mcunnamed
16.01.17,19:09
Zdravím

Mám DIGI TV samozrejme so setoboxom ktorý ma výstup USB ano ano dá sa nahrávat no bohužial to ma ten setobox kodovane a USB mi počítač nerozpozná. Potrebujem poradiť či sa ta nahravka da nejak sformatovat aby ju bolo vidno alebo by som potreboval poradiť nejaký rekorder alebo niečo čím by som prepojil ten setobox telku a nahrával napríklad na externý hardisk a aby som to mal v nejakom formáte čo by mi môj notebook / počítač prehral... Vopred za odpovede dakujem :)
misoft
16.01.17,18:25
NIE. DIGI má vlastný formát, vlastné kódovanie - takže na PC to prehrať nepôjde.
mcunnamed
16.01.17,18:29
áno mne je to jasne to som aj písal :) ... ale ja hladam niečo čím by som daný obraz dostal do počítača :) ... a to je už jedno čo a ako :) len aby som to nahral a potom si to mool pozrieť kedykolvek a kdekolvek na notebooku a pc ...
misoft
16.01.17,18:31
Nečítaš? Kódovanie a formát dokopy - nedá sa.
Prečo asi používajú svoje kódovanie? Aby sa zamedzilo nahrávaniu a potom zaveseniu na internet.
mcunnamed
16.01.17,19:23
Prepáč za otravovanie :) ... Takže ten obraz z DIGI konkrétne program TLC nijak nedostanem do počítača?
mcunnamed
16.01.17,19:31
Inak dať sa to nejako musí :) si zober filmy nahrate na HBO alebo podobné seriály filmy rozprávky ked su nahrate na určitom programe ako to teda spravili oni :)
misoft
16.01.17,19:40
Využívajú stream.... teda preberajú signál a nahrávajú ho - už dekódovaný. Ty však nahrávaš zo zariadenia DIGI - teda kódované ním.
mcunnamed
16.01.17,19:43
ja nenahrávam chcem nahrávat cez neaký rekorder alebo tak že program budem sledovať a popritom budem hned aj natáčať... a nekôr si to dokážem prehrať na PC :) ... Preto chcem poradiť čím nahrávať OBRAZ z TELKY :) nejaký prístroj alebo karta prídavná do pc no proste hocičo :)
buchač
16.01.17,19:50
mcunnamed
16.01.17,19:54
ďakujem :) ... za reakciu ale nahravat cez telku aj cez setobox viem :) viem si to dokonca aj prehrat :) ale ja chcem nahravat hociako inako len aby mi to šlo v PC :)
misoft
16.01.17,19:58
Ak by si prečítal celý návod: píšu - novopripojený USB disk je potrebné formátovať - teda DIGI používa SVOJ vlastný formát, ktorý PC nezoberie - pochopíš to?
mcunnamed
16.01.17,20:00
a ty stále nechápeš čo ja chcem že ? :) čo stále riešiš ten DIGI setobox ? proste to vynechaj :) nikde nebudem strkat to usb ... Moja predstava je taka že telku napojím na dvd/hdd rekorder a ten napojim na digi alebo niečo v tom a budem nahravat NA TOM DVD REKORDERI :) .... či je to nerealne ? :) ...
mcunnamed
16.01.17,20:03
buchač
16.01.17,20:09
misoft
16.01.17,20:14
Aj tak nič nenahráš. Do DVD rekordéru ti pôjde kódovaný signál, tuner rekordéru ho nedekóduje a smyčkou ten signál pôjde do DIGI, kde sa dekóduje.
Možnosť by bola možnosť urobiť to opačne. Signál do DIGI - kde sa dekóduje a odtiaľ cez DVD rekordér do telky (ovšem ak rekordér zoberie signál od DIGIv tej frekvencii, ale mal by)
Inak - ty si uviedol nahrávanie z DIGI - takže nevyskakuj, TY si sem napísal nesprávne informácie!
mcunnamed
16.01.17,20:17
Pre to v každej druhej správe ti píšem prepáč ak otravujem =) potrebujem poradiť nie sa naťahovať ce z internet písal som o tom ze nahrávať viem aj som popísala co mi to robí q mne je jasne ze je nereálne aby sa to nejako desifrovalo ale zas opačne potrebujem poradiť čo mám nakúpiť aby som mohol to spojazdniť a tiež poradiť ako to prepojiť =) ale ďakujem za čas písania tých odpovedi =)
buchač
16.01.17,20:21
mcunnamed (Dnes 21:17) potrebujem poradiť čo mám nakúpiť aby som mohol to spojazdniť a tiež poradiť ako si to prepojiť =)
=====================
Ja by som šiel do predajne.

ALE som si viacmenej istý, že Ty si chceš tie onačiny objednať cez net.
dmc
16.01.17,21:26
ja pouzivam klasicky DVD rekorder z HDD
dmc
16.01.17,21:29
signal z DIGI viest do DVD rekordera a az odtial do TV. Pripadne druhy kabel viest z DIGI priamo do TV. Ak sa DVD rekorder nepouziva - signal prechadza cez druhy kabel priamo do TV. Ak zapnem DVD rekorder - nastavim zdroj signalu a nahravam z digi. Fungujem takto uz roky.
mcunnamed
16.01.17,21:45
Ahoj. Mohol by Di mi prosím ťa napísať na email : sexperia@centrum.sk
mcunnamed
16.01.17,21:46
Bol som v nayku... Pozerali na mňa jak na debila a poradili mi ze oni majú jedine externý HDD... Takže? =D
misoft
17.01.17,05:30
Nuž tak..... ono totiž DVD rekordér s HDD už nezoženieš..... Ešte skúsiť, či telka nemá funkciu nahrávania (ale i tie telky tam strkajú svoj vlastný formát :( )
mcunnamed
17.01.17,07:53
Tak mne je jasne ze to nezoženiem všetok predaj skončil... =(.. Ale na bazosi takéto veci sú ešte len ci sa mi to oplati =)... A telku mam LG peckovu za par tisíc eur no ta si to tiež koduje =)
Taserda
17.01.17,10:58
Skôr by som videl cestu SW v PC. Pýtaj sa na setelitných fórach, možno to niekto vyriešil. Čo chceš nahrávať šport alebo filmy? Ak filmy tak si kúp niečo androidové čo vie KODY (XBMC) za cca 30€ a tam si pustíš filmy zo serverov. Môžeš si to skúsiť v PC https://kodi.tv/download/, nič to nestojí.
misoft
17.01.17,11:19
V komentároch som mu to napísal - problém je, že DVD rekordér s HDD ťažko zoženie (max. na "placky = max. 2 hodiny záznamu).
robovi
17.01.17,19:37
Mno, ja som sa davno pokusal nahrat zaznam z VHS do pocitaca nasledovne.
Cez scart som pustil video do tv a potom z tv som to pustal cez cinch do pc video karty. Je to take skrabanie sa lavou rukou na pravej strane hlavy, ale islo to. Napriamo to z videa do kompu neslo, pretoze zaznam bol kodovany a videoprehravac to zistil.
Som presvedceny o tom, ze medzi digi stb a video kartou v pc by to tiez neslo, ale myslim, ze tak ako som to robil v minulosti cez tv by sa to dalo.
Kupovat vsak strihovu video kartu do pc by som asi uz kvoli tomu nekupoval.
Kedze zaznam na digi stb je kodovany, ani ked z neho vyberies hdd a strcis ho do pc to z neho nebudes vediet pouzit.
nunenko
17.01.17,20:05
nunenko
17.01.17,21:05