mirmas
19.01.17,19:44
Zdravím. Plánujem renovovať kúpeľňu.Kúpeľňa nie je veľká, rozmery 160X160 cm. Akým spôsobom sa dá vyriešiť potrubie z kúrenia ? Bývam na najvyššom poschodí a vlastne pod stropom v kúpelni je aj odvzdušňovací ventil. Aj keď priateľke sa tento industriálny štýl páči, hľadám možné spôsoby, riešenia, nápady.Predsa len by sa uvoľnil priestor.... Ďakujem :-)
misoft
19.01.17,18:50
Asi nijako. Je to spoločné zariadenie všetkých, okrem toho má špecifickú funkciu. Takže TY do toho nesmieš ani len zasahovať, nie to ešte nejako odstraňovať.
lujza.j
19.01.17,18:56
ak sa zmestí dať vyrobiť kryt aj s poličkami....ak nie:(nastriekať pekným sprejom ladiacim k ostatku budúceho vybavenia...
mirmas
19.01.17,18:59
Samozrejme, JA do toho zasahovať nechcem. Keď tak do "toho" bude zasahovať firma, ktorá bude mať oprávnenie vykonávať úpravy. A samozrejme o tom bude vedieť aj správca domu, keďže máme vlastnú kotolňu. VTZ a tlakové skúšky mi niečo hovoria....
lujza.j
20.01.17,06:18
Este ma napadlo ked by len trubky...daju sa dnes kupit rozne druhy "kosikov" a pripevnit na stupacky a mat ako "policky"...
Chobot
20.01.17,08:00
To potrubie slúži zároveň pre teba ako vykurovanie kúpeľne. Preto je také hrubé. Alebo máš tam niekde v kúpeľni radiátor?

A len tak jednoducho ho odstrániť nemôžeš. Na fotke to síce nevidno, ale hore je určite spojené. Keby si to len odpílil, prestala by voda cirkulovať.

Teoreticky by to bolo motné skrátiť až po zem s tým, že by si ten okruh prepojil pri zemi a odvzdušňovák dal tam. Ale tým sa pripravíš o zdroj tepla pre kúpeľňu.

Radšej to niečím oblož, napr. SDK a na obložení urob prieduchy. Bude to zakryté, nezasiahneš do spoločného zariadenia a ešte aj teplo z toho budeš mať.