Bastian
31.10.08,21:37
Vopred som si kupil pastilky ktore sa cmulaju. Dofajcil som poslednu cigaretu (ved nebola zadarmo) a potom uz len tie pastilky. Ked som mal uz velmi velku chut na cigaretu. Cize asi 3x denne, hoci sa moze aj viac. Po tyzdni som skoncoval aj s tym, pretoze tie pastilky maju chut ako mydlo s mätou.
Naplaste pouzivala moja znama a skoncila s nimi, pretoze jej bolo od nich zle. Zrejme kvoli tomu, ze, kedze su na 24 hodin, tak su prilis koncentrovane.
Kašli na pastilky a nálepky. Neviem či si telo naozaj dokáže natoľko zvyknúť na nikotín, že sa z toho dá dostať iba postupným odvykaním... ale skôr by som povedal, že je to iba v ojedinelých prípadoch. Podľa mňa je to len výhovorka, alebo cesta k nej... Ten kto si kupuje všelijaké "overené" a "zázračné" prostriedky, tajne dúfa že to "ono" si s tým poradí.
Pritom je to tak jednoduché... Ten kto fajčí, fajčí preto, lebo chce...
Xanti
02.11.08,07:34
Kašli na pastilky a nálepky.........Pritom je to tak jednoduché... Ten kto fajčí, fajčí preto, lebo chce...
No neviem nemôžem s tebou súhlasiť. Ak telo a človek potrebuje nejakú barličku aby prestal fajčiť, tak s tým nikto nič nenarobí. Samozrejme patrím k bývalým fajčiarom a tvrdím o sebe že som abstinujúci fajčiar.
Skúšala som nespočetne veľa krát prestať, až som to prestala počítať. Neverila, som že niekedy sa mi podarí prestať. Preto sa mojou barličkou stala biorezonančná metoda. Šla som tam, po polhodine vyšla von. A čakala kedy dostanem absolútnu chuť na cigaretu. Doteraz som nedostala a je tomu rok. Prvé mesiace som vyhladávala fajčiarov, teraz sa im vyhýbam lebo mi smrdia. A vôbec to neni jednoduché prestať. Lebo som nechcela ale abstinenčné príznaky ma dotlačili k tomu aby som si zapálila dalšiu. S pomocou tej mojej ( pre mňa vhodnej ) barličky sa mi podarilo prestať.
Gia1carangi
13.01.09,13:05
Ahojte, chcem sa podeliť s mojimi skúsenosťami ako prestať fajčiť. Úspešne sa mi to darí už tri roky a na cigaretu si už ani nespomeniem. Nefajčiť je naozaj pohodlné. No my sme na odvykanie boli dvaja - s priateľom a podržiavali sme sa tým navzájom. Bola to veľká opora a asi najsilnejšia motivácia. Nápad vznikol v jednu sobotu v krčme, že dofajčíme túto škatuľku a končíme. Ešte jednu sme si zapálili po pár dňoch napoly a verte že nám bolo obom zle a hlava sa nám zatočila :). Najhoršie "absťáky" bývali pri tých naučených činnostiach ako pitie kávy, v práci keď všetci šli na fajčiarsku a ja som zostala v kancli, pri pive vonku s kamarátmi, ktorí skoro všetci pofajčievali. Vtedy nám pomohli žuvky Nicorete, ale je to dobrý bordel, akoby ste vylízali popolník :). No klepkanie sánky a hrajkanie sa so všetkým možným na stole prešli. A po dvoch týždňoch sa to ukľudnilo až sme prestali na to myslieť. No a behom roka priateľ pribral 15 kilov a ja 8 :D Nie je pravda že ušetríte peniažky, miniete ich na maškrty. Ale každopádne všetkým odhodlaným želám veľkú výdrž a držím palce!!!
inajana
14.01.09,14:00
Skúsenosť:
Moja puberta - cez víkendy, keď prišli baby z intrákov, tak sme pofajčievali. Poznáte ... ja som si našťastie vtedy povedala - ako najväčší rebel vo všetkom - že nebudem závislá na nejakej malej cigarete, ktorá by mi mala "rozkazovať". Ony neprestali ani ako tehotné, ani pri kojení - fajčia doteraz už 20 rokov.
Môj svokor - fajčil od školy. Doma pofajčievali so svokrou - každí krabičku denne. Keď sme s nimi začali bývať aj s dieťaťom, stiahli sa smradiť do kotolne. Lenže jedného dňa s tým svokor sekol.
Asi sa zľakol malých zdravotných problémov.To by nestačilo na zaťatie pre obyčajného družstevníka na dedine, neskôr šoféra MKD ... chlapa po 50-tke 2 roky bez roboty ...na VPP atď., ktorý si ako "dobrý chlap" dosť často nadmieru vypil aj stále vypije.
Takže mi nesedí oháňanie sa tvrdou vôľou. Neviem, ako to dokázal, no v tomto ho obdivujem.
Známa - v Holansku jej robili zákrok v uchu (5 rokov späť = 20 tis. sk). Neviem presne o čo išlo. Ale zo 70 cigariet napr. za volantom skočila na O denne.
JAJA11
14.01.09,14:29
Skúsenosť:
Moja puberta - cez víkendy, keď prišli baby z intrákov, tak sme pofajčievali. Poznáte ... ja som si našťastie vtedy povedala - ako najväčší rebel vo všetkom - že nebudem závislá na nejakej malej cigarete, ktorá by mi mala "rozkazovať". Ony neprestali ani ako tehotné, ani pri kojení - fajčia doteraz už 20 rokov.
Môj svokor - fajčil od školy. Doma pofajčievali so svokrou - každí krabičku denne. Keď sme s nimi začali bývať aj s dieťaťom, stiahli sa smradiť do kotolne. Lenže jedného dňa s tým svokor sekol.
Asi sa zľakol malých zdravotných problémov.To by nestačilo na zaťatie pre obyčajného družstevníka na dedine, neskôr šoféra MKD ... chlapa po 50-tke 2 roky bez roboty ...na VPP atď., ktorý si ako "dobrý chlap" dosť často nadmieru vypil aj stále vypije.
Takže mi nesedí oháňanie sa tvrdou vôľou. Neviem, ako to dokázal, no v tomto ho obdivujem.
Známa - v Holansku jej robili zákrok v uchu (5 rokov späť = 20 tis. sk). Neviem presne o čo išlo. Ale zo 70 cigariet napr. za volantom skočila na O denne.

Súhlasím, nie je to len o pevnej vôli - je to o tom, či ten človek naozaj chce skončiť - tí ktorí to nedokážu, tak je to len preto, že to nechcú oni. Len vedia, že by to bolo dobré aby to nechali, ale oni s tým nie sú stotožnení. :rolleyes:
Jednoducho základom úspechu je, že ten človek sa rozhodol vnútorne sám a vôbec nie preto, že čítal, že to škodí, že to stojí veľa peňazí a pod. On to musí chcieť zo svojho vnútra. :rolleyes:
bettylou
15.01.09,14:16
No, tak si povedz zakaždým ale zakaždým ked si pomysliš na cigu, že sa ti nechce, že existuje kopec iných vecí ktorým sa vlastne chceš prave v tej chvili venovať, a zistuj si o čo prichádzaš, kým strácaš čas fajčením, tvoje vnímanie, pocity, vonavé ruky, usta a potom čistý vzduch ktorý živí tvoje telo každu sekundu. ved zivot je krasny... a uznavaj sa za každu nezapalenu, aj nedofajcenu... ved to dostavas pod kontrolu. je to len tvoj život a ty rozhoduješ o tom že ako si ho prežiješ. ak sa daš ovplyvnit a strkaš svoje ťažko zarobené korunky do vrecka nejakým debilom čo nemaju úctu k životu tak je to tiež tvoje rozhodnutie no ale asi najdeš aj ine. Dufam že to spravne pre teba a život zviťazí. A nezabudaj nie si sama komu na tom zaleží lebo aj my bývalí fajčiari a nefajčiari sa tešíme každému kubíku čistého nezasmradeného vzduchu a naše deti tiež. ved je toho vela čomu sa možme tešiť aj ked sú to len maličkkosti. to fajčenie je naozaj nazvracanie... mne sa už nechce. už 6 alebo 7 rokov ale tým ludom čo utrpeli mojim mfajcenim tie chvile uz nevratim a to je smutne. nuž máš svoju kontrolu, ani do vlastnej vody ktorú piješ by si si nespinila... tak prečo do vzduchu ktorý dýchaš??
Strapo
06.02.09,20:09
Fajčil som intenzívne 22 rokov a prestal som zo dňa na deň. Na jednej rannej porade si všetci zapálili a vyfúkli dym z cigariet, hotová krčmová clona, vtedy som hodil nezapálenú "cigu" na stôl a skončil som. Už je tomu rok a síce si zapálim tak raz za dva mesiace jednu cigaretu (sporadicky) nechýba mi to vôbec. Už dlhšie som si uvedomoval že chcem prestať, jednak kôli zdraviu ale aj kôli tomu smradu. Bol som síce tak cca mesiac podráždený ale dalo sa to vydržať. Náplaste, a iné overené metódy ako akupunktúra a hypnóza ..... sú podla mňa len ďalšia zlatá baňa pre podnikavcov. Pevnú vôľu má každý z nás, len ju musíte v sebe objaviť... nezabúdajte že vy ste pánom svojho tela. A slabochom je ten, kto ho zo seba robí sám. Držím palce.
Gaba30
06.02.09,20:26
Skúšal už niekto toto? www.prestanfajcit.sk
Xanti
06.02.09,20:48
Pre mňa táto metoda bola tá pravá. Pomocou nej som skončila zo závislosťou na cigaretách a je tomu 15 mesiacov.
Ale poznám ludí, ktorým vôbec nepomohla. Je to naozaj o chcení a toto je len pomocná barlička. :-)
Gaba30
06.02.09,21:25
Pre mňa táto metoda bola tá pravá. Pomocou nej som skončila zo závislosťou na cigaretách a je tomu 15 mesiacov.
Ale poznám ludí, ktorým vôbec nepomohla. Je to naozaj o chcení a toto je len pomocná barlička. :-)
Že vraj odbúrajú fyzickú potrebu nikotínu, ale nie psychickú - je to pravda?
mp.marika
07.02.09,13:38
ahoj, fajčila som denne jednu škatuľku.
Teraz je to 5-6 denne. Ruky si zamestnávam skladaním origami.
Zo začiatku to bolo náročné, lebo som mala boľavé prsty od začínajúcej reumy alebo artritídy, či čo to bolo.
Ale čuduj sa svet, nielen že som znížila počet cigariet, ale prestali ma bolieť prsty. A tiež chcem prestať.
Drž sa a nezúfaj.
Marika
inajana
07.02.09,21:38
Otvorila som túto tému - ako som si neskôr všimla - po dlhej odmlke. Nakoniec som rada, že ju moje trapasenie oživilo. Klaniam sa úspešným a tým, čo sa zlozvyku ešte nezbavili, držím palce.
Xanti
12.02.09,21:54
Že vraj odbúrajú fyzickú potrebu nikotínu, ale nie psychickú - je to pravda? Vieš čo dá sa to tak povedať. Keby som naozaj nechcela neprestala by som . Mne pomohlo to, že som nemala absťaky, ale samozrejme v rukách som stále čosi mala a tiež aj v ústach ( gumové medvedíky a tik taky ) ale len jeden mesiac. Potom ma to prešlo.
Som veľmi rada, že do dnešného dňa po cca 15 mesiacov ma nepotiahne zapáliť si aj ked som medzi fajčiarmi.
jozefstefan
12.02.09,22:15
Moj otec bol tak, ze prestal fajcit, vydrzal mesiac, statocne, bez vselijakych pomocok, tvrdil, ze je v poriadku, ziadne abstaky a tak. Uz sme sa tesili, ze to bude nastalo, ved bol stale tuhy fajciar. Po mesiaci a pol, sme ho zase videli s cigaretkou v ruke. A odpoved? "Uz viem, ze mozem kedykolvek prestat, overil som si to, ved som 45 dni nefajcil, takze teraz uz kludne mozem fajcit dalej!"
No neporazilo by Vas?
:)
Katarína Mihoková
18.02.09,09:43
Ja som fajčila vyše dvadsať rokov. Kúpila som si náplaste NIQUITIN. Keďže sú 24 hodinové, človek nemá absťák a ak začne od najsilnejších, nemá chuť na cigaretu. Pravdaže je potrebná motivácia (u mňa už začínala obštrukčná choroba pľúc). Cenovo to vyjde rovnako ako cigarety. Sú tri druhy náplastí, od najsilnejšej koncentrácie nikotínu (tuším 24 mg) až po najslabšiu (7 mg). Aby som nepriberala, začala som s pohybom. Behám, cvičím. Motiváciu som zmenila (keď chcem behať, nemôžem fajčiť). Nebehám a necvičím kvôli postave, ale pohybom sa do krvi uvolnia hormóny radosti a človek aspoň v určitej miere odburáva stres. Nefajčím síce len 3 roky, ale dúfam, že to vydrží.
MYQ
19.02.09,22:48
Moji milí, aj ja teraz riešim obdobný problém "ako prestať fajčiť". Do 1.2.09 som závisloval rôzne. Ale v uvedený deň som si dolámal na lyžovačke nohu (špirálová zlomenina stehennej kosti) a akééé absťáky zažívam, to si neviete predstaviť (začínam si byť sám sebe na obtiaž svojími prejavmi nervozity). Hlavne sa mi teraz ťažko hýbe. Dúfam, že to prežijem. Doma som nikdy nefajčil, vždy som vybehol do garáže alebo von. Poraďte ako prežiť túto traumu.
kero64
20.02.09,16:18
Tu je každá rada drahá. Keďže som nefajčiar už veľa rokov, len ťažko sa mi bude hľadať zázračná rada, ktorá by pomohla niekomu úplne prestať fajčiť. Ja som to mal jednoduché, lebo aj keď som fajčil asi dva roky, nikdy som si na to nezvykol a ani som sa to poriadne nenaučil. V jedno ráno som si povedal, že nebudem fajčiť a tak som prestal. Zahodil som plnú škatuľku cigariet. Nebolo mi to ani trochu ľúto. Ale hlavnou motiváciou bolo, keď ma videl fajčiť otec. Rozplakal sa, povedal mi, čo si o tom myslí a ako mu je ľúto, že som ho sklamal. Dnes to ja hovorím svojim deťom a v duchu dúfam, že ich tento zlozvyk nenapadne. Myslím, že k tomuto kroku, úplne prestať fajčiť, je treba veľmi silná vôľa. A kedysi mi ktosi hovoril, že ak chce niekto prestať fajčiť, musí to nechať naraz a nie postupne. Chvíľu to bude bolestivé, ale ak vydržíte pár týždňov, potom už to pôjde samo. Všetci, ktorí to chcete aspoň skúsiť, tak vám držím palce a pevné zdravie. Cigarety nie sú lacná záležitosť, tak by som si zvážil, kam vložím peniaze. Dnes je to už na zamyslenie
húžva
20.02.09,16:55
Rozhodujúca je vaša motivácia.
Nefajčím 10 rokov. Aj dcérka bude mať desať rokov. Tým chcem povedať, že človek potrebuje mať dostatočne silnú motiváciu na to, aby prestal. Človek ktorý toľké roky škodí sám sebe, len ťažko prestáva iba kvoli sebe. Aj keď je to individuálne ako pri všetkom. Prestal som kvoli ešte nenarodenej dcérke, prestala aj exmanželka, chceli sme jej pripraviť zdravší domov.
A to je druhý bod, je dobré keď ste v tom neni sám, ale v každom prípade je dobré uzatvoriť s tým ďalším dotyčným stávku, pretože ak jeden z vás neodolá, tomu druhému môže pomôcť prekonať sa ešte výhra.
Tretí možno najdôležitejší bod. Je dôležité si nájsť presvedčivú náhradu za čas strávený s cigaretou a tá by mala byť spojená tiež z niekym koho máme radi, na kom nám záleží. Nemyslieť na seba, pretože je väčšia pravdepodobnosť, že sa pri obrovskej chuti poľutujete a potom si zapálite.
Minimálne prvý mesiac sa treba vyhýbať všetkým príležitostiam, aj kolegom. Ideálne je naplánovať to na dovolenku.
To sú piliere, ale ani tie nevydržia ak nevydrží vaša vôľa.

Je dobré si uvedomiť a priznať, že fajčenie je sebectvo, egoizmus voči tým najbližším, voči spoločnosti, aj voči Zemi.
dzigit
15.03.09,16:22
Zdravim
chcem sa opytat ci mate nejake skusenosti, alebo neviete nieco o biorezonacii ako o sposobe "ako prestat fajcit". Boli na tom uz 4 moji znamy a vsetci prestali fajcit ale neviem ci to nieje nejaky podfuj :) Ide o nejaky pristroj Bicom 2000. pozeral som aj stranku toho antinikotinoveho centra na strecnianskej a uvazujem ze to skusim aj ja len som bol zvedavy ci o tom neco neviete. ta stranka je www nefajci eu
evulik1
15.03.09,23:30
moje kolegyne , pomerne silné fajčiarky to dokázali - prestať fajčiť.
Prišla s tým jedna , že jej mužovi lekár predpísal lieky, ktoré fungujú na takom princípe , že v mozgu sa ,,vygumuje" informácia o tom,že človek má chuť na cigaretu.
Jej muž nefajčí už asi rok ony asi 1/2 roka a tvrdia, že už si na cigaretu ani nespomenú , a neláka ich to ani keď niekto pri nich fajčí,
-
Predpisuje to všeobecný lekár a pacient si to plne hradí .jedna dávka do 2000,- Sk .Potrebné su 2- 3 dávky.
piggos
21.03.09,07:54
najlepší spôsob ako prestať fajčiť je ...nikdy nezačať.. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif...
lijana1
21.03.09,17:46
ja som bola tuhy fajciar t.j.20 denne a ked sme boli v spolocnosti tak aj 30.potom bolo rano v ustach aj v zaludku strasne zle.fajcili sme s manzelom obidvaja.raz sa manzel rozhodol, ze prestane fajcit a to zo dna na den. ja som nechcela byt ina a nechcela som sa poddat.prestala som aj ja. zo zaciatku mi hrozne chybali hlavne ranne cigarety ku kave.ked som bola v spolocnosti fajciacich ludi,tak ten dym mi doslova vonal.nevedela som co s rukami.v praci nemam cas fajcit a po prichode domov som zamestnavala ruky so vselicim moznym.z neznamych dovodov som nevedela co s a rukami. za to mohli tie ritualy.cigaretka ku kave,potom este jedna,za kazdym ukoncenym ukonom doma dalsia a dalsia.postupom casu som bez akychkolvek naplasti a znizovania cigariet prestala mat chut na cigaretu.ta chut ma presla asi po troch mesiacoch boja samej so sebou.teraz mi je cigaretovy dym strasne protivny a absolutne nepocitujem chut na cigaretu.tu najhorsiu krizu som prekonavalatak, ze som pila vela vody a musim povedat, ze mi to velmi pomahalo.PROBLEM JE V HLAVE.TREBA VELMI CHCIET.FAJCIAR SMRDI.drzim palce
pupek IL 90
22.03.09,12:31
,,Pravidelným požívaním tabakových výrobkov prispievame do štátneho rozpočtu nemalou čiastkou.Táto podpora spolu s bratskými alko-prispievateľmi drží rozpočet nad vodou.
A zdravie, to sme predsa dostali zdarma!
Ja úspešne neprispievam do rozpočtu už tretí mesiac-dúfam,že to nemá podstatný vplyv na hospodársku krízu a nárast nezamestnanosti.
Ale čo ak prestaneme všetci...;););)
tutiola
28.03.09,23:38
Patrila som k tuhým fajčiarom. Baliček cigriet bolo celkom bežne. Bol v tom však háčik. Môj manžel je nefajčiar a tak som to mala na tanieri častejšie ako jedlo poznámky o tom, že zase si fajčila, smrdiš dymom, čo to stoji a pod. Nebol problém pre mňa prestať fajčiť, keď som zistila, že čakám dieťa. Šmahom ruky som prestala s fajčením. Po pôrode pol roka som vydržala a potom sa našla nejaká príležitosť zapáliť si. A bola som tam, kde predtým. Keď bol doma manžel, nesmela som fajčiť, keď odišiel tak som sa snažila dohnať zameškané. Neskôr som chcela prestať a tak som znížovala dávky. Povedala som si že len jednú si dám do hodiny. Lenže dopadlo to tak, že ja som striehla na ten čas, aby som si mohla zapáliť. Jedného dňa, keď sme si s manželom skočili do úsmevu pre cigarety povedala som dosť. Tie čo som mala doma ešte som dofajčila a nikdy ďalšie som nekúpila, ani si od nikoho nevzala. Je tomu 19 rokov a nefajčim. Vždy o sebe tvrdím, že som abstinujúci fajčiar. Dnes si nedovolím zapáliť cigaretu ani zo špásu, aby som neskončila na začiatku. O koľko je krajší život bez zbytočných hádok. A tiež tvrdím z vlastnej skúsenosti. Ak chceš prestať fajčiť, prestaň, ale jedným vrzom. Pomalým prestavaním neprestaneš. Ak si taká povaha, ako ja.
bonita
31.03.09,20:46
Tema vecne ziva.

Tak po pol roku idem zase na to. Vtedy som znizila pocet cigariet a nakoniec som sa aj tak dostala na povodny pocet.

Od zajtra lepim niqutin a idem skusat od nuly.
Aspon podam spravu - obcas, ci sa podarilo.
tutiola
31.03.09,21:33
Držim palce, nech sa dielo podarí.
Martina80
01.04.09,20:19
Ahojte všetci, moja rada je prestať zo dna na den. Ja nefajcim 12. den. Drzte mi palce aj ja vam vsetkym drzim, spolocne to dokazeme ;)
kero64
02.04.09,14:39
Už som tu do tejto témy písal príspevok, ale nedá mi nespomenúť môjho dedka, ktorý je už viac ako 20 rokov po smrti a to aj vďaka cigaretám. Pokiaľ si myslel, že je zdravý, nechcel ani počuť, že by prestal fajčiť. Ale akonáhle mu zistili rakovinu, prestal z minúty na minútu. Neskoro. Kto takto hazarduje so svojim životom, neváži si sám seba. Poznám ľudí, ktorí si radšej kúpia cigarety a alkohol, než by deťom kúpili keksík alebo cukríky. Tam je vždy argument, že si skazia zuby. Trochu divné, nie? Všetkým, ktorí to aspoň skúsia držím palce.
tutiola
02.04.09,17:33
Martina80.
Držím palce veľmi, lebo viem čo to obnáša. Vytrvaj pretože to stojí za tú námahu. Ver je to správne rozhodnutie prestat zo dňa na deň.
Martina80
03.04.09,16:30
Ďakujem krásne tutiola, dnes sú to 2 týždne a pevne verím, že vydržím a to isté prajem aj ostatným. Chuť stále je , ale nemyslím na to . Aj vy ostatní to skúste, robíte to pre seba. Nechcem mentorovať, viem presne , čo si fajčiari pomyslia ;)
Martina80
15.04.09,15:21
Ahojte, dnes je to 26 deň. :) Huráááááááááááááááá
mzdarka renca
15.04.09,15:24
Ahojte, dnes je to 26 deň. :) Huráááááááááááááááá
Gratulujem:)

PS: nechýba ti to?
Martina80
16.04.09,06:23
Pravdupovediac je to zo dňa na deň lepšie. Už mi to až tak nechýba .Tie prvé dni boli hrozné, mala som strašnú chuť si zapáliť. Fakt boli dni , kedy som na nič iné nemyslela, len že by som si zapálila , ale našťastie som už nemala doma cigy , tak som vydržala. Netreba na to myslieť. Ale poctivo si to odskákal manžel, na ňom som si vybíjala nervy . Sem tam som spomenula, že si idem kúpiť " desiny " a to len bol oheň na streche . Nedovolil , povedal, že nech sa opovážim. A ak si vraj zapálim, tak aj on / podotýkam on prestal pred 5 timi rokmi, takže ma týmto výrokom vystrašil a neodvážila som si zapáliť, takže nefajčím dodnes :)))))
mzdarka renca
16.04.09,06:33
Vieš, pýtam sa preto, lebo aj ja som prestala fajčiť, nefajčila som niečo vyše roka a prišiel v živote zlom a fajčím opäť. Týmto ti chcem povedať, že aby si si ani pri nejakom väčšom probléme nezapálila, lebo dopadneš ako ja.
Martina80
16.04.09,06:45
Tak to je mi ľúto a neskúšala si nanovo prestať ??? Inak viacero ľudí mi vravelo, že dlhšiu dobu nefajčili a nanovo pri nejakom probléme začali, takže viem, že ešte nemám vyhrané . Hovorím si , že aj nefajčiari majú stres , problémy, tak dúfam, že už si nikdy nezapálim.
mzdarka renca
16.04.09,06:52
Snažím sa, ale stále sa na niečo vyhováram, že potom ......

Ale poznám veľa ľudí čo prestalo a nezačalo. Verím, že budeš jedna z nich.
Martina80
16.04.09,07:00
Aj ja som sa stále vyhovárala, mužovi aj sebe sľubovala že od zajtra resp. od pondelka, od nového roku a potom som 21.3. zistila , že nemám cigy a nechcelo sa mi ísť do obchodu a keď muž vstal , tak som mu povedala, že už nefajčím od dnes a odvtedy nie ....ale fakt som sa na to roky chystala a ja som vždy tvrdila, že nemám pevnú vôľu, ale nejakú mám a to sa snažím ešte schudnúť, ale to sa mi moc nedarí, tak uvidím .....dúfam, že sa zo mňa nestane taký ten protivný nefajčiar, ktorý prestal, takých som vždy neznášala, ja ani nikoho neodcudzujem, každý nech si robí čo chce :cool:
02Michaela
16.04.09,07:33
Aj ja som sa stále vyhovárala, mužovi aj sebe sľubovala že od zajtra resp. od pondelka, od nového roku a potom som 21.3. zistila , že nemám cigy a nechcelo sa mi ísť do obchodu a keď muž vstal , tak som mu povedala, že už nefajčím od dnes a odvtedy nie ....ale fakt som sa na to roky chystala a ja som vždy tvrdila, že nemám pevnú vôľu, ale nejakú mám a to sa snažím ešte schudnúť, ale to sa mi moc nedarí, tak uvidím .....dúfam, že sa zo mňa nestane taký ten protivný nefajčiar, ktorý prestal, takých som vždy neznášala, ja ani nikoho neodcudzujem, každý nech si robí čo chce :cool:

Prestať fajčiť je to najľahšie na svete. Ja som už prestala 1000 krát...:D
Je to fakt ťažké prestať, ja by som chcela už 2 roky prestať, ale stále nemám pevnú vôľu. No možno by aj bola, ale keďže sem tam som to skúsila prestať, no vzápätí nasledovala invázia chladničky a vyžierala som, čo sa dalo. Bojím sa, že keď prestanem fajčiť priberiem, ako malé prasiatko. :(
Martina80
16.04.09,08:33
Aj ja som sa bála že priberiem, keďže nie som a ani som nebola štíhla ani keď som fajčila, ale na druhej strane, zatiaľ nemám ani deko navyše, dokonca sa mi podarilo schudnúť 2 kg, ktoré som bohužiaľ cez sviatky nabrala hore , ale dúfam, že sa mi podarí aj schudnúť aj vydržať v nefajčení. Všetkým vám držím palce !
tutiola
16.04.09,20:02
Ahojte, dnes je to 26 deň. :) Huráááááááááááááááá
Gratulujem a držím palce. Vydrž.
tutiola
20.06.09,14:26
Tak ako Martina80 už si naša nefajčiarska, alebo si sa potkla? Aj ďalšie, ktoré ste sa snažili prestaž fajčiť možno aj 1001 krát?
alynka
20.09.09,13:10
Ahojte všetci fajčiari, príp. bývalí fajčiari, ....
Ja som fajčila 13 rokov a nedávno som objavila super vec - volá sa to biorezonancia, ktorá mi pomohla zbavyť sa tohoto odpudzujúceho a obmedzujúceho zlozvyku.
Jasné že som najskôr neverila, že mi to pomôže, nakoľko som vyskúšala snáď už všetko, ale povedala som si, že to predsa ešte vyskúšam a ono to naozaj zabralo a zopár mesiacov patrím medzi úspešných nefajčiarov a je to super!!! a dúfam a verím, že to tak ostane už navždy.
Dala by som aj kontakt, ale pravidlá poznáte ...
Halli
20.09.09,13:12
Dala by som aj kontakt, ale pravidlá poznáte ...

Alynka, gratulujem,...ja to síce nepotrebujem, ale ak dáš kontakt pre ZDRAVIE a takúto vec neporušíš tým žiadne pravidlá, skôr naopak...;)
mzdarka renca
20.09.09,14:12
Ja síce opäť fajčím:(, ale mne osobne pomohla narkóza a vyše roka som nefajčila, iné na mňa nezaberalo:D.
Don133
20.09.09,14:38
...stačí odhodit poslednú nedofajčenú cigaretu na benzínovej pumpe:)))...samozrejme myslím zo srandy. Lepšie je nefajčiť, ale pokiaľ naozaj fajčíš jednu cigaretu denne, tak určite viacej toxických látok škodlivých pre zdravie nadýchaš pasívne zo vzduchu....
otinka
23.09.09,10:58
Pridam sposob ktory zafungoval u mna. Bola som roky fajciarka "prilezitostna", sviatocna. T.j. V robote nic, doma vecer ked deti zaspali jedna dve s manzelom a ked sme sli posediet tak aj desat (abo krabicka, podla dlzky akcie). Casom sa to zhustovalo na viac prilezitosti aj cez bezny den. Vedela som ze s tym chcem skoncit ale odkladala som to do neurcita. Az raz... Bola akcia, s alkoholom a samozrejme cigarety nechybali. Jeden dva tri styri pat, opijem sa rychlo hned - bolo asi moje heslo toho vecera. Prehnala som to veeelmi. Bolo mi celu noc strasne zle, vracala som do rana. Na druhy den som bola zelena vytrasena a nemohla som si zapalit. Ani na treti, stvrty... Potom uz som mohla, ale s velkym odporom. Normalne mi zapach dymu pripomenul to vracanie. Tak som si povedala ze to telo asi tak chce a nebudem ho znasilnovat a odvtedy nefajcim - uz je to 9 mesiacov. Najprv mi chybalo cosi do ruky ked sme napr. isli na kavu do podniku. Kupila som si take tie zenske tenke light cigy, ale v podstate som len odklepavala popol.
Takze: prefajcite sa az vam z toho bude zle! Som dokaz toho ze to funguje...
heja3
23.09.09,11:18
2 postrehy:

1) cigarety sú klince do rakvy - spočítajte si koľko ich tam máte naklincovaných
2) na krabičke sa píše obsah - dechtu, nikotínu a CO- oxid uhoľnatý - ten je jedovatý - zadusil baníkov v Handlovej, chcete aj vy byť zadusení? Každou cigaretou sa škrtíte.

PS: Vystrúhajte si cigarety z mrkvy a "fajčite" zdravú mrkvu.
mzdarka renca
23.09.09,11:26
2 postrehy:

1) cigarety sú klince do rakvy - spočítajte si koľko ich tam máte naklincovaných
2) na krabičke sa píše obsah - dechtu, nikotínu a CO- oxid uhoľnatý - ten je jedovatý - zadusil baníkov v Handlovej, chcete aj vy byť zadusení? Každou cigaretou sa škrtíte.

PS: Vystrúhajte si cigarety z mrkvy a "fajčite" zdravú mrkvu.

ale my to vieme........sme závisláci:D:)
heja3
23.09.09,11:39
Ale mne je to strašne ľúto, ako sebe všetci fajčiari kazia zdravie a aj pasívnym fajčiarom. Nestačí, že je tu špinavé prostredie? To neovplyvníme, ale toto áno. A v čase krízy, ktorú tu všetci omieľajú platiť za cigarety 3,30 € za 19 kúskov, ktoré za deň vyfajčíte do vzduchu....a pridávať k exhalátom....

Ešte by som sa opýtala ako znalých - teda fajčiarov - ako sa má nefajčiar chrániť pred tým, aby nemusel dýchať váš dym? Nechajte si ho ja ho nechcem.

Práve príklad z dneška - na železničnej stanici pod ceduľkou nefajčiť stáli 3 železniční pracovníci a jeden z nich tam fajčil.... Čo mu treba povedať? Keď nevie čítať obrázky, nebude ma ani počuť.....
Insignia
25.09.09,08:33
Aj ja pridám svoju skúsenosť s fajčením. Fajčila som 30 rokov. Začala som ako študentka, samozrejme ked som bola tehotná bez problémov som nefajčila celé tehotenstvo, ale potom som zase začala, lebo som chcela. Zo začiatku som fajčila 3-4. Niekedy 10-15 podla situácie. No ale 23.júna 2008 som sa dozvedela najkrutejšiu správu v mojom živote, týkalo sa to zdravia môjho 23 ročného syna a vtedy to ešte len začalo. Fajčila som jednu od druhej. Vlastne som ani nejedla len fajčila a fajčila. Niekedy mi bolo až zle, ani mi to nechutilo ale ja som vytrvalo fajčila a ospravedlňovala som to tým že musim fajčiť lebo inak to nezvladnem. Už ma kamaratky upozorňovali že asi by som tak fačiť nemala a ja som slubovala že ked moj syn vyzdravie, ja prestanem fajčiť. No moj syn neni ešte celkom zdravý, ale myslím že najhoršie je za nami. Chcela som prestať fajčiť ale nedokazala som to, ked som povedala, že nebudem fajčiť tak som začala ešte viac. Rozhodla som sa pre biorezonanciu. Neverila som, že ja prestanem fajčiť. Stále som myslela na to že čo budem robiť, ked aj niekde pojdem ako tam vydržím ked si nezapálim. Včera bol mesiac čo nefajčím, skutočne som to dokázala a som šťastná, som oveľa kľudnejšia ako ked som fajčila, a moji priatelia ma veľmi podporujú a aj moj syn. Pekný deň.
kukučka
25.09.09,21:06
:)držím palce, aj tvojmu synovi a príď tu napísať aj pred Vianocami, že si vydržala, bude to najkrajší darček pre tvojho syna
220870
25.09.09,21:43
Ako prestať.Najskôr sa prefajčiť ,vyhulte za deň 4-násobok obvyklej dávky hulte až dovtedy kým sa z toho nepos... a a nedogr...potom najlepšie na druhý deň keď vám bude blbje ,roztrhajte všetky cigarety ktoré doma máte.Ja som si jeden nechal postavil som si ho do obývačky na stolík,a pozeral naň celý týždeň za ten čas mi to už z toho aj hrabalo, ale nedotkol som sa ho a nakoniec som roztrhal aj ten.Už je to 7 rokov.Nikdy viac.Všetko je to len o chcení.len pripomeniem ,že v tej dobe padlo aj 60za deň.
Xanti
25.09.09,21:45
Ta mne to nepomohlo,
mohla som koľko som chcela fajčiť. Akurát tá biorezonancia mi pomohla. Budú to v novembri dva roky čo nefajčím. :D:D:D:D
camozzi
25.09.09,21:48
Pridavam sa a tiez drzim palce a prajem pevnu volu ;)
Pred dvoma rokmi som tiez skoncoval s cigaretami. Bolo to jedno z najlepsich rozhodnuti. Uvidis sama, ze kazdym dnom sa budes citit lepsie a neskor ti zacne cigaretovy dym smrdiet, zlepsi sa ti dychanie a cuch. Hovorim z vlastnej skusenosti. Citim cez ventilaciu ked suseda, ktora byva podomnou fajci v kuchyni :) A ked nevies co s rukami a potrebujes ich nejako v "zamestnat" napr. v bare pri kave alebo doma, tak si daj vodu. Nenahradzaj cigarety jedlom. Podpora okolia je tiez dolezita. Taka zdrava sutazivost ked sa ta opytaju kolko uz nefajcis a ty tak hrdo odvetis, ze tri mesiace ;) :) Vela stastia.
220870
26.09.09,20:04
S tými rukami som mal aj ja problém.Stále som sa prichytil ako podvedome hľadám po vreckách škatuľku.
Xanti
26.09.09,20:19
Hm, ja som sa podvedome zastavovala pri stánkoch PNS a kupovala - žuvačky, cukríky tic-tac no v kuse plná kabelka. Kým som odvykla od takých nákupov.

Držím palce všetkým čo skúšajú skoncovať so závislosťou. :D
Zuzka
26.09.09,20:31
Prestat kupovat cigarety a nefajcit. :)
Xanti
26.09.09,20:33
Prestat kupovat cigarety a nefajcit. :)Joj to nešlo, u mna nie. Chodila som ako pes s prebitou nohou. Mne až biorezonančná metoda pomohla. Dúfam, že nafurt ale už dva roky pomaly čo nefajčím. :D:D
frederyka
26.09.09,21:40
S tými rukami som mal aj ja problém.Stále som sa prichytil ako podvedome hľadám po vreckách škatuľku.

stačí cvakať s perom;)
misoft
26.09.09,22:12
Ja "prestávam" fajčiť už 30 rokov :(.
Piť som prestal pred 30 rokmi - to sa mi podarilo, ale to prvé nie, len obmedzil z 50 na 5 denne. Možno ešte 5 - 6 rokov a bude to nula.:D
Gabhus
27.09.09,03:37
Ja som to urobila pred niekoľkými rokmi tak, že som si jedného dňa nekúpila cigaretle a bolo. Ťažké to bolo asi dva dni, potom už nie. Dá sa, ak človek chce. Je mi lepšie, nesmrdia mi šaty od dymu, skrátka je to o vôli. Až po čase sa mi manžel priznal, že má schovanú krabičku v nočnom stolíku pre prípad, že by bolo so mnou na nevydržanie. Predtým som prestávala fajčiť každý rok, kupovala som si odvykacie žuvačky, bola na akupunktúre a neviem čo, ale bola som nervák na nevydržanie. Potom som si zapálila a bola pohoda. No a ten posledný pokus bol len tak, z ničoho nič, no a vyšiel. Aj tú zatajenú krabičku som dávno podarovala švagrovi - ten hulí a hulí.
220870
27.09.09,13:06
Ja "prestávam" fajčiť už 30 rokov :(.
Piť som prestal pred 30 rokmi - to sa mi podarilo, ale to prvé nie, len obmedzil z 50 na 5 denne. Možno ešte 5 - 6 rokov a bude to nula.:D
To som skúšal celý čas čo som fajčil.Vždy som znovu začal a vždy som niečo na dennej spotrebe pridal.
bettylou
01.10.09,06:24
A čo tak rezignovať na cigarety a už sa nepokúšať s nimi zabojovať. Proste ignorovať ako pardon za výraz "chcrchel na ceste"

A ešte jedna hláška: Cigareta jevec s ohníkom na jednej strane a sebevrahom na strane druhej.

PS: už roky nefajčím, pre mňa jeto sebapoškodzovanie a ja si za to stojím aby som sa mala rada, nech už som aká som.
Veľa zdaru :)
vasulka
09.10.09,17:25
Manžel bol v pondelok na antinikot. kôre v Martine, je to ta biorezonančná metoda. Chuť na cigaretu nemá, ale je strašne nervózny, nevie sa prinútiť k nejakej robote a popritom sa strašne nudí. Je naštvaný a nerozprává sa s nami doma. Je to strašné, asi mu tu cigaretu radeji ponúknem. Doma nikto nefajčí. Už neviem čo s ním. Poradíte mi niekto?:mee: V.
Xanti
09.10.09,17:27
Manžel bol v pondelok na antinikot. kôre v Martine, je to ta biorezonančná metoda. Chuť na cigaretu nemá, ale je strašne nervózny, nevie sa prnútiť k nejakej robote a popritom sa strašne nudí. Je naštvaný a nerezprává sa s nami doma. Je to strašné, asi mu tu cigaretu radeji ponúknem. Doma nikto nefajčí. Už neviem čo s ním. Poradíte mi niekto?:mee: V.
Jaj to musí vydržať to len pár dní bude taký, chodte spolu do baru kde sa fajčí. Potrebuje teraz spoločnosť fajčiarov. Mne to úžasne pomohlo. Dva mesiace po tej kúre som vyhladávala fajčiarov, teraz mi desne smrdia a už sú to skoro dva roky čo nefajčím.

Chodte vonku, alebo ku známym, ktorí fajčia. Bude to i pre mng. skúška či vydrží a aj to nadýchanie mu pomôže. Držím palce.
kukučka
09.10.09,17:41
Manžel bol v pondelok na antinikot. kôre v Martine, je to ta biorezonančná metoda. Chuť na cigaretu nemá, ale je strašne nervózny, nevie sa prinútiť k nejakej robote a popritom sa strašne nudí. Je naštvaný a nerozprává sa s nami doma. Je to strašné, asi mu tu cigaretu radeji ponúknem. Doma nikto nefajčí. Už neviem čo s ním. Poradíte mi niekto?:mee: V.
To nemôžeš pár dní vydržať? Bola by si radšej, keby znovu fajčil? :confused:
Kúp mu cukríky, upeč mu koláč, choďte do lesa na huby, alebo si ho nevšímaj...
fredy27
09.10.09,18:27
Hmm koľko stojí taký špás? v mojom pripade sú žuvačky pomocníkom proti nervozite.
Moja rada - Ako prestať fajčiť? NIKDY SA NENAUČIŤ FAJČIŤ!!!
Xanti
09.10.09,18:29
Hmm koľko stojí taký špás? v mojom pripade sú žuvačky pomocníkom proti nervozite.
Moja rada - Ako prestať fajčiť? NIKDY SA NENAUČIŤ FAJČIŤ!!!
Ktorý špás? Biorezonančná metoda? Len 35 euro u nás. Mne osobne sa tie prachy vrátili za mesiac nefajčenia :D:D:D:D

Ano najlepšie je nenaučiť sa fajčiť. Len horšie je ked to už človek vie :---:D:D
fredy27
09.10.09,18:46
čo tam po peniazoch, zdravie je na prvom mieste tvoje deti majú voňavú maminu:).:D:D:D
Xanti
09.10.09,18:51
čo tam po peniazoch, zdravie je na prvom mieste tvoje deti majú voňavú maminu:).:D:D:D
Tak tak konečne nesmrdím, :D:D:D:D:D ale ci pana ako ostatný smrdia katastrofa hotová :---
Insignia
12.10.09,11:35
Držím manželovi palce. Aj som podstupila tuto odvykaciu kúru a úspešne. Od 24.8.2009 nefajčím. Prvé dva týždne som tiež bola psychicky zle, lebo stále som myslela na to že v živote si už nezapálim, chuť som nemala len toto ma deprimovalo. Ale moje kamarátky ma podržali a podporovali ma. Telefonovali mi aby som to vydržala že sa tešia spolu so mnou, kolegovia v práci ma denne podporovali. A teraz mi to nepríde ani na rozum, iba ked ma niekto vytočí tak poviem "keby som fajčila tak by som si teraz zapálila, ale ja už nefajčím tak si nezapálim". A ôžem povedať že sa hrozne tešim že som to dokázala. Každý druhý deň si hodim do pokladne 2 eurá, po roku si doprajem niečo pekné.
otinka
04.11.09,09:38
To s tymi 2 eurami vobec nie je zle... Ja uz budem mat za chvilu 1. vyrocie nefajcenia - keby som si tak odkladala uz by to bol pekny peniaz! Asi zacnem...
Misell
04.11.09,12:04
Držím Vám palce a prajem veľa síl :-))
Alinea
15.11.09,21:46
Prestala som fajčiť pred 4 mesiacmi, ale s pomocou lieku champix. Bez lieku by som to nedokázala. Ešte stále ho beriem a bojím sa dňa, keď skončím. Veď nie je možné za pol roka zabudnúť na vyše 40 ročné fajčenie. Sama som zvedavá, ako si potom bez lieku poradím.
Martina80
15.11.09,22:41
Tak ako Martina80 už si naša nefajčiarska, alebo si sa potkla? Aj ďalšie, ktoré ste sa snažili prestaž fajčiť možno aj 1001 krát?


Ahojteee :) ,
ano som stale nefajciarka . Tento piatok to bude uz 8 mesiacov. Strasne to leti a pravdupovediac uz na cigarety malokedy pomyslim a to mam taky frmol a stres v praci, ze sa aj sama cudujem. Vsetkym drzim palce, aby sa zbavili tohto zlozvyku. Avsak komu chuti, nech si da. Dakujem za opytanie , cenim si zaujem a prajem vsetko dobre ;)
Anja111
14.01.10,15:51
Má niekto skúsenosti aj s týmto?
http://www.stopsmoke.sk/index
vasulka
14.01.10,16:07
To nemôžeš pár dní vydržať? Bola by si radšej, keby znovu fajčil? :confused:
Kúp mu cukríky, upeč mu koláč, choďte do lesa na huby, alebo si ho nevšímaj...
Manžel už nefajčí 3 mesiace, nervozitu a nudu prekonal a s ním aj celá rodina, ktorá ho ignorovala. Bol to krutý mesiac, všichni sme vydržali. Teraz si na cigaretu ani nespomenie. Myslím, že 35€ za biorezonanciu nie sú vyhodené peniaze. Všetkým, čo prestali fajčiť držím palce aby vydržali.:)V.
pavol54
14.01.10,21:38
Ak niekto nefajčí tri štyri mesiace to ešte len začne to pravé pokušenie na cigaretu,
Osobne ja som takto niekoľkokrát prestával, kým bol a pevná vôľa tak to šlo ale postupne si človek začne namýšľať že je už mimo a vtedy spravidla zlyhá.
Môj posledný pokus podotýkam úspešný spred 25 rokov
1. rozhodnúť sa prestať fajčiť
2. plný balíček cigariet nechať na dohľadnom mieste
3. Nevyhýbať sa fajčiarskej spoločnosti naopak ju vyhľadávať.
4. V žiadnom prípade ani najmenšie množstvo alkoholu
5. ideálne ak je zmena pracoviska, bytu a pod.
6. nenechať sa vyprovokovať nezobrať si ponúkanú cigaretu

Prvé dva mesiace máte hlavu ako melón a potom to prejde, mne sa ešte tri roky snívali strašné sny že som si zas zapálil

Ak by som chcel by škodoradostný tak by som povedal, fajčite čo najviac aby nám nefajčiarom nevymyslel parlament nejaké nové dane.
Heni
15.01.10,11:15
aj tu je čosik na odnaučenie:
www.elektronicka-cigareta.sk (http://www.elektronicka-cigareta.sk)
;)
kukučka
15.01.10,11:35
Manžel už nefajčí 3 mesiace, nervozitu a nudu prekonal a s ním aj celá rodina, ktorá ho ignorovala. Bol to krutý mesiac, všichni sme vydržali. Teraz si na cigaretu ani nespomenie. Myslím, že 35€ za biorezonanciu nie sú vyhodené peniaze. Všetkým, čo prestali fajčiť držím palce aby vydržali.:)V.

Tie peniaze nie sú vyhodené a neboli by ani vtedy, keby pokus nebol úspešný.
Provokovala som ťa, priznám sa, s obavami ako to prijmeš.
Nevieš si predstaviť, ako ma tvoj príspevok potešil, klobúk dole, držte sa.
Mária27
15.01.10,14:55
Má niekto skúsenosti aj s týmto?
http://www.stopsmoke.sk/index


Mám s tým osobnú skúsenosť a je to vynikajúce. Zabralo to na prvýkrát - v roku 2004. Keď som odchádzala, dali mi do ruky pol litra vody, s tou som hasila absťáky. Trvali asi dva týždne (slabé), myšlienky lietali asi pol roka (veľmi slabé). Odvtedyčo som to absolvovala, som cigaretu v ústach nemala.

Stálo to 4000,- Sk, nebanujem. Potom mi ponúkali aj na chudnutie, že mi dajú ako svojej zákazníčke zľavu, zatiaľ som tam nebola. Asi využijem aj to. Pozri:

http://www.nefajcenie.sk/program-na-oducanie-od-fajciarskeho-zlozvyku.html
ani1
18.02.10,20:27
prosím prosím ako tá magn. biorezonancia funguje? aký princíp? naozaj to funguje? strašne by som to chcela vyskúšať!!!!!! )Viete niečo pomôcť,
kontakt alebo e-mail alebo web..... prosííííííím!!!!! Ďakujem, chcem patriť aj ja konečne medzi nefajčiarov!!!!!
vasulka
18.02.10,21:11
prosím prosím ako tá magn. biorezonancia funguje? aký princíp? naozaj to funguje? strašne by som to chcela vyskúšať!!!!!! )Viete niečo pomôcť,
kontakt alebo e-mail alebo web..... prosííííííím!!!!! Ďakujem, chcem patriť aj ja konečne medzi nefajčiarov!!!!!

Manžel fajčil 45 rokov a po biorezonancii prestal fajčiť zo dňa na deň.Prikládam link.http://www.biorezonancia.sk/
adi11
18.02.10,21:21
Manžel fajčil 45 rokov a po biorezonancii prestal fajčiť zo dňa na deň.Prikládam link.http://www.biorezonancia.sk/
To po absolvovani jednej terapie prestal fajcit, alebo ich bolo viacej ?
misolga
18.02.10,21:39
Ja som bola pred dvomi rokmi takisto v Martine, ale na poliklinike-tam majú tak isto antinikotínové centrum, zaplatila som 25 Eur, posedela zhruba 30 min a nefajčím už dva roky.Brala som to s rezervou ale zabralo.Neľutujem.
adi11
18.02.10,21:47
Ja som bola pred dvomi rokmi takisto v Martine, ale na poliklinike-tam majú tak isto antinikotínové centrum, zaplatila som 25 Eur, posedela zhruba 30 min a nefajčím už dva roky.Brala som to s rezervou ale zabralo.Neľutujem.
Mne sa nechce verit, ze to ma taky dobry ucinok...tusim to pojdem vyskusat...len najst odvahu a potom pevnu volu:mee:
Vlado.s
18.02.10,22:50
Ja osobne som prestal fajčiť v roku 2002 pomocou Autosugescie. Dostala sa mi raz do rúk kniha Psychokynetické javy, v ktorej bolo okrem iného popísané aj o autosugescii, teda že si sám sebe niečo vsugerujete. Bol tam popísaný postup čo je treba robiť, tak som si povedal, že si skúsim vsugerovať, že to fajčenie nepotrebujem, že mi to nechýba a nechcem to. 2 alebo 3 večery po sebe som pred zaspaním asi 5 minút relaxoval, teda ležal v kľude, bez pohybu, snažil sa dýchať čo najpomalšie a vnímal ako sa mi telo postupne uvoľnuje. Po určitom čase sa dostanete do štádia, keď vlastne ani necítite svoje ruky, alebo nohy proste telo. Samozrejme ak sa pohnete tak to cítite, ale ak sa nehýbete tak nie. Teraz ste prakticky v štádiu polospánku, teda že už takmer zaspávate a vtedy je treba začať myslieť takto: "Nepotrebujem fajčenie. Nechcem to. Nechýba mi to. Je to proste hnusné. Fuj cigarety sú odporné" A tak dookola. Nesmiete ani na chvíľu, ale skutočne ani na chvíľu začať uvažovať či to je ozaj až také hnusné, či to vydržím a podobne, teda pochybovať. Nesmie tam byť iná myšlienka ako tie hore, žiadné pochybnosti, proste je to fakt, že tie cigarety nepotrebujem, nechcem ich sú hnusné. Treba si to ustrážiť a nenechať myšlienky blúdiť. Myslieť len na vety hore. Nebojte, netrvá to dĺho a zaspíte. A to je tá najlepšia vec pre programovanie mysľe, teda ak zaspíte s týmito myšlienkami. Vy spíte no podvedomie už pracuje s Vašími poslednými myšlienkami.
Je to podobné ako keď sa Vám v škole stalo, že ste nemohli za nič na svete vypočítať príklad z matematiky. Snažili ste sa tak úporne a nič. Tak ste sa na to vykašľali a zrazu po určitom čase Vás z ničoho nič napadlo riešenie. To preto, lebo vy ste už vedome na príklad nemysleli, ale predtým ste na neho mysleli tak intenzívne, že Vaše podvedomie v tom pokračovalo i naďalej, kým nenašlo riešenie.
Už hneď na druhý deň som fajčil menej a teraz neviem či po druhom dni alebo po treťom som prestal úplne. Veľmi dôležitá vec je zahnať každú myšlienku na cigaretu počas dňa okamžite a to tým, že len čo Vás napadne cigareta, alebo nejaký pocit súvisiaci s ňou, alebo vôňa, treba okamžite začať myslieť na niečo iné. Na hicičo, len nenechať ani len dokončiť myšlienku na cigaretu. To bude trvať len niekoľko dní.
Celé fajčenie a závistlosť na ňom je len a len v mysli. S fyzickov časťou človeka to nemá absolútne nič spoločné. Uvediem príklad. Ste tuhý fajčiar, ktorý dá krabičku denne, t.j. cigareta na hodinu. Len tak Vám poviem, že vydržte nefajčiť 2 hodiny. Už do pol hodiny si zapálite, lebo začnete na to intenzívne myslieť a je len na Vašej vôli či budete, alebo nie. Ale zoberme si situáciu, že ste na letisku, prejdete checkinom a nemáte si kde zapáliť a Vaše lietadlo má 5 hodinové meškanie. Vydržíte či nie? Určite áno. A prečo? Lebo to už nie je závislé od Vašej vôle, ale proste Vaša myseľ prijala fakt, že jednoducho nemôžte fajčiť.
Takže všetko čo je treba spraviť aby ste prestali fajčiť je preprogramovanie mysle, resp. podvedomia.
Garantujem, že to funguje. Takto som prestal fajčiť a nestálo ma to ani korunu. Euro. Pardón.
vasulka
19.02.10,03:31
Áno po jednom asi 30 minutovom sedení som zabudol ako chutí cigareta.
karpis
19.02.10,05:24
prosím prosím ako tá magn. biorezonancia funguje? aký princíp? naozaj to funguje? strašne by som to chcela vyskúšať!!!!!! )Viete niečo pomôcť,
kontakt alebo e-mail alebo web..... prosííííííím!!!!! Ďakujem, chcem patriť aj ja konečne medzi nefajčiarov!!!!!
Ja som tomu tiež neverila, ale skutočne to funguje ja som bola v Krušovciach ( pri Topoľčanoch) zaplatila som 50 € síce je to viac ako v Martine ale ja v tom mám aj opakovanú terapiu, aj keď ju nepotrebujem predsa ju využijem.
Xanti
19.02.10,06:48
Ja som tomu tiež neverila, ale skutočne to funguje ja som bola v Krušovciach ( pri Topoľčanoch) zaplatila som 50 € síce je to viac ako v Martine ale ja v tom mám aj opakovanú terapiu, aj keď ju nepotrebujem predsa ju využijem.
Opakovanú terapiu zadarmo ako doplnok ku prvej ponúka aj antinikotínové centrum v Martine. Bola som tam pred 2 rokmi 3 mesiacmi 2 týždňami a od vtedy nefajčím.

Ani som tú opakovanú terapiu nevyužila. Verila som, že už to zvládnem.
Je fajn byť ABSTINUJUCIM FAJCIAROM. :D
vasulka
19.02.10,06:53
Áno po jednom asi 30 minutovom sedení som zabudol ako chutí cigareta.

Toto písal môj manžel a je to pravda. :)
Laco-monter
19.02.10,07:26
Ja osobne som prestal fajčiť v roku 2002 pomocou Autosugescie. Dostala sa mi raz do rúk kniha Psychokynetické javy, v ktorej bolo okrem iného popísané aj o autosugescii, teda že si sám sebe niečo vsugerujete. Bol tam popísaný postup čo je treba robiť, tak som si povedal, že si skúsim vsugerovať, že to fajčenie nepotrebujem, že mi to nechýba a nechcem to. 2 alebo 3 večery po sebe som pred zaspaním asi 5 minút relaxoval, teda ležal v kľude, bez pohybu, snažil sa dýchať čo najpomalšie a vnímal ako sa mi telo postupne uvoľnuje. Po určitom čase sa dostanete do štádia, keď vlastne ani necítite svoje ruky, alebo nohy proste telo. Samozrejme ak sa pohnete tak to cítite, ale ak sa nehýbete tak nie. Teraz ste prakticky v štádiu polospánku, teda že už takmer zaspávate a vtedy je treba začať myslieť takto: "Nepotrebujem fajčenie. Nechcem to. Nechýba mi to. Je to proste hnusné. Fuj cigarety sú odporné" A tak dookola. Nesmiete ani na chvíľu, ale skutočne ani na chvíľu začať uvažovať či to je ozaj až také hnusné, či to vydržím a podobne, teda pochybovať. Nesmie tam byť iná myšlienka ako tie hore, žiadné pochybnosti, proste je to fakt, že tie cigarety nepotrebujem, nechcem ich sú hnusné. Treba si to ustrážiť a nenechať myšlienky blúdiť. Myslieť len na vety hore. Nebojte, netrvá to dĺho a zaspíte. A to je tá najlepšia vec pre programovanie mysľe, teda ak zaspíte s týmito myšlienkami. Vy spíte no podvedomie už pracuje s Vašími poslednými myšlienkami.
Je to podobné ako keď sa Vám v škole stalo, že ste nemohli za nič na svete vypočítať príklad z matematiky. Snažili ste sa tak úporne a nič. Tak ste sa na to vykašľali a zrazu po určitom čase Vás z ničoho nič napadlo riešenie. To preto, lebo vy ste už vedome na príklad nemysleli, ale predtým ste na neho mysleli tak intenzívne, že Vaše podvedomie v tom pokračovalo i naďalej, kým nenašlo riešenie.
Takže všetko čo je treba spraviť aby ste prestali fajčiť je preprogramovanie mysle, resp. podvedomia.
Garantujem, že to funguje. Takto som prestal fajčiť a nestálo ma to ani korunu. Euro. Pardón.

Ku.a,že by to bolo také jednoduché ???:(

tak ja si vsugerujem,že mám na svojom účte dajme tomu 50 000 € :cool:

všade kade budem chodiť ,budem na to myslieť, prijmem to ako súčasť svojho myslenia a vobec nebudem pochybovať.:)

Len či to prijme aj moj účet v banke a zariadi sa podĺa toho .???:mad:
Vlado.s
19.02.10,20:31
To: Laco-monter

No neuveríš, ale svojím pokusom o vtip si trafil klinec po hlavičke. Funguje to aj s peniazmi, len ide o dlhodobejší proces. Totiž neprogramuješ peniaze aby prišli na tvoj účet, ale svoje podvedomie aby robilo všetko pre to aby si zbohatol.
buchač
19.02.10,20:53
Ku.a,že by to bolo také jednoduché ???:(

tak ja si vsugerujem,že mám na svojom účte dajme tomu 50 000 € :cool:

všade kade budem chodiť ,budem na to myslieť, prijmem to ako súčasť svojho myslenia a vobec nebudem pochybovať.:)

Len či to prijme aj moj účet v banke a zariadi sa podĺa toho .???:mad:

Ja som síce inak prestal fajčit , ale to je o inom ....zápal pluc tažky a bolo po ptákach ...

Ale k tej autosugescii by som sa tiez ...

Vyskúšal som , funguje to ...manželka neverila , čo sa so mnou deje , ako som sa vedel odosobniť ...
Iulius
24.03.10,11:42
ahojte poradaci

chcem prestat fajcit a na nete som sa dopatral o bio rezonancii BICOM 2000.
Opisuju to tam celkom fajn a uspesnost je ze vraj 80 %. Ma niekto s tym skusenosti, pomohlo to niekomu?
Je mi jasne, ze najdoleziteksia je pevna vôla :D ale tak keby to fungovalo preco si to neulahcit. :cool:
VERONIKA6
24.03.10,11:45
Maro1981
24.03.10,13:23
Prestať fajčiť sa mne podarilo dosť zaujímavo,že ani ja som to sám nečakal. :-).Istý čas som sa prefajčieval, cigareta nalačno ráno cestou do práce bola "zásadou" až kým som neprehodil od zlosti škatuľku cez plot, ostalo mi nejako na nič (vtedy sa tomu vravelo FLASH). a tak sa mi počase znechutili cigarety, a aj tým že zdražovali,ale tiež to chce vedieť povedať že nechcem a hľadať iné činnosti ktoré uspokojujú tvoje potreby,ideálne je ked poznáš niekoho kto má podobný problém a ten istý zámer. Ve dvou se líp táhne.
Ale ked je vôľa tak sa tým dá prejsť.
alaya1
24.03.10,16:50
Ako prestat fajcit?? No nekuoit si cigarety. Chvalabohu su to uz 3 roky, co som nekupila.
58vlasta
24.03.10,18:54
Tiež som viackrát mala obdobie, že nebudem fajčiť. No mala som kolegyne a kolegov, ktorí fajčili. Potom som si povedala:,,dosť! Nefajčím viac!" A prestala som. Je to už asi 13-14 rokov...
petmar
26.03.10,15:13
Najlepšie je závislosti predchádzať skôr, ako táto vypukme.
Pracovať na sebe skôr, ako ma to pohltí, potom je cúvať už ťažšie. Prečo by človek s rozumom, hrdý na seba, mal sa podriaďovať nejakej veci, cigarete?
Možno trochu úsmevné, mne kedysi dávno pomohlo napríklad:
- meniť značku cigariet
- keď mi nejaké nechutili, kúpil som si ich ešte
- fajčil som len niektoré dni v týždni
a podobné

Ak ste boli na nejakých prednáškach o drogovo závislých alebo s nimi pracujete, všimnite si, že ich prvá závislosť bolo fajčenie, a to výnimku som nenašiel. Tie chudiatka dievčence, ale aj chlapci čo šli vo vývine svojich závislostí ďalej...je to otrasné.
ˇAno, na dovolenke pri vínku si s manželkou (bývalou fajčiarkou - to bolo!) výnimočne zapálime, no nič nám to už nerobí.
lillka
03.04.10,14:36
ja som sa tiez snazila prestat....zo zaciatku som sa sama presviedcala....potom som absolvovala liecbu BICOM, 15 dni som nefajcila ale ma to zase zlomilo,po pol roku som tu liecbu abs. znova a to bola katastrofa....bolo to take zle,ze uz vecer mi okolie hovorilo radsej si zapal-zase som si zapalila.
teraz uz potrebujem prestat - zdravotna kondicka a ide to dost biedne.
predvcerom 2 cigy, vcera uz 4 a dnes uz :eek: - nepocitam.
lillka
03.04.10,14:48
na biorezonancii som bola 2x. stalo to dokopy 70e a fajcim dalej.....
ked nie je pevna vola je zbytocne to absolvovat a ke pevna vola je tak nie je treba ziadne terapie.
karpis
03.04.10,15:06
ahojte poradaci

chcem prestat fajcit a na nete som sa dopatral o bio rezonancii BICOM 2000.
Opisuju to tam celkom fajn a uspesnost je ze vraj 80 %. Ma niekto s tym skusenosti, pomohlo to niekomu?
Je mi jasne, ze najdoleziteksia je pevna vôla :D ale tak keby to fungovalo preco si to neulahcit. :cool:
aj ja som bola na terapii BICOM 2000 je tomu už dva mesiace a zatiaľ nefajčím.Nikdy predtým som nevydržala viac ako 4 hodiny bez cigarety.
Majky11
04.04.10,11:10
Ľudkovia,

Fajčenie je psychická a nie fyzická závislosť !

Jednoducho ak človek chce fajčiť, tak fajčiť bude. Ak nechce fajčiť , fajčiť nebude.

Mám to odskúšané osobne, fajčil som 15 rokov a prestal som, lebo nechcem.

Základné pravidlá :

1. Rozhodol/a si sa skoncovať, tak tým pádom nechceš fajčit - teda nefajči

2. Ak chodíš naďalej do partie, ktorá fajčí, buď hrdý/á na to že ty si s týmto neduhom dokázal/a skoncovať, a ani nemysli na to, že by si zapálil/a, práve naopak raduj sa z toho, že ty to nepotrebuješ, a vlastne ani oni, ale ešte na to neprišli...

3. Ak máš silný pocit, že jednoducho "musíš mať cigaretu", spomeň si na to, že je to len pocit, a psychická nie fyzická závislosť, a nič sa ti nestane, ak si tú cigaretu nedáš. Ak ani to nepomôže, tak si polož dosť podstatnú otázku : Kedy chcem prestať ? Až potom, keď už bude neskoro ?

4. Zisti si kokrétne čo fajčenie spôsobuje, ničí Ťa to celého/ú, srdce, cievy, pľúca a vôbec celkovo to neprospieva organizmu.

5. NIKDY NIEJE NESKORO S NIEČÍM PRESTAŤ

6. Čínske príslovie, ktorým sa riadim v živote, a pomáha to naozaj, pri čomkoľvek, či ako popud proti lenivosti, alebo aj pri nejakom záväzku. Tu je:

Ak človek nechce, nedokáže nič, ak sa snaží dokáže veľa, ak chce dokáže všetko.

Ak teda chceš prestať prestaň, lebo to dokážeš. Ak nechceš prestať tak neprestaneš, lebo to jednoducho nedokážeš, lebo nechceš.

Je to Tvoja voľba !

V neposlednom rade pripomínam jednu dôležitú vec. Prestaň hneď teraz. Zahoď cigarety a nikdy viac sa toho svinstva nedotkni. A žiadne také, že aspoň jednu. Nie - ani jednu !

Teš sa z toho, že ráno už nekašleš a dokonca Ťa ani nenapína, nežltnú Ti zuby, nesmrdí Ti z huby a žena/muž Ťa ľubi !

Aj nejaký rým som hodil na záver.

P.S.: Nebudem písať, že veľa štastia, lebo toto nieje o šťastí, ale o psychike.

To je celé ------ BODKA :)
Alinea
19.04.10,09:40
Vieš čo, Majky11, keď som bola fajčiarka k odnaučeniu mi nepomáhali žiadne rady i keby boli písané zlatým písmom, ani žiadne strašidelné filmy o osudoch fajčiarov, nič sa k môjmu vedomiu nedostalo.

Neverila som že niekedy prestanem, ale stalo sa - pomohol mi liek a jedna internetová diskusia. Zázraky sa dejú.
Lubaba
19.04.10,09:55
Obdivujem všetkých, ktorí dokážu prestať fajčit !!!
truch
19.04.10,10:06
Obdivujem všetkých, ktorí dokážu prestať fajčit !!!
Aj ja:)
Xanti
19.04.10,10:17
Obdivujem všetkých, ktorí dokážu prestať fajčit !!!


Aj ja:)
Ale ved to nie je také ťažké prestať.

Horšie je nezačať :D:D:D:D
Scrubqa
19.05.10,18:10
Fajcim uz 5 rokov a dost-min krabicka denne, pokial nejdem niekam zit.rozhodla som sa prestat a mam posledne 2 cigarety, nakupene cukriky a ine odvykace:)takze rada sa zapojim do nefajciarok a dufam a pevne verim, ze aj s mojou slabou volou to dokazem a budem moct napisat,ze uz mesiac, rok, dva nefajcim.drzte palceee a drzim aj ja vam;)
bettylou
19.05.10,21:33
prestať fajčiť je ľahké.
viem to lebo som to spravil už veľa krát. :))
ale výsledok je - NEFAJČÍM
Čistému vzduchu - ZDAR
kaivorus
20.05.10,08:03
ntreba uvažovať, polemizovať, premýšľať, hľadať si prekážky ako pevná vôľa, či to dokážem, ...

Rozhodni sa a máš pokoj. vykašli sa na : či to dokážem.
100%-né rozhodnutie pre niečo robí človeka silným
Ak je človek v tomto smere po správnom rozhodnutí silný , nepríde mu na um cigareta.
Ak aj by prišla, okamžite rob to čo je pre teba dôležitejšie, najdôležitejšie a najnaliehavejšie.


Je aj iná možnosť: nechcem prestať, nechcem zmeniť. Źiadne postuupné odvykanie.
LadyK
19.06.10,16:39
no môže sa ti to zdať trošku divné, ale fakt sa to dá čírou autosugesciou. Ja som pomocou nej prestala fajčiť asi v priebehu dvoch týždňov a vôbec som nemala problém, ak okolo mňa všetci dymili a aj ma ponúkali...
Zakaždým som si len v duchu opakovala, že mi je z cigarety zle, že mi bude od cigarety na vracanie, bude ma bolieť hlava a čokoľvek iné, čo mi práve v tej chvíli napadlo...
A po jednom-dvoch dňoch som nedokázala dofajčiť celú cigaretu, pretože mi zle skutočne bolo. Postupne som z cigarety vyfajčila stále menej a menej, až mi stačilo si pomyslieť, že si zapálim a bolo mi skutočne fyzicky zle - na vracanie, bolela ma hlava, zuby, svaly, bolo mi mdlo, a čo ja viem čo všetko mi ešte bolo... A vydržalo to, aj keď ma ponúkali s cigaretou, aj keď sme stáli v skupinke a všetci fajčili, mne to vôbec neprekážalo ani ma to nijak nelákalo. Neprekážal mi dym, ale ani som nemala chuť si zapáliť...

Mňa k tomu inšpirovala kniha Moc nášho podvedomia od Josepha Murphyho.
inak - určite sa to stalo už aj tebe - ak sa niekam ponáhľaš, utekáš (napr. na autobus, alebo si zaspal do práce...) a v duchu si vraviš "to určite nestihnem", stihol si to? určite nie, že? a na druhú stranu, ak si si v takejto situácii vravel "to v pohode zmáknem, iba si trošku pohnem, pôjdem trochu rýchlejšie, ale prídem tak akurát", stihol si to? - aj keď v oboch prípadoch si mal do "začiatku" (práce, do odchodu autobusu a pod.) rovnaký časový úsek? určite áno... ;-)))
Lilka 1
19.06.10,18:13
Ja keď som chcela prestať fajčiť, vždy som si vravela, veď od zajtra, alebo keď vyfajčím celú krabičku / veď to je škoda vyhodiť :rolleyes:/, a vždy som mala sama pre seba rôzne výhovorky. Ale raz, keď som po vyfajčení cigarety nastúpila do trolejbusu, tak mi jeden muž povedal, že taká pekná, mladá a ide zo mňa dymový smrad . Ja som sa tak zahanbila :o, že odvtedy /je to už niekoľko rokov/ som naozaj nevyfajčila ani jednu cigaretu :).
PanStres
19.06.10,22:46
Chodte týždeň do nemocnice :) A nech vám tam dávajú ten sajrajt. A potom si na cigu ani nespomeniete ale priberete na váhe a to dosť.
Oliwa
19.06.10,23:25
No ja neviem, ale pre tých bezradných, ktorí "chcú" a nedokážu to: môj otec kedysi prestal zo dňa na deň - tak viem, že sa to dá. Ako náhradu za cigarety si kupoval hašlerky - vtedy veľký výber nebol... :) Cigarety, ktoré mal ešte doma, polámal na kúsky a tak zahodil, aby ho nelákali. A po rokoch sa sám sebe čudoval, prečo s tým neprestal skôr, napriek zdravotným problémom so žalúdkom a strašnému kašľu, na ktorý sme sa ako deti často budili...

Mne sa zdá hlúpe vyhadzovať celé roky či desaťročia peniaze doslova do vzduchu, ešte ten vzduch znepríjemňovať iným a znečisťovať ho a ako "bonus" pomaly ale isto ničiť si vlastné zdravie... :mee:
Čo tak dať si nejaký cieľ, že každé ušetrené euro, ktoré malo ísť na cigarety, ale nešlo, si dôsledne zakaždým odkladať /hoci aj do prasiatka na pracovnom stole - občas ním motivačne pohrkať :D/ a za takéto úspory sa nejako odmeniť - kúpiť si niečo, na čo nikdy nezostali peniaze, alebo urobiť najbližším radosť, našetriť na niečo, s čím nepočítali, napr. peknú dovolenku... Mimochodom, zrátajte si, koľko miniete na cigarety za deň, týždeň, mesiac, rok... Koľkože rokov to fajčíte??? Akú sumu ste vypálili hore zobákom len tak...?

Možno by niekomu stačilo kliknúť si na obrázok zdravých pľúc a prefajčených, deravých a znetvorených ako stará špongia na školskú tabuľu, ktorá bola taká hnusná, že nikto nechcel byť ani týždenníkom...A predstaviť si tie pľúca zakaždým, keď si pôjde zapáliť... čím to vlastne dýcha a kedy mieni dodýchať...

Alebo by možno stačilo /pre tých so slabou vôľou, ktorí to myslia vážne/ cielene sa vybrať do nemocnice na návštevu pacientov s rakovinou pľúc, prípadne si nejakého opusteného a bez návštev v rámci odvykacej kúry "adoptovať" a spríjemniť mu pobyt v nemocnici... :confused:

Vždy ma zabolelo pri srdci, keď som bola svedkom situácie pri pokladni v obchode, ako malé dieťa chcelo od mamy žuvačku či lízatko, no ona ho zahriakla, že na také hlúposti nemá peniaze - a vzápätí si pýtala od pokladníčky krabičku cigariet, či dokonca dve... :mee::mee:

Nech sa na mňa fajčiari nehnevajú, nemienila som nikoho poučovať či mentorovať, len som napísala, ako to vidím ja a vlastnú skúsenosť z detstva... a asi aj to bol dôvod, prečo ma fajčenie nikdy nelákalo - našťastie pre mňa a mojich najbližších. :)

Všetkým, ktorí to myslia vážne, držím palce!!! :):):)
A tým, ktorí to dokázali, patrí moja hlboká poklona!!! ;)
marjankaj
20.06.10,00:45
Ľudkovia,


5. NIKDY NIEJE NESKORO S NIEČÍM PRESTAŤ



Tak potom je ešte času dosť.:---

A raz aj tak všetci prestanú fajčiť.

Ešte som nevidel niekoho v truhle fajčiť. Teda nebožtíka.:eek:
armagedon74
21.06.10,06:35
Aj tak raz musíme na niečo umrieť!!! To je najčastejšia odpoveď fajčiara na otázku prečo fajčíš, nebojíš sa, že môžeš ochorieť? Len škoda, že tak odpovedajú dovtedy pokiaľ nieje neskoro. Ja som fajčil 16 rokov,a nie až tak veľa. Jedného dňa ma začalo tlačiť niečo v krku, niečo akoby som tam mal uviaznutý nejaký predmet. Prvé čo ma napadlo, že zrejme som dostal rakovinu hrtanu. Bol som s toho tak chorý, že nevedel som čo robiť. Nakoniec som sa odhodlal, že pôjdem k lekárovi a zo strachom som tam presedel tri hodiny. Po konečnej prehliadke mi zistili, že má Difúzne chronické fajčiarske závalové zmeny. Chvála bohu to nebola rakovina. Prvé, čo som urobil ako som vyšiel od lekára, tak som zahodil cigarety do kontajnera a viac som sa ich od vtedy nedotkol. Znenávidel som cigarety tak, že keď ich vidím hocikde, tak najradšej by som ich všetky niekde popálil. Od kedy nefajčím, tak zlepšil sa mi život minimálne o 160 stupňov. Jedlo mi inak chutí, mám lepší čuch, zlepšila sa mi srdcová činnosť a keď sa ráno zobudím, tak nekašlem, vládzem do kopca šprintovať bez toho, aby som lapal po dychu a jednoducho zvládnem viac aj pracovať, nie som vždy unavený atď. Je to akoby som sa znovu narodil a ľutujem, že som niekedy aj fajčil, lebo kvôli cigaretám som si nevychutnával život naplno. Môjho brata som tiež presvedčil, aby to svinstvo zahodil, a to tak, že naschvál som mu púšťal videá kde boli ľudia od cigariet chorý, a keď videl všeliaké znetvorené telá z vývodmi z hrdla, ľudí bez nôh a z inými rôznymi chorobami, tak cigarety sa mu v priebehu týždňa tiež sprotivili. Preto aj vy skúste túto terapiu, hľadajte si videá na internete, kde sú choroby s cigariet a možno vám to dodá sebadôveru a prestanete fajčiť skôr, ako keď by malo byť už neskoro.
marjankaj
21.06.10,08:24
Aj tak raz musíme na niečo umrieť!!! To je najčastejšia odpoveď fajčiara na otázku prečo fajčíš, nebojíš sa, že môžeš ochorieť?

Keby nebol fajčil a pil, tak mohol dnes ešte fajčiť a piť.:rolleyes::---:eek:
mirod
21.06.10,09:45
Žiadne náplaste žiadny lekár alebo zázračný liečiteľ ale pevná vôľa!!
Ja som si v 35-ke povedal už si dosť starý na to aby si mal rozum -fajčil som od 18-tich...Položil som krabičku na stôl v autodielni kde som každý deň a už som si nezapálil dnes mám 44 a verte mi ide to!!!veľa šťastia nerozhodným prajem:)
Oliwa
21.06.10,10:33
Keby nebol fajčil a pil, tak mohol dnes ešte fajčiť a piť.:rolleyes::---:eek:
Myslíš ako Vladimír Dlouhý /52 r./? :mee:
pavol54
21.06.10,13:33
Fajčiari fajčite čo najviac podľa možností.
1. Ak nebudete fajčiť odkiaľ zoberie štát spotrebnú daň?
2. Ak nebudete fajčiť bude treba dôchodkový balík pre nás čo sme v I.pilieri rozdeľovať pre viacerých.
3. Ak nebudete fajčiť zvýšite nezamestnanosť v tabakovom priemysle
atď
tých nutností prečo máte fajčiť je ďaleko viac.

Ako bývalý fajčiar súhlasím s tými čo tvrdia že je treba sa správne vystresovať cigarety zahodiť a viac si nezapáliť
janka2306
25.01.11,17:12
Ahojte, sleduje ešte niekto túto tému? Od dnes som sa rozhodla, že prestávam fajčiť, tak si tu čítam staršie príspevky. Od rána som si ešte nezapálila, ale teraz k večeru ma začína k cigarete riadne ťahať. Snáď to nejako prekonám...
kukučka
25.01.11,17:39
Prekonáš to ak to naozaj chceš. Ak povieš: snáď to prekonám, to už akokeby si sa dopredu ospravedlňovala za neúspech. Prekonám, dokážem to! Cítiš ten rozdiel? Držím ti palce a budem rada ak ti táto téma pomôže. :) Nefajčím už 15 rokov. :)
janka2306
25.01.11,18:23
Zatiaľ sa držím, ale je to poriadne ťažké :-) Človek, ktorý sa rozhodol skoncovať s týmto hnusným zlozvykom potrebuje podporu okolia, aspoň ja to tak cítim. Verím, že to zvládnem. Snažila som sa prestať už viackrát, ale až teraz cítim, že prišla tá správna doba a hlavne sila zvládnuť to.
Ďakujem za podporu
kukučka
25.01.11,18:29
odháňaj to nutkanie pitím ovocných štiav alebo kvalitných džúsov
janka51
25.01.11,18:49
Janka ja som tiež bola fajčiarka a dlho som sa odhodlávala prestať, stále sa mi to nedarilo. Keďže najviac ma ťahalo si zapáliť vtedy keď som píla kávu tak som to potom skúsila tak že vždy keď som išla piť kávu tak som začala cmúľať tvrdý cukrík a tak pila som kávu. Keď som malá ten cukrík v ústach tak ma cigaretka ani nenapadla. Vyhýbala som sa vtedy miestam kde sa fajčilo a tak som z dňa na deň fajčiť prestala a úspešne to ťahám už 15 rokov. Želá Ti aby si to tiež úspešne zvládla.
janka2306
25.01.11,20:06
Ďakujem za povzbudivé slová:-) Ja nepotrebujem fajčiť ku káve, skôr ma ťahá fajčiť po jedle a len tak z dlhej chvíle. S cukríkami to skúšaj aj ja, ale mám strach, že priberiem :-) Obdivujem každého kto dokázal skoncovať s týmto zlozvykom, ale som presvedčená, že sa to podarí aj mne...
flexibil
25.01.11,20:40
3 tyzden nefajcím :-)
3 tydne + 10 kg :-(
piggos
25.01.11,20:46
Ked sa človek chce zbaviť nejakého zlozvyku mal by isť na to pomaly.nie z hurta...lebo telo je na to zvyknuté za toľké roky...a zrazu šok,,žiadna ciga..pohroma depka do zbláznenia :eek::eek::eek:..a potom máš z toho nočnú moru...
choď na to pomaly...neviem koľko cigariet si za deň vedela vyfajčiť..no možno je ten istý princíp ako ked si začínala fajčiť najprv jedna potom dve a tak to išlo...pozri tvoje telo nechcelo fajčiť všetko je to v našej mysli..a to platí aj v opačnom prípade....Ak si telo vedelo zvyknúť na cigu tak si zvykne aj na to že žiandu cigu nedostane..tvoje telo reaguje len ta čo sa odohráva v tvojej mysli..veľa šťastia.bez cigi...:)
piggos
25.01.11,20:50
3 tyzden nefajcím :-)
3 tydne + 10 kg :-(

radšej 10kg naviac a biť zdravý .... ako mať rakovinu pľúc a mať o 10kg menej.....neboj pride jar leto budeš behávať okolo domu aj schudneš...:)..chce to len pohyb..
Lubaba
25.01.11,20:53
ako?:D
janka2306
25.01.11,21:21
Piggos, asi na tom niečo bude. Neviem do akej kategórie fajčiarov sa mám zaradiť, pretože niekedy som fajčila viac inokedy menej, ale obyčajne to bolo 7-10 cigariet denne. Dnes som si zapálila len jednu cigaretu aj to večer o pol deviatej. Som sa seba nahnevaná, že celý deň som vydržala a večer som podľahla. Snáď to zajtra bude lepšie :-(
kaivorus
25.01.11,22:05
Ako prestať fajčiť? Jednoducho ROZHODNI SA, a máš potom pokoj, a nerozmýšľaj o fajčení...
Ajuška
25.01.11,22:16
Piggos, asi na tom niečo bude. Neviem do akej kategórie fajčiarov sa mám zaradiť, pretože niekedy som fajčila viac inokedy menej, ale obyčajne to bolo 7-10 cigariet denne. Dnes som si zapálila len jednu cigaretu aj to večer o pol deviatej. Som sa seba nahnevaná, že celý deň som vydržala a večer som podľahla. Snáď to zajtra bude lepšie :-(
...Janka... nielen smajlíkovi...ale aj sebe vylúď úsmev na tvár...;):---...nebuď na seba nahnevaná, ale naopak... pochváľ sa... a buď na seba hrdá, že si si dnes zapálila LEN jednu cigaretu...;):---...a právom si vychutnaj, ten príjemný pocit...povzbudenie je hnacím motorom... mhmm?...už dnes si si dosť dokázala stáť za slovom... tak sa drž...:rolleyes:...
randall2
25.01.11,22:34
Ja som zacal fajcit na vysokej, rok dva potom skocim, vravel som si. O sest rokov som fajcil este viac. Ozenim sa potom prestanem. "Trt a dva orechy". Narodi sa dcera, to uz urcite nebudem. "...dvadsat orechov". Nikdy som nefajcil v dome, iba vonku. Obcas som sa neak prinutil prestat, ale vzdy som sa k tomu dostal spat. No ked som si zapalil naposledy alebo skusal prestat, tak som vzdy skoncil, tak ze som mal zapalene priedusky a aspon 2-3tyzdne mi bolo dost zle, ze ist po schodoch hore bolo takmer nemozne.
Tak som jednoducho zobral krabicku a zahodil ju celu do kosa. Vydrzal som mesiac, niekedy dva. Ale vzdy som zacal. Naposledy som sa naozaj naplasil, ked som prvy tyzden ledva chodil. Tak zasa. Krabicka do kosa. Teraz, ked mi pride na rozum ake by to bolo super, sediet rano na terase pit kavicku a fajcit cigaretku alebo po robote si vecer v klude zapalit, si spomeniem ako mi zasa na druhy den bude zle a bude to trvat aspon dva tyzdne, tak ma to hned prejde.
janka2306
26.01.11,07:30
...Janka... nielen smajlíkovi...ale aj sebe vylúď úsmev na tvár...;):---...nebuď na seba nahnevaná, ale naopak... pochváľ sa... a buď na seba hrdá, že si si dnes zapálila LEN jednu cigaretu...;):---...a právom si vychutnaj, ten príjemný pocit...povzbudenie je hnacím motorom... mhmm?...už dnes si si dosť dokázala stáť za slovom... tak sa drž...:rolleyes:...


Ďakujem Ajuška,
ani nevieš ako človeku v takejto situácii pomôžu povzbudivé slová. Verím, že to dokážem aj keď mám pred sebou dlhú cestu. Môžem sa čestne priznať, že tá včerajšia cigareta mi vôbec nechutila, preto som sa na seba hnevala. Vedela som, že mi nespraví dobre, ale napriek tomu som si išla zapáliť. Nikdy som fajčenie nepokladala za závislosť, až teraz vidím ako veľmi som sa mýlila
Ajuška
26.01.11,08:04
Ďakujem Ajuška,
ani nevieš ako človeku v takejto situácii pomôžu povzbudivé slová. Verím, že to dokážem aj keď mám pred sebou dlhú cestu. Môžem sa čestne priznať, že tá včerajšia cigareta mi vôbec nechutila, preto som sa na seba hnevala. Vedela som, že mi nespraví dobre, ale napriek tomu som si išla zapáliť. Nikdy som fajčenie nepokladala za závislosť, až teraz vidím ako veľmi som sa mýlila
...teším sa s Tebou, že si voči sebe úprimná...;):---...dôveruj vlastným pocitom...tie jediné nás neklamú...;)...sama vidíš, akú službu Ti tá včerajšia cigaretka urobila...dnes si už budeš poskakovať od radosti... uvidíš...;):---...
piggos
26.01.11,08:10
Piggos, asi na tom niečo bude. Neviem do akej kategórie fajčiarov sa mám zaradiť, pretože niekedy som fajčila viac inokedy menej, ale obyčajne to bolo 7-10 cigariet denne. Dnes som si zapálila len jednu cigaretu aj to večer o pol deviatej. Som sa seba nahnevaná, že celý deň som vydržala a večer som podľahla. Snáď to zajtra bude lepšie :-(

Vôbec sa netráp že si zlyhala...a to že si na seba nahnevaná je v poriadku...vieš niekedy práve to naše zlyhanie nás donúti bojovať a zvíťaziť nad problémom....chce to čas..seba zapretie... stáť si za svojím rozhodnutím a potrebná je pomoc okolia.... nevzdávať sa hneď pri prvom páde, pri prvom zlyhaní...život ide ďalej a ešte bude veľa dní na to, aby si to dokázala zmeniť...
ja keď po niečom túžim a tiež to nemám hneď ako by som chcela..vždy si poviem jedno: ANI DOM SA ZA DEŇ NEPOSTAVÍ...musíš byť silná sama v sebe, aby si to dokázala...držím ti palce nech to víde....:):):):)
Oliwa
26.01.11,08:36
Janka, držím palce, aby Ti to vyšlo a bola si na seba hrdá.
Nevadí, ak sa to nepodarí na prvý raz. Čo ja viem, skús si trebárs kúpiť nejaké to motivačné "prasiatko", do ktorého budeš odkladať každé euro, ušetrené za cigarety. Keď Ti bude nanič, občas ním pohrkaj, ako sa Ti pekne plní... A keď bude dosť plné, odmeň sa niečím, čo Ti spraví radosť a bude určite krajšie a zdravšie ako zadymené pľúca...
lužkin
26.01.11,08:37
Ja som prestal tak, že som sa jednoducho zaťal, ale nikomu som o tom nepovedal, aby som sa nemusel hambiť keby to nevyšlo. Odvtedy prešlo už 6 rokov a chuť na cigaretu mám stále, ale zatiaľ odolávam. Myslím, že nepomôžu žiadne náplaste ani iné liečby ktoré len ťahajú peniaze z vášho vrecka. TREBA SA ZAŤAŤ A VYDRŽAŤ!!! Držím palce všetkým, ktorý sa o to pokúšajú. Mne sa to podarilo na tretí pokus.
janka2306
26.01.11,10:26
Ani neviete ako si vážim vaše povzbudivé slová. Človeku to skutočne pomáha.
Mám už aj prasiatko a včera som si do neho hodila tri eurá, ktoré by som inak minula na cigarety. Povedala som si, že to budem robiť každý deň, aby som videla koľko peňazí som púšťala do vzduchu. Verím si, že to dokážem, aj keď si myslím, že nemám pevnú vôľu. V mojom okolí fajčí strašne veľa ľudí a poviem vám strašne mi to smrdí. Stačí, keď si predstavím, že tak isto smrdím aj ja a hneď je po chuti na cigaretu :-)
Petra Mrvová
26.01.11,11:08
Môj známy bol tiež na tejto forme odnaučenia fajčiť.. Robia to aj v Trnave a tiež zo dňa na deň prestal... Bol to tuhý fajčiar, dlhoročný..
Na tej platni sa otlačia všetky nečistoty čo fajčením vznikajú a keď to videl, proste hneď prestal...;)
janka2306
26.01.11,11:20
Petra, aj nad tým som už uvažovala. Robia to aj u nás v Banskej Bystrici, stojí to 40 €, zatiaľ sa snažím skoncovať s fajčením bez toho, ale ak to nepôjde tak by som chcela vyskúšať aj to.
Ivana 1511
26.01.11,12:24
Môj manžel bol na tejto forme v Trnave. Zaplatil 40 eur a keď
bol akože vyliečený z fajčenia povedal, že to s ním nič neurobilo a kľudne by si zapálil. Snažil sa nezapáliť si, vydržal to asi mesiac, ale bol strašne nervózny. Potom si potajomky / aby som ho nevidela/ zapálil sem tam jednu cigaretu. Dnes fajčí, ale podstatne menej ako predtým. Som rada, že fajčí aspoň o polovicu menej. Inak si myslím, že bez pevnej vôle nepomôže žiaden prístroj. Bol tam spolu so švagrom a ten neprestal tiež.
lulu74
26.01.11,12:52
ja mám skúsenosť vlastnú aj pár kamarátiek ..síce sme nefajčili veľa ale bolo to súčasťou nášho života. Prešlo nás to tzv.psychologicky. Vždy ked sme uvideli ženu ktorá fajčí, uvedomili sme si ako hrozne to vyzerá a tak sme si to aj cielene opakovali..fuj, fajčiaca žena je odporná na pohľad, vyzerá ako lacná vyžitá prostitútka, odpudzujúci pohľad, je to vulgárne a mužom je z toho zle..toto ak si budete pravidelne vsugerúvať tak sa hlavne začnete mimoriadne hanbiť si pred kýmkoľvek zapáliť a potom vám bude zle už aj samým so sebou až sa vám vytvorí psychologický blok..prepojený na telo a je po fajčení. Mne to prišlo už pred rokmi do štádia, že už aj ked som si chcela len tak z rebélie raz do roka zapáliť tak som skoro dostala infarkt,museli mi okná otvárať a vodu nosiť..telo si vytvorilo obranný reflex. Kamarátka zase skončila zo dna na den po jednej oslave. Celá noc pri pohárikoch a pri cigaretách a ked sa ráno zobudila tak si sama sebe tak smrdela že už to nikdy neskúsila.takže začnite dušou inak to nepôjde.
Oliwa
26.01.11,13:53
Manželova sestra fajčí. On už nie. Fajčil, ale ešte predtým, ako sme sa spoznali, takže ja som ho spoznala ako nefajčiara. Keď sme spolu chodili, povedal, že keby ma videl s cigaretou v ústach, tak to je koniec.:( Tak som mu povedala, že aspoň viem, ako sa ho zbaviť :D:D:D... Či to myslel vážne, netuším, ale fakt je, že sa mu nepáčili ženy s cigaretou v ústach.

Odvtedy sme spolu 15 rokov :) - ani jeden z nás nefajčí, manželova sestra stále hulí ako komín :mad:... Mňa to nikdy nelákalo a zbaviť sa manžela som zatiaľ nemala dôvod.:D:D:D Dúfam, že nám to tak vydrží aj naďalej...:)
evaj63
26.01.11,18:09
Vždy je to o psychike. Myslím si , že pri odvykaní akejkol'vek závislosti, všetko závisí od psychiky daného človeka. Može to byt' aj závislost' od čokolády, poznám závisláka na slané čipsy. ja sama som bola závislá na nikotíne, ale našt'astie už viac ako 3 roky nefajčím. Ked' sa na to dobre psychicky pripravíš, zvládneš to l'avou, zadnou. Vel'a žien si myslí, že ked¨prestanú fajčit', tak priberú, lebo cigarety nahrádzajú jedlom alebo sladkost'ami. Ale nie je to tak. Vždy je to v hlave. Držím palce aby si to zvládla s l'ahkost'ou.
Erzebeth
24.02.11,21:03
Petra, aj nad tým som už uvažovala. Robia to aj u nás v Banskej Bystrici, stojí to 40 €, zatiaľ sa snažím skoncovať s fajčením bez toho, ale ak to nepôjde tak by som chcela vyskúšať aj to.

Janka, ako ti to ide?
Môj muž bol na biorezonancii a prestal hneď po tom fajčiť. Pripadá mi to ako zázrak. Chuť na cigaretu ani nemal, iba mu chýbal ten rituál okolo toho.
Držím palce, nech ti to vyjde.
zumi26
03.03.11,12:11
Vlastná skúsenosť. Všetko je v hlave. Treba si to tam usporiadať, ak nie, nikdy sa Vám nepodarí prestať. Ja som fajčila 25 rokov cca 15 denne. V roku 2010 28.januára som si povedala, že dosť. 2 mesiace som filozovovala o tom, že čo budem robiť ak... , že určite strašne priberiem... Ako som prestala áno vznikli situácie, že v myšlienkach ...toto dopiíšem - zapálim si - potom to odošlem, hopá veď ja nefajčím môžem to poslať hneď !!!!!!! Takže mne tieto postupy zamorovali myseľ, nie chuť cigarety. A mňa ešte jedna vec motivovala v mojej rodine nikto nefajčil manžel a chvála ani dcéry, problémy v reštauráciach cítila som sa ako druhoradý občan - Fajčiari von alebo vedľa. Toto ma tiež dosť urážalo. Pribrať som pribrala, ale začala som sa viac hýbať zmenila stravovanie a tie kilá už idú aj dole. Ešte raz len Vy a Vaša psychika - nikto iný a ani nič iné Vám nepomôžu.
pavol54
03.03.11,12:25
ja mám skúsenosť vlastnú aj pár kamarátiek ..síce sme nefajčili veľa ale bolo to súčasťou nášho života. Prešlo nás to tzv.psychologicky. Vždy ked sme uvideli ženu ktorá fajčí, uvedomili sme si ako hrozne to vyzerá a tak sme si to aj cielene opakovali..fuj, fajčiaca žena je odporná na pohľad, vyzerá ako lacná vyžitá prostitútka, odpudzujúci pohľad, je to vulgárne a mužom je z toho zle..toto ak si budete pravidelne vsugerúvať tak sa hlavne začnete mimoriadne hanbiť si pred kýmkoľvek zapáliť a potom vám bude zle už aj samým so sebou až sa vám vytvorí psychologický blok..prepojený na telo a je po fajčení. Mne to prišlo už pred rokmi do štádia, že už aj ked som si chcela len tak z rebélie raz do roka zapáliť tak som skoro dostala infarkt,museli mi okná otvárať a vodu nosiť..telo si vytvorilo obranný reflex. Kamarátka zase skončila zo dna na den po jednej oslave. Celá noc pri pohárikoch a pri cigaretách a ked sa ráno zobudila tak si sama sebe tak smrdela že už to nikdy neskúsila.takže začnite dušou inak to nepôjde.
Čo na tom ako vyzerá to je až druhoradé ale tá chuť pri bozkávaní, raz som to skúsil a to ako keby som si dal francuzák s popolníkom,
qwer
03.04.11,11:34
Nefajcim od februara 2011 ,zatial sa drzim fajcil som 40 az 50 denne 25 ROKOV ale pripravoval som sa asi rok na ten den kedy prestanem fajcit , presiel som NA SLIMKY A TO TIE NAJSLABSIE CO SA DAJU KUPIT A TIE SOM FAJCIL CELY ROK A POTOM PRISIEL TEN DEN D ZE DOST A ZATIAL SA DRZIM . PODLA MNA TIE SLIMKY MAJU DACO DO SEBA JA SOM FACIL GOLDEN GATE SLIM.
alaya1
03.04.11,13:15
Ja som nacala 5 rok BEZ.....
LadyK
04.04.11,09:35
gratulujem vám k tým všetkým dňom, týždňom, mesiacom či rokom ;-))) a do tých ďalších rokov držím palce, viem, že to vydržíte a dokážete ;-)))
vankusik29
04.04.11,10:15
Neviem ci to tu uz niekto pisal, ale minuly rok (2010) niekedy v Maji odvisielala STV2 dokument o fajciaroch. Ukazovali s akymi chorobam i sa zapodievaju, ukazovali snimky pluc, ukazovali chudakov co museli sediet pri kyslikovej bombe proste fuj hnus strasne trapenie. Odvtedy sme si nezapalili, moj priatel to nemohol ani dopozerat. Odporucam vsetkym, kto sa chcete zbavit tohto zlozvyku.
alenka11
04.04.11,17:32
Môj manžel bol na antinikotínovej klinike v Martine, mal tam doniesť čerstvú nedofajčenú cigaretu, mal ruky aj telo položené na nejakých podložkách. V piatok to bolo 9 týždňov, čo nefajčí. Si myslím, že je to trochu aj o pevnej vôli, držím mu palce, aj vám všetkým - vydržte. Stojí to za to. Viem, o čom hovorím, ja sama už nefajčím 6 rokov.
KoxXxo
04.04.11,17:36
Bola tam aj kolegova manželka, ale už ťahá znovu.
Gapo
09.04.11,16:02
Jednoducho, prestať fajčiť.:D
bettylou
11.04.11,14:14
NEFAJČÍME, CHRÁNIME SI ZDRAVIE
ivik2
11.04.11,20:59
Ahoj,
tak za seba mozem len povedat ze som nefajciar od januara po asi desatrocnom fajceni.
Ziadnu kuru ani naplaste som neriesila, frajer mi proste zobral krabicku s cigaretami a na dalsi den som si proste dalsiu nekupila. Doma v spodnom sufliku ta krabicka stale je a mna ani nenapadne ju vziat. jednoducho ma to akosi prechadza. Je sice pravda ze od januara som si asi 3x zapalila ale to je asi tak vsetko. Podla mna je to vsetko len o tom naozaj chciet, mat pevnu volu a motivaciu. Tou mojou je zdravie...Tak uvidime dokedy ma to bude drzat....A som na seba hrda :-D
Katka01
12.04.11,10:14
Ja som prestala fajcit pred 9-timi rokmi. Je to velmi tazke, aspon pre mna teda bolo. Treba si to naplanovat na obdobie, kedy nebudes mat vela stresov. Ja som s tym prestala ked som bola nezamestnana a do noveho zamestnania som uz dosla ako nefajciarka, co ma tiez velke vyhody, pretoze ak ludia vedia, ze si fajcila, fajciari ta budu furt lanarit. Skus si pomoct nikotinovymi zuvackami (inak chutia hnusne) alebo naplastami a potom, fajci bylinkove cigarety. Ked som ja prestavala, este neboli, co bola skoda, lebo cloveka to nuti nieco ci davat do ust a fajcit. Pocula som aj, ze niektorym pomohla akupunktura, ale nemam s tym skusenosti. U mna to bolo velmi "bolestive" obdobie. Ale podarilo sa a podari sa aj tebe :) Furt som sa utesovala vetou: to len teraz mam take zle obdobie ked sa zle citim, to prejde a uz bude len dobre. A naozaj tak aj bolo.
Katka01
12.04.11,10:15
Inak zabudla som spomenut, bola som fajciarka 6 rokov a denne som scucla krabicku lightiek. Pred prestanim s fajcenim som presla postupne na ultralightky, ale ked som s tym sekla uplne, moc mi to platne nebolo, lebo tie abstaky boli hrozne.
Jana1030
12.04.11,10:33
Super tema, po pätnastich rokoch sa tento rok odhodlavam prestat fajcit, som rada, ze som Vas tu objavila:-D!
V praci fajci väcsina, doma manzel, tolko prekazok, a dufam, ze to zvladnem.
Gapo
12.04.11,12:07
Ja nijako nerozumiem, tým vysvetľovaniam aké je to ťažké a aké všelijaké finty robíte, aby ste prestali fajčiť. U nás v práci sme si raz povedali, že nebudeme fajčiť a prestali sme. Na trvalo to zostalo len mne. Dva týždne som mal problém čo s ľavou rukou pri káve. Začal som si ju dávať za chrbát, alebo som ju zamestnal niečím, potom to zrazu prestal byť problém, dnes mi fajčenie otrasne smrdí.
pepsikova
12.04.11,12:18
..toto je zaujímavá téma, ani ju nejdem čítať..len sa spýtam..prečo vlastne prestať fajčiť?..ide to do peňazí, alebo do zdravia, alebo do vzduchu, alebo kam ešte?..fakt všetci fajčiari idú byť rozumní,idú prestať-týrať svoje naučené telo, lebo prečo?..prečo??...aby boli viac nervózni, ak sa niečo nepodarí,ak oklame blízka osoba, nebodaj vláda, parlament, okolie, vybuchne sopka či príde potopa..je jasné, že cigareta to nevyrieši, ale mne osobne sa pri nej lepšie myslí..a som kľudnejšia..
Katka01
13.04.11,11:00
Pepsikova: tak u mna to bolo viacero dovodov preco som sa rozhodla prestat. Boli v tom samozrejme peniaze a zdravie. A potom, ked som prestala mala som 23 rokov, v buducnosti som chcela mat deti a hovorila som si, ze chcem, aby boli zdrave, nechcem ich nosit v nikotinom a dechtom (a stovkami dalsich chemikalii) otravenom tele. Po prestani fajcenia prisli aj ine pozitivne ucinky, ako ze uz som nemala zlte prsty a po vycisteni flakov na zuboch sa mi ziadne dalsie nevytvorili (hoci pijem denne kavu). Prisiel aj neprijemny ucinok prestatia a to, ze som pribrala. Ale aj tak nelutujem a som velmi rada, ze to uz mam za sebou. Druhy krat by som to prezivat nechcela. Ale potom ked som nieco chcela dosiahnut a sa mi nedarilo som si hovorila: ked som zvladla prestat fajcit, zvladnem aj toto. Este rok a pol po prestati ked som bola na RTG pluc mi lekar povedal, ze mam pluca ako fajciar. Tak verim, ze dnes, 9 rokov po uz nemam :)
pavol54
13.04.11,11:51
Ja nijako nerozumiem, tým vysvetľovaniam aké je to ťažké a aké všelijaké finty robíte, aby ste prestali fajčiť. U nás v práci sme si raz povedali, že nebudeme fajčiť a prestali sme. Na trvalo to zostalo len mne. Dva týždne som mal problém čo s ľavou rukou pri káve. Začal som si ju dávať za chrbát, alebo som ju zamestnal niečím, potom to zrazu prestal byť problém, dnes mi fajčenie otrasne smrdí.
Tiež hovorím: poturčenec horší od turka tiež by som tých fajčiarov hnal, minule som dokonca zaviedol zamestnaneckú sankciu koho chytím s cigaretou v ruke mimo prestávky 1 € pokuta, to bolo povyku niektoré mi dokonca povedali že na druhý deň donesú výpoveď, nič sa nestalo len na mňa chvíľu krivo pozerali najmä potom keď mala výplatu ľahšiu o 1€. Dnes si môžu dať cigaretu dvakrát za smenu(ak to zvládnu aj päť naraz) a sú spokojné
Gapo
13.04.11,13:24
Pre pepsikova: každý má nejaký dôvod, ale nie vôľu.;)
Falošná viera, že si pri nej kľudnejšia a lepšie sa rozmýšľa, je to svojím spôsobom výhovorka.
Tiež som si to občas myslel a čuduj sa svet, že najlepšie nápady som dostal, keď som zaspával, preto som mal a mám na nočnom stolíku vždy písatko a papier, lebo do rána, kde by to bolo.:D
kukučka
13.04.11,13:59
pavol54
13.04.11,14:27
šokujúci článok (http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2009040040)
Ty tomu veríš? Tomu že by bol nikotín liečivý vôbec neverím. To je platený článok tabakových koncernov
petrus19711
13.04.11,17:06
ja som odnaucil-odvykol s naplastami a celkom dobre sa mi dari uz vysse 3 roky abstinujem.kazdemu mozem doporucit naplaste znacky niquitin trosku je to drahe ale aj za cigarety sa tolko nechate a ked uz prechadzate na mensie davky tak staci naplaste rozpolit ci rozrezat na stvrtini ja som tak robil a hned je to lacnejsie netreba kupovat drahe 7 alebo 14 mgramove naplaste ked sa daju vyrobit zo 21 mg-oveho
alabut
13.04.11,17:15
A preco by som tomu nemal verit? Aj alkohol je liecivy ... pokial ho clovek nepije s kyblom. :-)
Pohar
15.04.11,19:53
Pepsikova: tak u mna to bolo viacero dovodov preco som sa rozhodla prestat. Boli v tom samozrejme peniaze a zdravie. A potom, ked som prestala mala som 23 rokov, v buducnosti som chcela mat deti a hovorila som si, ze chcem, aby boli zdrave, nechcem ich nosit v nikotinom a dechtom (a stovkami dalsich chemikalii) otravenom tele. Po prestani fajcenia prisli aj ine pozitivne ucinky, ako ze uz som nemala zlte prsty a po vycisteni flakov na zuboch sa mi ziadne dalsie nevytvorili (hoci pijem denne kavu). Prisiel aj neprijemny ucinok prestatia a to, ze som pribrala. Ale aj tak nelutujem a som velmi rada, ze to uz mam za sebou. Druhy krat by som to prezivat nechcela. Ale potom ked som nieco chcela dosiahnut a sa mi nedarilo som si hovorila: ked som zvladla prestat fajcit, zvladnem aj toto. Este rok a pol po prestati ked som bola na RTG pluc mi lekar povedal, ze mam pluca ako fajciar. Tak verim, ze dnes, 9 rokov po uz nemam :)
šikulka, no vidíš že to ide ak chceš...len tak ďalej :)))))))
kukučka
15.04.11,20:14
Ty tomu veríš? Tomu že by bol nikotín liečivý vôbec neverím. To je platený článok tabakových koncernov
a čítal si ho celý? /aj v súvislostiach/
a čítal si o tomto?: - citujem z webu osud.cz
Kopp Online, Xander News a další neanglické zpravodajské agentury oznámily, že EU zavedla tajné „nouzové“ nařízení, aniž by informovala veřejnost, kterým zvyšuje množství radiace v potravinách až na 20 násobek předešlých potravinových norem.
a ešte malá poznámka tabak nerovná sa cigareta
Erzebeth
16.04.11,02:20
a ešte malá poznámka tabák nerovná sa cigareta

Čo je teda v cigarete?
fredy27
29.05.11,18:45
V poslednej dobe čítam všade také zlé veci o fajčení, že som sa rozhodol prestať čítať:)
Dreamka
31.05.11,08:11
no ja som fajčila 8 rokov! intenzivne minimálne 10 cigariet denne... Môj manžel bol vždy nefajčiar, vždy mi ale dosť naznačoval, že mu to vadí.. že mu to smrdí a že by som nemala... jedného dňa som si povedala, že ma to už štve tá "buzerácia" a tak som zo dňa na deň prestala.. samozrejme klamala by som keby som povedala, že odvtedy som si nedala ani jednu.. keď som bola v strese z práce tak som si dala.. ale už nefajčim takmer 3 roky a dala som si odvtedy asi 40 cigariet a možno aj menej... čo si myslím, že je dosť úspech. Ja osobne neverím náplasťam.. podľa mňa je to strašne o vôli...
janka1710
31.05.11,08:53
šokujúci článok (http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2009040040)
fajčím dlho asi 30 rokov.... pred 3 rokmi som chcela prestať fajčiť.... bola som chorá na zápaľ pľúc aj som prestala.... asi po mesiaci dostal manžel infarkt a ja som znova začala.... odvtedy nie som chorá........lekári dávajú vinu len cigaretám a to nie je pravda.......manžela, ktorý je nefajčiar sa aspoň 5 krát pýtali či fajčí...... na odpoveď nie asi neboli zvyknutý........... nevedeli čo mohlo zapričiniť infarkt....... takže fajčím ďalej......
bettylou
01.06.11,15:26
Ak fajčíte, tak ste nepochopili funkciu svojich pľúc.
macacko
01.06.11,19:23
ak nemáš problem s priberaním skús nahradiť lízatkom - ako Kojak
...ušetrené peniažky si dávaj do priehladnej sklennej nádoby a maj ju na očiach. Ked sa nazbiera nejaká pekná sumička kúp si niečo pekné za odmenu a pomysli si aké je fajn, že sie tie prachy len tak nesfajčila....
držím paste!
pavol54
01.06.11,19:43
fajčím dlho asi 30 rokov.... pred 3 rokmi som chcela prestať fajčiť.... bola som chorá na zápaľ pľúc aj som prestala.... asi po mesiaci dostal manžel infarkt a ja som znova začala.... odvtedy nie som chorá........lekári dávajú vinu len cigaretám a to nie je pravda.......manžela, ktorý je nefajčiar sa aspoň 5 krát pýtali či fajčí...... na odpoveď nie asi neboli zvyknutý........... nevedeli čo mohlo zapričiniť infarkt....... takže fajčím ďalej......
Som rád aspoň niekto v tomto štáte platí spotrebné dane.
dankaBA
25.06.11,17:42
Tiez som prestala fajcit po biorezonancii. Po 20 rokoch. Prestane kazdy. Biorezonancna terapia vas resetne do stavu pred tym, nez ste zacali fajcit. Jediny prolem je v tom, ze zapalenie cigarety vo vas evokuju situacie pri ktorych ste si zapalili. Prestavky v praci, reklamne prestavky, ranna kava.... Abstak sa nedostavi, takze je to len na vas cim nahradite tie cigaretove ritualy... Ja som sa zacala tesit len nakavu a vychutnavat si ju, varim si caje a ked som si zo zvedavosti potiahla z kamoskinej cigarety, chutilo to ako piliny... Neverlia som, ze mi cigarety prestanu zo dna na den chybat a stalo sa.Odporucam...
video1983
25.06.11,17:55
mozes mi pospisat o tej biorezonancii? kde? ako? kolko? kedy ? atd
srska
25.06.11,18:06
mozes mi pospisat o tej biorezonancii? kde? ako? kolko? kedy ? atd
v ba: http://www.biorezonancia.biz/page7.html
video1983
25.06.11,18:12
uz som si to nasiel , len by som celkom privital osobnu skusenost popisat ako to prebieha, atd
ciaobella
07.08.11,17:00
Ja som fajcila doslova ako turek,najradsej by som bola keby som mala na sebe obrovsku cigaretu na chrbte a cely den fajcila ako ked dycham vzduch... kupila som priesvitnu lepiacu pasku a celu som ju omotala okolo krabicky aby som sa k cigaretam nemohla dostat a aby mi to dlhsie trvalo.potom po par minutach co som mala zamestnane ruky tak som ju zalepila spat s tym ze na co sa trapim s otvaranim ved to vydrzim...tyzden bez cigarety....lenze som takpovediac mlada a ked sa ide na disko tak tam to je komplet zahulene a zasa som podlahla...neskor som mala zapalene mandle tak som si polezala v nemocnici kde mi ich aj vybrali no tak vtedy ma vobec ani nenapadlo ist si zapalit bolelo to jak fras...2 tyzdne bez fajcenia...nasla som si priatela fajciara a zasa v tom bum 2,5 roka dalsieho fajcenia...neskor rozchod nasla som si noveho priatela takisto fajciara,,,islo to dost do penazi krabicka denne sa stavala malom tak sme sa dohodli spolu s priatelom ze prestaneme a dame si stavku:kto dlhsie vydrzi...kedze sme sa chceli prekonat tak ani jeden nezacal....to boli triasky nervozita nevedela som co s rukami a vobec to neslo lahko...ked som myslela na cigo tak som radsej isla spat a pomahalo to ale vratili sme sa k tomu zas avsak davky cigariet sa maximalne obmedzili....ked si on zapali a za 3 minuty si chce dat dalsiu poviem mu milacik ved si teraz fajcil alebo mu ju zdusnem a to iste robi on mne...hadam to niekedy dostane veke BUM a skoncim s tym naveky vekov,,,ked si predsatvim 3eura krat 31 dni 93eur mesacne cize za rok 93 krat 12 co je 1116eur cize dovolenka pre celu rodinu...alebo napadik skuste prestat tak ze budete vzdy hadzat sumu co by ste dali na cigarety do pokladnicky uvidite ako sa to bude mnozit. :D drzim vsetkym palce
Gina Er
07.08.11,17:15
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve,prestaň piť kávu po dobrom obede. začni zle variť :D
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila:confused: :mee: :(
.
dankaBA
14.08.11,01:09
mozes mi pospisat o tej biorezonancii? kde? ako? kolko? kedy ? atd
Trva to cca 40 min., objednas sa na kedy chces, cena 50 € - opakovanie terapie do 30 dni zdarma a nahrava sa pritom aj cip ktora si nalepis na telo na predlzenie ucinku a ten je tiez zdarma. tel: 0948 092 200.
dankaBA
14.08.11,01:23
uz som si to nasiel , len by som celkom privital osobnu skusenost popisat ako to prebieha, atd

Pisem dost neskoro, uz ste si to urcite nasli, ale nevadi - tu je moja skusenost: Na antinikotinovu terapiu si donesiete svoj posledny vyfajceny spak, ktory terapeut vlozi do prislusenstva pristroja. Pomocou prístroja BICOM je do tela vysielaný zrkadlovito obrátený frekvenčný vzorec nikotínu a dechtov, počas ktorého dochádza k postupnej a riadenej eliminácii a detoxikácii organizmu od týchto toxických záťaží. Klient ma na hlave celovu elektrodu - vyzera to ako z vonk. strany biela a z vnutornej strany cierna kozena celenka na boku so vstupom na kabel a dlane ruk su polozene na kovovych platniach tiez pripojenych na pristroj. Pri tejto terapii prebieha aj etoxikacia, kedy je z tela odstraneny nikotin, vdaka comu nedochadza k abstinencnym priznakom...
arizona
14.08.11,05:09
Pisem dost neskoro, uz ste si to urcite nasli, ale nevadi - tu je moja skusenost: Na antinikotinovu terapiu si donesiete svoj posledny vyfajceny spak, ktory terapeut vlozi do prislusenstva pristroja. Pomocou prístroja BICOM je do tela vysielaný zrkadlovito obrátený frekvenčný vzorec nikotínu a dechtov, počas ktorého dochádza k postupnej a riadenej eliminácii a detoxikácii organizmu od týchto toxických záťaží. Klient ma na hlave celovu elektrodu - vyzera to ako z vonk. strany biela a z vnutornej strany cierna kozena celenka na boku so vstupom na kabel a dlane ruk su polozene na kovovych platniach tiez pripojenych na pristroj. Pri tejto terapii prebieha aj etoxikacia, kedy je z tela odstraneny nikotin, vdaka comu nedochadza k abstinencnym priznakom...

BLBOST !!!
...vyskusane, abstak uz po 3. hodinach :rolleyes::rolleyes::mad:
alabut
14.08.11,06:58
Asi zly spak. :-)
dankaBA
15.08.11,14:16
Arizona, zakladny predpoklad uspesnej terapie je chciet prestat fajcit. Vyskusat to len preto aby som dokazala ze je to blbost, je tiez blbost. Terapia zacina naplno ucinkovat zhruba na duhy den. ednym z programov terapie je detoxikacia od nikotinu a ta prebieha cca do 18 az 20 hodin. Najskor je potrebne nikotin dostat z tela a az potom moze byt clovek zbaveny abstakov. To ale nic nemeni na tom, ze cigareta nechuti hned po terapii. V stach ostava po zapaleni cigarety kovova chut. Nie je tiez jedno, na akom pristroji sa terapia poskytuje. Najlepsie vysledky su dosiahnute na pistrojoch Bicom 2000 alabo Bicomm OPTIMA. Su to najnovsie spickove pristroje a overit si to je otazka minuty.
ada_1605
14.12.11,15:56
Ja som fajcila 20 rokov asi tak krabicku denne v oktobri bolo uz 1 rok co nefajcim absolvovala som biorezonanciu je to take 20 minutove sedenie mozes si to prestudovat aj na internete mne to pomohlo
alaya1
14.12.11,16:21
Ja nefajcim 5 rokov, nic som neabsolvovala, len som si nekupila cigarety.-..a vydrzala, ani to nebolelo..
didocool76
03.03.12,12:49
ja fajcim elektronicku cigaretu a som spokojny.
didocool76
03.03.12,12:50
Keby niekto chcel poradit kludne sa pitajte. info@e-fajciar.sk
pivko
03.03.12,13:02
budeme sa píííííí:mad:tať a reklamu si rob inde.
lujza.j
03.03.12,13:08
Keby niekto chcel poradit kludne sa pitajte. info@e-fajciar.sk
mimotemyhttp://sk-sk.facebook.com/didocool76
Ľubomír
03.03.12,13:40
Zahoď cigatery a je to.
pinta
03.03.12,14:10
co tak zopakovat si vybrane slova
vasulka
03.03.12,14:31
manžel bol v Martine na Bicom 2000 a nefajčí už tri roky.
kukučka
15.05.12,18:56
bettylou
01.11.12,15:54
ja zašmaril, on už nedohutorel... dze bula pumpa, ostala dzira
bettylou
01.11.12,15:56
fajčím, nefajčím, fajčím , nefajčím, fajčím, nefajčím, fajčím..... už zasa nefajčím, jupíí
alaya1
01.11.12,15:57
Ked uz nefajcis, naco potom kupis cigi zas? Ja som nekupila uz 5 a pol roka a je mi super.
vulxy
01.11.12,16:10
nechcem nikomu radit lebo v tomto asi neda,len napisem svoj pribeh....presne 107 dni co mi dorucila postarka balik s e-cigaretkou...kupil som si len taku lacnejsiu ego+napln,nabyjacku stalo to vsetko okolo 25€... reku co ked nepomoze,zahodim....neplanoval som prestat po33 rokoch uz som sa zmieril ze budem fajcit do konca....hlavne som ju chcel do prace ...dost nam fajciarom zacaly slapat na otlaky.....sadnem na zachod,pohulim nikdo sa nic nedozvie... a tiez do auta lebo obcas uz som nevidel na cestu od dymu...a ten smrad....no na zaver by som dodal ze uz 103 dni nefajcim klasicke (ani jednu)normalne sa divim ale prestaly mi chutit...staci mi elektronika....no neverite aku mam radost ze sa mi podarilo prestat....a na zaver nie som predajca toto neni reklama len taky pribeh s (zatial)peknym koncom ....mozno zas prejdem na klasicke neviem... ale zatial som spokojny....
Rozalka
01.11.12,16:18
Všetko je o pevnej vôli: ja som si povedala, a dosť! a načo vlastne fajčím? dokonca som zahasila nedofajčenú cigaretu a odvtedy som si nezapálila. O mesiac to bude 12 rokov.
Odkazujem všetkým fajčiarom: zahaste, kým je čas.
marjankaj
01.11.12,16:20
Všetko je o pevnej vôli: ja som si povedala, a dosť! a načo vlastne fajčím? dokonca som zahasila nedofajčenú cigaretu a odvtedy som si nezapálila. O mesiac to bude 12 rokov.
Odkazujem všetkým fajčiarom: zahaste, kým je čas.
Veď nie je žiadny problém prestať fajčiť. Problém je nezačať.:---
lujza.j
01.11.12,16:23
Veď nie je žiadny problém prestať fajčiť. Problém je nezačať.:---
ja som nezačala nikdy....:---
Rozalka
01.11.12,16:29
ja som nezačala nikdy....:---
Múdro si spravila.
pk987
01.11.12,17:08
Desať krokov k úspechu




Hovorí sa, že všetko sa dá, ak človek chce. Aj prestať fajčiť. Ale skôr než s tým začnete, ozrejmite si dôvody, prečo to vôbec chcete a potom sa ich držte zubami-nechtami.




Určite si presný dátum, kedy chcete prestať fajčiť. Potom zo svojej blízkosti odstráňte všetko, čo sa spája s fajčením: zásoby cigariet, zapaľovač, popolník...
Oznámte príbuzným, spolupracovníkom a známym svoj úmysel a požiadajte ich o podporu.
Zabezpečte si od lekára alebo v lekárni prípravky, ktoré vám môžu pomôcť, napríklad špeciálne žuvačky, náplaste a podobne. Uľahčíte si najťažšie obdobie na začiatku.
Myslite pozitívne: každý deň bez cigarety je veľký úspech!!!!
Neobávajte sa, že priberiete, ak dodržiavate správnu životosprávu.
Pite veľa tekutín, najmä vodu a minerálky. Jedzte aj veľa ovocia a zeleniny.
Začnite sa viac pohybovať. Pri športe zabudnete na fajčenie a ľahšie si udržíte líniu.
Snažte sa vyhýbať miestam, kde sa fajčí (napríklad kaviarne....), a uprednostňujte spoločnosť nefajčiarov.
Dávajte si veľký pozor na recidívu! Nikdy si nehovorte: jednu si výnimočne zapálim...
Odmeňte sa za každý úspech. Vyrátajte si, koľko ste ušetrili na cigaretách, a kúpte si za to niečo, čo vás poteší.
vulxy
01.11.12,17:27
fajčím, nefajčím, fajčím , nefajčím, fajčím, nefajčím, fajčím..... už zasa nefajčím, jupíí
prepac ale ja som straaaasne vizualny typ,nemozem za to ze ma napadaju aj ine veci...nedalo mi to:D:D:D
lujza.j
01.11.12,17:32
prepac ale ja som straaaasne vizualny typ,nemozem za to ze ma napadaju aj ine veci...nedalo mi to:D:D:D
no to mi novinka ...ktorý chlap nie je:D všetci ste prasatá:---
srska
01.11.12,17:35
no to mi novinka ...ktorý chlap nie je:D všetci ste prasatá:---a fajčí na záchode:D
marjankaj
01.11.12,17:45
no to mi novinka ...ktorý chlap nie je:D všetci ste prasatá:---
No veď my až tak nefajčíme.:eek:
wagner
01.11.12,17:47
Všetko je o pevnej vôli: ja som si povedala, a dosť! a načo vlastne fajčím? dokonca som zahasila nedofajčenú cigaretu a odvtedy som si nezapálila. O mesiac to bude 12 rokov.
Odkazujem všetkým fajčiarom: zahaste, kým je čas.
Ja som tiež fajčila dlhé roky. Začala som na internáte keď som mala asi 15. A prestala som zo dňa na deň. Tiež som si povedala, že veď ja nie som taká blbá, aby som púšťala peniaze do vzduchu. Bolo to v čase, keď marsky stáli 25 - 30 Sk. To je už pekná doba - asi 15 rokov. Už si ani nepamätám presne, nemyslím na cigarety. Už mi prekáža cigaretový dym. S fajčením som už vysporiadaná.:)
lujza.j
01.11.12,17:50
No veď my až tak nefajčíme.:eek:
a to je koho problém:---:D
lujza.j
01.11.12,17:51
Ja som tiež fajčila dlhé roky. Začala som na internáte keď som mala asi 15. A prestala som zo dňa na deň. Tiež som si povedala, že veď ja nie som taká blbá, aby som púšťala peniaze do vzduchu. Bolo to v čase, keď marsky stáli 25 - 30 Sk. To je už pekná doba - asi 15 rokov. Už si ani nepamätám presne, nemyslím na cigarety. Už mi prekáža cigaretový dym. S fajčením som už vysporiadaná.:)
myslím, že toto je dôležité;)
marjankaj
01.11.12,17:53
a to je koho problém:---:D
Ty si začala nám nadávať.:---
lujza.j
01.11.12,17:56
Ty si začala nám nadávať.:---
ja? ved ja len čistú pravdu:D
wagner
01.11.12,17:59
myslím, že toto je dôležité;)

V lete prišiel jeden známy a fajčil. Chcel ísť do dvora. Tak som mu povedala, že najprv musí za bránou dofajčiť, aby mi nezadymil vzduch na dvore :D. Ostal :eek:. Ale dofajčil, špak hodil do kuka nádoby a s krútením hlavy išiel do dvora. Ponúkla som ho sadnúť vonku, na dvore s pripomienkou, že ja tie cigarety nemôžem ani cítiť.:) Nevedel to pochopiť, ale čo chcel rýchlo vybavil a odišiel s krútením hlavy :D a kto vie, či ešte stále nekrúti hlavou. :D
vulxy
01.11.12,18:22
no to mi novinka ...ktorý chlap nie je:D všetci ste prasatá:---
ale to nie sme,to je celkom normalne ze nas viac zaujima kolko fajcia zeny nez muzi........:D
terezamaria
01.11.12,18:22
V lete prišiel jeden známy a fajčil. Chcel ísť do dvora. Tak som mu povedala, že najprv musí za bránou dofajčiť, aby mi nezadymil vzduch na dvore :D. Ostal :eek:. Ale dofajčil, špak hodil do kuka nádoby a s krútením hlavy išiel do dvora. Ponúkla som ho sadnúť vonku, na dvore s pripomienkou, že ja tie cigarety nemôžem ani cítiť.:) Nevedel to pochopiť, ale čo chcel rýchlo vybavil a odišiel s krútením hlavy :D a kto vie, či ešte stále nekrúti hlavou. :D
Zaujímavé, tiež som prestala zo dňa na deň, na Nový rok bolo 6 rokov.....ale cigarety mi nesmrdia, dokonca niektoré mi voňajú. Nič iné k tomu, aby človek prestal fajčiť netreba, len silnú vôlu. Nepomôžu náplaste, elektronická cigareta, ani žiadne iné náhrady.
lujza.j
01.11.12,18:39
V lete prišiel jeden známy a fajčil. Chcel ísť do dvora. Tak som mu povedala, že najprv musí za bránou dofajčiť, aby mi nezadymil vzduch na dvore :D. Ostal :eek:. Ale dofajčil, špak hodil do kuka nádoby a s krútením hlavy išiel do dvora. Ponúkla som ho sadnúť vonku, na dvore s pripomienkou, že ja tie cigarety nemôžem ani cítiť.:) Nevedel to pochopiť, ale čo chcel rýchlo vybavil a odišiel s krútením hlavy :D a kto vie, či ešte stále nekrúti hlavou. :D
vieš ako to je... fajčiari majú vždy problém ked im chceš "ubrať vzduch" nejako ich obmedziť;)
lujza.j
01.11.12,18:41
ale to nie sme,to je celkom normalne ze nas viac zaujima kolko fajcia zeny nez muzi........:D
tak moju štatistiku už vieš....ešte som nezačala:D:--- a som nato hrdá...
vulxy
01.11.12,18:44
tak moju štatistiku už vieš....ešte som nezačala:D:--- a som nato hrdá...
ti drzim palce:confused:len sa nenechaj k nicomu donunutit...:D
Indeed
01.11.12,18:45
Netreba prestávať fajčiť ,

to chcete ohroziť štátny rozpočet ???

Ja len čakám že od vlády príde nariadenie ,že každý jeden občan si bude MUSIEŤ ZAKÚPIŤ aspoň 1 liter tvrdého alkoholu a 5 krabičiek cigariet TÝŽDENNE
lujza.j
01.11.12,18:51
ti drzim palce:confused:len sa nenechaj k nicomu donunutit...:D
moje okolie je silno fajčiarske, takže to celkom zvládam;) vlastne som jediná...
katka122445
05.11.12,15:44
No urcite pomoze otehotniet :))
Inak som si to nevedela predstavit. Drzim si palce, aby som po porode nezacala znova, heh.
taiko
05.11.12,16:02
Ja som prestal fajcit po 15 rokoch pomocou biorezonancie. Jeden den 20kusov, druhy den 0. Uprimne ale musim povedat, ze som tam isiel viac zo zvedavosti ako s presvedcenim, ze to bude fungovat. Cele mi to prislo take nejake sarlatanske a pani ani poriadne nevedel avysvetlit ako to funguje. Ako technikovi sa mi z jej vysvetleni otvorili vsetky noziky vo vacku. Ale ?!?!? Prestal som , tak musim povedat, ze to pomohlo. Alebo mi mozno pomohlo, ze som sa nasledne presvedcil ze to pomohlo? V kazdom pripade uz 6 rokov ani sluk. :D
bettylou
05.11.12,17:59
aj mňa, chichi
erzet
11.12.12,07:19
buchač
11.12.12,07:31
Netreba prestávať fajčiť ,

to chcete ohroziť štátny rozpočet ???

Ja len čakám že od vlády príde nariadenie ,že každý jeden občan si bude MUSIEŤ ZAKÚPIŤ aspoň 1 liter tvrdého alkoholu a 5 krabičiek cigariet TÝŽDENNE

Veď preto som začal po tej 20 ročnej pauze ....

Na chlaste ešte popracujem......zo 7 rokov som trápne triezvy , no polepším sa ....
mzdarka renca
11.12.12,07:40
V lete prišiel jeden známy a fajčil. Chcel ísť do dvora. Tak som mu povedala, že najprv musí za bránou dofajčiť, aby mi nezadymil vzduch na dvore :D. Ostal :eek:. Ale dofajčil, špak hodil do kuka nádoby a s krútením hlavy išiel do dvora. Ponúkla som ho sadnúť vonku, na dvore s pripomienkou, že ja tie cigarety nemôžem ani cítiť.:) Nevedel to pochopiť, ale čo chcel rýchlo vybavil a odišiel s krútením hlavy :D a kto vie, či ešte stále nekrúti hlavou. :D
aká ortodoxná:D ..... k tebe ja veru na návštevu neprídem:mad:, keď aj na dvore je problém:---. tiež nechápem, ale nevadí, nemusím všetkému rozumieť:D

PS: ja iné nemôžem ani cítiť, ale to je na dlho;)
kukučka
11.12.12,07:45
prosím, nerobte z tejto témy pokec
marjankaj
11.12.12,09:19
Veď preto som začal po tej 20 ročnej pauze ....

Na chlaste ešte popracujem......zo 7 rokov som trápne triezvy , no polepším sa ....
No v biblii sa píše, že po sedmi letech hubených, přijde sedm let tučných.:D
Alebo to tam bolo naopak?:rolleyes:
SamuelSK
20.12.12,10:14
taiko
20.12.12,10:39
Ty a nepomylil si si Ty temu?
SamuelSK
20.12.12,11:17
Ina tu neni :D
zolo011
25.06.13,19:13
Zdravim mam 21 rokov a fajcim uz zhruba 2 roky zo zaciatku to bolo len tak s priatelmi pri vecernom posedeni no a popri mojom studiu na VS som zistil ze je z toho zavislosť nakolko velmi vela ludi v mojom okoli fajci. Moja VS je riadny stres a uz dlhsie si uvedomujem ze takto to z fajcenim nejde mozno to bude zniet smiesne ale bal som sa prestat kvoli skole nakolko bolo skuskove obdobie a mal som obavy z mojho fungovania bez cigariet ze by to sposobilo nepozornost nervozitu a pod. Teraz prichadzaju prazdniny a rad by som s tymto nechutnym zlozvykom rozlucil. Hladam teda cestu akou sa mam vydat popripade niekoho kto ma alebo mal podobnu skusenost ako ja a vedel by mi poradit ako s tym skoncit , som plne rozhodnuty prestat , fajcim tak 9 cigariet denne. Vopred dakujem za akekolvek napady postrehy alebo rady.
alaya1
25.06.13,19:15
Poradim ti- nekup si cigatery, ani ked budes mat chut. Ja som nekupila uz 7 rokov. Drzim prsty. never tym nahradam a blbostiam. Dolezita je vola neist kupit. To je vsetko.
Tweety
25.06.13,19:28
AK si pevne rozhodnutý, lebo toto je najdôležitejšie, tak to je super. Rieš to radikálne, prestaň naraz.
kukučka
25.06.13,19:31
http://www.porada.sk/t29270-ako-prestat-fajcit.html

už tu máme takú tému, čítaj
julysak
25.06.13,19:32
Poznám asi 3 cesty :
- sám prepneš v hlave
- nezapáliš si
- niekto ti niečo dôležité povie (napr lekár : Buď prestaneš, alebo ideš o pol roka do dreveného spacáku
wagner
25.06.13,20:21
fajčila som od mojich pätnástich rokov. Ku koncu dobrých dvadsať za deň. Až jedného krásneho dňa som dostala zápal pľúc a zapáliť si, sa rovnalo udusenie. Vtedy som si povedala dosť. Odvtedy nefajčím a už je to pätnásť rokov. Kašlem len keď som chorá. Treba zmeniť zvyky - ja som napríklad mala miesto, kde som pila kávu a fajčila. Začala som piť kávu za stolom v kuchyni a fajčiť som nemohla- vo vnútri som nefajčila. V práci som chodila fajčiť do kotolne, lebo v kancelárii som nefajčila - prestala som tam chodiť(hoci občas som sa tam prehnala, ale prišla som na to, že zbytočne).
Mária27
25.06.13,20:29
Už tu také témy boli, pohľadaj. Existujú centra s takým diagnostickým prístrojom, dostaneš nejaké impulzy a pol listra vody do ruky. Absťáky sú potom veľmi slabé a dajú sa zahnať vypitím pol litra vody.

Táto odpoveď sem bola hodená z inej témy. Čo sa to tu robí?
lubko6394
26.06.13,06:33
Bol som pred pár rokmi v Martine. Je to blud, ktorý Ti má pomôcť nezapáliť si v okamihu keď by si chcela a slúži len na posilnenie odhodlania nefajčiť. Takže som chvíľu vydržal a potom odštartoval 40 ťažkých denne. Od novembra 2012 sa dopujem e-cigou, nikotín je, chuť na cigaretu žiadna resp minimálna. Ešte chvíľu pobudnem na čistom nikotíne a potom odbúram aj ten.
Chobot
28.06.13,07:59
Už tu také témy boli, pohľadaj. Existujú centra s takým diagnostickým prístrojom, dostaneš nejaké impulzy a pol listra vody do ruky. Absťáky sú potom veľmi slabé a dajú sa zahnať vypitím pol litra vody.

Táto odpoveď sem bola hodená z inej témy. Čo sa to tu robí?

To bola moja robota... Presúval som príspevky o fajčení do tejto témy a súčasne som moderoval aj tú o tých kreditoch a podarilo sa mi presúnúť príspevky o fajčení do školskej. Potom som ich presunul správne, ale tento jeden príspevok mi tam zostal. Už by to malo byť OK, akurát, že z príspevku zmizli komentáre, neviem prečo. Že by v diskusiách nebolo možné pridávať komentáre?
arizona
28.06.13,08:42
Už tu také témy boli, pohľadaj. Existujú centra s takým diagnostickým prístrojom, dostaneš nejaké impulzy a pol listra vody do ruky. Absťáky sú potom veľmi slabé a dajú sa zahnať vypitím pol litra vody.

Táto odpoveď sem bola hodená z inej témy. Čo sa to tu robí?

To bola moja robota... Presúval som príspevky o fajčení do tejto témy a súčasne som moderoval aj tú o tých kreditoch a podarilo sa mi presúnúť príspevky o fajčení do školskej. Potom som ich presunul správne, ale tento jeden príspevok mi tam zostal. Už by to malo byť OK, akurát, že z príspevku zmizli komentáre, neviem prečo. Že by v diskusiách nebolo možné pridávať komentáre?
Presunula som aj prispevok od Wagner, ten tam zostal zabudnuty...

Ked sa presuvaju prispevky z otazok do debat, tak komenty sa neprenesu /asi preto, ze v debatach nie su/
Uz to bolo hlasene aj adminovi...niekde daval na to aj odpoved. Kto chce,nech si vyhlada...
janka 1984
16.07.13,19:57
Dobry vecer hladam niekoho kto by chcel so mnou prestat fajcit a navzajom sa podporovat. Moj manzel vraj na to nieje este pripraveny. Ja by som chcela zo dna na den myslim si ze je to najlepsie a obdivujem vsetkych ktorym sa to podarilo a drzim im palce aby to vydrzali.
janka 1984
16.07.13,19:58
tak ja auz prave zacinam idem si zapalit s manzelom poslednu cigaretu