Cila
06.07.06,17:38
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila:confused: :mee: :(
Zita5
06.07.06,15:48
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila:confused: :mee: :(


Cila veľmi si ma potešila s touto témou ...priam si mi čítala myšlienky, že podobnú tému otvoriť .Dnes silne o tom uvažujem aj ja , po rozhovore s doktorkou.Vravela , že v našom meste existuje doktor, ktorý sa venuje odnaučeniu fajčiť .
Veľmi si želám aj ja , aby som s touto pliagov prestala , ale som slaboch .Veľmi si vyčítam tento zlozvyk ...priam zabiják .
V najbližších dňoch chcem toho doktora navštíviť a vyskúšam .
Neviem si predstaviť ,čo budeme robiť s rukou , keď nebudeme držať cígu....a ako budeme piť kafíčko....... strašne prestrašne chcem prestať, ako vidíš mám len rečičky ....a výsledok žiaden .

XXXX predsavzatí v novom roku ....každý rok s ním začínam ......je to zúfalé .

Nad tou náplasťou som uvažovala ....ako na Teba pôsobí ...myslíš , že kvôli nej si znížila počet cigariet ?
Ešte sa bojím nadváhy ak prestanem fajčiť .......hm potom už len cvičiť a cvičiť a zdravo žiť .
Cila
06.07.06,16:58
Zitka, ďakujem, vidím, že nie som sama. Trápia ma tie isté obavy ako nadváha, neviem čím mám zamestnať ruky. Najviac som vydržala nefajčiť 3 hodiny, potom som začala byť veľmi nervôzna, pri naplasti to necítim, len ma napadne "ale by som si zapálila".
Toto rozhodnutie - prestať fajčiť mám asi tak mesiac. Namerali mi paradny krvný tlak tak asi pre koňa. Nikotín zužuje cievy, tak musím s tým niečo urobiť.
Náplaste sú dobré, trošku svrbí pod nimi koža, ale po pár hodinách prestane.
Možno budem potrebovať aj pomoc Vášho lekára. Lieči to s akupunktúrou?
Ak budeš vedieť o ňom viav napíš prosím Ťa.
Cila
vema
06.07.06,17:00
Kočky aj ja fajčím,môjho muža ide roztrhnúť tak sa jeduje.Ja nefajčím veľa,tých 6 ks denne,ale už tiež aj 30 rokov.Fajčím len v kotolni,aby som nekazila ovzdušie.Každý deň sa bojím,že ochoriem,ale aj tak fajčím.Aj pozerám na internete ako prestať,ale neviem si to predstaviť,že ja si ráno nezapálim,alebo po dobre vykonanej práci si nezafajčím.Je to určitý druh pôžitku,ktorý neviem, čím by som nahradila.Snažím sa zdravo stravovať,aj sa veľa pohybujem,ale čo keď fajčím.A vôbec nepijem.:D Môj muž vždy povie,no to by už len chýbalo aj fajčiť aj piť.Vymyslite volačo.
Zita5
06.07.06,17:08
Neviem ako to lieči .....potrebujem sa s ním nakontaktovať a dohodnúť na postupe , potom napíšem .

Môj brať bol niekde v Martine .........spôsob , ktorý mi opísal , pripadal smiešny , ruky si položil na nejakú platňu a mal zotrvať určitú dobu ..zaplatil za to 700,-Sk .....25 ročný tuhý fajčiar .....z dňa na deň prestal fajčiť.....veľmi si Vážim u neho silu povahy......už nefajčí 2 roky .Zo začiatku stále vyhľadával sladkosti , pribral , ale po čase sa to váhovo stabilizovalo .

Čo bolo na tom zaujímavé , že asi po pol roku...dávali v televízii podobnú firmu ...a že vraj je to podvod a na tomto podvode získavajú peniaze .

No a ak to bol skutočne podvod:rolleyes: .. ...tak jemu to pomohlo , napriek tomu veril ,že on nefajčí vďaka tomu /možno podvodu/ale presvedčil sám seba a to sa cení.
Elena Navrátilová
06.07.06,17:16
Ja Vám budem morálnou podporou, chcete? Tiež sú mi tieto riadky blízke a povedomé. Fajčila som asi 22-23 rokov. Už to je asi 6 čo nefajčím. Smiešne, ale fakt neviem v ktorom roku som prestala, ale sa mi marí že to bolo v roku 2000. Fajčila som najmenej 1 krabičku. Keď sa posedelo, debatilo, popíjalo aj 3 krabička bolo málo. Ale to viete, každý každého vynukeje takže asi tak. Zaujímavé, že ešte aj dnes si pamätám, že nešlo ani na chuť, ale ťahalo sa. Ja si dobre pamätám môj rituál. Ráno o pol 5. cigaretka, o 5 minút ďalšia, kým som sa vybrala na vlak, za rána aj 3. Keď bolo s kým na stanici. Ďalšiu, keď nebolo s kým, ale bol čas ďalšiu. A to neskutočné dlhé roky. Závislosť ako vyšitá. Potom som si to uvedomovala čoraz častejši, že to už nie je od chuti, ale zo silnej závislosti. Prvá káva bez cigarety, ľudia, ruky sa mi triasli ako pri nedostatku závislej látky v tele. Chlipkala som ju radšej položenú na stole, lebo v ruke tras. Prestala som zo dňa na deň, naraz. Pri chuti na cigaretku pomáha pohár studenej vody, po dúškoch, aby bola vždy po ruke. Namiesto cigarety, voa, Pomaly, vychutnávať. Aj mentolové žuvačky bez cukru sú super. Pevná vôľa je základ ku všetkému a chcieť si dokázať, že akákoľvek slabosť nie je trvalá. Ruky sa dajú zamestnať domácimi prácami.
Zita5
06.07.06,17:21
Elenka , však keď pozerám do popolníka , sa čudujem a kladiem si otázku .........prečo vôbec fajčím .Keby si videla aký dlhý špak odhodím , tak sa čudujem sama sebe, či to vôbec má význam za tie dva tri štyri šluky .Veľa krát mi vyhorí aj sama .

Budem rada ak prevezmeš patronát dozoru a budeš nás v tom podporovať .:)
ayya
06.07.06,17:21
fujtajbl !!!

:D


:D
Elena Navrátilová
06.07.06,17:24
fujtajbl !!!

:D


:DAyyka, toto má niečo znamenať? Vysvetli prosím o čo ide. Ďakujem.:D :D
Hlinkovx
06.07.06,17:27
Baby...dofajčite to, čo máte doma...a viac si to nekúpte....také jednoduché je to...
a každý deň tu zahláste...ako to ide bez cigariet..
síce nefajčím a ani kávu nepijem...ale určite Vám bude chutiť káva aj bez cigarety ...chce to len pevnú vôľu nič viac...jednoducho už si viac nezapáliť..
však si ničíte s tým zdravie...a keby len sebe....;)

ináč...zaujímavý postreh máte....trápi Vás či sa dostaví nadváha..ale neduhy z cigariet tie Vás netrápia ????
Elena Navrátilová
06.07.06,17:31
Dámy, aj Sophia Loren prestala fajčiť kvôli pleti. Aby bola krásna. Po 40. A keď budete popíjať vodičku tak sa aj dobre prehydratujete. A ako len strašne cigarety smrdia, fúj. Stačí keď nebudete krátko fajčiť a už V8m budú cigarety straaašne smrdieť. Ako keď si pričuchnete k popolníku keď sú v ňom špaky. A potom je ten dych už o inom.
Zita5
06.07.06,17:32
Baby...dofajčite to, čo máte doma...a viac si to nekúpte....také jednoduché je to...
a každý deň tu zahláste...ako to ide bez cigariet..
síce nefajčím a ani kávu nepijem...ale určite Vám bude chutiť káva aj bez cigarety ...chce to len pevnú vôľu nič viac...jednoducho už si viac nezapáliť..
však si ničíte s tým zdravie...a keby len sebe....;)

ináč...zaujímavý postreh máte....trápi Vás či sa dostaví nadváha..ale neduhy z cigariet tie Vás netrápia ????


Silvika ...nemám Ti čo odpovedať ....pretože máš pravdu .;)
Hlinkovx
06.07.06,17:39
Zitka...nemusíš odpovedať...stačí, keď si nezapáliš...:p:D:D ale ináč ja ťa nenútim..je to čisto tvoje rozhodnutie...a môj názor na cigy...
ayya
06.07.06,17:39
Ayyka, toto má niečo znamenať? Vysvetli prosím o čo ide. Ďakujem.:D :D

no - ze taku "hnusnu" temu niekto nacal :D :D to som chcela naznacit ... mam s nefajcenim skusenosti - staci si jednoducho rozkazat !
lenze - co ked sa neviem aj posluchnut? :p

fajcim dlho... a vela - ako fabricky komin, hoci jedina z rodiny... ked prestal manzel, tak som zo solidarity k nemu slubila, ze budem fajcit iba na balkone... a viete v zime aka je tam zima??? :D

pamatam si, ze ked mala mladsia dcera 2 roky, tak som ju oducala od dudla... a dost "drastickym" sposobom ... podarilo sa za jeden den (v pripade zaujmu napisem :D :D) a kedze nasa malinka to tak super zvladla, zobrala som vsetky cigarety a zapalovace a odniesla k susedke, vraj: ked sa moze male dieta zo dna na den oducit od dudlika, tak ja musim dokazat prestat s cigami - ale nepodarilo sa :o
Zita5
06.07.06,17:41
no - ze taku "hnusnu" temu niekto nacal :D :D to som chcela naznacit ... mam s nefajcenim skusenosti - staci si jednoducho rozkazat !
lenze - co ked sa neviem aj posluchnut? :p

fajcim dlho... a vela - ako fabricky komin, hoci jedina z rodiny... ked prestal manzel, tak som zo solidarity k nemu slubila, ze budem fajcit iba na balkone... a viete v zime aka je tam zima??? :D

pamatam si, ze ked mala mladsia dcera 2 roky, tak som ju oducala od dudla... a dost "drastickym" sposobom ... podarilo sa za jeden den (v pripade zaujmu napisem :D :D) a kedze nasa malinka to tak super zvladla, zobrala som vsetky cigarety a zapalovace a odniesla k susedke, vraj: ked sa moze male dieta zo dna na den oducit od dudlika, tak ja musim dokazat prestat s cigami - ale nepodarilo sa :o

ayya tak Ťa berieme do spolku ......môžeš ísť do toho ;)
kikoza
06.07.06,17:42
Tiež som niekedy dávno fajčila, ale už to je nejakých 20-25 rokov,čo som prestala.Najprv o trvalo veľmi dlho a určitý čas bola stále posledná cigaretka a vždy som neprestala. A potom akoby uťal. Dostala som zápal priedušiek,no cigaretu so si neodoprela. A bolo to dobre,pretože mi po nej bolo tak veľmi zle, že už som ju dlhé roky nechcela vidieť. Po rokoch som zase skúsila /boli zlé okolnosti-stalo sa/ , nebolo mi z toho nič ale už to nebol ten pocit ako niekedy predtým. Odvtedy si raz -dvakrát do roka trocha potiahnem ale môžem povedať, že ma to neláka a vlastne ani nefajčím. Keď som prestala bol veľmi veľký kašeľ /nie prieduškový ale cigaretový/ asi mesiac. Vtedy som sa veľmi bála. DRŽÍM VÁM PRSTY,KEĎ TO NAOZAJ CHCETE-URČITE TO DOKÁŽETE
lenkak
06.07.06,17:42
Zitka aj Vás všetky ostatné:
budem Vás podporovať v boji :
"ty verzus cigaretka"
Hlinkovx
06.07.06,17:45
takže dofajčite tú poslednú, čo Vám ešte dymí v popolníku...a viac Vás tu s cigaretou nechceme vidieť:D:D
ayya
06.07.06,17:49
Dámy, aj Sophia Loren prestala fajčiť kvôli pleti. Aby bola krásna. Po 40. A keď budete popíjať vodičku tak sa aj dobre prehydratujete. A ako len strašne cigarety smrdia, fúj. Stačí keď nebudete krátko fajčiť a už V8m budú cigarety straaašne smrdieť. Ako keď si pričuchnete k popolníku keď sú v ňom špaky. A potom je ten dych už o inom.

Hej, aj mne smrdia cigarety... aj dym mi vadi, aj popolnik vyhadzujem von ... ale zas na druhej strane - a to sa mozete spytat lekarov - poznam viac ludi, ktori prestali fajcit zo dna na den a nalepilo sa na nich v tom momente chorob nepocitane...:p ako keby ten nikotin a vsetky frasy k tomu nicili aj choroboplodne zarodky ... a ked clovek prestane fajcit, tak sa vsetky na jeho organizmus vrhnu ako na hostinu ... nesrandujem teraz, hoci to tak vyzera :D
navyse - mam nizky tlak, takze to stahovanie ciev sa mi hodi do kramu ... inak by som v kuse spala aj postojacky, kava mi uz zabera malo :o
-----

ked som fajcila asi 5 rokov, tak som bola v protifajciarskej poradni - nikomu by som to nedoporucovala ... sice - to uz bolo davno, mozno maju lepsie metody. Ale vtedy to fungovalo asi takto: pani doktorka mi predpisala taku vodicku, ktorou som si mala usta preplachovat pred kazdou cigaretou... nemalo to ziadnu chut... ale v kombinacii s tym cigaretovym dymom ano - chut cigariet sa zmenila, vsetky chutili rovnako smiesne - bolo jedno, ci to bola sparta, alebo nieco ine - zo zartu som vyskusala vtedy aj ine: aj marsku aj startku ... bolo jedno aka to bola znacka...;) dym chutil rovnako sladkasto
kolegyne chceli vyskusat (vodicky bolo dost) tak si vyplachli pusu a potom povinne zapalili (to bol ucel, malo sa to sprotivit) ... vsetky grcali z toho :D iba mne nic nebolo - akurat, ze mi bolo jedno aku znacku som fajcila ...
Zita5
06.07.06,17:51
Ešte niečo chcem dodať .......bojím sa toho , že čo ak prestanem fajčiť a budem mať potom problém ..nejaký napríklad ....že sa to prejaví .....Elenka Navrátilová Ty si mala nejaký problém......:) Popíš ak to nie je tajné ....;)
Zita5
06.07.06,17:53
ayya presne to čo popisuješ ...toho sa bojím .......pri písaní môjho predchádzajúceho príspevku ,om ešte nevedela čo píšeš.
ayya
06.07.06,17:56
ayya tak Ťa berieme do spolku ......môžeš ísť do toho ;)

tak som isla tej doktorke "reklamovat" tu vodicku - ze to na mna nefunguje. Povedala mi, ze maju aj silnejsie kalibre... dostala som zuvacky... ktore som mala zuvat zaroven s cigaretou ... mali ten isty ucel - cigarety sa mi mali sprotivit.... lenze - nesprotivili... ani horke to nebolo, ako pani doktorka slubovala... a pritom som sa naucila (co sa aj silni fajciari cuduju) zaroven s fajcenim mat v puse bud zuvacku alebo aj cukrik mentolovy... akurat cokoladu nedokazem spolu s fajcenim konzumovat....
---------
tak sa teda skoncili moje "institucionalizovane" pokusy o nefajcenie :D navyse - ked som si bola po navsteve protifajciarskej poradne pohulit pod branou, tak prisla aj sestricka z tej ordinacie... tak sme poklebetili a medzi recou som sa dozvedela, ze aj pani doktorka fajci ... ach jo :o
---------
ale prezradim na seba - mam jednu metodu, kedy dokazem fakt nefajcit ani jednu jedinu cigu a to je: byt tehotna.... :D lenze - uznajte - to sa neda v jednom kuse a navyse: aj vtedy mi to vonalo !!! ako som ja zavidela vsetkym kocenkam, ktore ked otehotneli tak im bolo hnusne z cigaretoveho dymu ... ja som sa tajne isla obcas ku kolegom fajciarom aspon trosku "nafetit" ked uz som nemohla fajcit, lenze oni ma vzdy vyhanali z ich kancelarie :D
ayya
06.07.06,18:01
ale - fajcenie je blbost, to viem... otravuje ma to, ze si nemozem zapalit kde chcem (fakt uznam, ze nefajciari maju narok na cisty vzduch) takze mi to zabera vela casu... staci spocitat - jedna ciga "narychlovku" 5 min.. vynasobit poctom cigariet za den...:o
takze nielen "do penazi" to fajcenie ide ale aj "do casu" :(
------------------
ze by som naozaj aj ja vyskusala tie naplaste? nasi by odpadli, keby som ja prestala hulit :D
este nic neslubujem, hoci - rada by som nefajcila, ibaze neviem ako na to

:o
Zita5
06.07.06,18:01
Zaujimavé bolo u mňa to , že jedného času som bola hospitalizovaná 3 týždne ..........bola som celkom bez cigarety ......vôbec som na to ani nepomyslela....mala som vtedy iné starosti a strach .No poviem Vám , len čo ma doviezol manžel domov ......dala som si kávu a k tomu cigaretku ....po prvej som dostala závrat a dosť silný .....po druhej menší po tretej len slabé chvenie ........a po štvrtej som už necítila nič .......už som bola späť fajčiarom.:confused:
lenkak
06.07.06,18:03
Zitka
moja mamina presne takto isto dopadla.
Jedine v tehotenstve vydržala si nezápaliť cigaretku.
kukučka
06.07.06,18:03
žiadny problém, naopak, úžasný pocit, aké to bolo ľahké a dnes po skoro 11 rokoch nefajčenia sa čudujem, ako mi to mohlo chutiť. /Nejde mi pridať vyžgereného do textu/
Zita5
06.07.06,18:04
žiadny problém, naopak, úžasný pocit, aké to bolo ľahké a dnes po skoro 11 rokoch nefajčenia sa čudujem, ako mi to mohlo chutiť. /Nejde mi pridať vyžgereného do textu/

Betka , aj Ty ...........ako si to prekonávala ?:)
lenkak
06.07.06,18:08
kukučka gratulujem, pekný výkon.
Mne zase ani nikdy nenapadlo dať si cigaretu do huby a mala som veľa príležítosti.
Zita5
06.07.06,18:09
kukučka gratulujem, pekný výkon.
Mne zase ani nikdy nenapadlo dať si cigaretu do huby a mala som veľa príležítosti.

Lenka a ani nikdy v živote to nesprav ...:)
lenkak
06.07.06,18:09
ani nechcem, netúžim, nemám záujem.
Elena Navrátilová
06.07.06,18:45
Ešte niečo chcem dodať .......bojím sa toho , že čo ak prestanem fajčiť a budem mať potom problém ..nejaký napríklad ....že sa to prejaví .....Elenka Navrátilová Ty si mala nejaký problém......:) Popíš ak to nie je tajné ....;)
Zitka nemám žiadny problém. Dýchanie čisté, piť mi chutí aj tak, kávička aj niekoľko za deň, cigaretová aróma mi nekazí iné pôžitky. A som na seba hrdá, že som to dokázala. Ten pocit je fakt dôležitý. Jednoducho si človek dokáže rozkázať. To je perfektné. Ale keď som sa rozhodla tak som vydržala. A je to o tom, že je ľahké prestať ale ťažké je vydržať. V podvedomí dokola až tomu každý uverí - nechcem fajčiť, smrdí to, horšie sa dýcha... Ale je to na rozhodnutí každého. Nenútene, pekne potichúčky a večer keď si ľahneš- som dobrá, vydržala som celý deň a dni budú pribúdať. Na dýchaní spoznáš už po 1-2 dňoch. Ja si pamätám že som sa v prvé dni dosť potila, ruky sa triasli pri kávičke, na to nezabudnem nikdy a to je také "memento", ktoré si udržiavam. Keď mi nejaký nefajčiar povedal, že je to závislosť, nikdy som tomu neverila. Ale pri odvykaní som si uvedomila čestne, že mali pravdu.
Elena Navrátilová
06.07.06,18:50
ale - fajcenie je blbost, to viem... otravuje ma to, ze si nemozem zapalit kde chcem (fakt uznam, ze nefajciari maju narok na cisty vzduch) takze mi to zabera vela casu... staci spocitat - jedna ciga "narychlovku" 5 min.. vynasobit poctom cigariet za den...:o
takze nielen "do penazi" to fajcenie ide ale aj "do casu" :(
------------------
ze by som naozaj aj ja vyskusala tie naplaste? nasi by odpadli, keby som ja prestala hulit :D
este nic neslubujem, hoci - rada by som nefajcila, ibaze neviem ako na to

:oAyyka, verím, že keď niekto skutočne chce, nemá problém prestať. Keď som to ja dokázala, dokáže to každý, každučký. Musí len chcieť, nie to o ničom ťažkom, boľavom. To že si povieš, keď nebudem fajčiť budem mať iný problém ... Tie zdravotné nastúpia v našej generácii aj tak. My sme chodili do roboty aj v pracovné soboty, detičky jasličky, škôlka. Stres denno denne. Ale človek bol zamestnaný, vysmiaty, nebolo toľko závisti medzi ľuďmi, nebolo si čo závidieť. Kto vtedy poznal milionára?
kukučka
06.07.06,19:24
Re: Skusenosti z OPAKOVANYCH navstev solnych jaskyn

--------------------------------------------------------------------------------

Citát:
Pôvodca textu príspevku: Chemik
Ako mnohorocny fajciar mam dychacie problemy. Viem, ze najjednoduchsie by bolo prestat fajcit, ale zatial to nejde. Tak som zacal chodit cez weekend do SJ. Dychanie sa mi po tejto navsteve krasne precisti, nemam ranny fajciarsky kasel. A ten relax v lehatku s relaxacnou hudbou...odporucam vsetkym uponahlanym ludom.

Je potešením čítať túto tému a povzbudením pre iných, aby sami hľadali vlastnú cestu za zdravím, nespoliehali sa len na lieky.
Prestať ich užívať, či len znížiť ich dávku je nádherný pocit a držím palce všetkým, ktorí tú cestu hľadajú.
Dobrá správa pre Chemika a ostatných fajčiarov - ide to! Ja sama som si myslela, že to nedokážem a radšej som to ani neskúšala.
Až raz...Prijala som rozhodnutie, že to urobím a dokázala som to! Občas to skúsim a čuduj sa svete, cigarety mi prestali chutiť. To isté dokázala moja dcéra doslova zo dňa na deň - dva roky si už nezapálila, ja prosím nefajčím desať rokov.
Stačí sa naozaj opakujem naozaj rozhodnúť. Bez toho aby sme si dopredu povedali, aj tak to nedokážem ...
Nie je to také ťažké, ako nás dennodenne presviedča reklama, no prečo asi ak nie kvôli ziskom tabakového, žuvačkového a farmaceutického priemyslu? Prepáčte, že som odbočila od témy, ale téma je zdravie, však?
Hurá do soľných jaskýň!
__________________

Toto som písala skoro pred rokom....Fajčenie je závislosť a veľmi silná, šťastný, kto ju nepozná. Niekedy sa fajčil čistý tabak, dnes doň pridávajú hnusné svinstvá na zvýšenie závislosti, pozrite sa okolo seba, koľko detí fajčí a spoločnosť - teda my sme ľahostajní.
Elena Navrátilová
06.07.06,19:29
No a už sme znovu pritom, povedz takému mladému, o čom je závislosť na cigaretách? Pri najlepšom Ti pekne nadá. A v najhoršom? Podľa toho čo fajčí.
M3G
06.07.06,19:33
:eek: No ja iba pozerám a nestačím sa diviť:eek:

Druhým dokážu poradiť a sebe nemôžu(nechcejú)!

Aby som Vás trochu povzbudil, moja známa farmaceutka robila v škole seminárku, kde sa snažila dokázať, že 1 cigareta denne neuškodí. Teda nie že neuškodí, ale by mala ešte pomôcť. Aj sa jej to podarilo
Ak sa budete toho držať, budete žiť dlhšie ako nefajčiari :). Vážne.

Asi som Vás vôbec nepovzbudil, ale snažil som sa...
Elena Navrátilová
06.07.06,19:35
Sa Ti nezdá, že tu sa chcú motivovať,aby prestali a nie aby ostali na jednej cigarete denne? Tá jedna by mala byť ku jednej káve, od nervov, na nervy, alebo načo? Na toľké stresy je jedna isto málo. Ty tiež fajčíš jednu denne?
ondrejvla
06.07.06,19:38
Tento boj poznám! Fajčila som 35 rokov, 1 krabička denne mi bola málo! Po ťažkej operácii som ako prvé ešte na JIS poprosila sestričku, aby mi pomohla na balkón, triasli sa mi ruky a musela som fajčiť! Veľmi som chcela prestať a prestala som!!! Dva roky čo nemôžem cigaretu ani vidieť, nie to ešte cítiť ten smrad z nej ! Keď prídem domov, manžel v zime fajčí
v obývačke, žalúdok mám na mäkko a už som naštartovaná ako traktor a zúrim! Síce som pribrala, ale pri mojej váhe
( nie malej ) mi to už vôbec nevadí! A viete ako som prekonávala prvé dva mesiace : ŠKORICA!! pri PC som mala stále koreninu - hrebíčky, dala som si do úst 1 kúsok a drzo som ho rozhrýzla, kým ma nepálila celá pusa. Aby som vyplnila prázdno v rukách, medzi prstami som "mrvila" namiesto cigarety kúsok celej škorice, ten mi dával pocit, že prsty nie sú prázdne! Prvé dni by som bola liezla aj po stene, ale prešlo a som šťastná, že som sa tejto pliagy zbavila! Moja sestra skúsila náplaste, kúpila si tri dávky, fajčila 40 !! cigariet denne a prestala, už 8 mesiacov sa nedotkla ani jednej cigarety. Som šťastná aj za ňu, a taktiež budem veľmi rada, ak do tejto témy napíše prvý abstinujúci nefajčiar!
Dievčatá, poďte medzi sebou súťažiť, ktorá skôr prestane, potom vám udelíme " RAD KRÁSNEJ NEFAJČIARKY !"
M3G
06.07.06,19:40
Sa Ti nezdá, že tu sa chcú motivovať,aby prestali a nie aby ostali na jednej cigarete denne? Tá jedna by mala byť ku jednej káve, od nervov, na nervy, alebo načo? Na toľké stresy je jedna isto málo. Ty tiež fajčíš jednu denne?

Som ich chcel motivovať nie na to, aby prestali fajčiť, ale na to, aby to minimalizovali na 1 denne. To by nemalo uškodiť.

Inak ja nefajčím, občas si však uvedomím že veľmi zdravo žijem, a tak keď je príležitosť(fajčiarska návšteva), tak si s ním zapálim.:)
Elena Navrátilová
06.07.06,19:41
Vlasti super nápad. A ako hlavne motivantky nás potom môžu pozvať na niečo originálne. Najprv oni nás a potom my ich. Uvidíme ktorých bude viac. Krásnych nefajčiarok, alebo fajčiarok.
lenkak
06.07.06,19:42
a čo by si si želala? (to originálne, daj návrh)
Ja sa hrdím tým, že som nefajčiarka a nikto ma nepresvedčí si zapáliť cigaretku, aj keď rodičom som zapaľovala cigarety neraz.
Elena Navrátilová
06.07.06,19:43
Nooo ale ak sa tie návštevy budú zhusťovať, tak sa z toho tiež môže niečo vypestovať, nie? Hovorí sa tomu aj závislosť. Tak radšej pomaly, pomaly s tými návštevami. A ako zdravo žiješ?
Zita5
06.07.06,19:45
Vlastička obdivujem každého takéhoto skoncovaného fajčiara a čím viac pridávate príspevkov ,ako ste s tým skončili ....začínam sa cítiť menejcenná, pretože veľa vecí v živote som dosiahla ...lebo som chcela ....ale s touto pliagou bojujem a musím dobojovať........ ste pre mňa veľkým vzorom .......že ste s tým skoncovali . Budem sa veľmi snažiť ísť vo Vašich šľapajách .



P.S. U nás sa zasa v byte nefajčí , ja som to zatrhla ...jedine vonku v lete na balkóne v zime v suteréne .
Elena Navrátilová
06.07.06,19:45
Ja by som si želala, aby sa cigarety vôbec nepredávali. Jednoducho aby ich ani nevyrábali. Nie sú úplne na nič. A čo sa týka toho motivačného /aký krásny výraz som vymyslela/, každej čo to fakt dokáže kúpim aj veľkú zmrzlinku, aj trojkopčekovú dľa vlastného výberu.
M3G
06.07.06,19:46
1 cigareta denne neuškodí. Teda nie že neuškodí, ale by mala ešte pomôcť.

Ešte som zabudol, malo by sa dať k tomu dopracovať nasledovným spôsobom:

Poviem si, že si dnes nezapálim. Ak by som si aj zapálil, mám nachystané päťdesiatkorunáčky a za každú cigaretu, čo nevydržím, vložím 1x50 Sk do "prasiatka". Ak vydržím, je to super. Ak nie, aspoň si našetrím na protifajčiarsku kúru.
Elena Navrátilová
06.07.06,19:48
Vlastička obdivujem každého takéhoto skoncovaného fajčiara a čím viac pridávate príspevkov ,ako ste s tým skočili ....začínam sa cítiť menejcenná, pretože veľa vecí v živote som dosiahla ...lebo som chcela ....ale s touto pliagou bojujem a musím dobojovať........ ste pre mňa veľkým vzorom .......že ste s tým skoncovali . Budem sa veľmi snažiť ísť vo Vašich šľapajách .



P.S. U nás sa zasa v byte nefajčí , ja som to zatrhla ...jedine vonku v lete na balkóne v zime v suteréne .Zitka ale ty si už teraz dokázala, že chceš s tým niečo urobiť. Už tým si urobila prvý krok. Druhý je zas len na Tebe. Vnútorné presvedčenie, že je to pre Teba to najlepšie. Ja by som Ti chytila aj tie prsty čo v nich držíš cigaretu, aby si už nemohla držať tú cigaretu. A ani nemusela, lebo nebudeš chcieť, nebudeš mať potrebu fajčiť. Prestať a vydržať. Žiadny zázrak, ver mi.
Elena Navrátilová
06.07.06,19:50
Ešte som zabudol, malo by sa dať k tomu dopracovať nasledovným spôsobom:

Poviem si, že si dnes nezapálim. Ak by som si aj zapálil, mám nachystané päťdesiatkorunáčky a za každú cigaretu, čo nevydržím, vložím 1x50 Sk do "prasiatka". Ak vydržím, je to super. Ak nie, aspoň si našetrím na protifajčiarsku kúru.
No ja by som radšej na peknú dovolenku. Fajčiť môžeš prestať aj na porade. Ale ak nevieš čo s 50 korunáčkou denne, poradím.
Ivana Š
06.07.06,19:50
Moja mamina robí na ZŚ krúžok - proti drogám. V rámci toho predviedla deckám fajčenie cigarety takto: Zapálila cigaretu, nastokla ju na injekčnú striekačku (samozrejme bez ihly) , do striekačky napchala vatu, a potom "fajčila" - ťahala a stláčala piest.
Boli by ste prekvapení, aká bola tá vata po "fajčení" , dúfam, že tie decká si to zapamätali
ondrejvla
06.07.06,19:52
a čo by si si želala? (to originálne, daj návrh)
Ja sa hrdím tým, že som nefajčiarka a nikto ma nepresvedčí si zapáliť cigaretku, aj keď rodičom som zapaľovala cigarety neraz.

A čo tak originálne stretko najmenej 50 Poraďákov, ktorí prestali fajčiť práve z toho dôvodu, že bola založená táto téma a chcú dostať to vyznamenie?!

Lenka, ani to nikdy neskúšaj! Vieš ako príšerne smrdí fajčiar, ktorý stojí za tebou v supermarkete pri pokladni? alebo keď nastúpi do autobusu a páchne nielen on, ale aj jeho šaty? A vieš aký smutný je pohľad na maminu s kočíkom, v rukách cigareta...

PRESTAŇTE !! A ešte len potom si vychutnáte slastný pocit z víťazstva samých nad sebou!
Elena Navrátilová
06.07.06,19:53
a čo by si si želala? (to originálne, daj návrh)
Ja sa hrdím tým, že som nefajčiarka a nikto ma nepresvedčí si zapáliť cigaretku, aj keď rodičom som zapaľovala cigarety neraz.Ja by som to nechala na tie dámy, čo sa chcú na to dať. Mne stačí aj dobrý pocit, že niekoho dokážem motivovať, že sa to dá. Stačí keď sa budú môcť pochváliť, že to dokázali a premohli svoje zlozvyky.
ayya
06.07.06,19:54
Zitka nemám žiadny problém. Dýchanie čisté, piť mi chutí aj tak, kávička aj niekoľko za deň, cigaretová aróma mi nekazí iné pôžitky. A som na seba hrdá, že som to dokázala. Ten pocit je fakt dôležitý. Jednoducho si človek dokáže rozkázať. To je perfektné. Ale keď som sa rozhodla tak som vydržala. A je to o tom, že je ľahké prestať ale ťažké je vydržať. V podvedomí dokola až tomu každý uverí - nechcem fajčiť, smrdí to, horšie sa dýcha... Ale je to na rozhodnutí každého. Nenútene, pekne potichúčky a večer keď si ľahneš- som dobrá, vydržala som celý deň a dni budú pribúdať. Na dýchaní spoznáš už po 1-2 dňoch. Ja si pamätám že som sa v prvé dni dosť potila, ruky sa triasli pri kávičke, na to nezabudnem nikdy a to je také "memento", ktoré si udržiavam. Keď mi nejaký nefajčiar povedal, že je to závislosť, nikdy som tomu neverila. Ale pri odvykaní som si uvedomila čestne, že mali pravdu.

Elenka, hore som pisala, ze rozkazat si viem... ale posluchnut sa - to uz mi tak dobre nejde :D
ale - mas pravdu - fajcenie je zavislost ako kazda ina (a sucasne je to aj choroba) akurat, ze cigarety cloveka nenicia az tak velmi ani zdravotne ani spolocensky, ako alkohol alebo ine drogy ... ani takou rychlostou, aj ked samozrejme na zdravi tiez nepridavaju ;)

Velmi davno som pocula taky citat: Kazdy clovek na svete ma svoju drogu a stastni su ti, ktori sa s nou nikdy v zivote nestretnu ... :o

O zavislostiach toho viem celkom dost, ta tema ma vzdy zaujimala a navyse: dcera to teraz akurat dostudovala aj diplomovku na tuto temu nedavno obhajila, takze som popri nej mala k dispozicii velmi vela materialov, publikacii ... a aj na internete sa toho da vela najst

Aj v tom mas pravdu, ze prvy krok je hlavne o rozhodnuti ... ale - potom este aj treba vediet ako dalej "na to" ... zavislost je dozivotna zalezitost... aj ty, ked teraz nefajcis - tak si stale fajciarka, ktora abstinuje - ak sa teda naozaj zavislost u teba rozvinula ...

Zavislosti su "velka tema" ... dalo by sa o tom velmi vela rozpravat, bohuzial ...

:o
lenkak
06.07.06,19:55
Vlasta všetko viem.
Mala som to za nosom. Jedine keď som mala zápal pľúc a bola som navštíviť rodičov, odpochodovali si zapáliť cigaretku do chodby.
M3G
06.07.06,19:57
Na internete je aj "negatívna" motivácia. Tú odporúčam najmä notorickým fajčiarom. Nechcem sem dávať odkazy, lebo tie obrázky a videá sú dosť nepekné, určite si ich nájdete v google.sk sami. Podstatné je to, že aj takéto nepekné obrázky a videá dokážu pomôcť.
ondrejvla
06.07.06,19:57
Vlastička obdivujem každého takéhoto skoncovaného fajčiara a čím viac pridávate príspevkov ,ako ste s tým skončili ....začínam sa cítiť menejcenná, pretože veľa vecí v živote som dosiahla ...lebo som chcela ....ale s touto pliagou bojujem a musím dobojovať........ ste pre mňa veľkým vzorom .......že ste s tým skoncovali . Budem sa veľmi snažiť ísť vo Vašich šľapajách .



P.S. U nás sa zasa v byte nefajčí , ja som to zatrhla ...jedine vonku v lete na balkóne v zime v suteréne .

Zitka,
keď chceš, tak to dokážeš! Predsa nie si slaboch! Si mama, tak buď vzorom, viac vynikne aj vôňa parfumu, ktorý používaš, lebo ak si myslíš, že to kolínskou alebo parfumom prerazíš - si na omyle! Ešte viac to smrdí a strácaš zmysel pre vôňu ale najmä pre krásu! A vieš čo je to vidieť samu seba ako ženu, ktorá dokázala zničiť smrad vo svojom okolí?! Ten pocit ti nenahradí žiadna cigareta! A mimochodom, zasa si bola na balkóne, prečo...?
Ivana Š
06.07.06,19:58
"mamina s kočíkom a cigaretou"
-veľmi zlý pohľad, ale čo dieťatko s falottovou tetralógiou (4 srdiečkové vady ) u narodeného bábätka, ktorého maminka fajčila? máme v rodine. Dievčatko bolo v 9 mesiacoch operované, a ešte minimálne jedna operácia ho čaká.
M3G
06.07.06,19:59
Aja ty fajčíš? :eek:.
Elena Navrátilová
06.07.06,20:00
Ayyka som si toho plne vedomá. Práve preto som presvedčená, že kto chce aj dokáže prestať. Už nikdy ani nechcem cigaretu fajčiť, dať do úst. Ja som tiež na druhý raz vydržala takto dlho. Raz som už predtým prestala. Všetci čo ma poznali ako riadnu fajčiarku ma za to obdivovali. Potom som sa v robote zase pridala ku kolegyniam, fajčiarkám, najprv len v robote. Ale už ma tie cigarety behom pár týždňov dostali tam, kde som bola predtým. Jedna krabička dennne málo. Asi 1 1/2 roka som sa presviedčala, nadávala si a tak, a nakoniec som sa k tomu dokopala a dávam si oveľa väčší pozor a nepodceňujem už tieto závislosti.
lenkak
06.07.06,20:00
Elena
keď si to už raz dokázala, dokážeš aj teraz. Treba len chcieť.
Elena Navrátilová
06.07.06,20:01
Zitka,
keď chceš, tak to dokážeš! Predsa nie si slaboch! Si mama, tak buď vzorom, viac vynikne aj vôňa parfumu, ktorý používaš, lebo ak si myslíš, že to kolínskou alebo parfumom prerazíš - si na omyle! Ešte viac to smrdí a strácaš zmysel pre vôňu ale najmä pre krásu! A vieš čo je to vidieť samu seba ako ženu, ktorá dokázala zničiť smrad vo svojom okolí?! Ten pocit ti nenahradí žiadna cigareta! A mimochodom, zasa si bola na balkóne, prečo...?
Vlastička s tými parfémami máš pravdu. Ja som zaťažená na dobré vône. Nehovorím, že predtým som nebola, ale vôňa sa bila s dymom.
Elena Navrátilová
06.07.06,20:02
Elena
keď si to už raz dokázala, dokážeš aj teraz. Treba len chcieť.Ale veď ja už nefajčím, roky. Pozri predchádzajúce príspevky.
lenkak
06.07.06,20:03
No super, už nestíham sledovať mená, toľko sa tu mieša príspevkov.
Tak Ti gratuleujem.
ayya
06.07.06,20:08
Aja ty fajčíš? :eek:.

JaaAAAaaaa? teraz nie - ved prave som zhasila cigu :D nemozem predsa jednu od druhej!

:p
ayya
06.07.06,20:12
No, tak toto je téma presne pre mňa! Krabička denne, káva bez cigarety nemá žiadnu chuť a lahoda, keď si zapáliš po dobrom obede!!!:)
Každý fajčiar veľmi dobre vie, že mu to škodí. Prečíta si osvetu, trochu ho zamrazí, ale pre istotu si hneď zapáli, aby to mrazenie zahnal. Rozumovo si uvedomujem, že to škodí nielen zdraviu, ale aj kráse a najmä peňaženke (čo už budem dávno po päťdesiatke vyprávať o kráse, že?) No a možnosť odreagovať sa po takom správnom nasr... cigaretou - no čo viac dodať? My všetky, čo sme sa tu stretli toto všetko dobre poznáme. Len z toho začarovaného kruhu nevieme nájsť východisko. Podľa mňa totiž aby bola úspešná tá pevná vôľa, musí byť človek hlboko vnútorne presvedčený, že chce prestať fajčiť. A práve na to hľadám recept, ako presvedčiť to svoje podvedomie, že chcem prestať fajčiť.:mad: Na vedomej úrovni to všetko viem, ale čo ďalej? ...

heja! heja! ... to si o mne pisala? ja tvoju dusu! :D :D
M3G
06.07.06,20:21
JaaAAAaaaa? teraz nie - ved prave som zhasila cigu :D nemozem predsa jednu od druhej!

:p

Ak zapáliš ďalšiu, zahasiť a už ďalšiu nezapáliť!!!!!!
ldi
06.07.06,20:37
Ahojte.
Prvú bitku za fajčenie som dostal keď som mal 5 rokov a od vtedy do svojich petnástich keď som začal fajčiť legálne pravidelne.Vo svojich 44rokoch som pred svojim dospelým synom spomenul , že asi prestanem fajčiť.On sa my vysmial že už som to niekolkokrát neúspešne skúšal a že len kecám a aj tak s tým v živote neskončím.Fajčenie bola moja velká vášeň ale ja ješitný chlap som chcel dokázať pred synom akú mám vôlu a zásady a zahodil som cigarety do koša .Keby som začal fajčiť tak by som sa musel pred synom cítit trapne a smiešne že skutočne som slaboch a tak nefajčím už štyri roky a cigarety ktoré som tak zbožňoval a pred mnohými vecami upredňosťoval my vobec nechýbajú a som na seba dokonca pyšný.Treba si nájsť ten správny dôvod a vydržať.Bez cigariet sa dá krásne žiť.Skúste to a vydržte .
Cila
06.07.06,20:37
Všetky ste úžasné, ako som čítala príspevky : Ayya, Zita5, Eulalia,Cila-ktoré by sme chceli prestať fajčiť. Obdivujem Vás , ktoré ste to dokázali a je fantastické ako podporujete snahu . Dufam, že sa mi podarí som plná obáv. Hnusilo sa mi keď som po práci zbadala, že mám zas plný popolník a ktovie koľkokrát som ho vysypala, vôbec som nekontrolovala či som vyfajčila 20 alebo 30 denne, smrdela som od dymu čo moja dcéra neraz povedala/ jej sa našťastie cigarety vždy protivili/. Je načase porozmýšlať nad sebou. Dcéra je kozmetička, raz mi rozprávala, že ako je nepríjemné ošetriť pleť fajčiarke-aby ste vedeli aj pleť nám smrdí, len my to necítime.No sme vôbec normálne? Ayya ak si aj ty silná fajčiarka skús tie naplaste, tú vodu čo spomínaš aj ja som skúšala a fajčila veselo ďalej ako píšeš ty. Neviem ako to dopadne , mnohí vedia prestať bez pomôcok spravil to aj môj syn , už rok nefajčí. Mám svoje roky a rada by som sa dožila toho, aby z mojich malých vnukov sa stali dospelí muži. Keď budem takto pokračovať tak z toho asi nič nebude. Nie je to dobrá inšpirácia? Už vymýšlam všeličo držte mi palce.
Ďakujem Vám všetkým.
Cila
Zita5
06.07.06,20:40
Zitka,
keď chceš, tak to dokážeš! Predsa nie si slaboch! Si mama, tak buď vzorom, viac vynikne aj vôňa parfumu, ktorý používaš, lebo ak si myslíš, že to kolínskou alebo parfumom prerazíš - si na omyle! Ešte viac to smrdí a strácaš zmysel pre vôňu ale najmä pre krásu! A vieš čo je to vidieť samu seba ako ženu, ktorá dokázala zničiť smrad vo svojom okolí?! Ten pocit ti nenahradí žiadna cigareta! A mimochodom, zasa si bola na balkóne, prečo...?



:mad: :mad: nebola som na balkóne Vlasti , synáčik ma občas odsunie od PC...lebo aj on má kámošov na azete .......:o
Ivana Š
06.07.06,20:41
Všetkým Vám odhodlaným silno držím palce alebo päste (nikdy neviem čo, ale je to jedno):
Nech sa Vám to podarí a prajem silnú vôľu!
ayya
06.07.06,20:43
TAk kurnik! Zajtra sa zastavim v lekarni a kuknem na tie naplaste a pozistujem informacie ... ale nic viac neslubujem ... pre istotu ... :o ved som si iba vcera kupila cely karton :D

ale celkom sa mi pozdava kombinacia naplasti a tej celej skorice ... to by tusim stalo za pokus (kolky uz v poradi? :cool: )
Danila
06.07.06,20:46
No tak to snáď nie je pravda. Len čo som zahasila cigaretu a odbehla si na poradu zarelaxovať, prvé načo som zareagovala bolo fajčenie. Je to fakt peklo. Vyskúšala som aj zázračného lekára až v Prahe, náplaste fungovali len prvé dni aj to asi preto, lebo som sa bála, že sa otrávim, ak si zapálim. Zažila som presne čo Zitka 5 a po návrate z nemocnice som sa potácajúc učila fajčiť. Každý večer s predsavzatím, že ráno nezačnem, zaspávam. Každé ráno si pri káve poviem, že veď odzajtra už nastopro. A vlastne už teraz ma dvíha zo stoličky. Ešte že ste tu ako jasné vzory bývalé fajčiarky. Aj VY aj MY vieme, že je to závislosť ako vyšitá. A jediným liekom je pevná vôľa a nič viac a nič menej. To s tou 50 korunáčkou je dobrý nápad. Ale to by som asi prerobila aj gate. Zatiaľ. Lebo ako vidím, táto téma bude veľmi rozsiahla.Veď ide nám takmer o život. Dnes si už nezapálim. Fakt!
Zita5
06.07.06,20:48
Baby aby ste si nemysleli , že idem na balkón huliť .....nie musím trošku prenechať miesto aj mladému .....ale ......sa veľmi teším na toto naše rozhodnutie prestať fajčiť ......:) Ja som veľmi ,zvedavá ako sa nám to podarí .....;)
Ivana Š
06.07.06,20:53
No, tak toto je téma presne pre mňa! Krabička denne, káva bez cigarety nemá žiadnu chuť a lahoda, keď si zapáliš po dobrom obede!!!:)
Každý fajčiar veľmi dobre vie, že mu to škodí. Prečíta si osvetu, trochu ho zamrazí, ale pre istotu si hneď zapáli, aby to mrazenie zahnal. Rozumovo si uvedomujem, že to škodí nielen zdraviu, ale aj kráse a najmä peňaženke (čo už budem dávno po päťdesiatke vyprávať o kráse, že?) No a možnosť odreagovať sa po takom správnom nasr... cigaretou - no čo viac dodať? My všetky, čo sme sa tu stretli toto všetko dobre poznáme. Len z toho začarovaného kruhu nevieme nájsť východisko. Podľa mňa totiž aby bola úspešná tá pevná vôľa, musí byť človek hlboko vnútorne presvedčený, že chce prestať fajčiť. A práve na to hľadám recept, ako presvedčiť to svoje podvedomie, že chcem prestať fajčiť.:mad: Na vedomej úrovni to všetko viem, ale čo ďalej? A okrem toho už teraz ignorujem všetky zrkadlá a keď prestanem fajčiť, nevojdem sa do žiadnych dverí - čo potom?

Ale ak sa dá do toho nejaká partia poraďáčok, skúsim s Vami, veď v jednote je sila.:D :D :D
Takže prosím každého, kto vie o nejakom recepte, ako oklamať seba samého, nech to sem posunie.
No s týmto absolútne nesúhlasím. Prečo by žena po 50 nemohla byť krásna? Jasné, že to už nebude klasická krása ako v dvadsiatke - osí pás a úzke boky! Ale poznám veľa žien, ktoré obdivujem, že sú napriek veku veľmi pekné, dbajú o seba, majú šarm a eleganciu, sú múdre a rozhľadené aj vďaka tým rôčkom a prežitým skúsenostiam...
ayya
06.07.06,20:55
Baby aby ste si nemysleli , že idem na balkón huliť .....nie musím trošku prenechať miesto aj mladému .....ale ......sa veľmi teším na toto naše rozhodnutie prestať fajčiť ......:) Ja som veľmi ,zvedavá ako sa nám to podarí .....;)

Zitka, ty si uz slubila, ze od zajtra nefajcis? .... hmm... tak to ti drzim palce ... budem na teba mysliet zajtra, ked budem v tej lekarni ...
musim sa na to popytat - nie som na to este psychicky pripravena od zajtra prestat - takze viem, ze by to zas nemalo zmysel bez pripravy ...

mrknem na "prvy krok" z dvanastich, co robia alkoholici, im to funguje uz tusim 70 rokov a vraj sa to da aplikovat na akukolvek zavislost ..., zajtra to sem pripadne hodim ;)

grrrrrrrrr

:p
Zita5
06.07.06,21:06
Zitka, ty si uz slubila, ze od zajtra nefajcis? .... hmm... tak to ti drzim palce ... budem na teba mysliet zajtra, ked budem v tej lekarni ...
musim sa na to popytat - nie som na to este psychicky pripravena od zajtra prestat - takze viem, ze by to zas nemalo zmysel bez pripravy ...

mrknem na "prvy krok" z dvanastich, co robia alkoholici, im to funguje uz tusim 70 rokov a vraj sa to da aplikovat na akukolvek zavislost ..., zajtra to sem pripadne hodim ;)

grrrrrrrrr

:p


ayya , ale k tomu nepotrebuješ prípravu ...odlož kartón ..alebo ho niekomu podaruj.:p ..a začni kolektívne nefajčiť .....ja sa od zajtra budem veľmi snažiť
n e f a j č i ť ............. a už tu pri sebe mám ďaľších záujemcov .

Neviem ako to zajtra bude , ale som rozhodnutá ráno cestou do firmy cigarety už nekúpiť .
Zita5
06.07.06,21:07
Najviac ma štve, že to napísané neviem tak vyčačkať. Ale asi to fakt pôjde prestať. Inokedy už by som po prečítaní každého príspevku o fajčení letela na dvor s cigaretou. Dnes bojujem ako Napoleon. Veď som dala slovo. Ale je to stráááááááááššššne ťažkéééééé.


V y d r ž a nesnaž sa nás šalieť :p
ayya
06.07.06,21:08
Najviac ma štve, že to napísané neviem tak vyčačkať. Ale asi to fakt pôjde prestať. Inokedy už by som po prečítaní každého príspevku o fajčení letela na dvor s cigaretou. Dnes bojujem ako Napoleon. Veď som dala slovo. Ale je to stráááááááááššššne ťažkéééééé.

tak bacha na Waterloo
:D :D
ayya
06.07.06,21:13
ayya , ale k tomu nepotrebuješ prípravu ...odlož kartón ..alebo ho niekomu podaruj.:p ..a začni kolektívne nefajčiť .....ja sa od zajtra budem veľmi snažiť

......
Neviem ako to zajtra bude , ale som rozhodnutá ráno cestou do firmy cigarety už nekúpiť .

To som uz skusala, nekupit si ...to u mna nefunguje - lebo o hodinku a pol som uz mala napoziciavanych 4-5 cigariet ... a hanbila som sa dalej "somrat" tak som zbehla do bufetu a vsetkym vratila, aby mi pozicali aj nabuduce, keby som si nemohla sama kupit (ved nepatri sa fajcit iba dostalky, ze ano :p )
Cila
06.07.06,21:15
tak bacha na Waterloo
:D :D

Aj slzy mi vyšli tak som sa zasmiala, si pohotová a super kočka
:D :D :D :D :D
Cila
petra:-)
06.07.06,21:23
Človek musí využiť príležitosť - ja som mala zápal bránice - tak mi bolo zle, že som ani fajčiť nevládala, a tak som si povedala, že som chorá z tých cigariet a keď neprestanem dopadnem ešte horšie. Keď mi bolo lepšie ožil vo mne voľajaký vnútorný hlas, ktorý všetko kazil a neustále nahováral, vymýšľal rôzne finty akože však len jednu, a potom - veď od zajtra.... Snažila som sa robiť stále nejakú činnosť, a keď chuť bola neprekonateľná, vzala som cigaretu, ovoňala som ju pohrala som sa s ňou a potom som ju so slovami - nevyhráš nadomnou odložila späť. Zaviedla som doma embargo na hádky, a vyhýbala sa určitý čas posedeniam s fajčiacimi priateľmi pri kávičke. Ozaj, najhoršie boli rána s kávou bez cigarety, takže prvé dni som ani ráno nepila kávu. :p Ale zvládla som to a už pár rokov nefačím. :rolleyes:

Želám všetkým "otrokom cigariet" pevnú vôľu v boji za slobodu. :)
Zita5
06.07.06,21:29
Pekná téma ...dnes bola založená o 17:38 hod .......počet videní 518......:) do 23:29 hod.
Ivana Š
06.07.06,21:33
Zitka, bude to tým, že táto téma oslovila veľa ľudí
Zita5
06.07.06,21:34
Zitka, bude to tým, že táto téma oslovila veľa ľudí

Ivanka aj ja si presne to isté myslím :)
Danila
06.07.06,21:35
Je mi jasné, že to vyzerá, akože faulujem. Ale makala som na vyhľadavači, lebo zajtra ma čaká taký menší nepríjemný diškur.Našla som čo som hľadala a makám spať, lebo ja dané slovo len tak neruším. Ale na ráno sa neskutočne teším. Takže dobrú noc s čistým dychom.
Elena Navrátilová
07.07.06,03:56
Strašne som bola zvedavá, čo sa preberalo. Už ma včera mládež vyhodila, no a ja som prispôsobivá. Ayyka, poznám ľudí, ktorí prestali fajčiť s krabičkou cigariet po ruke /vo vrecku, v šuflíčku,.../. Nemusíš sa "vyhovárať", že máš kartón cigariet. To sa dá v prípade úspechu podarovať s dodatkom: "To mám odvtedy ako som prestala fajčiť, ale už ich nepotrebujem". To by bol pocit, čo? Ja Vám držím všetkým palce, aj tým čo to budú považovať len za pokus. Lebo to je prvý krok. Potom si pozriete nové zuby v zrkadle. Aaale ten pocit hrdosti nad zvládnutou závislosťou.
Zita5
07.07.06,05:54
Cila ....ideme do toho ....:) Večer podáme info.....:mee:
Hlinkovx
07.07.06,06:01
Dúfam, že už máte po raňajšej kávičke a bez cigarety
držím palce
bv_alexandra
07.07.06,06:16
Pridám aj svoje skúsenosti:
Tiež som mala jeden z tých dní že som si povedala že prestanem fajčiť. Spotreba cigariet bola u mna 20 za deň.
Jediné čo som si nevedela predstaviť bola ranna káva bez cigarety.
Tak som sa rozhodla kúpila som si náplaste. Začala som tak že som si ráno dala kávu a cigaretu a potom si si prilepila náplasť. Poviem Vám prvý deň bola čistá hrôza pre mna. Nevedela som čo s rukami. Výhodou bolo že dcera mala prázdniny a tak som vytvorila taký program že som na cigaretu takmer nepomyslela. Celý týžden som však bola na 3 cigaretách denne, čo som pri mojej spotrebe považovala za úspech. Rano 2 a večer 1. No lenže po týždni sa náplaste minuli a ja som si myslela že mám vyhrané. A žial nevyhrala som tento boj. Prišiel jeden stresujúci den a ja som späť na krabičke denne.
Samu ma to škre, no vravímsi že na budúce to snad výjde. Ale kedy príde to nabudúce, to zatiaľ netuším.
Mam aj znamu čašníčku, ktoru som obdivovala že prestala fajčiť. Vydržala to celých šesť mesiacov. A taktiež mam momentálne stresy v praci a začina pomaličky zvyšovať počet cigariet.
Ono to skutočne závisí od osobnosti a sily vôle. Ja som ju žial v sebe nenašla.
Prajem všetkým ktorí sa dajú na túto púť aby ju úspešne zvládli.
Elena Navrátilová
07.07.06,06:20
Samozrejme keď sa necítiš momentálne nemusíš mať hneď výčitky. V tomto prípade sa aj snaha veeeľmi cení. Možno po víkende, o týždeň, mesiac, rok,... Lepšie raz ako nikdy. Verám, že odhadneš ten správny čas a vhodnú dobu.
Barbara
07.07.06,06:27
Kočky aj ja cem dostať řád krásnej nefajčiarky:p
Elena Navrátilová
07.07.06,06:32
Barbarka tak začni pracovať na kandidatúre. Máš možnosť.
ucetni_fantozzi
07.07.06,06:35
nuz damy, necital som vsetky vase prispevky, lebo ich je vela, ale mozem vam povedat, ze najlepsie je prestat hned a naraz! proste pri tejto cigarete si povedat "dost!", zahodit to svinstvo a vydrzat. ja som to absolvoval asi pred 4 rokmi a teraz je to super. nehovorim, ze to bolo lahke, mal som strasne abstaky, aj som pribral (co asi mnohe z vas strasi), ale stalo to za to... s cistymi plucami je zivot o 100 bodov lepsi.

mimochodom, este stale mam pred ocami krabicku, co som vtedy nedofajcil, nechal som si ju ako memento na obdobie nikotinoveho "otroctva"...
bz5
07.07.06,06:41
Ahojte, v jednom z príspevkov k tejte téme som čítala o tom antinikotínovom centre v Martine. Moj priateľ fajčil 15 rokov 1-2 krabičky denne. Ja nefajčím a celkom mi vadilo, keď on fajčil. Rozhodol sa s tým skoncovať. Vravel, že kvôli zdraviu, no moja fantázia dáva šancu aj možnosti, že prestal fajčiť zo dňa na deň kvôli mne.:D
Tiež bol v AC v Martine a prestal. Vravel mi, že mu dali na hlavu a zápestia nejaké náramky a že to mu vysielalo do tela nejaké impulzy, alebo tak nejak...komické...., no prestal a to sa počíta :). Na začiatku sa sťažoval na bolesti pľúc a aj mal niekedy chuť si zapáliť. Som na neho pyšná, že vydržal a stále sa drží (už je to takmer rok čo nefajčí).
Za negatívum môžeme brať asi len to, že pribral, no nie je to nič hrozné, to zhodí po pár návštevách turistických chodníčkov bez ťažkostí dýchania. uuuuf.:D
Tak všetkým, ktorí vyhlásili boj cigaretám veľa zdaru:) .
Barbara
07.07.06,06:41
ja si ajtak myslím, že je to o PEVNEJ VOLE a nie o tom, že čo s rukami. keby som mala pevnú vôlu už nehúlim.:( to je to isté, že si poviem, že chcem schudnúť, ale keď nemám pevnú vôlu, tak je to o ničom! si vždy poviem, že ešte dnes si dám toto a hento a až odzajtra si budem držať diétu, a to vždy sa posúva a posúva............to je to najhoršie čo môže byť, treba hneď a zaraz:)
Elena Navrátilová
07.07.06,06:48
Ahojte, v jednom z príspevkov k tejte téme som čítala o tom antinikotínovom centre v Martine. Moj priateľ fajčil 15 rokov 1-2 krabičky denne. Ja nefajčím a celkom mi vadilo, keď on fajčil. Rozhodol sa s tým skoncovať. Vravel, že kvôli zdraviu, no moja fantázia dáva šancu aj možnosti, že prestal fajčiť zo dňa na deň kvôli mne.:D
Tiež bol v AC v Martine a prestal. Vravel mi, že mu dali na hlavu a zápestia nejaké náramky a že to mu vysielalo do tela nejaké impulzy, alebo tak nejak...komické...., no prestal a to sa počíta :). Na začiatku sa sťažoval na bolesti pľúc a aj mal niekedy chuť si zapáliť. Som na neho pyšná, že vydržal a stále sa drží (už je to takmer rok čo nefajčí).
Za negatívum môžeme brať asi len to, že pribral, no nie je to nič hrozné, to zhodí po pár návštevách turistických chodníčkov bez ťažkostí dýchania. uuuuf.:D
Tak všetkým, ktorí vyhlásili boj cigaretám veľa zdaru:) .Áno viem aj o tomto centre, aj o takých ktorým to skutočne pomohlo a prestali.
Mirka D
07.07.06,06:52
Ja som fajčila ca 8 rokov, 10-20denne. Potom som otehotnela a "prestala" som fajčiť. Vôbec som nefajčila 6 rokov.
Úvodzovky som tam dala preto, lebo poslednú dobu ma to stále viac tiahne k cigarete. Na niektorých akciách som sa pridala ku fajčiarom, dala som si 4-5cigariet, potom 2 mesiace nič. A tak to opakujem. Uvedomujem si, že dlhodobo to takto neudržím....
Zita5
07.07.06,06:52
Keď bol môj brat v tom Martinskom centre ...tak zisťoval ...a zistil nasledovné ....ak by sa združilo viac ľudí v určitom meste ...spravia výjazd aj mimo Martin .Ale im sa to oplatí len ak je viac ľudí .;)
renča1
07.07.06,06:54
Pridám aj svoje skúsenosti:
Tiež som mala jeden z tých dní že som si povedala že prestanem fajčiť. Spotreba cigariet bola u mna 20 za deň.
Jediné čo som si nevedela predstaviť bola ranna káva bez cigarety.
Tak som sa rozhodla kúpila som si náplaste. Začala som tak že som si ráno dala kávu a cigaretu a potom si si prilepila náplasť. Poviem Vám prvý deň bola čistá hrôza pre mna. Nevedela som čo s rukami. Výhodou bolo že dcera mala prázdniny a tak som vytvorila taký program že som na cigaretu takmer nepomyslela. Celý týžden som však bola na 3 cigaretách denne, čo som pri mojej spotrebe považovala za úspech. Rano 2 a večer 1. No lenže po týždni sa náplaste minuli a ja som si myslela že mám vyhrané. A žial nevyhrala som tento boj. Prišiel jeden stresujúci den a ja som späť na krabičke denne.
Samu ma to škre, no vravímsi že na budúce to snad výjde. Ale kedy príde to nabudúce, to zatiaľ netuším.
Mam aj znamu čašníčku, ktoru som obdivovala že prestala fajčiť. Vydržala to celých šesť mesiacov. A taktiež mam momentálne stresy v praci a začina pomaličky zvyšovať počet cigariet.
Ono to skutočne závisí od osobnosti a sily vôle. Ja som ju žial v sebe nenašla.
Prajem všetkým ktorí sa dajú na túto púť aby ju úspešne zvládli.

Tiež som fajčievala za deň 20 cigariet. Náplasty som neskúšala a určite by som nevydržala za deň fajčiť len 3 cigarety. Mala som tiež taký nápad že však len jednu, dve za deň ale napokon som si povedala že to sa mi potom neoplatí fajčiť a vždy to skončila zas u 20. Treba si vytvárať programy častejšie:) aby si nemyslela na cigarety. Ver mi dá sa to. Mne to pomohlo.
Renatka 75
07.07.06,06:58
Ja som tiez fajciar 15-20. Internistka mi povedali, ci mi šibe, aby som s tým niečo spravila.
Mňa najviac štve, že je človek závislý. Vojdem niekde, poobzerám sa, kde sa dá fajčiť. V kabelke mam stále krabičku cigariet a keď už mám len 2-3, kupujem si novú, aby som nedajbože nezostala bez cigariet. Otras.
Elena Navrátilová
07.07.06,07:11
Hlavne nezabúdajte vodou zahnať chúťky. Vždy po ruke. Aj žuvačky.
Barbara
07.07.06,07:14
takže som zistila na stránke - protinikotinové centrum v Martine

protinikotínova terapia - 700,- Sk
zníženie chuti do jedla - 300,- Sk -no už len kvôli tomu sa tam vybrať:cool:
detoxikácia - 200,- Sk



objednávky denne na t.č. 0434220230 od 10 hod. -16 hod.

už len sa zobrať a ísť:D

lenže si nemyslite, že už aj sa objednám, to len keby náhodou niekto potreboval tie info ---a chcel to vyskúšať:D

:eek: veľa šťastia:eek:
kukučka
07.07.06,07:22
a čo by si si želala? (to originálne, daj návrh)
Ja sa hrdím tým, že som nefajčiarka a nikto ma nepresvedčí si zapáliť cigaretku, aj keď rodičom som zapaľovala cigarety neraz.
Šťastná to žena. Ja som sa hrdila tým, že som nikdy nikoho nenavádzala fajčiť, práve naopak.
Veľmi sa mi páčila relácia Pod lampou, kde sa rozoberala závislosť na alkohole a Števo Hríb tam doloval odpoveď na otázku prečo? Jedna abstinujúca alkoholička sa mu snažila vysvetliť, že nikto nikdy nevie, ktorý pohárik ho dostal na druhú stranu, na tú, kde sa padá až na dno...
Všetci som začínali len tak zo zvedavosti, z frajeriny, vyskúšať zakázané...
Ja som nebola silný fajčiar a aj keď som chcela prestať, bola som presvedčená, že ja to nedokážem. Prestala som tak, že brat mal veľmi silný infarkt a chcela som ho podporiť.
Nepamätám si abstinenčné príznaky, skôr to, že mi začali byť cigarety doslova odporné a aj keď som po čase dostala chuť a zapálila si, nechutili mi a nedokázala som ani šlukovať.
Považujem za veľmi dôležité prijať rozhodnutie a veriť, že to raz dokážem.
K cieľu vedie veľa ciest, niekto to dokáže odrazu a pre niekoho je úspechom,
keď fajčenie obmedzí na polovicu či jednu denne. Nepovažujte sa menejcenných a netrestajte sa ak sa vám to hneď nepodarí. Práve naopak, tešte sa aj z malého úspechu.
Všetkým vám veľmi, veľmi držím palce!
miriza
07.07.06,07:48
Ahojte kočky! / pretože väčšinou sú príspevky od žien/. Tak aj ja som fajčiar no nemyslím si, že nejaký silný. Cez deň nefajčím vôbec a ráno keby som si zapálila a nahladno tak asi odpadnem. Nefajčím veľa tak 2-3 cigarety ale až večer keď už je oddych. No povedzte či Vám nepadne dobre cigaretka teraz v tieto letné dni večer vonku. Stále si o sebe myslím, že nie som závislá na cigaretách no každý večer za mnou aspoň tá jedna cigaretká chodí.
Antonia1
07.07.06,08:10
Ja som tiež niekoľko rokov fajčila denne 20 aj viac, podľa situácie. Dnes už nefajčím 3 a pol roka. Mňa donútili nefajčiť zdravotné problémy. Jedného Sivestrovského večera sa mi začalo ťažko dýchať a z pohotovosti ma už odviezla rýchla záchranná služba. Infarkt. Niekoľko týždňov v nemocnici a tam som ani len nepomyslela na cigaretku. Keď som prišla domov povedala som si, keď som vydržala tam musím aj doma. Bála som sa síce, že priberiem ale začala som denne chodiť 5 km a váhu mám takú istú. Teraz som zistila, že sa dá žiť aj bez cigarety. Vtedy som si to nevedela ani predstaviť. Vždy som hovorila, že u nás keď na nič nebude ale na cigarety a chleba vždy musí byť. Myslela som tým korunky. Teraz, keď stretnem bývale kolegyne a poviem im, že nefajčím nechcú vôbec veriť. Tak to je moja skúsenosť s fajčením.
gabriela7755
07.07.06,08:13
Ahojte všetci
zapnem poradu a čo nevidím ? Téma mne veeeľmi blízka. Obdivujem tých,
čo už s fajčením prestali a držím palce tým, čo chcú prestať. Aj ja medzi
nich už niekoľko rokov patrím. Dúfam, že jedného pekného dňa s tým už
ozaj seknem, zatiaľ sa mi veľmi nedarí. Budem isto sledovať túto tému,
možno ma vaša snaha a trpezlivosť budú inšpirovať.
Danila
07.07.06,08:17
No tak ja som od včera pokročila asi takto. Hlavu mám tak nabitú premýšľaním nad všetkými príspevkami, že táto téma ma priam pohltila. prvý raz hľadám skutočne a poctivo všetky spôsoby, ako byť slobodnou. Ako sa nehrabať stále po cigarete, zapaľovači, a potom žuvačke, parféme, mentolke, lebo tak to s nami fajčiarkami je. Kedysi som počula, že čím neskôr v priebehu dňa si zapálim cigaretu, tým menej ich vyfajčím. Čosi na tom bude. Ale je to dosť málo. Chce to fakt radikálny rez. Každá z nás určite zažila ženskú, čo nám vážne vedela pohnúť žlčou. Najradšej by sme je stlačili krk. Keďže sme tu všetko inteligentné dámy, nestlačili sme jej krk, ale sme ju ignorovali, a dokázali, že máme navrch. Dnes mi stačilo predstaviť si v tejto pozícii tú nadutú pani závislosť, čo mi bezcitne nahlodáva srdce, cievy, votrela sa mi už aj do žalúdka a do kostí a ktovie, či sa nepokúsi odviesť mi aj muža môjho srdca. So smradľavým pomocníkom nikotínom by to nemusela mať až také zložité. Milé dámy, vážne som sa na ňu naštvala. No povedzte, sme tak nemožné, aby sme jej neukázali dvere z našich príbytkov? Apropo, veď Vám vyvádza to isté, čo mne. A uznajte, koľko galantných kolegov tu s nami diskutuje, nepochybne nefajčiarov. Ktovie, či by boli tak galantní aj v našej
zadýmenej spoločnosti. Takže dievčence, v jednote je sila.
Elena Navrátilová
07.07.06,08:55
Dobrééé. Skús si to ešte niekoľkokrát prečítať a budeš na najlepšej ceste zbaviť sa predmetného zlozvyku.
kukučka
07.07.06,09:02
Ty papierosa daj, jak jego pocalunek - nech truje, to mniej boli - spieva tabatierke čo jej ostala po milencovi ktorý ju opustil, poľská speváčka Kayah v slávnej Bregovičovej piesni.
Danila mi pripomenula spolužiačku, ktorá začala fajčiť až keď náhle ovdovela. Manžel bol fajčiar. . .
Danila
07.07.06,09:25
Milá Elena, nemusím čítať, lebo hľadám jej toľko prívlastkov, že keby ju namaľoval maliar, tak Pablove výtvory sú hotový šuviks.. Ale pridám ešte niečo. Mám vynikjúceho kamaráta, ktorý abstinuje od alkoholu asi 20 rokov. Zobral ma raz na tajnáša na to ich stretko.Nie ako alkoholika, ale ťažkého závisláka, ktorý jeho rady hádzal za hlavu. V prírode. Medzi nimi je málo fajčiarov. Ale kto si chce zapáliť, môže. Má však vyhradený priestor - znázornený cintorín. Čestné slovo, že som si v ten deň nezapálila. Zitka, ayya a spol. čo poviete na také stretko? Ale by sme od toho cintorína pekne upalovali!!!! A majú ešte jednu zásadu. Keď im pohárik straší pri ramene, zavolajú na pokec kámoša. Takže aj ja dnes menej makám ako inokedy. Radšej tu s Vami pokecám, lebo aj tá moja potvora mi nedá pokoj a dvakrát ma zmohla. Aj tak som dnes fakt moc,móóóc dobrá.
Zita5
07.07.06,09:37
Začínam bilancovať :

Fajčiar , ktorý denne fajčí 30 cigariet ...t.j.5 minút jedna cigareta = 1,50 hod.denne x 365 = 547,50 hod. : 24 hod.= 22,81 dní z jedného roka prefajčí ........nonstop .....:rolleyes: a skonzumuje 10 950 ks cigariet pri značke W... a kúpnej cene to je 58 Sk : 20 = 2,90 Sk/ 1 ks x 30 ks = 87,- Sk denne x 365 dní = 33 755 ,- Sk . :eek: Fúúúj :mee:



To som nepočítala všakovaké párty,opekačky a podobné posedenia .
Zita5
07.07.06,09:43
Začínam bilancovať :

Fajčiar , ktorý denne fajčí 30 cigariet ...t.j.5 minút jedna cigareta = 1,50 hod.denne x 365 = 547,50 hod. : 24 hod.= 22,81 dní z jedného roka prefajčí ........nonstop .....:rolleyes: a skonzumuje 10 950 ks cigariet pri značke W... a kúpnej cene to je 58 Sk : 20 = 2,90 Sk/ 1 ks x 30 ks = 87,- Sk denne x 365 dní = 33 755 ,- Sk . :eek: Fúúúj :mee:



To som nepočítala všakovaké párty,opekačky a podobné posedenia .


Ešte doplním ak fajčia z rodiny dvaja 25 rokov : 33 755 x 2 = 67 510 Sk ročne x 25= 1 687 750 Sk ....... t.j. ušetrené zdravie a bývanie pre jedno dieťa .:rolleyes: :confused:
gabriela7755
07.07.06,09:43
Začínam bilancovať :

Fajčiar , ktorý denne fajčí 30 cigariet ...t.j.5 minút jedna cigareta = 1,50 hod.denne x 365 = 547,50 hod. : 24 hod.= 22,81 dní z jedného roka prefajčí ........nonstop .....:rolleyes: a skonzumuje 10 950 ks cigariet pri značke W... a kúpnej cene to je 58 Sk : 20 = 2,90 Sk/ 1 ks x 30 ks = 87,- Sk denne x 365 dní = 33 755 ,- Sk . :eek: Fúúúj :mee:



To som nepočítala všakovaké párty,opekačky a podobné posedenia .

Keď to takto podáš, vychádza celkom zaujímavé číslo ...
Danila
07.07.06,09:46
Zitka,pridaj k tomu cenu za biele M a je to na infarkt. Týchto výpočtov som urobila stovky a vyfajčila som pri nich majland. Halóóóóó, je tu nejaký psychológ?. ...... Nič? Ak si ozvi sa ! Nemáme leháro, ani klídek, len ten tabáček. Skús pomôcť ako to urobiť naopak. Ak tu občas pendluješ náhodou medzi nami, pridaj sa ! No čo už! Je to tu zadarmo, ale aj my tak fungujeme pre naších blížnych. A ochotne. A radi.
petra:-)
07.07.06,09:56
Odporúčam pozrieť pri chuti na cigaretku:
Zita5
07.07.06,10:01
Odporúčam pozrieť pri chuti na cigaretku:

Na to sa ja osobne ani nepozriem , automaticky ak je nejaká relácia v TV ...prepínam ....;)
petra:-)
07.07.06,10:15
Zitka, treba sa motivovať. U mňa to zabralo. Aj keď toto bola len jedna z motivácií. Ďalšou silnou bol CIGARETOVÝ SMRAD - FUJ- takto nemá byť cítiť žena. Poviem Ti - strašne to cítia nefajčiari, a ešte viac odučení fajčiari. Keď sedím na školení a po prestávke príde spolusediaca, ktorá práve zahasila, Ti poviem - je krásna, elegantná, ale ten smrad :D .
Ha, mne sa to hovorí, ja už to mám za sebou, ale bola som pevne odhodlaná a nechcela som prehrať boj sama so sebou. Motivovala som sa vetou: Však čo som nejaká handra aby so mnou zametala cigareta? A pritom som ju držala v ruke a pekne som ju ovoniavala - Bože a voňala:D - ale nakoniec som ju pekne rozžmolila do popolníka.
Chápem aké ťažké je prekonať krízy, už by som tie pocity nechcela mať. Držím Vám všetkým odhodlaným palce. :)
kikoza
07.07.06,10:17
:) Dievčence, hoďte už nejakú informáciu ako sa Vám dnes darí. Podarilo sa aspoň o nejakú 1-2 cigaretky menej? Veľmi vám fandím.
renča1
07.07.06,10:19
Odporúčam pozrieť pri chuti na cigaretku:

To sú strašnéééééééé obrázky.:eek:
Zita5
07.07.06,10:20
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať :mad:
Barbara
07.07.06,10:20
Na to sa ja osobne ani nepozriem , automaticky ak je nejaká relácia v TV ...prepínam ....;)


prečo Zitka sa nato nepozrieš, nič hororistické natom neni, je to skôr zaujímavé, vyzerá to jako roztrhnutá špinavá handra:(


a mimochodom čo Holky ostane to iba pri rečoch, alebo budú aj nejaké skutky či skutek utek??
ale ináč ja sa ukľudnujem tým , že veď čo keď nechytím to na pľúca, ajtak je tisíce možnosti, kde to vyskytne v celom tele má priestor nato, čo sa jej ráči to napádne, keď to nebudú pľúca, bude niekde inde.:(
veď sa hovorí, že na niečo umrieť musíme ,nonie??
len to mi nejde do hlavy, že tí mladí ľudia a deti, ktorí ešte ani nefajčili, ani nepili prečo mávajú tú chorobu a prečo musia umrieť? veď ešte ani nežili :mee: toto nikdy nepochopím:mee: :mee:


ale som Vás s tou mojou úvahou ukľudnila čo, ? tak ideme si zapalíť??? gdo sa pridá???;)
Zita5
07.07.06,10:21
To sú strašnéééééééé obrázky.:eek:


Ranátka prečo to pozeráš?:rolleyes: Som ja ale zbabelec ,však ?Ja to ani nepozriem .
renča1
07.07.06,10:24
Ranátka prečo to pozeráš?:rolleyes: Som ja ale zbabelec ,však ?Ja to ani nepozriem .

Zitka ešte stále je vo mne niekedy taká malá chutička na cigaretku. Ale ked pozrieš na tie obrázky, tak máš aj po chuti. Mrkni ...a držím palčeky.
Zita5
07.07.06,10:24
prečo Zitka sa nato nepozrieš, nič hororistické natom neni, je to skôr zaujímavé, vyzerá to jako roztrhnutá špinavá handra:(


a mimochodom čo Holky ostane to iba pri rečoch, alebo budú aj nejaké skutky či skutek utek??
ale ináč ja sa ukľudnujem tým , že veď čo keď nechytím to na pľúca, ajtak je tisíce možnosti, kde to vyskytne v celom tele má priestor nato, čo sa jej ráči to napádne, keď to nebudú pľúca, bude niekde inde.:(
veď sa hovorí, že na niečo umrieť musíme ,nonie??
len to mi nejde do hlavy, že tí mladí ľudia a deti, ktorí ešte ani nefajčili, ani nepili prečo mávajú tú chorobu a prečo musia umrieť? veď ešte ani nežili :mee: toto nikdy nepochopím:mee: :mee:

Prvý krát som sa pozastavila nad tým , že či fajčím alebo nie ..vždy je to jedno . Bolo to v dobe keď mi zomrela 38-ročná švagriná na tú chorobu ........., ktorá v živote nikdy nefajčila .
Hlinkovx
07.07.06,10:30
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať :mad:
Zitka ..superhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif...dúfam, že to ešte stále platí....
Barbara
07.07.06,10:32
Prvý krát som sa pozastavila nad tým , že či fajčím alebo nie ..vždy je to jedno . Bolo to v dobe keď mi zomrela 38-ročná švagriná na tú chorobu ........., ktorá v živote nikdy nefajčila .

Zitka ale pjosím Ťa, nebuď k sebe taká tvrdá, hovorí sa, že kto fajčil, nemá prestaťzo dňa na deň, ale postupne.
držím Ti prsty, ale ja to skúšať zatial nejdem.

no veď práve o tomto hovorím. fakticky umrieť musíme, ale to neni jedno , že kedy??
lenže pani si nevyberá ani čas ani miesto.
ešteže to nevieme dopredu, kedy tá zubatá pre nás príde, veď by sme sa asi zbláznili.

fuuuuujjjj ale sme sa dostali k dobrej téme .
Tešme sa že ide víkend a bude pekne a tak!:D :p

a od pondelka znovu do nefajčenia!:D
Elena Navrátilová
07.07.06,10:34
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať :mad:
Zitkaaaá som s Tebou! Keby si bola bližšie aj pohár vody Ti podám. Aj žuvačku, odvtedy čo som prestala, žujem skoro stále. Pohoda.
Hlinkovx
07.07.06,10:38
a od pondelka znovu do nefajčenia!:D
aké od pondelka :confused: ...včera tu bolo povedané..že tá včerajšia nočná bola tá posledná....a dúfam, že to tak bude...
takže sa pridajte...kto fajčíte...nech nám tu na porade toľko nedymíte:D:D
Elena Navrátilová
07.07.06,10:39
Zitka ale pjosím Ťa, nebuď k sebe taká tvrdá, hovorí sa, že kto fajčil, nemá prestaťzo dňa na deň, ale postupne.
držím Ti prsty, ale ja to skúšať zatial nejdem.

no veď práve o tomto hovorím. fakticky umrieť musíme, ale to neni jedno , že kedy??
lenže pani si nevyberá ani čas ani miesto.
ešteže to nevieme dopredu, kedy tá zubatá pre nás príde, veď by sme sa asi zbláznili.

fuuuuujjjj ale sme sa dostali k dobrej téme .
Tešme sa že ide víkend a bude pekne a tak!:D :p

a od pondelka znovu do nefajčenia!:D
Dievčence, prosím pekne nie týmto smerom. Na psychiku bacha. Tá sa musí posilňovať inými impulzmi. Napr. z vnútra-načo mi je tá cigareta dobrá? Ja ju vôbec nepotrebujem. A prosím takto to začne fungovať. Na psychike je dôležité nemyslieť na negatíva zo závislostí, ale pozitíva zo zbavenia sa závislostí. No aká som silná, aj tých cigariet som sa zbavila!!!:D A keď sa niekde zjavím nemusím pozerať kto kde fajčí aby som nefajčila sama. A potom výčitky, no ale vyzerám s tou cigaretou, alebo keď je niekde fajčiarka, taká elegantná pani a vôbec jej to nepristane. Len nemyslite na choroby z fajčenia a tak. To nie je správna motivácia. Len na to pekné, čo získam, keď prestanem. VOdička, vodička, vodička.
Elena Navrátilová
07.07.06,10:42
Milá Elena, nemusím čítať, lebo hľadám jej toľko prívlastkov, že keby ju namaľoval maliar, tak Pablove výtvory sú hotový šuviks.. Ale pridám ešte niečo. Mám vynikjúceho kamaráta, ktorý abstinuje od alkoholu asi 20 rokov. Zobral ma raz na tajnáša na to ich stretko.Nie ako alkoholika, ale ťažkého závisláka, ktorý jeho rady hádzal za hlavu. V prírode. Medzi nimi je málo fajčiarov. Ale kto si chce zapáliť, môže. Má však vyhradený priestor - znázornený cintorín. Čestné slovo, že som si v ten deň nezapálila. Zitka, ayya a spol. čo poviete na také stretko? Ale by sme od toho cintorína pekne upalovali!!!! A majú ešte jednu zásadu. Keď im pohárik straší pri ramene, zavolajú na pokec kámoša. Takže aj ja dnes menej makám ako inokedy. Radšej tu s Vami pokecám, lebo aj tá moja potvora mi nedá pokoj a dvakrát ma zmohla. Aj tak som dnes fakt moc,móóóc dobrá.Danila len vydrž v tom prehodnocovaní. Odpoveď je na Tebe.
rosemary
07.07.06,10:43
Povedala som si, že určite sa do tejto témy nezamiešam. Ja, tuhý fajčar, ktorý vždy od pondelka, od nového roku, od prvého...prestáva znovu fajčiť.Vyskúšala som náplaste, len tak z plezíru, týždeň náplastí som zaplatila na cigaretách som ušetrila tú istú sumu.
Tak zisťujem, že aj tak nechcem prestať. Viete prečo? Už mnoho krát som zistila, že tá cigareta je moja najlepšia spoločníčka. Ešte nikdy ma nesklamala, vždy bola po ruke, keď som ju najviac potrebovala. A nech ma niekto presvedčí že stres a pevná vôľa idú ruka v ruke.
...a ešte si počkám, keď budú mať fajčiari úľavu na dani....
Všetkým, ktorí prestali fajčiť klobúk dolu, klaňám sa po samú zem a hlavne zááávidííím.......................strašne závidím
Hlinkovx
07.07.06,10:50
Hani..iba toľko...
drahá spoločníčka...ktorá si vyberá svoju daň...vyššiu..než si možno pripúšťaš...
petra:-)
07.07.06,10:50
Poznáte ten vtip?
Stretnú sa po rokoch dvaja priatelia. Prvý hovorí: "Som na seba pyšný, prestal som pred rokom fajčiť!" Druhý na to: Noooo, je tam toho. Ja som za posledný rok prestal už 6x!"
Barbara
07.07.06,10:55
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať :mad:


Zitkaaaa , prosím Ťa potom sa nám pochvaľ ako to šlo, a ako to ide---
v duchu Ti budem tiež záávidiieť, keď sa Ti to bude dariť!:mee:
Danila
07.07.06,10:56
Zitka, veľmi si ma podporila. Bojujem a mám pitný režim o akom sa mi nesnívalo. A pribudla aj nejaká 50 korunáčka.
Barbara
07.07.06,10:58
Zitkaaaá som s Tebou! Keby si bola bližšie aj pohár vody Ti podám. Aj žuvačku, odvtedy čo som prestala, žujem skoro stále. Pohoda.


no jááá by som z toho moc nenažula tými mojími zlými zubami:D :D
žeby som vyskúšala tú čistú vodu????:rolleyes: :rolleyes:
Renatka 75
07.07.06,11:18
Od rána čítam Vaše prispevky a vtedy ma pochytia výčitky. Ale akonáhle vypnem Poradu, hneď si idem zapáliť.
Po cige mám zas výčitky svedomia. A najhoršie je to vtedy, keď do mňa začne tlačiť 11-ročná dcéra, ktorá mi už neraz chcela zahodiť cigaretky.
My fajčiari sme otrasní v tom, že si nechceme pripustiť, že nás to veľmi, veľmi štve, ale bránime sa spôsobom, že na to nemyslíme, ale podvedome to tam je. A keď nevydržíme, tak si povieme, že načo žijeme, keď si nemôžeme dopriať. Sme ako malé deti.

Zitka, držím palce.
Elena Navrátilová
07.07.06,11:21
no jááá by som z toho moc nenažula tými mojími zlými zubami:D :D
žeby som vyskúšala tú čistú vodu????:rolleyes: :rolleyes:Barbarka sú aj také žuvačky čo sa nelepia na žiadne zuby. Dnes sú aj tuhé cukríky bez cukru.
Barbara
07.07.06,11:29
Barbarka sú aj také žuvačky čo sa nelepia na žiadne zuby. Dnes sú aj tuhé cukríky bez cukru.


:D no lenže ja som myslela nato, že aj mi chýbajú :D potrebovalo to už protézu:D

ale teraz vážne to s tým fajčením asi bude podobne ako s tou Poradou. je to závislosť.:D to vieme
doma nemám net, takže v piatok večer , v sobotu a v nedeľu mám abstinenčné príznaky za POradou a neviem čo so sebou, rozmýšľam nadtým , že kto a čo je na Porade a teším sa na pondelok, že si zas zapálím, chcem povedať zapnem net a hejda na Poradu.:D
už sa teším, že niekedy určite si dám zaviesť aj doma net a potom ma tu budete mať aj vo dne v noci:D
Eulalia
07.07.06,13:45
heja! heja! ... to si o mne pisala? ja tvoju dusu! :D :D

Čo myslíš, že si sama? Veď to všetky veľmi dobre poznáme......
:)
Eulalia
07.07.06,13:53
nuz damy, necital som vsetky vase prispevky, lebo ich je vela, ale mozem vam povedat, ze najlepsie je prestat hned a naraz! proste pri tejto cigarete si povedat "dost!", zahodit to svinstvo a vydrzat. ja som to absolvoval asi pred 4 rokmi a teraz je to super. nehovorim, ze to bolo lahke, mal som strasne abstaky, aj som pribral (co asi mnohe z vas strasi), ale stalo to za to... s cistymi plucami je zivot o 100 bodov lepsi.

mimochodom, este stale mam pred ocami krabicku, co som vtedy nedofajcil, nechal som si ju ako memento na obdobie nikotinoveho "otroctva"...

Gratulujem a potichu závidím, že si to dokázal.:o
Elena Navrátilová
07.07.06,17:18
Gratulujem a potichu závidím, že si to dokázal.:o
Nezáviď, porozmýšľaj a potom môžeš niečo buď urobiť, alebo neurobiť nič. Je to len Tvoja vôľa.
Eulalia
07.07.06,17:31
Nezáviď, porozmýšľaj a potom môžeš niečo buď urobiť, alebo neurobiť nič. Je to len Tvoja vôľa.

Elenka, to o pozitivnej motivácii je absolútna pravda. Ja mám už tretí týždeň nové zamestnanie, v ktorom nemôžem fajčiť. Oproti predchádzajúcemu tempu som ubrala minimálne tretinu cigariet. Dokonca už aj večer doma menej fajčím. Dúfam, že to bude pokračovať takto do stratena, pretože s jednorazovým seknutím som to skúsila už viackrát a nikdy mi to nevyšlo.:mad:
Takže nechcem robiť žiadne veľké vyhlásenia, ale bola by som rada, keby som mohla raz aj ja povedať: Hej, Vy tam, ja už nefajčím!:eek:
Drž nám palce a povzbudzuj nás naďalej, je to príjemné vedieť, že nie sme v tom "ťažkom" boji samé.

P.S. Už som si viackrát povedala, že by som sa mala zamestnať na benzínovej pumpe, priamo pri stojane. Keby som robila dvadsaťštvorky, určite by som sa rýchlo odučila fajčiť. Keď viem, že fajčiť nesmie, tak mi to nechýba. To je zaujímavé, že?:)
lenkak
07.07.06,17:46
Tak Vám všetkým držím palce.
Zitka ako si na tom?
Elena Navrátilová
07.07.06,18:13
Elenka, to o pozitivnej motivácii je absolútna pravda. Ja mám už tretí týždeň nové zamestnanie, v ktorom nemôžem fajčiť. Oproti predchádzajúcemu tempu som ubrala minimálne tretinu cigariet. Dokonca už aj večer doma menej fajčím. Dúfam, že to bude pokračovať takto do stratena, pretože s jednorazovým seknutím som to skúsila už viackrát a nikdy mi to nevyšlo.:mad:
Takže nechcem robiť žiadne veľké vyhlásenia, ale bola by som rada, keby som mohla raz aj ja povedať: Hej, Vy tam, ja už nefajčím!:eek:
Drž nám palce a povzbudzuj nás naďalej, je to príjemné vedieť, že nie sme v tom "ťažkom" boji samé.

P.S. Už som si viackrát povedala, že by som sa mala zamestnať na benzínovej pumpe, priamo pri stojane. Keby som robila dvadsaťštvorky, určite by som sa rýchlo odučila fajčiť. Keď viem, že fajčiť nesmie, tak mi to nechýba. To je zaujímavé, že?:)
No som sa dobre zasmiala na tej "benzínovej pumpe". A to som si myslela, že len ja viem byť k sebe až "morbídna". No ďakujem Ti pekne. Len pokračuj v tom pozitívnom myslení. Z vlastnej skúsenosti viem, že je to tá najlepšia a najmenej bolestivá cesta. Keď si osviežim v pamäti ako som sa učila fajčiť, ľudia moji, ani palce na nohách som si nevidela pre ti mrákoty. A potom som zas mala mrákoty pri nedostatku negitívnych "síl" z cigarety. No veď som si to sama navodila aj odvodila. Je to len v myslení. Pekne uložiť v hlavičke čo chcem čím dosiahnuť. No veď to vidíš, tí čo stretkujú /Bardejov, Prievidza/ si tiež zvolili. My taky tak. Každý sme tu, ja tomu hovorím "na pôžičku". Nikto tu nie je "naveky". Tak prečo tú "pôžičku" neprežiť čo najpríjemnejšie, atmosféru /pôžičky/si viac menej vytvárame sami. Ja sa teším a to teda tu pred celou poraďáckou rodinou smelo prehasujem, že vtedy, keď si budú tí čo už nikdy nebudú chcieť fajčiť cigarety,l že sa na stretku určite zúčastním aj s fľašou coly a balíčkom Mentosu tam, kde sa dohodneme. No a už som vymyslela niečo super "originálne", nie?
Danila
07.07.06,18:51
Elena Navrátilová nám už dáva takmer srdce na dlaň. Vie presne, čo v súboji s touto pliagou podstupujeme. Vie presne, že pri našom potácani sa potrebujeme občas oprieť. A to som dnes vsadila na ESO. Ja som zostala bez jedinej cigarety. Kedysi by som o polnoci zašla pre ne do prvej krčmy. Dnes pobehujem po schodoch, aby som to nutkanie odpochodovať do večierky rozchodila. Maj s nami ešte výdrž. Na to stretko by som totiž prišla veľmi rada.
Cila
07.07.06,19:18
Dnes som prvýkrát vypila ráno kávu bez cigarety. Nacapila som náplasť a robila celý deň ako otrok. Bežné upratovanie , varila obed , oprala niečo v rukách asi dve hodiny som žehlila. Po bežnej práci bolo asi 15 hod som končila a dostala veľkú chuť si zapáliť dala som si kávu a prvú cigaretu /veľmi som to obanovala/, trápilo ma to veľmi, prišiel manžel a hneď sa ma opýtal "Koľko si vyfajčila?" Ja som sa priznala k tej jednej mizernej a parádne ma rozčúlil, keď mi povedal, že ja asi prestanem fajčiť len vtedy, keď tie naplaste budem lepiť na pusu. Čakala som, že ma pochváli a dostala som toto. Možno to robí naschvál? Provokuje ma?
Zite veľmi gratulujem, keď to dokázala bez náplasti. Si veľmi veľká bojovníčka, pokračuj. Ja sa veľmi hanbím. Všetkým veľmi fandím a díky za podporu.
Cila
Elena Navrátilová
07.07.06,19:28
Dnes som prvýkrát vypila ráno kávu bez cigarety. Nacapila som náplasť a robila celý deň ako otrok. Bežné upratovanie , varila obed , oprala niečo v rukách asi dve hodiny som žehlila. Po bežnej práci bolo asi 15 hod som končila a dostala veľkú chuť si zapáliť dala som si kávu a prvú cigaretu /veľmi som to obanovala/, trápilo ma to veľmi, prišiel manžel a hneď sa ma opýtal "Koľko si vyfajčila?" Ja som sa priznala k tej jednej mizernej a parádne ma rozčúlil, keď mi povedal, že ja asi prestanem fajčiť len vtedy, keď tie naplaste budem lepiť na pusu. Čakala som, že ma pochváli a dostala som toto. Možno to robí naschvál? Provokuje ma?
Zite veľmi gratulujem, keď to dokázala bez náplasti. Si veľmi veľká bojovníčka, pokračuj. Ja sa veľmi hanbím. Všetkým veľmi fandím a díky za podporu.
CilaCilka poznám aj tieto prípady. Aj zajtra je deň. Len to nevzdaj, lebo si založila takúto interesantnú tému. Každý pokus je dobrý. Prosím.
Zita5
07.07.06,19:45
Takže môj dnešný harmonogram bol vcelku na zbláznenie .V určitom prípade som bola vyzvaná , aby som si išla zapáliť .....keď som povedala, že nie ....veľký hurónsky smiech ......"nemachruj do kedy to vydržíš ".....
Moja odpoveď bola nie ,už nemám ani cigarety a už vôbec nekúpim.
Nefajčila som .
O 16 hod. som bola v potravinách a robila som nákup na víkend, ako som platila pri pokladni ...môj synáčik rozosmial všetky existujúce predavačky jeho pokrikom ...mami nie že na víkend kúpiš cigarety !Tak som ani nekúpila a nemala som vôbec v pláne kupovať .
Pociťovala som veľkú nervozitu , neviem ani teraz sa zmestiť do kože .
Prišla som domov uvarila som si kávu .............................a vtedy som zmarila môj skoro celodenný boj a dala som si jednu odloženú cííííígu .Bola som na seba nasr..., išla som dolu cvičiť .....ani som nevarila ....potom som išla pod sprchu a od jedu som išla spať a zobudila som sa až teraz .Ale istotne si nezapálim , lebo nemám čo ...... Zajtra budem bojovať znova .

Je to hrozné ...hrozné....hrozné......

Cila ...neviem prečo sa hanbíš , ja sa vôbec nehanbím , som hrdá na to , že je to tak ako to je a inokedy o takomto čase som mávala 1 krabičku za sebou .........skonzumovanú a možno i viac ....

Toto bol môj dnes prvý takto prežitý deň .

Smajlíkov ani nedávam ...pretože tu nie taký smajl, ktorý by momentálne moje rozpoloženie napodobnil .
Zita5
07.07.06,19:50
Ešte doplním .......stále by som niečo jedla .......a to je len prvý deň:mad: :mad: :mad:
Hlinkovx
07.07.06,19:52
Ešte doplním .......stále by som niečo jedla .......a to je len prvý deň:mad: :mad: :mad:
Zitka..ale pokiaľ si vydržala ....a nehúlila...tak gratulujem...a nech ti to vydrží...
Cila
07.07.06,19:54
Takže môj dnešný harmonogram bol vcelku na zbláznenie .V určitom prípade som bola vyzvaná , aby som si išla zapáliť .....keď som povedala, že nie ....veľký hurónsky smiech ......"nemachruj do kedy to vydržíš ".....
Moja odpoveď bola nie ,už nemám ani cigarety a už vôbec nekúpim.
Nefajčila som .
O 16 hod. som bola v potravinách a robila som nákup na víkend, ako som platila pri pokladni ...môj synáčik rozosmial všetky existujúce predavačky jeho pokrikom ...mami nie že na víkend kúpiš cigarety !Tak som ani nekúpila a nemala som vôbec v pláne kupovať .
Pociťovala som veľkú nervozitu , neviem ani teraz sa zmestiť do kože .
Prišla som domov uvarila som si kávu .............................a vtedy som zmarila môj skoro celodenný boj a dala som si jednu odloženú cííííígu .Bola som na seba nasr..., išla som dolu cvičiť .....ani som nevarila ....potom som išla pod sprchu a od jedu som išla spať a zobudila som sa až teraz .Ale istotne si nezapálim , lebo nemám čo ...... Zajtra budem bojovať znova .

Je to hrozné ...hrozné....hrozné......

Cila ...neviem prečo sa hanbíš , ja sa vôbec nehanbím , som hrdá na to , že je to tak ako to je a inokedy o takomto čase som mávala 1 krabičku za sebou .........skonzumovanú a možno i viac ....

Toto bol môj dnes prvý takto prežitý deň .
Zato sa hanbím, lebo moje telo dostáva nikotín z tej náplaste, tak by som to mala v pohode vydržať. Ja necítim nervozitu, že mi chýba nikotin, mne chýba len pocit pohody z fajčenia. Čo budem robiť keďˇuž náplaste nebudem používať? Gratulujem Ti si super kočka.
Cila
Danila
07.07.06,19:54
Milá Cila, veru sa Ty nemáš za čo hanbiť. Porobiť toľko roboty, a o 15 hod. prvú cigaretu, to si zaslúži pochvalu. A že Ťa manžel nepochválil? Neboj, ani mňa. A keby sa prihlásili ďalšie poraďáčky, ktoré manžel nepochválil za snahu prestať fajčiť,/ a nielen zato/ tak tu možno sedíme do rána. Nerobí to ani naschvál, a asi Ťa ani neprovokuje, jednoducho majú plné zuby toho nášho blbého zlozvyku.
Zita5
07.07.06,20:02
Zato sa hanbím, lebo moje telo dostáva nikotín z tej náplaste, tak by som to mala v pohode vydržať. Ja necítim nervozitu, že mi chýba nikotin, mne chýba len pocit pohody z fajčenia. Čo budem robiť keďˇuž náplaste nebudem používať? Gratulujem Ti si super kočka.
Cila

Cila a manžel je fajčiar ?To len pre porovanie ...keď teda tak vraví ...má Ťa pochváliť .....;) , že ho pozdravujem ...:D
willma
07.07.06,20:03
....
P.S. Už som si viackrát povedala, že by som sa mala zamestnať na benzínovej pumpe, priamo pri stojane. Keby som robila dvadsaťštvorky, určite by som sa rýchlo odučila fajčiť. Keď viem, že fajčiť nesmie, tak mi to nechýba. To je zaujímavé, že?:)
No tak ti poviem, že robím na benzínke aj keď nie čerpadlárku ale v kancli a mám na čerpačku dokonalý výhľad. Vlasy sa mi ježia nie len z logického ľudského zmýšľania niektorých zákazníkov ale najmä z titulu profesie, ktorú na čerpačkách robím. Mnohí nemajú problém čerpať pohonné hmoty so zapálenou cigou v ruke a keď si ich dovolím upozorniť, že najlepšie by bolo, keby sa presvedčili so zapálenou zápalkou v ruke, či už majú dosť plnú nádrž kukajú na mňa jak telce a to tie telce urážam.
Cila
07.07.06,20:37
Cila a manžel je fajčiar ?To len pre porovanie ...keď teda tak vraví ...má Ťa pochváliť .....;) , že ho pozdravujem ...:D
Fajčí ako Turek, ale ani nechce prestať, zato ma to napálilo.Ale keď tak rozmýšľam, najlepšie ma pozná, vie že ak ma provokuje, že to nedokážem
tak sa rozzúrim, že už len preto, aby nemal pravdu spravím opak. Iné mi nezostane musím na sebe makať!!!:mad: :confused: ;) :(
Mužská logika, žeby mal pravdu?
Cila
Elena Navrátilová
07.07.06,20:40
Fajčí ako Turek, ale ani nechce prestať, zato ma to napálilo.Ale keď tak rozmýšľam, najlepšie ma pozná, vie že ak ma provokuje, že to nedokážem
tak sa rozzúrim, že už len preto, aby nemal pravdu spravím opak. Iné mi nezostane musím na sebe makať!!!:mad: :confused: ;) :(
Mužská logika, žeby mal pravdu?
CilaNever mužskej logike. Ja som zas naschvál vydržala, aby som nepočúvala, že to aj tak nedokážem. Cilka, je to ne Tebe.
ondrejvla
07.07.06,20:48
Tak to mám radosť - Zitka, že si podľahla, to nič, len ak sa budeš snažiť, určite bude zajtra deň menej smradľavý! Kúp si dobrý parfum, daj si ho na telo, ktoré nie je nasiaknuté dymom a uvidíš ten bezva pocit zo správnej arómy! A prečo to nerisknúť a neobjednať sa v tom Martine? Nie je problém sa tam dostať či už autom, alebo vlakom, určite to zato stojí! Poznám viacerých, ktorým to pomohlo, riskni to! Ak veľmi chceš, tak to dokážeš a všetky ostatné Poraďáčky s tebou. Gúľaš si medzi prstami škoricu? Ak nie, odbehni do kuchyne, strč si ju hoci aj do pusy a šľukuj! K tomu si zahryzni hrebíček, jazyk ťa bude štípať ako po cigarete, daj si nie jednu, ale dve šialky čaju, alebo minerálky, dokážeš to! Každá to dokážete, len treba chcieť, vari nebude víťazom jedna malá, smradľavá, dymiaca, žeravá hnusná cigareta, keď oproti nej je krásna baba, ktorá chce vychutnávať život!
ŠKORICU, a ešte raz ŠKORICU - a prsty majú čo robiť. Ja som ju "mágala" medzi prstami ešte aj na autobusovej zastávke, ale dokázala som to! No a vy to dokážete určite tiež!
Dúfam, že zajtra ju len chytíte a rozmrvíte do fľaše na polievanie muškátov - vraj to ničí mšice na kvetoch...
Teším sa na zajtrajší deň a vaše úspechy!
Simonab
07.07.06,21:01
Zitka držím palce, aby si to vydržala, aj všetkým ostatným, ktorí sa na to odhodlajú.
Danila
07.07.06,21:21
Tak toto je Vlasta na bodík. Zdravotné šľukovanie. Letela som do kuchyne atómovou rýchlosťou, škoricu síce nemám, ale klinčeky som pohrýzla tri. V ústach binec, ale nehrozí z neho rakovina. Dievčence vyskúšajte, garantujem, že aspoň po určitú dobu Vás cigareta ani nenapadne. Takže ráno budem kupovať miesto Malboriek škoricu. Iba v prípade katastrofického scénara to kúpim spoločne. No čo už. Nech sa škorica snaží.
Elena Navrátilová
08.07.06,05:40
Inak klinčeky sú dobré aj na ďasná, aspoň ich pridávajú do zubných pást. Ak bude mať niekto chuť íst do toho Martina od nás to nie je ďaleko a roky som /aj som tam vyrastala/ tam pôsobila, nemám problém niekomu pomôcť ak bude mať potrebu sa orientovať. A tie čo vydržali len na menšom počte, ruku na srdce,je to také ťažké ako ste si predstavovali? Určite nie. No a raz tiež takto budete so slastným úsmevom spomínať ako ste prestali fajčiť. Prajem ten pocit spokojnosti každému. Je to len o tom, vydržať.
durisovad
08.07.06,09:45
Ja sice fajcim pomerne malo, ale zato s chutou. Moja babicka (dozila sa 90 rokov) hovorievala, ze kto co lubi, tym sa neotravi. Myslim, ze zavisla nie som, lebo ked sa niekde fajcit nesmie, nerobi mi to problemy.
Podla mojho nazoru nasilne odvykanie od fajcenia je viac skodlive ako fajcenie samotne. Vsetci hovoria, ze najviac skodi STRES. Toto sice vyzera ako navod na fajcenie, ale na druhej strane - budme demokrati.
Danila
08.07.06,10:28
Toto sa asi fajčiarom veľmi dobre počúva.Myslím, že naše rozhodnutie nie je násilné, ale dobrovoľné. Je to však cesta trńistá. Dnes ráno ma manžel neskutočne vytočil. A to som si nekúpila cigarety. Najskôr som tomuto stresu odolávala, potom som videla jednoduchšie eliminovať to nejakým šlukom z dlhého zahaseného ohorka. Ja som ten popolník preventívne nevysypala. Dva šluky a fuj tajbl! Stres bol preč. Nebudem si predsa píliť nervy aj pľúca. A tak žujem ďalší klinček, namiesto klincov. Durisovad, ale aj Tvoja pravda má rácio.
Cila
08.07.06,19:08
Daniela ako ti dopadol deň? Zas som neodolala okolo 18 hod som vyfajčila prvú cigaretu. Zitka sa neozvala dufam, že sa drží. Je to veľmi ťažký boj.
Cila
Elena Navrátilová
08.07.06,19:10
Cilka začiatky sú ťažké. Vodičku si si dávala? Máš pocit, že by si mala nejaký problém, keď nefajčíš?
Danila
08.07.06,19:26
Cilka, dúfam, že si čítala môj predošlý príspevok. To boli prvé dva šluky. Čestné, že cigarety som si dnes nekúpila. Prehľadala som celý dom, všetky šuflíky, vrecká, kabelky, pre istotu aj auto. No čo Ti budem klamať. Našla som dve červene malb. Keďže mi moc nechutia, fajčila som každú na dvakrát. Strašné, ale proti krabičke snáď aký - taký pokrok. To všetko sa udialo po 20.00 hod. keď bola búrka. Blbá výhovorka. Zajtra sa pokúsim nekúpiť, ale už sa nemám kde hrabať, tak sama neviem. Myslela som na Teba aj na ostatné.Určite každá robila, čo mohla. Táto téma a podpora mi veľmi, veľmi
pomáha.
lenkak
08.07.06,19:28
Všetky sa držte,
Danila, Cila aj toto je už úspech.
Cila
08.07.06,19:31
Najviac mi asi chýba zamestnať ruky-poradili mi domáce práce-ale vy ktoré fajčíte iste viete o čom rozprávam. Veľmi veľa som fajčila, keď som účtovala pri počítači. Dnes som asi 6 hodín účtovala a robila si prestávky keď ma chytil rapel, išla som do záhrady, jedla maliny, dala som pri počítač DRU tyčinky akoby cigarety / pondelok kúpim škoricu ako poradila Vlasta/, vodu som vypila tiež aj kvôli teplu. Furt by som len kutrala po sladkostiach. Budem tlstá ako dvojitá skriňa? Už teraz by som mala zhodiť 10-15kg. Je to hrozné naozaj.
Mladež z porady poučte sa z nášho trápenia a nikdy ani zo srandy ani z frajeriny nezačnite fajčiť.
Trápim sa veľmi.Kočky diky za podporu a za bodíky, ktoré som si všimla až včera a nepoďakovala za ne.
Cila
Elena Navrátilová
08.07.06,19:38
Cilka, nerob si výčitky, absolútne nie sú na mieste. Si silná, keď takto otvorene rozprávaš o tom ako to prežívš. Ja keď som prestávala, všetci okolo mňa pofajčievali. Vadilo mi to hlavne v práci. Cítila som sa ako vyvrheľ z kolektívu. Oni sa zobrali a ja ...:mee:
kukučka
08.07.06,19:43
Teším sa s vami, ide vám to! Cila a ostatné bojovníčky: neviem či robíš dobre, ak nemáš doma ani ň, musíš nato stále myslieť, možno 2-3 by som mala v zásobe. Ak neodoláš, nič sa nedeje, stále si dobrá, odolala si 17-18x!!! Ak ťa trápi váha, nakrájaj si zeleninu a zobkaj, alebo šalát. Aj tak sa odporúča väčší prísun vitamínov, šťavy, čaje - čo máš rada, nič nasilu. Nič si nevyčítaj, práve naopak - pochváľ sa sama, ak ťa nemá kto!
Som dobrá, som dobrá, som dobrá!!!
Danila
08.07.06,19:50
Cilka, mňa chytil opačný rapel a nerobila som vôbec nič. Celý deň si lebedím na Porade, občas ma obleje studený pot, zhodiť by som tiež mohla nejaké kilečko. Všetci okolo si myslia, že som asi chorá. Radšej vypadli, a nechali ma samú. V živote som nepresedela celý deň pri počítači. No ale uznáš, že pri takejto podpore to máme jednoduchšie, ako naše predchodkyne. Bol by v tom čert, aby sa naše svedomie nepohlo už keď pre iné nie, tak z úcty k tým, čo nám držali palce.
Elena Navrátilová
08.07.06,19:57
No veru keď vidím nejaký príspevok od Vás,hneď mi padne myšlienka aj na to ako sa držíte. Prajem Vám aby ste vydržali. Keďže viem o čom to je. Ste super, že to takto dobre zvládate.
Cila
08.07.06,19:59
Elenka si naozaj skvelá veľmi mi dobre padne, že sa pokúšaš nám pomáhať.
Najviac ma trápi to, že zlyhám a nedokážem s tým prestať.
Dnes som chodila za manželom po dvore a snažila som sa tak postaviť, aby dym ktorý vyfukoval šiel na mňa. Prišiel nato, on sa snažil fajčiť tak, aby som to ja ani nevidela a nezapálila si, a ja som striehla kedy si zapáli on. Ešte mi ten dym nesmrdí dúfam raz bude a veľmi.
Cila
Zita5
08.07.06,20:05
Moje milé spolu bojovníčky ......veľmi Vám fandím ...je to pokrok pokrok a pokrok .

Ja si taktiež fandím a gratulujem /to už je samoľúbosť/, celý deň som prežívala v akej si psychickej nerovnováhe ....niečo mi stále chýbalo .....no kto vie čo je to ? Však?Varila som , venovala som sa kvetinkám ,fotila som, venovala som sa návšteve ......robila som všetko preto ,aby mi myseľ pracovala na plné obrátky pre niečo iné ako fajčenie .
Ale jednoducho tou jednou cigaretou ma ponúkol manžel z dôvodu ,aby som tak netrpela .Nepovažujem to za prehrešok a myslím , že príde deň keď nebudem potrebovať ani tú jednu .
Najviac je pre mňa potešujúce , že aj manžel obmedzuje fajčenie , myslím že to bude vzájomná podpora a posunie nás to vpred .

Inak cigarety som nekúpila ani na dnes, ale ani na nedeľu .Na zajtra sa teším, príde mi vnúčik a kúpila som mu bazén -bude sa kúpať , ja budem fotiť ....... jedným slovom ,budem sa mu venovať a opäť mysľou budem niekde inde ako pri fajčení .

Klinčeky som zatiaľ nepoužila , ale mám ich pripravené .To je zatiaľ všetko z môjho dnes prežitého dňa .

Ale je to kruté, to dúfam nemusím opisovať , tie poraďáčky , ktoré prestali s fajčením vedia o čom hovorím...čiže nemusím až do detailov .:mad:
Elena Navrátilová
08.07.06,20:07
Jejdanenky ako som sa zasmiala. Si strašne zlatá, keď to vieš všetko takto položiť a zverejniť. No veď jeho prejdú žarty, lebo ty to určite dokážeš. Je to medzi Tvojimi riadkami. Aj ostatné snažiace sa to dokážu. Ja som sa k tomu nepriznávala hneď, najprv som saa len vyhovárala, že teraz som fajčila, alebo nemám chuť, bolí ma hlava, hrdlo,... Až keď som to mala v "hlave" urovnané, tak som priznala, že skúšam prestať. Takže ste smelšie. Možno to je povahou, alebo taktikou? Predsa len sme každý iní a práve preto jedinečný. So svojimi dobrými aj zlými vlastnosťami sa prezentujeme inak. Takže aj keď budú cestičky rozdielne cieľ je jeden.
lenkak
08.07.06,20:07
Zitka,
drž sa takto aj naďalej.
Tweety
08.07.06,20:07
Moje milé spolu bojovníčky ......veľmi Vám fandím ...je to pokrok pokrok a pokrok .

Ja si taktiež fandím a gratulujem /to už je samoľúbosť/, celý deň som prežívala v akej si psychickej nerovnováhe ....niečo mi stále chýbalo .....no kto vie čo je to ? Však?Varila som , venovala som sa kvetinkám ,fotila som, venovala som sa návšteve ......robila som všetko preto ,aby mi myseľ pracovala na plné obrátky pre niečo iné ako fajčenie .
Ale jednoducho tou jednou cigaretou ma ponúkol manžel z dôvodu ,aby som tak netrpela .Nepovažujem to za prehrešok a myslím , že príde deň keď nebudem potrebovať ani tú jednu .
Najviac je pre mňa potešujúce , že aj manžel obmedzuje fajčenie , myslím že to bude vzájomná podpora a posunie nás to vpred .

Inak cigarety som nekúpila ani na dnes, ale ani na nedeľu .Na zajtra sa teším, príde mi vnúčik a kúpila som mu bazén -bude sa kúpať , ja budem fotiť ....... jedným slovom ,budem sa mu venovať a opäť mysľou budem niekde inde ako pri fajčení .

Klinčeky som zatriaľ nepoužila , ale mám ich pripravené .To je zatiaľ všetko z môjho dnes prežitého dňa .

Ale je to kruté, to dúfam nemusím opisovať , tie poraďáčky , ktoré prestali s fajčením vedia o čom hovorím...čiže nemusím až do detailov .:mad:
Zitka, vydrž, bez cigaretky sa dá žiť.:)
Danila
08.07.06,20:10
Cilka, škoda že ma nemôžeš vidieť. Pred chvíľou by som bola plakala, lebo na mňa nemá ani kto trochu dymu fúknuť. Ale pri čítaní tohoto ma na stoličke nadhadzuje, tečú mi slzy od rehotu, ešte že ma nikto nevidí, lebo by si myslel, že mi riadne švitorí. Naša odvykačka je vlastne veľká sranda. Hm.......
Zita5
08.07.06,20:13
Elenka si naozaj skvelá veľmi mi dobre padne, že sa pokúšaš nám pomáhať.
Najviac ma trápi to, že zlyhám a nedokážem s tým prestať.
Dnes som chodila za manželom po dvore a snažila som sa tak postaviť, aby dym ktorý vyfukoval šiel na mňa. Prišiel nato, on sa snažil fajčiť tak, aby som to ja ani nevidela a nezapálila si, a ja som striehla kedy si zapáli on. Ešte mi ten dym nesmrdí dúfam raz bude a veľmi.
Cila

Cila vôbec sa netráp, však nejde o život ............podstatné je to , že chceš prestať a máš chuť s tým skoncovať .

Ja som mala kamaráta , ktorý denne vypil tri kávičky...keď prestával fajčiť tak zostal asi dva týždne a možno aj viac na troch cigaretách ....vždy jedna ku káve .Pred tým fajčil 40 denne .

Potom prišiel deň , kedy si povedal , že už nemusí ani jednu .A to bol tuhý fajčiar .Ale on sa rozhodol skoncovať s fajčením za dramatických rodin. okolností ................... ale dokázal to .

Takže si skvelá ........:)
Elena Navrátilová
08.07.06,20:13
Cilka, škoda že ma nemôžeš vidieť. Pred chvíľou by som bola plakala, lebo na mňa nemá ani kto trochu dymu fúknuť. Ale pri čítaní tohoto ma na stoličke nadhadzuje, tečú mi srehotu,lzy od ešte že ma nikto nevidí, lebo by si myslel, že mi riadne švitorí. Naša odvykačka je vlastne veľká sranda. Hm.......Takže Danilka to sme už dve. Fakt raz na to budete spomínať ako na VEĹKÚ SRANDU
Zita5
08.07.06,20:20
Cilka, škoda že ma nemôžeš vidieť. Pred chvíľou by som bola plakala, lebo na mňa nemá ani kto trochu dymu fúknuť. Ale pri čítaní tohoto ma na stoličke nadhadzuje, tečú mi slzy od rehotu, ešte že ma nikto nevidí, lebo by si myslel, že mi riadne švitorí. Naša odvykačka je vlastne veľká sranda. Hm.......


Danila ............no ....to už nie je s poriadkom keď sa chechceš len tak a sama :p :p :p To už potrebuje niečo ......:p :p :p


Možno nám aj začne švitoriť , ktovie ?
Cila
08.07.06,20:24
Zitka veľmi sa teším , už som čakala čo nám napíšeš.
Zajtra budem aj ja variť, piecť,umývať riad, kúpať sa s vnukmi, hrať futbal
a nebude čas na iné.
Príjemnú nedeľu Vám všetkým a vďaka za podporu.
Cila
Zita5
08.07.06,20:24
Ale všimla som si ...že ayya nás opustila ......určite má kartón pod stolom:p ......vyfajčuje si , číta nás a chechoce sa aj ona .....však čo budeme na smiech celému svetu :rolleyes: .........nech nás čítajú ....nie je sa za čo hanbiť .

A možno aj niečo napíšeme ............:cool:
Elena Navrátilová
08.07.06,20:26
Zitka veľmi sa teším , už som čakala čo nám napíšeš.
Zajtra budem aj ja variť, piecť,umývať riad, kúpať sa s vnukmi, hrať futbal
a nebude čas na iné.
Príjemnú nedeľu Vám všetkým a vďaka za podporu.
CilaAj tebe Cilka. Uži si
Elena Navrátilová
08.07.06,20:28
....nie je sa za čo hanbiť .

A možno aj niečo napíšeme ............:cool:[/quote]ZITKA, radšej tu napíš keď máš vôľu. Kto neskúsil, nepochopí.
Danila
08.07.06,20:31
Zitka, práve som rozmýšľala nad Tvojim príspevkom, a ten Tvoj známy to dobre praktizoval. Tri kávy, to je moja denná dávka. Ale dnes som si dala vzhľadom k odvykačke len jednu a tlak 90/58 nie je nič moc. Ja som sa rehotala pri predstave, ako manžel pri Cilke fajčil, a zbožne som si želala, aby dokázal ten dym vyfúknuť až ku mne. No tak toto je fakt už aj švitorenie.
Zita5
08.07.06,20:35
Zitka, práve som rozmýšľala nad Tvojim príspevkom, a ten Tvoj známy to dobre praktizoval. Tri kávy, to je moja denná dávka. Ale dnes som si dala vzhľadom k odvykačke len jednu a tlak 90/58 nie je nič moc. Ja som sa rehotala pri predstave, ako manžel pri Cilke fajčil, a zbožne som si želala, aby dokázal ten dym vyfúknuť až ku mne. No tak toto je fakt už aj švitorenie.


Danila on na to išiel dobre znižoval počet cigariet a keď prišiel k 3 ks tak zotrval a potom prestal. To tiež dobre vymyslel .Vieš on si ku koncu kupoval všelijaké tie bylinkové ...:) a to smrdelo ako hrom .
Danila
08.07.06,20:45
Zitka, on mal bylinkové, ale ja by som dnes tuším ušúľala aj orechové listy. Zajtra sa vráti môj milovaný vnúčik. Ďalšia motivácia, ako sa zdržať blbostí.
To mi práve on povedal, keď ma pristihol s cigaretou, ...... Stará mama,ale Ti dobre švitorí. Veď cigarety škodia. Tak s týmto som sa tu ani veľmi chváliť nechcela. Nech Vám to je varovaním, je to strašná, prestrašná hanba.
Elena Navrátilová
08.07.06,20:47
To si myslela s tou cigaretou, že Ťa vnúčik pristihol? Koľko má vnúčik rokov?
Zita5
08.07.06,20:47
Zitka, on mal bylinkové, ale ja by som dnes tuším ušúľala aj orechové listy. Zajtra sa vráti môj milovaný vnúčik. Ďalšia motivácia, ako sa zdržať blbostí.
To mi práve on povedal, keď ma pristihol s cigaretou, ...... Stará mama,ale Ti dobre švitorí. Veď cigarety škodia. Tak s týmto som sa tu ani veľmi chváliť nechcela. Nech Vám to je varovaním, je to strašná, prestrašná hanba.


Len vydrž a nešúľkaj nič . A vnúčik je zlatý , však povedal len pravdu .:)
Danila
08.07.06,20:50
Elenka moja - 7 rokov a viac rozumu ako ja.
Zita5
08.07.06,20:54
No ja musím čím skôr skončiť s fajčením , lebo ten môj má len 2.rôčky ....ešte nie je tak otvorený a úprimný .....:p
Hlinkovx
08.07.06,21:02
tak ako to dnes vyzeralo s fajčením?
willma
08.07.06,21:13
Baby ja som síce nafajčiarka, ale držím Vám palce a podporujem Vás vo Vašom predsavzatí prestať s tým humusom a v prvom rade je potrebné prestať kvôli sebe až potom prídu na rad tí ostatní- pretože veď kto už ma môže pochopiť a podporiť viac ako ja sama seba sa - to je ale slovné spojenie.:p
Danila
09.07.06,10:57
Odbehla som si na Poradu, zvolila som túto trasu namiesto popolníka. Nechválim sa, že som doteraz vydržala, lebo nič horybilné sa nedeje a do 10. večer je ďaleko. Ale musím priznať, že som dnes kúpila malbiny, ale len desinky. To keby mi išlo o život. Ale zisťujem, že o život mi nejde, aj dve kávy som zvládla bez toho smradu, takže vďaka babiny za podporu.
Elena Navrátilová
09.07.06,11:01
Danilka supeeeer, držím palčeky.
durisovad
09.07.06,13:35
Aj ked sa k vam - nikotinovym abstinentom pridavat nebudem, drzim vam vsetkym palce, aby sa vam podarilo prestat fajcit.
Danila
09.07.06,14:01
durisovad, vďaka, že s nami cítiš. Aj keď abstinencia Ti ešte nevonia, skús dnes vynechať jednu cigaretku. Ja tiež neustále nosím v hlave obsah Tvojho príspevku. Ako záchranné lano pre prípad stresu.
ALDA
09.07.06,14:16
Nastala mi zasa niekoľkotýždňová cigaretová absencia:mee::mee::mee:
Kašeľ, zápaľ priedušiek a jasné, že sa ohlási aj astma. Mám dobré medikamnety, viem si pomôcť, chytí ma to vždy na jar a na jeseň, vynimočne aj v lete. Ak si niekto myslí, že si potom nezapálim, je na omyle. Písali ste tu o pebnej vôli, ale ja ju mám, niekedy si nezapálim aj celý víkend, alebo mesiac ak chcem, už som nefajčila aj dva, tri roky. Držím palce tým, čo chcú prestať s týmto neduhom, aby im to vydržalo natrvalo. Možno, že aj mňa to chytí a prestanem úplne:):):), ale však nejakú zlú vlastnosť musím mať:D
durisovad
09.07.06,15:12
Veru, ja tiez tak hovorim, ze kazdy mame nejaku nerest. Ten, kto fajci, svoju nerest verejne ukazuje svetu. A vyhne sa tak podozreniu, ze ma neresti skryte.
To len tak na okraj. Viem, ze fajcenie je hlupost, ale ked ta obcasna cigaretka tak dobre chuti .......
Danila
09.07.06,17:18
Cilka, na tejto Porade je takmer 28000 členov/ členiek a členov/. To tuším my sme tie najhoršie. A muži tí vôbec nefajčia? Alebo fajčia a nechcú prestať? Alebo sa nechcú priznať? No vieš si predstaviť, koľkí sa tu na nás zabávajú? Ak by sme išli podľa vzorky Porady pre štatistické účely, tak Slovensko predstihuje v abstinencii od nikotínu celý Svet. Vychádza mi, že fajčiacich je niečo okolo O, .......čosi. Aj to čosi sa blíži takmer k ničomu. Ja som to doteraz vydržala bez jedinkej cigošky. Fakt by som nikdy neverila, že sú ľudia a v takom počte, ktorí dokážu vyjadriť podporu, podeliť sa so skúsenosťou. Myslím, že to tu funguje lepšie, ako v bežnom živote. Osobne Porade vďačím za veľa. Je veľmi zvláštne pre mňa aj poznanie, že tu existujeme anonymne a bojím sa Vás sklamať viac, ako tých, ča sa s nimi denne stretávam. Tých by som už možno tak trošku oklamala. Na nejakom tom faulíku by sa svet nezrútil. Tu pred Vami dávam čestné slovo, že som pravdovravná od A do Z.
Elena Navrátilová
09.07.06,17:40
Musím priznať, že až mi zimomriavky naskočili od obdivu Danilka. Vôbec nepochybujem o pravdopísomnosti týchto úprimných slov. Táto téme bola založená pre tých čo chcú prestať a chcú vedieť ako prestať. Tak preto som sa tu aj zdôverila s tým, že som to dokázala a nebolo to také hrozné pri takej veľkej závislosti akú som mala na cigarety. Ono to je aj v obyčajnom živote presne tak isto, čo už raz človeku ublížilo tomu sa snažíme druhý raz vyhnúť. A k tej komunikácii na tomto fóre, asi toľko, že skutočne pri priamej komunikácii je to fakt asi o inom ako takto virtuálne alebo sa tu vyjadrujú skutočne ľudia, ktorí chcú pomôcť dobrou radou, tak aby inému pomohli. Tak preto neviem a nechápem prečo by si mal niekto robiť výčitky sám sebe, len preto že chce dobre. To fakt nie je na mieste a treba sa pochváliť aj nahlas aj písomne keď to tak cíti. Pozerala som dnes koľko príspevkov je v tejto téme. Je to približne 3. alebo 4. téma s najväčším počtom príspevkov za taký krátky čas. Takže Cilka si trafila klinec po hlavičke, keď si tak úprimne položila základ tejto témy. Čo sa týka nerestí, kto je bez nich? Ruku na srdce. Každý ich máme. Ale pokiľ nimi nikomu neubližujem len sebe, dobre, je to moja neresť. Môžem sa k nej priznať, môžem si ju pomojkať, pofúkať, je to na každom z nás. Dá sa ja zatĺkať. Každý si to rieši po svojom, tak aby mal on najmenší pocit viny. Čo sa týka cigariet? Podľa mňa škoda obetovaného času, peňazí. Tu sa tak krásne dá písať keď má človek pocit že ten čo to číta si to prečíta tak s akým úmyslom to je napísané.
Zita5
09.07.06,18:22
Danilka , pekne si to napísala .:) Ja som zástanca názoru , že nie je to hanba a ak by sa aj niekto bavil na našu adresu ,ja mu to doprajem .U nás na Slovensku sa ľudia radi bavia na cudziu adresu , ale táto téma je stráviteľná, ja som hlboko presvedčená že od hanby to má veľmi ďaleko .

Jednoducho to treba chápať tak , že niekto , kto bojoval sám so sebou , tak svoje pocity podal písomne na Poradu ,čo práveže teší aj mňa. Kľudne to mohla byť aj iná stránka a ja som presvedčená , že keby som natrafila na podobnú tému na inej stránke , tak sa budem vyjadrovať tak isto, ako tu na Porade .Nemám vo zvyku sa meniť , presne sa vyjadrujem tak, ako to vo vnútri cítim .A myslím že som aj dosť a možno až príliš otvorená osôbka , čo ma veľa krát až štve .Niekedy dobré , niekedy zlé ...vyber si človiečik sám .
Ja osobne si myslím , že sa pozerá na nás viacej fajčiarov a možno aj poraďákov fajčiarov , ale nechcú sa zapojiť do tejto témy , nie preto že by sa hanbili , ale možno nie sú ešte stále s tým vyrovnaní či prestať fajčiť alebo nie , a aj z dôvodu nezáujmu o túto tému .To neznamená že sme všetci rovnakí .Každý sme svojim spôsobom jedinečný .Z uvedeného dôvodu sa nechcú zapojiť do tejto debaty a ja to nikomu nezazlievam .Je to O.K.:)

Ja tiež myslím , že ak by som nemala záujem pokúsiť sa prestať fajčiť, tak by som nemala vôbec zábranu to zrovna na rovinu tu napísať ........napríklad jednoducho to nejde ,nedokážem to .... som zbabelec ......a koniec .To neznamená , že teraz sa budem hanbiť za to , že som to nezvládla .

Takže podľa mňa ,kto chce nech sa dobre zabaví .:p
Čo sa týka môjho pokusu ....zostávam stále na tej jednej .......dnes som ju použila opäť ako zbraň...........a myslím , že to nepotrebuje viac ani komentár .Ale podotknem , že tú jednu som premiestnila od môjho manžela a schovala som si ju ,ak by sa hlásil stav núdze .A l e .... bola použitá .No vidíte , ešte na staré kolená aj kradnem .....:p
Zita5
09.07.06,18:30
Danilka , pekne si to napísala .:) Ja som zástanca názoru , že nie je to hanba a ak by sa aj niekto bavil na našu adresu ,ja mu to doprajem .U nás na Slovensku sa ľudia radi bavia na cudziu adresu , ale táto téma je stráviteľná, ja som hlboko presvedčená že od hanby to má veľmi ďaleko .

Jednoducho to treba chápať tak , že niekto , kto bojoval sám so sebou , tak svoje pocity podal písomne na Poradu ,čo práveže teší aj mňa. Kľudne to mohla byť aj iná stránka a ja som presvedčená , že keby som natrafila na podobnú tému na inej stránke , tak sa budem vyjadrovať tak isto, ako tu na Porade .Nemám vo zvyku sa meniť , presne sa vyjadrujem tak, ako to vo vnútri cítim .A myslím že som aj dosť a možno až príliš otvorená osôbka , čo ma veľa krát až štve .Niekedy dobré , niekedy zlé ...vyber si človiečik sám .
Ja osobne si myslím , že sa pozerá na nás viacej fajčiarov a možno aj poraďákov fajčiarov , ale nechcú sa zapojiť do tejto témy , nie preto že by sa hanbili , ale možno nie sú ešte stále s tým vyrovnaní či prestať fajčiť alebo nie , a aj z dôvodu nezáujmu o túto tému .To neznamená že sme všetci rovnakí .Každý sme svojim spôsobom jedinečný .Z uvedeného dôvodu sa nechcú zapojiť do tejto debaty a ja to nikomu nezazlievam .Je to O.K.:)

Ja tiež myslím , že ak by som nemala záujem pokúsiť sa prestať fajčiť, tak by som nemala vôbec zábranu to zrovna na rovinu tu napísať ........napríklad jednoducho to nejde ,nedokážem to .... som zbabelec ......a koniec .To neznamená , že teraz sa budem hanbiť za to , že som to nezvládla .

Takže podľa mňa ,kto chce nech sa dobre zabaví .:p
Čo sa týka môjho pokusu ....zostávam stále na tej jednej .......dnes som ju použila opäť ako zbraň...........a myslím , že to nepotrebuje viac ani komentár .Ale podotknem , že tú jednu som premiestnila od môjho manžela a schovala som si ju ,ak by sa hlásil stav núdze .A l e .... bola použitá .No vidíte , ešte na staré kolená aj kradnem .....:p

Ja som ešte zabudla niečo dôležité Vám napísať :

som rada že Vás mám a hreje ma pocit , že sa nájde niekto , kto mi úprimne fandí .:) Ďakujem Vám .
Danila
09.07.06,18:43
Zitka, jasnéééééé, že nikomu nezazlievam. A je mi jedno, že sa z nás smejú, a možno aj nesmejú. Aj to, či chcú, alebo nechcú prestať. Viac ma štvalo, že asi už každý pomaly prišiel na to, že je to nezdravé, nemoderné, a my len tak po nich pokrivkávame. / kurníkšopa, dala som dobré i po r?/ Ja keď som túto tému našla, ma ani vo sne nepadlo, že to fakt zoberiem vážne. Nemala som to v dohľadnej dobe tak nalinkované. Ale ja som sa vlastne zabudla s niečim pochváliť. Manžel si všimol, že na dvore je čistý popolník, a opýtal sa ma, či som fajčila. A ja tak, akože normálna vec: Ešte som nefajčila. Tak to Ťa chválim. Vyšlo to z neho tak úprimne, že som mala z toho fakt radosť. No a povedala som mu, že to je všetko vec mojich dobrých spolubojovníčok z Porady. A on Vám posiela pozdrav. Všetkým do jednej.
Zita5
09.07.06,18:47
Tak že ho pozdravujeme .......povedz že absťák nie je bohvie čo ......bolí ma hlava , tuším ma začína bolieť aj hrdlo ........ale vydržím.......tou jednou si dávam do tela penicilín ...na zmiernenie :mad:
Elena Navrátilová
09.07.06,18:49
Danilka supeeeer. Keby si ma videla ako sa tu usmievam aj na ten monitor, tak neviem čo by si si o mne myslela. Dcéry chcú aby som kúpila kameru, no to by bolo! Vraj keby som sa videla aká som zlatá /neviem čo mysleli pod tým slovom "zlatá"-šibnutá?/Pozdravujem tiež pána manžela a ak má aj on nejakú neresť, ktorej sa chce zbaviť, sem s ním.
Danila
09.07.06,19:05
Baby, môj manžel nemá žiadne neresti!!! Čo ste už zabudli, že chlapi nemajú žiadne neresti? Že sú naj....... vo všetkom? Že sa o nás a naše deti a vnúčence a všetkých blízkych starajú a bez nich by.....nebol život na zemi, a... možno ani vo vode, a asi by ani hviezdy na nesvietili, a keby to čítal ma asi zahluší.... keby ste videli mňa, tak som od rehotu pribrala aspoň dve kilá. Zitka, niečo na tom bude, že keď prestaneme fajčiť, môže sa nám niečo aj stať. Vážne.... Lebo ja dnes akosi slepnem. Elenka, pozdrav dcérky!!!!
Elena Navrátilová
09.07.06,19:07
Ďakujem, pozdravím. Aj pribrať sa patrí. Ale keď povieš že nefajčíš čo ja viem aký bude aktuálny čas, tak Ti budú aj závidieť.
Zita5
09.07.06,19:12
Baby, môj manžel nemá žiadne neresti!!! Čo ste už zabudli, že chlapi nemajú žiadne neresti? Že sú naj....... vo všetkom? Že sa o nás a naše deti a vnúčence a všetkých blízkych starajú a bez nich by.....nebol život na zemi, a... možno ani vo vode, a asi by ani hviezdy na nesvietili, a keby to čítal ma asi zahluší.... keby ste videli mňa, tak som od rehotu pribrala aspoň dve kilá. Zitka, niečo na tom bude, že keď prestaneme fajčiť, môže sa nám niečo aj stať. Vážne.... Lebo ja dnes akosi slepnem. Elenka, pozdrav dcérky!!!!


Danila , ja práve preto si tu jednu rozdelím na viacnásobné použitie , dva ťahy a hotovo ......normálne cítim slabosť ......a práve preto vôbec to nepíšem zo srandy ........nechcem byť bez tej jednej ...nech si telo zvykne a potom už nemusí byť ani tá jedna .To teraz píšem s úplnou vážnosťou .Nie každý organizmus reaguje rovnako ...dobre .;)
Zita5
09.07.06,19:16
V mojom okolí sa pohybuje jeden pán advokát .....keď som mu rozprávala , že chcem prestať fajčiť ...tak mi vyrozprával jeho prípad, keď on prestal fajčiť .O tri týždňe dostal taký kašel .......Nebolo to veľmi príjemné počúvať .....mal problém s pľúcami až sa dostal do nemocnice ....nechcem si nahovárať a privolávať problém , ale
nikdy...nehovor...nikdy ....:) Ale advokát sa z toho dostal .:)
Elena Navrátilová
09.07.06,19:34
A teraz je na tom ako s fajčením?
Zita5
09.07.06,19:36
A teraz je na tom ako s fajčením?


Nefajčí .Ale mu prečisťovali pľúca .:mee:
Elena Navrátilová
09.07.06,19:54
MOžno ich mal zanesené, nie? Tak preto. Aj to sa môže statť. Aj vodu v pľúcach môžeš mať.
Cila
09.07.06,20:55
S veľkou radosťou čitam príspevky, ste strašne milé , zlaté a ozajstné kamarátky. cením si Vaše rady a úprimne sa teším z toho ako pokračuje Daniela a Zitka.
Doma mám veľkú oporu tiež, je to môj syn, ktorý uz vyše roka nefajčí a bol veľmi silným fajčiarom. Dnes ma nahovoril, aby som tie naplaste nelepila, musím to vydržať aj bez nich. Mal pravdu, káva ráno aj poobede v pohode bez cigarety, celý deň prešiel vydržala som. Večer som už trpla, povedal mi mami teraz si zapál. Dala som si cigaretu dvakrát potiahla a zatočila sa mi hlava. Povedal vieš to zahodiť? Zahodila som a dal mi za odmenu veľkú pusu s tým, že "bude z teba voľačo". Bola som na seba hrdá a dúfam, že každý deň to bude lepšie. Aj dcéra je šťastná, že už konečne s tým prestanem.
Dievčatá bojujme ďalej, porada a príspevky mi veľmi pomohli.
Dnes som so sebou spokojná ako po dobre odvedenej práci.
Cila
kukučka
09.07.06,21:44
Tak dobre sa to číta, že aj ja sa usmievam. Ste hviezdy a zajtra hore hlavu a s úsmevom začať nový týždeň, držím palce.
pavel9
10.07.06,04:28
Pekný deň.
Najjednoduchšie ako prestať je vlastne ani nezačať fajčiť.Asi mám tú výhodu, že mňa cigarety v živote vôbec nezlákali .
Počul som rôzne metódy, a viem z počutia, že najlepšie je rázne skončiť zo dňa na deň a vytrvať.


Prajem Vám silu a vytrvalosť vo Vašej snahe.
ondrejvla
10.07.06,05:50
Dievčatá ste BOMBOVÉ!! Veľmi ma to teší, že neberiete automaticky cigaretu zo škatuľky, ale radíte sa sama so sebou, no a v tom je sila! Ak vaše telo odmieta takúto násilnú odvykaciu kúru, nenúťte ho, telo samo vie, čo potrebuje, len ho občas treba presvedčiť, že nemá pravdu!
Veľmi tuho na vás všetky myslím a posielam vám pozitívnu energiu.
korduľa
10.07.06,10:31
neda mi nezapojit sa do temy. mame kamarata, ktory fajci 2 krabicky denne , jeho zena detto, tak sme mu zratali kolko by za tych 10 rokov usetril, ale to myslim nejde takto brat, pretoze tie peniaze by si clovek neodkladal, ale minul by ich na ine, nuz a kedze jeho zena mala 105 kil tak nechce prestat fajcit vobec aby nepribrala viac- tak to myslim je dost ubohy dovod, tak ked si zoberie ,ze tych cca 150 sk denne by dala na fitko, alebo na posilovnu - co stoji vstup 80 sk mesacna permanentka 850 sk a na cigarety minie mesacne 4650 sk , tak myslim, ze to cvicenie je podstatne lacnejsie a urcite zdravsie ale to by musel clovek chciet. takze jej manzel si dal povedat.
zacal cvicit a poviem vam, ze po prvom raze co sme ho nahovorili na behanie - nie vela 20 minut po Kolibe normalny teren - tak po par minutach nevladal dychat - poriadne sa s prepacenim za vyraz " vyvracal" a mal dost, a to ma chalan 29 rokov, nuz a to nie je vsetko po 15 rokoch fajcenia isiel chalan na rontgen pluc- takze po zhliadnuti tychto snimok a porozmyslani nad sebou zacal podla rady lekara znizovat davky cigariet - lekar mu neodporucil prestat fajcit zo dna na den, predsa len ten organizmus potrebuje pomale odvykanie - lebo by mohol nastat sok.
v sept. bude mat 30 rokov a tak prave do tych narodenin by mal byt na tom tak, ze denne bude na 0 . takze myslim, ze treba porozmyslat a zacat riesit cigarety nahradou.
nechcem byt teraz zla, ale u mna v predch . zamestnani chodili baby fajcit - lebo mali malo prace. kedze sa v kancli nefajcilo chodili von a takto popri fajceni stravili skoro 2 hodiny prac. casu - co si samozrejme zamestnavatel vsimol a kedze chodili po 3 - 4 dievcence tak im to pekne na konci mesiaca zratal a strhol z vyplaty. hadajte ako rychle si nasli pracu a fajcenie obmedzili...
fajcit treba prestat hlavne koli sebe, nie koli okoliu- myslim, ze okolo nas je tolko skodlivych veci a bolo by hlupe este si vlastnou vinou pridavat..
Eulalia
10.07.06,11:59
Dievčatá, strašne Vám držím palce!!!!!:)
Ja som sa v sobotu presťahovala a ešte nemám doma ani počítač ani net, tak sa pripájam len tak úchytkom v robote, aj keď Poradu mám zapnutú stále, ale kolegovia predsa nemusia vedieť, čo to mám otvorené.
Ja viem, že by som naraz nedokázala prestať, ale teší ma, že aspoň znižujem počet. Aj to je lepšie ako nič.
A prosím Vás, nenadávajte si, že sa Vám nepodarilo celý deň vydržať, že ste si tú 1-2 zapálili! Pri takomto nadávaní rastie pocit viny a ten len zhoršuje Vašu psychickú pohodu. Naopak, ak Vás nepochváli nikto iný, musíte sa pochváliť Vy samy - aha, dnes som vyfajčila len jednu, som dobrá. Psychika lepšie pracuje pozitívnym smerom, tak ako to písala Elenka. Veď keď sa nad tým zamyslíte, ak ste predtým fajčili 20 denne a teraz len 1-2, zvíťazili ste nad sebou 18 x denne!
A to už je viac ako slušné číslo! Ja Vám k tomu srdečne gratulujem a dúfam, že o chvíľu si budem môcť gratulovať rovnako aj sama sebe.
Takže s úsmevom a bez viny - to je skutočne dôležité!!!!!!!!! Nehnevajte sa na tie výkričníky, to len chcem, aby ste vedeli, že treba byť pozitívne naladené.
Zitka, Danilka, Cilka a ďalšie už skoro nefajčiarky, kritické sú prvé 3 dni, tie už máte za sebou, už to bude len lepšie a lepšie. Držte sa, ja vám držím palce (aj sebe :D )
kikoza
10.07.06,12:08
Stále Vás sledujem, stále Vám fandím a už Vás stále viac obdivujem. Dievčatá držte sa, stojí to za to.
katkaj
10.07.06,12:13
Tiež patrím k tým "šťastným" ktorí si nikdy nezapálili cigaretu a ani ma to nikdy nelákalo aj keď príležitostí bolo neúrekom. Nikoho neodsudzujem za to že fajčí a nikdy mi to ani nejako extra nevadilo keď si pri mne niekto zapálil. Veď každý musí vedieť čo chce robiť so svojím životom ;)

Ale myslím si že keď sa už niekto rozhodne že sa chce odnaučiť fajčiť tak už urobil prvý úspešný krok, pretože je to jeho vlastné rozhodnutie a nikto ho nenúti.
Kočky,vy ste ten prvý krok urobili a veľmi Vám držím palce a som na Vás hrdá už aj za toto rozhodnutie:)..... a ako to tu na porade sledujem tak tej podpory tu máte neúrekom :)
Danila
10.07.06,12:32
Dievčence moje, prvá cesta s vyplazeným jazykom na Poradu. Som unesená, aké komplimenty som dnes obdržala od kolegov a známych za každú odmietnutú cigaretku. Mala som dnes také nervy, a blbé vybavovačky, že inokedy by som mala krabičku za sebou. Krásne rozvoniavam, ani žuvačku, ani klinčeky zatiaľ nepotrubujem, ráno som vypila kávu a nič. Cigareta ma ani nenapadla. Zatiaľ! Ciluška moja, Ty budeš poradkyňa nového ministerstva zdravotníctva na liečbu závislostí. A len stonú a špekulujú ako to nejde, a je to drahé, a recidíivy a čerta aj diabla už pospomínali. A naša terapia je bezplatná. Takže, v s t ú p t e, prosím !!!!!
katkaj
10.07.06,12:40
Dievčence moje, prvá cesta s vyplazeným jazykom na Poradu. Som unesená, aké komplimenty som dnes obdržala od kolegov a známych za každú odmietnutú cigaretku. Mala som dnes také nervy, a blbé vybavovačky, že inokedy by som mala krabičku za sebou. Krásne rozvoniavam, ani žuvačku, ani klinčeky zatiaľ nepotrubujem, ráno som vypila kávu a nič. Cigareta ma ani nenapadla. Zatiaľ! Ciluška moja, Ty budeš poradkyňa nového ministerstva zdravotníctva na liečbu závislostí. A len stonú a špekulujú ako to nejde, a je to drahé, a recidíivy a čerta aj diabla už pospomínali. A naša terapia je bezplatná. Takže, v s t ú p t e, prosím !!!!!

Teším sa spolu s tebou :) Len tak ďalej :)
Fragaria
10.07.06,12:41
Dievčatá ja už nefajčím 15 hodín. Nekúpila som si cigy a hotovo. Išla som do lesa a tak som si v duchu hovorila čo ja tam budem bez cigariet robiť, ešte že sú tam nie trafiky. No a vydržala som až doteraz.Keď to na mňa príde, tak si stále opakujem " ja už nefajčím " a to hádam aj 50 razy. Je to asi pravda , že čo si človek do tej hlavičky uloží tak to tam bude mať. Treba nám tie naše fajčiarske cedéčka asi povymazovať myslením na niečo lepšie. / čo tak na ....
no doplňte na čo . A čo tak strana má dať ,strana dal:D
katkaj
10.07.06,12:45
Dievčatá ja už nefajčím 15 hodín. Nekúpila som si cigy a hotovo. Išla som do lesa a tak som si v duchu hovorila čo ja tam budem bez cigariet robiť, ešte že sú tam nie trafiky. No a vydržala som až doteraz.Keď to na mňa príde, tak si stále opakujem " ja už nefajčím " a to hádam aj 50 razy. Je to asi pravda , že čo si človek do tej hlavičky uloží tak to tam bude mať. Treba nám tie naše fajčiarske cedéčka asi povymazovať myslením na niečo lepšie. / čo tak na ....
no doplňte na čo . A čo tak strana má dať ,strana dal:D

Možno by pomohlo dopriať si za každý deň bez cigarety nejakú malú sladkú odmenu. Napríklad jeden kopček zmrzliny:) Ale zase netreba to prehánať aby nenabiehali kilá:confused:
Zita5
10.07.06,12:53
Dnes som mala ministretko v NR s poraďáčkou PEPA ....boli sme na kafíčko .....keď tam:D v y t á h l a :D tú jej krabičku DA....F /myslím že to boli tie/, len sa mi panenky pretočili , nasledovala otázka ...Ty nefajčíš :p ....ja že:p ..... pokúšam sa :p a ona že vážne :p ....... nuž bolo to bez cigaretky ....najprv sa mi zbehli chúťky ......potom sa to zahovorilo ......;)



:p :mad: :p :mad: :p :mad: :p :mad: :p :mad: :p asi takáto nálada u mňa panuje ...:D
Zita5
10.07.06,12:59
Dievčence moje, prvá cesta s vyplazeným jazykom na Poradu. Som unesená, aké komplimenty som dnes obdržala od kolegov a známych za každú odmietnutú cigaretku. Mala som dnes také nervy, a blbé vybavovačky, že inokedy by som mala krabičku za sebou. Krásne rozvoniavam, ani žuvačku, ani klinčeky zatiaľ nepotrubujem, ráno som vypila kávu a nič. Cigareta ma ani nenapadla. Zatiaľ! Ciluška moja, Ty budeš poradkyňa nového ministerstva zdravotníctva na liečbu závislostí. A len stonú a špekulujú ako to nejde, a je to drahé, a recidíivy a čerta aj diabla už pospomínali. A naša terapia je bezplatná. Takže, v s t ú p t e, prosím !!!!!



Čo k tomu dodať .....:)
M3G
10.07.06,13:02
Dnes som mala ministretko v NR s poraďáčkou PEPA ....boli sme na kafíčko .....keď tam:D v y t á h l a :D tú jej krabičku DA....F /myslím že to boli tie/, len sa mi panenky pretočili , nasledovala otázka ...Ty nefajčíš :p ....ja že:p ..... pokúšam sa :p a ona že vážne :p ....... nuž bolo to bez cigaretky ....najprv sa mi zbehli chúťky ......potom sa to zahovorilo ......;)



:p :mad: :p :mad: :p :mad: :p :mad: :p :mad: :p asi takáto nálada u mňa panuje ...:D

Gratulujem, s tou náladou by to malo byť takto:
:mad: :p :mad: :p :mad: :p :p :mad: :p :p :mad: :p :p :mad: :p :p :p :mad: :p :p :p :mad: :p :p :p :mad: :p :p :p :p :mad: :p :p :p :p :p :mad: :p :p :p :p :p :p :mad: :p :p :p :p :p :p :p :p postupne :)
Natka
10.07.06,13:25
Ahojte poraďáci, som rada, že som našla túto tému. Chcela by som sa tiež podeliť o skúsenosť s fajčením. Manžel fajčil od 15 rokov, t.j. skoro 20 rokov (20ks denne). Za tie roky prešiel nie jedným predsavzatím o nefajčení, ktoré vydržal tak dva tri dni. Ale pred trom mesiacmi zistil, že mu čoraz viac tŕpnu palce na nohách, na cievnom mu zistili, že sa mu upchávajú cievy. Pozor! Vraj to čaká každého väčšieho fajčiara! Zrejme môj manžel dostal "psychický blok", zľakol sa a nefajčí už 2 mesiace. Síce pribral 5 kg za 2 mesiace, musela som si aj ja "pretrpieť svoje", lebo tie nervy, čo dokáže mať abstinujúci fajčiar neboli ľahké... Ale čo nespravíme pre zdravie drahej polovičky? Chcem len dodať, skúste si dať nejaké to vyšetrenie........:o :confused:
Cila
10.07.06,14:56
Zitka, Daniela aj ostatné, ktoré ste sa pridali ste úžasné. Dnes sa ešte držím, inokedy by som už okolo 17 hod vyfajčila 20 ks. Som šťastná, že už viem tomu odolať s Vašou pomocou. Je mi to fuk, že sme možno na srandu ostatným, dúfam , že sa na týchto trápeniach budeme raz spoločne rehotať.
Daniela má pravdu, terapia je bezplatná , treba to aspoň skúsiť!!!!
Cila
lenkak
10.07.06,16:19
:):):):):):)
radosť čítať túto tému.
Koľko silných žien tu máme na Porade.
Gratulujem.
ayya
10.07.06,16:51
Nezašívam sa, ale radšej budem čušať ako voš pod chrastou ...
Aby mi tie čerstvé nefajčiarky nezávideli a aby som im ja nekazila morálku
:D lebo ešte nie som v takom štádiu, že by som zavidela ja im :o
ayya
10.07.06,16:56
....Zrejme môj manžel dostal "psychický blok", zľakol sa a nefajčí už 2 mesiace. ......:o :confused:

Tak, tak ! .....
O skodlivosti fajcenia takto nejak pise aj dr. Plzak:
Zbytocne hovorite fajciarovi: "nefajcite skodi vam to, mozete z toho umriet! ..."

... zakial fajciarovi nepoviete: "nefajcite, skodi vam to, mozete z toho urmiet zajtra! ..." tak zatial neprestane :o
Danila
10.07.06,19:27
Dievčence vďaka, že ste tu, lebo ja mám strašné nutkanie na aspoň polovičku. Vraj to trvá 5 minút, a chuť prejde. Lenže mne to trvá už podstatne dlhšie. Zitka, Cilka, čo s tým ? Elenka, polovička je veľký prehrešok?
Namôjdušu vydržím, kým sa mi aspoň jedna neozvete! Ja to zaťiaľ zvládnem aj s klinčekom.
ondrejvla
10.07.06,19:27
:):):):):):)
radosť čítať túto tému.
Koľko silných žien tu máme na Porade.
Gratulujem.

Súhlasím a teším sa na ďalší voňavý deň našich dievčat! Ešte pár dní, potom týždňov a dáme vyrobiť medailu - RAD KRÁSNYCH NEFAJČIAROK !

Zitka, zatlač ju do popolníka, zober si škoricu...
ondrejvla
10.07.06,19:29
Dievčence vďaka, že ste tu, lebo ja mám strašné nutkanie na aspoň polovičku. Vraj to trvá 5 minút, a chuť prejde. Lenže mne to trvá už podstatne dlhšie. Zitka, Cilka, čo s tým ? Elenka, polovička je veľký prehrešok?
Namôjdušu vydržím, kým sa mi aspoň jedna neozvete! Ja to zaťiaľ zvládnem aj s klinčekom.

Danila, vydrž prosím! Nebudeš mať potom výčitky, no a ku klinčeku si zober aj škoricu a "mágaj" ju medzi prstami.
Uvidíš aká budeš zajtra spokojná...
Zita5
10.07.06,19:47
Dievčence vďaka, že ste tu, lebo ja mám strašné nutkanie na aspoň polovičku. Vraj to trvá 5 minút, a chuť prejde. Lenže mne to trvá už podstatne dlhšie. Zitka, Cilka, čo s tým ? Elenka, polovička je veľký prehrešok?
Namôjdušu vydržím, kým sa mi aspoň jedna neozvete! Ja to zaťiaľ zvládnem aj s klinčekom.



Danila .......ale týrať sa , nie je to najsprávnejšie riešenie .......:) ;)
Zacvič si ...
Danila
10.07.06,19:54
Ste strašne zlaté, nevedela som sa Vás dočkať. Sedí pri mne moja láska, môj vnúčik. S ním a s Vami je to opäť o niečo ľahšie. Vďaka, milé moje 17-ky.
Zita5
10.07.06,20:00
Ste strašne zlaté, nevedela som sa Vás dočkať. Sedí pri mne moja láska, môj vnúčik. S ním a s Vami je to opäť o niečo ľahšie. Vďaka, milé moje 17-ky.


Ja to stále vravím ...deti sú kvety života.......:)
lenkak
10.07.06,20:03
ja som stále pri Vás.
Danila
10.07.06,20:04
Zitka, zacvičila som si pri počítači. Ale toto nie ja, to moja láska ma naučila. Vidíš dúfam ten pokrok.:)
Zita5
10.07.06,20:04
Zitka, zacvičila som si pri počítači. Ale toto nie ja, to moja láska ma naučila. Vidíš dúfam ten pokrok.

Treba lásku za to odmeniť :)Mám na mysli vnúčika ...teda aspoň predpokladám.;)
Danila
10.07.06,20:08
:rolleyes: Odkedy Ťa tu sledujem, nezvykneš sa mýliť:o:).
m.hladka
10.07.06,20:15
Veľmi dobrá téma.
Môj príbeh? Fajčila som 31 rokov, asi 10-12 denne, nebola som silný fajčiar ale dlhodobý. Nikdy som neuvažovala prestat fajčiť, alebo skúšat prestať fajčiť, ako to tu čítam. Vôbec som sa tým nezaoberala, ale viacerí t.j. rodina mama, manžel, deti, niekedy kolegovia mi vždy dohovárali, aby som prestala s tou neresťou. Ja som si vypočula ich kecaniny a fajčila som pekne ďalej a myslela som si svoje. Presne, ako to tu čítam, nevedela som si kávičku bez cigaretky ani predstaviť. Až prišiel jeden veľký DEŇ "D", keď som sprevádzala mamu u lekára a od rána unavená, vyhladovaná a vystresovaná som prišla domov až asi okolo 15,oo hod. poobede. Prvé čo urobím, keď prídem domov si zapálim, pomyslela som si, a nevedela som sa dočkať. Ale napodiv som sama bola prekvapená, že som si v duchu povedala, ked som takmer celý deň nefajčila, tak si už nezapalím. A nezapalila som si!!!!
Najedla som sa, kávičku som vypila bez cigaretky a počas tohto procesu som rozmýšľala,... mala som jednu krabičku cigariet takmer na dva dni, t.j. približne 50,- Sk. Vždy som ich na cigaretky naškrabala, prečo tie peniažky nedať bokom?
A vymyslela som: každý deň dám "pade" do škatuľky - pokladničky, bude na dovolenku. Verte - neverte nefajčím už tretí rok. Ja to ani nerátam, ale deň "D" bol 22.12.2002 (a pod stromček som dostala nikotínové žuvačky cha-cha), nikdy som ich nepoužila a tak originál zabalené som ich darovala známemu fajčiarovi. Peniažky, ktoré išli do ľuftu, idú teraz na dovolenku. Je to super!!!
A na záver:
Vôbec mi nevadí, ak niekto fajčí, alebo smrdí za nikotínom, ani smradľavé popolníky, lebo sa v tom prostredí nepohybujem.
Len raz som mala nutkanie si zapáliť, ale ma to rýchlo prešlo. Bolo to po roku a pol, keď mi zomrela svokra na rakovinu pľúc. Mala pekný vek (82 rokov), ale fajčila skoro do konca života. Od vtedy som ani raz nepomyslela na cigaretu.
Ponaučenie:
Žiadne náplaste, lekári a žuvačky, to je všetko vyťahovanie peňazí z Vašich vrecák, pretože keď nie je pevná vôľa chcieť, tak tam nič nepomôže.
A určite pre každého príde ten veľký deň. A ten deň si určí každý sám.
Držím všetkým palce.
Zita5
10.07.06,20:29
Mne sa zdá , že na PORADE je viacej abstinujúcich fajčiarov a nefajčiarov ako fajčiarov :p/uf skoro sa mi jazyk zaplietol / , ale je to závidenia hodné , to čo tu čítam .:)
ondrejvla
10.07.06,21:00
Ste strašne zlaté, nevedela som sa Vás dočkať. Sedí pri mne moja láska, môj vnúčik. S ním a s Vami je to opäť o niečo ľahšie. Vďaka, milé moje 17-ky.

Za tú 17-tku veľký CMUK!
VERONIKA6
11.07.06,05:43
Dnes som objavila túto tému. Môj syn je tiež silný fajčiar. Na jar som ho nahovorila na náplaste, ktoré si už lepila moja kelgyňa. Vydržal 3 týždne a potom zase začal fajčiť. Klegyňa tiež. Je to iba pevná vôla. Môj riaditeľ, ktorý fajčil minimálne 40 denne, skončil s fajčením zo dňa na deň. Môj svať, / vlani na jeseň prekonal ťažkú operáciu - zdravotné problémy z dôvodu fajčenia/ prišiel z nemocnice, prestal fajčiť, v bytovke kde bývajú vylepuje "zákaz fajčiť v spoločných priestoroch" fajčenie mu je odporné.
Čiže, je to iba pevná vôľa. Všetkým čo chcú prestať, držím palce.
Cila
11.07.06,08:37
Zitka, Daniela čo robí ruka, keď zaváraš džem? Jedna ruka mieša, druhá sa nudí /voľakedy držala cigu/ dnes tiež chcela tak som jej hovorila,:p :p :p Dostaneš figu a nie cigu"
Horko tažko som vydržala , ta hnusoba chýba hlavne pri prácach keď mi robila spoločnosť.;)
Cila
Zuzana68
11.07.06,09:27
Musím sa priznať, že táto téma nemohla prísť v lepší čas. Som fajčiarka, ale asi iná keď sa nefajčí , nefajčím. No keď môžem tak sťa by som voly predala. Aj keď viem, že ranné cigi sú najhoršie, ráno tak pekne v kľude 5, potom večer a ak sa zadarí aj cez deň. Štvalo ma to a naraz bum táto téma. Včera som si ju prečítala a večer som už nefajčila. Dnes ráno iba jednu, ale vrčím uplne hrozne na všetkých naokolo. Nepomáha ani škorica, ale ani klinčeky ešte idem skúsiť vodu. Držte palce!
:mee::mee::mee:
Danila
11.07.06,12:06
Cilka, nerobím džemy, nezaváram, a v týchto dňoch som o ničom. Dnes som sa vrátila od lekára, lebo bláznim od bolestí chrbtice. Vyslal ma na vyšetrenie, či nemám osteoporózu. Povedala som si, že nevie čo so mnou, tak si vymýšľa bludy. Keď som mu priniesla papier z vyšetrenia a pozrel na mňa, vedela som, že je zle. Osteoporóza v takom štádiu, že som na nervy. Nezabudol mi pripomenúť, že to je krutá daň za moje cigarety a kávu. Vyšla som pred budovu a prvé čo bolo, som si išla kúpiť cigarety. Tak toto som nezvládla. Tú jednu som vyfajčila celú a ešte mi chýbalo. Je mi z nej po štyroch dňoch abstinencie zle, motá sa mi hlava a zúrim sama na seba. Dievčence, tak Vás pred touto pliagou - osteoporozou, veľmi, veľmi, preveľmi varujem. A kázal mi cvičiť, takže idem sa moriť, lebo vraj niektoré sú aj v korzete. No tak to teda nie ! Dúfam, že mám dnešný prehrešok odpustený. Bol to gól do vlastnej brány.
Cila
11.07.06,12:30
Daniela , to mi je strašne ľúto,prepáč prišla mi návšteva musím končiť.
kludni sa prosím ťa
Cila
Zita5
11.07.06,12:32
Cilka, nerobím džemy, nezaváram, a v týchto dňoch som o ničom. Dnes som sa vrátila od lekára, lebo bláznim od bolestí chrbtice. Vyslal ma na vyšetrenie, či nemám osteoporózu. Povedala som si, že nevie čo so mnou, tak si vymýšľa bludy. Keď som mu priniesla papier z vyšetrenia a pozrel na mňa, vedela som, že je zle. Osteoporóza v takom štádiu, že som na nervy. Nezabudol mi pripomenúť, že to je krutá daň za moje cigarety a kávu. Vyšla som pred budovu a prvé čo bolo, som si išla kúpiť cigarety. Tak toto som nezvládla. Tú jednu som vyfajčila celú a ešte mi chýbalo. Je mi z nej po štyroch dňoch abstinencie zle, motá sa mi hlava a zúrim sama na seba. Dievčence, tak Vás pred touto pliagou - osteoporozou, veľmi, veľmi, preveľmi varujem. A kázal mi cvičiť, takže idem sa moriť, lebo vraj niektoré sú aj v korzete. No tak to teda nie ! Dúfam, že mám dnešný prehrešok odpustený. Bol to gól do vlastnej brány.

Danilka neprepadávaj zlej nálade ..........držkaj sa .:)Ja tomu neverím ...že na vine je káva a cigarety .;)