Aljok
04.08.07,22:44
Práve cinklo. Objednala som sa.:confused: :)
Gratulujem a držím palce.:) A dobrá rada : akonáhle dostaneš chuť na cigaretu stačí vypiť pohár vody (žiadne bublinky) a je po chuti. Je to až neuveriteľné ako to dobre funguje. Zo začiatku si dobre prečistíš ľadviny, ale ono je to zo dňa na deň lepšie a to je na tom fajn. Najhorší je prvý týždeň a potom to už ide.Len si nenechaj cigarety na dosah. Drž sa, za ten pocit to stojí!!!!
Elena Navrátilová
05.08.07,08:26
Janka, bez problémov si Ťa viem predstaviť.... super.
Elena Navrátilová
05.08.07,09:21
A to sme zas pri pevnej vôli...
Danila
06.08.07,16:59
A to sme zas pri pevnej vôli...Elenka, veď práve. Vieš dobre, koľko podpory sme tu všetci dostali. Vydržalo mi to niekoľko týždňov, prvý problém a bola som v tom po uši. Keď som sa objednávala na tú doporučenú terapiu, hanbila som sa ako pes, keď som dostala inštrukciu, že pred príchodom ešte vyfajčiť cigaretu a ohorok s popolom priniesť. Toto skutočne už bolo prvým mementom pre mňa, že by som sa mohla spamätať, a nebyť naposmech sama sebe. Takže už sa vcelku teším na tú fajku sebaúcty a kľudne budem týždeň aj vo vani, len nech to svinstvo zdolám. Len netuším, čo budem robiť s pravou rukou, keď v ľavej budem tlačiť mobil k uchu ...:)
cloe
06.08.07,17:04
... Len netuším, čo budem robiť s pravou rukou, keď v ľavej budem tlačiť mobil k uchu ...

Toto sa mi zdá ten naväčší problém. Ja som si zatiaľ tie cigarety nekúpila ale mala som tam ešte 2, tak som ich dnes vyfajčila takým spôsobom, že som si každú rozdelila na dvakrát. A už nemám nič:confused: Tak som zvedavá, čo sa bude diať. Dám vedieť ako pokračujem.
Danila
06.08.07,17:08
... Len netuším, čo budem robiť s pravou rukou, keď v ľavej budem tlačiť mobil k uchu ...

Toto sa mi zdá ten naväčší problém. Ja som si zatiaľ tie cigarety nekúpila ale mala som tam ešte 2, tak som ich dnes vyfajčila takým spôsobom, že som si každú rozdelila na dvakrát. A už nemám nič:confused: Tak som zvedavá, čo sa bude diať. Dám vedieť ako pokračujem.Toto som predvádzala niekoľko dní, kým som prestala úplne. Ale nie je to na zahodenie. Cítila som sa oveľa lepšie zdravotne. Riešenie to však nie je. Možno Ti to vydrží a ja sa budem tešiť s tebou. Ak Ti to náhodou nevyjde, tak pôjdeš aj ty postískať ten kovový zázrak. No nie?:) :confused:
cloe
06.08.07,17:33
Môj manžel, napríklad, nefajčil 5 rokov a fajčí znovu. Ale to len preto, lebo je vášnivý rybár, takže tam znovu začal. Je to škoda aj keď on nie je zas tak tuhý fajčiar ako ja. On niekedy nefajčí vôbec, niekedy jednu denne. Môžem ti povedať, že mi nieje dvakrát dobre, keď viem, že nič nemám a večer pred nami.:confused: Dúfam nebuem behať o pol jedenástej po všetkých susedoch:D
Elena Navrátilová
06.08.07,17:51
V pravej ruke držte pohár čistej studenej vody.... poprípade ľad. Samozrejme ako kto môže, musí... takže na zdravie zlatenká... ;):D
cloe
06.08.07,18:05
Tak teda na zdravie! Voda je naozaj to jediné, čo k životu naozaj potrebujeme;)
Eulalia
06.08.07,18:07
V pravej ruke držte pohár čistej studenej vody.... poprípade ľad. Samozrejme ako kto môže, musí... takže na zdravie zlatenká... ;):D
Ešte doplním - v ľavej ruke pohár vody a v pravej počítačovú myš a hor sa na Poradu:D
Ale ak sa Vám, babenky 17-tky, podarí vďaka tej biorezonancii prestať fajčiť, budem si pýtať adresu a kontakt.:)
Elena Navrátilová
06.08.07,18:16
No jasné... zas ma napadla super vec... ak ideš na odfajčovaciu kúru... vyfajčíš cigaretu, donesieš popol, špak. Ale ... ako sa odvyká od PC,... :D netu... :D porady... :D. Myslíte, že by stačil káblik? :D
Zita5
06.08.07,18:53
... Len netuším, čo budem robiť s pravou rukou, keď v ľavej budem tlačiť mobil k uchu ...

Toto sa mi zdá ten naväčší problém. Ja som si zatiaľ tie cigarety nekúpila ale mala som tam ešte 2, tak som ich dnes vyfajčila takým spôsobom, že som si každú rozdelila na dvakrát. A už nemám nič:confused: Tak som zvedavá, čo sa bude diať. Dám vedieť ako pokračujem.


Isto prehľadáš všetky kabelky a miesta , kde by si mohla nájsť čo len jednu ;) :rolleyes: :) a ak nie , klobúk dolu .:cool:
Elena Navrátilová
06.08.07,19:03
Isto prehľadáš všetky kabelky a miesta , kde by si mohla nájsť čo len jednu ;) :rolleyes: :) a ak nie , klobúk dolu .:cool:
Nehľadaj... daj si vodičky... neboj nie je to nič hrozné.
tinaM
06.08.07,19:11
Je pravda, že si treba uvedomiť, či to naozaj chcem.
Veľakrát som o tom uvažovala a prišla som na to, že ..... veď ja si potom ani troch neoddýchnem, nezažijem sladké nič nerobenie:) .

Dala som si záväzok, že v byte si nezapálim. Chodím na balkón. Aj v zime.
Tak som dávku zredukovala na polovicu.
Som dobrá! Nie? :cool:
Elena Navrátilová
06.08.07,19:25
[quote=tinaM;508624]Je pravda, že si treba uvedomiť, či to naozaj chcem.
Veľakrát som o tom uvažovala a prišla som na to, že ..... veď ja si potom ani troch neoddýchnem, nezažijem sladké nič nerobenie:) .

Dala som si záväzok, že v byte si nezapálim. Chodím na balkón. Aj v zime.
Tak som dávku zredukovala na polovicu.
Som dobrá! Nie? :cool:[/quoteAno si, ale stále môžeš byť lepšia... najlepšia.... :D;)
tinaM
06.08.07,19:30
/quoteAno si, ale stále môžeš byť lepšia... najlepšia.... :D;)
Elenka, a ja som táááááká spokojná so sebou:D .
No budem sa ešte snažiť. Ale už som na dobrej ceste :D :D
cloe
06.08.07,19:30
Je pravda, že si treba uvedomiť, či to naozaj chcem.
Veľakrát som o tom uvažovala a prišla som na to, že ..... veď ja si potom ani troch neoddýchnem, nezažijem sladké nič nerobenie:) .

Dala som si záväzok, že v byte si nezapálim. Chodím na balkón. Aj v zime.
Tak som dávku zredukovala na polovicu.
Som dobrá! Nie? :cool:

To ja v byte vôbec nefajčím a keď tak v zime, v mraze idem na ten balkón, tak si fakt pripadám ako otrok.
kukučka
06.08.07,19:51
Elenka a čo takto? :D :D :D
vanna
06.08.07,20:02
Milé poradáčky, držím palce všetkým, ktorí chcú s týmto neduhom prestať. Mám manžela, ktorý je silný fajčiar. Fajčí v okne a samozrejme dym ide aj do miestnosti, je veľmi tvrdohlavý. Zvyknem porovnávať tento jeho zlozvyk, ktorý vyjde mesačne cca 3.000,-korún s tým, že ja si kúpim každý mesiac tiež parfém za túto sumu. Ved to je tiež len do vzduchu. Chvíľu udivene pozerá a potom povie, ja to potrebujem. Vydržte, je to príjemné, ked nemáte cigaretový dych.
Excise Duty
09.08.07,08:35
Danila
09.08.07,08:53
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1225%C2%A0Ešte toto mi bolo treba. A navyše sa mi to aj pozdáva. Ach panebože, čo som komu urobila? :) :) :)
Janurka
09.08.07,09:30
Ó bože, tak toto snáď nie?! Čo je 1. apríl? Prvý krát v živote som čítala niečo pozitívne o fajčení, tak tomu naozaj neuverím. Sama som fajčiarka, žiaľ. Prišla som na spôsob, ako fajčiť čo najmenej. Ráno ku káve 1 cigareta. Je to priam obrad. Celý deň som zamestnaná nejakou prácou. Pozn.: robím účtovn. doma a teda kmitám medzi pracovňou, domom, záhradou atď. Večer - veľakrát až k správam o 19.30 si v kľude sadnem, hlavu strčím do krbu a tú druhú cigaretku si vychutnám. Samozrejme, že neostanem len pri nej, ale fakt vyfajčím oveľa menej. Mám ale otázku.
Prečo napr. vznik rakoviny pripisujú len, alebo hlavne cigaretám? Zamyslel sa niekto napr. nad tým, čo kupuje v obchode, na tržnici? Napr. taká zelenina? Vyzerá fantasticky. Nechcem vedieť, koľko krát boli napr. paradajky ošetrené chemicky a hlavne, či bola dodržaná ochranná doba do zberu. Dávate svojim deťom jesť párky, šunky, varíte s údeným mäsom?
A čo nebudeme dýchať vzduch? Nezastávam sa fajčiarov, to nie. Ale napr. v mäsiarni by mali byť ceduľky: nekonzumujte údené mäso - obsahuje rakovinotvorné látky! Želám všetkým fajčiarom, aj nefajčiarom pekný deň a hlavne veľa zdravia!
Janurka
09.08.07,11:37
Tak to ma mrzí. Hádam len nebudete hladná. Aj ja jem napr. chlieb a manžel pestuje pšenicu a vidím, koľko potrebuje herbicídov a pesticídov a nieviem akých ... ídov. Ďalší člen rodiný sa zaoberá veľkochovom kureniec a keďže mu robím účtovn., takisto vidím, koľko nakupuje liekov a pozor, nie ako na liečenie chorôb, ale preventívne a na faktúrach za krmivo je uvedené - geneticky modifikované. Tak čo s tým? Dobrú chuť!
MrCollagen
09.09.07,15:39
Pekný deň,
k tej elektronickej cigarete len toľko, že ju mám, som spokojný, chcem prestať fajčiť a s kamarátom ich dovážame.
Môžete mi zavolať na: 0915704753

Hariom
Danila
09.09.07,15:45
Pekný deň,
k tej elektronickej cigarete len toľko, že ju mám, som spokojný, chcem prestať fajčiť a s kamarátom ich dovážame.
Môžete mi zavolať na: 0915704753

HariomAko reklama to bolo veľmi slabé. :)
cloe
09.09.07,15:51
Danila, už si nefajčiar?:eek: Alebo ešte fajčiar;) Mne sa podarilo nanajvýš obmedziť to na polovicu. Vôľa "pokulháva":mee:
Danila
09.09.07,15:55
Danila, už si nefajčiar?:eek: Alebo ešte fajčiar;) Mne sa podarilo nanajvýš obmedziť to na polovicu. Vôľa "pokulháva":mee:Žiaľ, je to tak, ako to napísala Janka. Ísť na rôzne procedúry, a nebyť presvedčený o tom, že to chcem, je blbosť. Ja som mohla mať za 800.- Sk kartón Marlboro. Tak vidíš, že som ešte nedospela. Ale fakt som obmedzila. Dnes to boli dve, a ak sa nevrátim do istej témy, tak by som to zvládla ešte s jednou na dobrú noc. Som dobrá - čo povieš?:)
Elena Navrátilová
09.09.07,15:58
Žiaľ, je to tak, ako to napísala Janka. Ísť na rôzne procedúry, a nebyť presvedčený o tom, že to chcem, je blbosť. Ja som mohla mať za 800.- Sk kartón Marlboro. Tak vidíš, že som ešte nedospela. Ale fakt som obmedzila. Dnes to boli dve, a ak sa nevrátim do istej témy, tak by som to zvládla ešte s jednou na dobrú noc. Som dobrá - čo povieš?:)Jasné, že si dobrá. Tak tam nechoď. To fajčenie, výstižnejšie nefajčenie Ti zato isto stojí.
cloe
09.09.07,15:59
Žiaľ, je to tak, ako to napísala Janka. Ísť na rôzne procedúry, a nebyť presvedčený o tom, že to chcem, je blbosť. Ja som mohla mať za 800.- Sk kartón Marlboro. Tak vidíš, že som ešte nedospela. Ale fakt som obmedzila. Dnes to boli dve, a ak sa nevrátim do istej témy, tak by som to zvládla ešte s jednou na dobrú noc. Som dobrá - čo povieš?:)

No, 2-3 denne..., to si v každom prípade lepšia ako ja. Slabá útecha, že?:) Ja som niekde okolo 10:mee:
Elena Navrátilová
09.09.07,16:00
No, 2-3 denne..., to si v každom prípade lepšia ako ja. Slabá útecha, že?:) Ja som niekde okolo 10:mee:
A predtým? Koľko bolo?
Ľubomír
09.09.07,16:29
Je to presne ako s chudnutím, v hlave. Prestaň a basta. Mne sa to podarilo zo dňa na deň a už je tomu 22 rokov.
Danila
09.09.07,16:35
:)
Je to presne ako s chudnutím, v hlave. Prestaň a basta. Mne sa to podarilo zo dňa na deň a už je tomu 22 rokov.Daj niečo lepšie. Túto teóriu mám doma stokrát obohratú. A tiež je tomu niečo cez 20 rokov. Musíš rátať s tým, že žena je tvor vytrvalejší.:)
Elena Navrátilová
09.09.07,16:43
:) Daj niečo lepšie. Túto teóriu mám doma stokrát obohratú. A tiež je tomu niečo cez 20 rokov. Musíš rátať s tým, že žena je tvor vytrvalejší.:)
No Danilka, ale nemusíš v každej sfére...
kukučka
09.09.07,16:43
Je to presne ako s chudnutím, v hlave. Prestaň a basta. Mne sa to podarilo zo dňa na deň a už je tomu 22 rokov.

keby to bolo také ľahké, nemusela by tu byť ani táto téma
Elena Navrátilová
09.09.07,16:44
keby to bolo také ľahké, nemusela by tu byť ani táto téma
Ale je to pravda. Len to musí byť vždy jasné čo kto chce. A táto téma je práve preto super, že sa to dá. Len každý inak fungujeme. Ale dá sa to a to je pre niekoho veľké povzbudenie.
Zita5
09.09.07,16:45
:) Daj niečo lepšie. Túto teóriu mám doma stokrát obohratú. A tiež je tomu niečo cez 20 rokov. Musíš rátať s tým, že žena je tvor vytrvalejší.:)


Och Danilka , sme dve ......;)
Elena Navrátilová
09.09.07,16:47
Och Danilka , sme dve ......;)Keby sa to dalo ja za Vás prestanem. Ale to sa nedá... :confused::o
kukučka
09.09.07,16:51
Elenka áno, viem, tebe aj mne sa to našťastie podarilo, ale koľkým nie a tiež chceli
Ľubomír
09.09.07,16:59
Však platíš dvakrát, ze nezmyslené náplaste a za cigarety. (ZITA 5
Zita5
09.09.07,17:02
Však platíš dvakrát, ze nezmyslené náplaste a za cigarety. (ZITA 5

Asi nie ....náplaste nie ......:)
kukučka
09.09.07,17:07
náplaste sú škodlivé, už som to tu kdesi písala, nechce sa mi hľadať
ALDA
09.09.07,18:21
27.09. bude rok, čo nefajčííííííím...hurá, hurá.:) A najdôležitejšie je, že mi to ani nechýba a ani ma neznervózňuje.
Držím všetkým, ktorí sa o to pokúšajú palce.:):):)
Danila
09.09.07,18:24
27.09. bude rok, čo nefajčííííííím...hurá, hurá.:) A najdôležitejšie je, že mi to ani nechýba a ani ma neznervózňuje.
Držím všetkým, ktorí sa o to pokúšajú palce.:):):)Alduška, dúfam, že pri mne a Zitke o tie palčeky neprídeš.:) :) :)
kukučka
09.09.07,18:24
Heli veľké cmuk k výročiu :)
Elena Navrátilová
09.09.07,18:36
27.09. bude rok, čo nefajčííííííím...hurá, hurá.:) A najdôležitejšie je, že mi to ani nechýba a ani ma neznervózňuje.
Držím všetkým, ktorí sa o to pokúšajú palce.:):):)
http://www.gify.nou.cz/fa16_vily1_soubory/23.gifHelka gratulujem Som úprimne rada. ;)
ALDA
09.09.07,18:37
Ďákujem za podporu.:)
Elena Navrátilová
09.09.07,18:40
Ďákujem za podporu.:)
Helka, dobrý pocit však? ;) Prajem ho všetkým. Treba len vydržať. Veriť si.
Gabhus
10.09.07,06:36
Ahoj, fajčila som asi tak 30 rokov a nefajčím také 4 roky. Ako som prestala? Jednoducho som dofajčila čo bolo doma a ďalšiu krabičku som si nekúpila. (Až po čase som jednu objavila - kúpil ju manžel, že keď to so mnou bude na nevydržanie, aby som sa ukľudnila). V priebehu rokov som to skúšala X - krát a podarilo sa to až na X+1 - krát. To skrátka musíš chcieť a dá sa. Aj káva sa dá vypiť bez cigarety aj všetko. Vieš čo som robila? V tom čase stáli cigarety cca 55.- SK, tak som si každý deň dala do krabičky sumu, ktorú by som prefajčila. Vtedy to vyšlo tak na 2000 korún aj viac. A potom som si niečo za to kúpila, išla som na kozmetiku, dopriala som si lepšiu kaderníčku, lepšie topánky a tak. A prišla som na to, že peniaze radšej miniem na seba, ako platiť štátu v podstate daň z tabaku. Držím palce všetkým, ktorí sa o niečo podobné pokúšajú, netreba ani náplaste, ani tabletky, ani akupunktúru, stačí vôľa. Poznám niekoľkých ľudí, ktorí to dokázali, jeden z nich si takto našetrí na jednu dovolenku navyše, baby na lepšie handry a pod. Držte sa všetci, DÁ SA TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Napíšte výsledok, môžeme založiť klub bývalých fajčiarok.
kukučka
10.09.07,09:23
........... Napíšte výsledok, môžeme založiť klub bývalých fajčiarok.

Práve si doň vstúpila, vitaj :) :D
Danila
10.09.07,09:27
:) Klubistky, držím vám palce!:) :) :)
kukučka
10.09.07,09:33
:) Všetkých, ktorí tu vstúpia považujem za bývalých fajčiarov, aj keď sa na tej ceste ešte potkýnajú a potrebujú pomoc. :)
Excise Duty
13.09.07,19:44
Varovanie
cloe
13.09.07,20:07
Varovanie

Také varovanie deťom nemusím dávať. Našťastie nie sú takí spros... ako ja:confused: Syn športuje a dcére to smrdí. Chvalabohu!
Lion Topoľčany
14.09.07,17:54
Včera sme boli ako rodina v reštaurácii na večeru a ako tak sedíme, moje 3,5 ročné dieťa /veľmi šikovné a vnímavé/mi dalo zvedavú otázku-mami a čo je toto? a ukázala na popolník na stole. Ostala som najskôr veľmi prekvapená...až neskôr mi to došlo-mala by som byť na seba vlastne veľmi pyšná, že tento predmet vlastne ani nepozná, lebo nemá odkiaľ, vyslovene sa vyhýbame fajčiarskej spoločnosti. A tu niekde je základ, ako eliminovať škodlivý vplyv fajčenia na ľudské telo. Samozrejme ešte nemáme vyhraté /ako rodičia/-nie je predsa isté, či tú našu slečnu nenachytáme o 10 rokov na WC ako tajne fajčí, ale nezostáva nám nič iné ako veriť, že bude mať rozum !!!!!!
taťko
15.09.07,18:44
vyber sa do trafiky s najväčším potešeným si kúp cigaretky. Pomaličky s pôžitkom, ale naozaj pomaličky a s pôžitkom si vyber cigaretku,pomaličky a s pôžitkom si ju zapáľ a tak aj vyfúkni dym, premýšľaj a spýtaj sa.
Kto sa mňa bude snažiť odúčať fajčiť ? Má niekto na to právo ?!
Veď to je iba moja súkromná vec ! Ani nikto ma nebude presviedčať o škodlivosti fajčenia ! Ja o tom viem svoje !
Manual
15.09.07,19:18
27.09. bude rok, čo nefajčííííííím...hurá, hurá.:) A najdôležitejšie je, že mi to ani nechýba a ani ma neznervózňuje.
Držím všetkým, ktorí sa o to pokúšajú palce.:):):)
Helenka živo si Ťa viem predstaviť ako si za oknom chaty /z vonku/ ešte sama fajčila. Sú aj svedkovia :rolleyes: Pamätáš sa ... ? :D:D:D Neviem ako som túto tému prehliadol.
GRATULUJEM k 1. VÝROČIU NEFAJČENIA
Helenka drž sa a nezačni viac !!!!
PS: ja už nefajčím 21 rokov a prestal som z večera do rána.
Danila
16.09.07,08:11
Včera sme boli ako rodina v reštaurácii na večeru a ako tak sedíme, moje 3,5 ročné dieťa /veľmi šikovné a vnímavé/mi dalo zvedavú otázku-mami a čo je toto? a ukázala na popolník na stole. Ostala som najskôr veľmi prekvapená...až neskôr mi to došlo-mala by som byť na seba vlastne veľmi pyšná, že tento predmet vlastne ani nepozná, lebo nemá odkiaľ, vyslovene sa vyhýbame fajčiarskej spoločnosti. A tu niekde je základ, ako eliminovať škodlivý vplyv fajčenia na ľudské telo. Samozrejme ešte nemáme vyhraté /ako rodičia/-nie je predsa isté, či tú našu slečnu nenachytáme o 10 rokov na WC ako tajne fajčí, ale nezostáva nám nič iné ako veriť, že bude mať rozum !!!!!!Tvoje obavy sú namieste. Moja rodina bola nefačiarska. Otec, mama, starí rodičia a takpodobne. A ja s mojimi súrodencami, akoby sme chceli všetko dohnať aj za nich. Takže celkom určite to nebude len vplyvom domácej výchovy. Ja som začala v spoločnosti študentov...:confused:
zuhl
17.09.07,15:04
Ahojte, nefajčila som 20,5 mesiaca, lebo som za to zaplatila 10.000 a ozaj to fungovalo. Teraz som začala kvôli totálne blbej udalosti a už zase z toho neviem ísť von, ale 10.000 už nezaplatím. Takže čo teraz?
Manual
17.09.07,15:09
Ahojte, nefajčila som 20,5 mesiaca, lebo som za to zaplatila 10.000 a ozaj to fungovalo. Teraz som začala kvôli totálne blbej udalosti a už zase z toho neviem ísť von, ale 10.000 už nezaplatím. Takže čo teraz?
Ak chceš prestať, musíš zaplatiť, inak neprestaneš. Hovorí sa tomu trest za "blbosť" Neber to ako urážku:)
Danila
17.09.07,17:38
Ak chceš prestať, musíš zaplatiť, inak neprestaneš. Hovorí sa tomu trest za "blbosť" Neber to ako urážku:)To nie je urážka. To je holý fakt. Keby blbosť kvitla, podaktoré by sme boli obsypané ružami. :) :D :)
Manual
17.09.07,18:09
To nie je urážka. To je holý fakt. Keby blbosť kvitla, podaktoré by sme boli obsypané ružami. :) :D :)
Vieš, ale chcel som to napísať tak trošku taktnejšie...:rolleyes::)
adi11
17.09.07,18:13
;) a čo to bolo aké čudo ?.. za tých 10 tisíc..mne by asi ani to nepomohlo..
orlica
19.09.07,16:02
mno tak moj recept je uplne jednoduchy:)
fajcila som jak Tabacaren (aj 40 denne:mad: ) a aj za treskuceho mrazu aj hladala spaky. Ale ...
na jednej sluzobke totalny kolaps....
a nasledne na kardio. Predtym som koncila s fajcenim kazdy vecer a zacinana kazde rano,:( a potom:
lekar mne len lakonicky oznamil co mam robit:
1. zbavit sa stresu - ja hovorim nemozne- mam "klientov"
2. pohyb - ja hovorim nemozne - sedave zamestnanie a som leniva
3. prestat fajcit - ja hovorim nemozne - pokusam sa 10 rokov a nist...

a zaver lekara :"Ak chcete zomriet , tak ja Vam v tom fakt nemozem zabranit" :eek::eek::eek:

uff, vysla som von z ordinacie a nefajcim uz od roku 2001 a som v pohode a fit:cool:;). Poucenie:najlacnejsi a najucennejsi je STRACH:---
kukučka
20.09.07,21:28
malá hádanka:
práve prítomní na Porade: 178, z toho fajčiari ? a pozerajúci na STV 2 besedu o závislosti?
Janurka
05.10.07,14:37
Práve som sa v jednom denníku dočítala, že keď zahasím poslednú cigaretu, tak: vymenované čo sa stane po 20 min., 8 hod. ... a po 10 rokoch: je riziko rakoviny u fajčiarov a nefajčiarov približne rovnaké. Ak do 10 rokov nezomriem na rakovinu, tak mám pekné vyhliadky!
Danila
05.10.07,14:50
Práve som sa v jednom denníku dočítala, že keď zahasím poslednú cigaretu, tak: vymenované čo sa stane po 20 min., 8 hod. ... a po 10 rokoch: je riziko rakoviny u fajčiarov a nefajčiarov približne rovnaké. Ak do 10 rokov nezomriem na rakovinu, tak mám pekné vyhliadky!Prišiel spoluobčan do krčmy a pýtal si od čiašnika cigarety. Keď mu čiašnik podal krabičku, spoluobčan na nej prečítal: "Fajčenie spôsobuje impotenciu". Otočil sa k čiašnikovi a kričí: "Vymeň tieto za tie rakovinové.":) :) :) .
Zita5
05.10.07,15:02
Práve som sa v jednom denníku dočítala, že keď zahasím poslednú cigaretu, tak: vymenované čo sa stane po 20 min., 8 hod. ... a po 10 rokoch: je riziko rakoviny u fajčiarov a nefajčiarov približne rovnaké. Ak do 10 rokov nezomriem na rakovinu, tak mám pekné vyhliadky!


To znamená , že neprestať fajčiť?
Danila
05.10.07,15:07
To znamená , že neprestať fajčiť?
Zitka mňa by skôr zaujímalo, čo to je tých 10 rokov. My by sme sa dožili možno 17x10.:)
Zita5
05.10.07,15:10
Zitka mňa by skôr zaujímalo, čo to je tých 10 rokov. My by sme sa dožili možno 17x10.:)

No určite 17x10 aj s cigaretou v ruke....tak si to myslela :--- ;) :)


P.S. Ale vážne , zle sa mi to číta .....čo bolo uverejnené ...bŕŕŕŕ:mee:
Danila
06.10.07,09:00
No určite 17x10 aj s cigaretou v ruke....tak si to myslela :--- ;) :)


P.S. Ale vážne , zle sa mi to číta .....čo bolo uverejnené ...bŕŕŕŕ:mee:
Zitka, ďakujem za Tvoje odpudzujúce bŕŕŕŕ:mee: , odpudilo ma na poldeň. :)
Zita5
06.10.07,09:01
Zitka, ďakujem za Tvoje odpudzujúce bŕŕŕŕ:mee: , odpudilo ma na poldeň. :)


Danilka niet začo , mňa tuším len na noc ;) :rolleyes: je to pliaga a tuším dnes sa opäť vrhnem na odvykanie ...:D
Rozalka
06.10.07,09:02
Milé kolegyne, viem ako vám je, aj ja som fajčila vyše 25 rokov, jedného dňa (po žlčníkovom záchvate) som si povedala, že tá cigoška nepomáha - hoci predtým to bolo v pohode, pozrela som na ňu, nevyfajčenú zahasila a odvtedy nefajčím (za pár dní to bude 7 rokov). Vďaka podpore rodiny, fajčiari prestali v mojej prítomnosti fajčiť, jeden zo synov sa pridal - tiež prestal. Zo začiatku sa treba strániť fajčiarov. Držím palce všetkým, ktorí chcú prestať - treba mať pevnú vôľu. Veľa úspechov.
taťko
07.10.07,07:04
Práve dnes mi syn s nevestou prinesú darček k narodeninám : náplaste. Už dlhšie to skúšam aj ja. Posledné dni 5 - 8 cigariet, predtým 15 - 25. Ak sa mi to postupne podarí znížiť na 1 - 3 za deň, tak ako Vám, to už nie je ozajstné fajčenie. U niekoho si musí organizmus odvikať postupne a časom si zapálime najviac 1 - 2 x za týždeň. Určite sa nám to podarí, ak sa o to budeme snažiť. Držím palec.
bv_alexandra
09.11.07,14:54
Prosím Vás nemáte niekto osobné skúsenosti s tabletkami Champix. Mne práve pani doktorka predpísala úvodnú krabičku tak by ma zaujímalo čo ma čaká. :D
adi11
09.11.07,15:22
No to by aj mna zaujímalo
bv_alexandra
26.11.07,06:26
Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy. :):---
Elena Navrátilová
26.11.07,06:38
Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy. :):---http://www.beruska8.cz/andilci/ozdoba/100.gif Nech Ti pomáha... a je stále s Tebou. ;)
bv_alexandra
26.11.07,06:51
http://www.beruska8.cz/andilci/ozdoba/100.gif Nech Ti pomáha... a je stále s Tebou. ;)
Ďakujéééééééééém:):):):):):)
Rozalka
26.11.07,09:06
Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy. :):---
Prajem Ti zo srdca, aby ti to vydržalo, teraz sa najmä stráň iných fajčiarov, ktorí kvôli vlastnej slabosti Ti to budú vyhovárať. VYDRŽAŤ!:) (Viem o čom, hovorím, v sobotu budem 7 rokov nefajčiar !!!)
JAJA11
26.11.07,09:15
Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy. :):---

Držím palce. ;):);) Ja sama som nikdy nefajčila, ale môj manžel bol tuhý fajčiar (viac ako 20 cigariet za deň) a už nefajčí skoro 30 rokov.
Stefan2005
26.11.07,09:32
..... Ak sa mi to postupne podarí znížiť na 1 - 3 za deň, tak ako Vám, to už nie je ozajstné fajčenie......

S takýmto utešovaním nemôžem zásadne súhlasiť! Ako bývalý závislák na nikotíne (vyše 18 rokov) som skúšal viackrát prestať - ale čo i len jedna jediná cigeretka po desiatich dňoch zmarila dovtedajšie úsilie.
Jediné riešenie bolo položiť krabičku, tak ako bola, povedať dosť! a samozrejme vydržať. Tú načatú krabičku som denne prekladal, a po dvoch rokoch, keď sa z nej sypal celkom vysušený tabak, vyhodil. Pred vyše dvadsiatimi rokmi.
A môžem povedať, že som za toto na seba celkom hrdý.
Ako na najlepšiu osobnú investíciu v živote ....
Janurka
28.11.07,21:45
Dobrý večer všetkým fajčiarom, aj nefajčiarom. Pred chvíľou som zahasila svoju 10 cigaretu v tento deň /kiež by bola posledná/. Skúste si kliknúť na stránku www.apa.sk (http://www.apa.sk) a tam sa dozviete aké dotácie dostávajú pestovatelia tabaku. Alebo, že by sa tabak využíval aj na iné účely? To je ale paradox.
Ministerstvo pôdohospodárstva - dotácie na pestovanie tabaku, ministerstvo zdravotníctva - varovanie na každej krabičke cigariet! Hlavne, že funguje obchod!
bv_alexandra
02.12.07,17:03
Prajem Ti zo srdca, aby ti to vydržalo, teraz sa najmä stráň iných fajčiarov, ktorí kvôli vlastnej slabosti Ti to budú vyhovárať. VYDRŽAŤ!:) (Viem o čom, hovorím, v sobotu budem 7 rokov nefajčiar !!!)
to by som musela dať výpoveď v práci:D:D:D
Chvalabohu ma všetci podporujú a prajú mi nech mi to vydrží.
PS: už aj moja polovička začala potajomky študovať čo za tabletky to mám, ako sa cítim, a tak. Hm., žeby sa z nás stala nefajčiarska rodina:rolleyes::)
Elena Navrátilová
02.12.07,17:06
Zita5
02.12.07,17:18
to by som musela dať výpoveď v práci:D:D:D
Chvalabohu ma všetci podporujú a prajú mi nech mi to vydrží.
PS: už aj moja polovička začala potajomky študovať čo za tabletky to mám, ako sa cítim, a tak. Hm., žeby sa z nás stala nefajčiarska rodina:rolleyes::)

Moja , neviem si predstaviť , čo budeme robiť , pri osobnom stretnutí .........:---:);)
Kazu
02.12.07,17:33
Budete sa hladkať po hlavičkách aké ste čačané :D:D:D
Zita5
02.12.07,17:38
Budete sa hladkať po hlavičkách aké ste čačané :D:D:D

Kazu jasné ,že ju pohladkám aj po hlavičke , aká je čačaná ;), teším sa s ňou , že to dokázala .......len neviem ,čo budem pri nej ja robiť , asi prestanem tiež ......:)
bv_alexandra
02.12.07,17:47
Moja , neviem si predstaviť , čo budeme robiť , pri osobnom stretnutí .........:---:);)
:D:D:D:D:D:D:D
To čo vždy bude kecať a debatiť a ty budeš popritom pofajčievať, a ja ti budem rozprávať o tom aké jednoduché je prestať:D:D:D:D
Ale nie, poteším ťa kľudne môžeš pri mne fajčiť, nevadí mi to:D
Kazu
02.12.07,17:48
Veď ja som to aj tak myslela, že ani ty nebudeš :D:D

Ja si miesto cigariet šetrím na dovolenku. Vieš koľko krát za posledných 20 rokov som už bola za ušetrené peniaze na dovolenke? :--- ... až, ... až, ...no tuším ani raz :D:D:D
Zita5
02.12.07,17:52
:D:D:D:D:D:D:D
To čo vždy bude kecať a debatiť a ty budeš popritom pofajčievať, a ja ti budem rozprávať o tom aké jednoduché je prestať:D:D:D:D
Ale nie, poteším ťa kľudne môžeš pri mne fajčiť, nevadí mi to:D

Neboj , nembudem pri Tebe fajčiť . ;)
bv_alexandra
02.12.07,18:07
Neboj , nembudem pri Tebe fajčiť . ;)
mimotemyuž by sa mi veru patrilo Vás prísť skontrolovať, ako žijete:D:---:---:---
Rozalka
02.12.07,18:53
mimotemyuž by sa mi veru patrilo Vás prísť skontrolovať, ako žijete:D:---:---:---
Nika, ešte sa držíš? To som veľmi rada, VYDRŽAŤ, teraz sa už nesmieš dať nalomiť. :):):):):)
kivi11
09.12.07,06:49
Ahojte.Chcem sa podelit o svoju skusenost s fajčením.Už mesiac nefajčím a je my dobre.Raz ráno v práci som si povedal dost a stalo sa "DOSŤ".Len tak bokom fajčil som od 13 rokov....a mam 43 r.Na tom že nefajčím neušetrím nič totiž kúpim si ine veci,ako napr.čoko,veci na PC,do bytu ale neušetrím.
PS:obmedzit sa to neda len prestat. ;)
Elena Navrátilová
09.12.07,06:51
Ahojte.Chcem sa podelit o svoju skusenost s fajčením.Už mesiac nefajčím a je my dobre.Raz ráno v práci som si povedal dost a stalo sa "DOSŤ".Len tak bokom fajčil som od 13 rokov....a mam 43 r.Na tom že nefajčím neušetrím nič totiž kúpim si ine veci,ako napr.čoko,veci na PC,do bytu ale neušetrím.
PS:obmedzit sa to neda len prestat. ;)
Super. Poraď ostatným... používaš alebo používal si nejaký podporný prostriedok? Žuvačky, náplaste ani neviem čo ešte to dnes ponúkajú. Mne stačila pevná vôľa, žuvačka (obyčajná) a pohár vody vždy po ruke. ;)
lindusaaa
11.12.07,06:57
no aj podla mna prestat fajcit tak ze to postupne obmedzim sa proste neda...ale ako to vysvetlit priatelovi??? :confused: on chce prestat fajcit a ja som sa vsemozne snazila mu pomoct ale uz som rezignovala...bo nakoniec povedal ze je to jeho problem a on si ho musi vyriesit....ok, ale aj tak mu to chem ulahcit...uz nefajci vela ale viem ze si zapali, neviem kolko, ale pocitam ze okolo pat denne to bude a pri nejakej"akcii" mozno aj viac...to podla mna nie je prilezitostne fajcenie, ako on tvrdi...
bv_alexandra
12.12.07,10:53
Super. Poraď ostatným... používaš alebo používal si nejaký podporný prostriedok? Žuvačky, náplaste ani neviem čo ešte to dnes ponúkajú. Mne stačila pevná vôľa, žuvačka (obyčajná) a pohár vody vždy po ruke. ;)
Ja ak by som mohla poradiť tak by som určite každímu odporučila tabletky Champix. Sú síce len na predpis ale to nie je problém každý lekár vám ich predpíše. a cena? podľa mna ten čo chce tiež prestať fajčiť, tak mu to až tak nevadí pretože ked som si spočítala že denne stiahnem krabičku to je za mesiac 2480,- a tabletky na celý mesiac stoja cca 3400,- Sk takže taký markatný rozdiel v tom nieje.
A čo sa týka účinku, kedysi som skúšala aj žuvačky aj náplaste a nepomohli mi ani jedny. Bolo mi z nich akurát zle.
Tieto tabletky čo som bola sama prekvapená mi spravili to že mi cigarety doslova prestali chutiť. Pretože prvý týžden užívania tabliet sa môže ešte fajčit, ale čím dlhšie to išlo tým viac mi to nechutilo. a celkovo môj dojem je ten že v tom mozgu to fakt asi niečo robí pretože som nemala také pohnútky žeby som si zapálila. Jednoducho som si určila den kedy prestanem a odvtedy je to už 17dní. Dnes som si dokonca zabudla doma tabletky takže som si ráno neužila rannú dávku, a vyzará to tak že to vydržím.
A ešte jednu výhodu malo to že som prestala fajčiť, začala som viac konzumovať ovocie, začala som raňajkovať, a celkovo sa cítim lepšie. ;)
takže prajem všetkým veľa zdaru a sily, aby to zvládli:);)
Elena Navrátilová
12.12.07,10:57
Ja ak by som mohla poradiť tak by som určite každímu odporučila tabletky Champix. Sú síce len na predpis ale to nie je problém každý lekár vám ich predpíše. a cena? podľa mna ten čo chce tiež prestať fajčiť, tak mu to až tak nevadí pretože ked som si spočítala že denne stiahnem krabičku to je za mesiac 2480,- a tabletky na celý mesiac stoja cca 3400,- Sk takže taký markatný rozdiel v tom nieje.
A čo sa týka účinku, kedysi som skúšala aj žuvačky aj náplaste a nepomohli mi ani jedny. Bolo mi z nich akurát zle.
Tieto tabletky čo som bola sama prekvapená mi spravili to že mi cigarety doslova prestali chutiť. Pretože prvý týžden užívania tabliet sa môže ešte fajčit, ale čím dlhšie to išlo tým viac mi to nechutilo. a celkovo môj dojem je ten že v tom mozgu to fakt asi niečo robí pretože som nemala také pohnútky žeby som si zapálila. Jednoducho som si určila den kedy prestanem a odvtedy je to už 17dní. Dnes som si dokonca zabudla doma tabletky takže som si ráno neužila rannú dávku, a vyzará to tak že to vydržím.
A ešte jednu výhodu malo to že som prestala fajčiť, začala som viac konzumovať ovocie, začala som raňajkovať, a celkovo sa cítim lepšie. ;)
takže prajem všetkým veľa zdaru a sily, aby to zvládli:);)Nika, krásne sa to číta... tá Tvoja radosť len tak "frčí" z toho príspevku.
Môžeš byť na seba právom hrdá. ;)
bv_alexandra
12.12.07,11:01
Nika, krásne sa to číta... tá Tvoja radosť len tak "frčí" z toho príspevku.
Môžeš byť na seba právom hrdá. ;)
VĎaka dievčence za podporu a milé slová:):);)
m.hladka
12.12.07,11:11
K tomu, aby človek prestal fajčiť netreba nič hovoriť, ale prestať fajčiť a mať pevnú vôľu. Všetko okolo toho, čo sa píše, hovorí je zbytočné, pretože kým dotyčný neurobí prvý krok, t.j. že prestane fajčiť. Nič viac! Vlastná skúsenosť.
kukučka
12.12.07,11:15
no aj podla mna prestat fajcit tak ze to postupne obmedzim sa proste neda...ale ako to vysvetlit priatelovi??? :confused: on chce prestat fajcit a ja som sa vsemozne snazila mu pomoct ale uz som rezignovala...bo nakoniec povedal ze je to jeho problem a on si ho musi vyriesit....ok, ale aj tak mu to chem ulahcit...uz nefajci vela ale viem ze si zapali, neviem kolko, ale pocitam ze okolo pat denne to bude a pri nejakej"akcii" mozno aj viac...to podla mna nie je prilezitostne fajcenie, ako on tvrdi...
Je na dobrej ceste, len daj pozor, nenaliehaj, mohlo by to mať opačný účinok.
Radšej mu nenápadne podstrč namiesto cigarety jablko, alebo pohár džúsu. ;) Držím palce, raz to dokáže. :)
britta
15.12.07,20:05
Zdravim ludia,

mozno uz o nom niekto pisal (necitalasom vsetky prispevky, ale pripajam sa k debate, lebo mam aktualny zazitok. Ide o toho "uja" v martinskej nemocnici na Skultetyho - naozaj to funguje.
Dostala som nanho kontakt od niekolkych znamych - niektori sa k fajceniu znova vratili ale vacsina nie. Ako to prebiehalo?
Do pristroja dal ohorok z cigarety, ktoru ste museli pred prichodom vyfajcit. Do ruk Vam dal drzat nejake sondicky - asi na 20 min. A pritom rozpraval. Citila som sa cudne a myslim, ze som svoju navstevu tak trochu lutovala. Posobilo to vsetko naozaj zvlastne. Hovoril napr. o tom, ze nikotin podporuje tvorbu dopaminu ten zase endorfinu (hormon radosti) - zostrucnene. Nas mozog ma teda zafixovane info, ze cigareta sa rovna prenho pocit radosti. A prig tak, ze tuto info unho zrusi. A teda prejde aj chut na cig. Upozornil nas aj na to, ze mozme mat nutkavu myslienku siahnut po cigarete v niekt. situaciach, ale ze ak ju dokazeme zahnat, bude sa objavovat coraz zriedkavejsie.
A tak aj bolo. Po jedle a v ramci jednej damskej jazdy som skutocne mavala chut na cig. ale postupne to preslo a teraz uz vobec ani chut nemam, ani ked si kamaratka zapali. Bez abstinencnych priznakov a inych neduhov spojenych s odvykanim.
Bol tam so mnou aj moj manzel, tiez teraz uz uspesny nefajciar, hoci predtym fajcil o cosi viac, ako ja.
Mozno dolezite bolo aj to, ze som bola naozaj uz dlho predtym uprimne presvedcena, ze chcem prestat.
kivi11
19.12.07,13:51
Super. Poraď ostatným... používaš alebo používal si nejaký podporný prostriedok? Žuvačky, náplaste ani neviem čo ešte to dnes ponúkajú. Mne stačila pevná vôľa, žuvačka (obyčajná) a pohár vody vždy po ruke. ;)
Tak že
mam samozrejme nieco po ruke stale myslim tym pod zub...zuvacky to ano naplaste ziadne(tomu ja neverím a vseliake tabletky nikotínove tabletky alebo neviem ci su to tie naplaste)....proste nie.
Pevna vôla no neviem.Ja som sa nechcel nikdy chvalit ze prestanem lebo som sam sebe neveril.No ale ten život ma k tomu kroku prinutil,je to lepsie a citim sa neviem ako napisat ked to nefajcim (uz jeden mesiac..ale som fajcil verte neverte od 13rokov)a teraz mam 43 rockov.Kto hovorí ze sa to neda klame urcite klame lebo ja som fajcil denne 15-20 cigariet a zo dne na den som prestal.Obmedzit? ani nahodou buď alebo.
Tak že to zhrniem:nepouzíval som žiadne reklamne prostriedky nič ani z lekarne.
Po ruke mam (nepísal som)este tak ako kedy ked pouzijem spičku na cigarety(je nova bez nikotinu)zuvacky a hlavne jedlo.
Žuvačky klasika bez cukru draže.Tak končím a tvrdo idem proti fajčeniu.
Prajem krásné sviatky a aj Nový Rok :cool::cool::cool:
zsolt69
20.12.07,14:35
Ja som tiež skúšal prestať fajčiť-denne som fajčil 35-40 ks.Prvé dva týždne som necítil vôbec nič. Potom prišla kríza. Kupoval som aj tie žuvačky čo reklamujú, tuhé cukríky. V noci som nevedel spávať, studený pot, trasenie. V robote som nevedel podržať ani pero v rukách. Vyzeral so ako alkoholik. Po mesiaci a pol som už ďalej nevydržal a znovu som si zapálil. Viem, že je to veľmi škodlivý zlý zvyk lenže teraz sa mi to nepodarilo. Možno to skúsim znovu.
Marta_
25.01.08,07:44
Rozhodla som sa, že sa aj ja s Vami podelím o moje skúsenosti, ako som prestávala fajčiť. Bola som silná fajčiarka - jedna krabička Spárt denne – keď som sa brzdila tak 16 denne.Smrdeli mi ruky, šaty, vlasy, v ústach som mala stále, ako v polepšovni - ale nič som si z toho nerobila – prednejšie bola cigaretka. V byte bol cítiť cigaretový dym, záclony šedivé a tabakové – proste dnes vidím ten rozdiel. Len čo som dofajčila jednu cigaretu, už som myslela na to, že kedy si zapálim ďalšiu. Strašne veľa času zaberá v živote fajčiara – fajčenie. Potom ešte každá krabička cigariet odbúra peniaze z finančného rozpočtu. Lenže vtedy bola cigaretka prednejšia. Vždy, keď som bola tehotná (bola som dvakrát), tak som prestala fajčiť, lebo mi to nechutilo, ale po čase som zase začala fajčiť. Dokonca som mala veľmi silný zápal pľúc a aj vtedy som prestala fajčiť, ale po čase som zase spadla do osídiel cigariet. Vždy to bolo na nejaký podnet – napr. raz keď som videla niekoho pôžitkárky fajčiť na nejakom stretnutí, som dostala tiež chuť na cigaretku. Prvá mi vôbec nechutila, točila sa mi hlava, bolo mi zle, hovorím si, že skúsim druhú, možno bude lepšie chutiť a potom ďalšiu a už som bola zase v tom. Takto som prestávala 3x. Až raz mi dcéra povedala: mami, keď raz ochoriem na rakovinu pľúc, tak to budeš ty na vine“. Tak toto ma naštartovalo, aby som prestala fajčiť. Prestať fajčiť musíte naozaj chcieť VY lebo, ak si myslíte, že náplaste alebo lieky, žuvačky a čo ja viem, ešte, Vás zbavia tejto závislosti, tak ste na veľkom omyle. Vy musíte naozaj chcieť a urobiť všetko preto, aby ste prestali. Mám veľa známych, ktorí hovoria, že chcú prestať s fajčením, ale že to nedokážu, ale som presvedčená, že v hĺbke duše nie sú odhodlaní s tým prestať, proste to len deklarujú a v skutočnosti sa nechcú vzdať dobrovoľne cigarety. Chcú, aby to za nich urobila náplasť, liek, žuvačka.......Ja uprednostňujem prestať zo dňa na deň. Musíte sa však na to pripraviť, tak, ako keď sa pripravujete, že budete chudnúť a držať diétu. Musíte sa pripraviť na to, že budete bojovať so svojím druhým horším JA – to vás bude lákať „zapáľ si“, „daj si poslednú, začneš od zajtra“ a pod. a ty musíš byť pripravený a odolávať mu, nezapálim si, lebo chcem mať „čistý dych, čisté šaty, zdravé pľúca, čistý byt, viac času, viac peňazí, lebo nechcem, aby mi neochorelo dieťa“, ale môžete mať aj iné dôvody, len aby boli účinné.....Fajčiar má vypestované nejaké rituály a aj na tie musíte byť pripravení, musíte si premyslieť, čím sa budete zamestnávať, alebo akú náhradu budete mať namiesto cigarety (napr. žuvať špáratko, hrebíček, apod....) fajčiar neskutočne veľa zamestnáva svoju myseľ tým, že myslí, kedy si zase zapáli – aj na toto sa musíte pripraviť a zaháňať tieto myšlienky. Ak vás prepadne takáto myšlienka, dajte si trest – 5 drepov, alebo niečo podobné. Proste musíte zmeniť všetky rituály a nepokúšať sa o cigaretu. Ak sa vám to podarí, tak si doprajte niečo, čo ste si odopierali, lebo peniaze ste minuli na cigarety – viete si predstaviť, koľko peňazí ste už vyfúkli do vzduchu – je to strašne veľa. Ak vydržíte mesiac, ste jednou nohou za vodou. Ak vydržíte pol roka, tak ste vyhrali. Musíte si však uvedomiť, že už nikdy viac si nemôžete zapáliť cigaretu (pre istotu). Ste vyliečení fajčiari. Ja som sa s tým vysporiadala, lebo viem, že keby som si jednu zapálila, bola by druhá aj tretia a už zase by som bola fajčiarka. Môžu mi núkať najdrahšie cigarety, som pevná ako skala, lebo už nikdy nechcem byť fajčiarka. Je to také isté, ako u vyliečených alkoholikov. Takže držím všetkým palce a verím, že aspoň niekto bude úspešný v úsilí prestať s fajčením.:)
Elena Navrátilová
25.01.08,08:46
Tak že
mam samozrejme nieco po ruke stale myslim tym pod zub...zuvacky to ano naplaste ziadne(tomu ja neverím a vseliake tabletky nikotínove tabletky alebo neviem ci su to tie naplaste)....proste nie.
Pevna vôla no neviem.Ja som sa nechcel nikdy chvalit ze prestanem lebo som sam sebe neveril.No ale ten život ma k tomu kroku prinutil,je to lepsie a citim sa neviem ako napisat ked to nefajcim (uz jeden mesiac..ale som fajcil verte neverte od 13rokov)a teraz mam 43 rockov.Kto hovorí ze sa to neda klame urcite klame lebo ja som fajcil denne 15-20 cigariet a zo dne na den som prestal.Obmedzit? ani nahodou buď alebo.
Tak že to zhrniem:nepouzíval som žiadne reklamne prostriedky nič ani z lekarne.
Po ruke mam (nepísal som)este tak ako kedy ked pouzijem spičku na cigarety(je nova bez nikotinu)zuvacky a hlavne jedlo.
Žuvačky klasika bez cukru draže.Tak končím a tvrdo idem proti fajčeniu.
Prajem krásné sviatky a aj Nový Rok :cool::cool::cool:
Super, presne tak (až na to jedlo) som to urobila aj ja. Rázne. Bez nejakých prejavov typu, že táto bude posledná. Jednoducho, táto bola posledná. ;)
Držím palce, to už si vyhral nad cigaretami, len vydržať. Daj vedieť ako ideš ďalej v boji s týmto blbým zlozvykom.
Elena Navrátilová
25.01.08,08:49
Ja som tiež skúšal prestať fajčiť-denne som fajčil 35-40 ks.Prvé dva týždne som necítil vôbec nič. Potom prišla kríza. Kupoval som aj tie žuvačky čo reklamujú, tuhé cukríky. V noci som nevedel spávať, studený pot, trasenie. V robote som nevedel podržať ani pero v rukách. Vyzeral so ako alkoholik. Po mesiaci a pol som už ďalej nevydržal a znovu som si zapálil. Viem, že je to veľmi škodlivý zlý zvyk lenže teraz sa mi to nepodarilo. Možno to skúsim znovu.

Presne.... tie príznaky, že káva vyzerala rozrasená ako pri plavbe na rozbúrenom mori, poznám. :D Ale to všetko prejde a plavba bude pokojná a kľudná... pohodová so všetkými pozitíva čo k tomu patrí. Presne tak človek prežíva svoju výhru nad svojimi nedostatkymi, závislosťami. Takže vieš čo Ťa čaká ak sa rozhodneš prestať. Držím palce, aby to bolo teraz už naposledy a trvalé. ;)
wagner
25.01.08,13:57
Tiež som to zažila, fajčila som 20 cigariet denne. Už je to pomaly 10 rokov, čo nefajčím. Chvala bohu. Tiež som si nevedela predstaviť, ako to je bez cigarety. Prišli sme do cukrárne, kde sa kedyi fajčilo a zrazu sa tam nemohlo nefajčiť. Tak sme išli fajčiť von, alebo sme zmenili miesto za také, kde sa dalo fajčiť. Dnes mi to je už smiešne. Teraz si dávam podmienku, aby sa tam nefajčilo, lebo mi to prekáža. Držím palce nech to vyrží na vždy.
legolas
25.01.08,18:25
Pripájam sa aj ja k tejto podľa mňa veľmi závažnej téme. Ako 18 ročný som začal fajčiť,najprv len z frajeriny a potom sa to nedalo skončiť. Fajčil som 12 rokov, denne 20 cigariet, prevážne Marice a Sparty. Keď som mal 30 rokov zomrel mi náhle otec na rakovinu pľúc, lebo bol silný fajčiar. Keď som videl v akých mukách zomieral, že nemohol dýchať len s pomocou kyslíka a aká z neho zostala troska, po jeho smrti som spálil všetky cigarety ktoré som mal a povedal som si už nikdy! Slovo som dodržal, teraz sa dožívam 58 rokov a od vtedy som si už nezapálil. Keď si na to spomeniem tak Ti chcem poradiť iba toľko, "Len Tvoja pevná vôľa Ti pomôže prestať fajčiť" žiadné náplaste, alebo znižovanie počtu cigariet. Prestaň okamžite! Snáď jedná dobra rada: v prvom týždni sa vyhýbaj spoločnosti kde sa fajčí a poprípade užíva alkohol, choď skôr spať a tým to prekonáš. Držím Ti palce.
8alle
25.01.08,18:52
Treba zahasiť, kým je čas.
lubica_02
25.01.08,20:31
Ja sa odhodlávam asi 2 týždne prestať, večer si poviem - zajtra už nefajčím, ale nedodržím Potom mám výčitky, syn prestal fajčiť dcéra, mama, už zostávam len ja . Asi som slaboch a neviem dodržať sľub čo si dám sama sebe. Všetkých ktorí ste prestali obdivujem a aj závidím. Možno raz prestanem aj ja a potom sa pochválim.
Elena Navrátilová
25.01.08,20:46
Ja sa odhodlávam asi 2 týždne prestať, večer si poviem - zajtra už nefajčím, ale nedodržím Potom mám výčitky, syn prestal fajčiť dcéra, mama, už zostávam len ja . Asi som slaboch a neviem dodržať sľub čo si dám sama sebe. Všetkých ktorí ste prestali obdivujem a aj závidím. Možno raz prestanem aj ja a potom sa pochválim.
Ľubka čakám ... na tú chválu. Treba len trochu pevnej vôle. ;)
kitky
25.01.08,21:55
Najrychlesi a trvaly sposob ako prestat fajcit je zapalit si na benzinke.:D:D:D
Elena Navrátilová
26.01.08,06:43
Máš odskúšané? :D:D:D:D:D;)
JAJA11
26.01.08,10:49
Ja sa odhodlávam asi 2 týždne prestať, večer si poviem - zajtra už nefajčím, ale nedodržím Potom mám výčitky, syn prestal fajčiť dcéra, mama, už zostávam len ja . Asi som slaboch a neviem dodržať sľub čo si dám sama sebe. Všetkých ktorí ste prestali obdivujem a aj závidím. Možno raz prestanem aj ja a potom sa pochválim.

Bola by som rada, kebyže sa tej chváli dočkáme čo najskôr. A hlavne, tie ušetrené peniaze (možeš si kúpiť niečo na seba alebo ísť na dovolenku, alebo si len tak posedieť a nenáhaňať sa) - každého kto dokáže prestať fajčiť čaká len dobré - tak prečo neprestať?
Bejky
26.01.08,11:41
Dámy... ešte stále fajčíte? Poradím vám. Máte iba dve možnosti a to BUĎ ALEBO. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Takže máte na výber :
1. Neprestať fajčiť, ale zato začať fajčiť s láskou a poriadne si to vychutnávať a užívať. Ako náhle vám budú pri fajčení prebiehať mysľou myšlienky typu - musím prestať lebo ochoriem, obťažuje to iných a pod. vaše podvedomie vás bude stále dráždiť a postrkávať a vy budete mať stále väčšiu a väčšiu chuť na tých pár šlukov. Keď to nebudete brať ako problém, ale ako koníček, záľubu alebo inú pozitívnu záležitosť, vaše podvedomie začne robiť pravý opak a postupne budete mať z toho všetkého úplne iný dojem. Ak ide už o problém zdravotný verte, že to, že prestanete fajčiť to vyrieši. Fajčite si kľudne s láskou a potešením ďalej, ale hodne pite čistej vody aspoň 2dcl každú hodinu (čaj a káva vysušuje, tak treba pridať tej čistej vody ak holdujete ak kávičke a čajíčku) zdravo sa stravujte a pohybujte sa čo najviac, chodievajte do sauny, na masáže, absolvujte raz za čas detoxikačné kúry (doma nie v žiadnych sanatóriách) dodržujte pôst na spln a nov atď. Tak budete mať potešenie z fajčenia a zároveň budete prekypovať zdravím... dám za to krk a aj všetky končatiny.
2. Tým, že si nekúpite cigarety iba samé seba psychicky deptáte. Ak sa zamyslíte nad tým, prečo vlastne fajčíte, možno dospejete k názoru, že preto, lebo inak neviete prekonať nervozitu, neistotu, nudu a pod. No a ak fajčíte hlavne pre ukludnenie tak tým, že prestanete fajčíť sa vydráždite do krajnosti. No a potom... nezapáľte si !!! Ak odstránite svoj problém, pre ktorý ste vlstne začali fajčiť, tak fajčiť nebudete do smrti. Za to dám krk. Meditácia a relaxácia, príjemné posedenie hoci aj s cigaretkou v jednej ruke a s perom a papierom v ruke druhej, prídete na svoj problém skôr či neskôr, len to chce trpezlivosť a kamarátku či kamaráta zo študentských čias, rodičov či súrodencov, ktorí vám pomôžu si spomenúť na drobnosti, ktoré však môžu byť rozhodujúce vo vašom pátraní po prapríčine začiatku "závislosti".

Ako mladá mamička po veľmi ťažkom (prvom) pôrode a pri diagnóze, pri ktorej je 90% úmrtnosť ma v nemocnici tak trošku dosť naučili na morfium, pretože sa domievali, že sú to moje posledné dni. Vznikla u mňa určitá závislosť a ten absťák si vie predstaviť iba feťák. Nasledovali lieky a sama som sa z toho dostávala asi tak 3 roky, kým som sa zbavila všetkého čo do mňa vtedajšia medicína napikovala.
Tak rozum do hrsti a nech sa Vám darí drahé dámy.
Beáta
jtatiana21
26.01.08,13:18
Ahojte mile fajciarky,
tu je prispevok od nefajciarky ale skusim vam pomoct. Osobne si myslim, ze fajcenie nie je ani tak zavyslost ako zlozvyk. Takze ak po ranku pri kavicke chyba cigaretka, treba zmenit tu rutinu. vynechat rannu kavicku, to sa mi radi co? Ani ja by som sa rano bez kavy nerozhybala, ale mozno namiesto ranneho sedenia pri kavicke, spravte si jednu a vezmite so sebou na ceste do prace. Vypite ju pocas cakania na autobus alebo v aute, ak fajcite v aute tak to nerobte, ale osobne si myslim, s kavou v jednej ruke, kabelkou v druhej sa tazsie fajci. Neviem je to len napad, ale myslim, ze treba prelomit ten zvyk, takze ak fajcite v sede pri kavicke, snazte sa to nerobit. Moj manzel fajci, iba ak pije pivo. Teraz je uz rok v Afganistane, kde pit nemozu a uz rok nefajcil, ale prisiel domov a dal si pivecko a bum k nemu musel mat aj cigaretku, takze preto si myslim, ze je to skor len zvyk nez zavislost.
bonita
26.01.08,15:22
Neviem, ked tu tak citam, ze fajcite, ci fajcili ste 10 - 20 cig. denne, obcas niekto trochu viac, tak si pripadam ako mimozemstan. Ja fajcim min. 2 krabicky denne a niekedy, ked sa niekde posedava to dotiahnem aj na 50 cigariet. A prave to je dovod, ze som si tak pred cca 10 timi dnami povedla, ze musim prestat. Lebo fajcim jednu za drhou a likvidujem svoje, nie uz najmladsie telo.
Kupila som si teda vtedy naplaste a cakala na ten spravny den. Do toho mi prisla operacia, takze naplaste sa zisli - 1 den v nemocnici 1,5 cigarety, druhy den 2 cigarety, 3 den, den operacie, 4 den, 5 den - nic. A ani ma to netahala, ani netrapilo, aj ked na Kramaroch su balkony , ale vonku kosa. 6 den - som si uz naplast nedala -3 cig., 7 atd. sa rozbieham a 9 dni od operacie, uz som doma, som naspat na dvoch krabickach. Viem, ze som mohla prestat, ale spomienky na rannu kavu doma s cigaretkou zvitazili. A tak zase zacinam cakat na ten svoj den, kedy dostanem impulz prestat. Viem, ze sa vam mnohym teraz hrnu odpovede - no tak takto sa moja toho dna nikdy nedockas.
No ja viem, ze pride - asi naozaj treba vziat do ruky pero, papier, cigaretku a spisat - preco to vsetko chcem prestat , dokupit naplaste a urcit si den. Caka ma 7.2 dovolenka, kde poletim 10,5 hod. lietadlom / strach nemam, ved naplaste super zaberaju/ , s kamaratkou nefajciarkou. Tak mozno to bude dobra prilezitost, prestat.
Pred 10 timi rokmi som vdaka naplastiam / brane len 3 tyzdne / prestala fajcit, len denne som mala aspon raz chut zapalit si - psychicku. A po 2 mes, som si kupila krabicku a zase zacala.. Takze teraz uz viem comu sa vyhybat - nepodlahnut pokuseniu.
Este sa cchem podakovat za skusenosti, ktore tu opisujete, pomahaju. A tie vitazne hlavne inspiruju. Takze az sa mi to podari, poviem si, uz len vydrzat tych 10 rokov bez rakoviny a budem mat vyhrate.
lubica_02
26.01.08,16:02
Bonita blahoželám a zááááááávidííím.
kitky
26.01.08,16:50
Máš odskúšané? :D:D:D:D:D;)

ee este som tu.;) mne sa to nastastie podarilo dohovaranim vlastnemu mozgu. ale intenzivne a dlho.ved niekde som to tu aj napisala ako som prestala fajcit.hlavne ide o ten pocit uz nebyt:) zavisla.
Bejky
26.01.08,17:05
No jasné, existuje aj programovanie podvedomia, ale väčšinou sa to podarí iba vytrvalým a veriacim (myslím tým čo veria v to, že to zaberie). Mám aj návod, ale neviem či sa všetky nebudete smiať. :rolleyes:
tetrisss
26.01.08,17:08
Najjednoduchsie na svete je ... odnaucit sa fajcit, ved kolko krat sme to vyskusali?:D Ja som zacala v 19 a fajcila som cele dlhe roky mentolove cigarety, kazdu jar a jesen som prestala na tyzden vraviet, rodina bola cela nadsena a len co sa mi polepsilo, tak som nabehla na 20 - 30 ks denne, medzitym manzel prestal fajcit, ale ja som mu kludne a este aj mojim dvom detom fukala dym do nosa, bola som na tom tak zavisla, ze kde mi nedovolili fajcit, tam som nechodila, balkony neboli pre mna, isla som k rodicom do blavy a ledva som cakala na nitru, lebo tam stal autobus, aby som mohla jednu zdymit a pod. Nakoniec som v mojich nejakych 40-tich rokoch si uvedomila, aka som blba a kedze som znacne nezvyknuta dat sa kym a cim kolvek ovladat, povedala som dost a zo dna na den som prestala, priznam sa ze este dva roky sa mi snivalo o tej bielej rurke a bojim sa, ze keby som si dnes zapalila, tak fajcim znova, ale uz peknych par rokov oddolavam a ide to.
kitky
26.01.08,17:14
No jasné, existuje aj programovanie podvedomia, ale väčšinou sa to podarí iba vytrvalým a veriacim (myslím tým čo veria v to, že to zaberie). Mám aj návod, ale neviem či sa všetky nebudete smiať. :rolleyes:

kludne ho sem daj, mozno to niekomu pomoze. ja som to nerobila podla nicoho, ja som sa len pomaly pripravovala na nefajcenie. uz som to tu niekde pisala, nechcem sa opakovat ale pokial chces nieco zmenit a je jedno co, musis si nastavit hlavu, najskor to musi prijat tvoje podvedomie a potom vedomie. teda ked chces aby to bolo trvale.
aj tak je podla mna najdolezitejsia motivacia. zalezi aka je silna. u kazdeho je to nieco ine.mna vobec nemotivovalo, ze budem zdravsia, budem mat viac penazi a dokonca nieco odlozim. nikdy som ziadne peniaze , ked som prestala fajcit, neodlozila.atd. skratka kazdy si musi najst to svoje.
niekedy pomoze choroba, ktora ta donuti na niekolko dni , tyzdnov prestat.
a potom je to na tebe ci odolas alebo si znovu zapalis.
vacsinou sa k tomu vratis.
a preto je prestavba myslenia najdolezitejsia. a ta zacina motivaciou.
Andini
28.01.08,11:11
Ahojte, ja som fajčila asi 30 rokov, nie veľa cca 3-5 denne. Môj muž fajčil vyše 40 rokov cca 20 denne. Podarilo sa nám naraz skončiť s fajčením a to tak, že začiatkom roka 2004 sme boli obidvaja mierne prechladnutí a fajčiť nám nechutilo. Keďže sme vydržali asi 5 dní, tak sme si povedali, že skúsime v tom pokračovať. A podarilo sa, odvtedy ani jeden z nás nezobral cigaretu do úst. Držím palce, aby sa to podarilo aj vám.
eluša
28.01.08,11:35
Máš v sebe už kdesi sama sebou nahlásené, ž e fajčenie je niečo, čo vnímaš ako zlé. Pociťuješ vnútornú nervozitu z toho, že neodoláš cigarete. Dostala si virózu, začala si kašľať. Máš však i tak chuť na cigaretu, no chutí odporne. Povieš si, dnes už fajčiť nechcem. I zajtra Ti je na figu. Pravidelnosť fajčenia Ťa volá von zapáliť si, no spomenula si si, ako Ti bolo včera nanič. Vydržím aj dnes a vduchu si pripomenieš, ako odporne horko si mala v puse včera ráno po tej cigine hnusnej. A vydržíš i dnes. Zajtra ráno si stále nie fit, no veľkej chuti na cigošku sa vysmeješ do tváre, však mi je zle, a na odporne horkú cigaretu ani chuť nemám, o čom svedčia uplynulé dva dni. A máš za sebou tretí deň... Ja som tak prestala 25.12.2007. Ako vážnu a dôležitú pripomienku uvádzam však nasledujúce : cigarety mám doma, celé to myslenie mi zjednodušovala myšlienka, že fajčiť budem, ak budem chcieť. Najhoršie slovo pri ukončení čohokoľvek je " NIKDY"... Držím Ti, ako veľa iných "poraďákov" palce...
bonita
28.01.08,12:06
Máš v sebe už kdesi sama sebou nahlásené, ž e fajčenie je niečo, čo vnímaš ako zlé. Pociťuješ vnútornú nervozitu z toho, že neodoláš cigarete. Dostala si virózu, začala si kašľať. Máš však i tak chuť na cigaretu, no chutí odporne. Povieš si, dnes už fajčiť nechcem. I zajtra Ti je na figu. Pravidelnosť fajčenia Ťa volá von zapáliť si, no spomenula si si, ako Ti bolo včera nanič. Vydržím aj dnes a vduchu si pripomenieš, ako odporne horko si mala v puse včera ráno po tej cigine hnusnej. A vydržíš i dnes. Zajtra ráno si stále nie fit, no veľkej chuti na cigošku sa vysmeješ do tváre, však mi je zle, a na odporne horkú cigaretu ani chuť nemám, o čom svedčia uplynulé dva dni. A máš za sebou tretí deň... Ja som tak prestala 25.12.2007. Ako vážnu a dôležitú pripomienku uvádzam však nasledujúce : cigarety mám doma, celé to myslenie mi zjednodušovala myšlienka, že fajčiť budem, ak budem chcieť. Najhoršie slovo pri ukončení čohokoľvek je " NIKDY"... Držím Ti, ako veľa iných "poraďákov" palce...


Najhorsie na tom je, ze ta cigaretka chuti, nie je odporna. Taka po dobrom obede, pri kavicke, oddychu, co viac dodat. Ja si vravim zase, ze je tolko veci co mi likviduju telo a ktore nemozem ovplyvnit a sama sa nicim este viac. Tak toto je blbost a viac mojej logike napovie. Ked si predstavim, ze po skonceni fajcenia vyjdem aj dve poschodia bez fucania a lapania dychu. Ked tak uvazujem, to len clovek so svojim IQ je taky hlupak aby si tak ublizoval, toto zvierata nerobia. Maju asi silnejsi pud sebazachovy.
sotar
29.01.08,00:14
Tak ja nefajčím už 18 rokov. Prvý krát som čuchla k cigaretke keď som mala 10 rokov. Mama fajčila Bystrice (bez filtru) no a my sme so susedami ochutnávali a odpľúvali. Potom sme prešli na cigaretky s filtrom, boli sme už predsa dámy, nebudeme fajčiť také obyčajné. A tak som postupom času nabehla až na Sparty a čím som bola staršia, tým ich bolo viac.20-30 denne. Podľa spoločnosti. a potom som si povedala dosť. Ale ako som dofajčila krabičku a povedala si že už nesmiem prišiel taký absťák, že keby aj traktory padali, musela som do obchodu. A tak som na to išla z druhého konca.
Čo je zakázané, na to sa stále myslí a pokúša to. A tak som začala znova a odporúčam - funguje to.
Nechala som si otvorenú krabičku, so zásobou cigariet. A vždy, keď to na mňa prišlo som si povedala "teraz nechcem" . Zdôrazňujem to, pretože to zabralo. Síce som pribrala, ale určite sa cítim ďaleko lepšie, ako keď som si išla ráno vykašľať pľúca, kým som ich zas nezadymila.
Držím Vám palce, aby sa Vám to podarilo.
A ešte, aby ste vedeli, ako hlboko je to v hlave uložené. Asi po 10 rokoch nefajčenia som upratovala a keď som doumývala okno, prebehlo mi hlavou
" dám si jednu a pôjdem ďalej" a to som nemala vôbec chuť, ani snahu fajčiť.
Tak veľa zdaru.
aaandrejj
29.01.08,11:49
Ja som bol tak isto tujý fajčiar. Bol som na akupunktúre a od júna 2007 nefajčím. a zatiaľ som nemal ani chuť na cigaretu. akupunktúru odporúčam ale iba u niekoho kto to vie robiť
Bionda
29.01.08,12:04
Ja som absolvovala kurz na tú akupunktúru, kdesi mám aj certifikát a aj ihly- volá sa detoxifikačná akupunktúra, ale odkedy nerobím v zdravotníctve, už to neprevádzam. Inak naozaj boli pekné výsledky aj s alkoholikmi aj s fajčiarmi, určite doporučujem.
Aktivujú sa body orgánov, ktoré najviac trpia abstinenciou - či už cigariet alebo alkoholu. Ale netreba zabúdať, nič sa samo nevyrieši, musí byť motivácia a musí byť o tom každí presvedčení , že chce to poraziť a určite sa mu to možno i s pomocou morálnou najbližších podarí.
parada
29.01.08,12:11
ja som fajčila 25 rokov okrem 3 krát ked som bola tehotná.Fajčila som tak 10 15 denne v posladných rokoch som sa začala zaoberať myšlienkou že prestanem že mi ide na nervy tá závislosť ak niekam idem pýtala som sa sama seba mám cigy?ak nie môžem si ich tam kúpiť?atď prestala som zo dňa na deň bola som v Martine aj s kamarátkou ale tá fajčí ďalej ja som si od 7. októbra už nezapálila a nezapálim si cvičím a je mi fajn som omnoho čulejšia a hlavne som zvíťazila sama nad sebou.Držím Vám palce !A inak je iba vo Vašej hlave v žiadnej inej
melbak
29.01.08,20:05
s tými ušetrenými peniazmi to nie je pravda, mali sme auto v servise a ušetrené peniaze za naftu sa nikde neobjavili, od kamošky som dostala 2 kartony cigariet a ušetrené peniaze sa zase neobjavili
misolga
05.02.08,11:54
Ahojte poraďáci-máte niekto skúsenosti a antinikotínovou terapiou? Robí to antinikotínové centrum v Martine.Ďakujem
bv_alexandra
05.02.08,12:46
Ahojte poraďáci-máte niekto skúsenosti a antinikotínovou terapiou? Robí to antinikotínové centrum v Martine.Ďakujem
Osobné skúsenosti nie, ale poznám človeka ktorý to skúsil vyšiel ako nefajčiar odtiaľ ale po pol roku začal znovu. Takže neviem. Viac menej je to určite vec podvedomia a chcenia, pretože ja som sa odvykala fajčiť pomocou tabletiek a tiež som mala využívať tri mesiace ale využívala som len 2mesiace a myslím že mi to pomohlo.
Som rada že nefajčím a nikdy by som sa nechcela k tomu zlozvyku vrátiť.Tak pevne verím že sa mi to podarí.
A ja tiež pravda že keby nebolo zdravotných problémov fajčila by som možno dodnes, neviem. Hlavným dôvod bol zdravotný kvôli čomu som prestala. Diagnozu ktorú mám mi už ostane, dá sa už iba kontrolovať,ale už ju nechcem cigaretami viac zhoršovať, takže si fakt VERIM že to zvládnem.
Držím palce aj tebe aj všetkým ostatným aby to dokázali a prestali, a hlavne aby prestali kvôli sebe, kým sa im nepridružia nejaké tie zdrav. problémy vzniknuté viac menej kvôli cigaretám, pretože vtedy si človek rýchlo premyslí čo je pre neho dôležitejšie či zdravie alebo cigareta. Vtedy nepotrebuje podľa mna ani pevnú vôlu aby prestal.:);)
milosko1976
07.02.08,14:17
Ahojte poraďáci-máte niekto skúsenosti a antinikotínovou terapiou? Robí to antinikotínové centrum v Martine.Ďakujem



Práve som túto kúru absolvoval v Košiciach a uvidíme čo sa bude diať určite tu napíšem ako sa darí a všetky príznaky.:)
sonusik
08.02.08,08:38
Ahojte všetci,včera večer som sa strašne rozčulovala nad tým že fajčím,už sa mi blbo dýcha a začínam kašľať.Veľmi by som chcela s tým prestať,ale je to iba o vôli,dobre sa naštvať na seba a skončiť.Darmo mi to bude niekto prikazovať,poúčať ako si ničím zdravie.Musí to vo vlastnej hlave dozrieť a mať podporu okolia,lebo keď bude niekto pri mne odpalovať cigu od cigy tak sa zbláznim.Rozmýšľala som aj o tých náplastiach.Názory sa rozchádzajú.Možno to pomôže- neviem vyskúšam.Tá správna zlosť samej na seba už začína byť riadna+náplasti.Uvidím.Držte palce!!!!!!!!
mon40
08.02.08,09:57
Čítam, čítam, čítam. Dostať sa od predčasného ukončenia leasingu k prestaniu fajčiť, tak to fakt neviem ako som sem klikla!
Táto téma sa týka aj mňa, som silná fajčiarka. Prestala som pred pár rokmi na tri mesiace ale som si znovu zapálila. Odvtedy preklínam tú chvíľu. Máte pravdu, naozaj je to jedine o pevnej vôly. V dec.07 som dostala silnú virózu - čo u mňa nebývalo zvykom. Doktor mi predpísal silné antibiotiká ale tie mali účinok aj na fajčenie. Vôbec mi nechutilo, ale som aj tak bafkala. Už mi je dobre a fajčím ďalej. Neviem ako prestať ale sa to musí podariť. A keď sa to podarí, neviem ako budem vyzerať. Teraz po 40 - ke som pribrala zopár kíl, hoci som chudá nikdy nebola. Možno bude treba prerobiť zárubne dverí ale dve veci spolu nesedia: nadváha a fajčenie! Dúfam že sa mi to podarí. Dám vedieť za pár týždňov.
sonusik
08.02.08,10:21
Ahoj mon.Ja so tiež po 40-ke.Som síce štíhla,ale tiež mám strach že keď prestanem cmogať- a to prestanem,tak priberiem.A pribratá som ešte nikdy nebola.Snáď to nejak zvládnem,alebo nech žijú bacuľky.Môj otec bol chudý ako drevo,ale keď skončil s týmto zlozvykom fajčiarskym tak fakt dosť pribral.
kitky
08.02.08,12:27
Ahoj mon.Ja so tiež po 40-ke.Som síce štíhla,ale tiež mám strach že keď prestanem cmogať- a to prestanem,tak priberiem.A pribratá som ešte nikdy nebola.Snáď to nejak zvládnem,alebo nech žijú bacuľky.Môj otec bol chudý ako drevo,ale keď skončil s týmto zlozvykom fajčiarskym tak fakt dosť pribral.

Ahoj, ja som pribrala . Ked prestanes fajcit automaticky sa ti spomali metabolizmus, s tym pocitaj. To ale neznamena ze aj ty priberies.
Ja som pribrala v priebehu roku cca 12 kg. Jedla som sladkosti a do dnes mam s nimi problem.Ked sa na to pripravis a das si pozor na veci s ktorych sa pribera, zacnes pravidelnu sportovu aktivitu, zvladnes to.
Ked si stihla doteraz, mozno mas geneticku predispoziciu byt stihla cely zivot.:)
Neboj sa toho a par kil navyse ale ozaj len par :D urcite zvladnes.
sonusik
11.02.08,12:14
Ahoj,dakujem Ti za podporu
mondi
13.02.08,18:08
Cila ahoj. Bývalý fajčiar - 60 klincov denne - ti radí. N E K U P U J cigarety. znižovanie je na nič, prestaň naraz. Dokážeš to. Ja som skončil s týmto zlozvykom práve tak. Never tomu, že s kávou, pivom, vínom ide ruka v ruke i cigareta. To nie ej pravda. A drž sa hesla:Moderné je nefajčiť. Prestať fajčiť, to dokáže každý, ale vydržať bez cigarety, to chce aj silu, odvahu a rozhodnosť. Ja som si fajčením riadne skomplikoval život. Držím ti všetky palce.
evicka5
15.02.08,07:44
Fajčila som 26 rokov a od 30.12.2007 nefajčím a dúfam,že si už ani nezapálim. Je to strašné ale nepomôžu žiadne preparáty len pevná vôľa.Držte mi palce.
Elena Navrátilová
15.02.08,07:46
Fajčila som 26 rokov a od 30.12.2007 nefajčím a dúfam,že si už ani nezapálim. Je to strašné ale nepomôžu žiadne preparáty len pevná vôľa.Držte mi palce.
Držííím... si dobrá, vytrvalá. Super. ;)
JAJA11
15.02.08,08:05
Fajčila som 26 rokov a od 30.12.2007 nefajčím a dúfam,že si už ani nezapálim. Je to strašné ale nepomôžu žiadne preparáty len pevná vôľa.Držte mi palce.

Aj ja držím palce :D Len nepodľahnúť okoliu. :)
Ketrin01
15.02.08,08:20
Mozem povedat z vlastnej skusenosti. No ja som s tym proste sekla a trpela. Bolo to velmi, velmi tazke, ale vzdy som sa utesovala tym, ze je to len docasne obdobie, kedy trpim a neskor bude len dobre. A naozaj tak bolo. Trvalo ale rok, kym som sa z toho dostala uplne, 100 percentne. Samozrejme stale to bolo lepsie a lepsie. Najhorsi je prvy tyzden, mesiac. Potom sa to zlepsuje. Predavaju este tie bylinkove cigarety? Ak ano, skus si kupit tie. Ked som ja prestavala fajcit este neboli. Podla mna to moze spolu s Nicorette hodne pomahat. Drzim palce. A nemusis mat vycitky, jedna ci 3 cigarety denne je slusny vykon. Niekomu vyhovuje viac postupne znizovat, ako naraz seknut.
ilom
15.02.08,08:56
Keď som dospel po 15 -tich rokoch fajčenia k číslu 20 za deň začal som skúšať vedecké metódy ako pestať fajčiť. Trvalo to asi 5 rokov a výsledkom experimentu bolo číslo 60 za deň! Pomôže len pevná vôľa, nič iné! Večer som vyfajčil svoju poslednú cigaretku a už 12 rokov nefajčím. Abstinenčné príznaky bolil ťažké, ale výsledok stojí za to utrpenie a ako náhradu som používal cukríky a veľa minerálnej vody. Veľa zdaru.
Marian 14
15.02.08,09:31
Na túto otázku neexistuje ziadna relevantná odpoveď. Môj prípad je nasledovný. Fajčil som aktívne 25 rokov a moja denná potreba nikotínu narastala každým dňom. Skúšal som rôzne nezmysly od takzvaných poradcov, no im nešlo o to aby som prestal fajčiť skôr sa im jednalo o ich plné peňaženky za predaj rôznych neúčinných preparátov. Ja som prestal fajčiť zo dňa na deň a to bola moja denná dávka 45ks cigariet.Chce to len pevnú vôľu a ziadne zdôvodnenia že ešte jednu a stači takto to nefunguje. Ked prestať tak z vlastného presvedčenia.To je asi všetko čo som chcel napísať. Už 6 rokov nefajčim
dubak138
16.02.08,17:01
viem že pre dlhoročného fajčiara je ťažké skončiť s fajčením tiež som začal fajčiť po niekolkých rokoch ale po pár mesiacoch som toho nechal lebo organizmus to nechcel prijať a tak som toho nechal je to len o pevnej vôli mám kolegov ktorý sa snažia prestať niektorým sa to podarilo iným nie a znova sa k tomu vrátili niektorí brali náplaste ale po dvoch dnoch začali znova čiže je to len len o vôli prestať ako u alkoholika prestať piť bud chcem alebo nechcem
adelia
17.02.08,14:38
mili odvykači.moja sestra tiež navštivila odvykaciu kuru v Martine a tak isto jej to pomohlo.myslim si ze doležite je prestať fajčiť a tych 700 korun nie je tak veľa.naša pevná vôľa niekedy nestačí,treba jej pomôcť. veľa zdaru a zdravia!
zuzkakom
28.02.08,09:13
No ja s prestavkami dlhsimi ci kratsimi fajcim asi 7 r. no a teraz mam zasa prestavku (7.den), neviem, ci sa mi podari odvyknut ale chut este nepresla. Najhorsi je prvy tyzden.
Neviem koho co motivuje a aj ja som mala rozne dovody na tie prestavky - zltnu zuby, skodi pleti a vobec celemu telu, clovek potom smrdi a navyse to robi prievan v penazenke...
Ale to prestavanie ide tazko...hlavne ked ma clovek svoje chvilky ked si zvykne zapalit...
JAJA11
28.02.08,09:43
No ja som s prestavkami dlhsimi ci kratsimi fajcim asi 7 r. no a teraz mam zasa prestavku (7.den), neviem, ci sa mi podari odvyknut ale chut este nepresla. Najhorsi je prvy tyzden.
Neviem koho co motivuje a aj ja som mala rozne dovody na tie prestavky - zltnu zuby, skodi pleti a vobec celemu telu, clovek potom smrdi a navyse to robi prievan v penazenke...
Ale to prestavanie ide tazko...hlavne ked ma clovek svoje chvilky ked si zvykne zapalit...

Držím palce, aby si vydržala. Tých dôvod, prečo by si mala prestať si tu vymenovala dosť. :) Takže si ich len opakovať, hlavne v tých najťažších chvíľach, keď už zase vyťahuješ krabičku s cigaretami. :)
Zuzana68
28.02.08,17:07
Všetkým čo sa snažia prestať fajčiť, sa dá len držať palec a priať veľa ale veľa pevnej vôle a podpory od okolia. Prestala som spolu s touto témou fajčiť 11.07.2006 a doteraz sa držím. Je pravdou, že som trošku pribrala, ale vôbec to nevadá teraz na tom pracujem pod heslom "Všetko má svoj čas".
Mne pomohla len a len pevná vôla, ale manžel ktorý na moje frflanie že smrdí a tak, prestal s nicorete náplasťami. Až s ním som si uvedomila, ako som bola protivná na okolie v prvých týždňoch nefajčenia. Ale neľutujem.
Zapálila som si za celý čas 1 cigaretu a ke)d som zistila, že z toho nemám vôbec nijaký pocit bola som šťastná. Verím, že mi to vydrží na veľmi dlho.



http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif Držím palce všetkým čo chcú poraziť svoju závislosť. :)
zuzkakom
29.02.08,14:15
No ja s prestavkami dlhsimi ci kratsimi fajcim asi 7 r. no a teraz mam zasa prestavku (7.den), neviem, ci sa mi podari odvyknut ale chut este nepresla. Najhorsi je prvy tyzden.
Neviem koho co motivuje a aj ja som mala rozne dovody na tie prestavky - zltnu zuby, skodi pleti a vobec celemu telu, clovek potom smrdi a navyse to robi prievan v penazenke...
Ale to prestavanie ide tazko...hlavne ked ma clovek svoje chvilky ked si zvykne zapalit...

Do isteho casu som si myslela, ze to mam pod kontrolou, ale teraz, ked pocitujem silny deficit, tak zistujem, ze to malo asi pod kontrolou mna. Po poslednej prestavke som zacinala s krabickou na dva tyzdne a skoncila som pri dvoch na tyzden a neslo mi to nijako zasa znizit, tak som si povedala, ze najlepsie asi prestat uplne.

Nepozna tu niekto nejaky "figel" ako by sa to cloveku mohlo uplne sprotivit?
thambu
01.03.08,09:37
Ahojte,
ja som prestal fajčiť zo dňa na deň a trvá mi to už 7 rokov. A to mi ešte dymila manželka v obývačke pod nosom, keď už som nefajčil. Je to len otázka pevnej vôle. A toto zdôrazňujem, že JE TO LEN OTÁZKA PEVNEJ VôLE. Vôbec som nemal žiadne abstinenčné problémy a to som fajčil asi 18-19 za deň. Nevymýšľajte žiadnych lekárov, tabletky, náplaste a iné zaručené recepty! Nerozprávajte o tom nikomu, neraďte sa o tom s nikým, nešpekulujte, skrátka s tým skončite a hotovo!
Myslím, že každý fajčiar, keď chce s tým skutočne prestať to pochopí skôr alebo neskôr a príde pre neho ten deň "pevnej vôle"kedy s tým skončí. Inak sa to fakt nedá.
Nezabudnite aj na to, že lepšie skončiť sám ako keď nám to už zakáže lekár.
Andulenka
04.03.08,10:01
Moj priatel prave prestal-dajte si predpisať liek Champix-určite prestanete,držím palce.
A.
vasulka
04.03.08,10:40
Adulenka, ktorí lekár predpíše ten liek? Aj obvodný ?
janomila
04.03.08,11:18
Fajčím 15 rokov a tiež si už dlho hovorím, že by som mala prestať. Ale ako? Tu je dobrá každá rada. Nemyslím si, že je to všetko len o pevnej vôli. Prečo? Som 11 rokov abstinujúci ťažká alkoholička. Nekúpim si ani kvapky od kašľu, ak viem, že obsahujú alkohol. Nechápem preto, ako je možné, že ak som mala dostatok pevnej vôle zbaviť sa závislosti na alkohole, nemám jej dosť na nikotín. Takže to je aj o inom. O zmene životných návykov, prostredia. Ale to nie je také jednoduché. V mojej práci fajčí väčšina osadenstva a všetko dôležité sa preberá na fajčiarni. Drvivá väčšina mojich priateľov a známych fajčí. Tak ako odolať pokušeniu? Mimochodom, aj mne pani doktorka na pľúcnom dala adresu na tú kliniku v Martine. Aj ona sama vdaka nim prestala po 32 rokoch fajčiť. a tak sa tam chystám aj ja.
tina1
04.03.08,17:43
Fajčím 15 rokov a tiež si už dlho hovorím, že by som mala prestať. Ale ako? Tu je dobrá každá rada. Nemyslím si, že je to všetko len o pevnej vôli. Prečo? Som 11 rokov abstinujúci ťažká alkoholička. Nekúpim si ani kvapky od kašľu, ak viem, že obsahujú alkohol. Nechápem preto, ako je možné, že ak som mala dostatok pevnej vôle zbaviť sa závislosti na alkohole, nemám jej dosť na nikotín. Takže to je aj o inom. O zmene životných návykov, prostredia. Ale to nie je také jednoduché. V mojej práci fajčí väčšina osadenstva a všetko dôležité sa preberá na fajčiarni. Drvivá väčšina mojich priateľov a známych fajčí. Tak ako odolať pokušeniu? Mimochodom, aj mne pani doktorka na pľúcnom dala adresu na tú kliniku v Martine. Aj ona sama vdaka nim prestala po 32 rokoch fajčiť. a tak sa tam chystám aj ja.
Nedavno som stretla moju znamu, ktoru som nevidela dlhe roky a mimochodom sa mi pochvalila, ze nefajci. Ked som sa jej spytala, ako to dokazala odpovedala, ze bola na odvykacej kure v Martine. Isla tam s tym, len ze to vyskusa. Po odchode odtial, bola sama prekvapena, ze jej nechuti. Takze nevahaj. Drzim palce :)
zuhl
04.03.08,17:47
Držte mi palce, ja idem 1.apríla na jednu takú kliniku. Už som raz niečo také absolvovala, dala som do toho veľa peňazí, ale fungovalo to. Lenže som mala problémy a po 2O. mesiacoch som začala znovu.
tina1
04.03.08,17:51
Držte mi palce, ja idem 1.apríla na jednu takú kliniku. Už som raz niečo také absolvovala, dala som do toho veľa peňazí, ale fungovalo to. Lenže som mala problémy a po 2O. mesiacoch som začala znovu.
Drzime palceky :):):)
Bastian
04.03.08,18:07
Držte mi palce, ja idem 1.apríla na jednu takú kliniku. Už som raz niečo také absolvovala, dala som do toho veľa peňazí, ale fungovalo to. Lenže som mala problémy a po 2O. mesiacoch som začala znovu.
Čítal som o jednej metóde ICAN - akože "I can" (že sa pomocou nej dá dosiahnuť hocičo). Na to fajčenie by sa dalo použiť takto:
Kto chce prestať fajčiť, nech si napíše takú malú dohodu - napr. "Za každú vyfajčenú cigaretu, ktorú odo dneška vyfajčím, roztrhám 100 korunáčku (každý podľa toho, koľko je pre neho už dosť na roztrhanie)." Pri trhaní peňazí má človek cítiť bolesť a v budúcnosti ho má spomienka na to vystríhať pred tým. Dá sa to použiť na hocijaké vytýčené ciele... Len treba dodržať podmienky čo si stanovíte - peniaz roztrhať na kúsky!
Osobne som to síce neskúšal, ale si myslím, že to môže fungovať. A možno lepšie ako drahá kúra na klinike.
tuta
04.03.08,18:30
Bastian, skvelý nápad, asi ho podhodím manželovi.::cool:
Bionda
04.03.08,19:04
Čítal som o jednej metóde ICAN - akože "I can" (že sa pomocou nej dá dosiahnuť hocičo). Na to fajčenie by sa dalo použiť takto:
Kto chce prestať fajčiť, nech si napíše takú malú dohodu - napr. "Za každú vyfajčenú cigaretu, ktorú odo dneška vyfajčím, roztrhám 100 korunáčku (každý podľa toho, koľko je pre neho už dosť na roztrhanie)." Pri trhaní peňazí má človek cítiť bolesť a v budúcnosti ho má spomienka na to vystríhať pred tým. Dá sa to použiť na hocijaké vytýčené ciele... Len treba dodržať podmienky čo si stanovíte - peniaz roztrhať na kúsky!
Osobne som to síce neskúšal, ale si myslím, že to môže fungovať. A možno lepšie ako drahá kúra na klinike.
Tak s tým trhaním peňazí, to musí byť brutalita, ale zas pri tomto každí narazí sám na seba- t.j. či bude to ochotní spraviť a ako vo všetkom, Janomila "klobúk dole" pred tvojím odhodlaním, držím palce, v psychiatrických liečebniachsom videla ľudí a čo s nimi holdovanie spraví a tiež to ak sa vrátia do "starého " prostredia a mnoho z nich skončí aj s abstinenciou. S cigaretami sa ti nečudujem, že je to ťažké, najmä ak je väčšina fajčiarov. Ale držím palce.
lucill
06.03.08,21:45
Suhlasim s nazorom, ze PEVNA VOLA je to najdolezitejsie. Je uplne zbytocne kupovat si naplaste alebo si stanovovat terminy od kedy nebudem fajcit... Jednoducho treba prestat zo dna na den. A treba ratat s abstinencnymi priznakmi. Utechou je, ze netrvaju vecne. Ale pre radu, nikdy si neratajte dni kolko uz nefajcite, vzdy sa potom k fajceniu vratite.
Najhorsie su prve dni, potom to je lepsie, ale nenechajte sa oklamat ak vam uz bude bez cigarety fajn, ze ste sa zbavili zavislosti. Ja som tak prestavala fajcit asi 20-krat. :)
kukučka
07.03.08,13:21
a prestala?
Bastian
07.03.08,14:17
Suhlasim s nazorom, ze PEVNA VOLA je to najdolezitejsie. Je uplne zbytocne kupovat si naplaste alebo si stanovovat terminy od kedy nebudem fajcit... Jednoducho treba prestat zo dna na den. A treba ratat s abstinencnymi priznakmi. Utechou je, ze netrvaju vecne. Ale pre radu, nikdy si neratajte dni kolko uz nefajcite, vzdy sa potom k fajceniu vratite.
Najhorsie su prve dni, potom to je lepsie, ale nenechajte sa oklamat ak vam uz bude bez cigarety fajn, ze ste sa zbavili zavislosti. Ja som tak prestavala fajcit asi 20-krat. :)

Pevná vôľa... Podľa mňa to je o tom, čo a ako veľmi chcem. Keď niekto nechce, tak nebude fajčiť. Keď znova začne, tak iba preto, lebo to chce viac. O ničom inom to nie je. Môže mi hocikto o tom rozprávať... Ja som ako násťročný fajčil 5-6 rokov. Potom som prestal, lebo mi to už tak nechutilo a tiež som pri športovaní cítil, že akosi nestíham s dychom. Momentálne som na tom tak, že keď som na dovolenke, tak si kúpim škatuľku a aj ju tam vyfajčím. Spolu fajčím tak cca 3-4 škatuľky za rok. Nemám s tým žiadny problém. Ak chcem tak si zapálim a ak nie tak nie. Možno niekomu pomôžu kúri alebo iné metódy, ale ak sa k problému postaví poctivo a je schopný sa nad sebou zamyslieť, tak to zvládne aj sám.
Niečo také som tu už písal... Ani psychológ nikomu nevyrieši problém – len pomocou otázok (ktoré si môže človek položiť aj sám sebe), ktoré položí pomáha prísť na koreň problému a tiež aj riešenie je vtedy najúčinnejšie, keď si ho človek ušije na svoju mieru. Predsa ja sám viem o sebe najviac.
Ak nám bude radiť niekto overenú metódu... tak to môže dopadnúť zle. Lebo každý jeden z nás je originál a sme dosť odlišný. A preto na každého (alebo na každý problém) platí niečo iné.
Je to o nejakom sebapoznaní a o poctivom prístupe k sebe samému. Ak je niekto schopný klamať a vie si nachádzať zdôvodnenia (preto a pre hento...), tak jednak žije v neustálom sebaklame a hlavne - nikdy nedosiahne ten pocit, ktorý môže priniesť len poctivý prístup...

A čo sa týka toho rátania - niekomu práve rátanie si dní (koľko už vydržal bez cigarety) pomáha pri budovaní sebadôvery.;)
lucill
07.03.08,16:38
S tým rátaním som to myslela tak, že keď človek už nefajčí dva týždne, tak si myslí, že je za vodou a lahko znovu podlahne.
Ja som prestala asi po roku prestavania. Prvý týždeň som myslela, že vyskočím z kože, ale potom to už bolo lepšie.
Počas etapy prestávania som napr. 5 dní nefajčila a na šiesty som večer vonku vyfajčila asi celu krabičku. Potom som znovu pár dní nefajčila...
Bionda
07.03.08,16:51
Jednoznačne - najhoršie sú abstinenčné príznaky. Tam naozaj pomôže len sebazaprenie a disciplnína a vlastne presvedčenie o tom, že je to naozaj to čo chcete.
luana38
21.03.08,17:44
Ako prestat fajcit? Najjednoduchsia vec na svete- nekupit si cigarety-)), mam s tym bohate skusenosti, uy rok som nekupila-))Drzim prsty.
Miriam555
25.04.08,11:49
Ahojte, tak ja som bola vcera na tej biorezonancnej metode a mozem to kazdemu vrelo odporucat. Pokusala som sa prestat fajcit niekolko krat, fajcim asi 19 rokov, 20 denne. Nedokazala som to kvoli abstinencnym priznakom. Ked pocuvam, citam, ze je to len a len o pevnej voli, tak s tym vobec nesuhlasim, pretoze nikotin je taka ista zavislost ako alkoholizmus, a navykovostou je porovnatelna s heroinom. Zavislost na nikotine sa klasifikuje ako choroba / vid. klasif.drogovych zavislosti /. A to ze jeden clovek nema ziadne problemy prestat a moze fajcit radovo desiatky rokov a druhy to nedokaze, je to len o tom, ze kazdy ma iny potencial, resp. sklon k zavislosti. Tu vobec nefunguje rovnica, ze cim dlhsie clovek fajci, tym je viac zavislym. Ak niekto nedokaze prestat fajcit kvoli abstinencnym priznakom, tak mu tu biorezonanciu naozaj doporucujem. Ja som na nej bola vcera a hned po skonceni som nemala ziadnu potrebu si zapalit. Bala som sa hlavne dnesneho rana, lebo najviac som fajcila rano... kava + cigareta, bez toho ani na krok. Ubehlo 24 hodin a nemam ziadne fyzicke problemy. Urcite sa dostavi socialny aspekt, ked pridem do znameho prostredia, to uz je o pevnej voli a verim si, ze to prekonam, lebo si viem spocitat kolko mojich pokusov ma to stalo, ale neslo to kvoli abstakom. Ten kto take problemy nemal, to ani nemoze pochopit. Ale v kazdom pripade, komu sa to podarilo toho obdivujem a ten kto zvazuje, nech sa cim skorej na to da. Vsetkym drzim palce, aj sebe :)
danusik
25.04.08,12:03
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila:confused: :mee: :(
ahoj,ja tiež prestavam fajčiť, ale s tabletkami Champix,sú síce drahé,ale je to fajn.Fajčila som 35 rokov a ide to, až poobede mám chuť, tak si dám 2-3 šluky a dosť.Držme sa, lebo štát má peniaze iba na alkoholikov a drogovo závislých, nás by najradšej boli odstvili na kraj priepasti....
danusik
25.04.08,12:09
Adulenka, ktorí lekár predpíše ten liek? Aj obvodný ?
Dá sa kúpiť aj na volno.
zuhl
25.04.08,13:14
Ahojte, tak ja som bola vcera na tej biorezonancnej metode a mozem to kazdemu vrelo odporucat. Pokusala som sa prestat fajcit niekolko krat, fajcim asi 19 rokov, 20 denne. Nedokazala som to kvoli abstinencnym priznakom. Ked pocuvam, citam, ze je to len a len o pevnej voli, tak s tym vobec nesuhlasim, pretoze nikotin je taka ista zavislost ako alkoholizmus, a navykovostou je porovnatelna s heroinom. Zavislost na nikotine sa klasifikuje ako choroba / vid. klasif.drogovych zavislosti /. A to ze jeden clovek nema ziadne problemy prestat a moze fajcit radovo desiatky rokov a druhy to nedokaze, je to len o tom, ze kazdy ma iny potencial, resp. sklon k zavislosti. Tu vobec nefunguje rovnica, ze cim dlhsie clovek fajci, tym je viac zavislym. Ak niekto nedokaze prestat fajcit kvoli abstinencnym priznakom, tak mu tu biorezonanciu naozaj doporucujem. Ja som na nej bola vcera a hned po skonceni som nemala ziadnu potrebu si zapalit. Bala som sa hlavne dnesneho rana, lebo najviac som fajcila rano... kava + cigareta, bez toho ani na krok. Ubehlo 24 hodin a nemam ziadne fyzicke problemy. Urcite sa dostavi socialny aspekt, ked pridem do znameho prostredia, to uz je o pevnej voli a verim si, ze to prekonam, lebo si viem spocitat kolko mojich pokusov ma to stalo, ale neslo to kvoli abstakom. Ten kto take problemy nemal, to ani nemoze pochopit. Ale v kazdom pripade, komu sa to podarilo toho obdivujem a ten kto zvazuje, nech sa cim skorej na to da. Vsetkym drzim palce, aj sebe :)
Tak ti držím palce, lebo ja som bola na tej biorezonančnej metóde tiež a po týždni som začal fajčiť. Na letáku písali, že na druhý deň si na cigaretu ani nespomeniem a mne bolo zo dňa na deň horšie a horšie až som to po týždni vzdala.
ALDA
26.04.08,14:08
Všetkým držím palce:) Ja už nefajčím 1 rok a 7 mesiacov /priznávam, že zo zdravotných dôvodov som aj musela prestať/ , ale vôbec mi to nechýba a nemala som žiadne abstinenčné ani iné príznaky.
Sestra z večera do rána po dôkladnom prehodnotení už nefajčí 1 rok a 3 mesiace. Tvrdí, že je oveľa kľudnejšia a aj peniažkov je viacej.:)
kami8
29.04.08,04:13
Mila Beatka.Nahodou som nasla tvoj clanok o tom,ako si prestavala fajcit.Nepisala si to nahodou o mne? Aj ja sa snazim prestat fajcit,ale nemam pevnu volu.Niekedy si zapalim,aj ked mi je to vyslovene odporne,len zo zvyku.Mam vsetky tie pocity ako ty si mala-a jeden je ozaj najsilnejsi-ze to nikdy nedokaze:-(.Rano vstanem,kava plus cigareta.A potom to uz ide jedna po druhej.Vies,uz som to vzdala,ale zase mi svitlo troska nadeje,ked som sa dostala na tuto stranku a v tvojom prispevku som sa nasla.Myslela som,ze prestat fajcit sa jednocho neda.Teraz viem,ze je to velmi tazke-ale DA SA! Vdaka vam tu vsetkym,ktori ste tu opisali svoje zlyhania a potom aj svoje uspechy.Pojdem to zase skusat a snad jedno rano si dam aj ja tu rannu kavicku bez tej odpornej cigarety. Este som nepisala do porady,tak ani neviem,ci sa mi to niekde zobrazi.Ale ste tu fajn ludia-ako jeden druheho podporujete a dakujem za nahodu,ze som tuto stranku nasla.Pekny den prajem vsetkym.
ludo_centrum
22.07.08,11:21
Tak ti držím palce, lebo ja som bola na tej biorezonančnej metóde tiež a po týždni som začal fajčiť. Na letáku písali, že na druhý deň si na cigaretu ani nespomeniem a mne bolo zo dňa na deň horšie a horšie až som to po týždni vzdala.

Tiež už 3 roky nefajčím. A bol som na tej biorezonančnej metóde...
Ale nech je to akákoľvek metóda, tak v prvom rade sa jedná o postoj samotného človeka ČI CHCE NAOZAJ PRESTAŤ FAJČIŤ, alebo len CHCE MAŤ ALIBY PRE SVOJ ZLOZVYK A DOKÁZAŤ OKOLIU AKO NIČ NEFUNGUJE :)

Tadiaľ musí prejsť každý sám a rozhodnutie je na každom z nás.

Čiže fajčil som asi 15 rokov. Nedarilo sa mi prestať a hľadal som teda nejakú takúto barličku. Našiel som ju v tejto metóde a odvtedy nefajčím.

Ak si ty nechcela v skutočnosti prestať, tak si neprestala. Jednoduchá matematika :-).

Najviac sa mi páčili tie nové príchute, ktoré som objavoval keď som prestal fajčiť. Istú dobu som odmietal koreniny a rôzne prísady... Všetko malo zrazu úplne inú chuť...
A nevraviac o zafajčených veciach...
A pritom mám partnerku, ktorá fajčí... ale nič jej nevyčítam ani ju nenútim aby prestala lebo je to jej vec. Dôležité je to, aby to človek urobil z vlastnej vôle a sám pre seba. Potom je skutočne možné, že s tým už viac nezačne.

Držím palce každému kto prestal, alebo chce prestať.
misolga
06.08.08,21:34
[quote=ludo_centrum;780038]
Ale nech je to akákoľvek metóda, tak v prvom rade sa jedná o postoj samotného človeka ČI CHCE NAOZAJ PRESTAŤ FAJČIŤ, alebo len CHCE MAŤ ALIBY PRE SVOJ ZLOZVYK A DOKÁZAŤ OKOLIU AKO NIČ NEFUNGUJE :)

-aj ja som absolvovala antinikotínovú terapiu v Martine a ťažko povedať nakoľko táto terapia je účinná, ale ako sa vyjadril aj pracovník centra - človek musí byť pevne rozhodnutý prestať fajčiť . Fajčila som 21 rokov a napriek vedomiu ako fajčenie škodí a začínajúcim zdravotným problémom som nebola schopná sama vzdať sa tohto zlozvyku. Počas niekoľkých pokusoch prestať fajčiť som bola neskutočne nervózna a mojimi náladami trpeli moji blízky tak som ten boj s cigaretkou vždy vzdala. Konečne som si priznala že som na cigaretách vyslovene závislá a je načase s tým niečo robiť a antinikotínové centrum som brala ako možnú pomoc - chcela som prestať fajčiť.Po terapii chuť na cigaretu nezmizla a napriek uisteniam pracovníka som mala 3 dni abstinenčné príznaky, popri tom neustále vnútorné rozhovory so sebou o potrebe zapáliť si a vychutnať cigaretu a naopak odhovárania a presviedčania sa že konám správne keď som sa rozhodla nefajčiť.Počas týchto dní mi pomohol horúci čaj s materinej dúšky-odporúča sa pri odvykaní a tak som doma alebo keď som bola mimo domu nabalila termosku s čajom a namiesto cigarety si vychutnávala horúci čaj, vždy som mala prichystané hašlerky, jablká a klinčeky ( koreninu) .Tie klinčeky mi poradili v Martine a musím priznať že zaberali a takisto piť veľa vody a bola som aj častým návštevníkom chladničky. A neskutočne pomohla mi moja rodina - moju nervozitu sme brali z humorom, chodili sme na túry, byciklovať, len aby som nebola doma a neuzatvárala sa do seba a nakoľko si svoju mužskú polovičku aj vážim veľmi by som sa hanbila si znovu zapáliť a sklamať ho, keď som videla akú majú zo synom radosť zo mňa.Potom po troch dňoch som konečne prestala myslieť na cigarety, ukľudnila sa , prestala vyjedať chladničku, vrátila sa spať do normálu a začala som byť na seba hrdá, veľmi hrdá a to mi pomáha. Uvedomujem si že fajčenie je závislosť takže už nikdy ani jednu cigaretu ani len zo zvedavosti si nemôžem zapáliť - ale neberiem to ako trest alebo niečo ako odpieranie si niečoho príjemného naopak na cigaretu nemám vôbec chuť, nemám problém si vychutnať kávu bez nej alebo sa rozprávať z ľudmi ktorí fajčia.A je mi dobre na tele aj na duši..:---
JAJA11
07.08.08,06:22
[quote=ludo_centrum;780038]
Ale nech je to akákoľvek metóda, tak v prvom rade sa jedná o postoj samotného človeka ČI CHCE NAOZAJ PRESTAŤ FAJČIŤ, alebo len CHCE MAŤ ALIBY PRE SVOJ ZLOZVYK A DOKÁZAŤ OKOLIU AKO NIČ NEFUNGUJE :)

-aj ja som absolvovala antinikotínovú terapiu v Martine a ťažko povedať nakoľko táto terapia je účinná, ale ako sa vyjadril aj pracovník centra - človek musí byť pevne rozhodnutý prestať fajčiť . Fajčila som 21 rokov a napriek vedomiu ako fajčenie škodí a začínajúcim zdravotným problémom som nebola schopná sama vzdať sa tohto zlozvyku. Počas niekoľkých pokusoch prestať fajčiť som bola neskutočne nervózna a mojimi náladami trpeli moji blízky tak som ten boj s cigaretkou vždy vzdala. Konečne som si priznala že som na cigaretách vyslovene závislá a je načase s tým niečo robiť a antinikotínové centrum som brala ako možnú pomoc - chcela som prestať fajčiť.Po terapii chuť na cigaretu nezmizla a napriek uisteniam pracovníka som mala 3 dni abstinenčné príznaky, popri tom neustále vnútorné rozhovory so sebou o potrebe zapáliť si a vychutnať cigaretu a naopak odhovárania a presviedčania sa že konám správne keď som sa rozhodla nefajčiť.Počas týchto dní mi pomohol horúci čaj s materinej dúšky-odporúča sa pri odvykaní a tak som doma alebo keď som bola mimo domu nabalila termosku s čajom a namiesto cigarety si vychutnávala horúci čaj, vždy som mala prichystané hašlerky, jablká a klinčeky ( koreninu) .Tie klinčeky mi poradili v Martine a musím priznať že zaberali a takisto piť veľa vody a bola som aj častým návštevníkom chladničky. A neskutočne pomohla mi moja rodina - moju nervozitu sme brali z humorom, chodili sme na túry, byciklovať, len aby som nebola doma a neuzatvárala sa do seba a nakoľko si svoju mužskú polovičku aj vážim veľmi by som sa hanbila si znovu zapáliť a sklamať ho, keď som videla akú majú zo synom radosť zo mňa.Potom po troch dňoch som konečne prestala myslieť na cigarety, ukľudnila sa , prestala vyjedať chladničku, vrátila sa spať do normálu a začala som byť na seba hrdá, veľmi hrdá a to mi pomáha. Uvedomujem si že fajčenie je závislosť takže už nikdy ani jednu cigaretu ani len zo zvedavosti si nemôžem zapáliť - ale neberiem to ako trest alebo niečo ako odpieranie si niečoho príjemného naopak na cigaretu nemám vôbec chuť, nemám problém si vychutnať kávu bez nej alebo sa rozprávať z ľudmi ktorí fajčia.A je mi dobre na tele aj na duši..:---

Veľmi Vás obdivujem ;). A prajem Vám aby Vám to vydržalo navždy a snáď svojim príkladom presvedčíte aj ďalších fajčiarov. :) Ja som celoživotný nefajčiar a neznášam cigaretový dym. To je to, čo zas nedokážu pochopiť fajčiari - že neskonale smrdia nefajčiarom. A zvlášť navoňané ženy, ktoré sú presvedčené, že voňavkou zakryli cigaretový zápach. :o Keby si to fajčiarky uvedomili, určite by od fajčenia rýchlejšie upustili. Tak držím palce všetkým, ktorí sa chcú tohto zlozvyku zbaviť. :)
ALDA
08.08.08,10:08
Naďalej bez problémov nefajčím a nechýba mi to. Aj sestra.:)
Videla som nové príspevky a napadlo ma, že by som sa mala priznať aj s výčitkami svedomia. Keď som čakala deti, tak som nefajčila asi po 2-3 roky. Po nástupe do práce som zasa začala. A tie výčitky?: fajčievala som v kuchyni, pretože to bolo miesto, kde som sa často zdržiavala. Vždy som tvrdila, že je to miestnosť v byte, kde mám právo si robiť čo chcem a moji chlapci aj manžel to rešpektovali. A teraz mám výčitky, že som nechodila fajčiť na balkon a vôbec, že som fajčila jediná žena v domácnosti i keď sa utešujem, že asi preto su moji traja synovia nefajčiari i ked jeden si sem-tam zapáli, pretože fajči jeho priateľka. A ešte perlička, dvaja žijú s fajčiarkami...a tomu nerozumiem.
Bastian
08.08.08,10:20
Naďalej bez problémov nefajčím a nechýba mi to. Aj sestra.:)
Videla som nové príspevky a napadlo ma, že by som sa mala priznať aj s výčitkami svedomia. Keď som čakala deti, tak som nefajčila asi po 2-3 roky. Po nástupe do práce som zasa začala. A tie výčitky?: fajčievala som v kuchyni, pretože to bolo miesto, kde som sa často zdržiavala. Vždy som tvrdila, že je to miestnosť v byte, kde mám právo si robiť čo chcem a moji chlapci aj manžel to rešpektovali. A teraz mám výčitky, že som nechodila fajčiť na balkon a vôbec, že som fajčila jediná žena v domácnosti i keď sa utešujem, že asi preto su moji traja synovia nefajčiari i ked jeden si sem-tam zapáli, pretože fajči jeho priateľka. A ešte perlička, dvaja žijú s fajčiarkami...a tomu nerozumiem.
Ja som fajčil od 13 rokov. Sestra sa mi smiala aký som hlúpy. Ale ešte ako násťročný som prestal fajčiť. Teraz na "starú hlavu začala fajčiť ona... a môžem sa smiať ja :D. Fajčí min. balík denne.

Aby som bol úprimný už rok-dva fajčím asi 1 cigaretu týždenne. Čo už - keď si sadnem na pivo, tak mi to tak ide akosi dokopy... Tá jedna cigareta mi normálne chutí... našťastie tá druhá mi je už odporná. Nemám rád plné ústa nikotínu :)
kukučka
08.08.08,10:41
Naďalej bez problémov nefajčím a nechýba mi to. Aj sestra.:)
Videla som nové príspevky a napadlo ma, že by som sa mala priznať aj s výčitkami svedomia. Keď som čakala deti, tak som nefajčila asi po 2-3 roky. Po nástupe do práce som zasa začala. A tie výčitky?: fajčievala som v kuchyni, pretože to bolo miesto, kde som sa často zdržiavala. Vždy som tvrdila, že je to miestnosť v byte, kde mám právo si robiť čo chcem a moji chlapci aj manžel to rešpektovali. A teraz mám výčitky, že som nechodila fajčiť na balkon a vôbec, že som fajčila jediná žena v domácnosti i keď sa utešujem, že asi preto su moji traja synovia nefajčiari i ked jeden si sem-tam zapáli, pretože fajči jeho priateľka. A ešte perlička, dvaja žijú s fajčiarkami...a tomu nerozumiem.

Heli ja áno, hľadali si vzor podľa mamičky :D
Antea
08.08.08,11:26
Ktosi mi vysvetľoval, že naše telo produkuje kyselinu nikotínovú-čiže nikotín v takejto forme/samozrejme len do takej miery ako je to prospešné/ a keď začneme fajčiť telo prestáva pracovať a čaká prísun nikotínu zvonka z toho vznikajú abstinenčné príznaky a trvá dlhší čas kým telo túto schopnosť znovu nadobudne. Ale vysvetlite mi: vždy mi boli odporné zafajčené priestory, neznášam keď niekto na mňa vyfúkne dym, a predsa fajčím. Ako by ste to kvalifikovali ako blsť alebo čo. Pritom aj dym z vlastnej cigarety mi vadí na oči , na nos preto fajčím tam kde dym ide vonku, no som normálna ? Keď som chcela prestať fajčiť zo začiatku to bolo v pohode, no asi po pol roku som mala až zúfalé sny o tom ako si zapaľujem.
Aluš
08.08.08,19:12
Antea, nie si sama ktorá sa pýta či je normálna, keď jej vadí dym z vlastnej cigarety. Sú mi odporné zafajčené miestnosti a zdvíha sa mi z toho žalúdok ale fajčím. Ani neviem prečo. Takže aj ja sa pýtam som normálna?
Ajuška
08.08.08,19:21
... som normálna?

Ja sa nepýtam, či som normálna. Nie som otrokom cigarety (prvú cigaretu si zapálim až niekedy okolo 11.hod. a ak večer posedím a potiahnem viac, ďalší deň sa dobrovoľne pôstim)... ja proste má na ňu chuť. Neznášam však pachuť z cigariet. Z toho dôvodu sa moje náklady dupľujú - čo cigaretka, to žuvačka bez cukru s ostrou príchuťou...:D...
kukučka
08.08.08,19:26
cesnak je lacnejší :D
Ajuška
08.08.08,19:42
cesnak je lacnejší :D

:D:D:D len po ňom ťažká každá pusa :D:D:D a pri mojom aj tak nízkom tlaku ma po prehnanej konzumácii dostáva do polohy "ležmo":D... ale ten zbožňujem tiež - len tak - schrúmať sem-tam strúčik..
mila79
13.08.08,00:51
Kazdy clovek moze prestat s fajcenim; staci mat iba pevnu volu.
Niektori prestavaju, az ked su na tom zdravotne zle.
kukučka
13.08.08,09:07
fajčila si, dokázala si to?
Fabiana
13.08.08,18:56
fajčila si, dokázala si to?

Ja som fajčila pár rokov a prestala som. Predtým než som prestala už som fajčila 1 a pol krabičky denne. Bolo to hrozné, mala som pocit, že mi pľúca nestíhajú... Tak som si povedala, že skončím. Prvé dni boli najťažšie - žula som žuvačku nicorette 4mg. Ale iba keď som mala silnú chuť na nikotín. Dokonca som nevyžuvala ani celé balenie. Teraz nefajčím 15 mesiacov a vôbec ma ten smrad neláka. A peniaze, ktoré som míňala na cigarety teraz míňam na oblečenie a cestovanie. ;)
ina1
12.09.08,12:06
Ahojte! rada by som sa s Vami podelila o moje skúsenosti s prestaním fajčiť. Mne sa to úspešne podarilo a nefajčím už vyše 2 roky!
Fajčila som asi 15 rokov a to najmenej 1 krabičku denne. Ja nemám pevnú vôlu a nedokázala som prestať fajčiť sama od seba aj ked som začínala pociťovať zdravotné problémy, ranné vykašliavanie (2 mesiace som si nahováralal že som prechladnutá). Kamarát mi odporúčil 1. odúčacie centrum v Bratislave v Dúbravke na Hanulovej 1 a od mojej prvej návštevy som si už nezapálila. Myslím, že majú aj www stránku nefajcenie.sk.
DRŽIM PALCE!!!
tuta
12.09.08,12:49
Ahojte! rada by som sa s Vami podelila o moje skúsenosti s prestaním fajčiť. Mne sa to úspešne podarilo a nefajčím už vyše 2 roky!
Fajčila som asi 15 rokov a to najmenej 1 krabičku denne. Ja nemám pevnú vôlu a nedokázala som prestať fajčiť sama od seba aj ked som začínala pociťovať zdravotné problémy, ranné vykašliavanie (2 mesiace som si nahováralal že som prechladnutá). Kamarát mi odporúčil 1. odúčacie centrum v Bratislave v Dúbravke na Hanulovej 1 a od mojej prvej návštevy som si už nezapálila. Myslím, že majú aj www stránku nefajcenie.sk.
DRŽIM PALCE!!!


Tak to Ti úprimne blahoželám. Ja mám vo svojom okolí ľudí, ktorí navštívili odúčacie centrum v Košiciach a veselo fajčia ďalej. Ono to je fakt o pevnej vôli. :mee::mee::mee:
miruska12345
13.09.08,17:37
milá cila, dnes som prvý krát reagovala na tejto stránke vôbec...tak neviem, či to robím správne...ale ja som fajčila niekoľko rokov a v podstate som ani moc nechcela prestať, veď aj prečo!!__ čo by som robila potom pri kávičke, v lete na terase, v robote, keď nevládzem robiť...ale zas na druhej strane som si uvedomovala, že to nie je ok, kašlala som viac, ako pred tým, smrdela som sama sebe...a potom som počula o super merode - čítaj na - ateraz tu nemôžem napisat 3-krát
w, lebo mi potom tu spravu nechce odoslať, lebo som tu ešte nič predtým nenapísala- takže názov webovej stranky je antinikotinoveventrum....no a zabralo to ..od 28.5. nefajčím...a zvláštne na tom je, že mi to vôbec nechýba...tak skús
sky59
14.09.08,09:51
nemam presnu skusenost ale nestaci si jednoducho nezapalit?
alaya1
14.09.08,16:51
Ja som prestala fajcit po 20 tich rokoch tak, ze som si nezapalila cigu...
Danila
14.09.08,16:55
Ja som prestala fajcit po 20 tich rokoch tak, ze som si nezapalila cigu...Ja len dúfam, že to nebolo pred pol hodinou.:):):)
M.i.m.o.z.a
14.09.08,20:24
Dobry vecer.Cele je to len o tej uz tolko zmienovanej pevnej voli.Mam 31 rokov,fajcit som zacal v 16 a pocase som dosiahol level 40ks denne.Nefajcim uz 6 rokov a prestal som zo dna na den.A mozem poctivo vyhlasit ze som si od vtedy nezapalil ani jednu cigaretu.Ale napriek tomu ze je to uz niekolko rokov mam niekedy stasnu chut si zapalit.A strane mi vonia cigaretovy dym.Treba sa zatat a vydrzat a prekonat tie prve abstaki.Ale stoji to zato.
Tanče
14.09.08,20:45
Ja som prestala fajčiť tak, že som ani nezačala.
Ale prestala som piť kávu zo dňa na deň.Myslela som si že jupotrebujem, lebo mám nízky tlak, a vida! Nepotrebujem. Vypni mozog, počuvaj telo....
cloe
14.09.08,20:49
Ja som prestala fajčiť tak, že som ani nezačala.
Ale prestala som piť kávu zo dňa na deň.Myslela som si že jupotrebujem, lebo mám nízky tlak, a vida! Nepotrebujem. Vypni mozog, počuvaj telo....

... To keby som sa naučila, budem šťastná! Ten blbý mozog nie a nie vypnúť:)
Tanče
14.09.08,21:49
... To keby som sa naučila, budem šťastná! Ten blbý mozog nie a nie vypnúť:)

hja, a ja sa to už učím! a sa mi aj zadarí....:---:);)
cloe
14.09.08,21:55
hja, a ja sa to už učím! a sa mi aj zadarí....:---:);)
Ja zatiaľ len dúfam alebo sa málo snažím!?
Tanče
14.09.08,22:02
Ja zatiaľ len dúfam alebo sa málo snažím!?

Dúfaj :D a možno príde aj dedo maróz :D:D:D
Mato Klingac
15.09.08,10:55
Ja môžem odporučiť pána Prokopjuka. Neviem či ho tu už niekto spomínal, téma je strašne dlhá :). Ja osobne som nikdy nevajčil, hnusí sa mi to, ale takmer desiatka mojich priateľov a príbuzných už to má za sebou. Nefajčia už vyše troch rokov.

Prokopjuk je ukrajinský psychológ žijúci v Prahe :) On ten proces volá biokódovanie, ale je to asi nejaká silná autosugescia alebo niečo podobné. Základ je aby k nemu človek nešiel na silu alebo s presvedčením že idete ukázať že nejaký rus vás fajčiť neodnaučí. Tí čo fajčia menej, tým cigaretka ani nepríde na chuť. Tuhí fajčiari môžu mať trochu problém a menší absťák, ale aj na nich to funguje. Napr. môj svokor hulil 30 rokov 1 - 2 krabičky denne. Nefajčí.

Sám celkom nechápem ako to funguje, ale funguje to. Ten človek chodí raz za čas aj do Bratislavy, celé to trvá možno 15 minút, skasne Vás tuším 3500 Sk, potom máte pocit že vás odbral o peniaze, ale po týždni nefajčenia si začnete hovoriť že na tom asi čosi bude :)

Dajte si vyhľadať aura zdravi a smelo do toho. Pomôže to všetkým ktorí nemajú dostatok pevnej vôle aby s tým skončili sami.

Som zvedavý kedy ho dajú "odstreliť" cigaretové monopoly :)
alaya1
16.09.08,07:08
Ja len dúfam, že to nebolo pred pol hodinou.:):):)
Nie, poslednykrat som zafajcila 28.2.2007, odvtedy nie, nikdy to uz neurobim, ved som odporne smrdela, az teraz to citim..
alaya1
16.09.08,07:11
A myslim, ze netreba investovat do roznych tabiet, zuvaciek ci tzv.odbornikov na oducanie od fajcenia, vsetko je to v hlave a chceni, ak to nie je, tak je vsetko zbytocne. Kto nechce, nepomozu mu ani lieky za sto tisice..
jaros5
16.09.08,07:22
Uplny suhlas s alaya1;
Prestat fajcit nie je otazka pevnej vole, ale otazka zdraveho rozumu;
mimotemy(a teraz mi vsetci fajciari navalia minusove bodiky:rolleyes:)
jaros5
16.09.08,07:35
Skuste si zratat kolko penazi ste uz prefajcili a kolko este prefajcite a popritom si predstavte (ciste len teoreticky - ZATIAL) ze zajtra, o mesiac, alebo o rok vam lekar povie, ze vam zostava uz len rok zivota;
Morbidne, ale ucinne;
Danila
16.09.08,07:38
Uplny suhlas s alaya1;
Prestat fajcit nie je otazka pevnej vole, ale otazka zdraveho rozumu;
mimotemy(a teraz mi vsetci fajciari navalia minusove bodiky:rolleyes:)Dala som Ti zelené svetlo. Nemaj boja, to že fajčíme, to ešte neznamená, že máme vymleté mozočky!;):):D
jaros5
16.09.08,08:22
Danila, "vymlete mozocky" to nie!
Sam som bol velmi silny fajciar; A viem, ze prestat fajcit je pre vela ludi priam nezvladnutelna vec. Bojoval som s tym roky;
kukučka
16.09.08,09:55
A myslim, ze netreba investovat do roznych tabiet, zuvaciek ci tzv.odbornikov na oducanie od fajcenia, vsetko je to v hlave a chceni, ak to nie je, tak je vsetko zbytocne. Kto nechce, nepomozu mu ani lieky za sto tisice..


Uplny suhlas s alaya1;
Prestat fajcit nie je otazka pevnej vole, ale otazka zdraveho rozumu;
mimotemy(a teraz mi vsetci fajciari navalia minusove bodiky:rolleyes:)


Danila, "vymlete mozocky" to nie!
Sam som bol velmi silny fajciar; A viem, ze prestat fajcit je pre vela ludi priam nezvladnutelna vec. Bojoval som s tym roky;

Rôzne sú cesty k cieľu, keby som ťa chcela parafrázovať, napíšem ti, že máš toho rozumu málo, keď ti to odvykanie od cigarety trvalo roky :---
je tu už vyše 1400 príspevkov o tom ako prestať fajčiť. Niektorí to dokázali jednoducho a zo dňa na deň, niektorí s hroznými absťákmi a niektorí tak, že si zaplatili trebárs aj drahého liečiteľa.
bobino38
16.09.08,10:30
nič iné nepomáha len tvrdáááá pevnááá vôľa !!!
alaya1
16.09.08,10:50
Rôzne sú cesty k cieľu, keby som ťa chcela parafrázovať, napíšem ti, že máš toho rozumu málo, keď ti to odvykanie od cigarety trvalo roky :---
je tu už vyše 1400 príspevkov o tom ako prestať fajčiť. Niektorí to dokázali jednoducho a zo dňa na deň, niektorí s hroznými absťákmi a niektorí tak, že si zaplatili trebárs aj drahého liečiteľa.
Co z tvojho prispevku patriléo mne, nakolko si odpovedala aj mne a nenasla som suvis, ha?
kukučka
16.09.08,11:10
chybička sa vloudila, prepáč...ale aj tak, možno tí, ktorí to niekoľkokrát bez úspechu skúšali sami, sú teraz úspešní vďaka tým šamanom a nie je im ľúto tých peňazí
jaros5
16.09.08,15:39
Rôzne sú cesty k cieľu, keby som ťa chcela parafrázovať, napíšem ti, že máš toho rozumu málo, keď ti to odvykanie od cigarety trvalo roky :---
je tu už vyše 1400 príspevkov o tom ako prestať fajčiť. Niektorí to dokázali jednoducho a zo dňa na deň, niektorí s hroznými absťákmi a niektorí tak, že si zaplatili trebárs aj drahého liečiteľa.

Vdaka kukuc, vzdy som si vazil ludi co vedia ocenit;;)
alaya1
16.09.08,18:41
Aj tak si myslim, ze je to vsetko len a len v hlave. Ten akoze oducovatel ta presvedci, ze ked urobis, co chce, bude vsetko ok, uveris mu, takze je to v hlave.Ak to hlava neprijme, tak sa moze aj on na hlavu postavit, no stratovy nebude.-)
tetrisss
16.09.08,19:30
Ja som prestala fajcit vtedy, ked som kazdu jesen prestala vraviet aspon na tri dni /predstavte si tu radost doma/, to bol zaciatok a potom som nevladala kricat na deti :D, no a hlavne vtedy, ked som zistila, ze som otrokom cigarety. Pytate sa v com?, no napriklad, ked som este chodila z terajsieho bydliska autobusom do mojej rodnej Bratislavy, tak som ledva cakala na zastavenie v Nitre, pretoze tam autobus stal 15 minut a zima- nezima, chytro som si zapalovala jednu mentolku, inak mi vobec nastojaka nechutila, kde som nemohla vnutri fajcit, tak ani na navstevu som nechodila a tak dalej, skratka tato cigareta ma zacala obmedzovat a to neznasam a ked som sa k tomuto poznaniu dopracovala, tak som to ukoncila zo dna na den a to az z poctu 3O ks denne. Takze ano, je to v hlave a nie je to take jednoduche / este dva roky sa mi snivalo, ze fajcim/.
Zitulda
19.09.08,18:07
Tentokrát dávam za pravdu bobinovi 38, ale žiaľ nie každý má pevnú vôľu.
Moja skúsenosť je takáto. Ja osobne keď som ešte nebola na dôchodku, v práci som fajčila podľa toho, aký pracovný nápor bol-čiže stres-no môžem povedať že bolo ich niekedy ojedinel aj 40 za deň. Ale keď som si nachladila prieduškz, cigi mi nechutili a niekedy som aj rok nezafajčila. Pri mne mohli húliť ako komíny nelákalo ma. Teraz keď som na dôchodku som donedávna fajčila (vravela som si že si idem dať kávu so soletkou) tak za tri dni jednu krabičku. Ale už je to mesiac čo som bola na operácii a doteraz nefajčím. Že dokedy??? -neviem, ale ani si žiadny záväzok nedám. Bola by som ale rada, keby som to vydržala a pevná vôľa???!!! buď pri mne prosím - ale však uvidíme. Však to naozaj peňaženky vyprázdňuje (hlavne teraz keď sú ceny vyššie) a pre zdravie???- tomu vôbec, ale vôbec neprospieva.
Toto však vieme veľmi dobre všetci no nemám pravdu:) A verte, že žiadne detoxikačné kúry neplatia- aj oni niečo stoja a škoda aj tam vyhodených peňazí.
kukučka
19.09.08,23:14
A verte, že žiadne detoxikačné kúry neplatia- aj oni niečo stoja a škoda aj tam vyhodených peňazí.

ten komu pomohla, neľutuje, veď sa mu vrátia
Zitulda
20.09.08,01:02
ten komu pomohla, neľutuje, veď sa mu vrátia

Kuky moja tvrdím to , že to nepomôže zo skúsenosti mojej dcéry (zať nefajčiar na tom trval aby to absolvovala a bola tam dokonca 2x) Stálo to ju dosť a znova fajčí. Tak isto aj jedna spoločná známa len obe prerobili.
4špulo
20.09.08,03:58
Kuky moja tvrdím to , že to nepomôže zo skúsenosti mojej dcéry (zať nefajčiar na tom trval aby to absolvovala a bola tam dokonca 2x) Stálo to ju dosť a znova fajčí. Tak isto aj jedna spoločná známa len obe prerobili.


Zitulda .

A ty keď si nezapáliš , potom nespíš a kade tade surfuješ.

Povedz si ako ja : nebaví ma to fajčiť.
Elena Navrátilová
20.09.08,04:26
Kuky moja tvrdím to , že to nepomôže zo skúsenosti mojej dcéry (zať nefajčiar na tom trval aby to absolvovala a bola tam dokonca 2x) Stálo to ju dosť a znova fajčí. Tak isto aj jedna spoločná známa len obe prerobili.

Treba aby tam išli takí, ktorí sú vnútorne presvedčení že to aj chcú... ale ak tam niekto ide s tým, že to prestane s fajčením samo... tak takto to určite nefunguje... Musí byť vôľa. ;)
xavenka
24.09.08,16:27
ja som sa rozhodla jednoducho dlhe roky som pracovala v bare a nielen ze som tuho fajcila ale som ten smrad aj pracovne dychala moj manzel je nefajciar a ja som sa strasne hanbila ked ma bolo stale citit tym smradom a on mal pocit ze pobozkal popolnik a nie mna tak som si povedala dost odvtedy nefajcim uz 2 a pol roka a poviem vam dycha sa mi ovela lahsie a hlavne mi to nikde tak nesmrdi no jednoznacne netrpi ani zdravie.Takze kazda nech si najde ten spravny dovod a k tomu pevnu volu a je to ucinnejsie ako kadejake kury a hlavne to nic nestoji.
sejmensky
25.09.08,19:30
pevna vola...vlastne chcenie a ziaden sebaklam...nahrat si do hlavy program s ktorym mozte zacat hned...odteraz pri styku s cigaretou si automaticky hovorit : nechuti,fuj,je to otrasne, je to smiesne dychat do seba dym,predstava svojich pluc pri vdychovani dymu...a viete vobec co do nich davaju?v podstate to uz ani nieje tabak ako niekedy...same firmy najvacsich vyrobcov napustavaju listy tabaku latkami aby zavislost zvysili a podporili,a udrzali si biznis...nechcem byt clenom skupiny ludi ,ktory si vedome nicia zdravie a su klamani...som rad ze zijem a tento zlozvyk pomaly ovladam a nicim...vsetkym prajem vela sil a odhodlania...kazdy to dokaze,len musi chciet...a staci aj sameho seba o to poprosit...pekny den...
elaurie
25.09.08,21:07
polka
25.09.08,21:34
V prvom rade sa musí fajčiar sám od seba, bez nátlaku okolia, rozhodnúť, že chce a veľmi chce prestať fajčiť a potom už len stačí pevná vôľa.
Pevná vôľa všetko zdolá.:)
Treba s tým seknúť odrazu, raz a navždy, neuznávam postupné odvykanie. Svoje odhodlanie si možno upevňovať dohováraním si samému sebe: "Smrdím od fajčenia, škodí to môjmu zdraviu, zadýchavam sa do schodov, každá vyfajčená cigareta je klinec do rakvy a ešte si za to aj platím nehorázne peniaze. Už som dosť stará/ý na to, aby som konečne mal/a rozum."
Mne to pomohlo.
halúzka
25.09.08,22:04
V prvom rade sa musí fajčiar sám od seba, bez nátlaku okolia, rozhodnúť, že chce a veľmi chce prestať fajčiť a potom už len stačí pevná vôľa.
Pevná vôľa všetko zdolá.:)
Treba s tým seknúť odrazu, raz a navždy, neuznávam postupné odvykanie. Svoje odhodlanie si možno upevňovať dohováraním si samému sebe: "Smrdím od fajčenia, škodí to môjmu zdraviu, zadýchavam sa do schodov, každá vyfajčená cigareta je klinec do rakvy a ešte si za to aj platím nehorázne peniaze. Už som dosť stará/ý na to, aby som konečne mal/a rozum."
Mne to pomohlo.
Keby to bolo také ľahké.....!..:-(((
xavenka
25.09.08,22:25
je to lahke ja som s tym sekla zo dna na den ale to musi ozaj clovek chciet.
kukučka
26.09.08,10:07
keby to bolo také ľahké, asi by nebolo toľko fajčiarov
kukučka
26.09.08,15:20
Danila, ty mi tu necáp súhlasy, ale sa konečne capni po prstoch :---:D
xavenka
26.09.08,21:42
keby to bolo az take tazke tak asi fajcim este dnes.no chvala bohu ze nie
kukučka
26.09.08,22:34
ďakuj bohu, aj mne sa to podarilo. Tiež zo dňa na deň a bez abstinenčných príznakov.
Teraz chcem byť milionárom, tiež zo dňa na deň. Poraď, ako?
xavenka
27.09.08,11:21
pravdu povediac v tomto este nemam taku skusenost ale budem skusat a ked sa mi to podari tak dam vediet.
bonita
27.09.08,23:56
Vidim,. ze dvojrocna tema opat nedavno obzivla, co sa mi prave velmi hodi.

Som clovek, co sa velmi nerad strapnuje vyhlaseniami, ktore nedodrzi, tak chcem vyuzit, hoci anonymnu verejnost.

Da sa povedat ze uz od 2006 sledujem obcas tuto temu ako velmi silny fajciar / 40 denne, uz 28 rokov/ a od zaciatku si vravim, ze cchem prestat fajcit, len som dva roky cakala na impulz. Povodny termin som si dala /vo februari/ ze az schudnem na 60 kg / ako som mala pred 5 timi rokmi/, tak skoncim s fajcenim. Chudnem od februara, zdravou stravou, mam dole uz 12 kg, caka ma este 18, ktore som realne ocakavala mat dolu o cca rok.

No stalo sa, ze dcera fajciarka je v nemocnici, s plucnym problemom, z ktoreho sa vyklul aj zapal pluc. Nefajci tam uz druhy tyzden a uz nikdy ani nesmie zacat. Mala by sa vratit snad uz bud. piatok domov. Chcem jej to ulahcit, a tak som sa rozhodla, ze prestanem uz teraz / rozumej o par dni/.

A to sposobom, ze najprv prestanem fajcit v dome / fajcim v celom/ aj v aute a to uz OD PONDELKA, nech sa dom do piatku vyvetra. Odvyknem si od dennych ritualov - cigareta jedna za druhou pri PC, pri telke, x kav . Vonku uz mi nebude tak chutit ani ta kava s cigou / je chladno/.

A od 14.10. utorok, nalepim prvu naplast a koncim. NAVZDY.
/ preto ten datum, ze od 10.10. do 13.10 vecer budem v UK u dcery, kde vsetci fajcia a urcite by som to nevedela dodrzat. Bude to moj posledny vylet s cigaretkou a este si odtial donesiem naplaste na 14 dni, iba za 480 Sk, zatial co unas na 14 dni stoja 1200 sk/

Spravila som dohodu s tymi hore - ze nech uz dcera nema ziadne zdrav. komplikacie a nech sa vyzdravie a ja prestanem fajcit. Kedze verim, ze ti tam hore su, moj slub porusit nemozem a viem, ze neporusim.

Ked som vedela ze musim schudnut, vedela som to uz dva roky, ale cakala som az sa rozhodnem. Operacia ma vtedy presvedcila a chudnutie mam uz v hlave, uz sa jednoducho neviem prezrat, aj ked si dovolim vynimky, tak s vahou maxiamalne stojim, niekedy aj mesiac, ale hore nejdem.

Tak isto som si dostavala do hlavy nefajcenie. Viem ze teraz je ten spravny cas.

Nebudem pisat, ze ak zlyham, oznamim to. Lebo zlyhat nesmiem. Ale oznamim ako pokracujem. Som totalny zavislak, co sa nikotinu tyka, preto tie naplaste / pred rokmi som s nimi dokazala prestat fajcit na 2 mes., ale potom zlyhala psychika/. Od nalepenia naplaste , uz ani cigaretka - ako alkoholik - jedna a je po vsetkom.

HLADAM spolocnika touto tazkou cestou, kto by sa pridal. Datum menit nemozem, lebo sa uz nan v hlave programujem.A oznamujem tento termin, kamoskam, rodine, aby som vedela, ze cchem od nich potom pocut - Fiha, dobra si a nie Ja som to vedela, ze nedokazes, druhykrat to radsej nerozpravaj do sveta.
kukučka
28.09.08,10:37
dievča, tak to bude riadna fuška :mee:
budem na teba myslieť a veľmi, veľmi ti držím palce :) :) :)
ALDA
28.09.08,10:46
Včera som oslávila druhé výročie:) /odkedy nefajčím/:D
Zitulda
28.09.08,19:56
Včera som oslávila druhé výročie:) /odkedy nefajčím/:D

Gratulujem a držím palce pre ďaľšie roky
postova
29.09.08,09:40
Mila Bonita, dovodov na to, aby si prestala fajcit, mas vela. Nehladiac na vlastne zdravie... Ides na to dobre, vsetko sa odvija v hlave. Ja som fajcila 25 rokov, ku koncu uz takmer 60 cigariet denne /kratkych,lahkych/.Vstavala som s prvou myslienkou na cigu a ak som sa nahodou v noci zobudila, isla som si zasa na cigu. Uz som prestavala verit, ze dokazem niekedy s tym skoncovat, aj ked som velmi chcela. Pomohol mi priatel. Travil so mnou denne kazdu volnu chvilu az do doby, kým nezatvorili poslednu krcmu-aby som si nesla kupit cigarety. Pritom mi natlkal do hlavy ake je skodlive fajcenie, ako z toho hniju pluca, ako smrdim dymom, ze je to nezenske, ake mam fuj-zlte prsty a ked neprestanem, tak urcite zomriem. Hanbila som sa, lebo mal pravdu. Presvedcil ma, ze ja sama musim chciet prestat. Kvoli sebe, dcere, ktora tym trpela, kvoli okoliu, kvoli nemu, nasim. Rano namiesto cigarety som si opakovala vsetky tie dovody, za pol hodiny zasa, ked som isla okolo obchodu, a tak po cely den. Nemyslela som na nic ine. Trvalo to dva tyzdne.Ten treti uz bol lepsi, uz som zvladla cestu okolo obchodu alebo stanku v pohode. Trvalo zhruba pol roka, kym sa mi prestalo snivat o cigarete. Vyhybala som sa spolocnosti, kde sa fajcilo, chodila som iba do prirody. Nefajcim uz 6 rokov, pribrala som velmi-velmi, ale nekaslem, nesmrdim, nie som ozltnuta ani v tvari, ani na prstoch.Nemala som odvtedy chripku ani anginu. Zato mam priatela, ktoremu nevadi moja vaha, hlavne ze nefajcim. Neohrozujem seba ani iných na zdraví. Ale co ma najviac tesi je fakt, ze som to dokazala a som na seba patricne hrda. A za ten pocit to fakt stoji.
Drzim ti palce, nepovol. Je to hrozne, ale da sa to vydrzat. Merona.
bonita
29.09.08,19:59
Kukucka - dakujem. Fuska je to uz dnes, ked nefajcim v dome. Este cez den sa to dalo, kavicka na dvore, menej sedenia na PC a telke, ale teraz je uz chladno. No vyfajcila som len 25 cigariet, normalne by som mala za sebou uz dve krabicky.

Alda - gratulujem a v dobrom zavidim.

Postova - clovek si roky mysli, ze sa to neda, len tak prestat po tolkych rokoch a cigaretach denne. No ty si jednym z tych prikladov , ze da sa vsetko, treba len chciet. Ja si zial strazim aj tu vahu. No je to tazke, telo si pyta aspon nieco prezuvat, ked uz nemoze drzat v ruke v kuse cigaretu.
Lucarino
18.10.08,12:54
Pred vyše desiatimi rokmi som sa zbavil alkoholu a už tretí rok nefajčím. Je to v podstate jednoduché. Treba chcieť prestať. Nspoliehať na náplaste, postupné odvykanie a podobne. Jednoducho nefajčiť. Nič viac ani nič menej. Dá sa to !.
Držím palce :)
kablika
20.10.08,15:14
suhlasim najma s tymi, co pisu - proste prestat - Ja som fajcila cca 7 rokov, nebolo to dlho, ale zato intenzivne:D...moj vtedajsi este priatel (dnes manzel) nefajcil ale nenutil ma prestat...takze tolko k motivacii.
Vobec nefungovalo postupne prestavanie....iba jedno rozhodnutie - toto je moja posledna a basta. Pamatam si, ze v skatulke zostalo este par a ja som ju pevne rozhodnuta nefajcit zahodila.
Najhorsi bol prvy mesiac - nie ku kave, ale vecer s priatelmi, leto pivko...ale vydrazala som. Dnes nelutujem a je to uz cca 8 rokov:)
A ked som nevedela co s rukami drzala som co prislo - pero, pohar vody...
Drzim vsetkym palce!!!
appolko
22.10.08,14:19
Podľa mňa je základom úspechu dobrá motivácia a silná vôľa :-)

Mne sa tohoto zlozvyku podarilo zbaviť nasledovne :rolleyes:

Neviem čo sa dialo v mojom tele, ale po každej cigarete, ktorú som vyfajčil, som musel maximálne do 2-3 minút navštíviť WC, keďže som dostal silnú potrebu ba až hnačku. Nedalo sa to ani chvíľku podržať. A to mi už potom neostávalo nič iné, len prestať :)

Samozrejme, nebolo to tak hneď od doby, kedy som začal fajčiť. Začalo sa to asi až po pol roku fajčenia (cca 4 cigarety denne) a teda nefajčil som až tak dlho, no som rád, že som sa toho skoro zbavil.

Myslíte, že to bola dostatočne silná motivácia? ;)
Katy a R
29.10.08,08:11
Vie niekto prosím, ako vyzerajú nálepky NiQuitin?
V príbalovom letáku sa píše, že priehľadná ochranná vrstva pokrýva striebornú stranu náplasti - a ja tam nevidím nič také, iba druhý priehľadný štvorček... žeby to bolo prázdne:confused:
Kazu
29.10.08,08:20
Podľa mňa je základom úspechu dobrá motivácia a silná vôľa :-)

Mne sa tohoto zlozvyku podarilo zbaviť nasledovne :rolleyes:

Neviem čo sa dialo v mojom tele, ale po každej cigarete, ktorú som vyfajčil, som musel maximálne do 2-3 minút navštíviť WC, keďže som dostal silnú potrebu ba až hnačku. Nedalo sa to ani chvíľku podržať. A to mi už potom neostávalo nič iné, len prestať :)

Samozrejme, nebolo to tak hneď od doby, kedy som začal fajčiť. Začalo sa to asi až po pol roku fajčenia (cca 4 cigarety denne) a teda nefajčil som až tak dlho, no som rád, že som sa toho skoro zbavil.

Myslíte, že to bola dostatočne silná motivácia? ;)

:D:D:D Niekedy má riť viac rozumu ako hlava :D:D:D
zuhl
29.10.08,08:32
Vie niekto prosím, ako vyzerajú nálepky NiQuitin?
V príbalovom letáku sa píše, že priehľadná ochranná vrstva pokrýva striebornú stranu náplasti - a ja tam nevidím nič také, iba druhý priehľadný štvorček... žeby to bolo prázdne:confused:
To priesvitné dáš dolu a ostane ti také strieborné lesklé a to si lepíš na telo. Ale kľudne sa môže stať, že máš chybnú náplasť, ja som nemalajednu napustenú nikotínom.:)
Katy a R
29.10.08,09:02
To priesvitné dáš dolu a ostane ti také strieborné lesklé a to si lepíš na telo. Ale kľudne sa môže stať, že máš chybnú náplasť, ja som nemalajednu napustenú nikotínom.:)

ja som čakala, že medzi fóliami bude náplasť ... a sú tam vlastne 2 fólie - jedna sa dá síce nalepiť, ale veľmi nedrží ... a nič lesklé, strieborné..
pôjdem to reklamovať..
.. a ako si zistila, že nebola napustená:confused:
Bastian
29.10.08,10:29
:D:D:D Niekedy má riť viac rozumu ako hlava :D:D:D
:DTak toto je veľmi výstižné. Riť povedala nie... a bolo rozhodnuté!:D

Ale väčšinou rozhoduje hlava. Preto iba ten prestane fajčiť, kto naozaj chce. Kto s tým naozaj nechce skončiť, ten sa podľa mňa môže aj celý oblepiť nálepkami...:)
akumulator
29.10.08,13:44
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila:confused: :mee: :(
Obráť sa na Regionálny úrad verejného zdravotníctva, kde je na každom zriadená poradňa (zadarmo) pre odvykanie od fajčenia. Prípadne navštív všeobecného lekára, existuje prípravok (nemôžem uviesť jeho názov, lebo je na predpis) - ale nie je to náhrada nikotínu, je na inej báze, ktorý znižuje nutkanie na cigarety. Prípadne si vypýtaj výmenný lístok a navštív psychiatrickú ambulanciu (či addiktologickú ambulanciu) ktoré sa odvykaniu venujú. Nezabudni však, že najviac si škodí ten, čo fajčí a ešte si to aj vyčíta. :-)
legolas
29.10.08,17:35
Je to ťažké, ale dá sa to. Žiadne to a ono, musíš prestať ihneď. To je najlepšia metóda proti zlozvyku ako je fajčenie.
dooker
30.10.08,13:35
skuste prestať tak ze si to nekupite alebo si len vypocitaj co ta to stoji za rok , asi tak dve dovolenky , podla toho kolko fajcis no takze to je dost a ak to nepomoze kup si tie nalepky , podstate by mohli fungovať tie nikotínové ale ja som to neskusal nikdy ,, alebo si najdi nahradu ako napríklad vodnú fajku to je super , voní to a stojí to menej lebo sa to nefajci stale
Bobbix
31.10.08,12:23
Vopred som si kupil pastilky ktore sa cmulaju. Dofajcil som poslednu cigaretu (ved nebola zadarmo) a potom uz len tie pastilky. Ked som mal uz velmi velku chut na cigaretu. Cize asi 3x denne, hoci sa moze aj viac. Po tyzdni som skoncoval aj s tym, pretoze tie pastilky maju chut ako mydlo s mätou.
Naplaste pouzivala moja znama a skoncila s nimi, pretoze jej bolo od nich zle. Zrejme kvoli tomu, ze, kedze su na 24 hodin, tak su prilis koncentrovane.
lulu74
31.10.08,14:13
ja som chvalabohu nikdy taky ozajstny pravidelny fajciar nebola,ale posledne roky uz vobec nie som a mam vypozorovane - a to vam poradim - vyberajte si spolocnost. Ak sa nebudete s fajciarmi stykat a prestanete si cigarety kupovat,nebudete chodit na miesta kde sa fajci,tak sa vam bude ovela lahsie odvykat.zacnite pravidelne sportovat-to ide jedno s druhym-a v tomto odvykacom procese ale aj po nom-naozaj sa vyvarujte spolocnosti fajciarov,lebo vas stiahnu naspat,musite s k fajceniu vybudovat odpor a ja mam skusenost ze oduceny fajciar je vacsinou casom velky odporca fajcenia,zacne vam to smrdiet. pozerajte sa do zrkadla ked fajcite-hrozne to vyzera-menovite na zenach.vyvolajte si ten pocit hanby na verejnosti,postupne prestanete fajcit na verejnosti lebo si uvedomite ako hrozne pri tom vyzerate, doma cigarety nikdy nemajte a naucte sa chodit na klebety do cajovne a nie do baru. pre mna bolo zasadne to,ze by som nikdy nechcela aby ma videl s cigaretou moj syn - ako by som mala potom pravo mu v puberte vycitat ked zacne fajcit-ked som ho na to sama naviedla? vela stastia.
mirka_k
31.10.08,19:26
Moj priatel pred dvoma mesiacmi prestal fajcit a vymenil cigarety za posilovnu, teraz chodi cvicit, hlada rozne clanky o fitness, ma teda novu vasen..no zatial su to len dve mesiace..mozno naozaj by pomohlo aj vam najst si nejaku podobnu nahradu..
evuša
31.10.08,19:54
Prvý krok k tomu, ako prestať fajčiť je presvedčiť sám seba, že nechcem fajčiť. Všetko je len o tom. Ak skutočne nechceš, tak nefajči. Nikto a nič ťa nemôže ovplyvniť, len ty sám. Viem, že sa to ľahko píše a ťažko realizuje, ale keď zahodíš cigarety a presvedčíš sám seba, že ich vlastne k svojmu životu ani nepotrebuješ, zistíš, že máš oveľa viac peňazí, alebo že sa ti ľahšie dýcha, prípadne zmiznú niektoré zdravotné problémy. Cigarety sú svinstvo, bez ktorého sa náš organizmus zaobíde. Čo tak napríklad namiesto cigarety jablko? Prípadne iné ovocie, ktoré ti neuveriteľne chutí? Len pre začiatok.