Dzokaja
15.01.17,21:47
Chcel by som si nechat poradit s vyberom susica na obuv. V chodbe nemam vyvedenu elektricku zasuvku (maly byt). Nohy sa mi potia kvalitne a chcel by som pomoct jednak noham a zaroven topankam. Susice su vsetky na 220V (tzn. musel by som to davat do nejakej izby). Moja predstava je, ze existuje nejaky produkt na li-on baterie (alebo nieco podobne), ktore by som dobijal a kazdu noc nechaval s nejakym casovacom strcene v topankach, ktore som v ten den nosil najviac.

Nasiel som vela "dezinfekcujucich" pristrojov, ktore pracuju na principe UV ziarenia / ozonu - ani jedno z toho sa mi nezda zdravotne uplne nezavadne.

Urcite ma este niekto podobne potreby a hladal - a mozno aj nasiel produkt, ktory teraz hladam ja. Vopred dakujem
jelalim
15.01.17,21:16
nepomohlo by nieco taketo?
buchač
15.01.17,21:19
Si ma predbehol...;)
Dzokaja
15.01.17,21:40
Ano, tato odpoved pomohla
buchač
15.01.17,21:45
Prečo mám dojem, že žiadna odpoveď bude pre Teba nevyhovujúca ?
Dzokaja
15.01.17,21:47
ziadna odpoved, samozrejme, JE vyhovujuca, ako si uviedol. Kedze je tu 10000+ pouzivatelov a nie kazdy sa k tomuto vyjadri, tak to povazujem celkom za OK, ze ked nemam co k teme, tak k nej nic nepisem. Alebo to tu funguje inak?
buchač
15.01.17,21:58
Chceš odpoveď ?

Vyondi sa na sušiče.
Hľadaj príčinu potenia nôh...ak je fakt nenormálne.
Nohy pravidelne umývaj...aj v robote. Vymieňaj si ponožky. Prezúvaj sa v robote, ak môžeš.
Nos voľnú obuv, aby nohy dýchali.
Použi nejaké prostriedky. Kľudne aj hypermangán...
Topánky daj vysušiť prirodzenou cestou a nie násilím.
Do topánok je potrebné investovať a nie kupovať nejaké pneumatiky od šikmoočka.
Topánky obmieňaj, nenos jeden pár/druh každý deň...a to aj po vysušení.
Dzokaja
16.01.17,06:29
Sikovno, ale vsetky tieto kroky robim.

Otazka znela (skratene) - skusenosti so susicom (s priblizne uvedenymi parametrami).

Ak som pochopil spravne, tak ty skusenosti s takou masinkou nemas.
Ing. Ľubomír Janoška
16.01.17,06:44
Batérie a akumulátory nemajú dostatok energie na vysušenie topánok.
Fén s výkonom 600 W spotrebuje za 10 minút 100 Watt-hodín, článok s kapacitou 2700mAh a napätím 1,2 V vyprodukuje maximálne 3,3 Watt-hodiny. Čiže ak by si použil takýto článok a menič s nulovou stratou, bežalo by to 20 sekúnd. 3 články by si vybil za 1 minútu.

PS - mimotemy - možno by ti pomohli vysušovacie silikagelové sáčky? Vždy večer vysušiť v mikrovlnke a na noc nechať v topánkach.
Dzokaja
16.01.17,08:28
pouzival som napriklad Batavan:

https://www.vseproboty.cz/katalog/pro-boty/pripravky-na-boty-a-vybaveni/vune-a-dezinfekce/batavan-filtry-do-obuvi-2x100-g-3020010000

ale je pravda, ze som ich nedaval pred kazdym pouzitim priebezne vysusit (mikrovlnka, radiator), to by mohlo pomoct
buchač
16.01.17,09:33
Mašinky nepoužívam = nemá význam
O nohy sa starám = MUSÍM.
Do topánok investujem solídne love...žiaden šunt na nohy mi proste nesmie-neexistuje.