace nerátam, už som frajerka a všade hovorím, že som nefajčiarka... vieš aká som na to hrdá? A svojou autosugesciou, tou mojou vetou dokážem odolať aj sedieť v spoločnosti, v ktorej aj všetci fajčia a nezapálim si. Už to nechcem ani vidieť. Idem si radšej kúpiť Coco Chanel :D

Danila... ja Ťa vidíííííím... nefajčiiiii ;)
Danila
28.08.06,20:45
A tak som sa sem bála nazrieť, že ma zvozíte. Ja som tak rada, že ste nabehli, ste úplne super. Ja fakt nechápem, kde sa tá Cilka stále motá. Toto by pre ňu nikdy nikto neurobil. A tá polícia Kukučkina , uf, a ešte keď ma aj vidíš Beatka........No toto sa teda fakt nedá sklamať. To by som bola pekný odroň. Pre dnešok je to v pohode. A zajtra Vás mám na zreteli. Vďaka.
kukučka
28.08.06,20:52
Môžeš ísť spať s čistým svedomím a vstávať s dobrým pocitom :D
Beata
28.08.06,21:04
A tak som sa sem bála nazrieť, že ma zvozíte. Ja som tak rada, že ste nabehli, ste úplne super. Ja fakt nechápem, kde sa tá Cilka stále motá. Toto by pre ňu nikdy nikto neurobil. A tá polícia Kukučkina , uf, a ešte keď ma aj vidíš Beatka........No toto sa teda fakt nedá sklamať. To by som bola pekný odroň. Pre dnešok je to v pohode. A zajtra Vás mám na zreteli. Vďaka.

Danilka, neboj nič, zajtra to zvládneš! Už sa teším, keď napíšeš že si si ani jednu nezapálila;)
kukučka
28.08.06,21:20
aj to príde, dobrú noc, :):):)
Elena Navrátilová
29.08.06,05:24
Babuľky, veď práve preto, že sa snažíte tu podporujem každú z každej strany. Keby ste nemali snahu, tak načo? Aj keď sa Vám nedarí ešte vydržať bez cigarety celé dni, ale nevzdávate to a dúfam, že nikdy nevzdáte. Ten nikotín je predsa len návyková látka a to teda telo potrápi, kým bez neho vydrží. Ale koľko zla narobí na fungovaní organizmu? Veď len cievy ako zúži, dýchanie skráti,... Tak skúšajte a pokračujete v odvykaní, aby ste už aj Vy spomínali a boli na seba hrdé, ako ste prestali pri takej silnej závislosti. Držím, držím palce a myslím na Vás.:p ;)
Zita5
29.08.06,06:53
Dievčence, nečkalo sa vám dnes? Zvádzala som tuhý boj s nikotínom. A tak keď som siahla po prvej - pohodička. Bola som v norme. Pri druhej už som vedela, že je zle. Lebo do večera bolo ďaleko. A tak som v presvedčení, že to vzdám, siahla po tretej. Držala som ju v ruke a tak nahlas hovorím: Elenka, sory, dievčence, sory, som to ja ale blbec. Dala som ju nazad do krabičky. Tak pri štvrtom zopakovaní už som sa videla pri Cilke, ako dýmime. Zitkina varianta, že začnem s polovičkami sa mi tiež pozdávala. Ale keď už som viac špekulovala, prebehli mi hlavou všetky Vaše katastrofické scénare. Už aj klinčeky štípali ako divé a stále nič. A zatmelo sa mi pred očami - k r e m a tóóóóóórium. Uf. A tie súhlasy, kde som ich tak nechcela. Odvtedy sedím na Porade. A skóre som nezbabrala, ale mala som na mále. Toto je asi ten absťák. Dievčence, ktoré ste nikdy nezačali, preboha, nikdy to neskúste ani privoňať!!!!!!!!!!!!!!!.

Danilka ........vydržať.;)
Elena Navrátilová
29.08.06,07:27
Inak, Danilka, fajn pocit, že Ti tak záleží, aby si nesklamala. Som normálne pyšná na to. Vždy budeš pre mňa obdivuhodná bojovníčka a aj Eulália, Zitka, Alduška,Cilka a všetky ,ktoré sa nechcú vzdať a zaradiť sa medzi závislých fajčiarov, pestujúcich oheň "krematória" v sebe. Joj ja asi nie som taká odvážna, keby sa mi nedarilo asi by som sa len potichúčky nakúkala. Myslím, že to aj mnohé robia, ale to je dobre, lebo stále chcú prestať.Takto sa na Vás usmievam a čítam úprimné slovká, ktoré pre mňa veľa znamenajú. Na tom koníku ste VY, milé bojovníčky.
lenkak
29.08.06,09:08
Haló, sme tu stále....
ALDA
29.08.06,09:17
Pretože priznávam, že 5-8 ks denne ešte padne, to je ale pre mňa dôkaz, že už som fit, včul už iba treba chcieť prestať, aby sa mi také problémy, aké som nedávno prekonala, nevrátili!!!!! /výstraha smajlík nie je/ Ja si ale záväzky nedávam rada, radšej konám:D
V týchto dňoch som varovala moje vnúčence a na terase som si pobafkávala, keď prišiel vnúčik a povedal, že aj on chce fajčovať, zhrozila som sa a odpovedala, že to nie je zdravé a je maličký,.. tak prečo fajčuješ, to si robíš srandu, že?...nooooo otázka a samoodpoveď je na zamyslemie.

Zaujímavé je, že mám troch synov, manžela nefajčiara a chlapci sú odporcovua fajčenia a ani to neskúšali, ani nemali také otázky keď boli malí, teda okrem prostredného, ktorý to sem tam skúsil v dospelosti, ale nafajčí.

Všetkým, ktoré chcú prestať s touto "srandou", držím palce:):):)
a vážim si vašu úprimnosť, je to najlepšia cesta k úspechu.
Elena Navrátilová
29.08.06,09:25
Alduška super výstižne. Tiež obdivujem u detí ako nás vedia svojou úprimnosťou dostať. Škoda, že si nepamätám z môjho detstva niečo také.
Danila
29.08.06,09:27
Pretože priznávam, že 5-8 ks denne ešte padne, to je ale pre nňa dôkaz, že už som fit, včul už iba treba chcieť prestať, aby sa mi také problémy, aké som nedávno prekonala, nevrátili!!!!! /výstraha smajlík nie je/ Ja si ale záväzky nedávam rada, radšej konám:D
V týchto dňoch som varovala moje vnúčence a na terase som si pobafkávala, keď prišiel vnúčik a povedal, že aj on chce fajčovať, zhrozila som sa a odpovedala, že to nie je zdravé a je maličký,.. tak prečo fajčuješ, to si robíš srandu, že?...nooooo otázka a samoodpoveď je na zamyslemie.

Zaujímavé je, že mám troch synov, manžela nefajčiara a chlapci sú odporcovua fajčenia a ani to neskúšali, ani nemali také otázky keď boli malí, teda okrem prostredného, ktorý to sem tam skúsil v dospelosti, ale nafajčí.

Všetkým, ktoré chcú prestať s touto "srandou", držím palce:):):)
a vážim si vašu úprimnosť, je to najlepšia cesta k úspechu.Veď to je práve to, že už naše vnúčatá vedia rozpoznať, čo je dobré a čo zlé, na rozdiel od nás. Vnuk, ktorý veľmi zle vníma fajčenie je pre mňa tou najväčšou motiváciou. Aj keď som sa snažila pred ním nefajčiť, nedalo sa to až tak veľmi preparfémovať a prežuvačkovať. Keď na to prišiel, že zastieram, tak zosmutnel. A ja naozaj nechcem, aby bol smutný. Veď oni,y sú to najdrahšie, čo nám život nadelil.
Elena Navrátilová
29.08.06,12:07
Také krásne Vám tu prikladám, aby ste sa motivovali. :D ;)
Danila
29.08.06,12:19
Také krásne Vám tu prikladám, aby ste sa motivovali. :D ;)To vieš, že sa motivujem. A keby si ma videla, tak Ti prst zamieri na čelo. Tanier na kolenách a stehno z kurčaťa v ruke. Hlavne že mi chutí jesť.
Elena Navrátilová
29.08.06,12:21
To máš výborné. Keby si mala potrebu, môžeš kostičku obcuckávať donekončena. Potom odvykajúcim poradíš, ako sa dá s kuracím stehienkom na kolenách prestať fajčiť. A aróma isto príťažlivejšia.:D :D ;)
Elena Navrátilová
29.08.06,14:33
Ako 17-nástky? Zodpovedne bojujete? Ja na Vás zodpovedne myslím. Len sa zbytočne nestresujte. Veď to poznáte, keď nejde o život ide o h.....:D
Eulalia
30.08.06,05:58
Evka, ja som v dosahu aj cez víkend. Iba keby dačo sa niekde poflakujem, tak som mimo. Kľudne Ti pošlem ss-kou aj iné kontakty na mňa. A v konečnom dôsledku: len veľká r.., vie očariť.:D Ale ten nikotínový zápach asi nikoho.:p ;)

Supeeer...:D:D:D:D:D:D To si hovorím už dávno. Ale konečne sa snaď dokopem k tomu, že si pôjdem pre počítač na doma, tak ma tu budete mať viacej mimo pracovnej doby. Akonáhle bude nainštalovaný, dám vedieť.
cactus
30.08.06,13:05
Po dlhšom čase som znova nakukla k našim už skoro nefajčiarkam a povedala som jééééj. Prvá vec, na ktorú mi padol zrak boli malé bábätka na dlani. Veľmi chutné. Oceňujem.
A našim (ne)fajčiarkam sa ako darí? Myslela som na nich celý týždeň a to týždeň chrípkový. Chytilo ma to, veru. Bolo to strašné a ešte to nie je v suchu. A tým chcem povedať aj to, že ja, keď som fajčila, tak som si musela zapáliť aj počas nielen nachladnutia, ale aj napr. takej chrípky ako som mala teraz. Nechápem ako som to mohla vtedy dokázať, keď teraz čo i len dym zacítim, keď mám chytené priedušky, ide ma zadusiť.

Ale dosť o tom a teraz trochu optimizmu. Smajlíky pomáhajú? Príspevky tiež? Držíte sa, dievčatá? Vydržte a odmenou vám bude vaša vlastná spokojnosť.
;) ;) ;)
kukučka
30.08.06,14:01
ochladilo sa bŕŕŕŕ, dúfam, že vám nechutí...:D
Elena Navrátilová
30.08.06,14:32
Nooo,ako sa Vám darí? Hľadím, hľadím, žiadne úprimné slovíčka. Aj tak si myslím, že s tými stehienkami sa to dalo zvládnuť, však Danilka? Evka, daj vedieť, keď bude PC doma.;) Budeme takto? Samozrejme bez cigarety. Ja budem kamoška, ale ma nezapaľuj, dobre?:D
lenkak
30.08.06,17:09
no kde ste? Ja dnes nemám svoju dávku príspevkov na čítanie? Čo teraz budem robiť? Cigarety sa u mňa nenájdu. No idem teda aspoň iné príspevky omrkať.
Elena Navrátilová
31.08.06,09:56
Haló kde ste babuľky? Ako sa Vám darí?
korado
31.08.06,10:40
Neviem ako to lieči .....potrebujem sa s ním nakontaktovať a dohodnúť na postupe , potom napíšem .

Môj brať bol niekde v Martine .........spôsob , ktorý mi opísal , pripadal smiešny , ruky si položil na nejakú platňu a mal zotrvať určitú dobu ..zaplatil za to 700,-Sk .....25 ročný tuhý fajčiar .....z dňa na deň prestal fajčiť.....veľmi si Vážim u neho silu povahy......už nefajčí 2 roky .Zo začiatku stále vyhľadával sladkosti , pribral , ale po čase sa to váhovo stabilizovalo .

Čo bolo na tom zaujímavé , že asi po pol roku...dávali v televízii podobnú firmu ...a že vraj je to podvod a na tomto podvode získavajú peniaze .

No a ak to bol skutočne podvod:rolleyes: .. ...tak jemu to pomohlo , napriek tomu veril ,že on nefajčí vďaka tomu /možno podvodu/ale presvedčil sám seba a to sa cení.
Chcem to len potvrdiť, že je to tak. Koľko som sa hádala s manželom, aby prestal fajčiť a nešlo to. Až skutočne bol v tom Martine a nefajčí. Tak isto na krátky čas pribral, ale teraz je to v pohode. A tých 700,- Sk má už za tej 1,5 roka čo nefajčí dávno naspať. A je pravda, že som sa bála, že keď prestane fajčiť, že bude nervózny-keď nebude mať čo robiť s rukami. Ale nič také nehrozilo.
Elena Navrátilová
31.08.06,12:50
Myslím, že treba skúsiť všetko. Možné aj nemožné. Vždy to je lepšie ako "krematórium" v sebe. ;)
Eulalia
31.08.06,13:38
Haló kde ste babuľky? Ako sa Vám darí?

Elenka, ja som tu, ešte stále sedím v robote, len neviem čo skôr, takže našťastie na cigaretu nemám čas. A vyzerá to tak, ze budem v robote aj zajtra, tak si zase trochu pľúca ušetrím.
A mám otázku aj pre Betku: Kam chodíš na tie prekrásne obrázky?:p
Elena Navrátilová
31.08.06,15:35
Jáj, Evka, to sa tak príjemne číta.
Danila
31.08.06,19:24
Dnes som bola v lekárni a len tak náhodou mi padli oči na žuvačky proti fajčeniu, či čo to tam bolo napísané. Tak som si ich chcela kúpiť, a pani magistra, zlatá to žena, v mojom veku, teda aj rozvážna mi pošepla: Ja už mám druhé balenie. A pred chvíľou som si bola zapáliť. A o chvíľu pôjdem asi zas. No nie, že by boli všetci takí zlatí, ale ja som v tej lekárni častý hosť. To som vlastne povedala preto, že či to tak nie je aj s tým Martinom.
Ja keby som nechcela, tak mi nepomôže ani svätená voda....
Elena Navrátilová
31.08.06,19:41
Danilka, poznám typy, čo mali aj žuvačky, aj náplaste, aj boli kade tade. Niekto prestal, niekto nie. Je to veeeeľmi individuálne. Ja som nemala ani náplaste, ani žuvačky. A som fakt húlila ako fabrický komín. Z jedného dňa na druhý a bolo to. Je to už asi 6 rokov. Sa mi vidí, že k 6.1.2000. K Novému roku som to ani neskúšala. Veď ako by to bolo, aby som prestala na Nový rok. Takých záväzkov už bolo, od Nového roka... Ale od Troch kráľov to bolo o inom. Bez nejakého ešte môžem a až od zajtra nebudem u mňa neplatí. Ale sme ľudia a to je na nás to výnimočné. Ostatné druhy sú zhruba rovnaké, myslením, spôsobmi výzorom. Prítoda ich tak vybavila. Takže každý sa musí nájsť a ja držím stále každému palce, aby si ten svoj spôsob našiel.
kukučka
31.08.06,22:50
Elenka, ja som tu, ešte stále sedím v robote, len neviem čo skôr, takže našťastie na cigaretu nemám čas. A vyzerá to tak, ze budem v robote aj zajtra, tak si zase trochu pľúca ušetrím.
A mám otázku aj pre Betku: Kam chodíš na tie prekrásne obrázky?:p

Som proste obetavá gúlim oči a gúglim ;) :D
A veľmi dobre si "pamatám", jak dobre padlo povzbudenie, keď bolo pod psa ...
kukučka
31.08.06,23:06
Dnes som bola v lekárni a len tak náhodou mi padli oči na žuvačky proti fajčeniu, či čo to tam bolo napísané. Tak som si ich chcela kúpiť, a pani magistra, zlatá to žena, v mojom veku, teda aj rozvážna mi pošepla: Ja už mám druhé balenie. A pred chvíľou som si bola zapáliť. A o chvíľu pôjdem asi zas. No nie, že by boli všetci takí zlatí, ale ja som v tej lekárni častý hosť. To som vlastne povedala preto, že či to tak nie je aj s tým Martinom.
Ja keby som nechcela, tak mi nepomôže ani svätená voda....
Ja viem, že chceš a preto som tu, kuk :D
Vykašli sa na žuvačky, tabletky, kúp si radšej kvietok :)
Elena Navrátilová
01.09.06,05:10
No nestačí takéto namiesto iných odvykacích prostriedkov? Keby sme tu mali aj pánske osadenstvo, možno by si vybrali. Ja budem hľadať aj motivujúcejšie. To sa spoľahnite.:D ;)
Danila
01.09.06,06:12
No nestačí takéto namiesto iných odvykacích prostriedkov? Keby sme tu mali aj pánske osadenstvo, možno by si vybrali. Ja budem hľadať aj motivujúcejšie. To sa spoľahnite.:D ;)Panské osadenstvo nefajčí, nevšimla si si ? Ale mne pomáhate veľmi, veľmi. Takže som Vás dnes prišla privítať, poďakovať Vám a poželať Pekný predĺžený víkend. Ste skvelé, ste práve tak mastička na boľačku, ako kvetinka pre radosť.
Elena Navrátilová
01.09.06,08:29
Neskutočne ma to teší Danilka. Tak budem tu kukať a pozerať a čakať a isto nie sama.:p
lenkak
01.09.06,12:06
Danilka to sa dobre číta, len sa snaž aj naďalej, neboj, všetko pôjde tak ako má, vieš veľmi dobre, že stačí chcieť, opakuj si stále dokolečka: "Ja na to mám".
A Vy ostatné sa pridajte.
Danila
01.09.06,12:21
Hm, len okolie sa čuduje, čo sa to so mnou robí. Už som vyskúšala poraďácke recepty, zavarila kde čo, a suma sumárom asi takáto odmena: najskôr som si myslel, že máš nejakého priateľa nefajčiara, ale keď to tak ďalej sledujem, nebudeš Ty chorá? Nechystáš sa niekde na dlhšie? Alebo Ti nejde biznis. A začínaš sa adaptovať na novú úlohu domácej panej. A potom nech mi niekto tvrdí, že vieme, čo máme doma.
ondrejvla
01.09.06,13:18
Dievcata posielam pozdrav z Bulharska, ked pridem, dufam, ze tu budu abstinujuce fajciarky, ja sa na tom tesim ...
Vsetkym poradakom - priatelom pozdrav.
Danila
01.09.06,13:25
Dievcata posielam pozdrav z Bulharska, ked pridem, dufam, ze tu budu abstinujuce fajciarky, ja sa na tom tesim ...
Vsetkym poradakom - priatelom pozdrav.Vlastička, Tvoj pozdrav je pre mňa a pre nás veľká výzva. Spomenúť si na nás v Bulharsku, to je akoby si nám poslala kus slniečka a srdiečka. Želáme krásny pobyt a nech sa vráti oddýchnuté a spokojné telíčko aj dušička.
Eulalia
01.09.06,13:38
Jáj, Evka, to sa tak príjemne číta.
Elenka, kráááásne obrázky, z chuti som sa zasmiala.:p A okrem toho, že sedím v robote, tak sa ma aj nejaká pliaga z prechladnutia chytá, takže tých klinčekov do rakvy je dnes ozaj menej.;)
Elena Navrátilová
01.09.06,14:34
Evka tak sa vylieč a už aby Ti ani chuť neprišla. Prajem všetkým. Cigarety nejsou....:D ;)
lenkak
01.09.06,14:38
a ani nebodou.;) :rolleyes:
Elena Navrátilová
01.09.06,15:41
Dievčence, takto to vyzerá, keď sa pri PC fajčí. No už vidíte, že sú aj krajšie pohľady. Niečo som našla, ale nehodí sa to zrovna sem. Tak hľadám...;)
abel
02.09.06,11:16
Pod newyorkským mrakodrapom sedí slušne oblečený pán a pofajčieva.
Okolo ide novinár:
- Pane, môžem vám položiť pár otázok?
- Nemám teraz nič v pláne, pýtajte sa. - vypustí nádherný krúžok dymu.
- Vidím, že fajčíte. Už dlho fajčíte?
- Cez 30 rokov.
- A koľko toho vyfajčíte denne?
- Jednu až dve krabičky.
- Máte nejakú obľúbenú značku?
- Áno, fajčím zásadne Marlboro.
- Tak za tie roky - vytiahne novinár kalkulačku - ste mohli ušetriť toľko peňazí, že by ste si mohli kúpiť napríklad tento mrakodrap!
- Pane, a vy fajčíte?
- Nie.
- Potom máte určite mrakodrap...
- Nie.
- To je zaujímavé: Ani nefajčíte, ani nemáte mrakodrap. A ja aj fajčím, aj ten mrakodrap patrí mne......
Danila
02.09.06,17:06
Pod newyorkským mrakodrapom sedí slušne oblečený pán a pofajčieva.
Okolo ide novinár:
- Pane, môžem vám položiť pár otázok?
- Nemám teraz nič v pláne, pýtajte sa. - vypustí nádherný krúžok dymu.
- Vidím, že fajčíte. Už dlho fajčíte?
- Cez 30 rokov.
- A koľko toho vyfajčíte denne?
- Jednu až dve krabičky.
- Máte nejakú obľúbenú značku?
- Áno, fajčím zásadne Marlboro.
- Tak za tie roky - vytiahne novinár kalkulačku - ste mohli ušetriť toľko peňazí, že by ste si mohli kúpiť napríklad tento mrakodrap!
- Pane, a vy fajčíte?
- Nie.
- Potom máte určite mrakodrap...
- Nie.
- To je zaujímavé: Ani nefajčíte, ani nemáte mrakodrap. A ja aj fajčím, aj ten mrakodrap patrí mne......No tak ja teda neviem. Mám sa fakt vzdať toho mrakodrapu?
Elena Navrátilová
02.09.06,17:11
No tak ja teda neviem. Mám sa fakt vzdať toho mrakodrapu?

Nevzdávaj sa žiadneho mrakodrapu, či už fajčíš alebo nie. Ale keď ho už vlastníš, dlhšie užiješ keď nebudeš fajčiť.;) Počúvam aj ja grécku hudbu a myslím Danilka na Teba a ostatné holky.
abel
02.09.06,17:55
No tak ja teda neviem. Mám sa fakt vzdať toho mrakodrapu?
Možno ma tu ukameňujete, ale ja práve rozmýšľam, či by som nemala začať fajčiť. Inak skončím ako ten novinár... :mee:
Elena Navrátilová
02.09.06,18:00
Možno ma tu ukameňujete, ale ja práve rozmýšľam, či by som nemala začať fajčiť. Inak skončím ako ten novinár... :mee:


Elenka, ukameňovanie je prežitok. Ja pevne verím, že zdravý rozum Ti to nedovolí. V konečnom dôsledku, myslíš že chceš byť prvou vlastníčkou mrakodrapu na Slovensku?
abel
02.09.06,18:10
Áno, chcem, chcem, lebo podľa toho príspevku by som potom mala aj na cigarety, teraz na ne nemám... Ale vzhľadom k blížiacemu sa 11. septembru ešte o tom popremýšľam.
Danila
02.09.06,18:15
Áno, chcem, chcem, lebo podľa toho príspevku by som potom mala aj na cigarety, teraz na ne nemám... Ale vzhľadom k blížiacemu sa 11. septembru ešte o tom popremýšľam.Chceš? Chceš? A čo také? Fajčiť, či mrakodrap??????????
abel
02.09.06,18:18
Fajčenie mi našťastie nechutí, ale ten mrakodrap by som nedbala ... :rolleyes:
Danila
02.09.06,18:23
Fajčenie mi našťastie nechutí, ale ten mrakodrap by som nedbala ... :rolleyes:To som si vydýchla. Tak na ten naškrabeš ľavou zadnou. Nejaký chýbajúci halier doložím.Spoľahni sa!!!
Elena Navrátilová
02.09.06,18:25
No tak to sa pridám aj ja dámy. Samozrejme ak si ma priberete do spolku. Ja rada upratujem, triedim, vymazávam, však Elenka.:D ;)
kukučka
02.09.06,18:34
A čo tak niečo medzi mrakodrapom a cigaretou? Je to poschodové, aj cmúľať sa dá ... Dobrú chuť ! :D
Danila
02.09.06,18:39
A čo tak niečo medzi mrakodrapom a cigaretou? Je to poschodové, aj cmúľať sa dá ... Dobrú chuť ! :DTohoto sa dievčence ani nedotknite!!!!! To necháme pre Zitku a Cilku, až k nám zavítajú na návštevu. Neviem ako Vy, ale mne je za nimi smutno, presmutno.
Elena Navrátilová
02.09.06,18:41
Tohoto sa dievčence ani nedotknite!!!!! To necháme pre Zitku a Cilku, až k nám zavítajú na návštevu. Neviem ako Vy, ale mne je za nimi smutno, presmutno.

Smutno, smutno. :mee:
Melnick
02.09.06,18:47
Tohoto sa dievčence ani nedotknite!!!!! To necháme pre Zitku a Cilku, až k nám zavítajú na návštevu. Neviem ako Vy, ale mne je za nimi smutno, presmutno.
Súkromníčky. Samé sa chcú napchávať dobrotami. A čo moje slinky ,há?
Elena Navrátilová
02.09.06,18:53
Sa mi vidí, že tu nebude porada ale potopa.:D ;)
Danila
02.09.06,19:09
Sa mi vidí, že tu nebude porada ale potopa.:D ;)Elenka, myslíš, že sem aspoň nakuknú?
Elena Navrátilová
02.09.06,19:11
Áno, isto nakuknú. Inak by nebolo toľko videní pri tejto téme keby nenakukli.;)
Danila
02.09.06,19:23
Áno, isto nakuknú. Inak by nebolo toľko videní pri tejto téme keby nenakukli.;)Fíííííííííí,
a koľkí z nich nám ukážu na čelo, radšej ani nechcem vedieť. No ale všetci tu nemôžeme byť naj......, že áno. Aj zasmiať sa treba.
Elena Navrátilová
02.09.06,19:41
Danilka, sme ĽUDIA a som presvedčená, že úplne normálni. Či už je niekto fajčiac, nefajčiaci, nadávajúci... Úplne normálni.;)
Danila
02.09.06,19:43
Danilka, sme ĽUDIA a som presvedčená, že úplne normálni. Či už je niekto fajčiac, nefajčiaci, nadávajúci... Úplne normálni.;)Na Tebe zbožňujem tento nekonečný optimizmus.
Elena Navrátilová
02.09.06,19:47
Si dobrá, veľmi dobrá. Ja sa považujem za naivnú. Hlavne sa snažím v každom hľadať a vidieť len to dobré. Mňa stále pohladí na duši úprimné milé slovo. Má to väčšiu hodnotu ako materiálna hodnota. Verím, že nie som sama. ;)
Danila
03.09.06,06:30
Si dobrá, veľmi dobrá. Ja sa považujem za naivnú. Hlavne sa snažím v každom hľadať a vidieť len to dobré. Mňa stále pohladí na duši úprimné milé slovo. Má to väčšiu hodnotu ako materiálna hodnota. Verím, že nie som sama. ;) Elenka, Ty nikdy nie si sama, lebo aj na diaľku vieš pohladiť. Láskavosť nie je naivnosť. Občas je ale tak veľká, že cez ňu nevidieť faloš. Tiež som poznala, keď za dobrotu som z pomedzi rebier vyťahovala vrazenú kudlu. No čo už. Vytiahla som, poutierala slzu, a kráčala ďalej. A predsa sa vždy našiel niekto o koho som sa doráňaná mohla oprieť. A Ty dokážeš byť / aj Vy dievčence/ veľmi silnou a stabilnou barličkou. ASI PRETO SME NA PORADE čASTO A RADI.
Elena Navrátilová
03.09.06,07:16
Elenka, Ty nikdy nie si sama, lebo aj na diaľku vieš pohladiť. Láskavosť nie je naivnosť. Občas je ale tak veľká, že cez ňu nevidieť faloš. Tiež som poznala, keď za dobrotu som z pomedzi rebier vyťahovala vrazenú kudlu. No čo už. Vytiahla som, poutierala slzu, a kráčala ďalej. A predsa sa vždy našiel niekto o koho som sa doráňaná mohla oprieť. A Ty dokážeš byť / aj Vy dievčence/ veľmi silnou a stabilnou barličkou. ASI PRETO SME NA PORADE čASTO A RADI.

Krásne vyjadrenie, hodné obdivu. VEĽKÁ VĎAKA za úprimné slová.;)
ALDA
03.09.06,12:56
Dievčatá, tretí deň bez cigaretky:):):)
Danila
03.09.06,13:09
Dievčatá, tretí deň bez cigaretky:):):)To o kom hovoríš?
ALDA
03.09.06,13:13
To o kom hovoríš?

O svojej velikosti:D
Cila
03.09.06,14:05
Dievčatá, tretí deň bez cigaretky:):):)

ALDA!!! Gratulujem Ti, je to skvelé, obdivujem Ťa.
Napíš ako si to dokázala, mne sa to nedarí, som z Vás najhoršia.

Danilka, nakúkam na stránku každý deň, veľmi Vám fandím a ste všetky úžasné. Ťažko sa mi píšu príspevky, čo mám písať?, že som blbá, alebo slaboch? Verím, že aj mne sa to raz podarí. Do partie na ten brušný tanec sa rada pridám::D
Cila
Elena Navrátilová
03.09.06,14:32
Jáj, Cilka, ja som to vedela, že Ti je ťažko. To nie je také dôležité, hlavne, že stále chceš prestať. Do partie na brušné tance si srdečne vítaná. Ostatné je na Tebe. Verím, že aj ostatné sa pridáte k Alduške, s ktorou sa úprimne darujem. Alduška to najhoršie máš za sebou. Teraz len vydržať! Držím palce.:D ;)
Danila
03.09.06,14:55
Dievčatá, tretí deň bez cigaretky:):):)Nebude to chrípkou?.... Veď ja sa tých dvoch cigariet neviem a neviem zbaviť.... Mne to ale vyhovuje aj takto, len vidím, že ospravedlňujem stále niečim ten radikálny rez. Alda, prosím, prezraď v čom to je. Dúfam, že to nemáš patentované.
Danila
03.09.06,15:00
ALDA!!! Gratulujem Ti, je to skvelé, obdivujem Ťa.
Napíš ako si to dokázala, mne sa to nedarí, som z Vás najhoršia.

Danilka, nakúkam na stránku každý deň, veľmi Vám fandím a ste všetky úžasné. Ťažko sa mi píšu príspevky, čo mám písať?, že som blbá, alebo slaboch? Verím, že aj mne sa to raz podarí. Do partie na ten brušný tanec sa rada pridám::D
CilaTak veľmi s Tebou v mnohom súhlasím, ale udeliť Ti ten súhlas nemôžem bez pripomienky. Ty nie si blbá. Ty si si len svoje ešte neodfajčila.
Tá signálka Ti celkom určite zabliká, ver!!!!!
abel
03.09.06,15:19
Jáj, Cilka, ja som to vedela, že Ti je ťažko. To nie je také dôležité, hlavne, že stále chceš prestať. Do partie na brušné tance si srdečne vítaná. Ostatné je na Tebe. Verím, že aj ostatné sa pridáte k Alduške, s ktorou sa úprimne darujem. Alduška to najhoršie máš za sebou. Teraz len vydržať! Držím palce.:D ;)

xixixix zase príspevok do preklepov:D
ALDA
03.09.06,15:51
ALDA!!! Gratulujem Ti, je to skvelé, obdivujem Ťa.
Napíš ako si to dokázala, mne sa to nedarí, som z Vás najhoršia.

Danilka, nakúkam na stránku každý deň, veľmi Vám fandím a ste všetky úžasné. Ťažko sa mi píšu príspevky, čo mám písať?, že som blbá, alebo slaboch? Verím, že aj mne sa to raz podarí. Do partie na ten brušný tanec sa rada pridám::D
Cila

Musím sa priznať, že jednoducho po skontrolovaní, že som OK a začatí nanovo fajčiť po 2,5 týždni som sa necítila až tak dobre, aby som v tom pokračovala.
Ale zlá správa: stále musím niečo vsúvať do dutiny ústnej namiesto gigaretky a to si chcem udržať postavu:)..a stále makám, teda doma, na chalupe /robota nehrozí, tú robím nasilu:mee:/..všetci čubrnia a poznámky ako: mamina a cigaretka ništ?, odpoveď vnúčika, že babina už nesranduje, sa ma už ani netýkajú:)

Kočky držím palčeky všetkým, ktoré chcú prestať, nie je to problém, iba to skuste, aj obmedzenie je úspech:):):)
Elena Navrátilová
03.09.06,16:13
xixixix zase príspevok do preklepov:D

Dnes mi zase ide. Aj kontrolujem ale aspoň je sranda. Elenka ja viem aj väčšie srandy:D , veď vieš.;)
kukučka
03.09.06,20:02
Heli blahoželám!!!
Huráááá,, narodil sa nový človek-nefajčiar!!!
Daj si aj tortičku, aj aj nefiemčo, len pár dní ani ň, vydrž lebo.. Fuj, ani to radšej nenapíšem :D :D :D
Zita5
03.09.06,20:11
Alduška gratulujem .Som veľmi rada , že si to dokázala .

Nemôžem sa zbaviť pocitu že v živote stále platí jedna pravda :
málo rečí ...veľké skutky ......do tejto kategórie radím Teba .V mojom prípade ukončenia s fajčením je ...... veľa rečí ...malé skutky .

Ale ver , že toto by som aj ja raz chcela dokázať a zažiť , aby som na tieto stránky s hrdosťou mohla napísať ....dievčatá už tretí deň ani jedna !

Čakám na ten moment .
Danila
03.09.06,20:19
Alduška gratulujem .Som veľmi rada , že si to dokázala .

Nemôžem sa zbaviť pocitu že v živote stále platí jedna pravda :
málo rečí ...veľké skutky ......do tejto kategórie radím Teba .V mojom prípade ukončenia s fajčením je ...... veľa rečí ...malé skutky .

Ale ver , že toto by som aj ja raz chcela dokázať a zažiť , aby som na tieto stránky s hrdosťou mohla napísať ....dievčatá už tretí deň ani jedna !

Čakám na ten moment .Na Aldu nemáme. To je jasné. Rada Ťa tu vidím. A že sme ešte neni totál abstinentky neznamená, že si sem nemôžeš prísť pokecať. Veď aj do Mentosu chodíš, a určite ho stále necmuľkáš. Mne si tu jednoducho veľmi chýbala.
kukučka
03.09.06,20:23
Zituš, dopisujem aj Danilku a ..... - ten deň je blízko, už sa teším na oslavu.
A ten obrázok vyveste pred oči sebe aj osadenstvu. :D :D :D
Zita5
03.09.06,20:28
Na Aldu nemáme. To je jasné. Rada Ťa tu vidím. A že sme ešte neni totál abstinentky neznamená, že si sem nemôžeš prísť pokecať. Veď aj do Mentosu chodíš, a určite ho stále necmuľkáš. Mne si tu jednoducho veľmi chýbala.

Danilka si zlatá:) , ale sa mýliš že sem nechodím .......neboj, ja Vás stále sledujem, čítam a sem tam aj napíšem a som s Vami .

Ja viem že všetky čo nám fandia by si zaslúžili metál....za prejavenú podporu .Nebudem ich menovať , pretože táto téma hovorí sama za seba , aké super poraďáčky máme okolo seba .

Ale niekedy nemám čo napísať .....stále budem písať , že som vyfajčila "tri "........ ?. Som z toho smutná ....že to neviem dokázať a myslím ,že som to aj viac krát napísala a viem aj to , že ste ma utešovali ,aby som to tak nebrala .Už viac krát som písala, že som sama na seba nahnevaná...nechcem sa opakovať , ale ja si myslím , že prešla už dlhá doba .....a výsledok je vlastne len o zníženom počte cigariet...ale o dosť zníženom počte .

Danilka som jedna z Vás .:)
Danila
03.09.06,20:40
Danilka si zlatá:) , ale sa mýliš že sem nechodím .......neboj, ja Vás stále sledujem, čítam a sem tam aj napíšem a som s Vami .

Ja viem že všetky čo nám fandia by si zaslúžili metál....za prejavenú podporu .Nebudem ich menovať , pretože táto téma hovorí sama za seba , aké super poraďáčky máme okolo seba .

Ale niekedy nemám čo napísať .....stále budem písať , že som vyfajčila "tri "........ ?. Som z toho smutná ....že to neviem dokázať a myslím ,že som to aj viac krát napísala a viem aj to , že ste ma utešovali ,aby som to tak nebrala .Už viac krát som písala, že som sama na seba nahnevaná...nechcem sa opakovať , ale ja si myslím , že prešla už dlhá doba .....a výsledok je vlastne len o zníženom počte cigariet...ale o dosť zníženom počte .

Danilka som jedna z Vás .:)Zitka, ja som na seba tak naštvaná, že radšej sa tu morím sama zo sebou, čítam tému za témou tisíckrát, len aby som nezakotvila pri popolníku. Už mi prišli aj nato, že ma až tak netreba ľutovať, lebo sa tu poflakujem, a nerobím. Ale zajtra sa mi bude z kečky pariť, koľko mám zanedbaného. Ja keď tu od Teba nevidím aspoň len tak - mimochodom hodeného nejakého smajla, tak viem, že je zle. Ale vidím, že som sa mýlila. 3? Ja Ťa chválim. Lebo my sme neboli zase len tak ledajaké závisláčky.
kukučka
03.09.06,20:45
:D :D :D :) :) :) :D :D :D
Zita5
03.09.06,20:49
Zitka, ja som na seba tak naštvaná, že radšej sa tu morím sama zo sebou, čítam tému za témou tisíckrát, len aby som nezakotvila pri popolníku. Už mi prišli aj nato, že ma až tak netreba ľutovať, lebo sa tu poflakujem, a nerobím. Ale zajtra sa mi bude z kečky pariť, koľko mám zanedbaného. Ja keď tu od Teba nevidím aspoň len tak - mimochodom hodeného nejakého smajla, tak viem, že je zle. Ale vidím, že som sa mýlila. 3? Ja Ťa chválim. Lebo my sme neboli zase len tak ledajaké závisláčky.


No práveže "ledajaké závisláčky"........Danilka nie je to sranda toľko rokov fajčiť ...ani to nebudem zverejňovať a tie dávky ..........až teraz vlastne vidím ,ako tie roky ubehli a hlavne sa pozastavujem na mojich silvestrovských a novoročných predsavzatiach .......že koľko ich už bolo .....koľko ....?;):o
kukučka
03.09.06,23:53
Dievčatá, urobili ste veľký pokrok nielen v odvykaní, ale najmä v myslení. :)
Autor nasledujúcich viet mi snáď odpustí, že neuvediem jeho meno a že si požičiam jeho slová, ktoré sú síce vytrhnuté z kontextu, ale odpovedal nimi na otázku: Čo je zlé na droge, keď po jej požití je mi tak fajn?
Citujem:

Osobne si myslím, že šťastie a pohodu treba hľadať v bežnom živote, pokiaľ ju nemáme, máme sami kdesi problém. Riešenie stimulačnými drogami, ale aj cigaretami, alkoholom a čímkoľvek iným, čo mení naše vnimanie (a často vedie k závislosti, čiže strate kontroly nad sebou samým) je potom len únikom od reality, ktorá sa nám javí málo naplnená pozitívnymi energiami.
Eulalia
04.09.06,08:10
Si dobrá, veľmi dobrá. Ja sa považujem za naivnú. Hlavne sa snažím v každom hľadať a vidieť len to dobré. Mňa stále pohladí na duši úprimné milé slovo. Má to väčšiu hodnotu ako materiálna hodnota. Verím, že nie som sama. ;)
Našťastie, nie si sama, inak by ten život bol o ničom.;) Vďaka takým ľuďom, ako si Ty, sa viacerým podarí prekonať čierne chvíľky, takže len sa nemeň, ostaň nám taká, akú Ťa máme rady.;)
Eulalia
04.09.06,08:19
A keď už tu bola reč o tom mrakodrape, dievčatá, kto ho bude UPRATOVAŤ? Nejakým halierom na jeho získanie môžem prispieť aj ja, ale to upratovanie by sme si asi mali spravodlivo podeliť, aby sme zhodili tie kilečká, ktoré naberieme namiesto cigariet a po takých dobrotkách, ako nám tu predvádzala Betka. Ale namôjdušu, že keď som to videla, hneď som začala rozmýšľať o najbližšej cukrárni.:)
Elena Navrátilová
04.09.06,08:59
Našťastie, nie si sama, inak by ten život bol o ničom.;) Vďaka takým ľuďom, ako si Ty, sa viacerým podarí prekonať čierne chvíľky, takže len sa nemeň, ostaň nám taká, akú Ťa máme rady.;)

Ďakujem. Myslím, že už som dosť "veľká". V mojom veku sa už nerastie, do výšky isto, tak už to mám tam hore odklepnuté.:D ;)
Danila
04.09.06,15:10
Dievčatá, urobili ste veľký pokrok nielen v odvykaní, ale najmä v myslení. :)
Autor nasledujúcich viet mi snáď odpustí, že neuvediem jeho meno a že si požičiam jeho slová, ktoré sú síce vytrhnuté z kontextu, ale odpovedal nimi na otázku: Čo je zlé na droge, keď po jej požití je mi tak fajn?
Citujem:

Osobne si myslím, že šťastie a pohodu treba hľadať v bežnom živote, pokiaľ ju nemáme, máme sami kdesi problém. Riešenie stimulačnými drogami, ale aj cigaretami, alkoholom a čímkoľvek iným, čo mení naše vnimanie (a často vedie k závislosti, čiže strate kontroly nad sebou samým) je potom len únikom od reality, ktorá sa nám javí málo naplnená pozitívnymi energiami.Kukulienka moja, vidieť, že to vyslovil vedátor, a nie závislý človek.
l/ Mne je po droge / cigaretke/ viac zle ako dobre.
2/Ja mám v živote viac šťastia a pohody ako mnohí iní -a fajčím / ešte/
3/Od reality nikdy neunikám a na dostatok pozitívnej energie si nesťažujem.
Keby to všetko bola pravda, tak za tie roky a pri tom množstve je moje vedomie zmenené na nevedomie. Bude to kúsok aj v niečom inom. Triviálna, vedecky menej prebádaná ako závislosť je blbosť a ľudská slabosť.
lenkak
04.09.06,18:24
moje drahé 17-stky, nech sa Vám aspoň takto darí aj naďalej, stále sme tu s Vami, stále Vás sledujeme.
Danila
05.09.06,14:48
moje drahé 17-stky, nech sa Vám aspoň takto darí aj naďalej, stále sme tu s Vami, stále Vás sledujeme.Jáj dievčence. Teraz ja veľmi často myslím na Zitkine slová, že naraz by sa nemalo. Prestanem asi čítať vedeckú literatúru a začnem bulvár. Lebo v tej vedeckej písali, že predsa len pre dlhoročného fajčiara je veľké riziko podstúpiť šok z abstinencie zo dňa na deň. Źe to by sa malo vééééééééľmi opatrne. No nie že by som hneď letela k popolníku, ale premýšľam. / No a teraz si poviete, že nad blbosťami. Ale nechcem si to u Vás pokaziť. A hlavne u seba. Lebo dýcha sa mi lepšie. Ja len z hľadiska opatrnosti./ Ale už budem radšej ticho. Aj tak so mnou nikto nebude súhlasiť.
Zdeni
05.09.06,14:56
Jáj dievčence. Teraz ja veľmi často myslím na Zitkine slová, že naraz by sa nemalo. Prestanem asi čítať vedeckú literatúru a začnem bulvár. Lebo v tej vedeckej písali, že predsa len pre dlhoročného fajčiara je veľké riziko podstúpiť šok z abstinencie zo dňa na deň. Źe to by sa malo vééééééééľmi opatrne. No nie že by som hneď letela k popolníku, ale premýšľam. / No a teraz si poviete, že nad blbosťami. Ale nechcem si to u Vás pokaziť. A hlavne u seba. Lebo dýcha sa mi lepšie. Ja len z hľadiska opatrnosti./ Ale už budem radšej ticho. Aj tak so mnou nikto nebude súhlasiť.
Súhlasím, že s tebou nikto nebude súhlasiť.:D Aj môj manžel je toho názoru, že ak prestane zo dňa na deň fajčiť, môže sa stať, že ten šok nevydrží a, že čo potom budem robiť? Že či už potom budem spokojná, že prestal fajčiť.:D
lenkak
05.09.06,16:51
Danilka, furt lepšie je byť na dvoch cigách ako na celej krabičke.
Už len to je výkon, že ste sa na to babuľky dali, a že sa snažíte tento boj aj vyhrať. A ja Vám držím palčeky.
Danila
05.09.06,16:57
Danilka, furt lepšie je byť na dvoch cigách ako na celej krabičke.
Už len to je výkon, že ste sa na to babuľky dali, a že sa snažíte tento boj aj vyhrať. A ja Vám držím palčeky.Aj sme Ti za to veľmi, veľmi vďačné.
Už bola aj jedna. Aj som myslela, že bude O. Ale nebola, lebo mi nešlo moje terapeutické zariadenie. Mašinka jede a všetko je O.K.
Zita5
05.09.06,17:16
Jáj dievčence. Teraz ja veľmi často myslím na Zitkine slová, že naraz by sa nemalo. Prestanem asi čítať vedeckú literatúru a začnem bulvár. Lebo v tej vedeckej písali, že predsa len pre dlhoročného fajčiara je veľké riziko podstúpiť šok z abstinencie zo dňa na deň. Źe to by sa malo vééééééééľmi opatrne. No nie že by som hneď letela k popolníku, ale premýšľam. / No a teraz si poviete, že nad blbosťami. Ale nechcem si to u Vás pokaziť. A hlavne u seba. Lebo dýcha sa mi lepšie. Ja len z hľadiska opatrnosti./ Ale už budem radšej ticho. Aj tak so mnou nikto nebude súhlasiť.


Ja s Tebou súhlasím;) a ak som také niečo napísala , tak ver, že som to aj myslela vážne ...nie je to sranda po rokoch zrazu prestať zo dňa na deň.Možno si niekto povie , že ten a ten to tak dokázal a nič mu nie je .Ja sa s takým človekom dokážem tešiť z jeho výkonu .
Ale ja vždy pozerám na seba ..v prvom rade .....potrebujem sa starať ešte o rodinu .:confused: Takže je veľA ľudí , čo prestanú zo dňa na deň ...ale sú aj taký...čo najskôr znížia počet a postupne zvykajú organizmus na nižšiu a nižšiu dávku .:)
lenkak
05.09.06,17:17
Danila neboj, raz sa aj k nule dopracuješ, a uvidíš ako budeš sršať spokojnosťou.
Danila
05.09.06,17:22
Danila neboj, raz sa aj k nule dopracuješ, a uvidíš ako budeš sršať spokojnosťou.Ak budem vládať sršať. Veď už teraz som pribrala 3 kg. Ale možno aj preto lebo váľam rekordy. Nie v telocvični, ale tu,tu,tu...
kukučka
05.09.06,21:10
však vám stúplo sebavedomie a ste hrdé na seba? :)