Majk Bow
20.01.17,07:03
Problem je, ze tato lokegyna robi naprieky, dusno, a velmi zlu atmosferu v robote. Neda sa jej nic povedat, urazi sa a dusno zdusni na este vyssi level a viac dni. Nepozdravi, trieska dvermi, neodzdravi, ma blbe reci, pripadne vrieska. jednoducho psychicky chora osoba. Ako sa proti tomu branit? Ako nezosaliet? V takejto robote nie je mozne ani otehotniet, kedze normalna zena by nemala sancu prezit taketo prostredie. Vypoved alebo zmena pracoviska - no so zamestnanostou to nei je ruzove (Bratislava), takze toto nepripada do uvahy. Opisovana osoba bola od vzdy taka, ako ju opisujem, len ju prelozili na nase oddelenie. kazdy o nej vie, ze je na prasky (mozno ich aj ma, neviem), ale nikto s tym nic neurobil, nikomu sa to este nepodarilo (z vyse 100 ludi). Co s tym? Potesi akakolvek rada, ci postreh. Ma niekto s takymto niecim skusenosti ?
DAKUJEM!

Vylepsenie otazky, neviem preco to neprebieha ako debata, ale nevadi
Dohovor nepomoze, ona je taka, ze ked ma dobru naladu, pomoze vsetkym, vtedy je super. Ked ma zlu naladu, nie je slova, co by ju opisalo. Nie su vynimkou ani vyslovene vyhrazky, ze pride jej muz vsetkych pobit. Totiz jedna kolegyna uz dala vypoved, nikto jej neveril, ohladom tych vyhrazok, no ked sa zacala vyhrazat uz viac ludom, tak si kazdy urobil svoj nazor na nu. Sefovi to nevadi, casto sa striedaju (statna sfera). takto to funguje uz X rokov, niekto sa pytal, preco prave na dane oddelenie ju prelozili. Dovod bol ten, ze si enormne nesadla s kolegynou z ineho oddelenia a tie dve sa museli separovat, a teraz kazi pracu inym.

jslancik, garantujem ti, ze keby chcem, .. no skoda reagovat, som typ cloveka, co povie co ma na srdci, ale seriozne, ti co radia takto flegmaticky, neprezili ste to. Dieta nie je najmensi problem v porovnani s touto kolegynou. A ci je praca v BA ? Nechcem robit offtopic, ani ociernovat BA, ale budme realisti. ked niekto robi v statnej sprave, bez ohladu na ochotu, nie je take jednoduche si najst inu robotu, a to ani v BA. jednak statna sprava dost znizuje IQ, obrazne povedane (ale bonusom je, ze clovek je v danom obore lepsi a lepsi, a o to asi ide, nie ?)

Tuto temu som nezalozil z dovodu, aby som pocuval kecy typu, ries to tak, ries to onak. Pisem, s nou je za zle asi 100 ludi, slovom STO, a to nie su tajtrdlici s IQ 70. To su ludia s titulmi kolko len chcete, v osobnom zivote su to famozne super ludia, az skor na ich skodu, ale nikto nie je len tak ochotny ist do boja s prasatom, len preto, lebo prasa prislo na ich uzemie, chapete co myslim ?

okrem toho, na frazy typu v robote sa nema otehotniet si niekam strcte. platova diskriminacia u zien je z dovodu, aby vyuzili matematiku tehotenstva, neviem kto vam bude robit na dochodky. myslim ze aj z vas je pomerne dost ludi, co vychovavalo aspon pasivne svojho surodenca, pripadne rovno vlastne dieta.. a prosim vas - podpiste sa na jeden papier s vlatnym dietatom so slovami "Lebo už dieťa samé osebe dokáže zničiť psychiku a zdravý rozum matky" - ja som bol znacne chorlavy (nemocnice ma znicili), stal som roky a to najatraktivnejsie roky mojej matky, ale nikdy by si nedovolila z ust vypustit, ze som bol psychopat a nestal som za to. fora nehodnotim. tych ludi nepoznam.

v skratke, je matematicky vylucene, aby bola ona obet, inak mimochodom - sama ma problemy, uz prekonala rakovinu, a teraz riesi tiez nieco, ale neviem presne co. sama pre seba si robi zle. jednoducho, ja si dokazem s ludmi urobit poriadok, nie je problem, ako chlap to mam jednoduchsie, ale co musim uznat, inak toto je tema o mojej rodinnej blizkej, ze ten co v tejto situacii nebol, to nepochopi. nie tak celkom chapem aj ja, proste to sa neda. clovek si nebuduje niekde "karieru" (alebo tabulkovy plat), aby niekto prisiel a donutil vas odist. ked pride babicka (znovu, titulov a uspechov az az, mimochodom aj znama osobnost) rano o 7 (pred strankovymi hdinami) a pochvali danu pracovnicku, alebo pracovnicky (bezny kolektiv), tak zrejme nebudu nejake chudery, co krivdia danej "psychopatke" (toto oznacenie aby bolo jasne roroznatelne o kom pisem, kedze fiktivne meno som jej neudelil este, aby bola rozoznatelna)

ale seriozne, bud odide ona, alebo viac kolegyn. pripadne sa stane zazrak, tazko povedat. ale aby v pondelok rano zacinala praca tak, ze pride do kancelarie, vyslvoene treskne dverami, nepozdravi sa, ani cau, ani nic. pricom v piatok bola uplne v pohode, tak to asi normalne nie je. kazdy z nas ma kopec nervov, ale kto si ich ventiluje tymto sposobom na niekom? v tom momente by sa nas kruh znamych zuzil na nulu. dane kolegyne poznam, uplne normalne osoby, srandisti, bezuhonne, jednoducho v norme.


ten cas, co pisem tento prispevok, som mohol vyuzit lepsie, cize to na margo, ze tema nie je jednoducha na vyriesenie, ale precitam si prispevky este raz, a potom aj 10x, mozno tam najdem nieco co sa da pouzit, takze vdaka kazdemu kto prispel :)

PS: Keby ma clovek slobodu a pol miliona na ucte, lahko si odide, nuz pre moj pripad to mozne nie je. Musim sa viac snazit :) to je fakt...
arizona
20.01.17,06:06
Pokial to nevadi zamestnavatelovi,asi s tym nic nenarobite.
Iba ignorovat,alebo najst niekoho,ku komu ma blizko,kto by jej dohovoril.
buchač
20.01.17,06:08
V takejto robote nie je mozne ani otehotniet.....
=====================
Ale sexovať - plodiť deti sa má doma a nie v robote...;)

P.S.:
Neodolal som...:)
Jarka 1
20.01.17,06:10
Píšeš, že každý o nej vie, že je na prášky. Takže zrejme sa k nej tak aj všetci správajú. Potom ani jedna strana nemá dôvod zmeniť svoje správanie, alebo postoj.

Niekde je chyba.
buchač
20.01.17,06:12
Alebo tá druhá možnosť....či ?
Lenže na to je potrebné mať teda fest silné nervy.
Lenže kto vie, ako by to dopadlo.
A kto vie, či za danou osobou niekto nedrží ochrannú ruku.

A vôbec....kto z pracujúcich je v dnešnej dobe normálny ?
taiko
20.01.17,06:20
a co na celu situaciu hovori nadriadeny ?
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.17,06:53
Keď robí naprieky, dusno, a veľmi zlú atmosféru v robote, tak to nesvedčí o psychickej chorobe. Takže s ňou netreba pracovať ako s psychicky chorou, ale ako s kolegyňou, ktorá robí naprieky, dusno, a veľmi zlú atmosféru. Pravidelne informovať nadriadeného, žiadať ho, aby ju riešil, medzi tým ju usvedčovať.
expeeert
20.01.17,06:59
Pokiaľ mi nie je šéfom, tak ignorovať. nerozprávať sa s ňou, ak s ňou treba riešiť pracovné veci, tak len to čo je vyslovene nutné k práci, nič viac.
(Aj keď pravda je, že mne sa to ľahko hovorí, lebo som chlap, ale ženský kolektív, tak to je väčšinou hotová pohroma a to ja nedokážem pochopiť :) )
alaya1
20.01.17,08:29
Spravanie sa ludi nemusi byt podmienene psychickymi oslabeniami, moze ist aj o typ povahy. Co v tomto pripade je dominantne. Takyto ludia, ktori vytvaraju dusnu, neprijemnu atmosferu sa nevyskytuju len na pracovisku, ale aj v susedstvach, rodinach, dokonca na forach na internete.,
Najucinnejsia obrana je ignorovat ich a neodpovedat na ich "utoky".
Akakolvek snaha, ci odveta u nich vyvolava este silnejsi podnet na revans.
rennka
20.01.17,10:31
Ja by som sa jej rovno spýtala aký je problém...
bettylou
20.01.17,10:39
to máš pravdu :D, cholera intrigánstva
kukučka
20.01.17,10:40
mimotemy Pacient v tuhom objatí psychiatra: Ty zato nemôžeš! Ty zato nemôžeš!
Pripomenuli ste mi scénu z filmu Dobrý Will Hunting.
lujza.j
20.01.17,10:45
Niet nad chlapsky kolektiv....aj ked fízli:Dale boli fajn....aj s uchylackymi recami....pre mna vykupenie...predtym same zenké..brr
ivka70
20.01.17,10:48
Jedine riesit cez nadriadeneho.
Upozornovat na to a ziadat riesenie vyhrotenych situacii.
Ak sa ozve 90% ostatych zamestnancov, musi to riesit.
To je jedina autorita, ktora moze nieco ovplyvnit, ked na priamu komunikaciu reaguje ako popisujes.

Mali sme kolegu v kancelarii, ktory nedodrziaval hygienu a vydrzat s nim v lete v kancelarii bolo nemozne. Vyslovene sme poziadali sefa, aby si s nim pohovoril, kedze aj vysvetlit niekomu, ze smrdi, nie je az take jednoduche.
Pomohlo, niezeby zacal byt najvonavejsi v miestnosti, ale aspon uz neobtazoval okolie zapachom. :)
Je to sice ine ,ale velmi podobne, ked si sam kolega neuvedomuje, ze moze niekomu jeho spravanie prekazat pripadne ho obmedzovat. Atmosfera v zamestnani je velmi dolezita na dobry vykon zamestnancov.
IIla
20.01.17,11:24
"Dusno zdusní na ešte vyšší level.“ Aký bol dôvod, že ju preložili na Vaše oddelenie? Nesúvisí to práve už s existujúcim dusnom?
Kedysi mi jedna personalistka povedala, že na jednej „smene“ boli (podľa jej názoru) protivné ženy, tak im tam dala istú pracovníčku, že „nech vidia“. Chcela, aby sa polepšili, preto k nim dala ženu, o*ktorej si myslela, že ich správanie ovplyvní.

K tomu, že „nedá sa jej nič povedať, lebo sa urazí“. Možno aj preto je niekedy nepríjemná... (Pri niektorých ľuďoch je ťažké odhadnúť, čo ich urazí, je lepšie hovoriť pri nich menej: na začiatok to čo je nevyhnutné.)

K trieskaniu dverami: mne osobne sa stalo, že si susedka myslela, že som v hneve tresla dvermi, a pritom bol prievan...
Môže sa stať, že niekto buchne dverami v hneve, no čo by ste chceli, aby namiesto toho urobila? (Ak dáte do kancelárie niečo, do čoho v hneve človek môže udrieť, možno to využije nielen táto kolegyňa...)

Držím palce, aby sa Vám s kolegami podarilo zlepšiť atmosféru na pracovisku.
buchač
20.01.17,11:30
Najucinnejsia obrana je ignorovat ich a neodpovedat na ich "utoky".
==========================
Nesúhlasím !!! Nehodnotím.

Fóra ne nete teraz nechajme bokom.

Sorry, ale takýto názor môže napísať len ten, kto si neprešiel takouto atmosférou.
To si má jeden nechať donekonečna skákať po hlave, vydržať bez povšimnutia všeliaké fanty a neprístojné správanie ?
Že jeden má negatívne správanie na pracovisku, robí prípadne mobbing, bossing ?
To majú ostatní znášať ?
To isté platí aj v prípade susedov.

Ty ako psychoška to môžeš hodnotiť jedine z pohľadu toho jedinca, ktorý sedí v kresle a uľavuje si ako obeť takéhoto správania.

Čiže zopakujem to známe..."Kto nezažil, ten nepochopí !"
jslancik
20.01.17,11:53
ako už radia iní - ignorovať. ak vás je v kancelárii viac, dohodnúť sa potichu a ignorovať jej prejavy ako nezaujímavé. keď bude kolegyňa vidieť, že to na nikoho nepôsobí, tak možno zmení svoje správanie.

Kľudne sa ostatní "normálni" kolegovia bavte, smejte (ale hlavne pracujte :) ), ako keby v miestnosti nebola. Možno ju bude srdiť, že vám nemôže pokaziť náladu, ale treba vydržať. Je to o trpezlivosti a vytrvalosti. Predpoklad ale je, že pani kolegyňa nie je šéfka danej kancelárie či úseku. Potom by to menilo celý pohľad na vec...

Ak máte kompetentných nadriadených, tak rozumným spôsobom referovať o jej správaní.

Niekoľko poznámočiek na záver. Ty čo hovoríš o zamestnanosti v Bratislave?Najnižšia nezamestnanosť v celej republike, tak tu neprovokuj s takými blbosťami, že je problém nájsť si prácu. Ak to myslíš vážne, tak ťa to stavia do veľmi zlého svetla...

V robote sa nemá otehotnieť. A ak sa niekto nedokáže vnútorne vysporiadať s jednou ženskou a jej výstrelkami, tak radšej nech zabudne na rodičovstvo... Lebo už dieťa samé osebe dokáže zničiť psychiku a zdravý rozum matky (to si dovolím tvrdiť ako dlhoročný sledovateľ a prispievateľ na isté mamičkovské fórum :D )
Anika61
21.01.17,12:00
No a ja vám práve naopak/ ako radia ostatní/radím postaviť sa jej netolerovať jej to správanie,povedať jej na rovinu ako sa cítite v jej prítomnosti. A vravím to z vlastnej skúsenosti presne s podobnou osobou som pracovala,každý sa jej bál a všetci čušali a obchádzali ju naďaleko.....a ona si dovolila čoraz viac....tak som si ju počkala a rázne som jej povedala,že to jej správanie je hrozné a neúnosné,že všetci sa cítia zle v jej prítomnosti....najprv očervenela ,zafunela niečo"",potom sa asi dva dni nebavila s nikým a potom sa stal priam "zázrak"...zmenila správanie a bola ako vymenená.......nakoniec sme sa spriatelili :-).........treba vyskúšať,nemáte aj tak čo stratiť ak aj potom bude nepríjemná ako doteraz.......A ešte dôležitá maličkosť...neútočila som na ňu slovne,...opýtala som sa jej že :"Prečo taká inteligentná a šikovná žena ako ona sa správa tak nepríjemne":-D :-D :-D
buchač
21.01.17,12:04
BINGO !
Viď môj koment k príspevku od alayi.
lujza.j
21.01.17,12:09
Buchi...ak ma taku povahu...nikdy ina nebude....iba..ze...by zazrak...
buchač
21.01.17,12:42
Hm....

Ale ako môže JEDEN jedinec točiť s desiatkami kolegov ?
Veď to nie je normálne !

Jasné, nik nepozná presné detaily zo situácie, ale vo všeobecnosti by sa dalo tvrdiť, že s tým niečo je potrebné robiť.

Ako spomína expeert, pokiaľ nie je dotyčná šéfom, tak príslušné opatrenia.
Ak je to fakt šéf, ktorého dokonca držia na stoličke vyšší, tak solídna smola.
afrikánka
21.01.17,12:57
buchač.....to "psychoška" je také dvojzmyselné...
buchač
21.01.17,15:37
inak toto je tema o mojej rodinnej blizkej, ze ten co v tejto situacii nebol, to nepochopi. nie tak celkom chapem aj ja, proste to sa neda.
Vieš, čo Ti poviem ?
Mám postrehy (osobné postrehy a určite nie som sám) zo života, že každý povie, podá to svoje skreslene. Samozrejme, že vo svoj postreh.
Dokonca Biblia, ktorá bola nespočetne krát prepisovaná, je skreslenou verziou pôvodnej.
-------------------------

sama ma problemy, uz prekonala rakovinu
S tým pochopením máš pravdu...pokiaľ si neprekonal rakovinu, je na mieste zdržať sa komentárov.
--------------------------

ten cas, co pisem tento prispevok, som mohol vyuzit lepsie, cize to na margo
Kuwa, už som mohol mať riady umyté a kávu uvarenú.
alaya1
21.01.17,17:18
lujza- mas pravdu. Citala som pozorne prispevok a citujem " Opisovana osoba bola od vzdy taka, ako ju opisujem, len ju prelozili na nase oddelenie. kazdy o nej vie, ze je na prasky (mozno ich aj ma, neviem), ale nikto s tym nic neurobil, nikomu sa to este nepodarilo (z vyse 100 ludi)."...takze to uz riesene bolo a nie raz. Bezvysledne. Preto som poradila to,co som napisala v priespevku
Anika61
21.01.17,17:53
Keby sa proti nej postavili všetci už dávno neterorizovala by znovu ďalší kolektív spolupracovníkov.....tým,že akože""ignorujú jej správanie a čušia tým viac si tá osoba dovoľuje.....
alaya1
21.01.17,18:03
Hypoteticky mozne, nie realne, aby sa proti nej "postavili" vsetci. Prave kvoli roznorodosti povah ludi. V prispevku bolo, ze 100 ludi zlyhalo. Pravdepodobne nadriadeny vie, preco ju tam drzi. Buchanie dvermi a nezravenie, mrmlanie, vytvaranie dusna, nie je specifikovane v zakonniku prace ako porusenie discipliny. Ak ma taku povahu, ako sa pise v prispevku, odozva by mala este horsie nasledky.
Anika61
21.01.17,18:42
To máš pravdu o rôznorodosti pováh.....pri mne by taká osoba maximálne 3krát buchla dverami :-D :-D :-D
Janiela
22.01.17,09:41
Prečo mimo témy? :D :D :D
To by sa baba jedovatá divila, keby to na ňu niekto skúsil. Chcela by som potom vidieť ten jej pohľad.
Na takú sa to po dobrom nedá.
aleaiactaest
06.01.20,12:38
Tiež mam takú kolegynu, žial najlepšia rada bola neopetovat jej ataky. Tak sa to aj snažím. Lenže... ked sme spolu, je v rohu. A ked s dakym dalsim, napr. jej kamosom , tak zachrbtom provokuje a potom do mna vojdú jedy...