Hyben Pavol
17.01.17,13:27
Viete mi prosím poradiť ako vymazať Zálohové faktúry, ktoré sú už zo starých rokov z Knihy prijatých zálohových faktúr v programe POHODA? Skúšam - skúšam ale mi to nejde. Do roku 2016 mi ťahá faktúry od vzniku firmy. Ďakujem
blondy
18.01.17,06:31
CTRL+DEL si skúšal? prípadne ak ich je viac, tak si ich vyfiltruj a cez záznám editácia - zmazať všetko ..(len si najprv pre istotu urob zálohu databázy ...)
Hyben Pavol
18.01.17,07:32
Skúšal som obidve alternatívy ale nefunguje to.Ďakujem.
stefantothml
18.01.17,09:57
Dobry den,

zalohovu fakturu nemozte zmazat vtedy, pokial nie je zlikvidovana(banka, pokladna, interny doklad alebo bez vazby). Zruste vazbu s likvidaciou, ulozte a mala by Vam ist zmazat. Pripadne, pokial nie je na tejto fakture likvidacie, co ine Vam pise pohoda pri odmazani?
Hyben Pavol
18.01.17,10:45
Ide o zálohové faktúry napr. z roku 2013, ktoré boli aj v roku 2013 zlikvidované a stále mi ich ťahá do roku 2016. Program mi píše, že:
Doklad bol zlikvidovaný. Ak chcete doklad zmazať,musíte najskôr zrušiť likvidáciu.
stefantothml
18.01.17,11:23
Dobry den,

pokial nesvieti na zalohovej fakture likvidacia, je mozne ich zmazat jedine na urovni databazy. Vedeli by ste potom pripadne zaslat zalohu databazy? Da sa to vyriesit jedine databazovo.

Dakujem
Hyben Pavol
18.01.17,13:27
Skúsim sa spojiť s firmou POHODA a budem Vás informovať! Ďakujem.
Mishok
18.01.17,16:40
Uhradené/neuhradené faktúry Vám ťahá cez obdobia pretože nemáte uplatnené zálohy.

Staré obdobia: treba sa postaviť na ZF - záznam / odpočet zálohy

Pre budúcnosť: správne sa uhradené zálohové faktúry v pohode uplatňujú v agende prijaté faktúry.
Po zadaní faktúry treba odpočitať zálohu: záznam/prenos/zálohové faktúry

ak sú správne uplatnené zálohy, tak sa do ďalších období neprenášajú
(prenášajú sa vám preto lebo neevidujete uplatnenie poskytnutých preddavkov)

videonávod: https://www.stormware.sk/videonavody/FlashView.aspx?tutorialID=9c0acc16-4022-4987-baed-30ff204b138b